Statistieken Tussenbeeksbuurt

Statistieken Tussenbeeksbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Tussenbeeksbuurt in de gemeente Velsen Vlag van de gemeente Velsen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Tussenbeeksbuurt in de gemeente Velsen Vlag van de gemeente Velsen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Tussenbeeksbuurt.Bekijk kaart
Tussenbeeksbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Tussenbeeksbuurt.

Kerncijfers van de Tussenbeeksbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Tussenbeeksbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Tussenbeeksbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode930Kadaster2026
Adressen met woonfunctie891Kadaster2026
Panden met adres773Kadaster2026
Percelen met adres706Kadaster2026
Woningvoorraad875CBS2025
Huishoudens905CBS2026
Inwoners1.980CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Tussenbeeksbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Tussenbeeksbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Tussenbeeksbuurt
Kaart van de omgeving van de Tussenbeeksbuurt.
Afbeelding van de Tussenbeeksbuurt op de kaart.

Kaart van de wijk 02 IJmuiden Zuid met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Paterskerkbuurt, 2: Tussenbeeksbuurt, 3: Velseroord, 4: Schildersbuurt, 5: Bomenbuurt, 6: Rivierenbuurt, 7: Vogelbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 81 gebieden binnen de gemeente Velsen via de overzichtspagina van de gebieden in de Velsen.

Overzicht gebieden Meer Velsen
Over de Tussenbeeksbuurt

De Tussenbeeksbuurt ligt binnen de wijk IJmuiden-Zuid in de gemeente Velsen. De meest voorkomende postcode in de Tussenbeeksbuurt is postcode 1971.

Er zijn 934 adressen en 875 woningen in de Tussenbeeksbuurt in de gemeente Velsen. 80% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €338.000. Er wonen 1.980 inwoners in de Tussenbeeksbuurt, met een aanzienlijk deel (30%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Tussenbeeksbuurt telt 905 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 915 personenauto’s en 205 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Tussenbeeksbuurt.

Tussenbeeksbuurt heeft een oppervlakte van 23 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.021 adressen per km2.

Meer over de Tussenbeeksbuurt:

De naam van deze buurt veranderde van Tussenbekenbuurt in 2013 naar Tussenbeeksbuurt in 2014.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Tussenbeeksbuurt.

Wonen in de Tussenbeeksbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Tussenbeeksbuurt.

Kenmerken van de 875 woningen in de Tussenbeeksbuurt
Er zijn 875 woningen in de Tussenbeeksbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Velsen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Tussenbeeksbuurt was €338.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Tussenbeeksbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Tussenbeeksbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Tussenbeeksbuurt% verschil
2025€338.0004,97%
2024€322.0005,6%
2023€305.00013%
2022€269.00015%
2021€233.0007,4%
2020€217.0007,4%
2019€202.0003,59%
2018€195.0007,1%
2017€182.0005,2%
2016€173.0002,37%
2015€169.000-3,43%
2014€175.000-3,31%
2013€181.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Tussenbeeksbuurt is met €157.000 gegroeid van €181.000 in 2013 tot €338.000 in 2025 (dat is een groei van 87%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €13.083 (5,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Velsen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Tussenbeeksbuurt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Velsen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Tussenbeeksbuurt is €338.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 13% en er zijn 875 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Velsen (geel), 7 woonplaatsen (groen), 10 wijken (oranje) en 59 buurten (blauw). De Tussenbeeksbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de Tussenbeeksbuurt: er zijn 583 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Tussenbeeksbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Tussenbeeksbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Tussenbeeksbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Velsen.

Aantal inwoners per jaar
De Tussenbeeksbuurt telt 1.980 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Tussenbeeksbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Tussenbeeksbuurt:

JaarAantal inwoners de Tussenbeeksbuurt% verschil
20261.9801,02%
20251.9600,51%
20241.9500,52%
20231.940-0,26%
20221.9450,26%
20211.940-1,02%
20201.960-2,0%
20192.0000,5%
20181.9900,25%
20171.9850,0%
20161.985-0,5%
20151.9950,5%
20141.9850,51%
20131.975geen data

Het aantal inwoners in de Tussenbeeksbuurt is met 5 personen toegenomen van 1.975 personen in 2013 tot 1.980 personen in 2026 (dat is een stijging van 0,25%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 personen (0,02%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Velsen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Tussenbeeksbuurt:

In 2013 telde de Tussenbeeksbuurt 1.975 inwoners. In 2019 is het aantal gestegen tot 2.000 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 25 (1,27%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 10 (0,5%). Het aantal van 2.000 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2021 is het aantal gedaald tot 1.940 personen. Dit is een daling van 60 (-3,0%) ten opzichte van 2019, ten opzichte van het vorige jaar (2020) is het verschil -20 (-1,02%). Het aantal van 1.940 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 was het aantal ook op het laagste punt van 1.940 personen. In 2026 telde de Tussenbeeksbuurt 1.980 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Tussenbeeksbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Tussenbeeksbuurt is 25 tot 45 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Velsen.

Burgerlijke staat in de Tussenbeeksbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Tussenbeeksbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 905 huishoudens in de Tussenbeeksbuurt. Er waren 330 eenpersoonshuishoudens en 575 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Tussenbeeksbuurt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Tussenbeeksbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Tussenbeeksbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Tussenbeeksbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.555200225
20251.560195205
20241.585170195
20231.615145180
20221.62500
20211.630138172
20201.660134166
20191.690138172
20181.700129161
20171.710123152
20161.710123152
20151.720123152
20141.727115143
20131.738106131

In 2026 was de herkomst van inwoners in de Tussenbeeksbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europa: 5,4% en herkomst van buiten Europa: 6,6%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Tussenbeeksbuurt is 88% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Tussenbeeksbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Tussenbeeksbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Tussenbeeksbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Velsen als geheel 53 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Velsen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Tussenbeeksbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Tussenbeeksbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Tussenbeeksbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Velsen als geheel 58 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Velsen.

Meer sterfte
Onderwijs in de Tussenbeeksbuurt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de Tussenbeeksbuurt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Tussenbeeksbuurt
TussenbeeksbuurtWijk 02 IJmuiden ZuidGemeente Velsen
Aantal kinderopvanglocaties21383
Aantal kindplaatsen213852.139
Aantal vestigingen basisonderwijs0323
Aantal leerlingen basisonderwijs05755.343
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs2211
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs7917913.930
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs001
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs00253

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Tussenbeeksbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Tussenbeeksbuurt is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Velsen0,60,60,71,72,12,2
Wijk 02 IJmuiden Zuid0,40,40,60,80,80,9
Tussenbeeksbuurt0,50,30,60,30,30,3
Vogelbuurt0,40,60,80,80,80,8
Bomenbuurt0,10,40,50,70,70,7
Buurt Velseroord0,30,40,50,80,80,8
Paterskerkbuurt0,50,50,60,90,90,9
Schildersbuurt0,30,30,81,11,11,1
Rivierenbuurt0,50,50,61,11,11,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Tussenbeeksbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Velsen (geel), wijk 02 IJmuiden Zuid (groen) en 6 buurten (blauw). Tussenbeeksbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Tussenbeeksbuurt
In 2025 woonden er 380 leerlingen en studenten in de Tussenbeeksbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Tussenbeeksbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Tussenbeeksbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Tussenbeeksbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Tussenbeeksbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Tussenbeeksbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Tussenbeeksbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (205 totaal)
In de Tussenbeeksbuurt zijn in totaal 205 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 205 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 200 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Tussenbeeksbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Tussenbeeksbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Tussenbeeksbuurt is €32.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Tussenbeeksbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Tussenbeeksbuurt is €32.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.800. Tussenbeeksbuurt telt 1.600 inkomensontvangers op 1.980 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de Tussenbeeksbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Velsen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk IJmuiden-Zuid (Tussenbeeksbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk IJmuiden-Zuid is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Tussenbeeksbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Tussenbeeksbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Tussenbeeksbuurt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Tussenbeeksbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Tussenbeeksbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Tussenbeeksbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Tussenbeeksbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Tussenbeeksbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Tussenbeeksbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Tussenbeeksbuurt
Er zijn 26 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Tussenbeeksbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Tussenbeeksbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 26 elektrische auto’s in de Tussenbeeksbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Tussenbeeksbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Tussenbeeksbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.000 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Tussenbeeksbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Tussenbeeksbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.262 op naam geregistreerde voertuigen in de Tussenbeeksbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 894 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Tussenbeeksbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Tussenbeeksbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de Tussenbeeksbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Tussenbeeksbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Tussenbeeksbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Tussenbeeksbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Tussenbeeksbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Tussenbeeksbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 52 misdrijven in de Tussenbeeksbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Tussenbeeksbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Tussenbeeksbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 901 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Tussenbeeksbuurt 52 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Tussenbeeksbuurt in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (11 delicten) en Ongevallen (weg) (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Tussenbeeksbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de Tussenbeeksbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Tussenbeeksbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Tussenbeeksbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Velsen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Tussenbeeksbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Tussenbeeksbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Tussenbeeksbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Tussenbeeksbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Tussenbeeksbuurt.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de Tussenbeeksbuurt
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de Tussenbeeksbuurt.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de Tussenbeeksbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de Tussenbeeksbuurt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 49 stembureaus in de gemeente Velsen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Velsen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Velsen.

Stembureaus Velsen
Adressen en leefomgeving in de Tussenbeeksbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Tussenbeeksbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Tussenbeeksbuurt telt in totaal 934 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Tussenbeeksbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Velsen
Adressen: gebruiksdoelen
In de Tussenbeeksbuurt zijn er 891 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Tussenbeeksbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 710 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de Tussenbeeksbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Tussenbeeksbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Tussenbeeksbuurt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Tussenbeeksbuurt voor 2026:

DichtheidNederlandTussenbeeksbuurt
Bevolking5398.609
Adressen2.0932.021
Autos2753.978

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Tussenbeeksbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Tussenbeeksbuurt is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Tussenbeeksbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Tussenbeeksbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,8
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs0,3
Bibliotheek0,8
Treinstation3,0
Sportterrein0,5
Bioscoop4,3
Museum1,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Tussenbeeksbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Tussenbeeksbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Tussenbeeksbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7101.700
Tussenwoning9202.470
Hoekwoning1.0802.310
Twee-onder-één-kap woning9501.990
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning9402.450
Huurwoning7401.710

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Tussenbeeksbuurt zijn F (325 adressen) en G (144 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Tussenbeeksbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel F komt het meeste voor in de Tussenbeeksbuurt: 325 adressen hebben energielabel F. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Velsen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Tussenbeeksbuurt
Tabel met 934 adressen in de Tussenbeeksbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Tussenbeeksbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Velsen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Abelenstraat1 t/m 281971NLIJmuiden15
Berkenstraat1 t/m 471971KE t/m 1971KGIJmuiden45
Briniostraat14 t/m 161971HMIJmuiden2
Cederstraat1 t/m 841971KA t/m 1971KDIJmuiden58
Dennenstraat1 t/m 301971MD t/m 1971MEIJmuiden29
Elzenstraat1 t/m 441971KH t/m 1971KJIJmuiden42
Esdoornstraat1 t/m 531971MA t/m 1971MCIJmuiden44
Fazantenlaan1 t/m 471971KKIJmuiden25
Groeneweg1 t/m 801971NR t/m 1971NVIJmuiden88
Heidestraat4 t/m 471971HKIJmuiden18
Kastanjestraat1 t/m 461971NE t/m 1971NGIJmuiden42
Leeuweriklaan1 t/m 211971JVIJmuiden24
Lorentzstraat2 t/m 2241971HR t/m 1971HXIJmuiden117
Meeuwenlaan1 t/m 411971KM t/m 1971KRIJmuiden44
Meidoornstraat1 t/m 291971MG t/m 1971MHIJmuiden29
P.J. Troelstraweg2 t/m 181971HLIJmuiden9
Platanenstraat1 t/m 511971NH t/m 1971NKIJmuiden49
Schoolpad41971HPIJmuiden1
Sparrenstraat1 t/m 461971NN t/m 1971NPIJmuiden46
Tiberiusplein61971HNIJmuiden1
Tussenbeeksweg1 t/m 751971NA t/m 1971NDIJmuiden74
Vlierstraat1 t/m 181971HVIJmuiden15
Wilgenstraat1 t/m 421971NMIJmuiden25
Willemsbeekweg33 t/m 1141971GV t/m 1971GZIJmuiden8
Zeeweg1 t/m 2631971HA t/m 1971HDIJmuiden84

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 25 openbare ruimtes en 934 adressen in de Tussenbeeksbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Velsen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Tussenbeeksbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Tussenbeeksbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1971922
WoonkernIJmuiden934
WoonplaatsIJmuiden934
WijkIJmuiden-Zuid934
GemeenteVelsen934
ProvincieNoord-Holland934
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland934
LandNederland934

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Tussenbeeksbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Tussenbeeksbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Tussenbeeksbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Tussenbeeksbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Tussenbeeksbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Tussenbeeksbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal205Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie45Aantal2025
G+I Handel en horeca25Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening50Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg35Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie22%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Tussenbeeksbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.980Aantal2026
Mannen1.000Aantal2026
Vrouwen980Aantal2026
0 tot 15 jaar315Aantal2026
15 tot 25 jaar245Aantal2026
25 tot 45 jaar605Aantal2026
45 tot 65 jaar560Aantal2026
65 jaar of ouder265Aantal2026
Ongehuwd1.095Aantal2026
Gehuwd670Aantal2026
Gescheiden155Aantal2026
Verweduwd55Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar30%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder13%Percentage2026
% Ongehuwd55%Percentage2026
% Gehuwd34%Percentage2026
% Gescheiden7,8%Percentage2026
% Verweduwd2,78%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO180Aantal2025
Leerlingen VO80Aantal2025
Studenten MBO60Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau420Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau800Aantal2024
Hoger opleidingsniveau320Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau27%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau52%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau21%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura40Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,4%Percentage2024
Wmo cliënten70Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners36Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid8.609Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.290Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning400Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom29%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd2%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.470Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning900Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen98%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement710Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning950Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning740Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel42Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel406Aantal2026
Adressen met definitief energielabel486Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A45Aantal2026
Energielabels B73Aantal2026
Energielabels C101Aantal2026
Energielabels D82Aantal2026
Energielabels E113Aantal2026
Energielabels F325Aantal2026
Energielabels G144Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Tussenbeeksbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak22%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn36%Percentage2024
Drinken81%Percentage2024
Zwaar drinken13%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht55%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)19%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten56%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk48%Percentage2024
Lopen naar school of werk19%Percentage2024
Fietsen naar school of werk38%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Tussenbeeksbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam46%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam28%Percentage2024
Sociaal eenzaam33%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen16%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning88%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving86%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving76%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen50%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten48%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Tussenbeeksbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen33%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid27%Percentage2024
Broze metale gezondheid35%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Tussenbeeksbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens905Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens330Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens575Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen230Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen345Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.220Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers1.600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners821Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede2,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen31%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€203.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW220Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW11%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Tussenbeeksbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.555Aantal2026
Herkomst buiten Nederland425Aantal2026
Herkomst Europa200Aantal2026
Herkomst buiten Europa225Aantal2026
% Herkomst Nederland79%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland21%Percentage2026
% Herkomst Europa10%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.555Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa75Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa120Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland195Aantal2026
Geboren in Nederland1.750Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa130Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa105Aantal2026
Geboren buiten Nederland235Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland88%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,6%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,3%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland12%Percentage2026
Autochtoon1.625Aantal2022
Westers190Aantal2022
Niet-westers130Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko10Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije20Aantal2022
Overig niet-westers85Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Tussenbeeksbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven52Aantal2025
Diefstal14Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting10Aantal2025
Verkeersovertredingen12Aantal2025
Vernieling11Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Tussenbeeksbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km8,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km7,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km40Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km106Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km30Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km59Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km8,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km29Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km74Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km37Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km112Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km10Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km7,2Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km3,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km22Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km51Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Tussenbeeksbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04530200Code2026
RegionaamTussenbeeksbuurtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04530200Code2026
Oppervlakte totaal23Aantal hectaren2026
Oppervlakte land23Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.021Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal934Aantal2026
Adressen met postcode930Aantal2026
Adressen met woonfunctie891Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie10Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie11Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie12Aantal2026
Verblijfsobjecten934Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres773Aantal2026
Adressen met pand934Aantal2026
Percelen met adres706Aantal2026
Adressen met perceel934Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom934Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom891Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192517Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950738Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197098Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19806Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199058Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200013Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20204Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1971GV-1971NVNaam2026
Meest voorkomende postcode1971Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Tussenbeeksbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Tussenbeeksbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal915Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine770Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof145Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,04Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.978Aantal2025
Motorfietsen115Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Tussenbeeksbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad875Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners446Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad45Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€338.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen700Aantal2025
Meergezinswoningen175Aantal2025
Koopwoningen700Aantal2025
Huurwoningen175Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties114Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders61Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond849Aantal2025
Onbewoond26Aantal2025
% Koopwoningen80%Percentage2025
% Huurwoningen20%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties13%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen80%Percentage2025
% Meergezinswoningen20%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen182Aantal2026
Tussenwoningen583Aantal2026
Hoekwoningen111Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen9Aantal2026
Vrijstaande woningen6Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen20%Percentage2026
% Tussenwoningen65%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945708Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965100Aantal2026
Woningen 1965 tot 19758Aantal2026
Woningen 1975 tot 198562Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 200511Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194579%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196511%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Tussenbeeksbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Velsen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Tussenbeeksbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Personenauto’s naar oppervlakte3.9782753.7031.1493,22
2% Woningen voor 194579%18%61%19%3,17
3Bevolkingsdichtheid8.6095398.0702.8412,84
4% Tussenwoningen65%28%37%17%2,2
5% Personen per soort uitkering - AOW11%20%-9%6%1,46

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Velsen.

RegioSoort regioPersonenauto’s naar oppervlakte% Woningen voor 1945Bevolkingsdichtheid% Tussenwoningen% Personen per soort uitkering - AOW
TussenbeeksbuurtBuurt3.97879%8.60965%11%
NederlandLand27518%53928%20%
VelsenGemeente76524%1.55138%19%
VogelbuurtBuurt76493%1.17021%17%
BomenbuurtBuurt1.67563%3.55042%15%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Velsen.

Top 5 kenmerken Tussenbeeksbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Tussenbeeksbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Tussenbeeksbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Tussenbeeksbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Tussenbeeksbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Tussenbeeksbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Tussenbeeksbuurt staan in de uitgebreide download voor Velsen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Tussenbeeksbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Velsen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Velsen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Tussenbeeksbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron