Statistieken buurt Vissersdijk-Beneden

Statistieken buurt Vissersdijk-Beneden

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vissersdijk-Beneden in de gemeente Dordrecht Vlag van de gemeente Dordrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vissersdijk-Beneden in de gemeente Dordrecht Vlag van de gemeente Dordrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Vissersdijk-Beneden.Bekijk kaart
Buurt Vissersdijk-Beneden in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Vissersdijk-Beneden.

Kerncijfers van de buurt Vissersdijk-Beneden
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Vissersdijk-Beneden.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Vissersdijk-Beneden.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode136Kadaster2026
Adressen met woonfunctie100Kadaster2026
Panden met adres132Kadaster2026
Percelen met adres131Kadaster2026
Woningvoorraad101CBS2025
Huishoudens100CBS2026
Inwoners270CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Vissersdijk-Beneden en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vissersdijk-Beneden.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Vissersdijk-Beneden
Kaart van de omgeving van de buurt Vissersdijk-Beneden.
Afbeelding van de buurt Vissersdijk-Beneden op de kaart.

Kaart van de wijk 10 Dubbeldam met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Vissersdijk-West, 2: Vissersdijk-Noord, 3: Vissersdijk-Beneden, 4: Vissersdijk-Oost, 5: Dubbeldam-Noord, 6: Egstraat en omgeving, 7: Oudendijk en omgeving, 8: Bastion locatie, 9: Locatie Karel Lotsyweg, 10: De Hoven, 11: Albert Schweitzerplaats, 12: Dubbeldam-Zuid, 13: Zuidpolder, 14: Belthure Park.

Bekijk de statistieken voor alle 147 gebieden binnen de gemeente Dordrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Dordrecht.

Overzicht gebieden Meer Dordrecht
Over de buurt Vissersdijk-Beneden

De buurt Vissersdijk-Beneden ligt binnen de wijk Dubbeldam in de gemeente Dordrecht. De meest voorkomende postcode in de buurt Vissersdijk-Beneden is postcode 3319.

Er zijn 138 adressen en 101 woningen in de buurt Vissersdijk-Beneden in de gemeente Dordrecht. 100% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €631.000. Er wonen 270 inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden. De meeste inwoners (43%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Vissersdijk-Beneden telt honderd huishoudens van gemiddeld 2,8 personen. Verder zijn er 215 personenauto’s en 270 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Buurt Vissersdijk-Beneden heeft een oppervlakte van 18 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.137 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Vissersdijk-Beneden.

Wonen in de buurt Vissersdijk-Beneden

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Kenmerken van de 101 woningen in de buurt Vissersdijk-Beneden
Er zijn 101 woningen in de buurt Vissersdijk-Beneden.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Dordrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Vissersdijk-Beneden was €631.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Vissersdijk-Beneden.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vissersdijk-Beneden:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Vissersdijk-Beneden% verschil
2025€631.0005,7%
2024€597.0002,58%
2023€582.00018%
2022€494.00011%
2021€447.00015%
2020€390.00017%
2019€332.0000,0%
2018€332.0004,73%
2017€317.0004,62%
2016€303.0000,66%
2015€301.000-5,3%
2014€318.000-2,15%
2013€325.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Vissersdijk-Beneden is met €306.000 gestegen van €325.000 in 2013 tot €631.000 in 2025 (dat is een toename van 94%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €25.500 (5,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Dordrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Vissersdijk-Beneden is €631.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 15% en er zijn 101 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Dordrecht (geel), wijk 10 Dubbeldam (oranje) en 7 buurten (blauw). De buurt Vissersdijk-Beneden wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de buurt Vissersdijk-Beneden: er zijn 59 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Vissersdijk-Beneden.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Vissersdijk-Beneden

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Vissersdijk-Beneden, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Dordrecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Vissersdijk-Beneden telt 270 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vissersdijk-Beneden. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vissersdijk-Beneden:

JaarAantal inwoners de buurt Vissersdijk-Beneden% verschil
20262700,0%
2025270-1,82%
2024275-5,2%
20232903,57%
2022280-3,45%
202129041%
2020205-2,38%
20192105%
2018200-4,76%
2017210-4,55%
2016220-2,22%
2015225-2,17%
2014230-2,13%
2013235geen data

Het aantal inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden is met 35 personen toegenomen van 235 personen in 2013 tot 270 personen in 2026 (dat is een groei van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 personen (1,64%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Dordrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden:

In 2013 telde de buurt Vissersdijk-Beneden 235 inwoners. In 2018 is het aantal gedaald tot 200 personen. Dit is een daling van 35 (-15%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -10 (-4,76%). Het aantal van 200 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2021 is het aantal gestegen tot 290 personen. De stijging ten opzichte van 2018 is 90 (45%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2020) is 85 (41%). Het aantal van 290 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2023 was het aantal ook op het hoogste punt van 290 personen. In 2026 telde de buurt Vissersdijk-Beneden 270 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Vissersdijk-Beneden
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Vissersdijk-Beneden is 45 tot 65 jaar, met 43% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Dordrecht.

Burgerlijke staat in de buurt Vissersdijk-Beneden
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Vissersdijk-Beneden naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 100 huishoudens in de buurt Vissersdijk-Beneden. Er waren 10 eenpersoonshuishoudens en 90 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Vissersdijk-Beneden. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Vissersdijk-Beneden per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vissersdijk-Beneden:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262351020
20252401520
20242451020
20232501520
202224500
20212601317
2020185911
201919569
2018180911
2017190911
2016200911
20152001114
20142051114
20132071216

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 3,77% en herkomst uit landen buiten Europa: 7,5% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europa: 5,1% en herkomst van buiten Europa: 6,8%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Vissersdijk-Beneden is 98% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Vissersdijk-Beneden: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Vissersdijk-Beneden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Dordrecht als geheel 107 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Dordrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Vissersdijk-Beneden genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Vissersdijk-Beneden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Dordrecht als geheel 98 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Dordrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Vissersdijk-Beneden

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Vissersdijk-Beneden. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Vissersdijk-Beneden
Buurt Vissersdijk-BenedenWijk 10 DubbeldamGemeente Dordrecht
Aantal kinderopvanglocaties016206
Aantal kindplaatsen05805.208
Aantal vestigingen basisonderwijs0545
Aantal leerlingen basisonderwijs01.13110.534
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0211
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.6537.208
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs006
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs006.297
Aantal opleidingen hoger onderwijs007
Aantal studenten hoger onderwijs00804

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Vissersdijk-Beneden. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Vissersdijk-Beneden is 1,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Dordrecht0,50,60,71,41,81,9
Wijk 10 Dubbeldam0,60,70,91,21,31,2
Buurt Vissersdijk-West1,11,11,10,90,90,9
Buurt Vissersdijk-Beneden1,31,31,31,51,51,9
Buurt Vissersdijk-Oost1,11,11,21,61,62,0
Buurt Egstraat en omgeving0,70,81,41,81,82,0
Buurt Oudendijk en omgeving0,20,91,41,91,92,1
Buurt Vissersdijk-Noord1,11,11,11,51,51,9
Buurt Dubbeldam-Noord0,60,60,80,80,80,8
Buurt Dubbeldam-Zuid0,50,40,61,21,31,2
Buurt Locatie Karel Lotsyweg1,10,41,40,30,30,3
Buurt Albert Schweitzerplaats1,00,91,00,30,80,3
Buurt De Hoven0,81,72,12,92,92,9
Buurt Zuidpolder0,71,62,02,82,82,9
Buurt Belthure Park1,71,71,81,92,32,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Vissersdijk-Beneden in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Dordrecht (geel), wijk 10 Dubbeldam (groen) en 12 buurten (blauw). Buurt Vissersdijk-Beneden wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Vissersdijk-Beneden
In 2025 woonden er 70 leerlingen en studenten in de buurt Vissersdijk-Beneden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Vissersdijk-Beneden, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Vissersdijk-Beneden. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Vissersdijk-Beneden

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Vissersdijk-Beneden, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (270 totaal)
In de buurt Vissersdijk-Beneden zijn in totaal 270 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 270 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 275 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Vissersdijk-Beneden (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vissersdijk-Beneden voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Vissersdijk-Beneden is €44.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Vissersdijk-Beneden is €44.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €55.600. Buurt Vissersdijk-Beneden telt 200 inkomensontvangers op 270 inwoners totaal.

Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Dordrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Dubbeldam (buurt Vissersdijk-Beneden is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Dubbeldam is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
84% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Vissersdijk-Beneden ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Vissersdijk-Beneden per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Vissersdijk-Beneden geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Vissersdijk-Beneden. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Vissersdijk-Beneden met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Vissersdijk-Beneden

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Vissersdijk-Beneden
Er zijn 9 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Vissersdijk-Beneden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Vissersdijk-Beneden op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 9 elektrische auto’s in de buurt Vissersdijk-Beneden. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Vissersdijk-Beneden die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Vissersdijk-Beneden. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 140 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Vissersdijk-Beneden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vissersdijk-Beneden geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 199 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Vissersdijk-Beneden (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 144 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Vissersdijk-Beneden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vissersdijk-Beneden geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 6 verkeersongevallen in de buurt Vissersdijk-Beneden in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Vissersdijk-Beneden. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Vissersdijk-Beneden plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal6
Materiële schade5
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Vissersdijk-Beneden vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Vissersdijk-Beneden

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Vissersdijk-Beneden op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 53 misdrijven in de buurt Vissersdijk-Beneden geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Vissersdijk-Beneden, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Vissersdijk-Beneden zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 452 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 33 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Vissersdijk-Beneden 53 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Vissersdijk-Beneden in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (26 delicten) en Ongevallen (weg) (8 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 5 misdrijven in de buurt Vissersdijk-Beneden geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Vissersdijk-Beneden per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Vissersdijk-Beneden over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Dordrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 122 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Vissersdijk-Beneden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Vissersdijk-Beneden.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Vissersdijk-Beneden. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Vissersdijk-Beneden

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau School Yuverta in Dordrecht
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau School Yuverta in Dordrecht bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau School Yuverta in Dordrecht stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau School Yuverta in Dordrecht is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Vissersdijk-Beneden. Stembureau School Yuverta in Dordrecht is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Vissersdijk-Beneden ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 102 stembureaus in de gemeente Dordrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Dordrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Dordrecht.

Stembureaus Dordrecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Vissersdijk-Beneden

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Vissersdijk-Beneden telt in totaal 138 adressen, met 137 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in buurt Vissersdijk-Beneden liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Dordrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Vissersdijk-Beneden zijn er 100 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Vissersdijk-Beneden.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 36 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Vissersdijk-Beneden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Vissersdijk-Beneden. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vissersdijk-Beneden voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vissersdijk-Beneden voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Vissersdijk-Beneden
Bevolking5391.500
Adressen2.0932.137
Autos2751.194

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Vissersdijk-Beneden ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Vissersdijk-Beneden is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vissersdijk-Beneden tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vissersdijk-Beneden tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt1,2
Restaurant0,6
Basisonderwijs1,3
Voortgezet onderwijs1,5
Bibliotheek1,0
Treinstation1,3
Sportterrein0,5
Bioscoop3,6
Museum4,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Vissersdijk-Beneden.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Vissersdijk-Beneden:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning6601.830
Hoekwoning1.2003.630
Twee-onder-één-kap woning6803.700
Vrijstaande woning1.1004.800
Koopwoning8303.850
Huurwoning2.6002.600

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Vissersdijk-Beneden zijn A (43 adressen) en B (39 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Vissersdijk-Beneden. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Vissersdijk-Beneden: 43 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Dordrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Vissersdijk-Beneden
Tabel met 138 adressen in de buurt Vissersdijk-Beneden.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Vissersdijk-Beneden. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Dordrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Bamendaweg12 t/m 643319GSDordrecht24
Klein Kruithof1 t/m 153319GXDordrecht14
Molendijkhof1 t/m 143319LPDordrecht14
Noordendijk703 t/m 7693319GK t/m 3319GLDordrecht25
Noorderlicht8 t/m 253319GJDordrecht13
Provincialeweg4 t/m 323319LH t/m 3329KPDordrecht3
Vissersdijk12 t/m 763319GVDordrecht32
Vissersdijk Beneden2 t/m 703319GWDordrecht13

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 8 openbare ruimtes en 138 adressen in de buurt Vissersdijk-Beneden. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Dordrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Vissersdijk-Beneden. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Vissersdijk-Beneden ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3319135
Postcode numeriek33291
WoonkernDordrecht138
WoonplaatsDordrecht138
WijkDubbeldam138
GemeenteDordrecht138
ProvincieZuid-Holland138
WaterschapWaterschap Hollandse Delta138
LandNederland138

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Vissersdijk-Beneden ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Vissersdijk-Beneden dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Vissersdijk-Beneden ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Vissersdijk-Beneden en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Vissersdijk-Beneden?
De gemiddelde score voor de buurt Vissersdijk-Beneden is 7,2.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Vissersdijk-Beneden, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Vissersdijk-Beneden die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Vissersdijk-Beneden hebben gegeven. Deze score is op basis van 2 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Vissersdijk-Beneden met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Vissersdijk-Beneden voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal270Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie90Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie30Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening60Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg35Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie33%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,64%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg13%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vissersdijk-Beneden, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners270Aantal2026
Mannen130Aantal2026
Vrouwen140Aantal2026
0 tot 15 jaar35Aantal2026
15 tot 25 jaar40Aantal2026
25 tot 45 jaar40Aantal2026
45 tot 65 jaar115Aantal2026
65 jaar of ouder40Aantal2026
Ongehuwd115Aantal2026
Gehuwd140Aantal2026
Gescheiden10Aantal2026
Verweduwd10Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar15%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar15%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar43%Percentage2026
% 65 jaar of ouder15%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd51%Percentage2026
% Gescheiden3,64%Percentage2026
% Verweduwd3,64%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO20Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau40Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau100Aantal2024
Hoger opleidingsniveau90Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau17%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau53%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau47%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg14%Percentage2024
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid1.500Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.010Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.590Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom68%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd25%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.600Gemiddeld in kWh2013
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning820Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen22%Percentage2024
% Aardgaswoningen75%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning660Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.200Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning680Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.100Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning2.600Gemiddeld per m³2013
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel17Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel41Aantal2026
Adressen met definitief energielabel80Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+6Aantal2026
Energielabels A43Aantal2026
Energielabels B39Aantal2026
Energielabels C5Aantal2026
Energielabels D2Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F5Aantal2026
Energielabels G18Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Vissersdijk-Beneden. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak10%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2024
Drinken85%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)11%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn53%Percentage2024
Wekelijks sporten65%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk52%Percentage2024
Lopen naar school of werk19%Percentage2024
Fietsen naar school of werk41%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam36%Percentage2024
Ernstig eenzaam7%Percentage2024
Emotioneel eenzaam18%Percentage2024
Sociaal eenzaam24%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven93%Percentage2024
Moeite met rondkomen5%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning95%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving95%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten71%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger17%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid84%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid25%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt23%Percentage2024
Lage veerkracht10%Percentage2024
Hoge veerkracht61%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden6%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen6%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien2%Percentage2020
Beperking in bewegen3%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid29%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vissersdijk-Beneden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens100Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens90Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen50Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen40Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens10%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens90%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,8Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking180Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie64%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie19%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners727Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€55.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€44.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen40%Percentage2024
% Personen in armoede0,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,0%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomen13%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen56%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€439.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW30Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW11%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Vissersdijk-Beneden. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland235Aantal2026
Herkomst buiten Nederland30Aantal2026
Herkomst Europa10Aantal2026
Herkomst buiten Europa20Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Herkomst Europa3,77%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa7,5%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland240Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland20Aantal2026
Geboren in Nederland260Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland5Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,77%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,5%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,77%Percentage2026
% Geboren in Nederland98%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland1,89%Percentage2026
Autochtoon245Aantal2022
Westers20Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers5Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Vissersdijk-Beneden. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven53Aantal2025
Diefstal33Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting3Aantal2025
Verkeersovertredingen9Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners196Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners122Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners26Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Vissersdijk-Beneden, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km7,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km98Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,4Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km90Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km103Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km10Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km59Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5,8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,4Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km50Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Vissersdijk-Beneden. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05051001Code2026
RegionaamVissersdijk-BenedenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode05051001Code2026
Oppervlakte totaal18Aantal hectaren2026
Oppervlakte land18Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.137Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal138Aantal2026
Adressen met postcode136Aantal2026
Adressen met woonfunctie100Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie19Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie15Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie6Aantal2026
Verblijfsobjecten137Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres132Aantal2026
Adressen met pand136Aantal2026
Percelen met adres131Aantal2026
Adressen met perceel138Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom138Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom100Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192519Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19505Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19702Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19906Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200037Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201036Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202026Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied3319GJ-3329KPNaam2026
Meest voorkomende postcode3319Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode99%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Vissersdijk-Beneden.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal6Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade5Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Vissersdijk-Beneden zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal215Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine150Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof65Aantal2025
Personenauto’s per huishouden2,15Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.194Aantal2025
Motorfietsen20Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Vissersdijk-Beneden. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad101Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners374Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad37Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€631.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen101Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen101Aantal2025
Huurwoningen0Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond97Aantal2025
Onbewoond4Aantal2025
% Koopwoningen100%Percentage2025
% Huurwoningen0%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen8Aantal2026
Hoekwoningen4Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen59Aantal2026
Vrijstaande woningen29Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen8%Percentage2026
% Hoekwoningen4,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen59%Percentage2026
% Vrijstaande woningen29%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194527Aantal2026
Woningen 1945 tot 19653Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 200543Aantal2026
Woningen 2005 tot 20153Aantal2026
Woningen 2015 tot 202523Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194527%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19653,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200543%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202523%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Vissersdijk-Beneden komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Dordrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Vissersdijk-Beneden: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Twee-onder-één-kap woningen59%9%50%8,8%5,7
220% huishoudens met hoogste inkomen56%20%36%9,6%3,76
3% Woningen 1995 tot 200543%10%33%9,4%3,52
420% personen met hoogste inkomen40%20%20%6,3%3,16
5% B-F Nijverheid en energie33%14%18%6,3%2,93

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Dordrecht.

RegioSoort regio% Twee-onder-één-kap woningen20% huishoudens met hoogste inkomen% Woningen 1995 tot 200520% personen met hoogste inkomen% B-F Nijverheid en energie
Vissersdijk-BenedenBuurt59%56%43%40%33%
NederlandLand9%20%10%20%14%
DordrechtGemeente4,0%18%9%19%19%
Vissersdijk-WestBuurt0,0%geen data0,0%geen datageen data
Vissersdijk-OostBuurt15%70%49%41%6,2%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Dordrecht.

Top 5 kenmerken buurt Vissersdijk-Beneden:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Vissersdijk-Beneden. Op deze onderwerpen verschilt buurt Vissersdijk-Beneden relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Vissersdijk-Beneden, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Vissersdijk-Beneden met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Vissersdijk-Beneden, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Vissersdijk-Beneden staan in de uitgebreide download voor Dordrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Vissersdijk-Beneden.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Dordrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Dordrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Vissersdijk-Beneden met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron