Statistieken buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Statistieken buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in de gemeente Nieuwkoop Vlag van de gemeente Nieuwkoop. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in de gemeente Nieuwkoop Vlag van de gemeente Nieuwkoop. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.Bekijk kaart
Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Kerncijfers van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode925Kadaster2026
Adressen met woonfunctie737Kadaster2026
Panden met adres683Kadaster2026
Percelen met adres695Kadaster2026
Woningvoorraad696CBS2025
Huishoudens735CBS2026
Inwoners1.645CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
Kaart van de omgeving van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.
Afbeelding van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing op de kaart.

Kaart van de wijk Kern Nieuwkoop met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Nieuwkoop Buitengebied Oost, 2: Bedrijventerrein Nieuwkoop, 3: Nieuwkoop Buitengebied West, 4: Nieuwkoop, 5: Nieuwkoop Lintbebouwing, 6: Nieuwkoop Nieuwkoopse Plassen.

Bekijk de statistieken voor alle 58 gebieden binnen de gemeente Nieuwkoop via de overzichtspagina van de gebieden in de Nieuwkoop.

Overzicht gebieden Meer Nieuwkoop
Over de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

De buurt Nieuwkoop Lintbebouwing ligt binnen de wijk Kern Nieuwkoop in de gemeente Nieuwkoop. De meest voorkomende postcode in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is postcode 2421.

Er zijn 951 adressen en 696 woningen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in de gemeente Nieuwkoop. 91% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €815.000. Er wonen 1.645 inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, waarvan het grootste deel (32%) 65 jaar en ouder is. Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing telt 735 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 1.080 personenauto’s en 385 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing heeft een totale oppervlakte van 194 hectare, waarvan 131 hectare land en 63 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 617 adressen per km2.

Meer over de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing:

De gemeente Nieuwkoop (gemeentecode GM0569) is bij een gemeentelijke herindeling in 2007 groter geworden vanuit de gemeenten Nieuwkoop, Liemeer en Ter Aar. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Nieuwkoop overgegaan. De gegevens van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing voor de jaren 2013 tot en met 2023 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Nieuwkoop.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Wonen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Kenmerken van de 696 woningen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
Er zijn 696 woningen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Nieuwkoop in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing was €815.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing% verschil
2025€815.0002,77%
2024€793.0007,6%
2023€737.00014%
2022€645.0009,3%
2021€590.0007,5%
2020€549.0005,8%
2019€519.0007,5%
2018€483.0002,55%
2017€471.0002,39%
2016€460.000-3,77%
2015€478.0003,02%
2014€464.000-12%
2013€527.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is met €288.000 toegenomen van €527.000 in 2013 tot €815.000 in 2025 (dat is een toename van 55%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €24.000 (3,91%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Nieuwkoop.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is €815.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 32% en er zijn 696 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Nieuwkoop (geel), 7 woonplaatsen (groen), 13 wijken (oranje) en 35 buurten (blauw). De buurt Nieuwkoop Lintbebouwing wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing: er zijn 361 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Nieuwkoop.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Nieuwkoop Lintbebouwing telt 1.645 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing:

JaarAantal inwoners de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing% verschil
20261.645-1,2%
20251.6650,3%
20241.660-2,06%
20231.695-1,17%
20221.715-0,29%
20211.7201,78%
20201.6902,42%
20191.6505,8%
20181.5605,1%
20171.4855,3%
20161.4103,3%
20151.365-1,8%
20141.390-0,71%
20131.400geen data

Het aantal inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is met 245 personen gestegen van 1.400 personen in 2013 tot 1.645 personen in 2026 (dat is een grote toename van 18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 19 personen (1,28%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Nieuwkoop.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing:

In 2013 telde de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing 1.400 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.365 personen. Dit is een daling van 35 (-2,5%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -25 (-1,8%). Het aantal van 1.365 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2021 is het aantal gestegen tot 1.720 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 355 (26%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2020) is 30 (1,78%). Het aantal van 1.720 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing 1.645 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is 65 jaar of ouder, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Nieuwkoop.

Burgerlijke staat in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 735 huishoudens in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Er waren 225 eenpersoonshuishoudens en 510 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.5255570
20251.5306570
20241.5355570
20231.5407085
20221.58500
20211.5955669
20201.5556174
20191.5056580
20181.4405466
20171.3804758
20161.3204149
20151.2704352
20141.2934453
20131.3024454

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 3,33% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,24% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 3,14% en herkomst van buiten Europa: 3,86%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is 97% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Nieuwkoop als geheel 21 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Nieuwkoop.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Nieuwkoop als geheel 20 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Nieuwkoop.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
Buurt Nieuwkoop LintbebouwingGemeente NieuwkoopGemeente Alphen aan den Rijn
Aantal kinderopvanglocaties046193
Aantal kindplaatsen01.2605.455
Aantal vestigingen basisonderwijs0948
Aantal leerlingen basisonderwijs02.3209.709
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0113
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03997.250
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.648

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is 2,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Nieuwkoop1,01,11,24,64,68,8
Wijk Kern Nieuwkoop0,91,21,61,01,09,9
Buurt Nieuwkoop0,81,01,50,80,89,8
Buurt Nieuwkoop Nieuwkoopse Plassen3,43,41,47,97,910,0
Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing1,51,92,21,51,510,3
Buurt Nieuwkoop Buitengebied West2,72,72,92,52,58,2
Buurt Bedrijventerrein Nieuwkoop0,70,71,12,12,110,8
Buurt Nieuwkoop Buitengebied Oost0,80,60,82,22,210,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Nieuwkoop (geel), wijk Kern Nieuwkoop (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
In 2025 woonden er 280 leerlingen en studenten in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (385 totaal)
In de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing zijn in totaal 385 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 385 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 380 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is €43.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is €43.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €51.000. Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing telt 1.400 inkomensontvangers op 1.645 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Nieuwkoop
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Nieuwkoop: buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
81% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
89% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
Er zijn 86 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 86 elektrische auto’s in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.013 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.510 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.063 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 8 verkeersongevallen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal8
Materiële schade4
Letselschade4
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 48 misdrijven in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 742 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 38 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing 48 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing in 2025 zijn Horizontale fraude (7 delicten) en Overige vermogensdelicten (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Nieuwkoop.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Rank in Nieuwkoop
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Rank in Nieuwkoop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Rank in Nieuwkoop is uitgebracht. Stembureau De Rank in Nieuwkoop was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 33 stembureaus in de gemeente Nieuwkoop en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Nieuwkoop. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Nieuwkoop.

Stembureaus Nieuwkoop
Adressen en leefomgeving in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Nieuwkoop Lintbebouwing telt in totaal 951 adressen, met 874 verblijfsobjecten, 1 standplaats en 76 ligplaatsen. 87% van de adressen in buurt Nieuwkoop Lintbebouwing ligt binnen de bebouwde kom en 13% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Nieuwkoop
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing zijn er 737 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 130 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Nieuwkoop Lintbebouwing
Bevolking5391.256
Adressen2.093617
Autos275824

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is 1,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt1,1
Restaurant1,3
Basisonderwijs2,2
Voortgezet onderwijs1,5
Bibliotheek1,5
Treinstation8,9
Sportterrein1,3
Bioscoop8,8
Museum13,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7702.260
Tussenwoning7903.080
Hoekwoning7803.910
Twee-onder-één-kap woning9703.620
Vrijstaande woning1.3104.370
Koopwoning1.0603.790
Huurwoning1.0302.470

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing zijn A (239 adressen) en C (126 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing: 239 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Nieuwkoop bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing
Tabel met 949 adressen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Nieuwkoop.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
De Hoefslag1 t/m 242421BZNieuwkoop24
De Optimist--Nieuwkoop0
De Regenboog1 t/m 762421JXNieuwkoop64
De Vrijheid1 t/m 242421JZNieuwkoop23
Dorpsstraat1 t/m 1972421AV t/m 2421BCNieuwkoop162
Hogedijk2 t/m 42421JJNieuwkoop3
Ir. Dingemanspark1 t/m 242421ARNieuwkoop39
J. van der Haarpark1 t/m 262421AS t/m 2421ATNieuwkoop25
Koetshuisplantsoen1 t/m 322421BWNieuwkoop31
Kolfbaan3 t/m 842421BDNieuwkoop40
Meijepad1 t/m 22421AKNieuwkoop3
Molenpad1 t/m 292421BXNieuwkoop23
Nieuwe Cope pad--Nieuwkoop0
Noordenseweg1 t/m 822421XW t/m 2421XZNieuwkoop95
Reghthuysplein1 t/m 252421BENieuwkoop51
Ringslootpad1 t/m 852421EWNieuwkoop43
Simon van Capelweg--Nieuwkoop0
Vijverhofpad2 t/m 102421AWNieuwkoop5
Zuideinde1 t/m 2792421AA t/m 2421APNieuwkoop318

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 19 openbare ruimtes en 949 adressen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Nieuwkoop
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2421924
DeelkernZuideinde450
WoonkernNieuwkoop826
WoonplaatsNieuwkoop952
WijkKern Nieuwkoop952
GemeenteNieuwkoop952
ProvincieZuid-Holland952
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland952
LandNederland952

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Nieuwkoop Lintbebouwing ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing?
De gemiddelde score voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing is 8,8.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal385Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca70Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed50Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening120Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg40Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten35Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij1,32%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed13%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening32%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,2%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.645Aantal2026
Mannen825Aantal2026
Vrouwen825Aantal2026
0 tot 15 jaar170Aantal2026
15 tot 25 jaar195Aantal2026
25 tot 45 jaar235Aantal2026
45 tot 65 jaar520Aantal2026
65 jaar of ouder530Aantal2026
Ongehuwd645Aantal2026
Gehuwd765Aantal2026
Gescheiden125Aantal2026
Verweduwd110Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar10%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar14%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder32%Percentage2026
% Ongehuwd39%Percentage2026
% Gehuwd46%Percentage2026
% Gescheiden7,6%Percentage2026
% Verweduwd6,7%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes20Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO90Aantal2025
Leerlingen VO100Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau240Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau380Aantal2024
Hoger opleidingsniveau570Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau32%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau48%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura20Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg5,6%Percentage2024
Wmo cliënten90Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners55Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.256Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.840Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.320Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom45%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd25%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.620Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.470Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.010Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen17%Percentage2024
% Aardgaswoningen74%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement770Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.310Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.030Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel221Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel363Aantal2026
Adressen met definitief energielabel367Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++11Aantal2026
Energielabels A++9Aantal2026
Energielabels A+5Aantal2026
Energielabels A239Aantal2026
Energielabels B123Aantal2026
Energielabels C126Aantal2026
Energielabels D53Aantal2026
Energielabels E13Aantal2026
Energielabels F49Aantal2026
Energielabels G101Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn37%Percentage2024
Drinken87%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht44%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)11%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%Percentage2024
Wekelijks sporten67%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk38%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam34%Percentage2024
Ernstig eenzaam7%Percentage2024
Emotioneel eenzaam18%Percentage2024
Sociaal eenzaam24%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen7%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer18%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer10%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen72%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten78%Percentage2024
Vrijwilligerswerk35%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid81%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht9%Percentage2024
Hoge veerkracht65%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie4%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken14%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid29%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens735Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens225Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens510Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen295Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen215Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens69%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking900Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie76%Percentage2024
% Werknemers69%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie50%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie19%Percentage2024
% Zelfstandigen31%Percentage2024
Inkomensontvangers1.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners843Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€51.000Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€43.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen35%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen31%Percentage2024
% Personen in armoede0,9%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,0%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€92.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen21%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen41%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,0%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€642.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW480Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW29%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.525Aantal2026
Herkomst buiten Nederland125Aantal2026
Herkomst Europa55Aantal2026
Herkomst buiten Europa70Aantal2026
% Herkomst Nederland92%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland7,6%Percentage2026
% Herkomst Europa3,33%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,24%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.525Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland70Aantal2026
Geboren in Nederland1.595Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland55Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,52%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,24%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,73%Percentage2026
% Geboren in Nederland97%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,82%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,52%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland3,33%Percentage2026
Autochtoon1.585Aantal2022
Westers90Aantal2022
Niet-westers40Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers30Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven48Aantal2025
Diefstal21Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven5Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting7Aantal2025
Verkeersovertredingen8Aantal2025
Vernieling4Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners29Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km9,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km6,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km7,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km8,3Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km32Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,2Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand10Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand20Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand8,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand26Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6,7Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5,7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,8Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km75Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05690103Code2026
RegionaamNieuwkoop LintbebouwingNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode05690103Code2026
Oppervlakte totaal194Aantal hectaren2026
Oppervlakte land131Aantal hectaren2026
Oppervlakte water63Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid617Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal951Aantal2026
Adressen met postcode925Aantal2026
Adressen met woonfunctie737Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie37Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie22Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie9Aantal2026
Adressen met logiesfunctie28Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie38Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie26Aantal2026
Verblijfsobjecten874Aantal2026
Ligplaatsen76Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres683Aantal2026
Adressen met pand872Aantal2026
Percelen met adres695Aantal2026
Adressen met perceel951Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom828Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom123Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom695Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom42Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17002Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190031Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192588Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195069Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970139Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198046Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199079Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200071Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010152Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020130Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later65Aantal2026
Postcodegebied2421AA-2421XZNaam2026
Meest voorkomende postcode2421Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal8Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade4Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.080Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine755Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof325Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,49Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte824Aantal2025
Motorfietsen75Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad696Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners418Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad136Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€815.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€750.000 of meerCategorisch type2025
Eengezinswoningen536Aantal2025
Meergezinswoningen160Aantal2025
Koopwoningen633Aantal2025
Huurwoningen63Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties14Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders49Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond654Aantal2025
Onbewoond42Aantal2025
% Koopwoningen91%Percentage2025
% Huurwoningen9%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties2%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen77%Percentage2025
% Meergezinswoningen23%Percentage2025
% Bewoond94%Percentage2025
% Onbewoond6%Percentage2025
Appartementen165Aantal2026
Tussenwoningen72Aantal2026
Hoekwoningen39Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen100Aantal2026
Vrijstaande woningen361Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen22%Percentage2026
% Tussenwoningen10%Percentage2026
% Hoekwoningen5%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen14%Percentage2026
% Vrijstaande woningen49%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945134Aantal2026
Woningen 1945 tot 196557Aantal2026
Woningen 1965 tot 197564Aantal2026
Woningen 1975 tot 198536Aantal2026
Woningen 1985 tot 199578Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005154Aantal2026
Woningen 2005 tot 201556Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025155Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 194518%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19658%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19759%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19855%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199511%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200521%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202521%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Nieuwkoop. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Nieuwkoop Lintbebouwing: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Gemiddeld huishoudinkomen€92.100€41.900€50.200€8.0776,2
2Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€642.200€135.500€506.700€142.6173,55
3Gemiddelde woningwaarde€815.000€398.000€417.000€120.9333,45
4Bos afstand4,51,62,90,883,31
5% K-L Financiële diensten, onroerend goed13%4,49%8,7%3,29%2,64

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nieuwkoop.

RegioSoort regioGemiddeld huishoudinkomenMediaan vermogen van particuliere huishoudensGemiddelde woningwaardeBos afstand% K-L Financiële diensten, onroerend goed
Nieuwkoop LintbebouwingBuurt€92.100€642.200€815.0004,513%
NederlandLand€41.900€135.500€398.0001,64,49%
NieuwkoopGemeente€47.700€318.900€489.0003,25,2%
NieuwkoopBuurt€41.000€244.500€412.0004,124,03%
Nieuwkoop Nieuwkoopse PlassenBuurtgeen datageen data€654.6672,433,58%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nieuwkoop.

Top 5 kenmerken buurt Nieuwkoop Lintbebouwing:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Nieuwkoop Lintbebouwing. Op deze onderwerpen verschilt buurt Nieuwkoop Lintbebouwing relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Nieuwkoop Lintbebouwing, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Nieuwkoop Lintbebouwing met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Nieuwkoop Lintbebouwing, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Nieuwkoop Lintbebouwing staan in de uitgebreide download voor Nieuwkoop.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Nieuwkoop.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Nieuwkoop. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Nieuwkoop Lintbebouwing met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron