Statistieken buurt Nieuwveen Buitengebied West

Statistieken buurt Nieuwveen Buitengebied West

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West in de gemeente Nieuwkoop Vlag van de gemeente Nieuwkoop. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West in de gemeente Nieuwkoop Vlag van de gemeente Nieuwkoop. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Nieuwveen Buitengebied West.Bekijk kaart
Buurt Nieuwveen Buitengebied West in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Kerncijfers van de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode22Kadaster2026
Adressen met woonfunctie16Kadaster2026
Panden met adres22Kadaster2026
Percelen met adres22Kadaster2026
Woningvoorraad16CBS2025
Huishoudens15CBS2025
Inwoners44CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Nieuwveen Buitengebied West en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Kaart van de omgeving van de buurt Nieuwveen Buitengebied West.
Afbeelding van de buurt Nieuwveen Buitengebied West op de kaart.

Kaart van de wijk Kern Nieuwveen met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Nieuwveen Buitengebied Vrouwenakker, 2: Nieuwveens Jaagpad, 3: Nieuwveen Buitengebied Oost, 4: Nieuwveen, 5: Schoterveld, 6: Nieuwveen Buitengebied West, 7: Schoterhoek, 8: Nieuwveen Buitengebied Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 58 gebieden binnen de gemeente Nieuwkoop via de overzichtspagina van de gebieden in de Nieuwkoop.

Overzicht gebieden Meer Nieuwkoop
Over de buurt Nieuwveen Buitengebied West

De buurt Nieuwveen Buitengebied West ligt binnen de wijk Kern Nieuwveen in de gemeente Nieuwkoop. De meest voorkomende postcode in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is postcode 2441.

Er zijn 22 adressen en zestien woningen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West in de gemeente Nieuwkoop. 76% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €589.000. Er wonen 44 inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West, waarvan de grootste groep (34%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Nieuwveen Buitengebied West telt vijftien huishoudens van gemiddeld 2,9 personen. Verder zijn er dertig personenauto’s en vijftien bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Buurt Nieuwveen Buitengebied West heeft een totale oppervlakte van 97 hectare, waarvan 92 hectare land en 6 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 309 adressen per km2.

Meer over de buurt Nieuwveen Buitengebied West:

De gemeente Nieuwkoop (gemeentecode GM0569) is bij een gemeentelijke herindeling in 2007 groter geworden vanuit de gemeenten Nieuwkoop, Liemeer en Ter Aar. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Nieuwkoop overgegaan. De gegevens van de buurt Nieuwveen Buitengebied West voor de jaren 2013 tot en met 2023 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Nieuwkoop.

Advertentie:

Wonen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Kenmerken van de 16 woningen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Er zijn 16 woningen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Nieuwkoop in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Nieuwveen Buitengebied West was €589.000 in 2023.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Nieuwveen Buitengebied West% verschil
2023€589.00020%
2022€491.00014%
2021€431.00015%
2020€376.0001,62%
2019€370.00012%
2018€329.0000,92%
2017€326.00012%
2016€291.0003,19%
2015€282.000-6,9%
2014€303.000-6,2%
2013€323.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is met €266.000 toegenomen van €323.000 in 2013 tot €589.000 in 2023 (dat is een toename van 82%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2023 was €26.600 (6,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Nieuwkoop.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is €589.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 16 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Nieuwkoop (geel), 7 woonplaatsen (groen), 13 wijken (oranje) en 35 buurten (blauw). De buurt Nieuwveen Buitengebied West wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Nieuwveen Buitengebied West: er zijn 12 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Nieuwveen Buitengebied West

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Nieuwveen Buitengebied West, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Nieuwkoop.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Nieuwveen Buitengebied West telt 44 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West:

JaarAantal inwoners de buurt Nieuwveen Buitengebied West% verschil
20264410%
202540-11%
2024454,65%
20234310%
20223915%
2021343,03%
20203322%
2019273,85%
2018268,3%
20172420%
2016205,3%
2015190,0%
2014190,0%
201319geen data

De bevolking van de buurt Nieuwveen Buitengebied West is met 25 inwoners gegroeid van 19 inwoners in 2013 tot 44 inwoners in 2026 (dat is een toename van 132%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 2 inwoner (7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Nieuwkoop.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West:

In 2013 waren er 19 inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Het aantal inwoners blijft 19 tot en met 2015. In 2024 is het aantal gestegen tot 45 inwoners. De stijging ten opzichte van 2015 is 26 (137%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 2 (4,65%). Het aantal van 45 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Nieuwveen Buitengebied West 44 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Nieuwveen Buitengebied West
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is 45 tot 65 jaar, met 34% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Nieuwkoop.

Burgerlijke staat in de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Nieuwveen Buitengebied West naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 15 huishoudens in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Er waren 0 eenpersoonshuishoudens en 15 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Nieuwveen Buitengebied West per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20253505
20243505
20233434
20223300
20213013
20202922
20192511
20182411
20172111
20161811
20151711
20141711
20131711

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 12% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europa: 5,3% en herkomst van buiten Europa: 5,3%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Nieuwveen Buitengebied West is 100% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Nieuwveen Buitengebied West: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Nieuwkoop als geheel 21 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Nieuwkoop.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Nieuwveen Buitengebied West genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Nieuwkoop als geheel 20 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Nieuwkoop.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Buurt Nieuwveen Buitengebied WestGemeente NieuwkoopGemeente Alphen aan den Rijn
Aantal kinderopvanglocaties046193
Aantal kindplaatsen01.2605.455
Aantal vestigingen basisonderwijs0948
Aantal leerlingen basisonderwijs02.3209.709
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0113
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03997.250
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.648

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is 2,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Nieuwkoop1,01,11,24,64,68,8
Wijk Kern Nieuwveen0,81,00,96,36,39,2
Buurt Nieuwveen0,50,90,76,76,79,3
Buurt Nieuwveen Buitengebied Oost1,41,61,66,66,67,9
Buurt Nieuwveen Buitengebied West2,52,72,37,57,59,4
Buurt Nieuwveen Buitengebied Zuid1,71,72,04,44,49,6
Buurt Nieuwveen Buitengebied Vrouwenakker1,72,92,95,05,06,2
Buurt Nieuwveens Jaagpad2,43,43,26,36,37,6
Buurt Schoterveld0,50,50,56,16,19,5
Buurt Schoterhoek1,20,90,86,56,59,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Nieuwkoop (geel), wijk Kern Nieuwveen (groen) en 7 buurten (blauw). Buurt Nieuwveen Buitengebied West wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Er zijn in de buurt Nieuwveen Buitengebied West geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (15 totaal)
In de buurt Nieuwveen Buitengebied West zijn in totaal 15 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 15 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 4 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Nieuwveen Buitengebied West (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is €35.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is €35.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €48.600. Buurt Nieuwveen Buitengebied West telt 0 inkomensontvangers op 44 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Nieuwveen Buitengebied West heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Nieuwkoop
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Nieuwkoop: buurt Nieuwveen Buitengebied West is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Nieuwveen Buitengebied West ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Nieuwveen Buitengebied West per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Nieuwveen Buitengebied West geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Nieuwveen Buitengebied West met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Nieuwveen Buitengebied West

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Er zijn 1 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Nieuwveen Buitengebied West op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 1 elektrische auto’s in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Nieuwveen Buitengebied West die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 26 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Nieuwveen Buitengebied West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuwveen Buitengebied West geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 38 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 24 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Nieuwveen Buitengebied West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuwveen Buitengebied West geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Nieuwveen Buitengebied West plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Nieuwveen Buitengebied West vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Nieuwveen Buitengebied West

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Nieuwveen Buitengebied West op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 8 misdrijven in de buurt Nieuwveen Buitengebied West geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Nieuwveen Buitengebied West, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Nieuwveen Buitengebied West zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 96 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 18 verschillende soorten delicten. Voor 20% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 96 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt Nieuwveen Buitengebied West 8 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Nieuwveen Buitengebied West in 2025 zijn Ongevallen (weg) (3 delicten) en Diefstal/inbraak bedrijven enz. (1 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 6 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Nieuwveen Buitengebied West geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Nieuwveen Buitengebied West per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Nieuwveen Buitengebied West over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Nieuwkoop.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 75 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Ringkant in Nieuwveen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Ringkant in Nieuwveen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau De Ringkant in Nieuwveen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Ringkant in Nieuwveen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Stembureau De Ringkant in Nieuwveen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Nieuwveen Buitengebied West ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 33 stembureaus in de gemeente Nieuwkoop en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Nieuwkoop. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Nieuwkoop.

Stembureaus Nieuwkoop
Adressen en leefomgeving in de buurt Nieuwveen Buitengebied West

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Nieuwveen Buitengebied West telt in totaal 22 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 27% van de adressen in buurt Nieuwveen Buitengebied West ligt binnen de bebouwde kom en 73% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Nieuwkoop
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Nieuwveen Buitengebied West zijn er 16 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 6 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuwveen Buitengebied West voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuwveen Buitengebied West voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Nieuwveen Buitengebied West
Bevolking53643
Adressen2.093309
Autos27533

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Nieuwveen Buitengebied West ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Nieuwveen Buitengebied West is 2,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuwveen Buitengebied West tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuwveen Buitengebied West tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,6
Supermarkt2,4
Restaurant2,3
Basisonderwijs2,3
Voortgezet onderwijs7,5
Bibliotheek4,6
Treinstation11,7
Sportterrein0,9
Bioscoop11,4
Museum11,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.2403.590
Tussenwoning2603.450
Hoekwoning4303.320
Twee-onder-één-kap woning1.0304.200
Vrijstaande woning8904.870
Koopwoning6904.490
Huurwoning5503.030

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Nieuwveen Buitengebied West zijn A (5 adressen) en D (3 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 juli 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Nieuwveen Buitengebied West: 5 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Nieuwkoop bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West
Tabel met 22 adressen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Nieuwkoop.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Golfpad12441EWNieuwveen1
Hogendijk3 t/m 52441CKNieuwveen4
Oostkanaalweg1 t/m 82441CZ t/m 2441EZNieuwveen6
Schilkerkade1 t/m 52441CXNieuwveen9
Schilkerweg21 t/m 232441EXNieuwveen2

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 5 openbare ruimtes en 22 adressen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Nieuwkoop
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Nieuwveen Buitengebied West. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Nieuwveen Buitengebied West ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek244122
WoonkernNieuwveen6
WoonplaatsNieuwveen22
WijkKern Nieuwveen22
GemeenteNieuwkoop22
ProvincieZuid-Holland22
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland22
LandNederland22

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Nieuwveen Buitengebied West ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Nieuwveen Buitengebied West dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Nieuwveen Buitengebied West ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Nieuwveen Buitengebied West en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Nieuwveen Buitengebied West met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal15Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2023
B-F Nijverheid en energie1Aantal2023
G+I Handel en horeca1Aantal2023
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2023
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2023
M-N Zakelijke dienstverlening1Aantal2023
O-Q Overheid, onderwijs en zorg1Aantal2023
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2023
% A Landbouw, bosbouw en visserij7,4%Percentage2023
% B-F Nijverheid en energie22%Percentage2023
% G+I Handel en horeca15%Percentage2023
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,4%Percentage2023
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7,4%Percentage2023
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2023
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2023
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,4%Percentage2023

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners44Aantal2026
Mannen20Aantal2025
Vrouwen25Aantal2025
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar10Aantal2026
25 tot 45 jaar5Aantal2026
45 tot 65 jaar15Aantal2026
65 jaar of ouder10Aantal2026
Ongehuwd20Aantal2025
Gehuwd20Aantal2025
Gescheiden0Aantal2025
Verweduwd0Aantal2025
% Mannen44%Percentage2025
% Vrouwen56%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar23%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar11%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar34%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2025
% Gehuwd50%Percentage2025
% Gescheiden0,0%Percentage2025
% Verweduwd0,0%Percentage2025
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau5Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau11Aantal2023
Hoger opleidingsniveau9Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau43%Percentage2023
% Hoger opleidingsniveau36%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura1Aantal2023
% Jongeren met jeugdzorg7,7%Percentage2023
Wmo cliënten1Aantal2023
Wmo cliënten per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2023
Bevolkingsdichtheid43Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.430Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.400Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.590Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.050Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming11%Percentage2021
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.240Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning260Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning550Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel5Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel10Aantal2026
Adressen met definitief energielabel7Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A5Aantal2026
Energielabels B2Aantal2026
Energielabels C2Aantal2026
Energielabels D3Aantal2026
Energielabels E1Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G2Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn37%Percentage2022
Drinken85%Percentage2022
Zwaar drinken10%Percentage2022
Overmatig drinken7%Percentage2022
Overgewicht50%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2022
Wekelijks sporten59%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk40%Percentage2022
Lopen naar school of werk16%Percentage2022
Fietsen naar school of werk29%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2022
Ernstig eenzaam10%Percentage2022
Emotioneel eenzaam23%Percentage2022
Sociaal eenzaam30%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven81%Percentage2020
Moeite met rondkomen17%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur6%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer28%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer16%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk32%Percentage2022
Mantelzorger13%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid26%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2022
Lage veerkracht13%Percentage2022
Hoge veerkracht54%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen8%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid16%Percentage2020
Broze metale gezondheid19%Percentage2020
Broze lichamelijke gezondheid15%Percentage2020
Broze gezondheid in het sociale domein19%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens15Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen5Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen10Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens0%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens100%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen67%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,9Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking30Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie82%Percentage2023
% Werknemers79%Percentage2023
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie57%Percentage2023
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2023
% Zelfstandigen21%Percentage2023
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€48.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.600Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen32%Percentage2023
20% personen met hoogste inkomen30%Percentage2023
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomen€45.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen18%Percentage2023
20% huishoudens met hoogste inkomen40%Percentage2023
% Huishoudens met een laag inkomen3,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€378.300euro2023
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2023
Personen per soort uitkering - AO1Aantal2023
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2023
Personen per soort uitkering - AOW5Aantal2023
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2023
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2023
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2023
% Personen per soort uitkering - AOW11%Percentage2023

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland35Aantal2025
Herkomst buiten Nederland5Aantal2025
Herkomst Europa0Aantal2025
Herkomst buiten Europa5Aantal2025
% Herkomst Nederland88%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland12%Percentage2025
% Herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa12%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland35Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5Aantal2025
Geboren in Nederland40Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland5Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland88%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland12%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2025
% Geboren in Nederland100%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa12%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland12%Percentage2025
Autochtoon33Aantal2022
Westers3Aantal2022
Niet-westers3Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers2Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven8Aantal2025
Diefstal3Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners200Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners75Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners75Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners25Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners25Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Nieuwveen Buitengebied West, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km62Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand9,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand14Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand9,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9,4Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km74Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05690922Code2025
RegionaamNieuwveen Buitengebied WestNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode05690922Code2025
Oppervlakte totaal97Aantal hectaren2025
Oppervlakte land92Aantal hectaren2025
Oppervlakte water6Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid309Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal22Aantal2026
Adressen met postcode22Aantal2026
Adressen met woonfunctie16Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie4Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten22Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres22Aantal2026
Adressen met pand22Aantal2026
Percelen met adres22Aantal2026
Adressen met perceel22Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom6Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom16Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom14Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19706Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19803Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20104Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied2441CK-2441EZNaam2026
Meest voorkomende postcode2441Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal30Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine25Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof5Aantal2025
Personenauto’s per huishouden2,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte33Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Nieuwveen Buitengebied West. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad16Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad6Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€589.000Gemiddeld in Euro2023
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2023
Eengezinswoningen15Aantal2023
Meergezinswoningen0Aantal2023
Koopwoningen12Aantal2023
Huurwoningen4Aantal2023
Huurwoningen woningcorporaties3Aantal2023
Huurwoningen overige verhuurders1Aantal2023
Eigendom onbekend16Aantal2025
Bewoond15Aantal2023
Onbewoond0Aantal2023
% Koopwoningen76%Percentage2023
% Huurwoningen23%Percentage2023
% Huurwoningen woningcorporaties20%Percentage2023
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2023
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen96%Percentage2023
% Meergezinswoningen4%Percentage2023
% Bewoond97%Percentage2023
% Onbewoond3%Percentage2023
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen4Aantal2026
Vrijstaande woningen12Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen25%Percentage2026
% Vrijstaande woningen75%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19752Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051Aantal2026
Woningen 2005 tot 20152Aantal2026
Woningen 2015 tot 20254Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19456%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197512%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198519%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19956%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201512%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202525%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Nieuwkoop. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Nieuwveen Buitengebied West: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Eigendom onbekend100%1%99%18%5,6
2Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0807-8071535,3
3% Meerpersoonshuishoudens met kinderen67%32%35%10%3,68
4% Meerpersoonshuishoudens100%60%40%12%3,31
5% Gescheiden0,0%7,7%-7,7%2,8%2,76

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nieuwkoop.

RegioSoort regio% Eigendom onbekendInkomensontvangers per 1.000 inwoners% Meerpersoonshuishoudens met kinderen% Meerpersoonshuishoudens% Gescheiden
Nieuwveen Buitengebied WestBuurt100%067%100%0,0%
NederlandLand1%80732%60%7,7%
NieuwkoopGemeente0%81437%71%6,2%
NieuwveenBuurt0%60238%68%3,02%
Nieuwveen Buitengebied OostBuurt0%66731%69%3,23%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nieuwkoop.

Top 5 kenmerken buurt Nieuwveen Buitengebied West:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Nieuwveen Buitengebied West. Op deze onderwerpen verschilt buurt Nieuwveen Buitengebied West relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Nieuwveen Buitengebied West, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Nieuwveen Buitengebied West met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Nieuwveen Buitengebied West, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Nieuwveen Buitengebied West staan in de uitgebreide download voor Nieuwkoop.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Nieuwveen Buitengebied West.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Nieuwkoop.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Nieuwkoop. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Nieuwveen Buitengebied West met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron