Statistieken wijk 00 Waalre

Statistieken wijk 00 Waalre

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Waalre in de gemeente Waalre Vlag van de gemeente Waalre. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Waalre in de gemeente Waalre Vlag van de gemeente Waalre. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Waalre.Bekijk kaart
Wijk 00 Waalre in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Waalre.

Kerncijfers van de wijk Waalre
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Waalre.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Waalre.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode8.960Kadaster2026
Adressen met woonfunctie8.443Kadaster2026
Panden met adres7.660Kadaster2026
Percelen met adres6.911Kadaster2026
Woningvoorraad8.116CBS2025
Huishoudens7.875CBS2026
Inwoners17.865CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Waalre en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Waalre.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Waalre
Kaart van de omgeving van de wijk Waalre.
Afbeelding van de wijk Waalre op de kaart.

Kaart van de wijk 00 Waalre met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Voldijn, 2: Ekenrooi, 3: Aalst, 4: Waalre, 5: Verspreide huizen.

Bekijk de statistieken voor alle 8 gebieden binnen de gemeente Waalre via de overzichtspagina van de gebieden in de Waalre.

Overzicht gebieden Meer Waalre
Over de wijk Waalre

De wijk Waalre ligt binnen de gemeente Waalre. De meest voorkomende postcode in de wijk Waalre is postcode 5581.

Er zijn 9.334 adressen en 8.116 woningen in de wijk Waalre in de gemeente Waalre. 74% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €531.000. Er wonen 17.865 inwoners in de wijk Waalre en 28% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Wijk 00 Waalre telt 7.875 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 9.870 personenauto’s en 2.635 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Waalre.

Wijk 00 Waalre heeft een totale oppervlakte van 2.266 hectare, waarvan 2.241 hectare land en 26 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 913 adressen per km2.

Meer over de wijk Waalre:

De naam Waalre wordt 4 keer gebruikt: voor deze wijk, voor de gemeente Waalre, voor de buurt Waalre en voor de woonplaats Waalre. Zie ook dit overzicht van gebieden.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 00 Waalre.

Wonen in de wijk Waalre

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Waalre.

Kenmerken van de 8.116 woningen in de wijk Waalre
Er zijn 8.116 woningen in de wijk Waalre.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Waalre in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Waalre was €531.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Waalre.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Waalre:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 00 Waalre% verschil
2025€531.0004,32%
2024€509.0003,67%
2023€491.00017%
2022€420.0008,8%
2021€386.0008,7%
2020€355.0006,6%
2019€333.0005,4%
2018€316.0003,61%
2017€305.0002,35%
2016€298.0002,05%
2015€292.000-3,31%
2014€302.000-6,8%
2013€324.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Waalre is met €207.000 gegroeid van €324.000 in 2013 tot €531.000 in 2025 (dat is een groei van 64%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €17.250 (4,36%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Waalre.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Waalre.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Waalre is €531.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 8.116 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Waalre (geel) en 5 buurten (blauw). De wijk Waalre wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk Waalre: er zijn 2.765 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Waalre.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Waalre

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Waalre, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Waalre.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Waalre telt 17.865 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Waalre. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Waalre:

JaarAantal inwoners de wijk Waalre% verschil
202617.865-0,2%
202517.900-0,47%
202417.9850,03%
202317.9802,01%
202217.6250,46%
202117.5450,52%
202017.4551,19%
201917.2501,02%
201817.0751,07%
201716.895-0,73%
201617.0200,92%
201516.8650,6%
201416.7650,24%
201316.725geen data

De bevolking van de wijk Waalre is met 1.140 inwoners gestegen van 16.725 inwoners in 2013 tot 17.865 inwoners in 2026 (dat is een groei van 6,8%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 88 inwoners (0,51%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Waalre.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Waalre:

In 2013 telde de wijk Waalre 16.725 inwoners. Het aantal van 16.725 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 17.985 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 1.260 (7,5%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 5 (0,03%). Het aantal van 17.985 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 17.865 inwoners in de wijk Waalre.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Waalre
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Waalre is 45 tot 65 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Waalre.

Burgerlijke staat in de wijk Waalre
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Waalre naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 7.875 huishoudens in de wijk Waalre. Er waren 2.520 eenpersoonshuishoudens en 5.350 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Waalre. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Waalre.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Waalre per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Waalre:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202613.6801.8852.300
202513.8101.8552.235
202414.0101.8152.160
202314.1501.7602.070
202214.28500
202114.3351.4751.735
202014.3901.4081.657
201914.3601.3281.562
201814.3401.2571.478
201714.2851.1991.411
201614.4401.1861.394
201514.3501.1561.359
201414.4181.0781.269
201314.3841.0761.266

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Waalre als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 13% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 86%, herkomst uit Europa: 6,4% en herkomst van buiten Europa: 7,6%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Waalre is 86% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Waalre: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Waalre.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Waalre.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Waalre als geheel 16 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Waalre.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Waalre genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Waalre.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Waalre.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Waalre als geheel 16 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Waalre.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Waalre

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Waalre. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Waalre
Wijk 00 WaalreGemeente WaalreGemeente Eindhoven
Aantal kinderopvanglocaties2329288
Aantal kindplaatsen1.0451.08110.427
Aantal vestigingen basisonderwijs5565
Aantal leerlingen basisonderwijs1.5111.51119.433
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0026
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0017.578
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0038
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0018.317
Aantal opleidingen hoger onderwijs0099
Aantal studenten hoger onderwijs0036.809

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Waalre. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Waalre is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Waalre0,70,70,83,63,83,6
Buurt Waalre0,70,80,84,84,85,0
Buurt Aalst0,50,60,82,83,12,8
Buurt Voldijn0,80,70,72,63,02,6
Buurt Ekenrooi0,50,50,62,83,22,8
Buurt Verspreide huizen1,41,31,44,24,24,3
Wijk 00 Waalre0,70,70,83,63,83,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Waalre in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Waalre (geel) en 5 buurten (blauw). Wijk 00 Waalre wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Waalre
In 2025 woonden er 3.610 leerlingen en studenten in de wijk Waalre.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Waalre, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Waalre.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Waalre.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Waalre. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Waalre

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Waalre, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (2.635 totaal)
In de wijk Waalre zijn in totaal 2.635 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 2.635 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 2.630 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Waalre (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Waalre voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Waalre is €43.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Waalre.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Waalre is €43.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €53.200. Wijk 00 Waalre telt 14.500 inkomensontvangers op 17.865 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de wijk Waalre heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Waalre
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Waalre: wijk 00 Waalre is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
76% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Waalre ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Waalre per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Waalre geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Waalre. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Waalre is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Waalre met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Waalre.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Waalre

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Waalre.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Waalre
Er zijn 694 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Waalre.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Waalre op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 694 elektrische auto’s in de wijk Waalre. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Waalre die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Waalre. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 8.578 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Waalre in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Waalre geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 12.578 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Waalre (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 10.093 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Waalre in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Waalre geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 83 verkeersongevallen in de wijk Waalre in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Waalre. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Waalre plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal83
Materiële schade73
Letselschade10
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Waalre vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Waalre

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Waalre op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 487 misdrijven in de wijk Waalre geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Waalre, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Waalre zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 7.931 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 44 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Waalre 487 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Waalre in 2025 zijn Horizontale fraude (60 delicten) en Ongevallen (weg) (48 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Waalre.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 44 misdrijven in de wijk Waalre geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Waalre per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Waalre over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Waalre.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Waalre.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Waalre.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Waalre. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Waalre

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Waalre.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Waalre
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 6 stembureaus in de wijk Waalre.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 6 stembureaus in de wijk Waalre. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 6 stembureaus in de wijk Waalre.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 8 stembureaus in de gemeente Waalre en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Waalre. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Waalre.

Stembureaus Waalre
Adressen en leefomgeving in de wijk Waalre

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Waalre.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Waalre telt in totaal 9.334 adressen, met 9.319 verblijfsobjecten en 15 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 96% van de adressen in wijk 00 Waalre ligt binnen de bebouwde kom en 4% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Waalre
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Waalre zijn er 8.443 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Waalre.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.925 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Waalre.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Waalre. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Waalre voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Waalre voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 00 Waalre
Bevolking539797
Adressen2.093913
Autos275440

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Waalre ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Waalre is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Waalre tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Waalre tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,9
Restaurant0,7
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs3,6
Bibliotheek1,7
Treinstation7,2
Sportterrein0,7
Bioscoop5,6
Museum2,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Waalre.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Waalre.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Waalre:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5901.870
Tussenwoning9502.530
Hoekwoning1.0402.810
Twee-onder-één-kap woning1.2503.240
Vrijstaande woning1.6904.560
Koopwoning1.1903.210
Huurwoning7302.060

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Waalre zijn C (2.292 adressen) en A (1.776 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Waalre. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Waalre: 2.292 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Waalre bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Waalre met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Waalre voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.635Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij25Aantal2025
B-F Nijverheid en energie280Aantal2025
G+I Handel en horeca365Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie165Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed220Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening825Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg505Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten245Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,95%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,4%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening31%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,3%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Waalre, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners17.865Aantal2026
Mannen8.925Aantal2026
Vrouwen8.940Aantal2026
0 tot 15 jaar2.865Aantal2026
15 tot 25 jaar1.805Aantal2026
25 tot 45 jaar3.740Aantal2026
45 tot 65 jaar4.970Aantal2026
65 jaar of ouder4.485Aantal2026
Ongehuwd7.915Aantal2026
Gehuwd7.570Aantal2026
Gescheiden1.330Aantal2026
Verweduwd1.055Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder25%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden7,4%Percentage2026
% Verweduwd5,9%Percentage2026
Geboorten150Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes190Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO1.620Aantal2025
Leerlingen VO1.130Aantal2025
Studenten MBO380Aantal2025
Studenten HBO340Aantal2025
Studenten WO140Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.140Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau3.980Aantal2024
Hoger opleidingsniveau6.620Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau17%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau31%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau52%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura565Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten1.190Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners66Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid797Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.000Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.080Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom48%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd13%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.060Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.210Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.030Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen86%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning950Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.040Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.250Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning730Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.255Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2.931Aantal2026
Adressen met definitief energielabel5.148Aantal2026
Energielabels A+++++2Aantal2026
Energielabels A++++66Aantal2026
Energielabels A+++147Aantal2026
Energielabels A++49Aantal2026
Energielabels A+190Aantal2026
Energielabels A1.776Aantal2026
Energielabels B1.181Aantal2026
Energielabels C2.292Aantal2026
Energielabels D830Aantal2026
Energielabels E521Aantal2026
Energielabels F617Aantal2026
Energielabels G408Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Waalre. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn39%Percentage2024
Drinken83%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten63%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk51%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk43%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Waalre. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam43%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam26%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten63%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Waalre. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid76%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid27%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Waalre. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens7.875Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens2.520Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens5.355Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen2.550Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen2.800Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens68%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen36%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking9.320Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers14.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners806Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€53.200Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€43.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen36%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Personen in armoede1,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€60.300euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen28%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen31%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€357.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand190Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO500Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW160Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW3.970Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW22%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Waalre. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland13.680Aantal2026
Herkomst buiten Nederland4.185Aantal2026
Herkomst Europa1.885Aantal2026
Herkomst buiten Europa2.300Aantal2026
% Herkomst Nederland77%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland23%Percentage2026
% Herkomst Europa11%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa13%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland13.675Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa850Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa925Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.775Aantal2026
Geboren in Nederland15.450Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.040Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.375Aantal2026
Geboren buiten Nederland2.415Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland77%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,76%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland86%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland14%Percentage2026
Autochtoon14.285Aantal2022
Westers2.050Aantal2022
Niet-westers1.290Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba105Aantal2022
Marokko40Aantal2022
Suriname115Aantal2022
Turkije145Aantal2022
Overig niet-westers885Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Waalre. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven487Aantal2025
Diefstal235Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven42Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting74Aantal2025
Verkeersovertredingen74Aantal2025
Vernieling44Aantal2025
Overige misdrijven18Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Waalre, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km9,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km10Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km9,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km70Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km32Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km50Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km7,3Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km9,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km36Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Waalre. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK086600Code2026
RegionaamWaalreNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode08660000Code2026
Oppervlakte totaal2.266Aantal hectaren2026
Oppervlakte land2.241Aantal hectaren2026
Oppervlakte water26Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid913Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal9.334Aantal2026
Adressen met postcode8.960Aantal2026
Adressen met woonfunctie8.443Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie87Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie101Aantal2026
Adressen met industriefunctie232Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie209Aantal2026
Adressen met logiesfunctie26Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie10Aantal2026
Adressen met sportfunctie14Aantal2026
Adressen met winkelfunctie111Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie419Aantal2026
Verblijfsobjecten9.319Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen15Aantal2026
Panden met adres7.660Aantal2026
Adressen met pand9.311Aantal2026
Percelen met adres6.911Aantal2026
Adressen met perceel9.334Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom8.994Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom340Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom8.162Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom281Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190065Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925128Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950725Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19702.164Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.895Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.233Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.010Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010644Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020720Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later723Aantal2026
Postcodegebied5581AA-5583ZLNaam2026
Meest voorkomende postcode5581Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode41%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Waalre.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal83Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade73Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade10Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Waalre zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal9.870Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine7.405Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof2.465Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,25Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte440Aantal2025
Motorfietsen730Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Waalre. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad8.116Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners453Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen77Aantal2025
Niet-woningvoorraad837Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen31Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€531.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen6.655Aantal2025
Meergezinswoningen1.461Aantal2025
Koopwoningen6.006Aantal2025
Huurwoningen2.110Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.380Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders730Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond7.791Aantal2025
Onbewoond325Aantal2025
% Koopwoningen74%Percentage2025
% Huurwoningen26%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties17%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen82%Percentage2025
% Meergezinswoningen18%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen1.533Aantal2026
Tussenwoningen2.765Aantal2026
Hoekwoningen1.491Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen1.153Aantal2026
Vrijstaande woningen1.501Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen18%Percentage2026
% Tussenwoningen33%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen14%Percentage2026
% Vrijstaande woningen18%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945768Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651.429Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751.585Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.245Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.111Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005719Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015589Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025727Aantal2026
Woningen 2025 en later267Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 19459%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196517%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197519%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198515%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199513%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20059%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20259%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Waalre komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Waalre. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 00 Waalre: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Gemiddeld huishoudinkomen€60.300€41.900€18.400€8.0772,28
2Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€53.200€42.200€11.000€6.0791,81
3Gemiddeld inkomen per inwoner€43.300€34.900€8.400€5.0211,67
4% Hoger opleidingsniveau52%33%19%11%1,65
5Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€357.600€135.500€222.100€142.6171,56

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Waalre.

RegioSoort regioGemiddeld huishoudinkomenGemiddeld inkomen per inkomensontvangerGemiddeld inkomen per inwoner% Hoger opleidingsniveauMediaan vermogen van particuliere huishoudens
WaalreWijk€60.300€53.200€43.30052%€357.600
NederlandLand€41.900€42.200€34.90033%€135.500
WaalreGemeente€60.300€53.200€43.30052%€357.600
WaalreBuurt€55.500€54.700€44.10053%€370.800
AalstBuurt€79.100€54.600€45.90047%€297.400

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Waalre.

Top 5 kenmerken wijk 00 Waalre:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 00 Waalre. Op deze onderwerpen verschilt wijk 00 Waalre relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 00 Waalre, Nederland, de gemeente en de andere wijken en/of buurten binnen de gemeente. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Waalre met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Waalre, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 00 Waalre staan in de uitgebreide download voor Waalre.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Waalre.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Waalre.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Waalre. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron