Statistieken buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Statistieken buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II in de gemeente Zuidplas Vlag van de gemeente Zuidplas. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II in de gemeente Zuidplas Vlag van de gemeente Zuidplas. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.Bekijk kaart
Buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Kerncijfers van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode100Kadaster2026
Adressen met woonfunctie50Kadaster2026
Panden met adres92Kadaster2026
Percelen met adres69Kadaster2026
Woningvoorraad32CBS2025
Huishoudens65CBS2026
Inwoners130CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II
Kaart van de omgeving van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.
Afbeelding van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II op de kaart.

Kaart van de wijk Zevenhuizen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, 2: Verspreide bebouwing Tweemanspolder, 3: Knibbelweg, 4: Swanla, 5: Zevenhuizen Bloemenbuurt, 6: Kern Zevenhuizen, 7: Zevenhuizen-West 1, 8: Recreatiepark De Korenmolen, 9: Bedrijventerrein Zevenhuizen, 10: Zevenhuizen-West 2 ...Toon meer...Kaart van de wijk Zevenhuizen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, 2: Verspreide bebouwing Tweemanspolder, 3: Knibbelweg, 4: Swanla, 5: Zevenhuizen Bloemenbuurt, 6: Kern Zevenhuizen, 7: Zevenhuizen-West 1, 8: Recreatiepark De Korenmolen, 9: Bedrijventerrein Zevenhuizen, 10: Zevenhuizen-West 2, 11: Zevenhuizen-Zuid, 12: Verspr. bebouwing Zevenhuizen I, 13: Verspreide bebouw. Eendragtspolder, 14: Recreatiepark De Bonk, 15: Zevenhuizerplas, 16: Oud Verlaat....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 77 gebieden binnen de gemeente Zuidplas via de overzichtspagina van de gebieden in de Zuidplas.

Overzicht gebieden Meer Zuidplas
Over de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

De buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II ligt binnen de wijk Zevenhuizen in de gemeente Zuidplas. De meest voorkomende postcode in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is postcode 2761.

Er zijn 102 adressen en 32 woningen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II in de gemeente Zuidplas. 84% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €748.000. Er wonen 130 inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, waarvan het grootste deel (37%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II telt 65 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 116 personenauto’s en 32 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II heeft een totale oppervlakte van 237 hectare, waarvan 232 hectare land en 5 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 126 adressen per km2.

Meer over de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II:

De gemeente Zuidplas (gemeentecode GM1892) is in 2010 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Zuidplas overgegaan. De gegevens van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II voor de jaren 2013 tot en met 2025 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Zuidplas.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Wonen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Kenmerken van de 32 woningen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II
Er zijn 32 woningen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zuidplas in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II was €748.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II% verschil
2025€748.0007%
2024€699.00012%
2023€626.00013%
2022€555.0006,3%
2021€522.0001,95%
2020€512.0004,28%
2019€491.00023%
2018€398.0003,11%
2017€386.00016%
2016€334.000-14%
2015€388.000-1,77%
2014€395.000-8,6%
2013€432.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is met €316.000 gestegen van €432.000 in 2013 tot €748.000 in 2025 (dat is een toename van 73%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €26.333 (5,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zuidplas.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is €748.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 15% en er zijn 32 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Zuidplas (geel), 5 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 58 buurten (blauw). De buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II: er zijn 44 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zuidplas.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II telt 130 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II:

JaarAantal inwoners de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II% verschil
2026130-9,7%
20251440,0%
20241441,41%
20231427,6%
20221320,0%
20211324,76%
20201260,0%
20191263,28%
20181220,0%
20171228%
201611326%
2015902,27%
2014883,53%
201385geen data

De bevolking van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is met 45 inwoners gegroeid van 85 inwoners in 2013 tot 130 inwoners in 2026 (dat is een stijging van 53%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 inwoners (3,59%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zuidplas.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II:

In 2013 waren er 85 inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Het aantal van 85 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 144 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 59 (69%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 2 (1,41%). Het aantal inwoners blijft 144 tot en met 2025. In 2026 waren er 130 inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is 45 tot 65 jaar, met 37% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zuidplas.

Burgerlijke staat in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 65 huishoudens in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Er waren 25 eenpersoonshuishoudens en 40 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026100255
2025112236
2024114206
2023113225
202211600
2021117123
2020111113
2019112112
2018110102
2017110102
201610192
20158371
20148161
20138051

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europese landen: 19% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,85% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 5,8% en herkomst van buiten Europa: 1,16%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is 88% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zuidplas als geheel 55 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zuidplas.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zuidplas als geheel 27 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zuidplas.

Meer sterfte
Economie en inkomen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (32 totaal)
In de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II zijn in totaal 32 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 32 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 33 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is €37.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is €37.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €44.200. Buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II telt 110 inkomensontvangers op 130 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zuidplas
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Zuidplas: buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
82% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 49 verkeersongevallen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal49
Materiële schade42
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 22 misdrijven in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 220 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 21 verschillende soorten delicten. Het totaal aantal van 220 misdrijven is in het uitzonderlijke geval van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II lager dan de som van het aantal van 223 misdrijven uitgesplitst naar type delict. Zie de definities voor uitzonderingen in de wijze waarop delicten gerapporteerd worden. In 2025 werden in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II 22 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II in 2025 zijn Onder invloed (weg) (6 delicten) en Ongevallen (weg) (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zuidplas.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 83 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Stembureau Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 42 stembureaus in de gemeente Zuidplas en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zuidplas. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zuidplas.

Stembureaus Zuidplas
Adressen en leefomgeving in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II telt in totaal 102 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II liggen buiten de bebouwde kom.

Adressen Zuidplas
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II zijn er 50 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 18 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II
Bevolking53956
Adressen2.093126
Autos27550

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II is 2,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,5
Supermarkt1,9
Restaurant1,9
Basisonderwijs2,0
Voortgezet onderwijs5,0
Bibliotheek2,3
Treinstation5,3
Sportterrein2,0
Bioscoop9,7
Museum10,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning7702.410
Hoekwoning1.0102.680
Twee-onder-één-kap woning8903.890
Vrijstaande woning1.2704.200
Koopwoning1.1104.280
Huurwoning1.8603.570

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II zijn A (11 adressen) en B (9 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II: 11 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zuidplas bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II
Tabel met 102 adressen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zuidplas.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Bredeweg--Zevenhuizen0
Bredeweg74 t/m 1582761KA t/m 2761KCZevenhuizen72
Jan Hendrikspad1 t/m 82761KEZevenhuizen8
Julianaweg2 t/m 82761BTZevenhuizen10
Noordeinde82761BVZevenhuizen1
Noordelijke Dwarsweg1402761GDZevenhuizen1
Zaaipad3 t/m 132761KDZevenhuizen10

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 7 openbare ruimtes en 102 adressen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zuidplas
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek276197
IndustriekernZevenhuizen20
WoonplaatsZevenhuizen103
WijkZevenhuizen103
GemeenteZuidplas103
ProvincieZuid-Holland103
WaterschapHoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard103
LandNederland103

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal32Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij7Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca8Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie3Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed2Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg1Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten2Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij21%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca23%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,4%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening15%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg4,26%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten6,4%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners130Aantal2026
Mannen65Aantal2026
Vrouwen65Aantal2026
0 tot 15 jaar15Aantal2026
15 tot 25 jaar20Aantal2026
25 tot 45 jaar30Aantal2026
45 tot 65 jaar50Aantal2026
65 jaar of ouder20Aantal2026
Ongehuwd60Aantal2026
Gehuwd55Aantal2026
Gescheiden10Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar11%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar15%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar37%Percentage2026
% 65 jaar of ouder15%Percentage2026
% Ongehuwd48%Percentage2026
% Gehuwd44%Percentage2026
% Gescheiden8%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten1Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes3Aantal2025
Sterfte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO13Aantal2025
Leerlingen VO9Aantal2025
Studenten MBO4Aantal2025
Studenten HBO4Aantal2025
Studenten WO2Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau35Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau53Aantal2024
Hoger opleidingsniveau26Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau31%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau46%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau23%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura4Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten3Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid56Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.480Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.570Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom55%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd20%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.410Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.680Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.180Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen15%Percentage2024
% Aardgaswoningen64%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning770Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.010Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.270Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.110Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.860Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel58Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel27Aantal2026
Adressen met definitief energielabel17Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A11Aantal2026
Energielabels B9Aantal2026
Energielabels C4Aantal2026
Energielabels D4Aantal2026
Energielabels E1Aantal2026
Energielabels F6Aantal2026
Energielabels G9Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn39%Percentage2024
Drinken83%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten58%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2024
Lopen naar school of werk19%Percentage2024
Fietsen naar school of werk31%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam35%Percentage2024
Ernstig eenzaam8%Percentage2024
Emotioneel eenzaam18%Percentage2024
Sociaal eenzaam24%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen73%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten80%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid82%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid25%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt22%Percentage2024
Lage veerkracht10%Percentage2024
Hoge veerkracht64%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen7%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen3%Percentage2020
Broze gezondheid17%Percentage2024
Broze metale gezondheid26%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid15%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein19%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens65Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens25Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens40Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen20Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens62%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen31%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking420Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie82%Percentage2024
% Werknemers60%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie37%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen40%Percentage2024
Inkomensontvangers110Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners763Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€44.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.000Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede1,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€75.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen23%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen45%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,5%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€674.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO2Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW40Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW27%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland100Aantal2026
Herkomst buiten Nederland30Aantal2026
Herkomst Europa25Aantal2026
Herkomst buiten Europa5Aantal2026
% Herkomst Nederland77%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland23%Percentage2026
% Herkomst Europa19%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa3,85%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland105Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10Aantal2026
Geboren in Nederland115Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland25Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland81%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,85%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,85%Percentage2026
% Geboren in Nederland88%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland19%Percentage2026
Autochtoon116Aantal2022
Westers11Aantal2022
Niet-westers6Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba1Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname2Aantal2022
Turkije2Aantal2022
Overig niet-westers2Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven22Aantal2025
Diefstal4Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen12Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners152Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners83Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand9,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km6,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km30Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km84Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5,3Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand15Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand9,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km23Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km64Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU18920294Code2026
RegionaamVerspr. bebouwing Zevenhuizen IINaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode18920294Code2026
Oppervlakte totaal237Aantal hectaren2026
Oppervlakte land232Aantal hectaren2026
Oppervlakte water5Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid126Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal102Aantal2026
Adressen met postcode100Aantal2026
Adressen met woonfunctie50Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie44Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie6Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie5Aantal2026
Verblijfsobjecten102Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres92Aantal2026
Adressen met pand102Aantal2026
Percelen met adres69Aantal2026
Adressen met perceel102Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom102Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom50Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19007Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195023Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197011Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19803Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19904Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200021Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201019Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20207Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later6Aantal2026
Postcodegebied2761BT-2761KENaam2026
Meest voorkomende postcode2761Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal49Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade42Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal116Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine79Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof36Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,8Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte50Aantal2025
Motorfietsen17Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad32Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners225Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen10Aantal2025
Niet-woningvoorraad23Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€748.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen32Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen27Aantal2025
Huurwoningen5Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders5Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond30Aantal2025
Onbewoond3Aantal2025
% Koopwoningen84%Percentage2025
% Huurwoningen16%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders15%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen99%Percentage2025
% Meergezinswoningen1%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen6Aantal2026
Vrijstaande woningen44Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen88%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194510Aantal2026
Woningen 1945 tot 19656Aantal2026
Woningen 1965 tot 19755Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 19957Aantal2026
Woningen 1995 tot 20054Aantal2026
Woningen 2005 tot 20158Aantal2026
Woningen 2015 tot 20257Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194520%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197510%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19856%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199514%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20058%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201516%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202514%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zuidplas. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Gemiddeld huishoudinkomen€75.100€41.900€33.200€8.0774,11
2Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€674.900€135.500€539.400€142.6173,78
3% Werknemers60%83%-23%6%3,73
4% Zelfstandigen40%17%23%6%3,73
5% Werknemers met vaste arbeidsrelatie37%56%-19%6%3,1

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zuidplas.

RegioSoort regioGemiddeld huishoudinkomenMediaan vermogen van particuliere huishoudens% Werknemers% Zelfstandigen% Werknemers met vaste arbeidsrelatie
Verspr. bebouwing Zevenhuizen IIBuurt€75.100€674.90060%40%37%
NederlandLand€41.900€135.50083%17%56%
ZuidplasGemeente€48.100€250.90082%18%58%
Kern ZevenhuizenBuurt€46.500€292.30071%29%48%
SwanlaBuurt€43.200€290.60087%13%64%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zuidplas.

Top 5 kenmerken buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II. Op deze onderwerpen verschilt buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Verspr. bebouwing Zevenhuizen II met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Verspr. bebouwing Zevenhuizen II, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II staan in de uitgebreide download voor Zuidplas.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zuidplas.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zuidplas. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Verspr. bebouwing Zevenhuizen II met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron