Statistieken buurt Ommoord

Statistieken buurt Ommoord

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Ommoord in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Ommoord in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Ommoord.Bekijk kaart
Buurt Ommoord in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Ommoord.

Kerncijfers van de buurt Ommoord
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Ommoord.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Ommoord.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode13.754Kadaster2026
Adressen met woonfunctie13.262Kadaster2026
Panden met adres5.291Kadaster2026
Percelen met adres5.191Kadaster2026
Woningvoorraad13.254CBS2025
Huishoudens13.260CBS2026
Inwoners26.205CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Ommoord en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Ommoord.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Ommoord
Kaart van de omgeving van de buurt Ommoord.
Afbeelding van de buurt Ommoord op de kaart.

Kaart van de wijk Prins Alexander met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Nesselande, 2: Zevenkamp, 3: Ommoord, 4: Oosterflank, 5: Het Lage Land, 6: Prinsenland, 7: ’s-Gravenland, 8: Kralingseveer.

Bekijk de statistieken voor alle 122 gebieden binnen de gemeente Rotterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Rotterdam.

Overzicht gebieden Meer Rotterdam
Over de buurt Ommoord

De buurt Ommoord ligt binnen de wijk Prins Alexander in de gemeente Rotterdam. De polder Nessepolder valt gedeeltelijk binnen de buurt Ommoord. De meest voorkomende postcode in de buurt Ommoord is postcode 3068.

Er zijn 14.204 adressen en 13.254 woningen in de buurt Ommoord in de gemeente Rotterdam. 61% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €314.000. Er wonen 26.205 inwoners in de buurt Ommoord en 30% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt Ommoord telt 13.260 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 10.185 personenauto’s en 2.560 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Ommoord.

Buurt Ommoord heeft een totale oppervlakte van 448 hectare, waarvan 436 hectare land en 12 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.951 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Ommoord.

Wonen in de buurt Ommoord

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Ommoord.

Kenmerken van de 13.254 woningen in de buurt Ommoord
Er zijn 13.254 woningen in de buurt Ommoord.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Rotterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Ommoord was €322.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Ommoord.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Ommoord:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Ommoord% verschil
2025€314.000-2,48%
2024€322.0003,54%
2023€311.00022%
2022€255.00012%
2021€228.00011%
2020€206.00011%
2019€186.00010%
2018€169.0008,3%
2017€156.0001,3%
2016€154.0000,65%
2015€153.000-2,55%
2014€157.000-3,09%
2013€162.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Ommoord is met €152.000 gestegen van €162.000 in 2013 tot €314.000 in 2025 (dat is een toename van 94%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.667 (5,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Rotterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Ommoord met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Rotterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Ommoord is €314.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 30% en er zijn 13.254 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), 6 woonplaatsen (groen), wijk Prins Alexander (oranje) en 7 buurten (blauw). De buurt Ommoord wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Ommoord: er zijn 8.407 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Ommoord.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Ommoord

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Ommoord, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Rotterdam.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Ommoord telt 26.205 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Ommoord. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Ommoord:

JaarAantal inwoners de buurt Ommoord% verschil
202626.2050,38%
202526.1050,15%
202426.0650,17%
202326.0201,28%
202225.6900,49%
202125.565-0,64%
202025.7300,18%
201925.6850,49%
201825.5601,17%
201725.2650,46%
201625.1500,58%
201525.0050,3%
201424.9300,59%
201324.785geen data

Het aantal inwoners in de buurt Ommoord is met 1.420 inwoners gegroeid van 24.785 inwoners in 2013 tot 26.205 inwoners in 2026 (dat is een groei van 5,7%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 109 inwoners (0,43%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Rotterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Ommoord:

In 2013 waren er 24.785 inwoners in de buurt Ommoord. Het aantal van 24.785 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 26.205 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 1.420 (5,7%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 100 (0,38%). Het aantal van 26.205 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Ommoord
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Ommoord is 65 jaar of ouder, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Rotterdam.

Burgerlijke staat in de buurt Ommoord
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Ommoord naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 13.260 huishoudens in de buurt Ommoord. Er waren 6.200 eenpersoonshuishoudens en 7.060 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Ommoord. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Ommoord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Ommoord per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Ommoord:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202615.4202.2808.500
202515.7402.2158.150
202416.1052.1457.815
202316.3902.1007.535
202216.78000
202116.9751.8726.718
202017.3451.8286.557
201917.6251.7576.303
201817.8051.6906.065
201717.8401.6185.807
201617.8851.5835.682
201517.9801.5315.494
201418.1991.4675.264
201318.0931.4595.233

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Ommoord als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 59%, herkomst uit Europese landen: 8,7% en herkomst uit landen buiten Europa: 32% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 73%, herkomst uit Europa: 5,9% en herkomst van buiten Europa: 21%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Ommoord is 77% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Ommoord: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Ommoord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Ommoord.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Rotterdam als geheel 614 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Rotterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Ommoord genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Ommoord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Ommoord.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Rotterdam als geheel 446 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Rotterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Ommoord

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Ommoord. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Ommoord
Buurt OmmoordWijk Prins AlexanderGemeente Rotterdam
Aantal kinderopvanglocaties24101971
Aantal kindplaatsen8163.97428.075
Aantal vestigingen basisonderwijs1028227
Aantal leerlingen basisonderwijs2.4208.10855.423
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0982
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.86037.967
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0969
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs07.76741.473
Aantal opleidingen hoger onderwijs00204
Aantal studenten hoger onderwijs0076.547

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Ommoord. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Ommoord is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Rotterdam0,50,50,61,31,31,6
Wijk Prins Alexander0,60,60,71,61,61,8
Buurt ’s-Gravenland1,01,11,22,02,02,3
Buurt Kralingseveer1,11,11,13,23,23,2
Buurt Prinsenland0,40,40,41,01,01,3
Buurt Het Lage Land0,50,60,61,01,01,2
Buurt Ommoord0,50,50,61,81,81,8
Buurt Zevenkamp0,40,50,61,41,41,4
Buurt Oosterflank0,50,51,00,40,50,4
Buurt Nesselande0,70,81,03,03,03,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Ommoord in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), wijk Prins Alexander (groen) en 7 buurten (blauw). Buurt Ommoord wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Ommoord
In 2025 woonden er 4.860 leerlingen en studenten in de buurt Ommoord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Ommoord, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Ommoord.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Ommoord.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Ommoord. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Ommoord

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Ommoord, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (2.560 totaal)
In de buurt Ommoord zijn in totaal 2.560 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Ommoord (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Ommoord voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Ommoord is €31.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Ommoord.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Ommoord is €31.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.700. Buurt Ommoord telt 21.200 inkomensontvangers op 26.205 inwoners totaal.

11% van de huishoudens in de buurt Ommoord heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Rotterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Prins Alexander (buurt Ommoord is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Prins Alexander is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
65% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Ommoord ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Ommoord per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
69% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Ommoord geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Ommoord. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Ommoord is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Ommoord met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Ommoord.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Ommoord

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Ommoord.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Ommoord
Er zijn 438 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Ommoord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Ommoord op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 438 elektrische auto’s in de buurt Ommoord. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Ommoord die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Ommoord. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 10.227 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Ommoord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Ommoord geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 13.638 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Ommoord (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 10.544 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Ommoord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Ommoord geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 246 verkeersongevallen in de buurt Ommoord in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Ommoord. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Ommoord plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal246
Materiële schade208
Letselschade38
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Ommoord vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Ommoord

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Ommoord op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 1.053 misdrijven in de buurt Ommoord geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Ommoord, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Ommoord zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 16.060 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 43 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Ommoord 1.053 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Ommoord in 2025 zijn Horizontale fraude (154 delicten) en Ongevallen (weg) (115 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Ommoord.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 101 misdrijven in de buurt Ommoord geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Ommoord per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Ommoord over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Ommoord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Ommoord.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Ommoord. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Ommoord

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Ommoord.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Ommoord
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 13 stembureaus in de buurt Ommoord.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 13 stembureaus in de buurt Ommoord. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 13 stembureaus in de buurt Ommoord.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 604 stembureaus in de gemeente Rotterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Rotterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam.

Stembureaus Rotterdam
Adressen en leefomgeving in de buurt Ommoord

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Ommoord.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Ommoord telt in totaal 14.204 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Ommoord liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Rotterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Ommoord zijn er 13.262 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Ommoord.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3.326 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Ommoord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Ommoord. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Ommoord voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Ommoord voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Ommoord
Bevolking5396.010
Adressen2.0932.951
Autos2752.336

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Ommoord ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Ommoord is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Ommoord tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Ommoord tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,8
Restaurant1,0
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,8
Bibliotheek1,6
Treinstation3,0
Sportterrein1,0
Bioscoop8,9
Museum6,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Ommoord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Ommoord.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Ommoord:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4101.940
Tussenwoning8702.670
Hoekwoning1.0402.830
Twee-onder-één-kap woning1.1703.630
Vrijstaande woning1.3603.850
Koopwoning7902.600
Huurwoning4701.980

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Ommoord zijn C (4.469 adressen) en A (3.475 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Ommoord. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Ommoord: 4.469 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Ommoord
Tabel met 14.203 adressen in de buurt Ommoord.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Ommoord. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Rotterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aalbes10 t/m 303069NKRotterdam19
Akkerdistel1 t/m 353068NARotterdam18
Albert Camusplaats2 t/m 3363069BK t/m 3069BWRotterdam242
Albert Schweitzerpad--Rotterdam0
Albert Schweitzerplaats1 t/m 7233069GA t/m 3069GTRotterdam409
Albert Schweitzerplantsoen--Rotterdam0
Anatole Franceplaats1 t/m 7643069AA t/m 3069BJRotterdam414
Andoorn1 t/m 433068MA t/m 3068MBRotterdam30
André Gideplaats1 t/m 4473069EC t/m 3069ELRotterdam223
Arrheniusweg5 t/m 5523069EM t/m 3069KXRotterdam195
Azarooldoorn1 t/m 443068MC t/m 3068MDRotterdam32
Balsemkruid2 t/m 1723068DA t/m 3068DGRotterdam138
Barbarakruid2 t/m 243068SBRotterdam3
Bastaardklaver1 t/m 143069DMRotterdam14
Bedrijvenpark Ommoord--Rotterdam0
Bekermos2 t/m 373069AJRotterdam17
Benedictuskruid1 t/m 673068RL t/m 3068RMRotterdam34
Bergse Linker Rottekade388 t/m 4603069LVRotterdam14
Berkheide1 t/m 473069KSRotterdam34
Bertrand Russellpad--Rotterdam0
Bertrand Russellplaats3 t/m 3443069CA t/m 3069CHRotterdam165
Beukvaren1 t/m 263069HKRotterdam23
Beursjeskruid1 t/m 203068RARotterdam20
Binnenhof1 t/m 1103068JW t/m 3069KVRotterdam52
Bitterkruid1 t/m 203068DHRotterdam20
Björnsonweg50 t/m 783068WXRotterdam24
Blauwgras1 t/m 1453068BA t/m 3068BGRotterdam108
Bloembuurtpad--Rotterdam0
Boksdoorn2 t/m 443068MERotterdam20
Bolkruid1 t/m 2033068DJ t/m 3068DPRotterdam148
Boomheide1 t/m 313069LARotterdam21
Boris Pasternakstraat6 t/m 743069CZRotterdam42
Borstelgras1 t/m 223068BH t/m 3068BJRotterdam22
Bosbes2 t/m 1013069LLRotterdam58
Boterbloem1 t/m 223068AARotterdam19
Bottelroos1 t/m 853068BVRotterdam42
Brantingweg--Rotterdam0
Briandpad--Rotterdam0
Briandplaats12 t/m 4003068JJRotterdam181
Brinkheide1 t/m 403069KTRotterdam28
Brongras2 t/m 1473068PA t/m 3068PBRotterdam88
Buitenlustpad--Rotterdam0
Buntgras1 t/m 223068BK t/m 3068BLRotterdam22
Callunapad--Rotterdam0
Christoffelkruid1 t/m 1103068RB t/m 3068RGRotterdam85
Citroenkruid1 t/m 203068DRRotterdam20
Cordell Hullpad--Rotterdam0
Cordell Hullplaats1 t/m 3773068VA t/m 3068VHRotterdam335
Curieplaats1 t/m 3893069HA t/m 3069HJRotterdam197
Cymbelkruid--Rotterdam0
Cypergras1 t/m 243068CARotterdam24
Daalheide1 t/m 263069KPRotterdam19
Damastroos1 t/m 813068BWRotterdam41
Dawespad--Rotterdam0
Dawesweg12 t/m 4303069VJ t/m 3069VRRotterdam181
Debijeweg2 t/m 3543069VA t/m 3069VHRotterdam184
Dennekruid1 t/m 2163068SC t/m 3068SMRotterdam158
Doddegras2 t/m 523068BM t/m 3068BNRotterdam26
Dopheide2 t/m 423069LBRotterdam25
Driedistel1 t/m 403068NB t/m 3068NCRotterdam30
Droogbloem25 t/m 473068AWRotterdam22
Duindoorn1 t/m 393068MG t/m 3068MHRotterdam30
Dwerggras2 t/m 333068PCRotterdam18
Ebbekruid1 t/m 363068RH t/m 3068RJRotterdam36
Eenbes4 t/m 263069LMRotterdam12
Egelkruid1 t/m 203068DSRotterdam20
Eikvaren2 t/m 383069HLRotterdam25
Einsteinpad--Rotterdam0
Einsteinplaats1 t/m 11533069JA t/m 3069TJRotterdam353
Eliotpad--Rotterdam0
Eliotplaats1 t/m 4543068EE t/m 3068VSRotterdam403
Elsbes2 t/m 713069LNRotterdam44
Fakkelgras1 t/m 603068BPRotterdam54
Fioringras2 t/m 1143068PD t/m 3068PHRotterdam74
Fluitekruid1 t/m 1523068RN t/m 3068RRRotterdam69
Fluitekruidpad--Rotterdam0
G.B. Shawplaats15 t/m 4303068WB t/m 3069BXRotterdam103
Ganzekruid1 t/m 203068RKRotterdam20
Gaspeldoorn1 t/m 393068MJ t/m 3068MKRotterdam30
Geelkruid6 t/m 993068DT t/m 3068SPRotterdam70
Geelkruidpad--Rotterdam0
Gelebrem1 t/m 663068TJ t/m 3068TKRotterdam64
Geluksklaver1 t/m 463069DARotterdam36
Gerardskruid1 t/m 203068DWRotterdam20
Goudkruid1 t/m 1993068SR t/m 3068SZRotterdam131
Grasbuurtpad--Rotterdam0
Haakdistel1 t/m 373068NDRotterdam19
Hammarskjöldplaats2 t/m 3363069RA t/m 3069RJRotterdam259
Hanespoordoorn2 t/m 403068MLRotterdam20
Hartekruid1 t/m 203068RSRotterdam20
Hauwklaver1 t/m 183069DJRotterdam18
Heggedoorn2 t/m 243068MNRotterdam12
Heidekruid5 t/m 1063068RT t/m 3068RXRotterdam77
Heiligenbloem1 t/m 223068ABRotterdam22
Helmbloem1 t/m 273068ACRotterdam20
Hemingwayplaats2 t/m 3363068EB t/m 3068WVRotterdam190
Hendersonplaats1 t/m 73068JMRotterdam2
Hertshoornvaren1 t/m 263069HMRotterdam24
Hertzplaats11 t/m 253068JVRotterdam5
Hesseplaats5 t/m 4413068EA t/m 3069EARotterdam161
Honingklaver1 t/m 223069DDRotterdam21
Hoogerbruggepad--Rotterdam0
Hoornklaver1 t/m 573069DERotterdam41
Hoorntandmos1 t/m 353069AKRotterdam30
Hopklaver1 t/m 653069DBRotterdam40
Inkarnaatklaver1 t/m 513069DNRotterdam34
Ivoordistel1 t/m 403068NE t/m 3068NGRotterdam30
Jeneverbes2 t/m 203069LPRotterdam10
John Mottweg92 t/m 1743068ZT t/m 3069VTRotterdam34
John Steinbeckpad--Rotterdam0
Joliotplaats1 t/m 7283069JJ t/m 3069TTRotterdam374
Kamerlingh Onnesweg503068JRRotterdam1
Kamgras15 t/m 1523068CB t/m 3068CDRotterdam54
Karmozijnbes2 t/m 603069LRRotterdam30
Kelloggplaats1 t/m 9523068JG t/m 3068XTRotterdam640
Kikkerpad--Rotterdam0
Klimroos--Rotterdam0
Klimvaren1 t/m 193069HNRotterdam17
Klimvarenpad--Rotterdam0
Knikbloem1 t/m 363068ADRotterdam34
Kochpad--Rotterdam0
Kogeldistel1 t/m 723068NH t/m 3068NKRotterdam54
Koningsvaren22 t/m 1073069HPRotterdam48
Kraaiheide1 t/m 1133069LCRotterdam99
Kruipbrem1 t/m 763068TE t/m 3068THRotterdam68
Krulmos1 t/m 293069ALRotterdam27
Lavendelheide1 t/m 73069LDRotterdam4
Leermos1 t/m 413069AMRotterdam28
Lentebloem1 t/m 313068AERotterdam31
Lepeltjesheide1 t/m 83069LERotterdam8
Linus Paulingweg3 t/m 243069NMRotterdam19
Loganbes2 t/m 163069LSRotterdam8
Lorentzweg51 t/m 553069KZRotterdam2
Lutulisingel1 t/m 573069CWRotterdam28
Luzerneklaver9 t/m 313069DSRotterdam12
Mannagras1 t/m 263068PJ t/m 3068PKRotterdam26
Marshallweg1 t/m 473068JNRotterdam17
Martin Luther Kingweg7 t/m 213069EWRotterdam2
Max Planckplaats1 t/m 3353068ZA t/m 3068ZHRotterdam176
Meelbes2 t/m 163069LTRotterdam8
Melkdistel--Rotterdam0
Moerasdoorn1 t/m 633068MP t/m 3068MRRotterdam32
Mosweg51 t/m 633069AVRotterdam7
Muurmos1 t/m 413069ANRotterdam36
Myrdalhof1 t/m 313068XTRotterdam30
Naaldvaren1 t/m 233069HRRotterdam12
Nansenplaats1 t/m 3353069CJ t/m 3069CVRotterdam180
Nesseweg--Rotterdam0
Niels Bohrplaats5 t/m 7543068JKRotterdam288
Nieuwe Ommoordseweg1 t/m 993068BS t/m 3068BTRotterdam34
Ommoordse Veld--Rotterdam0
Ommoordseweg873068JERotterdam1
Paardebloem1 t/m 273068AGRotterdam21
Paardehoefklaver--Rotterdam0
Pampagras1 t/m 263068PL t/m 3068PMRotterdam26
Papierbloem1 t/m 153068AHRotterdam15
Parkroos1 t/m 813068BXRotterdam79
Passiebloem1 t/m 483068AJ t/m 3068AKRotterdam46
Pater Pirehof1 t/m 103069CXRotterdam10
Pearl Buckplaats15 t/m 373069BZRotterdam10
Pijlbrem1 t/m 47-Rotterdam24
Pijpbloem1 t/m 803068AM t/m 3068ANRotterdam65
Pinksterbloem1 t/m 153068ALRotterdam15
President Rooseveltweg22 t/m 1863068TR t/m 3068TSRotterdam72
President Wilsonpad--Rotterdam0
President Wilsonweg12 t/m 543069APRotterdam21
Prins Alexanderlaan22 t/m 253068PN t/m 3068PRRotterdam2
Prins Alexanderpad--Rotterdam0
Raaigras1 t/m 1193068CG t/m 3068CJRotterdam60
Rijsbes1 t/m 363069LZRotterdam35
Rijstgras1 t/m 1203068CL t/m 3068CRRotterdam107
Rijstgraspad--Rotterdam0
Robert Kochplaats1 t/m 3483068JC t/m 3068JDRotterdam336
Rode Klaver1 t/m 663069DPRotterdam53
Roestmos1 t/m 373069ARRotterdam34
Rolklaver6 t/m 1033069DHRotterdam75
Rosa Parksplantsoen--Rotterdam0
Rotsheide1 t/m 943069LGRotterdam75
Rottebanbrug--Rotterdam0
Rupsklaver2 t/m 1143069DCRotterdam85
Rutherfordweg1 t/m 913069KWRotterdam21
Satijnbloem2 t/m 673068JPRotterdam31
Schapegras1 t/m 243068CS t/m 3068CTRotterdam24
Scharlakendoorn1 t/m 563068MS t/m 3068MTRotterdam36
Schoonheide1 t/m 293069KNRotterdam22
Schotelmos2 t/m 103069AWRotterdam5
Selma Lagerlöfweg53 t/m 1403069BTRotterdam18
Sierbloem1 t/m 313068APRotterdam23
Sigrid Undsetweg2 t/m 3003069BVRotterdam182
Sinclair Lewisplaats1 t/m 5183068EC t/m 3068EXRotterdam492
Sneeuwheide2 t/m 203069LHRotterdam18
Speerdistel1 t/m 323068NM t/m 3068NNRotterdam24
Spittelerplaats10 t/m 563069EBRotterdam10
Stamroos--Rotterdam0
Steenbreekvaren2 t/m 223069HSRotterdam19
Stekelbrem1 t/m 863068TA t/m 3068TDRotterdam67
Sterremos1 t/m 393069ASRotterdam28
Streepvaren1 t/m 253069HTRotterdam13
Stresemannpad--Rotterdam0
Stresemannplaats1 t/m 3353068JLRotterdam177
Struikheide3 t/m 923069LJRotterdam81
Struisgras1 t/m 223068CV t/m 3068CWRotterdam22
Söderblomplaats1 t/m 7063069SB t/m 3069STRotterdam364
Tagoreplaats1 t/m 3353069PA t/m 3069PHRotterdam175
Terbregseplein--Rotterdam0
Teunisbloem1 t/m 103068ARRotterdam10
Theeroos1 t/m 763068BZRotterdam73
Thomas Mannplaats150 t/m 5083069NE t/m 3069NJRotterdam179
Trilgras1 t/m 223068CX t/m 3068CZRotterdam22
Trompetbloem1 t/m 213068ASRotterdam21
Troostheide1 t/m 283069KRRotterdam16
Varenhof1 t/m 6373069KG t/m 3069KMRotterdam352
Varenpad--Rotterdam0
Vederdistel1 t/m 313068NPRotterdam16
Veenmos1 t/m 413069ATRotterdam28
Verfbrem1 t/m 23-Rotterdam12
Vlambloem1 t/m 1653068JE t/m 3068JGRotterdam47
Vleugelvaren1 t/m 293069HVRotterdam29
Von Ossietzkypad11 t/m 353069VSRotterdam13
Vuurdoorn2 t/m 203068MVRotterdam10
Wasbloem11 t/m 163068ATRotterdam6
Wegedoorn2 t/m 203068MXRotterdam10
Wijktuin--Rotterdam0
Winterheide1 t/m 133069LKRotterdam13
Witsenburgpad--Rotterdam0
Witte Klaver1 t/m 703069DLRotterdam47
Wittebrem1 t/m 573068TL t/m 3068TMRotterdam57
Wondklaver1 t/m 253069DRRotterdam13
Zeedistel1 t/m 363068NR t/m 3068NSRotterdam28
Zernikeplaats1 t/m 9343068JA t/m 3068ZSRotterdam545
Zevengetijdeklaver1 t/m 443069DKRotterdam40
Zilverdistel1 t/m 403068NT t/m 3068NVRotterdam24
Zomerdoorn1 t/m 363068MZRotterdam26
Zuurbes1 t/m 373069NLRotterdam26

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 234 openbare ruimtes en 14.203 adressen in de buurt Ommoord. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Rotterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Ommoord. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Ommoord ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek30687236
Postcode numeriek30696517
WoonkernRotterdam14191
WoonplaatsRotterdam14241
WijkPrins Alexander14241
GemeenteRotterdam14241
StadsdeelPrins Alexander14203
ProvincieZuid-Holland14241
WaterschapHoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard14241
LandNederland14241

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Ommoord ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Ommoord dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Ommoord ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Ommoord en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Ommoord?
De gemiddelde score voor de buurt Ommoord is 8.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Ommoord, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Ommoord die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Ommoord hebben gegeven. Deze score is op basis van 9 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Ommoord met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Ommoord voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.560Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie385Aantal2025
G+I Handel en horeca395Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie280Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed60Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening580Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg590Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten265Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,2%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,34%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg23%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Ommoord, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners26.205Aantal2026
Mannen12.160Aantal2026
Vrouwen14.040Aantal2026
0 tot 15 jaar3.935Aantal2026
15 tot 25 jaar2.515Aantal2026
25 tot 45 jaar6.015Aantal2026
45 tot 65 jaar5.970Aantal2026
65 jaar of ouder7.765Aantal2026
Ongehuwd12.255Aantal2026
Gehuwd8.955Aantal2026
Gescheiden2.995Aantal2026
Verweduwd2.000Aantal2026
% Mannen46%Percentage2026
% Vrouwen54%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,6%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder30%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd34%Percentage2026
% Gescheiden11%Percentage2026
% Verweduwd7,6%Percentage2026
Geboorten240Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes405Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO2.240Aantal2025
Leerlingen VO1.240Aantal2025
Studenten MBO670Aantal2025
Studenten HBO480Aantal2025
Studenten WO230Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau5.330Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau7.370Aantal2024
Hoger opleidingsniveau5.040Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura620Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten3.665Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners141Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.010Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.250Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning240Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom16%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd1%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.940Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning570Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming29%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen23%Percentage2024
% Aardgaswoningen69%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement410Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.040Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.170Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.360Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning470Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel651Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2.560Aantal2026
Adressen met definitief energielabel10.993Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++2Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++6Aantal2026
Energielabels A+349Aantal2026
Energielabels A3.475Aantal2026
Energielabels B1.433Aantal2026
Energielabels C4.469Aantal2026
Energielabels D1.238Aantal2026
Energielabels E2.103Aantal2026
Energielabels F360Aantal2026
Energielabels G115Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Ommoord. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn58%Percentage2024
Drinken68%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht58%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)21%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn39%Percentage2024
Wekelijks sporten46%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk50%Percentage2024
Lopen naar school of werk27%Percentage2024
Fietsen naar school of werk34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Ommoord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam53%Percentage2024
Ernstig eenzaam16%Percentage2024
Emotioneel eenzaam34%Percentage2024
Sociaal eenzaam37%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven85%Percentage2024
Moeite met rondkomen19%Percentage2024
Krijgt steun van anderen91%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren5%Percentage2024
Tevreden met de woning85%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving86%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving91%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen50%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten47%Percentage2024
Vrijwilligerswerk18%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Ommoord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid65%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen41%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid40%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt38%Percentage2024
Lage veerkracht18%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie12%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden12%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken22%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen21%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien8%Percentage2020
Beperking in bewegen16%Percentage2020
Broze gezondheid35%Percentage2024
Broze metale gezondheid41%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid34%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein32%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Ommoord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens13.260Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens6.200Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens7.060Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen3.105Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen3.955Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens47%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens53%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking11.290Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie64%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie57%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers21.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners813Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.700Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen44%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Personen in armoede4,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens11%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.900euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen51%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen13%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum16%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum20%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€36.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand1.070Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO1.100Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW240Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW7.090Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW27%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Ommoord. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland15.420Aantal2026
Herkomst buiten Nederland10.780Aantal2026
Herkomst Europa2.280Aantal2026
Herkomst buiten Europa8.500Aantal2026
% Herkomst Nederland59%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland41%Percentage2026
% Herkomst Europa8,7%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa32%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland15.425Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa1.005Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3.865Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4.870Aantal2026
Geboren in Nederland20.295Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.275Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4.635Aantal2026
Geboren buiten Nederland5.910Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland59%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,84%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland19%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15%Percentage2026
% Geboren in Nederland77%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,87%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa18%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland23%Percentage2026
Autochtoon16.780Aantal2022
Westers2.515Aantal2022
Niet-westers6.395Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba585Aantal2022
Marokko795Aantal2022
Suriname1.595Aantal2022
Turkije605Aantal2022
Overig niet-westers2.820Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Ommoord. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven1.053Aantal2025
Diefstal454Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven123Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting166Aantal2025
Verkeersovertredingen145Aantal2025
Vernieling110Aantal2025
Overige misdrijven54Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners40Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Ommoord, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km23Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km27Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km75Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km40Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km67Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km74Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km54Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km115Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km50Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km9,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km46Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km33Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km32Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km9,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km30Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km6,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km58Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Ommoord. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05991463Code2026
RegionaamOmmoordNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode05991463Code2026
Oppervlakte totaal448Aantal hectaren2026
Oppervlakte land436Aantal hectaren2026
Oppervlakte water12Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.951Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal14.204Aantal2026
Adressen met postcode13.754Aantal2026
Adressen met woonfunctie13.262Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie59Aantal2026
Adressen met celfunctie1Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie155Aantal2026
Adressen met industriefunctie170Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie47Aantal2026
Adressen met logiesfunctie7Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie20Aantal2026
Adressen met sportfunctie6Aantal2026
Adressen met winkelfunctie167Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie451Aantal2026
Verblijfsobjecten14.204Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres5.291Aantal2026
Adressen met pand14.182Aantal2026
Percelen met adres5.191Aantal2026
Adressen met perceel14.204Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom14.192Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom12Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom13.252Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom10Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19502Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19705.753Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19806.373Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990824Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000522Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010466Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020190Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later50Aantal2026
Postcodegebied3068AA-3069VTNaam2026
Meest voorkomende postcode3068Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode53%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Ommoord.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal246Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade208Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade38Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Ommoord zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal10.185Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine8.160Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof2.020Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,77Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.336Aantal2025
Motorfietsen575Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Ommoord. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad13.254Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners508Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad829Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€314.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen4.771Aantal2025
Meergezinswoningen8.483Aantal2025
Koopwoningen5.169Aantal2025
Huurwoningen8.085Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties6.760Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.325Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond12.856Aantal2025
Onbewoond398Aantal2025
% Koopwoningen39%Percentage2025
% Huurwoningen61%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties51%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen36%Percentage2025
% Meergezinswoningen64%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen8.407Aantal2026
Tussenwoningen3.677Aantal2026
Hoekwoningen1.127Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen26Aantal2026
Vrijstaande woningen25Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen63%Percentage2026
% Tussenwoningen28%Percentage2026
% Hoekwoningen8%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19759.929Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.991Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995311Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005559Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015404Aantal2026
Woningen 2015 tot 202530Aantal2026
Woningen 2025 en later24Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend11Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197575%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198515%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19952,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Ommoord komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Ommoord: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1965 tot 197575%15%60%12%4,82
2Wmo cliënten per 1.000 inwoners1417269292,36
3Bevolkingsdichtheid6.0105395.4712.8411,93
4Personenauto’s naar oppervlakte2.3362752.0611.1491,79
5Netto arbeidsparticipatie64%72%-8%5%1,51

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

RegioSoort regio% Woningen 1965 tot 1975Wmo cliënten per 1.000 inwonersBevolkingsdichtheidPersonenauto’s naar oppervlakteNetto arbeidsparticipatie
OmmoordBuurt75%1416.0102.33664%
NederlandLand15%7253927572%
RotterdamGemeente10%843.0581.13667%
’s-GravenlandBuurt0,0%403.9281.88773%
KralingseveerBuurt0,0%443.2451.34372%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

Top 5 kenmerken buurt Ommoord:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Ommoord. Op deze onderwerpen verschilt buurt Ommoord relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Ommoord, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Ommoord met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Ommoord, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Ommoord staan in de uitgebreide download voor Rotterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Ommoord.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Rotterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Rotterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Ommoord met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron