Statistieken wijk Tuk

Statistieken wijk Tuk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Tuk in de gemeente Steenwijkerland Vlag van de gemeente Steenwijkerland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Tuk in de gemeente Steenwijkerland Vlag van de gemeente Steenwijkerland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Tuk.Bekijk kaart
Wijk Tuk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Tuk.

Kerncijfers van de wijk Tuk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Tuk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Tuk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode952Kadaster2026
Adressen met woonfunctie883Kadaster2026
Panden met adres942Kadaster2026
Percelen met adres863Kadaster2026
Woningvoorraad873CBS2025
Huishoudens875CBS2026
Inwoners2.175CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Tuk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Tuk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Tuk
Kaart van de omgeving van de wijk Tuk.
Afbeelding van de wijk Tuk op de kaart.

Kaart van de wijk Tuk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied Tuk, 2: Tuk.

Bekijk de statistieken voor alle 156 gebieden binnen de gemeente Steenwijkerland via de overzichtspagina van de gebieden in de Steenwijkerland.

Overzicht gebieden Meer Steenwijkerland
Over de wijk Tuk

De wijk Tuk ligt binnen de gemeente Steenwijkerland. De meest voorkomende postcode in de wijk Tuk is postcode 8334.

Er zijn 957 adressen en 873 woningen in de wijk Tuk in de gemeente Steenwijkerland. 87% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €401.000. Er wonen 2.175 inwoners in de wijk Tuk, waarvan het grootste deel (27%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk Tuk telt 875 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 1.240 personenauto’s en 225 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Tuk.

Wijk Tuk heeft een totale oppervlakte van 395 hectare, waarvan 392 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 347 adressen per km2.

Meer over de wijk Tuk:

De naam Tuk wordt 3 keer gebruikt: voor deze wijk, voor de buurt Tuk en voor de woonplaats Tuk. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Steenwijkerland (gemeentecode GM1708) is in 2003 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeente Steenwijk. Hierbij is de gemeente Steenwijk volledig naar de nieuwe gemeente Steenwijkerland overgegaan. De gegevens van de wijk Tuk voor de jaren 2013 tot en met 2017 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Steenwijkerland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Tuk.

Wonen in de wijk Tuk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Tuk.

Kenmerken van de 873 woningen in de wijk Tuk
Er zijn 873 woningen in de wijk Tuk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Steenwijkerland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Tuk was €401.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Tuk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Tuk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Tuk% verschil
2025€401.0005,2%
2024€381.0004,96%
2023€363.00015%
2022€315.00012%
2021€280.0006,1%
2020€264.0005,2%
2019€251.0006,8%
2018€235.00033%
2017€177.0000,57%
2016€176.0000,57%
2015€175.000-3,85%
2014€182.000-6,2%
2013€194.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Tuk is met €207.000 gegroeid van €194.000 in 2013 tot €401.000 in 2025 (dat is een toename van 107%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €17.250 (6,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Steenwijkerland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Steenwijkerland.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Tuk is €401.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 21% en er zijn 873 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Steenwijkerland (geel), 31 woonplaatsen (groen) en 30 wijken (oranje). De wijk Tuk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de wijk Tuk: er zijn 326 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Tuk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Tuk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Tuk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Steenwijkerland.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Tuk telt 2.175 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Tuk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Tuk:

JaarAantal inwoners de wijk Tuk% verschil
20262.1750,46%
20252.165-0,69%
20242.1800,69%
20232.1650,23%
20222.160-0,23%
20212.1650,7%
20202.1504,12%
20192.0653,51%
20181.9950,15%
20171.9920,25%
20161.9870,3%
20151.981-0,4%
20141.989-0,35%
20131.996geen data

Het aantal inwoners in de wijk Tuk is met 179 personen gestegen van 1.996 personen in 2013 tot 2.175 personen in 2026 (dat is een groei van 9%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 14 personen (0,67%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Steenwijkerland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Tuk:

In 2013 telde de wijk Tuk 1.996 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.981 personen. Dit is een daling van 15 (-0,75%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -8 (-0,4%). Het aantal van 1.981 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 2.180 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 199 (10%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 15 (0,69%). Het aantal van 2.180 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 2.175 inwoners in de wijk Tuk.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Tuk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Tuk is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Steenwijkerland.

Burgerlijke staat in de wijk Tuk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Tuk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 875 huishoudens in de wijk Tuk. Er waren 190 eenpersoonshuishoudens en 680 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Tuk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Tuk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Tuk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Tuk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.0306585
20252.0157580
20242.0207090
20232.0007590
20222.02000
20212.0206679
20202.0056679
20191.9306174
20181.8705768
20171.8496274
20161.8436275
20151.8466072
20141.8635970
20131.8705970

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Tuk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europese landen: 2,98% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,9% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 2,95% en herkomst van buiten Europa: 3,5%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Tuk is 97% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Tuk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Tuk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Tuk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Steenwijkerland als geheel 33 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Steenwijkerland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Tuk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Tuk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Tuk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Steenwijkerland als geheel 31 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Steenwijkerland.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Tuk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Tuk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Tuk
Wijk TukGemeente SteenwijkerlandProvincie Overijssel
Aantal kinderopvanglocaties51202.520
Aantal kindplaatsen1222.50754.978
Aantal vestigingen basisonderwijs131548
Aantal leerlingen basisonderwijs1173.607101.518
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs05128
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.53866.932
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0089
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0050.933
Aantal opleidingen hoger onderwijs00228
Aantal studenten hoger onderwijs0061.022

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Tuk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Tuk is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Steenwijkerland1,01,01,05,45,46,9
Buurt Tuk0,70,70,82,82,82,9
Buurt Buitengebied Tuk1,51,51,63,63,63,6
Steenwijk0,70,70,81,21,22,0
Wijk Oldemarkt0,50,50,511,311,311,4
Wijk Kalenberg7,57,56,413,913,913,9
Wijk Kuinre0,81,21,112,012,012,5
Wijk Blankenham2,62,93,914,514,514,7
Wijk Scheerwolde1,61,61,08,08,08,0
Wijk Vollenhove0,60,60,510,510,515,9
Wijk Sint Jansklooster0,80,80,87,77,716,0
Wijk Belt-Schutsloot0,50,50,55,55,511,8
Wijk Wanneperveen1,31,31,36,66,66,8
Wijk Blokzijl0,70,70,613,313,313,5
Wijk Giethoorn1,31,72,87,57,57,5
Wijk Zuidveen1,01,00,91,21,21,2
Wijk Onna2,52,52,63,23,23,8
Wijk Kallenkote2,62,62,73,93,95,0
Wijk Eesveen0,90,91,04,44,45,9
Wijk De Bult2,22,22,33,33,34,8
Wijk Baars2,52,52,55,15,15,3
Wijk Witte Paarden0,80,80,84,64,64,7
Wijk De Pol1,91,91,96,56,56,5
Wijk Willemsoord0,70,70,77,17,17,1
Wijk Marijenkampen1,31,31,36,46,46,4
Wijk Tuk0,70,70,82,92,92,9
Steenwijkerwold0,70,70,75,25,25,2
Wijk Basse2,02,02,07,37,37,3
Wijk Paasloo2,72,72,79,59,59,5
Wijk IJsselham2,02,02,012,812,812,9
Wijk Ossenzijl4,84,80,811,911,914,3
Wijk Wetering3,53,52,610,510,510,5
Wijk Nederland4,04,03,612,212,212,2
Wijk Baarlo2,32,32,013,513,513,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Tuk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Steenwijkerland (geel), 30 wijken (groen) en 2 buurten (blauw). Wijk Tuk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Tuk
In 2025 woonden er 470 leerlingen en studenten in de wijk Tuk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Tuk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Tuk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Tuk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Tuk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Tuk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Tuk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (225 totaal)
In de wijk Tuk zijn in totaal 225 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 225 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 230 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Tuk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Tuk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Tuk is €31.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Tuk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Tuk is €31.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €39.900. Wijk Tuk telt 1.700 inkomensontvangers op 2.175 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de wijk Tuk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Steenwijkerland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Steenwijkerland (wijk Tuk is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Tuk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Tuk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Tuk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Tuk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Tuk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Tuk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Tuk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Tuk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Tuk.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Tuk
Er zijn 71 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Tuk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Tuk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 71 elektrische auto’s in de wijk Tuk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Tuk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Tuk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.188 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Tuk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Tuk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.725 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Tuk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.268 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Tuk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Tuk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 8 verkeersongevallen in de wijk Tuk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Tuk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Tuk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal8
Materiële schade7
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Tuk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Tuk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Tuk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 23 misdrijven in de wijk Tuk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Tuk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Tuk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 583 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 30 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Tuk 23 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Tuk in 2025 zijn Ongevallen (weg) (6 delicten) en Horizontale fraude (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 8 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de wijk Tuk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de wijk Tuk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Tuk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Tuk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Steenwijkerland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de wijk Tuk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Tuk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Tuk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Tuk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Tuk.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis Tuchem in Tuk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis Tuchem in Tuk bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 11 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Tuk stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis Tuchem in Tuk is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis Tuchem in Tuk was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Tuk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 47 stembureaus in de gemeente Steenwijkerland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Steenwijkerland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Steenwijkerland.

Stembureaus Steenwijkerland
Adressen en leefomgeving in de wijk Tuk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Tuk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Tuk telt in totaal 957 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 97% van de adressen in wijk Tuk ligt binnen de bebouwde kom en 3% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Steenwijkerland
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Tuk zijn er 883 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Tuk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 162 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Tuk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Tuk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Tuk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Tuk voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Tuk
Bevolking539555
Adressen2.093347
Autos275316

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Tuk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Tuk is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Tuk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Tuk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt2,1
Restaurant2,0
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs2,9
Bibliotheek2,4
Treinstation2,4
Sportterrein1,2
Bioscoop2,6
Museum2,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Tuk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Tuk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Tuk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8901.700
Tussenwoning7302.070
Hoekwoning9602.420
Twee-onder-één-kap woning9802.610
Vrijstaande woning1.2903.270
Koopwoning1.0702.820
Huurwoning8402.040

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Tuk zijn A (322 adressen) en C (174 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Tuk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Tuk: 322 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Steenwijkerland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Tuk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Tuk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal225Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij10Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening55Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg45Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten35Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij4,35%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening24%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Tuk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.175Aantal2026
Mannen1.115Aantal2026
Vrouwen1.065Aantal2026
0 tot 15 jaar405Aantal2026
15 tot 25 jaar235Aantal2026
25 tot 45 jaar495Aantal2026
45 tot 65 jaar590Aantal2026
65 jaar of ouder450Aantal2026
Ongehuwd980Aantal2026
Gehuwd985Aantal2026
Gescheiden140Aantal2026
Verweduwd80Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder21%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden6,4%Percentage2026
% Verweduwd3,66%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO210Aantal2025
Leerlingen VO130Aantal2025
Studenten MBO70Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau280Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau750Aantal2024
Hoger opleidingsniveau540Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau18%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau48%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau34%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura45Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,4%Percentage2024
Wmo cliënten80Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners38Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid555Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.850Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.540Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom64%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.700Gemiddeld in kWh2017
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.070Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.420Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.270Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning990Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement890Gemiddeld per m³2017
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.290Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning840Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel66Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel309Aantal2026
Adressen met definitief energielabel582Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++3Aantal2026
Energielabels A+++7Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+10Aantal2026
Energielabels A322Aantal2026
Energielabels B128Aantal2026
Energielabels C174Aantal2026
Energielabels D102Aantal2026
Energielabels E30Aantal2026
Energielabels F45Aantal2026
Energielabels G68Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Tuk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten56%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk39%Percentage2024
Lopen naar school of werk13%Percentage2024
Fietsen naar school of werk32%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Tuk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam38%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam21%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving91%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten73%Percentage2024
Vrijwilligerswerk34%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Tuk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht60%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Tuk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens875Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens190Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens685Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen315Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen365Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens78%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen42%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.220Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers1.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners780Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€39.900Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.700Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede0,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen19%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€281.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW400Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Tuk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.030Aantal2026
Herkomst buiten Nederland150Aantal2026
Herkomst Europa65Aantal2026
Herkomst buiten Europa85Aantal2026
% Herkomst Nederland93%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland6,9%Percentage2026
% Herkomst Europa2,98%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa3,9%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.030Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland85Aantal2026
Geboren in Nederland2.115Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland60Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland93%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,83%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,06%Percentage2026
% Geboren in Nederland97%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,15%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,61%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland2,75%Percentage2026
Autochtoon2.020Aantal2022
Westers100Aantal2022
Niet-westers40Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers25Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Tuk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven23Aantal2025
Diefstal4Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen10Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Tuk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km25Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand34Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km22Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Tuk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK170828Code2026
RegionaamTukNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode17082800Code2026
Oppervlakte totaal395Aantal hectaren2026
Oppervlakte land392Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid347Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal957Aantal2026
Adressen met postcode952Aantal2026
Adressen met woonfunctie883Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie10Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie4Aantal2026
Adressen met industriefunctie26Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie11Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie31Aantal2026
Verblijfsobjecten957Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres942Aantal2026
Adressen met pand957Aantal2026
Percelen met adres863Aantal2026
Adressen met perceel957Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom925Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom32Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom857Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom26Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190020Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192544Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195074Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970167Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980152Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199065Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000108Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010149Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020157Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later21Aantal2026
Postcodegebied8334MA-8334TRNaam2026
Meest voorkomende postcode8334Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Tuk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal8Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade7Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Tuk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.240Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine870Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof365Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,43Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte316Aantal2025
Motorfietsen170Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Tuk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad873Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners403Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad74Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€401.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen873Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen760Aantal2025
Huurwoningen113Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties70Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders43Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond856Aantal2025
Onbewoond17Aantal2025
% Koopwoningen87%Percentage2025
% Huurwoningen13%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties8%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen14Aantal2026
Tussenwoningen141Aantal2026
Hoekwoningen104Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen326Aantal2026
Vrijstaande woningen298Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen2,0%Percentage2026
% Tussenwoningen16%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen37%Percentage2026
% Vrijstaande woningen34%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945126Aantal2026
Woningen 1945 tot 196578Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975157Aantal2026
Woningen 1975 tot 198584Aantal2026
Woningen 1985 tot 199553Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005100Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015177Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025102Aantal2026
Woningen 2025 en later6Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194514%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19659%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197518%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198510%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19956%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201520%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202512%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Tuk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Steenwijkerland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Tuk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Twee-onder-één-kap woningen37%9%28%8,8%3,19
2% Woningen met zonnestroom64%36%28%15%1,86
3% Eengezinswoningen100%63%37%21%1,8
4% Koopwoningen87%57%30%17%1,74
5% Woningen 2005 tot 201520%8%12%7%1,71

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Steenwijkerland.

RegioSoort regio% Twee-onder-één-kap woningen% Woningen met zonnestroom% Eengezinswoningen% Koopwoningen% Woningen 2005 tot 2015
TukWijk37%64%100%87%20%
NederlandLand9%36%63%57%8%
SteenwijkerlandGemeente16%45%85%66%8%
TukBuurt38%64%100%87%21%
Buitengebied TukBuurt7%geen data96%96%0,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Steenwijkerland.

Top 5 kenmerken wijk Tuk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Tuk. Op deze onderwerpen verschilt wijk Tuk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Tuk, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Tuk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Tuk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Tuk staan in de uitgebreide download voor Steenwijkerland.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Tuk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Steenwijkerland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Steenwijkerland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron