Statistieken buurt Wognum Bedrijventerrein

Statistieken buurt Wognum Bedrijventerrein

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wognum Bedrijventerrein in de gemeente Medemblik Vlag van de gemeente Medemblik. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wognum Bedrijventerrein in de gemeente Medemblik Vlag van de gemeente Medemblik. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Wognum Bedrijventerrein.Bekijk kaart
Buurt Wognum Bedrijventerrein in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Kerncijfers van de buurt Wognum Bedrijventerrein
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Wognum Bedrijventerrein.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Wognum Bedrijventerrein.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode40Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1Kadaster2026
Panden met adres33Kadaster2026
Percelen met adres35Kadaster2026
Woningvoorraad2CBS2025
Huishoudens5CBS2026
Inwoners5CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Wognum Bedrijventerrein en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Wognum Bedrijventerrein
Kaart van de omgeving van de buurt Wognum Bedrijventerrein.
Afbeelding van de buurt Wognum Bedrijventerrein op de kaart.

Kaart van de wijk Wognum met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Wognum Wadway, 2: Wognum Bedrijventerrein, 3: Wognum Leekerweide, 4: Wognum Bloesemgaerde, 5: Wognum Oosteinde, 6: Wognum Centrum, 7: Wognum Buitengebied, 8: Wognum Westergouw, 9: Wognum Kreeklanden.

Bekijk de statistieken voor alle 94 gebieden binnen de gemeente Medemblik via de overzichtspagina van de gebieden in de Medemblik.

Overzicht gebieden Meer Medemblik
Over de buurt Wognum Bedrijventerrein

De buurt Wognum Bedrijventerrein ligt binnen de wijk Wognum in de gemeente Medemblik. De meest voorkomende postcode in de buurt Wognum Bedrijventerrein is postcode 1687.

Er zijn 41 adressen en twee woningen in de buurt Wognum Bedrijventerrein in de gemeente Medemblik. 79% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €257.905. Er wonen vijf inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein, waarvan het grootste deel jongeren: 50% van de inwoners behoort tot de leeftijdsgroep van 0 tot 15 jaar. Buurt Wognum Bedrijventerrein telt vijf huishoudens van gemiddeld 6,0 personen. Verder zijn er 165 personenauto’s en 65 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Buurt Wognum Bedrijventerrein heeft een oppervlakte van 44 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 471 adressen per km2.

Meer over de buurt Wognum Bedrijventerrein:

Er zijn sinds 1995 vier gemeenten in de gemeente Medemblik opgegaan: In 2007 zijn de gemeenten Wognum en Noorder-Koggenland aan de gemeente Medemblik toegevoegd. En in 2011 is de gemeente Medemblik uitgebreid met de gemeenten Andijk en Wervershoof. De gegevens van de buurt Wognum Bedrijventerrein voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Medemblik.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Wognum Bedrijventerrein.

Wonen in de buurt Wognum Bedrijventerrein

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Kenmerken van de 2 woningen in de buurt Wognum Bedrijventerrein
Er zijn 2 woningen in de buurt Wognum Bedrijventerrein.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Medemblik in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Wognum Bedrijventerrein was €275.143 in 2013.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Wognum Bedrijventerrein.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wognum Bedrijventerrein:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Wognum Bedrijventerrein% verschil
2018€257.9051,5%
2017€254.0951,97%
2016€249.1900,0%
2015€249.190-4,23%
2014€260.190-5,4%
2013€275.143geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Wognum Bedrijventerrein is met €17.238 gedaald van €275.143 in 2013 tot €257.905 in 2018 (dat is een afname van 6,3%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2018 was €-3.448 (-1,24%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Medemblik.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Medemblik.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Wognum Bedrijventerrein is €257.905, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 0% en er zijn 2 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Medemblik (geel), 16 woonplaatsen (groen), 16 wijken (oranje) en 60 buurten (blauw). De buurt Wognum Bedrijventerrein wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Wognum Bedrijventerrein: er is één woning van het type vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Wognum Bedrijventerrein

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Wognum Bedrijventerrein, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Medemblik.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Wognum Bedrijventerrein telt 5 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wognum Bedrijventerrein. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wognum Bedrijventerrein:

JaarAantal inwoners de buurt Wognum Bedrijventerrein% verschil
202650,0%
20255-50%
202410100%
202350,0%
202250,0%
202150,0%
202050,0%
2019525%
201840,0%
2017433%
201630,0%
201530,0%
201430,0%
20133geen data

De bevolking van de buurt Wognum Bedrijventerrein is met 2 personen toegenomen van 3 personen in 2013 tot 5 personen in 2026 (dat is een toename van 67%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 personen (8,3%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Medemblik.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein:

In 2013 waren er 3 inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Het aantal inwoners blijft 3 tot en met 2016. In 2024 is het aantal gestegen tot 10 personen. De stijging ten opzichte van 2016 is 7 (233%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 5 (100%). Het aantal van 10 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Wognum Bedrijventerrein 5 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Wognum Bedrijventerrein
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Wognum Bedrijventerrein is 0 tot 15 jaar, met 50% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Medemblik.

Burgerlijke staat in de buurt Wognum Bedrijventerrein
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Wognum Bedrijventerrein naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Wognum Bedrijventerrein per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wognum Bedrijventerrein:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026500
20251000
20241000
2023500
2022500
2021500
2020500
2019500
2018400
2017300
2016300
2015300
2014300
2013300

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Wognum Bedrijventerrein is 100% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Wognum Bedrijventerrein: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Wognum Bedrijventerrein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Medemblik als geheel 48 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Medemblik.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Wognum Bedrijventerrein genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Wognum Bedrijventerrein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Medemblik als geheel 49 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Medemblik.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Wognum Bedrijventerrein

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Wognum Bedrijventerrein
Buurt Wognum BedrijventerreinGemeente MedemblikGemeente Hoorn
Aantal kinderopvanglocaties2108155
Aantal kindplaatsen442.0184.166
Aantal vestigingen basisonderwijs02327
Aantal leerlingen basisonderwijs03.4016.845
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs019
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03757.499
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs006
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.138

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Wognum Bedrijventerrein is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2018.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2018.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Medemblik0,81,00,85,35,39,1
Wijk Wognum0,80,91,05,55,55,5
Buurt Wognum Centrum0,60,61,15,25,25,2
Buurt Wognum Westergouw0,60,60,65,45,45,4
Buurt Wognum Kreeklanden1,31,31,45,35,35,3
Buurt Wognum Bloesemgaerde0,30,40,36,16,16,1
Buurt Wognum Leekerweide0,30,00,75,85,85,8
Buurt Wognum Oosteinde1,41,61,55,15,15,3
Buurt Wognum Bedrijventerrein0,70,80,96,06,06,4
Buurt Wognum Wadway2,02,02,87,97,97,9
Buurt Wognum Buitengebied1,61,71,86,16,16,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Wognum Bedrijventerrein in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Medemblik (geel), wijk Wognum (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Wognum Bedrijventerrein wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Wognum Bedrijventerrein
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Er zijn in de buurt Wognum Bedrijventerrein geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Medemblik.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Medemblik weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Wognum Bedrijventerrein

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Wognum Bedrijventerrein, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (65 totaal)
In de buurt Wognum Bedrijventerrein zijn in totaal 65 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Wognum Bedrijventerrein (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Wognum Bedrijventerrein voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Wognum Bedrijventerrein is €26.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Wognum Bedrijventerrein is €26.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €33.100. Buurt Wognum Bedrijventerrein telt 0 inkomensontvangers op 5 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Wognum Bedrijventerrein heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Medemblik
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Wognum (buurt Wognum Bedrijventerrein is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Wognum is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
75% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Wognum Bedrijventerrein ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Wognum Bedrijventerrein per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2016 tot en met 2016.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Wognum Bedrijventerrein geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Wognum Bedrijventerrein. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Wognum Bedrijventerrein met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Wognum Bedrijventerrein

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Wognum Bedrijventerrein
Er zijn 7 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Wognum Bedrijventerrein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Wognum Bedrijventerrein op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 7 elektrische auto’s in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Wognum Bedrijventerrein die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 46 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Wognum Bedrijventerrein in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Wognum Bedrijventerrein geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 88 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Wognum Bedrijventerrein (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 49 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Wognum Bedrijventerrein in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Wognum Bedrijventerrein geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de buurt Wognum Bedrijventerrein in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Wognum Bedrijventerrein plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade2
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Wognum Bedrijventerrein vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Wognum Bedrijventerrein

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Wognum Bedrijventerrein op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 21 misdrijven in de buurt Wognum Bedrijventerrein geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Wognum Bedrijventerrein, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Wognum Bedrijventerrein zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 208 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 21 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Wognum Bedrijventerrein 21 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Wognum Bedrijventerrein in 2025 zijn Onder invloed (weg) (8 delicten) en Overige vermogensdelicten (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 8 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Wognum Bedrijventerrein geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Wognum Bedrijventerrein per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Wognum Bedrijventerrein over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Medemblik.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 2.200 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Wognum Bedrijventerrein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Wognum Bedrijventerrein. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Wognum Bedrijventerrein

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Stoomtramstation Wognum-Nibbixwoud
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Stoomtramstation Wognum-Nibbixwoud bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Wognum Bedrijventerrein stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Stoomtramstation Wognum-Nibbixwoud is uitgebracht. Stembureau Stoomtramstation Wognum-Nibbixwoud was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 47 stembureaus in de gemeente Medemblik en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Medemblik. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Medemblik.

Stembureaus Medemblik
Adressen en leefomgeving in de buurt Wognum Bedrijventerrein

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Wognum Bedrijventerrein telt in totaal 41 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 39% van de adressen in buurt Wognum Bedrijventerrein ligt binnen de bebouwde kom en 61% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Medemblik
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Wognum Bedrijventerrein zijn er 25 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 23 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de buurt Wognum Bedrijventerrein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Wognum Bedrijventerrein. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Wognum Bedrijventerrein voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Wognum Bedrijventerrein voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Wognum Bedrijventerrein
Bevolking53911
Adressen2.093471
Autos275375

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Wognum Bedrijventerrein ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Wognum Bedrijventerrein is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Wognum Bedrijventerrein tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2018.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Wognum Bedrijventerrein tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2018:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,7
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs6,0
Bibliotheek5,5
Treinstation6,6
Sportterrein0,6
Bioscoop5,8
Museum6,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Wognum Bedrijventerrein.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2018 voor de buurt Wognum Bedrijventerrein:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8241.813
Tussenwoning1.2142.744
Hoekwoning1.3832.714
Twee-onder-één-kap woning1.4773.124
Vrijstaande woning2.0893.775
Koopwoning1.7203.377
Huurwoning1.1532.198

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Wognum Bedrijventerrein zijn A (6 adressen) en A++ (5 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Wognum Bedrijventerrein: 6 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Medemblik bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Wognum Bedrijventerrein
Tabel met 41 adressen in de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Wognum Bedrijventerrein. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Medemblik.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Geert Scholtenslaan6 t/m 121687CLWognum8
Nieuweweg241687BAWognum1
Spoorstraat2 t/m 61687AEWognum6
Tender1 t/m 31687JBWognum3
Westerspoor1 t/m 211687AZWognum21
Wijzend701687JAWognum2

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 6 openbare ruimtes en 41 adressen in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Medemblik
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Wognum Bedrijventerrein ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek168739
WoonkernWognum16
WoonplaatsWognum41
WijkWognum41
GemeenteMedemblik41
ProvincieNoord-Holland41
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier41
LandNederland41

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Wognum Bedrijventerrein ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Wognum Bedrijventerrein dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Wognum Bedrijventerrein ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Wognum Bedrijventerrein en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Wognum Bedrijventerrein met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Wognum Bedrijventerrein voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal65Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening15Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie23%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed23%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg7,7%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0,0%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Wognum Bedrijventerrein, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5Aantal2026
Mannen5Aantal2026
Vrouwen5Aantal2026
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar5Aantal2026
45 tot 65 jaar0Aantal2026
65 jaar of ouder0Aantal2026
Ongehuwd10Aantal2026
Gehuwd0Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar50%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar50%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar0,0%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2026
% Ongehuwd100%Percentage2026
% Gehuwd0,0%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in natura0Aantal2018
% Jongeren met jeugdzorg8,6%Percentage2018
Wmo cliënten0Aantal2018
Wmo cliënten per 1.000 inwoners73Aantal per 1.000 inwoners2018
Bevolkingsdichtheid11Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.134Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.813Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.744Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.714Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.124Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.775Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.198Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.377Gemiddeld in kWh2018
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.623Gemiddeld per m³2018
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement824Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.214Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.383Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.477Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.089Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.720Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.153Gemiddeld per m³2018
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel24Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel4Aantal2026
Adressen met definitief energielabel13Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++5Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A6Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D2Aantal2026
Energielabels E1Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2016
Voldoet aan de alcoholrichtlijn32%Percentage2016
Drinken84%Percentage2016
Zwaar drinken12%Percentage2016
Overmatig drinken8%Percentage2016
Overgewicht46%Percentage2016
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2016
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2016
Wekelijks sporten52%Percentage2016
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam38%Percentage2016
Ernstig eenzaam8%Percentage2016
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2016
Moeite met rondkomen14%Percentage2016
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk32%Percentage2016
Mantelzorger14%Percentage2016

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid75%Percentage2016
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2016
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2016
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2016
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt22%Percentage2016
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2016
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingen14%Percentage2016
Beperking in horen5%Percentage2016
Beperking in zien6%Percentage2016
Beperking in bewegen8%Percentage2016
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wognum Bedrijventerrein. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens5Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens100%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen0%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking0Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2018
% Werknemers84%Percentage2018
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigen16%Percentage2018
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€33.100Gemiddeld in Euro2018
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.500Gemiddeld in Euro2018
40% personen met laagste inkomen38%Percentage2018
20% personen met hoogste inkomen22%Percentage2018
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomen€32.500euro2018
40% huishoudens met laagste inkomen25%Percentage2018
20% huishoudens met hoogste inkomen29%Percentage2018
% Huishoudens met een laag inkomen4,8%Percentage2018
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,3%Percentage2018
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7%Percentage2018
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8,3%Percentage2018
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€145.500euro2018
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2018
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2018
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2018
Personen per soort uitkering - AOW0Aantal2018
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2018
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2018
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2018
% Personen per soort uitkering - AOW10%Percentage2018

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Wognum Bedrijventerrein. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland5Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland100%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland100%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon5Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Wognum Bedrijventerrein. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven21Aantal2025
Diefstal5Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen11Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners4.200Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners1.000Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2.200Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners200Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Wognum Bedrijventerrein, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,82Gemiddelde afstand in km2018
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,68Gemiddeld aantal2018
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,65Gemiddeld aantal2018
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5Gemiddeld aantal2018
Huisartsenpost afstand6,7Gemiddelde afstand in km2018
Apotheek afstand2,04Gemiddelde afstand in km2018
Ziekenhuis met poli afstand6,6Gemiddelde afstand in km2018
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,06Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,75Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuis zonder poli afstand6,6Gemiddelde afstand in km2018
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,06Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2018
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2018
Supermarkt afstand0,74Gemiddelde afstand in km2018
Supermarkten binnen 1 km0,99Gemiddeld aantal2018
Supermarkten binnen 3 km1,95Gemiddeld aantal2018
Supermarkten binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2018
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2018
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,12Gemiddeld aantal2018
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km3,37Gemiddeld aantal2018
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km13Gemiddeld aantal2018
Warenhuis afstand7,3Gemiddelde afstand in km2018
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2018
Warenhuizen binnen 10 km2,63Gemiddeld aantal2018
Warenhuizen binnen 20 km9,1Gemiddeld aantal2018
Café afstand1,44Gemiddelde afstand in km2018
Cafés binnen 1 km0,53Gemiddeld aantal2018
Cafés binnen 3 km1,34Gemiddeld aantal2018
Cafés binnen 5 km5,3Gemiddeld aantal2018
Cafetaria afstand0,81Gemiddelde afstand in km2018
Cafetaria binnen 1 km0,74Gemiddeld aantal2018
Cafetaria binnen 3 km1,51Gemiddeld aantal2018
Cafetaria binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2018
Restaurant afstand0,64Gemiddelde afstand in km2018
Restaurants binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2018
Restaurants binnen 3 km4,82Gemiddeld aantal2018
Restaurants binnen 5 km12Gemiddeld aantal2018
Hotel afstand5,8Gemiddelde afstand in km2018
Hotels binnen 5 km0,36Gemiddeld aantal2018
Hotels binnen 10 km6,2Gemiddeld aantal2018
Hotels binnen 20 km22Gemiddeld aantal2018
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2018
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,53Gemiddeld aantal2018
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,51Gemiddeld aantal2018
Kinderdagverblijven binnen 5 km16Gemiddeld aantal2018
Buitenschoolseopvang afstand0,77Gemiddelde afstand in km2018
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,11Gemiddeld aantal2018
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2018
Buitenschoolseopvang binnen 5 km12Gemiddeld aantal2018
Basisonderwijs afstand0,92Gemiddelde afstand in km2018
Basisonderwijs binnen 1 km0,78Gemiddeld aantal2018
Basisonderwijs binnen 3 km2,22Gemiddeld aantal2018
Basisonderwijs binnen 5 km8,7Gemiddeld aantal2018
Voortgezet onderwijs afstand6Gemiddelde afstand in km2018
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2018
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,32Gemiddeld aantal2018
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2018
VMBO afstand6Gemiddelde afstand in km2018
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2018
VMBO binnen 5 km0,32Gemiddeld aantal2018
VMBO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2018
HAVO VWO afstand6,4Gemiddelde afstand in km2018
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2018
HAVO VWO binnen 5 km0,08Gemiddeld aantal2018
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2018
Openbaar groen afstand0,66Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,66Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand22Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,62Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,62Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,52Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,55Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand6,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,6Gemiddelde afstand in km2018
Treinstation afstand6,6Gemiddelde afstand in km2018
Belangrijk overstapstation afstand6,9Gemiddelde afstand in km2018
Bibliotheek afstand5,5Gemiddelde afstand in km2018
Zwembad afstand7Gemiddelde afstand in km2018
Kunstijsbaan afstand5,6Gemiddelde afstand in km2018
Podiumkunsten afstand5,7Gemiddelde afstand in km2018
Podiumkunsten binnen 5 km0,37Gemiddeld aantal2018
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2018
Podiumkunsten binnen 20 km4,97Gemiddeld aantal2018
Poppodium afstand7,2Gemiddelde afstand in km2018
Bioscoop afstand5,8Gemiddelde afstand in km2018
Bioscopen binnen 5 km0,32Gemiddeld aantal2018
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2018
Bioscopen binnen 20 km3,69Gemiddeld aantal2018
Sauna afstand6,3Gemiddelde afstand in km2018
Zonnebank afstand6,7Gemiddelde afstand in km2018
Museum afstand6,8Gemiddelde afstand in km2018
Musea binnen 5 km0,02Gemiddeld aantal2018
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2018
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2018
Attractie afstand3,62Gemiddelde afstand in km2018
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2018
Attracties binnen 20 km5,5Gemiddeld aantal2018
Attracties binnen 50 km25Gemiddeld aantal2018
Brandweerkazerne afstand0,94Gemiddelde afstand in km2018

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Wognum Bedrijventerrein. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04200807Code2026
RegionaamWognum BedrijventerreinNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04200807Code2026
Oppervlakte totaal44Aantal hectaren2026
Oppervlakte land44Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid471Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal41Aantal2026
Adressen met postcode40Aantal2026
Adressen met woonfunctie1Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie25Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie8Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie9Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten41Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres33Aantal2026
Adressen met pand41Aantal2026
Percelen met adres35Aantal2026
Adressen met perceel41Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom16Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom25Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19903Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20004Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201028Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1687AE-1687JBNaam2026
Meest voorkomende postcode1687Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Wognum Bedrijventerrein zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal165Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine80Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof85Aantal2025
Personenauto’s per huishouden33Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte375Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Wognum Bedrijventerrein. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad36Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€257.905Gemiddeld in Euro2018
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2018
Eengezinswoningen5Aantal2018
Meergezinswoningen0Aantal2018
Koopwoningen4Aantal2018
Huurwoningen1Aantal2018
Huurwoningen woningcorporaties1Aantal2018
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2018
Eigendom onbekend2Aantal2025
Bewoond5Aantal2018
Onbewoond0Aantal2018
% Koopwoningen79%Percentage2018
% Huurwoningen20%Percentage2018
% Huurwoningen woningcorporaties19%Percentage2018
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2018
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen92%Percentage2018
% Meergezinswoningen8%Percentage2018
% Bewoond99%Percentage2018
% Onbewoond2%Percentage2018
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen100%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 1945100%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Wognum Bedrijventerrein komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Medemblik. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Wognum Bedrijventerrein: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2.20072.19310022
2Personenauto’s per huishouden331,1321,7818
3Overige misdrijven per 1.000 inwoners40033972516
4Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners40043963013
5Gemiddelde huishoudensgrootte62,13,90,313

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Medemblik.

RegioSoort regioVerkeersovertredingen per 1.000 inwonersPersonenauto’s per huishoudenOverige misdrijven per 1.000 inwonersGeweld en seksmisdrijven per 1.000 inwonersGemiddelde huishoudensgrootte
Wognum BedrijventerreinBuurt2.200334004006
NederlandLand71,1342,1
MedemblikGemeente51,28132,3
Wognum CentrumBuurt21,13132,1
Wognum WestergouwBuurt21,19052,2

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Medemblik.

Top 5 kenmerken buurt Wognum Bedrijventerrein:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Wognum Bedrijventerrein. Op deze onderwerpen verschilt buurt Wognum Bedrijventerrein relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Wognum Bedrijventerrein, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Wognum Bedrijventerrein met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Wognum Bedrijventerrein, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Wognum Bedrijventerrein staan in de uitgebreide download voor Medemblik.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Wognum Bedrijventerrein.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Medemblik.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Medemblik. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron