Statistieken woonplaats Noordbroek

Statistieken woonplaats Noordbroek

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Noordbroek in de gemeente Midden-Groningen Vlag van de gemeente Midden-Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Noordbroek in de gemeente Midden-Groningen Vlag van de gemeente Midden-Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Noordbroek.Bekijk kaart
Woonplaats Noordbroek in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Noordbroek.

Kerncijfers van de woonplaats Noordbroek
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Noordbroek.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Noordbroek.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode883Kadaster2026
Adressen met woonfunctie843Kadaster2026
Panden met adres844Kadaster2026
Percelen met adres671Kadaster2026
Woningvoorraad829CBS2025
Huishoudens800CBS2026
Inwoners1.805CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Noordbroek en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Noordbroek.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Noordbroek
Kaart van de omgeving van de woonplaats Noordbroek.
Afbeelding van de woonplaats Noordbroek op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Noordbroek binnen de gemeente Midden-Groningen.

Bekijk de statistieken voor alle 140 gebieden binnen de gemeente Midden-Groningen via de overzichtspagina van de gebieden in de Midden-Groningen.

Overzicht gebieden Meer Midden-Groningen
Over de woonplaats Noordbroek

De woonplaats Noordbroek ligt binnen de gemeente Midden-Groningen.

Er zijn 889 adressen en 829 woningen in de woonplaats Noordbroek. 66% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €313.000. Er wonen 1.805 inwoners in de woonplaats Noordbroek, waarvan het grootste deel (30%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Noordbroek telt 800 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 1.095 personenauto’s en 220 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Noordbroek.

Woonplaats Noordbroek heeft een totale oppervlakte van 2.570 hectare, waarvan 2.551 hectare land en 20 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 188 adressen per km2.

De data voor woonplaats Noordbroek zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Noordbroek:

De gegevens voor de woonplaats Noordbroek zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Noordbroek valt precies samen met de wijk Noordbroek. De data voor de wijk Noordbroek en voor woonplaats Noordbroek zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Noordbroek zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Midden-Groningen. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Noordbroek.

Wonen in de woonplaats Noordbroek

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Noordbroek.

Kenmerken van de 829 woningen in de woonplaats Noordbroek
Er zijn 829 woningen in de woonplaats Noordbroek.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Midden-Groningen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Noordbroek was €313.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Noordbroek.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Noordbroek:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Noordbroek% verschil
2025€313.0005%
2024€298.00016%
2023€257.00015%
2022€223.0007,7%
2021€207.0007,3%
2020€193.0003,21%
2019€187.00019%
2018€157.0003,29%
2017€152.0003,4%
2016€147.000-1,34%
2015€149.000-8%
2014€162.000-6,9%
2013€174.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Noordbroek is met €139.000 toegenomen van €174.000 in 2013 tot €313.000 in 2025 (dat is een toename van 80%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.583 (5,3%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Midden-Groningen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Midden-Groningen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Noordbroek is €313.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 829 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Midden-Groningen (geel), 25 woonplaatsen (groen) en 21 wijken (oranje). De woonplaats Noordbroek wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Noordbroek: er zijn 473 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Noordbroek.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Noordbroek

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Noordbroek, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Midden-Groningen.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Noordbroek telt 1.805 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Noordbroek. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Noordbroek:

JaarAantal inwoners de woonplaats Noordbroek% verschil
20261.805-1,1%
20251.825-1,35%
20241.850-1,33%
20231.8750,54%
20221.865-0,8%
20211.8800,53%
20201.870-0,27%
20191.875-0,27%
20181.8800,53%
20171.870-1,06%
20161.8900,53%
20151.8801,08%
20141.860-1,59%
20131.890geen data

De bevolking van de woonplaats Noordbroek is met 85 personen gedaald van 1.890 personen in 2013 tot 1.805 personen in 2026 (dat is een afname van 4,5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -7 personen (-0,35%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Midden-Groningen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Noordbroek:

In 2013 telde de woonplaats Noordbroek 1.890 inwoners. Het aantal van 1.890 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2016 was het aantal ook op het hoogste punt van 1.890 personen. In 2026 is het aantal gedaald tot 1.805 personen. Dit is een daling van 85 (-4,5%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -20 (-1,1%). Het aantal van 1.805 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Noordbroek
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Noordbroek is 45 tot 65 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Midden-Groningen.

Burgerlijke staat in de woonplaats Noordbroek
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Noordbroek naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 800 huishoudens in de woonplaats Noordbroek. Er waren 255 eenpersoonshuishoudens en 545 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Noordbroek. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Noordbroek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Noordbroek per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Noordbroek:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.6557575
20251.6707575
20241.6958080
20231.7257575
20221.73500
20211.7606060
20201.7555758
20191.7705352
20181.7755352
20171.7705050
20161.7905050
20151.7755352
20141.7674746
20131.7775657

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Noordbroek als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 4,16% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,16% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 2,96% en herkomst van buiten Europa: 3,02%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Noordbroek is 96% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Noordbroek: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Noordbroek.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Noordbroek. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Noordbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Noordbroek.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Midden-Groningen als geheel 42 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Midden-Groningen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Noordbroek genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 25 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Noordbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Noordbroek.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Midden-Groningen als geheel 60 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Midden-Groningen.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Noordbroek

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Noordbroek. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Noordbroek
Woonplaats NoordbroekGemeente Midden-GroningenGemeente Groningen
Aantal kinderopvanglocaties4141360
Aantal kindplaatsen682.34811.661
Aantal vestigingen basisonderwijs13080
Aantal leerlingen basisonderwijs1284.15215.901
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0430
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.44616.469
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0029
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.919
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Noordbroek. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Noordbroek is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Midden-Groningen1,01,11,03,43,44,8
Wijk Foxham en Hoogezand-Noord0,40,50,60,90,92,2
Wijk Hoogezand-Zuid0,70,70,41,81,81,8
Kalkwijk0,60,71,41,31,31,3
Wijk Sappemeer0,80,90,92,12,12,9
Wijk Kiel-Windeweer3,93,64,05,15,15,1
Wijk Kropswolde1,31,31,44,74,74,7
Wijk Foxhol0,31,80,43,43,44,4
Wijk Westerbroek en Waterhuizen3,63,93,66,06,06,9
Wijk Harkstede Scharmer en Woudbloem1,01,01,07,87,89,1
Wijk Kolham0,80,90,93,13,14,6
Wijk Froombosch2,52,51,74,74,76,1
Wijk Slochteren1,51,50,56,56,59,2
Wijk Schildwolde0,80,80,65,05,011,4
Wijk Hellum1,71,71,52,72,711,6
Wijk Siddeburen0,90,90,70,80,810,2
Wijk Eemskanaal-Zuid5,15,04,89,09,09,9
Wijk Tjuchem en Steendam4,34,34,44,64,67,5
Wijk Muntendam0,81,00,73,83,83,8
Wijk Noordbroek0,90,90,96,36,310,7
Wijk Zuidbroek1,11,21,07,17,17,4
Wijk Meeden1,01,00,96,36,36,4
Woonplaats Foxhol0,31,80,43,43,44,4
Woonplaats Hoogezand0,60,60,61,41,41,9
Woonplaats Kiel-Windeweer3,93,64,05,15,15,1
Woonplaats Kropswolde1,31,31,44,74,74,7
Woonplaats Sappemeer0,80,90,92,12,12,9
Woonplaats Waterhuizen3,13,12,94,54,94,5
Woonplaats Westerbroek3,63,93,66,06,06,9
Woonplaats Froombosch2,52,51,74,74,76,1
Woonplaats Harkstede0,80,80,88,08,09,3
Woonplaats Hellum1,71,71,52,72,711,6
Woonplaats Kolham0,80,90,93,13,14,6
Woonplaats Lageland3,63,63,68,58,59,4
Woonplaats Luddeweer5,65,65,310,410,411,8
Woonplaats Overschild5,55,55,19,19,19,9
Woonplaats Scharmer1,92,01,96,16,17,6
Woonplaats Schildwolde0,80,80,65,05,011,4
Woonplaats Siddeburen0,90,90,70,80,810,2
Woonplaats Slochteren1,51,50,56,56,59,2
Woonplaats Steendam3,13,13,54,14,16,7
Woonplaats Tjuchem5,25,25,25,15,18,2
Woonplaats Woudbloem3,53,53,59,69,611,0
Woonplaats Borgercompagnie3,13,34,44,94,94,9
Woonplaats Tripscompagnie2,93,13,64,94,94,9
Woonplaats Meeden1,01,00,96,36,36,4
Woonplaats Muntendam0,81,00,73,83,83,8
Woonplaats Noordbroek0,90,90,96,36,310,7
Woonplaats Zuidbroek1,11,21,07,17,17,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Noordbroek in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Midden-Groningen (geel), 26 woonplaatsen (roze) en 21 wijken (groen). Woonplaats Noordbroek wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Noordbroek
In 2025 woonden er 290 leerlingen en studenten in de woonplaats Noordbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Noordbroek, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Noordbroek.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er is één school in de woonplaats Noordbroek in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Noordbroek van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Noordbroek:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001
20131001
20141001
20151001
20161001
20171001
20181001
20191001
20201001
20211001
20221001
20231001
20241001
20251001
20261001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Noordbroek

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Noordbroek, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (220 totaal)
In de woonplaats Noordbroek zijn in totaal 220 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 220 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 225 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Noordbroek (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Noordbroek voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Noordbroek is €28.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Noordbroek.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Noordbroek is €28.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.100. Woonplaats Noordbroek telt 1.500 inkomensontvangers op 1.805 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de woonplaats Noordbroek heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Midden-Groningen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Midden-Groningen en elke woonplaats in de gemeente Midden-Groningen (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Noordbroek is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Noordbroek

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Noordbroek.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Noordbroek
Er zijn 32 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Noordbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Noordbroek op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 32 elektrische auto’s in de woonplaats Noordbroek. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Noordbroek die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Noordbroek. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.122 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Noordbroek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Noordbroek geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.873 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Noordbroek (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.124 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Noordbroek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Noordbroek geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de woonplaats Noordbroek in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Noordbroek. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Noordbroek plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade2
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Noordbroek vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Noordbroek

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Noordbroek op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 31 misdrijven in de woonplaats Noordbroek geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Noordbroek, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Noordbroek zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 611 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 29 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Noordbroek 31 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Noordbroek in 2025 zijn Horizontale fraude (9 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Noordbroek.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Noordbroek geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Noordbroek per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Noordbroek over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Midden-Groningen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de woonplaats Noordbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Noordbroek.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Noordbroek. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Noordbroek

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Noordbroek.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Woonzorgcentrum Gockingaheem in Noordbroek
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Woonzorgcentrum Gockingaheem in Noordbroek bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Noordbroek stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Woonzorgcentrum Gockingaheem in Noordbroek is uitgebracht. Stembureau Woonzorgcentrum Gockingaheem in Noordbroek was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Noordbroek.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 84 stembureaus in de gemeente Midden-Groningen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Midden-Groningen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Midden-Groningen.

Stembureaus Midden-Groningen
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Noordbroek

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Noordbroek.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Noordbroek telt in totaal 889 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 80% van de adressen in woonplaats Noordbroek ligt binnen de bebouwde kom en 20% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Midden-Groningen
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Noordbroek zijn er 843 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Noordbroek.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 130 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de woonplaats Noordbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Noordbroek. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Noordbroek voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Noordbroek voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Noordbroek
Bevolking53971
Adressen2.093188
Autos27543

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Noordbroek ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Noordbroek is 4,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Noordbroek tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Noordbroek tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk4,2
Supermarkt0,8
Restaurant3,4
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs6,3
Bibliotheek0,9
Treinstation5,4
Sportterrein3,4
Bioscoop10,9
Museum6,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Noordbroek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Noordbroek.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Noordbroek:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7001.570
Tussenwoning1.1302.260
Hoekwoning1.2402.000
Twee-onder-één-kap woning1.0002.480
Vrijstaande woning1.3503.250
Koopwoning1.2803.160
Huurwoning1.0702.200

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Noordbroek zijn G (203 adressen) en A (163 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Noordbroek. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Noordbroek: 203 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Midden-Groningen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Noordbroek met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Noordbroek voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal220Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij55Aantal2025
B-F Nijverheid en energie30Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening40Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij24%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie13%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,44%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,22%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening18%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg13%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Noordbroek, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.805Aantal2026
Mannen895Aantal2026
Vrouwen910Aantal2026
0 tot 15 jaar250Aantal2026
15 tot 25 jaar135Aantal2026
25 tot 45 jaar375Aantal2026
45 tot 65 jaar550Aantal2026
65 jaar of ouder495Aantal2026
Ongehuwd760Aantal2026
Gehuwd770Aantal2026
Gescheiden140Aantal2026
Verweduwd135Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar7,5%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd43%Percentage2026
% Gescheiden7,8%Percentage2026
% Verweduwd7,5%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes40Aantal2025
Sterfte relatief25Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO150Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau360Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau690Aantal2024
Hoger opleidingsniveau310Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau51%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau23%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura55Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg15%Percentage2024
Wmo cliënten190Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners103Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid71Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.980Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.420Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom70%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.000Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.150Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement700Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.240Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.070Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel51Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel362Aantal2026
Adressen met definitief energielabel476Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+34Aantal2026
Energielabels A163Aantal2026
Energielabels B157Aantal2026
Energielabels C110Aantal2026
Energielabels D70Aantal2026
Energielabels E30Aantal2026
Energielabels F65Aantal2026
Energielabels G203Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Noordbroek. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens800Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens255Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens545Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen295Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen250Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens68%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen31%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking920Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie69%Percentage2024
% Werknemers80%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen20%Percentage2024
Inkomensontvangers1.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners811Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€28.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede1,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen40%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€168.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO130Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW440Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW24%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Noordbroek. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.655Aantal2026
Herkomst buiten Nederland150Aantal2026
Herkomst Europa75Aantal2026
Herkomst buiten Europa75Aantal2026
% Herkomst Nederland92%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland8,3%Percentage2026
% Herkomst Europa4,16%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,16%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.650Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland85Aantal2026
Geboren in Nederland1.735Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland65Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,49%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,71%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,22%Percentage2026
% Geboren in Nederland96%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,66%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland3,6%Percentage2026
Autochtoon1.735Aantal2022
Westers85Aantal2022
Niet-westers45Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers20Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Noordbroek. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven31Aantal2025
Diefstal6Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting9Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling7Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Noordbroek, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand8,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km6,3Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand11Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand7,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand7,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand24Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand23Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,5Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km6,3Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km12Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Noordbroek. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2279Code2026
RegionaamNoordbroekNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal2.570Aantal hectaren2026
Oppervlakte land2.551Aantal hectaren2026
Oppervlakte water20Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid188Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal889Aantal2026
Adressen met postcode883Aantal2026
Adressen met woonfunctie843Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie10Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie4Aantal2026
Adressen met industriefunctie46Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie3Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie22Aantal2026
Verblijfsobjecten889Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres844Aantal2026
Adressen met pand889Aantal2026
Percelen met adres671Aantal2026
Adressen met perceel889Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom715Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom174Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom689Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom154Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17003Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190080Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192596Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950105Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970131Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980104Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199090Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000116Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010116Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202026Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later22Aantal2026
Postcodegebied9635AA-9635VDNaam2026
Meest voorkomende postcode9635Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Noordbroek.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Noordbroek zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.095Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine855Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof240Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,35Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte43Aantal2025
Motorfietsen110Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Noordbroek. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad829Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners454Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen3Aantal2025
Niet-woningvoorraad46Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€313.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen788Aantal2025
Meergezinswoningen41Aantal2025
Koopwoningen547Aantal2025
Huurwoningen282Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties207Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders75Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond804Aantal2025
Onbewoond25Aantal2025
% Koopwoningen66%Percentage2025
% Huurwoningen34%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties25%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen95%Percentage2025
% Meergezinswoningen5%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen43Aantal2026
Tussenwoningen57Aantal2026
Hoekwoningen52Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen218Aantal2026
Vrijstaande woningen473Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen5%Percentage2026
% Tussenwoningen7%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen26%Percentage2026
% Vrijstaande woningen56%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945266Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965104Aantal2026
Woningen 1965 tot 197577Aantal2026
Woningen 1975 tot 198584Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995122Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005115Aantal2026
Woningen 2005 tot 201552Aantal2026
Woningen 2015 tot 202517Aantal2026
Woningen 2025 en later6Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194532%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19759%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198510%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199514%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200514%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Noordbroek komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Midden-Groningen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Noordbroek.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Midden-Groningen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Midden-Groningen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron