Statistieken wijk 05 Oost

Statistieken wijk 05 Oost

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Oost in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Oost in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Oost.Bekijk kaart
Wijk 05 Oost in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Oost.

Kerncijfers van de wijk Oost
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Oost.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Oost.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode17.941Kadaster2026
Adressen met woonfunctie16.521Kadaster2026
Panden met adres8.256Kadaster2026
Percelen met adres6.910Kadaster2026
Woningvoorraad14.973CBS2025
Huishoudens22.375CBS2026
Inwoners33.625CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Oost en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Oost.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Oost
Kaart van de omgeving van de wijk Oost.
Afbeelding van de wijk Oost op de kaart.

Kaart van de wijk 05 Oost met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buiten Wittevrouwen, 2: Wilhelminapark en omgeving, 3: Rijnsweerd, 4: Oudwijk, 5: Utrecht Science Park, 6: Schildersbuurt, 7: Abstede Tolsteegsingel en omgeving, 8: Galgenwaard en omgeving, 9: Sterrenwijk, 10: Rubenslaan en omgeving, 11: Watervogelbuurt, 12: L. Napoleonplantsoen en omgeving, 13: Maarschalkerweerd en Mereveld.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de wijk Oost

De wijk Oost ligt binnen de gemeente Utrecht. De meest voorkomende postcode in de wijk Oost is postcode 3582.

Er zijn 18.324 adressen en 14.973 woningen in de wijk Oost in de gemeente Utrecht. 57% van de woningen in de wijk is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €551.000. Er wonen 33.625 inwoners in de wijk Oost. De grootste groep inwoners (34%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Wijk 05 Oost telt 22.375 huishoudens van gemiddeld 1,5 personen. Verder zijn er 8.425 personenauto’s en 6.965 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Oost.

Wijk 05 Oost heeft een totale oppervlakte van 1.104 hectare, waarvan 1.077 hectare land en 27 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.700 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 05 Oost.

Wonen in de wijk Oost

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Oost.

Kenmerken van de 14.973 woningen in de wijk Oost
Er zijn 14.973 woningen in de wijk Oost.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Oost was €551.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Oost.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Oost:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 05 Oost% verschil
2025€551.0008,3%
2024€509.000-2,3%
2023€521.00010%
2022€472.0003,06%
2021€458.0007%
2020€428.0008,6%
2019€394.0007,4%
2018€367.00011%
2017€331.00011%
2016€298.0000,34%
2015€297.000-7,2%
2014€320.000-1,23%
2013€324.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Oost is met €227.000 gegroeid van €324.000 in 2013 tot €551.000 in 2025 (dat is een toename van 70%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.917 (4,69%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Utrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Oost is €551.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 11% en er zijn 14.973 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen) en 9 wijken (oranje). De wijk Oost wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Oost: er zijn 10.818 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Oost.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Oost

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Oost, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Oost telt 33.625 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Oost. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Oost:

JaarAantal inwoners de wijk Oost% verschil
202633.625-0,36%
202533.7450,7%
202433.5102,26%
202332.7702,31%
202232.030-0,54%
202132.2050,39%
202032.080-1,31%
201932.505-1,07%
201832.855-0,26%
201732.9400,03%
201632.9302,46%
201532.1400,93%
201431.8452,54%
201331.055geen data

De bevolking van de wijk Oost is met 2.570 inwoners gegroeid van 31.055 inwoners in 2013 tot 33.625 inwoners in 2026 (dat is een groei van 8,3%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 198 inwoners (0,62%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Oost:

In 2013 telde de wijk Oost 31.055 inwoners. Het aantal van 31.055 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 33.745 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 2.690 (8,7%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 235 (0,7%). Het aantal van 33.745 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 33.625 inwoners in de wijk Oost.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Oost
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Oost is 25 tot 45 jaar, met 34% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de wijk Oost
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Oost naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 22.375 huishoudens in de wijk Oost. Er waren 15.855 eenpersoonshuishoudens en 6.520 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Oost. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Oost per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Oost:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202622.4505.2755.890
202522.6405.3405.760
202422.6605.1855.665
202322.4004.8805.500
202222.99000
202123.4454.1184.642
202023.4204.0714.589
201923.9554.0204.530
201824.3104.0174.528
201724.6803.8834.377
201625.1403.6624.128
201524.7603.4703.910
201424.5213.4433.881
201323.9123.3583.785

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Oost als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 67%, herkomst uit Europese landen: 16% en herkomst uit landen buiten Europa: 18% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europa: 11% en herkomst van buiten Europa: 12%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Oost is 78% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Oost: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Oost.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Oost genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Oost.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Oost

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Oost. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Oost
Wijk 05 OostGemeente UtrechtProvincie Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties465422.330
Aantal kindplaatsen2.19320.32471.868
Aantal vestigingen basisonderwijs10113529
Aantal leerlingen basisonderwijs2.52431.673123.057
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs331112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs3.09320.64078.604
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs41963
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs1.34417.28138.608
Aantal opleidingen hoger onderwijs0249271
Aantal studenten hoger onderwijs078.12082.588

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Oost. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Oost is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Buurt Buiten Wittevrouwen0,30,30,51,01,01,0
Buurt Oudwijk0,40,40,60,91,30,9
Buurt Abstede Tolsteegsingel en omgeving0,40,50,50,51,20,5
Buurt Sterrenwijk0,60,70,70,71,40,7
Buurt Rubenslaan en omgeving0,40,40,40,30,90,3
Watervogelbuurt0,30,80,81,01,01,0
Buurt L. Napoleonplantsoen en omgeving0,20,40,70,30,30,7
Buurt Maarschalkerweerd en Mereveld1,50,82,01,51,52,2
Schildersbuurt0,20,40,30,61,00,6
Buurt Wilhelminapark en omgeving0,40,60,61,01,61,0
Buurt Utrecht Science Park0,52,22,33,43,43,4
Buurt Rijnsweerd0,70,80,82,02,22,0
Buurt Galgenwaard en omgeving0,50,70,81,21,61,3
Wijk 01 West0,50,50,61,02,11,2
Wijk 02 Noordwest0,40,50,51,31,41,8
Wijk 03 Overvecht0,50,80,61,51,52,4
Wijk 04 Noordoost0,40,40,61,11,11,1
Wijk 05 Oost0,40,70,71,11,51,2
Wijk 06 Binnenstad0,50,70,70,91,00,9
Wijk 07 Zuid0,50,60,81,61,61,6
Wijk 08 Zuidwest0,50,60,51,01,21,0
Wijk 09 Leidsche Rijn0,50,50,61,31,31,3
Wijk 10 Vleuten De Meern0,60,60,92,22,22,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Oost in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 9 wijken (groen) en 13 buurten (blauw). Wijk 05 Oost wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Oost
In 2025 woonden er 10.770 leerlingen en studenten in de wijk Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Oost, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Oost.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Oost.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Oost. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Oost

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Oost, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (6.965 totaal)
In de wijk Oost zijn in totaal 6.965 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 6.965 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 6.960 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Oost (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Oost voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Oost is €41.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Oost.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Oost is €41.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €46.800. Wijk 05 Oost telt 28.000 inkomensontvangers op 33.625 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de wijk Oost heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Utrecht (wijk 05 Oost is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Oost ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Oost per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
89% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Oost geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Oost. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Oost is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Oost met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Oost.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Oost

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Oost.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Oost
Er zijn 1.295 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Oost op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 1.295 elektrische auto’s in de wijk Oost. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Oost die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Oost. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 7.804 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Oost geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 12.868 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Oost (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 9.757 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Oost geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 504 verkeersongevallen in de wijk Oost in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Oost. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Oost plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal504
Materiële schade466
Letselschade38
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Oost vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Oost

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Oost op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 2.120 misdrijven in de wijk Oost geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Oost, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Oost zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 32.349 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 43 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Oost 2.120 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Oost in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (495 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (385 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Oost.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 138 misdrijven in de wijk Oost geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Oost per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Oost over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 41 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Oost.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Oost. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Oost

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Oost.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Oost
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 20 stembureaus in de wijk Oost.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 20 stembureaus in de wijk Oost. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 20 stembureaus in de wijk Oost.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de wijk Oost

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Oost.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Oost telt in totaal 18.324 adressen, met 18.299 verblijfsobjecten, 24 standplaatsen en 1 ligplaats. 97% van de adressen in wijk 05 Oost ligt binnen de bebouwde kom en 3% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Oost zijn er 16.521 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Oost.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3.611 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de wijk Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Oost. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Oost voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Oost voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 05 Oost
Bevolking5393.122
Adressen2.0933.700
Autos275782

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Oost ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Oost is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,6
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek2,4
Treinstation2,1
Sportterrein1,1
Bioscoop2,0
Museum1,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Oost.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Oost:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement3701.840
Tussenwoning8802.490
Hoekwoning8902.890
Twee-onder-één-kap woning1.2503.640
Vrijstaande woning1.6304.530
Koopwoning7802.460
Huurwoning4401.920

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Oost zijn A (3.731 adressen) en C (2.750 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Oost. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Oost: 3.731 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Oost met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Oost voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal6.965Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie275Aantal2025
G+I Handel en horeca695Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie605Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed435Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening2.505Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg1.505Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten935Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,07%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie3,95%Percentage2025
% G+I Handel en horeca10%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,2%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening36%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg22%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten13%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Oost, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners33.625Aantal2026
Mannen15.260Aantal2026
Vrouwen18.370Aantal2026
0 tot 15 jaar3.085Aantal2026
15 tot 25 jaar9.485Aantal2026
25 tot 45 jaar11.365Aantal2026
45 tot 65 jaar5.860Aantal2026
65 jaar of ouder3.835Aantal2026
Ongehuwd25.415Aantal2026
Gehuwd6.180Aantal2026
Gescheiden1.430Aantal2026
Verweduwd595Aantal2026
% Mannen45%Percentage2026
% Vrouwen55%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar9,2%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar28%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar34%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar17%Percentage2026
% 65 jaar of ouder11%Percentage2026
% Ongehuwd76%Percentage2026
% Gehuwd18%Percentage2026
% Gescheiden4,25%Percentage2026
% Verweduwd1,77%Percentage2026
Geboorten240Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes145Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO1.640Aantal2025
Leerlingen VO1.350Aantal2025
Studenten MBO260Aantal2025
Studenten HBO1.800Aantal2025
Studenten WO5.720Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.310Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau7.290Aantal2024
Hoger opleidingsniveau19.380Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau8%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau25%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau67%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura590Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg6,2%Percentage2024
Wmo cliënten1.180Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners35Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.122Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.150Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning260Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom17%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.920Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning560Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming34%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen34%Percentage2024
% Aardgaswoningen58%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement370Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.250Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.630Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning440Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel2.340Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel4.347Aantal2026
Adressen met definitief energielabel11.637Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++6Aantal2026
Energielabels A+++101Aantal2026
Energielabels A++305Aantal2026
Energielabels A+492Aantal2026
Energielabels A3.731Aantal2026
Energielabels B1.681Aantal2026
Energielabels C2.750Aantal2026
Energielabels D1.486Aantal2026
Energielabels E1.351Aantal2026
Energielabels F2.207Aantal2026
Energielabels G1.873Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Oost. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak21%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn29%Percentage2024
Drinken88%Percentage2024
Zwaar drinken16%Percentage2024
Overmatig drinken9%Percentage2024
Overgewicht28%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)7%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn66%Percentage2024
Wekelijks sporten74%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk79%Percentage2024
Lopen naar school of werk30%Percentage2024
Fietsen naar school of werk67%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen20%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren5%Percentage2024
Tevreden met de woning85%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving87%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen38%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten40%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger9%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid25%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt23%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht50%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken28%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen7%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens22.375Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens15.855Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens6.520Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen3.655Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen2.865Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens71%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen16%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen13%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking20.470Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie40%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie42%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers28.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners836Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€46.800Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€41.200Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen45%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Personen in armoede4,9%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.900euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen62%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum8,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€11.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand480Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO710Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW320Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW3.290Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW10%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Oost. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland22.450Aantal2026
Herkomst buiten Nederland11.165Aantal2026
Herkomst Europa5.275Aantal2026
Herkomst buiten Europa5.890Aantal2026
% Herkomst Nederland67%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland33%Percentage2026
% Herkomst Europa16%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa18%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland22.450Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa1.385Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2.380Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3.765Aantal2026
Geboren in Nederland26.215Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3.895Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3.510Aantal2026
Geboren buiten Nederland7.405Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland67%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,12%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland78%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland22%Percentage2026
Autochtoon22.990Aantal2022
Westers5.605Aantal2022
Niet-westers3.435Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba260Aantal2022
Marokko510Aantal2022
Suriname320Aantal2022
Turkije210Aantal2022
Overig niet-westers2.130Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Oost. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven2.120Aantal2025
Diefstal1.381Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven109Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting135Aantal2025
Verkeersovertredingen276Aantal2025
Vernieling172Aantal2025
Overige misdrijven47Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners63Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners41Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Oost, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km7,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km62Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km108Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km228Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km7,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km67Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km96Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km164Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km285Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km19Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km287Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km445Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km42Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km72Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km6,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km50Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km111Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km37Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km86Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km53Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km6,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km35Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km5,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km7,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km21Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km9,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km29Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,4Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km54Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Oost. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK034405Code2026
RegionaamOostNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode03440500Code2026
Oppervlakte totaal1.104Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.077Aantal hectaren2026
Oppervlakte water27Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.700Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal18.324Aantal2026
Adressen met postcode17.941Aantal2026
Adressen met woonfunctie16.521Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie201Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie73Aantal2026
Adressen met industriefunctie847Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie925Aantal2026
Adressen met logiesfunctie27Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie230Aantal2026
Adressen met sportfunctie33Aantal2026
Adressen met winkelfunctie264Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie659Aantal2026
Verblijfsobjecten18.299Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen24Aantal2026
Panden met adres8.256Aantal2026
Adressen met pand18.235Aantal2026
Percelen met adres6.910Aantal2026
Adressen met perceel18.324Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom17.761Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom563Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom15.991Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom530Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170012Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001.651Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19255.238Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501.622Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.652Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.336Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.420Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000965Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101.396Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.372Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1.571Aantal2026
Postcodegebied3572AA-3585LRNaam2026
Meest voorkomende postcode3582Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode28%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Oost.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal504Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade466Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade38Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Oost zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal8.425Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine6.110Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof2.315Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,38Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte782Aantal2025
Motorfietsen625Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Oost. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad14.973Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners444Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen10Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.555Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen2Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€551.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen5.540Aantal2025
Meergezinswoningen9.433Aantal2025
Koopwoningen6.289Aantal2025
Huurwoningen8.535Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties4.791Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders3.744Aantal2025
Eigendom onbekend150Aantal2025
Bewoond14.224Aantal2025
Onbewoond749Aantal2025
% Koopwoningen42%Percentage2025
% Huurwoningen57%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties32%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders25%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen37%Percentage2025
% Meergezinswoningen63%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen10.818Aantal2026
Tussenwoningen4.489Aantal2026
Hoekwoningen832Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen158Aantal2026
Vrijstaande woningen224Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen65%Percentage2026
% Tussenwoningen27%Percentage2026
% Hoekwoningen5%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19457.989Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651.069Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975400Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.647Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995889Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005653Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151.154Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252.228Aantal2026
Woningen 2025 en later463Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend29Aantal2026
% Woningen voor 194548%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19656%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19752,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198510%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202513%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Oost komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 05 Oost: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% 15 tot 25 jaar28%12%16%3,62%4,43
2% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie42%27%15%5%3,28
3% Hoger opleidingsniveau67%33%34%11%2,97
4% Ongehuwd76%50%25%8,9%2,86
5% Werknemers met vaste arbeidsrelatie40%56%-16%6%2,61

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regio% 15 tot 25 jaar% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie% Hoger opleidingsniveau% Ongehuwd% Werknemers met vaste arbeidsrelatie
OostWijk28%42%67%76%40%
NederlandLand12%27%33%50%56%
UtrechtGemeente15%32%55%65%53%
Buiten WittevrouwenBuurt23%40%71%75%41%
OudwijkBuurt16%31%72%70%49%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken wijk 05 Oost:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 05 Oost. Op deze onderwerpen verschilt wijk 05 Oost relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 05 Oost, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Oost met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Oost, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 05 Oost staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Oost.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron