Statistieken buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Statistieken buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in de gemeente Montferland Vlag van de gemeente Montferland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in de gemeente Montferland Vlag van de gemeente Montferland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.Bekijk kaart
Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Kerncijfers van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode709Kadaster2026
Adressen met woonfunctie607Kadaster2026
Panden met adres588Kadaster2026
Percelen met adres593Kadaster2026
Woningvoorraad579CBS2025
Huishoudens570CBS2026
Inwoners1.470CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
Kaart van de omgeving van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.
Afbeelding van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk op de kaart.

Kaart van de wijk 02 Didam met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Loil, 2: Verspreide huizen Greffelkamp, 3: Loil, 4: Verspreide huizen De Heegh, 5: Didam-Noord, 6: Didam-Zuid, 7: Nieuw-Dijk, 8: Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, 9: Verspreide huizen Nieuw-Dijk.

Bekijk de statistieken voor alle 43 gebieden binnen de gemeente Montferland via de overzichtspagina van de gebieden in de Montferland.

Overzicht gebieden Meer Montferland
Over de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

De buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk ligt binnen de wijk Didam in de gemeente Montferland. De meest voorkomende postcode in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is postcode 6942.

Er zijn 710 adressen en 579 woningen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in de gemeente Montferland. 79% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €404.000. Er wonen 1.470 inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De grootste groep inwoners (37%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk telt 570 huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er 820 personenauto’s en 250 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk heeft een totale oppervlakte van 413 hectare, waarvan 403 hectare land en 9 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 673 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Wonen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Kenmerken van de 579 woningen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
Er zijn 579 woningen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Montferland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk was €404.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk% verschil
2025€404.00012%
2024€361.0009,4%
2023€330.00011%
2022€297.0008%
2021€275.0005,8%
2020€260.0007,4%
2019€242.00015%
2018€210.000-6,7%
2017€225.0001,81%
2016€221.0000,0%
2015€221.000-6,8%
2014€237.000-6%
2013€252.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is met €152.000 toegenomen van €252.000 in 2013 tot €404.000 in 2025 (dat is een stijging van 60%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.667 (4,28%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Montferland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is €404.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 11% en er zijn 579 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Montferland (geel), 12 woonplaatsen (groen), 3 wijken (oranje) en 25 buurten (blauw). De buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk: er zijn 156 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Montferland.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk telt 1.470 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk:

JaarAantal inwoners de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk% verschil
20261.4702,44%
20251.4351,41%
20241.415-0,35%
20231.4207,2%
20221.32523%
20211.0801,89%
20201.0601,92%
20191.04022%
20188555,6%
20178105,2%
20167702,67%
201575011%
20146758%
2013625geen data

Het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is met 845 inwoners gegroeid van 625 inwoners in 2013 tot 1.470 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote groei van 135%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 65 inwoners (7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Montferland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk:

In 2013 waren er 625 inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Het aantal van 625 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.470 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 845 (135%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 35 (2,44%). Het aantal van 1.470 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is 25 tot 45 jaar, met 37% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Montferland.

Burgerlijke staat in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 570 huishoudens in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Er waren 135 eenpersoonshuishoudens en 435 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.3355575
20251.3105070
20241.2855575
20231.3005070
20221.22500
20211.0152738
20209803347
20199603347
20187902738
20177502535
20167152332
20157002129
20146281928
20135811826

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 3,75% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,1% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 2,88% en herkomst van buiten Europa: 4,16%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is 96% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Montferland als geheel 19 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Montferland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Montferland als geheel 27 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Montferland.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-DijkGemeente MontferlandGemeente Doetinchem
Aantal kinderopvanglocaties254118
Aantal kindplaatsen1331.0322.442
Aantal vestigingen basisonderwijs11527
Aantal leerlingen basisonderwijs3762.8175.581
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs1211
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1956935.948
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0010
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs007.512
Aantal opleidingen hoger onderwijs003
Aantal studenten hoger onderwijs00604

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Montferland1,01,00,85,15,15,6
Wijk 02 Didam0,90,90,91,61,61,7
Buurt Didam-Zuid0,90,90,90,90,90,9
Buurt Didam-Noord0,60,60,61,71,71,7
Buurt Loil0,40,40,43,03,03,0
Buurt Nieuw-Dijk2,62,62,62,22,22,2
Buurt Verspreide huizen De Heegh1,11,11,12,22,22,2
Buurt Verspreide huizen Greffelkamp1,81,51,83,13,13,1
Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk1,01,01,00,70,71,0
Buurt Verspreide huizen Nieuw-Dijk2,72,72,72,92,92,9
Buurt Verspreide huizen Loil1,31,31,33,53,53,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Montferland (geel), wijk 02 Didam (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
In 2025 woonden er 310 leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (250 totaal)
In de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk zijn in totaal 250 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is €34.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is €34.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €43.800. Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk telt 1.100 inkomensontvangers op 1.470 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Montferland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Montferland: buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
81% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
Er zijn 49 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 49 elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 791 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.170 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 830 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 10 verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal10
Materiële schade10
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 20 misdrijven in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 459 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk 20 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk in 2025 zijn Horizontale fraude (5 delicten) en Ongevallen (weg) (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Montferland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Zuidzon sportzaal ’t Raland Didam
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Zuidzon sportzaal ’t Raland Didam bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Zuidzon sportzaal ’t Raland Didam is uitgebracht. Stembureau Zuidzon sportzaal ’t Raland Didam was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 34 stembureaus in de gemeente Montferland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Montferland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Montferland.

Stembureaus Montferland
Adressen en leefomgeving in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk telt in totaal 710 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 70% van de adressen in buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk ligt binnen de bebouwde kom en 30% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Montferland
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk zijn er 607 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 230 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
Bevolking539365
Adressen2.093673
Autos275203

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt1,2
Restaurant1,0
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs0,7
Bibliotheek1,9
Treinstation1,2
Sportterrein1,0
Bioscoop5,0
Museum4,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6202.380
Tussenwoning4002.410
Hoekwoning4803.010
Twee-onder-één-kap woning5003.900
Vrijstaande woning1.0804.580
Koopwoning7203.620
Huurwoning4202.050

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk zijn A (280 adressen) en A+++ (89 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk: 280 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Montferland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk
Tabel met 710 adressen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Montferland.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aalsbergen2 t/m 206942SEDidam18
Bieslook2 t/m 246942SGDidam26
Bronkhorsterslag1 t/m 396942RNDidam38
Dijksestraat12 t/m 536942GB t/m 6942GDDidam26
Donjon2 t/m 466942RPDidam23
Enk1 t/m 146942RJDidam11
Fluunsepad1 t/m 26942GMDidam2
Fluunseweg12 t/m 166942GMDidam9
Grote Huilakker1 t/m 436942RCDidam40
Haaghweg1 t/m 86942GPDidam12
Hebingskamp1 t/m 436942RSDidam38
Heeckerenhof1 t/m 326942RBDidam24
Heesweg1 t/m 86942NGDidam8
Hengelderweg4 t/m 246942NB t/m 6942NCDidam30
Hoge Akker1 t/m 216942REDidam14
Hoge Witteveld1 t/m 966942RDDidam70
Hollekamp1 t/m 176942RRDidam9
Kerkwijkweg1 t/m 66942NDDidam16
Kervel1 t/m 66942SCDidam4
Kievitpad--Didam0
Kollenburgweg1 t/m 126942NADidam19
Konijnenberg2 t/m 46942RKDidam2
Landeweer26942NMDidam1
Luijnhorststraat1 t/m 106941RCDidam9
Majoraan1 t/m 96942SBDidam9
Melderstraat1 t/m 126942NKDidam13
Meursweg1 t/m 166942GGDidam20
Molenkamp1 t/m 236942RMDidam21
Nevelhorstpad1 t/m 76941REDidam3
Nieuwe Meursweg1 t/m 1206942RADidam83
Ravenstraat1 t/m 116942NJDidam12
Reinskamp2 t/m 66942RZDidam3
Rietdreef1 t/m 486942RTDidam26
Ruigenhoek--Didam0
Scholtenstuk--Didam0
Tatelaarweg3 t/m 386941RBDidam41
Toornkamp19 t/m 316942RLDidam7
Vincwijcweg1 t/m 226941RGDidam8
de Braak26942NGDidam1
de Hogenend85 t/m 966942NDDidam12
’t Slag1 t/m 26942NEDidam2

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 41 openbare ruimtes en 710 adressen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Montferland
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek694161
Postcode numeriek6942647
GehuchtOud-Dijk13
BuurtschapGreffelkamp17
WoonkernDidam433
IndustriekernDidam63
WoonplaatsDidam713
WijkDidam713
GemeenteMontferland713
ProvincieGelderland713
WaterschapWaterschap Rijn en IJssel713
LandNederland713

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal250Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie45Aantal2025
G+I Handel en horeca45Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening70Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij6%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.470Aantal2026
Mannen780Aantal2026
Vrouwen690Aantal2026
0 tot 15 jaar330Aantal2026
15 tot 25 jaar110Aantal2026
25 tot 45 jaar540Aantal2026
45 tot 65 jaar320Aantal2026
65 jaar of ouder165Aantal2026
Ongehuwd800Aantal2026
Gehuwd575Aantal2026
Gescheiden75Aantal2026
Verweduwd20Aantal2026
% Mannen53%Percentage2026
% Vrouwen47%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar23%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar7,5%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar37%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2026
% 65 jaar of ouder11%Percentage2026
% Ongehuwd54%Percentage2026
% Gehuwd39%Percentage2026
% Gescheiden5,1%Percentage2026
% Verweduwd1,36%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO190Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau190Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau540Aantal2024
Hoger opleidingsniveau360Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau17%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau50%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,9%Percentage2024
Wmo cliënten55Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid365Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.350Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.990Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom68%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd36%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.380Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.620Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning640Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming7%Percentage2023
% Aardgasvrije woningen32%Percentage2024
% Aardgaswoningen59%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning400Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning480Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning500Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning720Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning420Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel150Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel142Aantal2026
Adressen met definitief energielabel418Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++12Aantal2026
Energielabels A+++89Aantal2026
Energielabels A++15Aantal2026
Energielabels A+27Aantal2026
Energielabels A280Aantal2026
Energielabels B19Aantal2026
Energielabels C32Aantal2026
Energielabels D17Aantal2026
Energielabels E8Aantal2026
Energielabels F16Aantal2026
Energielabels G45Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn36%Percentage2024
Drinken83%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten65%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk39%Percentage2024
Lopen naar school of werk14%Percentage2024
Fietsen naar school of werk31%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam37%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam25%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen72%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten67%Percentage2024
Vrijwilligerswerk23%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid81%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen25%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt25%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen8%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens570Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens135Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens435Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen170Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen265Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen46%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking880Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie83%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie65%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie20%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers1.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners777Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€43.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen29%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Personen in armoede3,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,0%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€45.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen20%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen30%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€193.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW140Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW10%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.335Aantal2026
Herkomst buiten Nederland130Aantal2026
Herkomst Europa55Aantal2026
Herkomst buiten Europa75Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland8,9%Percentage2026
% Herkomst Europa3,75%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,1%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.335Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland75Aantal2026
Geboren in Nederland1.410Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland55Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,05%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,07%Percentage2026
% Geboren in Nederland96%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,05%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,71%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland3,75%Percentage2026
Autochtoon1.225Aantal2022
Westers60Aantal2022
Niet-westers40Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers20Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven20Aantal2025
Diefstal7Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km9,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km8,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,3Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5,3Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,1Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand35Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5,5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,2Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km21Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19550207Code2026
RegionaamVerspreide huizen De Hogenend en Oud-DijkNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19550207Code2026
Oppervlakte totaal413Aantal hectaren2026
Oppervlakte land403Aantal hectaren2026
Oppervlakte water9Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid673Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal710Aantal2026
Adressen met postcode709Aantal2026
Adressen met woonfunctie607Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie11Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie96Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie14Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie5Aantal2026
Adressen met winkelfunctie2Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie5Aantal2026
Verblijfsobjecten710Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres588Aantal2026
Adressen met pand710Aantal2026
Percelen met adres593Aantal2026
Adressen met perceel710Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom496Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom214Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom425Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom182Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19009Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192530Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195046Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197021Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198028Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199013Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200048Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201063Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020286Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later166Aantal2026
Postcodegebied6941RB-6942SGNaam2026
Meest voorkomende postcode6942Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode91%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal10Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade10Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal820Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine580Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof240Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,46Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte203Aantal2025
Motorfietsen105Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad579Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners403Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen5Aantal2025
Niet-woningvoorraad100Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€404.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen469Aantal2025
Meergezinswoningen110Aantal2025
Koopwoningen457Aantal2025
Huurwoningen122Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties58Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders64Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond567Aantal2025
Onbewoond12Aantal2025
% Koopwoningen79%Percentage2025
% Huurwoningen21%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties10%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders11%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen81%Percentage2025
% Meergezinswoningen19%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen119Aantal2026
Tussenwoningen153Aantal2026
Hoekwoningen104Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen75Aantal2026
Vrijstaande woningen156Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen20%Percentage2026
% Tussenwoningen25%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen26%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194575Aantal2026
Woningen 1945 tot 196514Aantal2026
Woningen 1965 tot 197513Aantal2026
Woningen 1975 tot 198522Aantal2026
Woningen 1985 tot 199511Aantal2026
Woningen 1995 tot 200511Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015168Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025266Aantal2026
Woningen 2025 en later27Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194512%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19652,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19752,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19854,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19952,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201528%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202544%Percentage2026
% Woningen 2025 en later4,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Montferland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd36%9%27%6%4,36
2% Woningen 2015 tot 202544%9%35%8,7%4,01
3% Woningen 2005 tot 201528%8%20%7%2,85
4Geboorte relatief2091152,24
5% Woningen met zonnestroom68%36%32%15%2,12

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Montferland.

RegioSoort regio% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd% Woningen 2015 tot 2025% Woningen 2005 tot 2015Geboorte relatief% Woningen met zonnestroom
Verspreide huizen De Hogenend en Oud-DijkBuurt36%44%28%2068%
NederlandLand9%9%8%936%
MontferlandGemeente12%8%9%858%
Didam-ZuidBuurt10%8%3,0%1059%
Didam-NoordBuurt14%4,0%9%560%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Montferland.

Top 5 kenmerken buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk. Op deze onderwerpen verschilt buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk staan in de uitgebreide download voor Montferland.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Montferland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Montferland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Verspreide huizen De Hogenend en Oud-Dijk met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron