Statistieken wijk 01 Bergen

Statistieken wijk 01 Bergen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Bergen in de gemeente Bergen (Noord-Holland) Vlag van de gemeente Bergen (Noord-Holland). Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Bergen in de gemeente Bergen (Noord-Holland) Vlag van de gemeente Bergen (Noord-Holland). Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Bergen.Bekijk kaart
Wijk 01 Bergen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Bergen.

Kerncijfers van de wijk Bergen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Bergen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Bergen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode7.109Kadaster2026
Adressen met woonfunctie6.496Kadaster2026
Panden met adres5.808Kadaster2026
Percelen met adres4.739Kadaster2026
Woningvoorraad6.279CBS2025
Huishoudens5.850CBS2026
Inwoners11.845CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Bergen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Bergen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Bergen
Kaart van de omgeving van de wijk Bergen.
Afbeelding van de wijk Bergen op de kaart.

Kaart van de wijk 01 Bergen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Negen-Nessen, 2: Oudtburgh, 3: Landweg, 4: Boschrand, 5: De Rekere, 6: Van Reenen, 7: Bergen-Centrum, 8: Elkshove, 9: Saenegheest, 10: Boendermaker ...Toon meer...Kaart van de wijk 01 Bergen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Negen-Nessen, 2: Oudtburgh, 3: Landweg, 4: Boschrand, 5: De Rekere, 6: Van Reenen, 7: Bergen-Centrum, 8: Elkshove, 9: Saenegheest, 10: Boendermaker, 11: Westdorp, 12: Beekhove, 13: Tuin-en Oostdorp, 14: Geest, 15: Conincx, 16: Kruidenbuurt, 17: Oldehove....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 59 gebieden binnen de gemeente Bergen (Noord-Holland) via de overzichtspagina van de gebieden in de Bergen (Noord-Holland).

Overzicht gebieden Meer...
Over de wijk Bergen

De wijk Bergen ligt binnen de gemeente Bergen (Noord-Holland). De meest voorkomende postcode in de wijk Bergen is postcode 1861.

Er zijn 7.710 adressen en 6.279 woningen in de wijk Bergen in de gemeente Bergen (Noord-Holland). 66% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €700.000. Er wonen 11.845 inwoners in de wijk Bergen en 39% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Wijk 01 Bergen telt 5.850 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 6.525 personenauto’s en 2.260 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Bergen.

Wijk 01 Bergen heeft een totale oppervlakte van 476 hectare, waarvan 472 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.159 adressen per km2.

Meer over de wijk Bergen:

De naam Bergen wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de woonplaats Bergen. Zie ook dit overzicht van gebieden. De naam van deze wijk veranderde van Bergen Binnen in 2025 naar Bergen in 2026. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 01 Bergen.

Wonen in de wijk Bergen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Bergen.

Kenmerken van de 6.279 woningen in de wijk Bergen
Er zijn 6.279 woningen in de wijk Bergen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Bergen (Noord-Holland) in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Bergen was €700.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Bergen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Bergen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 01 Bergen% verschil
2025€700.0005,4%
2024€664.0005,6%
2023€629.00013%
2022€555.0008%
2021€514.0006%
2020€485.0009,7%
2019€442.0001,84%
2018€434.0006,6%
2017€407.0001,75%
2016€400.000-1,23%
2015€405.000-1,7%
2014€412.000-5,1%
2013€434.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Bergen is met €266.000 gegroeid van €434.000 in 2013 tot €700.000 in 2025 (dat is een groei van 61%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €22.167 (4,19%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Bergen is €700.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 39% en er zijn 6.279 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Bergen (Noord-Holland) (geel), 7 woonplaatsen (groen), 6 wijken (oranje) en 44 buurten (blauw). De wijk Bergen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Bergen: er zijn 1.904 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Bergen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Bergen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Bergen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Aantal inwoners per jaar
De wijk Bergen telt 11.845 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Bergen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Bergen:

JaarAantal inwoners de wijk Bergen% verschil
202611.845-0,34%
202511.885-1,25%
202412.035-0,62%
202312.1101,47%
202211.9350,0%
202111.935-0,54%
202012.000-0,08%
201912.0100,92%
201811.9001,19%
201711.7600,38%
201611.7150,73%
201511.630-0,68%
201411.710-0,8%
201311.805geen data

Het aantal inwoners in de wijk Bergen is met 40 inwoners gestegen van 11.805 inwoners in 2013 tot 11.845 inwoners in 2026 (dat is een groei van 0,34%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 inwoners (0,03%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Bergen:

In 2013 waren er 11.805 inwoners in de wijk Bergen. In 2015 is het aantal gedaald tot 11.630 inwoners. Dit is een daling van 175 (-1,48%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -80 (-0,68%). Het aantal van 11.630 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 12.110 inwoners. De stijging ten opzichte van 2015 is 480 (4,13%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 175 (1,47%). Het aantal van 12.110 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de wijk Bergen 11.845 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Bergen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Bergen is 65 jaar of ouder, met 39% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Burgerlijke staat in de wijk Bergen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Bergen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 5.850 huishoudens in de wijk Bergen. Er waren 2.435 eenpersoonshuishoudens en 3.410 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Bergen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Bergen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Bergen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Bergen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20269.3801.1901.270
20259.4351.2251.230
20249.5551.2601.220
20239.6851.2351.190
20229.90500
20219.9301.021984
20209.9851.026989
201910.060993957
201810.000968932
20179.950922888
20169.965891859
20159.900881849
20149.954894862
201310.034902869

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Bergen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europa: 7,6% en herkomst van buiten Europa: 7,4%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Bergen is 88% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Bergen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Bergen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Bergen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Bergen (Noord-Holland) als geheel 11 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Bergen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 25 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Bergen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Bergen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Bergen (Noord-Holland) als geheel 42 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Bergen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Bergen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Bergen
Wijk 01 BergenGemeente Bergen (Noord-Holland)Provincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties14364.162
Aantal kindplaatsen437938128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs511970
Aantal leerlingen basisonderwijs9011.712234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs44267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1.7961.796157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs00135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0071.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs00490
Aantal studenten hoger onderwijs00144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Bergen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Bergen is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Bergen (Noord-Holland)0,90,91,03,83,84,2
Buurt Bergen-Centrum0,70,70,70,70,70,7
Buurt Van Reenen0,90,50,60,60,60,6
Buurt Boschrand1,21,00,51,01,01,0
Buurt Negen-Nessen1,71,71,11,71,71,7
Buurt Landweg1,11,10,51,41,41,4
Buurt Oudtburgh0,40,41,01,71,71,7
Buurt De Rekere0,40,40,51,41,41,4
Buurt Elkshove0,70,70,61,01,01,0
Buurt Saenegheest0,60,60,61,31,31,3
Buurt Tuin-en Oostdorp1,11,11,11,01,01,0
Buurt Boendermaker0,70,71,10,30,30,4
Kruidenbuurt1,41,41,41,01,01,0
Buurt Conincx1,61,31,71,01,01,1
Buurt Beekhove0,90,91,40,20,20,2
Buurt Oldehove1,41,02,00,80,81,0
Buurt Geest0,70,61,60,40,40,7
Buurt Westdorp1,41,41,81,71,71,8
Wijk 01 Bergen0,90,80,91,01,01,0
Wijk 02 Bergen aan Zee5,15,15,55,55,55,5
Wijk 03 Buitengebied Bergen1,91,62,22,42,42,5
Wijk 04 Egmond aan Zee0,50,60,56,36,38,1
Wijk 05 Egmond Binnen0,60,60,64,84,85,9
Wijk 06 Egmond aan den Hoef0,80,80,85,25,25,8
Wijk 07 Schoorl1,21,11,26,16,16,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Bergen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Bergen (Noord-Holland) (geel), 6 wijken (groen) en 17 buurten (blauw). Wijk 01 Bergen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Bergen
In 2025 woonden er 1.790 leerlingen en studenten in de wijk Bergen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Bergen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Bergen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Bergen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Bergen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Bergen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Bergen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (2.260 totaal)
In de wijk Bergen zijn in totaal 2.260 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Bergen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Bergen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Bergen is €42.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Bergen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Bergen is €42.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €50.000. Wijk 01 Bergen telt 10.000 inkomensontvangers op 11.845 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de wijk Bergen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Bergen (Noord-Holland)
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Bergen (Noord-Holland): wijk 01 Bergen is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
76% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Bergen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Bergen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Bergen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Bergen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Bergen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Bergen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Bergen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Bergen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Bergen.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Bergen
Er zijn 543 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Bergen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Bergen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 543 elektrische auto’s in de wijk Bergen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Bergen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Bergen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 6.015 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Bergen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Bergen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 8.913 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Bergen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 6.912 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Bergen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Bergen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 38 verkeersongevallen in de wijk Bergen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Bergen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Bergen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal38
Materiële schade21
Letselschade17
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Bergen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Bergen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Bergen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 369 misdrijven in de wijk Bergen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Bergen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Bergen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 5.854 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 40 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Bergen 369 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Bergen in 2025 zijn Horizontale fraude (81 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (50 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Bergen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 33 misdrijven in de wijk Bergen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Bergen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Bergen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 14 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Bergen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Bergen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Bergen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Bergen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Bergen.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Bergen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 7 stembureaus in de wijk Bergen.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 7 stembureaus in de wijk Bergen. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 7 stembureaus in de wijk Bergen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 35 stembureaus in de gemeente Bergen (Noord-Holland) en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Bergen (Noord-Holland). En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Stembureaus Bergen (Noord-Holland)
Adressen en leefomgeving in de wijk Bergen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Bergen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Bergen telt in totaal 7.710 adressen, met 7.704 verblijfsobjecten en 6 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in wijk 01 Bergen liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Bergen (Noord-Holland)
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Bergen zijn er 6.496 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Bergen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.979 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Bergen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Bergen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Bergen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Bergen voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 01 Bergen
Bevolking5392.510
Adressen2.0931.159
Autos2751.382

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Bergen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Bergen is 1,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Bergen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Bergen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt0,8
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek1,1
Treinstation5,1
Sportterrein1,0
Bioscoop6,0
Museum1,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Bergen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Bergen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Bergen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7201.780
Tussenwoning9602.030
Hoekwoning1.0802.220
Twee-onder-één-kap woning1.2703.000
Vrijstaande woning1.7403.890
Koopwoning1.3503.150
Huurwoning8301.660

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Bergen zijn C (1.404 adressen) en A (1.403 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Bergen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Bergen: 1.404 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Bergen (Noord-Holland) bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Bergen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Bergen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.260Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie185Aantal2025
G+I Handel en horeca345Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie110Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed205Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening685Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg480Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten245Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,22%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,2%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,87%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed9,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening30%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Bergen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners11.845Aantal2026
Mannen5.525Aantal2026
Vrouwen6.320Aantal2026
0 tot 15 jaar1.270Aantal2026
15 tot 25 jaar1.150Aantal2026
25 tot 45 jaar1.470Aantal2026
45 tot 65 jaar3.380Aantal2026
65 jaar of ouder4.575Aantal2026
Ongehuwd4.695Aantal2026
Gehuwd4.845Aantal2026
Gescheiden1.335Aantal2026
Verweduwd970Aantal2026
% Mannen47%Percentage2026
% Vrouwen53%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar11%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,7%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar12%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder39%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2026
% Gehuwd41%Percentage2026
% Gescheiden11%Percentage2026
% Verweduwd8,2%Percentage2026
Geboorten40Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes250Aantal2025
Sterfte relatief25Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO680Aantal2025
Leerlingen VO650Aantal2025
Studenten MBO170Aantal2025
Studenten HBO170Aantal2025
Studenten WO120Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.600Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.880Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.460Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau36%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau44%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura235Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,8%Percentage2024
Wmo cliënten850Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners71Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.510Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.710Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning840Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom45%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.220Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.000Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.130Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement720Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.270Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.740Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning830Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.270Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2.358Aantal2026
Adressen met definitief energielabel4.082Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++25Aantal2026
Energielabels A+++40Aantal2026
Energielabels A++72Aantal2026
Energielabels A+140Aantal2026
Energielabels A1.403Aantal2026
Energielabels B719Aantal2026
Energielabels C1.404Aantal2026
Energielabels D728Aantal2026
Energielabels E494Aantal2026
Energielabels F523Aantal2026
Energielabels G891Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Bergen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn39%Percentage2024
Drinken85%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht42%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)10%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn60%Percentage2024
Wekelijks sporten62%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk50%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk43%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Bergen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam29%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving95%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten76%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Bergen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid76%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht63%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Bergen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens5.850Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens2.435Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens3.415Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.860Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.550Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens42%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens58%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen26%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking5.200Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie66%Percentage2024
% Werknemers67%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie44%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen33%Percentage2024
Inkomensontvangers10.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners831Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€50.000Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€42.900Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Personen in armoede3,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€68.600euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen35%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum8,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€479.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand150Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO400Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW80Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW4.200Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW35%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Bergen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland9.380Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.460Aantal2026
Herkomst Europa1.190Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.270Aantal2026
% Herkomst Nederland79%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland21%Percentage2026
% Herkomst Europa10%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland9.380Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa475Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa575Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.050Aantal2026
Geboren in Nederland10.430Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa720Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa695Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.415Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,01%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,86%Percentage2026
% Geboren in Nederland88%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,1%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,9%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland12%Percentage2026
Autochtoon9.905Aantal2022
Westers1.460Aantal2022
Niet-westers570Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba45Aantal2022
Marokko15Aantal2022
Suriname55Aantal2022
Turkije20Aantal2022
Overig niet-westers440Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Bergen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven369Aantal2025
Diefstal161Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven32Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting88Aantal2025
Verkeersovertredingen43Aantal2025
Vernieling41Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Bergen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km5,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km37Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km42Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km62Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km9,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,1Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,4Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km36Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Bergen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK037301Code2026
RegionaamBergenNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode03730100Code2026
Oppervlakte totaal476Aantal hectaren2026
Oppervlakte land472Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.159Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal7.710Aantal2026
Adressen met postcode7.109Aantal2026
Adressen met woonfunctie6.496Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie74Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie181Aantal2026
Adressen met industriefunctie51Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie86Aantal2026
Adressen met logiesfunctie312Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie16Aantal2026
Adressen met sportfunctie15Aantal2026
Adressen met winkelfunctie141Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie641Aantal2026
Verblijfsobjecten7.704Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen6Aantal2026
Panden met adres5.808Aantal2026
Adressen met pand7.688Aantal2026
Percelen met adres4.739Aantal2026
Adressen met perceel7.710Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom7.709Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom6.496Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17006Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190053Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925943Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950827Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19702.377Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.262Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990614Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000535Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010343Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020412Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later316Aantal2026
Postcodegebied1861CA-1862XTNaam2026
Meest voorkomende postcode1861Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode54%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Bergen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal38Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade21Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade17Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Bergen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal6.525Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine4.795Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.725Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,11Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.382Aantal2025
Motorfietsen450Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Bergen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad6.279Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners528Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen4Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.204Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€700.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen4.521Aantal2025
Meergezinswoningen1.758Aantal2025
Koopwoningen4.144Aantal2025
Huurwoningen2.135Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.256Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders879Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond5.839Aantal2025
Onbewoond440Aantal2025
% Koopwoningen66%Percentage2025
% Huurwoningen34%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties20%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders14%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen72%Percentage2025
% Meergezinswoningen28%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen1.752Aantal2026
Tussenwoningen1.357Aantal2026
Hoekwoningen752Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen731Aantal2026
Vrijstaande woningen1.904Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen27%Percentage2026
% Tussenwoningen21%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen11%Percentage2026
% Vrijstaande woningen29%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.317Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965941Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751.806Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985530Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995755Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005309Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015250Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025534Aantal2026
Woningen 2025 en later42Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend12Aantal2026
% Woningen voor 194520%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196514%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197528%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20258%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Bergen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Bergen (Noord-Holland). Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 01 Bergen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Gemiddeld huishoudinkomen€68.600€41.900€26.700€8.0773,31
2% Werknemers67%83%-16%6%2,59
3% Zelfstandigen33%17%16%6%2,59
4Gemiddelde woningwaarde€700.000€398.000€302.000€120.9332,5
5Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€479.700€135.500€344.200€142.6172,41

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Bergen (Noord-Holland).

RegioSoort regioGemiddeld huishoudinkomen% Werknemers% ZelfstandigenGemiddelde woningwaardeMediaan vermogen van particuliere huishoudens
BergenWijk€68.60067%33%€700.000€479.700
NederlandLand€41.90083%17%€398.000€135.500
Bergen (Noord-Holland)Gemeente€57.10071%29%€612.000€406.500
Bergen-CentrumBuurt€40.90066%34%€561.000€386.600
Van ReenenBuurt€169.50052%48%€1.210.000€1.279.900

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Bergen (Noord-Holland).

Top 5 kenmerken wijk 01 Bergen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 01 Bergen. Op deze onderwerpen verschilt wijk 01 Bergen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 01 Bergen, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Bergen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Bergen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 01 Bergen staan in de uitgebreide download voor Bergen (Noord-Holland).

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Bergen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Bergen (Noord-Holland). De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron