Statistieken wijk 03 Boerenstreek

Statistieken wijk 03 Boerenstreek

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Boerenstreek in de gemeente Soest Vlag van de gemeente Soest. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Boerenstreek in de gemeente Soest Vlag van de gemeente Soest. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Boerenstreek.Bekijk kaart
Wijk 03 Boerenstreek in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Boerenstreek.

Kerncijfers van de wijk Boerenstreek
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Boerenstreek.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Boerenstreek.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.267Kadaster2026
Adressen met woonfunctie930Kadaster2026
Panden met adres943Kadaster2026
Percelen met adres848Kadaster2026
Woningvoorraad929CBS2025
Huishoudens905CBS2026
Inwoners2.285CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Boerenstreek en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Boerenstreek.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Boerenstreek
Kaart van de omgeving van de wijk Boerenstreek.
Afbeelding van de wijk Boerenstreek op de kaart.

Kaart van de wijk 03 Boerenstreek met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Grachten, 2: Het Soesterveen, 3: Boerenstreek, 4: Pijnenburg.

Bekijk de statistieken voor alle 40 gebieden binnen de gemeente Soest via de overzichtspagina van de gebieden in de Soest.

Overzicht gebieden Meer Soest
Over de wijk Boerenstreek

De wijk Boerenstreek ligt binnen de gemeente Soest. De meest voorkomende postcode in de wijk Boerenstreek is postcode 3763.

Er zijn 1.267 adressen en 929 woningen in de wijk Boerenstreek in de gemeente Soest. 78% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €533.000. Er wonen 2.285 inwoners in de wijk Boerenstreek, waarvan het grootste deel (35%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk 03 Boerenstreek telt 905 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 1.450 personenauto’s en 555 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Boerenstreek.

Wijk 03 Boerenstreek heeft een oppervlakte van 303 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.307 adressen per km2.

Meer over de wijk Boerenstreek:

De naam Boerenstreek wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de buurt Boerenstreek. Zie ook dit overzicht van gebieden.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 03 Boerenstreek.

Wonen in de wijk Boerenstreek

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Boerenstreek.

Kenmerken van de 929 woningen in de wijk Boerenstreek
Er zijn 929 woningen in de wijk Boerenstreek.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Soest in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Boerenstreek was €533.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Boerenstreek.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Boerenstreek:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 03 Boerenstreek% verschil
2025€533.0006%
2024€503.0005,9%
2023€475.00010%
2022€431.0008,3%
2021€398.0004,74%
2020€380.0007%
2019€355.0006,3%
2018€334.0006,4%
2017€314.0002,95%
2016€305.0002,01%
2015€299.000-3,55%
2014€310.000-6,9%
2013€333.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Boerenstreek is met €200.000 gestegen van €333.000 in 2013 tot €533.000 in 2025 (dat is een stijging van 60%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.667 (4,11%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Soest.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Soest.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Boerenstreek is €533.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 929 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Soest (geel), 2 woonplaatsen (groen), 7 wijken (oranje) en 27 buurten (blauw). De wijk Boerenstreek wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk Boerenstreek: er zijn 472 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Boerenstreek.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Boerenstreek

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Boerenstreek, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Soest.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Boerenstreek telt 2.285 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Boerenstreek. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Boerenstreek:

JaarAantal inwoners de wijk Boerenstreek% verschil
20262.285-1,51%
20252.320-0,85%
20242.3400,43%
20232.330-1,89%
20222.375-0,84%
20212.395-2,64%
20202.4600,2%
20192.455-1,01%
20182.480-0,8%
20172.500-0,6%
20162.515-0,98%
20152.540-0,78%
20142.560-0,19%
20132.565geen data

De bevolking van de wijk Boerenstreek is met 280 inwoners afgenomen van 2.565 inwoners in 2013 tot 2.285 inwoners in 2026 (dat is een grote daling van 11%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -22 inwoners (-0,88%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers krimpen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Soest.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Boerenstreek:

In 2013 waren er 2.565 inwoners in de wijk Boerenstreek. Het aantal van 2.565 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 2.285 inwoners. Dit is een daling van 280 (-11%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -35 (-1,51%). Het aantal van 2.285 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Boerenstreek
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Boerenstreek is 45 tot 65 jaar, met 35% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Soest.

Burgerlijke staat in de wijk Boerenstreek
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Boerenstreek naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 905 huishoudens in de wijk Boerenstreek. Er waren 220 eenpersoonshuishoudens en 685 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Boerenstreek. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Boerenstreek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Boerenstreek per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Boerenstreek:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.790100395
20251.820100400
20241.840100400
20231.825105400
20221.87500
20211.900103392
20201.950106404
20191.950105400
20181.975105400
20172.005103392
20162.025102388
20152.050102388
20142.074101385
20132.10396366

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Boerenstreek als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 78%, herkomst uit Europese landen: 4,38% en herkomst uit landen buiten Europa: 17% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europa: 3,74% en herkomst van buiten Europa: 14%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Boerenstreek is 91% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Boerenstreek: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Boerenstreek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Boerenstreek.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Soest als geheel 41 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Soest.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Boerenstreek genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Boerenstreek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Boerenstreek.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Soest als geheel 38 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Soest.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Boerenstreek

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Boerenstreek. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Boerenstreek
Wijk 03 BoerenstreekGemeente SoestGemeente Amersfoort
Aantal kinderopvanglocaties262296
Aantal kindplaatsen122.0159.180
Aantal vestigingen basisonderwijs02060
Aantal leerlingen basisonderwijs03.89115.103
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0125
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.27815.428
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0027
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0012.131
Aantal opleidingen hoger onderwijs0022
Aantal studenten hoger onderwijs004.468

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Boerenstreek. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Boerenstreek is 1,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Soest0,70,70,73,23,23,2
Buurt Pijnenburg2,52,42,54,54,54,5
Buurt Het Soesterveen1,61,61,63,93,93,9
Buurt De Grachten1,31,51,63,03,03,0
Buurt Boerenstreek1,51,51,83,23,23,2
Wijk 01 ’t Hart Soestdijk0,70,70,71,31,31,3
Wijk 02 Klaarwater0,50,60,62,62,62,6
Wijk 03 Boerenstreek1,51,51,83,33,33,3
Wijk 04 de Eng Soest Midden0,50,50,62,22,22,2
Wijk 05 Smitsveen0,50,80,53,33,33,3
Wijk 06 Overhees0,80,80,64,04,04,0
Wijk 07 Soest Zuid0,70,70,84,24,24,2
Wijk 08 Soesterberg0,60,70,74,74,74,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Boerenstreek in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Soest (geel), 7 wijken (groen) en 4 buurten (blauw). Wijk 03 Boerenstreek wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Boerenstreek
In 2025 woonden er 530 leerlingen en studenten in de wijk Boerenstreek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Boerenstreek, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Boerenstreek.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Boerenstreek.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Boerenstreek. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Boerenstreek

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Boerenstreek, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (555 totaal)
In de wijk Boerenstreek zijn in totaal 555 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 555 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 560 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Boerenstreek (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Boerenstreek voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Boerenstreek is €37.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Boerenstreek.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Boerenstreek is €37.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €44.700. Wijk 03 Boerenstreek telt 1.900 inkomensontvangers op 2.285 inwoners totaal.

1% van de huishoudens in de wijk Boerenstreek heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Soest
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Soest: wijk 03 Boerenstreek is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Boerenstreek ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Boerenstreek per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de wijk Boerenstreek geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Boerenstreek. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Boerenstreek is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Boerenstreek met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Boerenstreek.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Boerenstreek

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Boerenstreek.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Boerenstreek
Er zijn 133 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Boerenstreek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Boerenstreek op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 133 elektrische auto’s in de wijk Boerenstreek. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Boerenstreek die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Boerenstreek. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.193 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Boerenstreek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Boerenstreek geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.237 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Boerenstreek (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.482 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Boerenstreek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Boerenstreek geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 15 verkeersongevallen in de wijk Boerenstreek in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Boerenstreek. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Boerenstreek plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal15
Materiële schade15
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Boerenstreek vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Boerenstreek

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Boerenstreek op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 49 misdrijven in de wijk Boerenstreek geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Boerenstreek, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Boerenstreek zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 943 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 29 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Boerenstreek 49 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Boerenstreek in 2025 zijn Horizontale fraude (14 delicten) en Ongevallen (weg) (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Boerenstreek.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de wijk Boerenstreek geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Boerenstreek per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Boerenstreek over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Soest.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de wijk Boerenstreek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Boerenstreek.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Boerenstreek. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Boerenstreek

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Boerenstreek.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Postduivenvereniging Soest
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Postduivenvereniging Soest bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 12 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Boerenstreek stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Postduivenvereniging Soest is uitgebracht. Stembureau Postduivenvereniging Soest was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Boerenstreek.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 48 stembureaus in de gemeente Soest en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Soest. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Soest.

Stembureaus Soest
Adressen en leefomgeving in de wijk Boerenstreek

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Boerenstreek.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Boerenstreek telt in totaal 1.267 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 98% van de adressen in wijk 03 Boerenstreek ligt binnen de bebouwde kom en 2% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Soest
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Boerenstreek zijn er 930 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Boerenstreek.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 543 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de wijk Boerenstreek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Boerenstreek. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Boerenstreek voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Boerenstreek voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 03 Boerenstreek
Bevolking539754
Adressen2.0931.307
Autos275479

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Boerenstreek ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Boerenstreek is 1,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Boerenstreek tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Boerenstreek tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,5
Supermarkt1,6
Restaurant1,1
Basisonderwijs1,8
Voortgezet onderwijs3,3
Bibliotheek2,1
Treinstation3,2
Sportterrein1,3
Bioscoop9,4
Museum3,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Boerenstreek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Boerenstreek.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Boerenstreek:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement3301.970
Tussenwoning7702.710
Hoekwoning8003.540
Twee-onder-één-kap woning1.0103.490
Vrijstaande woning1.4604.320
Koopwoning8703.170
Huurwoning5302.140

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Boerenstreek zijn A (530 adressen) en B (383 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Boerenstreek. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Boerenstreek: 530 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Soest bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Boerenstreek met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Boerenstreek voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal555Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie105Aantal2025
G+I Handel en horeca105Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie40Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed40Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening155Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg70Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten40Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,89%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie19%Percentage2025
% G+I Handel en horeca19%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Boerenstreek, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.285Aantal2026
Mannen1.140Aantal2026
Vrouwen1.145Aantal2026
0 tot 15 jaar345Aantal2026
15 tot 25 jaar315Aantal2026
25 tot 45 jaar415Aantal2026
45 tot 65 jaar800Aantal2026
65 jaar of ouder410Aantal2026
Ongehuwd1.035Aantal2026
Gehuwd1.005Aantal2026
Gescheiden155Aantal2026
Verweduwd85Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar18%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar35%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2026
% Gehuwd44%Percentage2026
% Gescheiden6,8%Percentage2026
% Verweduwd3,73%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes20Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO180Aantal2025
Leerlingen VO160Aantal2025
Studenten MBO80Aantal2025
Studenten HBO80Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau430Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau740Aantal2024
Hoger opleidingsniveau620Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau41%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau35%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura65Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,8%Percentage2024
Wmo cliënten90Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners38Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid754Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.020Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.220Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom53%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning770Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming6%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen9%Percentage2024
% Aardgaswoningen85%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning770Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.460Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning530Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel197Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel398Aantal2026
Adressen met definitief energielabel672Aantal2026
Energielabels A+++++2Aantal2026
Energielabels A++++6Aantal2026
Energielabels A+++11Aantal2026
Energielabels A++9Aantal2026
Energielabels A+26Aantal2026
Energielabels A530Aantal2026
Energielabels B383Aantal2026
Energielabels C54Aantal2026
Energielabels D17Aantal2026
Energielabels E6Aantal2026
Energielabels F5Aantal2026
Energielabels G21Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Boerenstreek. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn44%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht50%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten62%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk37%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Boerenstreek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten62%Percentage2024
Vrijwilligerswerk25%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Boerenstreek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Boerenstreek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens905Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens220Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens685Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen270Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen415Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen46%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.380Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers1.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners812Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€44.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen36%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Personen in armoede1,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€51.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen18%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen38%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€362.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO120Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW350Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW15%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Boerenstreek. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.790Aantal2026
Herkomst buiten Nederland495Aantal2026
Herkomst Europa100Aantal2026
Herkomst buiten Europa395Aantal2026
% Herkomst Nederland78%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland22%Percentage2026
% Herkomst Europa4,38%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa17%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.790Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa60Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa230Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland290Aantal2026
Geboren in Nederland2.080Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa170Aantal2026
Geboren buiten Nederland205Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland78%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,63%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa10%Percentage2026
% Geboren in Nederland91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,53%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7,4%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland9%Percentage2026
Autochtoon1.875Aantal2022
Westers180Aantal2022
Niet-westers320Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko15Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije180Aantal2022
Overig niet-westers95Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Boerenstreek. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven49Aantal2025
Diefstal11Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven6Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting14Aantal2025
Verkeersovertredingen11Aantal2025
Vernieling4Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Boerenstreek, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand9,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km32Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km7,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km39Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km77Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km9,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km5,5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km25Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand9,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km32Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km45Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Boerenstreek. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK034203Code2026
RegionaamBoerenstreekNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode03420300Code2026
Oppervlakte totaal303Aantal hectaren2026
Oppervlakte land303Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.307Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.267Aantal2026
Adressen met postcode1.267Aantal2026
Adressen met woonfunctie930Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie3Aantal2026
Adressen met industriefunctie278Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie71Aantal2026
Adressen met logiesfunctie4Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie7Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie34Aantal2026
Verblijfsobjecten1.267Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres943Aantal2026
Adressen met pand1.265Aantal2026
Percelen met adres848Aantal2026
Adressen met perceel1.267Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.238Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom29Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom905Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom25Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190013Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192512Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19506Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197018Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19804Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199034Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000562Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010463Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202045Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later108Aantal2026
Postcodegebied3762EA-3763ZZNaam2026
Meest voorkomende postcode3763Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Boerenstreek.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal15Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade15Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Boerenstreek zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.450Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.010Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof440Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,61Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte479Aantal2025
Motorfietsen110Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Boerenstreek. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad929Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad288Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen19Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€533.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen780Aantal2025
Meergezinswoningen149Aantal2025
Koopwoningen725Aantal2025
Huurwoningen204Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties167Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders37Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond910Aantal2025
Onbewoond19Aantal2025
% Koopwoningen78%Percentage2025
% Huurwoningen22%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties18%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen84%Percentage2025
% Meergezinswoningen16%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen150Aantal2026
Tussenwoningen472Aantal2026
Hoekwoningen143Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen63Aantal2026
Vrijstaande woningen102Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen16%Percentage2026
% Tussenwoningen51%Percentage2026
% Hoekwoningen15%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen11%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194528Aantal2026
Woningen 1945 tot 19655Aantal2026
Woningen 1965 tot 19759Aantal2026
Woningen 1975 tot 19854Aantal2026
Woningen 1985 tot 199511Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005801Aantal2026
Woningen 2005 tot 201556Aantal2026
Woningen 2015 tot 202514Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19453,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200586%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Boerenstreek komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Soest. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 03 Boerenstreek: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200586%10%76%9,4%8,1
220% huishoudens met hoogste inkomen38%20%18%9,6%1,85
3Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€362.600€135.500€227.100€142.6171,59
4% 45 tot 65 jaar35%26%9%5,8%1,55
5% Meerpersoonshuishoudens met kinderen46%31%14%10%1,51

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Soest.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 200520% huishoudens met hoogste inkomenMediaan vermogen van particuliere huishoudens% 45 tot 65 jaar% Meerpersoonshuishoudens met kinderen
BoerenstreekWijk86%38%€362.60035%46%
NederlandLand10%20%€135.50026%31%
SoestGemeente10%26%€251.40027%34%
PijnenburgBuurt0,0%geen datageen data29%25%
Het SoesterveenBuurt16%geen datageen data33%20%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Soest.

Top 5 kenmerken wijk 03 Boerenstreek:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 03 Boerenstreek. Op deze onderwerpen verschilt wijk 03 Boerenstreek relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 03 Boerenstreek, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Boerenstreek met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Boerenstreek, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 03 Boerenstreek staan in de uitgebreide download voor Soest.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Boerenstreek.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Soest.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Soest. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron