Statistieken wijk 50 Schelle

Statistieken wijk 50 Schelle

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Schelle in de gemeente Zwolle Vlag van de gemeente Zwolle. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Schelle in de gemeente Zwolle Vlag van de gemeente Zwolle. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Schelle.Bekijk kaart
Wijk 50 Schelle in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Schelle.

Kerncijfers van de wijk Schelle
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Schelle.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Schelle.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode6.330Kadaster2026
Adressen met woonfunctie6.104Kadaster2026
Panden met adres5.361Kadaster2026
Percelen met adres4.767Kadaster2026
Woningvoorraad6.046CBS2025
Huishoudens6.085CBS2026
Inwoners13.820CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Schelle en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Schelle.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Schelle
Kaart van de omgeving van de wijk Schelle.
Afbeelding van de wijk Schelle op de kaart.

Kaart van de wijk 50 Schelle met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Schellerbroek, 2: Katerveer-Engelse werk, 3: Schellerhoek, 4: Oud-Schelle, 5: Schellerlanden, 6: Oldenelerlanden-Oost, 7: Schelle-Zuid en Oldeneel, 8: Oldenelerlanden-West, 9: Oldenelerbroek.

Bekijk de statistieken voor alle 96 gebieden binnen de gemeente Zwolle via de overzichtspagina van de gebieden in de Zwolle.

Overzicht gebieden Meer Zwolle
Over de wijk Schelle

De wijk Schelle ligt binnen de gemeente Zwolle. De meest voorkomende postcode in de wijk Schelle is postcode 8016.

Er zijn 6.345 adressen en 6.046 woningen in de wijk Schelle in de gemeente Zwolle. 73% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €447.000. Er wonen 13.820 inwoners in de wijk Schelle, waarvan de grootste groep (29%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk 50 Schelle telt 6.085 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 6.325 personenauto’s en 1.265 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Schelle.

Wijk 50 Schelle heeft een totale oppervlakte van 881 hectare, waarvan 775 hectare land en 106 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.616 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 50 Schelle.

Wonen in de wijk Schelle

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Schelle.

Kenmerken van de 6.046 woningen in de wijk Schelle
Er zijn 6.046 woningen in de wijk Schelle.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zwolle in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Schelle was €447.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Schelle.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Schelle:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 50 Schelle% verschil
2025€447.0005,4%
2024€424.0003,16%
2023€411.00014%
2022€362.0008,7%
2021€333.0008,1%
2020€308.0007,3%
2019€287.0007,1%
2018€268.0005,1%
2017€255.0002,41%
2016€249.0001,63%
2015€245.0000,0%
2014€245.000-5,4%
2013€259.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Schelle is met €188.000 gegroeid van €259.000 in 2013 tot €447.000 in 2025 (dat is een groei van 73%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.667 (4,76%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zwolle.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zwolle.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Schelle is €447.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 6.046 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Zwolle (geel), 15 wijken (oranje) en 72 buurten (blauw). De wijk Schelle wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk Schelle: er zijn 2.849 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Schelle.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Schelle

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Schelle, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zwolle.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Schelle telt 13.820 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Schelle. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Schelle:

JaarAantal inwoners de wijk Schelle% verschil
202613.820-0,43%
202513.880-0,36%
202413.930-1,59%
202314.155-0,49%
202214.225-0,94%
202114.360-0,35%
202014.410-0,93%
201914.545-0,27%
201814.585-0,44%
201714.650-0,44%
201614.715-0,14%
201514.735-0,51%
201414.810-1,0%
201314.960geen data

De bevolking van de wijk Schelle is met 1.140 inwoners gedaald van 14.960 inwoners in 2013 tot 13.820 inwoners in 2026 (dat is een afname van 7,6%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -88 inwoners (-0,61%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon dalende trend: De cijfers dalen ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zwolle.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Schelle:

In 2013 waren er 14.960 inwoners in de wijk Schelle. Het aantal van 14.960 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 13.820 inwoners. Dit is een daling van 1.140 (-7,6%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -60 (-0,43%). Het aantal van 13.820 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Schelle
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Schelle is 45 tot 65 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zwolle.

Burgerlijke staat in de wijk Schelle
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Schelle naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 6.085 huishoudens in de wijk Schelle. Er waren 1.905 eenpersoonshuishoudens en 4.180 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Schelle. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Schelle.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Schelle per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Schelle:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202612.0354951.290
202512.1504751.260
202412.2104801.240
202312.4054851.275
202212.62000
202112.7304491.181
202012.7904461.174
201912.8954551.195
201812.9654461.174
201713.0554401.155
201613.1804231.112
201513.1604341.141
201413.1814491.180
201313.4644121.084

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Schelle als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europese landen: 3,58% en herkomst uit landen buiten Europa: 9,3% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europa: 2,75% en herkomst van buiten Europa: 7,2%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Schelle is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Schelle: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Schelle.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Schelle.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zwolle als geheel 113 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zwolle.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Schelle genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Schelle.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Schelle.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zwolle als geheel 78 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zwolle.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Schelle

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Schelle. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Schelle
Wijk 50 SchelleGemeente ZwolleProvincie Overijssel
Aantal kinderopvanglocaties202602.520
Aantal kindplaatsen9218.00254.978
Aantal vestigingen basisonderwijs861548
Aantal leerlingen basisonderwijs1.59212.931101.518
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs125128
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs2.42513.40766.932
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs12589
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs325.56450.933
Aantal opleidingen hoger onderwijs089228
Aantal studenten hoger onderwijs025.32061.022

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Schelle. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Schelle is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Zwolle0,50,60,71,81,81,8
Buurt Oud-Schelle0,40,30,41,61,61,6
Buurt Schellerhoek0,40,40,51,71,71,8
Buurt Schellerbroek0,40,50,80,80,80,8
Buurt Schellerlanden0,30,40,31,81,81,8
Buurt Oldenelerlanden-Oost0,30,30,41,41,41,4
Buurt Oldenelerlanden-West0,60,40,51,41,41,4
Buurt Oldenelerbroek0,70,60,71,51,51,5
Buurt Schelle-Zuid en Oldeneel1,71,51,72,62,62,6
Buurt Katerveer-Engelse werk1,92,11,21,71,71,7
Wijk 10 Binnenstad0,70,90,91,21,41,2
Wijk 11 Diezerpoort0,30,70,71,31,31,3
Wijk 12 Wipstrik0,40,40,50,90,90,9
Wijk 13 Assendorp0,30,40,70,60,80,7
Wijk 14 Kamperpoort Veerallee0,41,01,00,60,90,6
Wijk 20 Poort van Zwolle2,12,40,81,41,42,2
Wijk 21 Westenholte0,50,60,73,03,14,1
Wijk 22 Stadshagen0,50,60,73,63,73,6
Wijk 30 Holtenbroek0,30,30,50,80,80,8
Wijk 31 Aa landen0,50,60,61,01,11,0
Wijk 32 Vechtlanden2,82,62,73,73,73,8
Wijk 40 Berkum0,70,70,71,91,91,9
Wijk 41 Marsweteringlanden1,61,51,64,34,34,3
Wijk 50 Schelle0,60,50,61,51,51,5
Wijk 51 Ittersum0,50,50,61,21,21,2
Wijk 52 Soestweteringlanden1,11,11,14,14,14,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Schelle in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Zwolle (geel), 15 wijken (groen) en 9 buurten (blauw). Wijk 50 Schelle wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Schelle
In 2025 woonden er 2.760 leerlingen en studenten in de wijk Schelle.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Schelle, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Schelle.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Schelle.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Schelle. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Schelle

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Schelle, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.265 totaal)
In de wijk Schelle zijn in totaal 1.265 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 1.265 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 1.270 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Schelle (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Schelle voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Schelle is €37.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Schelle.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Schelle is €37.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €45.100. Wijk 50 Schelle telt 11.300 inkomensontvangers op 13.820 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de wijk Schelle heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zwolle
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Zwolle (wijk 50 Schelle is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Schelle ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Schelle per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Schelle geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Schelle. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Schelle is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Schelle met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Schelle.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Schelle

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Schelle.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Schelle
Er zijn 401 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Schelle.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Schelle op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 401 elektrische auto’s in de wijk Schelle. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Schelle die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Schelle. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 5.187 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Schelle in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Schelle geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 7.496 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Schelle (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 6.015 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Schelle in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Schelle geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 85 verkeersongevallen in de wijk Schelle in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Schelle. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Schelle plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal85
Materiële schade76
Letselschade9
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Schelle vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Schelle

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Schelle op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 297 misdrijven in de wijk Schelle geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Schelle, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Schelle zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 4.931 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 40 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Schelle 297 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Schelle in 2025 zijn Horizontale fraude (54 delicten) en Ongevallen (weg) (53 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Schelle.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 21 misdrijven in de wijk Schelle geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Schelle per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Schelle over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zwolle.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Schelle.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Schelle.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Schelle. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Schelle

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Schelle.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Schelle
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 8 stembureaus in de wijk Schelle.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 8 stembureaus in de wijk Schelle. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 8 stembureaus in de wijk Schelle.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 112 stembureaus in de gemeente Zwolle en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zwolle. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zwolle.

Stembureaus Zwolle
Adressen en leefomgeving in de wijk Schelle

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Schelle.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Schelle telt in totaal 6.345 adressen, met 6.324 verblijfsobjecten, 16 standplaatsen en 5 ligplaatsen. 99% van de adressen in wijk 50 Schelle ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Zwolle
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Schelle zijn er 6.104 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Schelle.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3.022 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de wijk Schelle.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Schelle. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Schelle voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Schelle voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 50 Schelle
Bevolking5391.783
Adressen2.0931.616
Autos275816

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Schelle ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Schelle is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Schelle tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Schelle tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt0,9
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,5
Bibliotheek1,7
Treinstation3,0
Sportterrein1,0
Bioscoop4,2
Museum7,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Schelle.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Schelle.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Schelle:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6201.730
Tussenwoning7902.380
Hoekwoning8702.460
Twee-onder-één-kap woning1.0203.040
Vrijstaande woning1.3503.730
Koopwoning9202.720
Huurwoning6601.810

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Schelle zijn C (2.348 adressen) en B (1.982 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Schelle. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Schelle: 2.348 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zwolle bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Schelle met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Schelle voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.265Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie105Aantal2025
G+I Handel en horeca130Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie90Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed60Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening390Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg335Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten155Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,39%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,3%Percentage2025
% G+I Handel en horeca10%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,72%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening31%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg26%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Schelle, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners13.820Aantal2026
Mannen6.815Aantal2026
Vrouwen7.005Aantal2026
0 tot 15 jaar2.065Aantal2026
15 tot 25 jaar1.500Aantal2026
25 tot 45 jaar2.780Aantal2026
45 tot 65 jaar4.065Aantal2026
65 jaar of ouder3.415Aantal2026
Ongehuwd6.075Aantal2026
Gehuwd6.180Aantal2026
Gescheiden1.020Aantal2026
Verweduwd550Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder25%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden7,4%Percentage2026
% Verweduwd3,98%Percentage2026
Geboorten120Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes90Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO1.090Aantal2025
Leerlingen VO860Aantal2025
Studenten MBO340Aantal2025
Studenten HBO380Aantal2025
Studenten WO90Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.080Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau3.820Aantal2024
Hoger opleidingsniveau4.750Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau36%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau45%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura285Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,3%Percentage2024
Wmo cliënten1.045Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners75Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.783Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.550Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.180Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom53%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.380Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.720Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning810Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning660Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel166Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2.269Aantal2026
Adressen met definitief energielabel3.910Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++16Aantal2026
Energielabels A+++162Aantal2026
Energielabels A++32Aantal2026
Energielabels A+52Aantal2026
Energielabels A1.166Aantal2026
Energielabels B1.982Aantal2026
Energielabels C2.348Aantal2026
Energielabels D81Aantal2026
Energielabels E29Aantal2026
Energielabels F113Aantal2026
Energielabels G198Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Schelle. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn45%Percentage2024
Drinken81%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn54%Percentage2024
Wekelijks sporten61%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk56%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk50%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Schelle. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen63%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten62%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Schelle. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht55%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid32%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Schelle. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens6.085Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.905Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens4.180Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen2.135Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen2.045Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens69%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking7.570Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers11.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners811Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€45.100Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen35%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Personen in armoede1,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€46.300euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen28%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€286.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand220Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO670Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW130Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW2.860Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Schelle. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland12.035Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.785Aantal2026
Herkomst Europa495Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.290Aantal2026
% Herkomst Nederland87%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Herkomst Europa3,58%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa9,3%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland12.035Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa280Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa630Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland910Aantal2026
Geboren in Nederland12.945Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa220Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa660Aantal2026
Geboren buiten Nederland880Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland87%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,03%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland6,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,56%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,59%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,78%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,4%Percentage2026
Autochtoon12.620Aantal2022
Westers810Aantal2022
Niet-westers795Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba115Aantal2022
Marokko35Aantal2022
Suriname80Aantal2022
Turkije85Aantal2022
Overig niet-westers485Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Schelle. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven297Aantal2025
Diefstal81Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven28Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting61Aantal2025
Verkeersovertredingen62Aantal2025
Vernieling51Aantal2025
Overige misdrijven13Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Schelle, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km69Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km7,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km75Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km35Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km123Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km7,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km7,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand33Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5,3Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km31Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Schelle. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK019350Code2026
RegionaamSchelleNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode01935000Code2026
Oppervlakte totaal881Aantal hectaren2026
Oppervlakte land775Aantal hectaren2026
Oppervlakte water106Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.616Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal6.345Aantal2026
Adressen met postcode6.330Aantal2026
Adressen met woonfunctie6.104Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie20Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie31Aantal2026
Adressen met industriefunctie16Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie29Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie24Aantal2026
Adressen met sportfunctie6Aantal2026
Adressen met winkelfunctie17Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie112Aantal2026
Verblijfsobjecten6.324Aantal2026
Ligplaatsen5Aantal2026
Standplaatsen16Aantal2026
Panden met adres5.361Aantal2026
Adressen met pand6.320Aantal2026
Percelen met adres4.767Aantal2026
Adressen met perceel6.345Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom6.262Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom83Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom6.039Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom65Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190062Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925198Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950105Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970122Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198043Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19903.243Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002.202Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010157Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020109Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later79Aantal2026
Postcodegebied8015PB-8041APNaam2026
Meest voorkomende postcode8016Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode54%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Schelle.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal85Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade76Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade9Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Schelle zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal6.325Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine4.650Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.675Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,04Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte816Aantal2025
Motorfietsen535Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Schelle. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad6.046Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners436Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen44Aantal2025
Niet-woningvoorraad209Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€447.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen5.018Aantal2025
Meergezinswoningen1.028Aantal2025
Koopwoningen4.414Aantal2025
Huurwoningen1.632Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.391Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders241Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond5.925Aantal2025
Onbewoond121Aantal2025
% Koopwoningen73%Percentage2025
% Huurwoningen27%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties23%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen83%Percentage2025
% Meergezinswoningen17%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen1.059Aantal2026
Tussenwoningen2.849Aantal2026
Hoekwoningen1.136Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen456Aantal2026
Vrijstaande woningen604Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen17%Percentage2026
% Tussenwoningen47%Percentage2026
% Hoekwoningen19%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen10%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945346Aantal2026
Woningen 1945 tot 196574Aantal2026
Woningen 1965 tot 197544Aantal2026
Woningen 1975 tot 198532Aantal2026
Woningen 1985 tot 19953.913Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051.427Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015125Aantal2026
Woningen 2015 tot 202585Aantal2026
Woningen 2025 en later55Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 19456%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19851,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199564%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200523%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Schelle komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zwolle. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 50 Schelle: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1985 tot 199564%12%52%10%5,1
2% O-Q Overheid, onderwijs en zorg26%17%9,8%6,1%1,6
3% Woningen 1995 tot 200523%10%13%9,4%1,39
4% Herkomst Nederland87%71%16%14%1,16
5% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%56%7%6%1,14

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zwolle.

RegioSoort regio% Woningen 1985 tot 1995% O-Q Overheid, onderwijs en zorg% Woningen 1995 tot 2005% Herkomst Nederland% Werknemers met vaste arbeidsrelatie
SchelleWijk64%26%23%87%63%
NederlandLand12%17%10%71%56%
ZwolleGemeente13%22%13%79%58%
Oud-SchelleBuurt2,0%24%20%93%61%
SchellerhoekBuurt65%28%27%89%70%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zwolle.

Top 5 kenmerken wijk 50 Schelle:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 50 Schelle. Op deze onderwerpen verschilt wijk 50 Schelle relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 50 Schelle, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Schelle met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Schelle, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 50 Schelle staan in de uitgebreide download voor Zwolle.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Schelle.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zwolle.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zwolle. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron