Statistieken wijk 05 Havengebied

Statistieken wijk 05 Havengebied

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Havengebied in de gemeente Huizen Vlag van de gemeente Huizen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Havengebied in de gemeente Huizen Vlag van de gemeente Huizen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Havengebied.Bekijk kaart
Wijk 05 Havengebied in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Havengebied.

Kerncijfers van de wijk Havengebied
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Havengebied.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Havengebied.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.327Kadaster2026
Adressen met woonfunctie830Kadaster2026
Panden met adres861Kadaster2026
Percelen met adres561Kadaster2026
Woningvoorraad742CBS2025
Huishoudens810CBS2026
Inwoners1.795CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Havengebied en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Havengebied.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Havengebied
Kaart van de omgeving van de wijk Havengebied.
Afbeelding van de wijk Havengebied op de kaart.

Kaart van de wijk 05 Havengebied met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Gooierhoofd, 2: Wolfskamer, 3: Industriewijk ’t Plaveen.

Bekijk de statistieken voor alle 45 gebieden binnen de gemeente Huizen via de overzichtspagina van de gebieden in de Huizen.

Overzicht gebieden Meer Huizen
Over de wijk Havengebied

De wijk Havengebied ligt binnen de gemeente Huizen. De meest voorkomende postcode in de wijk Havengebied is postcode 1271.

Er zijn 1.329 adressen en 742 woningen in de wijk Havengebied in de gemeente Huizen. 70% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €482.000. Er wonen 1.795 inwoners in de wijk Havengebied, waarvan het grootste deel (26%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Wijk 05 Havengebied telt 810 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 1.165 personenauto’s en 620 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Havengebied.

Wijk 05 Havengebied heeft een oppervlakte van 151 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.307 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 05 Havengebied.

Wonen in de wijk Havengebied

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Havengebied.

Kenmerken van de 742 woningen in de wijk Havengebied
Er zijn 742 woningen in de wijk Havengebied.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Huizen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Havengebied was €482.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Havengebied.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Havengebied:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 05 Havengebied% verschil
2025€482.0005,2%
2024€458.0002,23%
2023€448.00016%
2022€387.00011%
2021€350.0009,7%
2020€319.0003,57%
2019€308.0008,1%
2018€285.0002,52%
2017€278.000-0,36%
2016€279.0000,36%
2015€278.000-3,81%
2014€289.000-4,3%
2013€302.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Havengebied is met €180.000 toegenomen van €302.000 in 2013 tot €482.000 in 2025 (dat is een toename van 60%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.000 (4,13%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Huizen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Huizen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Havengebied is €482.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 742 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Huizen (geel), 12 wijken (oranje) en 27 buurten (blauw). De wijk Havengebied wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Havengebied: er zijn 406 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Havengebied.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Havengebied

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Havengebied, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Huizen.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Havengebied telt 1.795 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Havengebied. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Havengebied:

JaarAantal inwoners de wijk Havengebied% verschil
20261.7951,7%
20251.7652,02%
20241.7302,98%
20231.68017%
20221.4359,5%
20211.3104,38%
20201.255-0,4%
20191.260-2,7%
20181.2950,0%
20171.295-2,26%
20161.325-0,38%
20151.330-0,75%
20141.3400,75%
20131.330geen data

De bevolking van de wijk Havengebied is met 465 inwoners toegenomen van 1.330 inwoners in 2013 tot 1.795 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote toename van 35%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 36 inwoners (2,46%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Huizen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Havengebied:

In 2013 waren er 1.330 inwoners in de wijk Havengebied. In 2020 is het aantal gedaald tot 1.255 inwoners. Dit is een daling van 75 (-5,6%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2019) is het verschil -5 (-0,4%). Het aantal van 1.255 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.795 inwoners. De stijging ten opzichte van 2020 is 540 (43%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 30 (1,7%). Het aantal van 1.795 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Havengebied
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Havengebied is 25 tot 45 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Huizen.

Burgerlijke staat in de wijk Havengebied
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Havengebied naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 810 huishoudens in de wijk Havengebied. Er waren 285 eenpersoonshuishoudens en 520 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Havengebied. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Havengebied.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Havengebied per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Havengebied:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.150295345
20251.150290325
20241.145285305
20231.100275300
20221.08500
2021980158172
2020955143157
2019950148162
2018975153167
2017975153167
20161.000155170
20151.000158172
20141.018154168
20131.024146160

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Havengebied als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 64%, herkomst uit Europese landen: 16% en herkomst uit landen buiten Europa: 19% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europa: 11% en herkomst van buiten Europa: 12%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Havengebied is 76% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Havengebied: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Havengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Havengebied.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Huizen als geheel 27 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Huizen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Havengebied genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Havengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Havengebied.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Huizen als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Huizen.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Havengebied

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Havengebied. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Havengebied
Wijk 05 HavengebiedGemeente HuizenProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties2554.162
Aantal kindplaatsen1041.521128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs116970
Aantal leerlingen basisonderwijs1263.621234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs02267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.283157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs00135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0071.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs00490
Aantal studenten hoger onderwijs00144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Havengebied. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Havengebied is 1,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Huizen0,60,70,71,21,21,2
Buurt Gooierhoofd1,01,21,11,61,61,6
Buurt Wolfskamer1,00,31,91,41,41,4
Buurt Industriewijk ’t Plaveen0,70,41,61,21,21,2
Wijk 00 Oude Dorp0,40,50,91,01,01,0
Wijk 01 Westereng0,50,40,41,81,81,8
Buitenwijken1,71,51,62,32,32,6
Wijk 03 Erica en Tafelberg1,21,41,42,52,52,5
Wijk 04 Staatslieden en Componistenbuurt0,60,50,51,51,51,5
Wijk 05 Havengebied0,90,81,41,41,41,4
Zenderwijk en Bovenweg0,30,60,60,90,90,9
Wijk 07 Stad en Lande0,70,70,71,31,31,3
Wijk 08 Huizermaat West en Zuid0,70,70,60,90,90,9
Wijk 09 Huizermaat Noord0,80,80,41,11,11,1
Wijk 10 Bijvanck0,60,60,40,80,80,8
Wijk 11 Bovenmaten0,70,80,61,11,11,1
Wijk 12 Hogemaat0,50,40,41,81,81,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Havengebied in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Huizen (geel), 12 wijken (groen) en 3 buurten (blauw). Wijk 05 Havengebied wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Havengebied
In 2025 woonden er 330 leerlingen en studenten in de wijk Havengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Havengebied, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Havengebied.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Havengebied.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Havengebied. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Havengebied

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Havengebied, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (620 totaal)
In de wijk Havengebied zijn in totaal 620 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Havengebied (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Havengebied voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Havengebied is €35.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Havengebied.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Havengebied is €35.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €43.300. Wijk 05 Havengebied telt 1.400 inkomensontvangers op 1.795 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de wijk Havengebied heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Huizen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Huizen: wijk 05 Havengebied is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Havengebied ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Havengebied per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
78% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de wijk Havengebied geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Havengebied. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Havengebied is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Havengebied met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Havengebied.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Havengebied

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Havengebied.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Havengebied
Er zijn 126 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Havengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Havengebied op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 126 elektrische auto’s in de wijk Havengebied. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Havengebied die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Havengebied. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.161 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Havengebied in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Havengebied geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.902 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Havengebied (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.369 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Havengebied in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Havengebied geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 8 verkeersongevallen in de wijk Havengebied in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Havengebied. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Havengebied plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal8
Materiële schade6
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Havengebied vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Havengebied

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Havengebied op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 133 misdrijven in de wijk Havengebied geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Havengebied, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Havengebied zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.214 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 35 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Havengebied 133 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Havengebied in 2025 zijn Ongevallen (weg) (29 delicten) en Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (26 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Havengebied.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 10 misdrijven in de wijk Havengebied geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Havengebied per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Havengebied over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Huizen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 27 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Havengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Havengebied.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Havengebied. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Havengebied

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Havengebied.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Prinses Irene in Huizen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Prinses Irene in Huizen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 12 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Havengebied stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Prinses Irene in Huizen is uitgebracht. Stembureau Prinses Irene in Huizen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Havengebied.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 39 stembureaus in de gemeente Huizen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Huizen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Huizen.

Stembureaus Huizen
Adressen en leefomgeving in de wijk Havengebied

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Havengebied.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Havengebied telt in totaal 1.329 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in wijk 05 Havengebied liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Huizen
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Havengebied zijn er 830 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Havengebied.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 234 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de wijk Havengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Havengebied. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Havengebied voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Havengebied voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 05 Havengebied
Bevolking5391.189
Adressen2.0931.307
Autos275772

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Havengebied ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Havengebied is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Havengebied tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Havengebied tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt0,8
Restaurant0,4
Basisonderwijs1,4
Voortgezet onderwijs1,4
Bibliotheek1,2
Treinstation7,6
Sportterrein0,8
Bioscoop1,2
Museum1,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Havengebied.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Havengebied.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Havengebied:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7702.080
Tussenwoning6802.810
Hoekwoning7202.980
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning9904.640
Koopwoning7102.810
Huurwoning7602.010

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Havengebied zijn C (399 adressen) en A (282 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Havengebied. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Havengebied: 399 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Huizen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Havengebied met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Havengebied voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal620Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie105Aantal2025
G+I Handel en horeca145Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie55Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed50Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening145Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg75Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten45Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca23%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,3%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Havengebied, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.795Aantal2026
Mannen870Aantal2026
Vrouwen925Aantal2026
0 tot 15 jaar325Aantal2026
15 tot 25 jaar170Aantal2026
25 tot 45 jaar465Aantal2026
45 tot 65 jaar415Aantal2026
65 jaar of ouder420Aantal2026
Ongehuwd845Aantal2026
Gehuwd730Aantal2026
Gescheiden140Aantal2026
Verweduwd75Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,5%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd41%Percentage2026
% Gescheiden7,8%Percentage2026
% Verweduwd4,19%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO170Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau290Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau480Aantal2024
Hoger opleidingsniveau480Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau38%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau38%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura50Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten60Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners35Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.189Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.560Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning580Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom37%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd17%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning690Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen14%Percentage2024
% Aardgaswoningen83%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement770Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning680Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning720Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning710Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning760Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel342Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel266Aantal2026
Adressen met definitief energielabel721Aantal2026
Energielabels A+++++4Aantal2026
Energielabels A++++3Aantal2026
Energielabels A+++104Aantal2026
Energielabels A++32Aantal2026
Energielabels A+23Aantal2026
Energielabels A282Aantal2026
Energielabels B94Aantal2026
Energielabels C399Aantal2026
Energielabels D33Aantal2026
Energielabels E2Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G10Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Havengebied. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn43%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht50%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%Percentage2024
Wekelijks sporten58%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2024
Lopen naar school of werk22%Percentage2024
Fietsen naar school of werk31%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Havengebied. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam46%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam32%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen15%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning88%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving89%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving87%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten59%Percentage2024
Vrijwilligerswerk26%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Havengebied. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken20%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid35%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Havengebied. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens810Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens285Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens525Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen235Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen285Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens65%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking910Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie52%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie29%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers1.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners809Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€43.300Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen35%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Personen in armoede5,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€46.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen31%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen7,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€202.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW340Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW19%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Havengebied. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.150Aantal2026
Herkomst buiten Nederland640Aantal2026
Herkomst Europa295Aantal2026
Herkomst buiten Europa345Aantal2026
% Herkomst Nederland64%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland36%Percentage2026
% Herkomst Europa16%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa19%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.150Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa55Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa155Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland210Aantal2026
Geboren in Nederland1.360Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa245Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa190Aantal2026
Geboren buiten Nederland435Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland64%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,07%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa8,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland76%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa14%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland24%Percentage2026
Autochtoon1.085Aantal2022
Westers135Aantal2022
Niet-westers215Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko75Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije30Aantal2022
Overig niet-westers85Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Havengebied. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven133Aantal2025
Diefstal48Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven7Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting22Aantal2025
Verkeersovertredingen36Aantal2025
Vernieling13Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners75Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners20Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Havengebied, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km6,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km5,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km31Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km45Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Café afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km8,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km45Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km24Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km7,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand25Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,9Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km46Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Havengebied. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK040605Code2026
RegionaamHavengebiedNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode04060500Code2026
Oppervlakte totaal151Aantal hectaren2026
Oppervlakte land151Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.307Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.329Aantal2026
Adressen met postcode1.327Aantal2026
Adressen met woonfunctie830Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie24Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie323Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie227Aantal2026
Adressen met logiesfunctie3Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie15Aantal2026
Adressen met winkelfunctie34Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie51Aantal2026
Verblijfsobjecten1.329Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres861Aantal2026
Adressen met pand1.324Aantal2026
Percelen met adres561Aantal2026
Adressen met perceel1.329Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.329Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom830Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19256Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19502Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970125Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198089Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990389Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200071Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010229Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020129Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later282Aantal2026
Postcodegebied1271AA-1276KANaam2026
Meest voorkomende postcode1271Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Havengebied.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal8Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade6Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Havengebied zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.165Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine855Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof315Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,44Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte772Aantal2025
Motorfietsen55Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Havengebied. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad742Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners420Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad401Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen47Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€482.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen401Aantal2025
Meergezinswoningen341Aantal2025
Koopwoningen519Aantal2025
Huurwoningen223Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties156Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders67Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond712Aantal2025
Onbewoond30Aantal2025
% Koopwoningen70%Percentage2025
% Huurwoningen30%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties21%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen54%Percentage2025
% Meergezinswoningen46%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen406Aantal2026
Tussenwoningen285Aantal2026
Hoekwoningen128Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen9Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen49%Percentage2026
% Tussenwoningen34%Percentage2026
% Hoekwoningen15%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965102Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995326Aantal2026
Woningen 1995 tot 200537Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015159Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025167Aantal2026
Woningen 2025 en later35Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199539%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201519%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202520%Percentage2026
% Woningen 2025 en later4,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Havengebied komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Huizen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 05 Havengebied: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Café afstand6,71,55,21,323,93
2% Woningen 1985 tot 199539%12%27%10%2,64
3% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa14%6,2%7,5%4,76%1,57
4% Woningen 2005 tot 201519%8%11%7%1,57
5Huisartsenpost afstand1376,24,451,39

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Huizen.

RegioSoort regioCafé afstand% Woningen 1985 tot 1995% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa% Woningen 2005 tot 2015Huisartsenpost afstand
HavengebiedWijk6,739%14%19%13
NederlandLand1,512%6,2%8%7
HuizenGemeente611%3,65%5%12
GooierhoofdBuurt790%25%0,0%14
WolfskamerBuurt6,80,0%0,0%37%13

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Huizen.

Top 5 kenmerken wijk 05 Havengebied:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 05 Havengebied. Op deze onderwerpen verschilt wijk 05 Havengebied relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 05 Havengebied, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Havengebied met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Havengebied, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 05 Havengebied staan in de uitgebreide download voor Huizen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Havengebied.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Huizen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Huizen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron