Statistieken wijk Lutjewinkel

Statistieken wijk Lutjewinkel

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Lutjewinkel in de gemeente Hollands Kroon Vlag van de gemeente Hollands Kroon. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Lutjewinkel in de gemeente Hollands Kroon Vlag van de gemeente Hollands Kroon. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Lutjewinkel.Bekijk kaart
Wijk Lutjewinkel in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Lutjewinkel.

Kerncijfers van de wijk Lutjewinkel
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Lutjewinkel.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Lutjewinkel.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode351Kadaster2026
Adressen met woonfunctie316Kadaster2026
Panden met adres338Kadaster2026
Percelen met adres322Kadaster2026
Woningvoorraad314CBS2025
Huishoudens325CBS2026
Inwoners775CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Lutjewinkel en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Lutjewinkel.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Lutjewinkel
Kaart van de omgeving van de wijk Lutjewinkel.
Afbeelding van de wijk Lutjewinkel op de kaart.

Kaart van de wijk Lutjewinkel met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied Lutjewinkel, 2: Lutjewinkel (woonkern).

Bekijk de statistieken voor alle 106 gebieden binnen de gemeente Hollands Kroon via de overzichtspagina van de gebieden in de Hollands Kroon.

Overzicht gebieden Meer Hollands Kroon
Over de wijk Lutjewinkel

De wijk Lutjewinkel ligt binnen de gemeente Hollands Kroon. De meest voorkomende postcode in de wijk Lutjewinkel is postcode 1732.

Er zijn 366 adressen en 314 woningen in de wijk Lutjewinkel in de gemeente Hollands Kroon. 83% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €484.000. Er wonen 775 inwoners in de wijk Lutjewinkel, waarvan de grootste groep (32%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk Lutjewinkel telt 325 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 510 personenauto’s en 140 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Lutjewinkel.

Wijk Lutjewinkel heeft een totale oppervlakte van 1.090 hectare, waarvan 1.067 hectare land en 23 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 83 adressen per km2.

Meer over de wijk Lutjewinkel:

De naam Lutjewinkel wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de woonplaats Lutjewinkel. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Hollands Kroon (gemeentecode GM1911) is in 2012 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Anna Paulowna, Niedorp, Wieringen en Wieringermeer. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Hollands Kroon overgegaan. De gegevens van de wijk Lutjewinkel voor de jaren 2013 tot en met 2020 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Hollands Kroon.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Lutjewinkel.

Wonen in de wijk Lutjewinkel

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Lutjewinkel.

Kenmerken van de 314 woningen in de wijk Lutjewinkel
Er zijn 314 woningen in de wijk Lutjewinkel.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hollands Kroon in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Lutjewinkel was €484.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Lutjewinkel.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Lutjewinkel:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Lutjewinkel% verschil
2025€484.0005,2%
2024€460.0008,7%
2023€423.00012%
2022€378.00021%
2021€312.00021%
2020€257.7233,62%
2019€248.7238,4%
2018€229.4582,1%
2017€224.7470,9%
2016€222.7470,52%
2015€221.602-3,61%
2014€229.892-5,4%
2013€243.036geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Lutjewinkel is met €240.964 gegroeid van €243.036 in 2013 tot €484.000 in 2025 (dat is een groei van 99%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €20.080 (6,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hollands Kroon.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Hollands Kroon.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Lutjewinkel is €484.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 314 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Hollands Kroon (geel), 19 woonplaatsen (groen) en 18 wijken (oranje). De wijk Lutjewinkel wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Lutjewinkel: er zijn 202 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Lutjewinkel.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Lutjewinkel

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Lutjewinkel, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Hollands Kroon.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Lutjewinkel telt 775 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Lutjewinkel. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Lutjewinkel:

JaarAantal inwoners de wijk Lutjewinkel% verschil
20267750,65%
2025770-1,28%
20247800,0%
20237800,65%
2022775-1,27%
2021785-0,88%
20207920,13%
2019791-0,13%
20187920,25%
2017790-0,63%
20167951,02%
20157870,64%
20147821,43%
2013771geen data

Het aantal inwoners in de wijk Lutjewinkel is met 4 personen gestegen van 771 personen in 2013 tot 775 personen in 2026 (dat is een stijging van 0,52%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 personen (0,04%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hollands Kroon.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Lutjewinkel:

In 2013 waren er 771 inwoners in de wijk Lutjewinkel. In 2016 is het aantal gestegen tot 795 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 24 (3,11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 8 (1,02%). Het aantal van 795 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 770 personen. Dit is een daling van 25 (-3,14%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -10 (-1,28%). Het aantal van 770 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 775 inwoners in de wijk Lutjewinkel.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Lutjewinkel
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Lutjewinkel is 45 tot 65 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hollands Kroon.

Burgerlijke staat in de wijk Lutjewinkel
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Lutjewinkel naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 325 huishoudens in de wijk Lutjewinkel. Er waren 85 eenpersoonshuishoudens en 240 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Lutjewinkel. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Lutjewinkel.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Lutjewinkel per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Lutjewinkel:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20266804550
20256854545
20247004045
20236954535
202269000
20217004837
20207074636
20197074736
20187104535
20177144133
20167184334
20157134232
20147074132
20137113325

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Lutjewinkel als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europese landen: 5,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 6,5% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 4,29% en herkomst van buiten Europa: 3,25%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Lutjewinkel is 93% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Lutjewinkel: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Lutjewinkel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Lutjewinkel.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Hollands Kroon als geheel 39 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Hollands Kroon.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Lutjewinkel genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Lutjewinkel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Lutjewinkel.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Hollands Kroon als geheel 44 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Hollands Kroon.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Lutjewinkel

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Lutjewinkel. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Lutjewinkel
Wijk LutjewinkelGemeente Hollands KroonGemeente Schagen
Aantal kinderopvanglocaties010466
Aantal kindplaatsen02.1891.789
Aantal vestigingen basisonderwijs02125
Aantal leerlingen basisonderwijs03.4023.485
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs016
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs09713.074
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0110
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0341.047

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Lutjewinkel. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Lutjewinkel is 3,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Hollands Kroon1,11,21,27,48,18,7
Buurt Lutjewinkel (woonkern)3,13,13,17,27,28,6
Buurt Buitengebied Lutjewinkel3,43,43,47,17,18,1
Wijk Anna Paulowna1,01,10,98,111,212,0
Wijk Breezand1,11,31,36,79,79,9
Wijk Wieringerwaard1,11,11,18,78,710,0
Wijk Westerland2,82,82,910,010,010,0
Wijk Hippolytushoef0,60,70,710,710,710,7
Wijk Den Oever0,60,60,610,410,410,4
Wijk Wieringerwerf1,11,01,01,61,61,7
Wijk Kreileroord0,20,20,24,84,84,8
Wijk Slootdorp1,41,71,95,05,05,0
Wijk Middenmeer1,31,61,56,26,27,0
Wijk Kolhorn0,60,60,67,07,08,4
Wijk Barsingerhorn2,02,02,84,24,25,5
Wijk Haringhuizen1,71,73,53,03,03,6
Wijk Lutjewinkel3,23,23,27,27,28,4
Wijk Winkel1,31,31,49,79,711,0
Wijk Nieuwe Niedorp0,80,80,910,110,110,9
Wijk ’t Veld0,70,70,77,47,48,0
Wijk Zijdewind1,91,91,96,16,16,7
Wijk Oude Niedorp2,72,72,77,37,38,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Lutjewinkel in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Hollands Kroon (geel), 18 wijken (groen) en 2 buurten (blauw). Wijk Lutjewinkel wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Lutjewinkel
In 2025 woonden er 120 leerlingen en studenten in de wijk Lutjewinkel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Lutjewinkel, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Lutjewinkel.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Lutjewinkel.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Lutjewinkel. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Lutjewinkel

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Lutjewinkel, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (140 totaal)
In de wijk Lutjewinkel zijn in totaal 140 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 140 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 145 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Lutjewinkel (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Lutjewinkel voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Lutjewinkel is €32.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Lutjewinkel.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Lutjewinkel is €32.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.800. Wijk Lutjewinkel telt 700 inkomensontvangers op 775 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de wijk Lutjewinkel heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Hollands Kroon
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Hollands Kroon (wijk Lutjewinkel is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Lutjewinkel ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Lutjewinkel per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Lutjewinkel geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Lutjewinkel. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Lutjewinkel is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Lutjewinkel met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Lutjewinkel.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Lutjewinkel

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Lutjewinkel.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Lutjewinkel
Er zijn 26 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Lutjewinkel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Lutjewinkel op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 26 elektrische auto’s in de wijk Lutjewinkel. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Lutjewinkel die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Lutjewinkel. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 603 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Lutjewinkel in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Lutjewinkel geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 949 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Lutjewinkel (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 556 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Lutjewinkel in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Lutjewinkel geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de wijk Lutjewinkel in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Lutjewinkel. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Lutjewinkel plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Lutjewinkel vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Lutjewinkel

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Lutjewinkel op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 9 misdrijven in de wijk Lutjewinkel geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Lutjewinkel, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Lutjewinkel zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 160 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 23 verschillende soorten delicten. Voor 10% van alle wijken in heel Nederland zijn er in deze periode 160 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de wijk Lutjewinkel 9 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Lutjewinkel van 2012 t/m 2025 zijn Horizontale fraude (28 delicten) en Overige vermogensdelicten (22 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, wijk Lutjewinkel.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de wijk Lutjewinkel geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Lutjewinkel per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Lutjewinkel over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hollands Kroon.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘vernieling’ in 2025 in de wijk Lutjewinkel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Lutjewinkel.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Lutjewinkel. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Lutjewinkel

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Lutjewinkel.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Cultuurhuis de Kolk in Lutjewinkel
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Cultuurhuis de Kolk in Lutjewinkel bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Lutjewinkel stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Cultuurhuis de Kolk in Lutjewinkel is uitgebracht. Stembureau Cultuurhuis de Kolk in Lutjewinkel was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Lutjewinkel.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 65 stembureaus in de gemeente Hollands Kroon en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hollands Kroon. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hollands Kroon.

Stembureaus Hollands Kroon
Adressen en leefomgeving in de wijk Lutjewinkel

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Lutjewinkel.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Lutjewinkel telt in totaal 366 adressen, met 342 verblijfsobjecten, 22 standplaatsen en 2 ligplaatsen. 63% van de adressen in wijk Lutjewinkel ligt binnen de bebouwde kom en 37% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Hollands Kroon
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Lutjewinkel zijn er 316 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Lutjewinkel.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 100 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Lutjewinkel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Lutjewinkel. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Lutjewinkel voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Lutjewinkel voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Lutjewinkel
Bevolking53973
Adressen2.09383
Autos27548

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Lutjewinkel ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Lutjewinkel is 3,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Lutjewinkel tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Lutjewinkel tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk3,7
Supermarkt3,5
Restaurant3,1
Basisonderwijs3,2
Voortgezet onderwijs7,2
Bibliotheek3,7
Treinstation7,7
Sportterrein0,7
Bioscoop7,5
Museum5,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Lutjewinkel.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Lutjewinkel.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Lutjewinkel:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.3203.130
Tussenwoning9802.000
Hoekwoning7904.120
Twee-onder-één-kap woning1.0602.440
Vrijstaande woning1.1903.820
Koopwoning1.1403.580
Huurwoning1.1402.280

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Lutjewinkel zijn G (104 adressen) en C (39 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Lutjewinkel. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de wijk Lutjewinkel: 104 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hollands Kroon bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Lutjewinkel met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Lutjewinkel voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal140Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij25Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij17%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie24%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,45%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening17%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg10%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten6,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Lutjewinkel, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners775Aantal2026
Mannen420Aantal2026
Vrouwen360Aantal2026
0 tot 15 jaar100Aantal2026
15 tot 25 jaar85Aantal2026
25 tot 45 jaar160Aantal2026
45 tot 65 jaar250Aantal2026
65 jaar of ouder185Aantal2026
Ongehuwd340Aantal2026
Gehuwd345Aantal2026
Gescheiden60Aantal2026
Verweduwd30Aantal2026
% Mannen54%Percentage2026
% Vrouwen46%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder24%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden7,7%Percentage2026
% Verweduwd3,87%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO50Aantal2025
Leerlingen VO40Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau170Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau290Aantal2024
Hoger opleidingsniveau150Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau48%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura20Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten20Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid73Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.480Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.380Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom47%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd15%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.130Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.000Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning4.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.440Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.110Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen78%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.320Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.140Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.140Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel70Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel153Aantal2026
Adressen met definitief energielabel143Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A27Aantal2026
Energielabels B26Aantal2026
Energielabels C39Aantal2026
Energielabels D38Aantal2026
Energielabels E23Aantal2026
Energielabels F33Aantal2026
Energielabels G104Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Lutjewinkel. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn38%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken12%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten52%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk31%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Lutjewinkel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam20%Percentage2024
Sociaal eenzaam29%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving93%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten81%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Lutjewinkel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht61%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid27%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid18%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Lutjewinkel. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens325Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens85Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens240Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen125Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen115Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking450Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers74%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie52%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen26%Percentage2024
Inkomensontvangers700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners897Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede1,9%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€42.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen30%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€293.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW150Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW19%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Lutjewinkel. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland680Aantal2026
Herkomst buiten Nederland95Aantal2026
Herkomst Europa45Aantal2026
Herkomst buiten Europa50Aantal2026
% Herkomst Nederland88%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Herkomst Europa5,8%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa6,5%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland680Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland40Aantal2026
Geboren in Nederland720Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland50Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland88%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,58%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,58%Percentage2026
% Geboren in Nederland93%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,23%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,23%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,5%Percentage2026
Autochtoon690Aantal2022
Westers65Aantal2022
Niet-westers20Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers5Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Lutjewinkel. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven9Aantal2025
Diefstal2Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting3Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling4Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Lutjewinkel, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km8,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand8,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km7,7Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km5,9Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km23Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand8,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,73Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,44Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,64Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,93Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand17Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,93Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,61Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,71Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,87Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,24Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,12Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,23Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand21Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7,5Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,2Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km26Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Lutjewinkel. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK191114Code2026
RegionaamLutjewinkelNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode19111400Code2026
Oppervlakte totaal1.090Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.067Aantal hectaren2026
Oppervlakte water23Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid83Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal366Aantal2026
Adressen met postcode351Aantal2026
Adressen met woonfunctie316Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie22Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie15Aantal2026
Verblijfsobjecten342Aantal2026
Ligplaatsen2Aantal2026
Standplaatsen22Aantal2026
Panden met adres338Aantal2026
Adressen met pand341Aantal2026
Percelen met adres322Aantal2026
Adressen met perceel366Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom231Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom135Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom199Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom117Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190032Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192546Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950101Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197068Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198017Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199010Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200023Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201016Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202016Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later12Aantal2026
Postcodegebied1732EL-1732NWNaam2026
Meest voorkomende postcode1732Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Lutjewinkel.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Lutjewinkel zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal510Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine390Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof120Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,59Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte48Aantal2025
Motorfietsen80Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Lutjewinkel. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad314Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners408Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen2Aantal2025
Niet-woningvoorraad28Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€484.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen308Aantal2025
Meergezinswoningen6Aantal2025
Koopwoningen261Aantal2025
Huurwoningen53Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties31Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders22Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond298Aantal2025
Onbewoond16Aantal2025
% Koopwoningen83%Percentage2025
% Huurwoningen17%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties10%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen98%Percentage2025
% Meergezinswoningen2%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen4Aantal2026
Tussenwoningen10Aantal2026
Hoekwoningen6Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen94Aantal2026
Vrijstaande woningen202Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen1,0%Percentage2026
% Tussenwoningen3,0%Percentage2026
% Hoekwoningen2,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen30%Percentage2026
% Vrijstaande woningen64%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945155Aantal2026
Woningen 1945 tot 196544Aantal2026
Woningen 1965 tot 197549Aantal2026
Woningen 1975 tot 19857Aantal2026
Woningen 1985 tot 199516Aantal2026
Woningen 1995 tot 200513Aantal2026
Woningen 2005 tot 201514Aantal2026
Woningen 2015 tot 202514Aantal2026
Woningen 2025 en later3Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194549%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196514%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197516%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Lutjewinkel komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hollands Kroon. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Lutjewinkel: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Kinderdagverblijf afstand3,20,72,50,713,52
2Basisonderwijs afstand3,20,82,40,693,49
3Restaurant afstand3,10,92,20,792,8
4Huisartsenpraktijk afstand3,71,12,61,082,42
5% Twee-onder-één-kap woningen30%9%21%8,8%2,39

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hollands Kroon.

RegioSoort regioKinderdagverblijf afstandBasisonderwijs afstandRestaurant afstandHuisartsenpraktijk afstand% Twee-onder-één-kap woningen
LutjewinkelWijk3,23,23,13,730%
NederlandLand0,70,80,91,19%
Hollands KroonGemeente1,11,21,41,915%
Lutjewinkel (woonkern)Buurt3,13,13,03,447%
Buitengebied LutjewinkelBuurt3,43,43,34,23,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hollands Kroon.

Top 5 kenmerken wijk Lutjewinkel:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Lutjewinkel. Op deze onderwerpen verschilt wijk Lutjewinkel relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Lutjewinkel, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Lutjewinkel met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Lutjewinkel, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Lutjewinkel staan in de uitgebreide download voor Hollands Kroon.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Lutjewinkel.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Hollands Kroon.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Hollands Kroon. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron