Statistieken wijk Ommel wonen

Statistieken wijk Ommel wonen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Ommel wonen in de gemeente Asten Vlag van de gemeente Asten. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Ommel wonen in de gemeente Asten Vlag van de gemeente Asten. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Ommel wonen.Bekijk kaart
Wijk Ommel wonen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Ommel wonen.

Kerncijfers van de wijk Ommel wonen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Ommel wonen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Ommel wonen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode384Kadaster2026
Adressen met woonfunctie357Kadaster2026
Panden met adres377Kadaster2026
Percelen met adres357Kadaster2026
Woningvoorraad344CBS2025
Huishoudens370CBS2026
Inwoners935CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Ommel wonen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Ommel wonen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Ommel wonen
Kaart van de omgeving van de wijk Ommel wonen.
Afbeelding van de wijk Ommel wonen op de kaart.

Kaart van de wijk Ommel wonen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Ommel, 2: Ommel centrum.

Bekijk de statistieken voor alle 43 gebieden binnen de gemeente Asten via de overzichtspagina van de gebieden in de Asten.

Overzicht gebieden Meer Asten
Over de wijk Ommel wonen

De wijk Ommel wonen ligt binnen de gemeente Asten. De meest voorkomende postcode in de wijk Ommel wonen is postcode 5724.

Er zijn 386 adressen en 344 woningen in de wijk Ommel wonen in de gemeente Asten. 87% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €513.000. Er wonen 935 inwoners in de wijk Ommel wonen. De meeste inwoners (28%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Wijk Ommel wonen telt 370 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 545 personenauto’s en 145 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Ommel wonen.

Wijk Ommel wonen heeft een totale oppervlakte van 951 hectare, waarvan 946 hectare land en 5 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 131 adressen per km2.

Meer over de wijk Ommel wonen:

De gegevens van de wijk Ommel wonen voor de jaren 2013 tot en met 2019 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Ommel wonen.

Wonen in de wijk Ommel wonen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Ommel wonen.

Kenmerken van de 344 woningen in de wijk Ommel wonen
Er zijn 344 woningen in de wijk Ommel wonen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Asten in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Ommel wonen was €513.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Ommel wonen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Ommel wonen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Ommel wonen% verschil
2025€513.0005,3%
2024€487.0000,41%
2023€485.00011%
2022€437.0009,8%
2021€398.0003,92%
2020€383.0005,5%
2019€363.000-13%
2018€416.0000,0%
2017€416.00024%
2016€335.0000,6%
2015€333.000-5,9%
2014€354.000-5,3%
2013€374.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Ommel wonen is met €139.000 toegenomen van €374.000 in 2013 tot €513.000 in 2025 (dat is een stijging van 37%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.583 (3,06%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Asten.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Asten.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Ommel wonen is €513.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 344 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Asten (geel), 3 woonplaatsen (groen), 9 wijken (oranje) en 27 buurten (blauw). De wijk Ommel wonen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Ommel wonen: er zijn 180 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Ommel wonen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Ommel wonen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Ommel wonen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Asten.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Ommel wonen telt 935 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Ommel wonen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Ommel wonen:

JaarAantal inwoners de wijk Ommel wonen% verschil
2026935-1,06%
20259450,0%
20249451,07%
20239351,63%
2022920-0,54%
20219250,0%
2020925-1,49%
20199394,68%
20188971,82%
20178817%
2016823-0,48%
20158275,4%
2014785-2,12%
2013802geen data

Het aantal inwoners in de wijk Ommel wonen is met 133 personen gestegen van 802 personen in 2013 tot 935 personen in 2026 (dat is een grote groei van 17%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 10 personen (1,22%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Asten.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Ommel wonen:

In 2013 waren er 802 inwoners in de wijk Ommel wonen. In 2014 is het aantal gedaald tot 785 personen. Dit is een daling van 17 (-2,12%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 785 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 945 personen. De stijging ten opzichte van 2014 is 160 (20%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 10 (1,07%). Het aantal inwoners blijft 945 tot en met 2025. In 2026 waren er 935 inwoners in de wijk Ommel wonen.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Ommel wonen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Ommel wonen is 45 tot 65 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Asten.

Burgerlijke staat in de wijk Ommel wonen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Ommel wonen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 370 huishoudens in de wijk Ommel wonen. Er waren 95 eenpersoonshuishoudens en 275 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Ommel wonen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Ommel wonen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Ommel wonen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Ommel wonen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20268506525
20258408520
20248408520
20238258525
202282500
20218357020
20208158525
20198248826
20187908024
20177956619
20167535416
20157535717
20147314413
20137554012

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Ommel wonen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europese landen: 6,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 2,66% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 4,96% en herkomst van buiten Europa: 1,49%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Ommel wonen is 93% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Ommel wonen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Ommel wonen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Ommel wonen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Asten als geheel 25 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Asten.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Ommel wonen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Ommel wonen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Ommel wonen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Asten als geheel 10 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Asten.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Ommel wonen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Ommel wonen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Ommel wonen
Wijk Ommel wonenGemeente AstenGemeente Deurne
Aantal kinderopvanglocaties32864
Aantal kindplaatsen428101.388
Aantal vestigingen basisonderwijs1615
Aantal leerlingen basisonderwijs801.2652.779
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs015
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs07282.596
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs002
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs00241

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Ommel wonen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Ommel wonen is 2,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Asten0,90,80,92,52,52,5
Buurt Ommel centrum0,50,52,13,63,63,6
Buurt Verspreide huizen Ommel1,71,72,94,24,34,2
Wijk Asten industrie noord0,70,70,92,42,42,4
Wijk Asten buitengebied oost1,71,71,85,75,75,7
Wijk Asten noord0,50,50,52,22,22,2
Wijk Asten oost0,90,90,72,82,82,8
Wijk Asten zuid1,01,00,61,91,91,9
Wijk Asten centrum / west0,50,50,51,21,21,2
Wijk Asten buitengebied west1,41,41,62,02,02,0
Wijk Heusden wonen1,11,11,14,24,24,2
Wijk Heusden recreatie2,92,92,97,17,17,1
Wijk Ommel wonen1,01,02,43,83,93,8
Wijk Ommel recreatie1,11,12,83,93,93,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Ommel wonen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Asten (geel), 10 wijken (groen) en 2 buurten (blauw). Wijk Ommel wonen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Ommel wonen
In 2025 woonden er 170 leerlingen en studenten in de wijk Ommel wonen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Ommel wonen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Ommel wonen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Ommel wonen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Ommel wonen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Ommel wonen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Ommel wonen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (145 totaal)
In de wijk Ommel wonen zijn in totaal 145 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Ommel wonen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Ommel wonen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Ommel wonen is €31.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Ommel wonen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Ommel wonen is €31.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.100. Wijk Ommel wonen telt 800 inkomensontvangers op 935 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de wijk Ommel wonen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Asten
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Asten: wijk Ommel wonen is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Ommel wonen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Ommel wonen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
88% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Ommel wonen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Ommel wonen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Ommel wonen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Ommel wonen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Ommel wonen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Ommel wonen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Ommel wonen.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Ommel wonen
Er zijn 32 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Ommel wonen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Ommel wonen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 32 elektrische auto’s in de wijk Ommel wonen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Ommel wonen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Ommel wonen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 624 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Ommel wonen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Ommel wonen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.090 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Ommel wonen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 591 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Ommel wonen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Ommel wonen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 46 verkeersongevallen in de wijk Ommel wonen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Ommel wonen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Ommel wonen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal46
Materiële schade43
Letselschade2
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Ommel wonen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Ommel wonen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Ommel wonen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 34 misdrijven in de wijk Ommel wonen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Ommel wonen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Ommel wonen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 532 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 35 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Ommel wonen 34 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Ommel wonen in 2025 zijn Ongevallen (weg) (8 delicten) en Onder invloed (weg) (8 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Ommel wonen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de wijk Ommel wonen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Ommel wonen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Ommel wonen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Asten.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 18 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de wijk Ommel wonen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Ommel wonen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Ommel wonen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Ommel wonen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Ommel wonen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Gemeenschapshuis de Kluis in Ommel
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gemeenschapshuis de Kluis in Ommel bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 5 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Ommel wonen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Gemeenschapshuis de Kluis in Ommel is uitgebracht. Stembureau Gemeenschapshuis de Kluis in Ommel was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Ommel wonen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 15 stembureaus in de gemeente Asten en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Asten. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Asten.

Stembureaus Asten
Adressen en leefomgeving in de wijk Ommel wonen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Ommel wonen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Ommel wonen telt in totaal 386 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 66% van de adressen in wijk Ommel wonen ligt binnen de bebouwde kom en 34% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Asten
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Ommel wonen zijn er 357 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Ommel wonen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 81 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Ommel wonen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Ommel wonen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Ommel wonen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Ommel wonen voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Ommel wonen
Bevolking53999
Adressen2.093131
Autos27558

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Ommel wonen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Ommel wonen is 2,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Ommel wonen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Ommel wonen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,6
Supermarkt2,9
Restaurant1,6
Basisonderwijs2,4
Voortgezet onderwijs3,8
Bibliotheek3,2
Treinstation5,8
Sportterrein1,0
Bioscoop10,7
Museum3,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Ommel wonen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Ommel wonen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Ommel wonen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.5503.630
Tussenwoning7802.890
Hoekwoning1.0003.190
Twee-onder-één-kap woning1.2803.380
Vrijstaande woning1.3704.420
Koopwoning1.2204.030
Huurwoning1.4503.040

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Ommel wonen zijn C (82 adressen) en A (61 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Ommel wonen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Ommel wonen: 82 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Asten bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Ommel wonen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Ommel wonen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal145Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij25Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij17%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie24%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,45%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening14%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg10%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Ommel wonen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners935Aantal2026
Mannen505Aantal2026
Vrouwen430Aantal2026
0 tot 15 jaar140Aantal2026
15 tot 25 jaar115Aantal2026
25 tot 45 jaar240Aantal2026
45 tot 65 jaar260Aantal2026
65 jaar of ouder190Aantal2026
Ongehuwd435Aantal2026
Gehuwd440Aantal2026
Gescheiden35Aantal2026
Verweduwd25Aantal2026
% Mannen54%Percentage2026
% Vrouwen46%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden3,74%Percentage2026
% Verweduwd2,67%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO80Aantal2025
Leerlingen VO40Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau150Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau380Aantal2024
Hoger opleidingsniveau220Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau51%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau29%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura15Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg6,2%Percentage2024
Wmo cliënten25Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid99Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.920Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.220Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom60%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd15%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.380Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.420Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.140Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen10%Percentage2024
% Aardgaswoningen80%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.370Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.220Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.450Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel49Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel148Aantal2026
Adressen met definitief energielabel189Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++5Aantal2026
Energielabels A+++19Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+3Aantal2026
Energielabels A61Aantal2026
Energielabels B53Aantal2026
Energielabels C82Aantal2026
Energielabels D28Aantal2026
Energielabels E7Aantal2026
Energielabels F43Aantal2026
Energielabels G36Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Ommel wonen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn34%Percentage2024
Drinken86%Percentage2024
Zwaar drinken17%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten57%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk40%Percentage2024
Lopen naar school of werk14%Percentage2024
Fietsen naar school of werk33%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Ommel wonen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam38%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam21%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen72%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten73%Percentage2024
Vrijwilligerswerk34%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Ommel wonen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen25%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt25%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Ommel wonen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens370Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens95Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens275Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen125Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen150Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen41%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking590Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers75%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie48%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen25%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners847Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.600Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede2,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,5%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€348.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW150Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Ommel wonen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland850Aantal2026
Herkomst buiten Nederland90Aantal2026
Herkomst Europa65Aantal2026
Herkomst buiten Europa25Aantal2026
% Herkomst Nederland90%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9,6%Percentage2026
% Herkomst Europa6,9%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa2,66%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland845Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland25Aantal2026
Geboren in Nederland870Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa60Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2026
Geboren buiten Nederland70Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland90%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,06%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2,66%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland93%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,4%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,06%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland7,4%Percentage2026
Autochtoon825Aantal2022
Westers80Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers15Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Ommel wonen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven34Aantal2025
Diefstal8Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen17Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners36Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Ommel wonen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km7,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km9,5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km22Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km9,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8,5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,2Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand21Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,3Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km8,4Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km30Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Ommel wonen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK074310Code2026
RegionaamOmmel wonenNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode07431000Code2026
Oppervlakte totaal951Aantal hectaren2026
Oppervlakte land946Aantal hectaren2026
Oppervlakte water5Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid131Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal386Aantal2026
Adressen met postcode384Aantal2026
Adressen met woonfunctie357Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie37Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie5Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie4Aantal2026
Verblijfsobjecten386Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres377Aantal2026
Adressen met pand386Aantal2026
Percelen met adres357Aantal2026
Adressen met perceel386Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom254Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom132Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom245Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom112Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190019Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192520Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195033Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197085Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198049Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199060Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200028Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201021Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202036Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later35Aantal2026
Postcodegebied5724AA-5724PPNaam2026
Meest voorkomende postcode5724Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Ommel wonen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal46Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade43Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Ommel wonen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal545Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine410Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof135Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,43Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte58Aantal2025
Motorfietsen70Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Ommel wonen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad344Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners364Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen3Aantal2025
Niet-woningvoorraad28Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€513.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen337Aantal2025
Meergezinswoningen7Aantal2025
Koopwoningen299Aantal2025
Huurwoningen45Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties21Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders24Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond330Aantal2025
Onbewoond14Aantal2025
% Koopwoningen87%Percentage2025
% Huurwoningen13%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties6%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen98%Percentage2025
% Meergezinswoningen2%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen12Aantal2026
Tussenwoningen34Aantal2026
Hoekwoningen39Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen92Aantal2026
Vrijstaande woningen180Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen3,0%Percentage2026
% Tussenwoningen10%Percentage2026
% Hoekwoningen11%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen26%Percentage2026
% Vrijstaande woningen50%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194549Aantal2026
Woningen 1945 tot 196574Aantal2026
Woningen 1965 tot 197527Aantal2026
Woningen 1975 tot 198550Aantal2026
Woningen 1985 tot 199559Aantal2026
Woningen 1995 tot 200523Aantal2026
Woningen 2005 tot 201526Aantal2026
Woningen 2015 tot 202546Aantal2026
Woningen 2025 en later3Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194514%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196521%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19758%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198514%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199517%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202513%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Ommel wonen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Asten. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Ommel wonen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Basisonderwijs afstand2,40,81,60,692,32
2Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.2207901.4306302,27
3Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.9202.5501.3706812,01
4% Twee-onder-één-kap woningen26%9%17%8,8%1,93
5Omgevingsadressendichtheid1312.093-1.9621.0381,89

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Asten.

RegioSoort regioBasisonderwijs afstandGemiddelde elektriciteitsteruglevering per woningGemiddelde elektriciteitslevering per woning% Twee-onder-één-kap woningenOmgevingsadressendichtheid
Ommel wonenWijk2,42.2203.92026%131
NederlandLand0,87902.5509%2.093
AstenGemeente0,91.4403.13014%1.016
Ommel centrumBuurt2,11.9703.70032%151
Verspreide huizen OmmelBuurt2,92.6104.26015%100

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Asten.

Top 5 kenmerken wijk Ommel wonen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Ommel wonen. Op deze onderwerpen verschilt wijk Ommel wonen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Ommel wonen, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Ommel wonen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Ommel wonen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Ommel wonen staan in de uitgebreide download voor Asten.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Ommel wonen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Asten.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Asten. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron