Statistieken woonplaats Ten Post

Statistieken woonplaats Ten Post

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Ten Post in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Ten Post in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Ten Post.Bekijk kaart
Woonplaats Ten Post in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Ten Post.

Kerncijfers van de woonplaats Ten Post
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Ten Post.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Ten Post.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode481Kadaster2026
Adressen met woonfunctie457Kadaster2026
Panden met adres479Kadaster2026
Percelen met adres343Kadaster2026
Woningvoorraad437CBS2025
Huishoudens355CBS2026
Inwoners780CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Ten Post en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Ten Post.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Ten Post
Kaart van de omgeving van de woonplaats Ten Post.
Afbeelding van de woonplaats Ten Post op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Ten Post binnen de gemeente Groningen.

Bekijk de statistieken voor alle 197 gebieden binnen de gemeente Groningen via de overzichtspagina van de gebieden in de Groningen.

Overzicht gebieden Meer Groningen
Over de woonplaats Ten Post

De woonplaats Ten Post ligt binnen de gemeente Groningen.

Er zijn 485 adressen en 437 woningen in de woonplaats Ten Post. 63% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €253.689. Er wonen 780 inwoners in de woonplaats Ten Post, waarvan de grootste groep (33%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Ten Post telt 355 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 495 personenauto’s en 115 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Ten Post.

Woonplaats Ten Post heeft een totale oppervlakte van 945 hectare, waarvan 937 hectare land en 8 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 85 adressen per km2.

De data voor woonplaats Ten Post zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Ten Post:

De gegevens voor de woonplaats Ten Post zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Ten Post valt samen met 3 buurten. Dit zijn: buurt Ten Post Dorp, buurt Wittewierum en buurt Buitengebied Ten Post. De cijfers voor de woonplaats Ten Post zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Ten Post zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Ten Post.

Wonen in de woonplaats Ten Post

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Ten Post.

Kenmerken van de 437 woningen in de woonplaats Ten Post
Er zijn 437 woningen in de woonplaats Ten Post.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Groningen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Ten Post was €253.689 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Ten Post.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Ten Post:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Ten Post% verschil
2025€253.6897,5%
2024€235.9020,52%
2023€234.67817%
2022€200.9266,6%
2021€188.516-2,1%
2020€192.5606,3%
2019€181.18319%
2018€152.0003,4%
2017€147.0002,8%
2016€143.000-0,69%
2015€144.000-5,3%
2014€152.000-5%
2013€160.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Ten Post is met €93.689 toegenomen van €160.000 in 2013 tot €253.689 in 2025 (dat is een stijging van 59%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €7.807 (4,17%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Groningen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Groningen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Ten Post is €253.689, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 437 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), 15 woonplaatsen (groen) en 20 wijken (oranje). De woonplaats Ten Post wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Ten Post: er zijn 235 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Ten Post.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Ten Post

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Ten Post, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Groningen.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Ten Post telt 780 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Ten Post. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Ten Post:

JaarAantal inwoners de woonplaats Ten Post% verschil
2026780-1,89%
2025795-0,62%
2024800-0,62%
20238054,55%
2022770-1,28%
2021780-0,64%
20207850,64%
2019780-0,89%
2018787-1,25%
2017797-1,48%
2016809-0,86%
20158160,25%
2014814-2,05%
2013831geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Ten Post is met 51 inwoners gedaald van 831 inwoners in 2013 tot 780 inwoners in 2026 (dat is een daling van 6,1%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -4 inwoners (-0,47%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers dalen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Groningen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Ten Post:

In 2013 waren er 831 inwoners in de woonplaats Ten Post. Het aantal van 831 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2022 is het aantal gedaald tot 770 inwoners. Dit is een daling van 61 (-7,3%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -10 (-1,28%). Het aantal van 770 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de woonplaats Ten Post 780 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Ten Post
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Ten Post is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Groningen.

Burgerlijke staat in de woonplaats Ten Post
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Ten Post naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 355 huishoudens in de woonplaats Ten Post. Er waren 120 eenpersoonshuishoudens en 235 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Ten Post. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Ten Post.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Ten Post per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Ten Post:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20267052050
20257301550
20247352050
20237452540
202274000
20217401525
20207351634
20197301634
20187351936
20177691119
20167791321
20157811424
20147841222
20138051219

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Ten Post als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 2,58% en herkomst uit landen buiten Europa: 6,5% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europa: 1,44% en herkomst van buiten Europa: 2,27%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Ten Post is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Ten Post: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Ten Post.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Ten Post. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 12 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Ten Post.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Ten Post.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Groningen als geheel 172 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Groningen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Ten Post genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 6 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Ten Post.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Ten Post.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Groningen als geheel 148 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Groningen.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Ten Post

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Ten Post. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Ten Post
Woonplaats Ten PostGemeente GroningenProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties23601.213
Aantal kindplaatsen2611.66127.342
Aantal vestigingen basisonderwijs180283
Aantal leerlingen basisonderwijs3315.90141.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs03076
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs016.46933.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs02936
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs017.91920.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs0241241
Aantal studenten hoger onderwijs061.88961.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Ten Post. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Ten Post is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Groningen0,60,60,81,82,02,2
Wijk Centrum0,50,60,81,01,11,0
Wijk Oud-Zuid0,50,60,60,91,00,9
Wijk Oud-West0,50,80,71,51,71,7
Wijk Oud-Noord0,50,60,81,31,41,5
Wijk Oud-Oost0,40,40,60,80,81,4
Wijk Zuidoost0,81,11,42,12,22,2
Wijk Midden-Zuid0,40,50,90,60,90,9
Wijk Zuidwest0,60,71,01,71,72,1
Wijk Hoogkerk en omgeving0,70,81,03,33,34,2
Wijk Nieuw-West0,60,71,01,61,62,7
Wijk Nieuw-Noord0,30,40,50,90,90,9
Wijk Noordoost0,40,80,92,72,72,8
Wijk Nieuw-Oost0,50,50,91,41,42,1
Wijk Meerdorpen0,80,80,75,45,45,9
Wijk Meerstad en omgeving0,90,91,04,74,75,7
Wijk Ten Boer en omgeving1,50,80,611,711,712,5
Wijk Ten Post en omgeving1,61,60,911,512,111,6
Wijk Haren-West en omgeving0,70,51,01,62,41,6
Wijk Haren-Oost en omgeving0,50,40,42,33,62,3
Wijk Glimmen-Onnen-Noordlaren1,01,51,55,56,15,5
Woonplaats Groningen0,50,60,81,41,41,7
Woonplaats Haren0,60,50,81,82,71,8
Woonplaats Glimmen0,60,60,65,15,75,3
Woonplaats Noordlaren0,83,03,08,08,08,1
Woonplaats Onnen2,02,02,34,15,34,1
Woonplaats Ten Boer1,40,70,512,912,913,7
Woonplaats Ten Post0,70,70,711,212,011,2
Woonplaats Garmerwolde2,30,70,75,05,06,0
Woonplaats Thesinge0,60,60,67,67,68,6
Woonplaats Woltersum3,63,40,612,812,813,4
Woonplaats Sint Annen3,93,13,111,911,912,0
Woonplaats Lellens2,12,12,112,313,112,3
Woonplaats Winneweer2,32,32,39,19,99,1
Woonplaats Meerstad0,80,90,94,64,65,6
Woonplaats Harkstede1,40,91,56,06,06,9
Woonplaats Lageland3,23,24,25,75,76,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Ten Post in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), 15 woonplaatsen (roze) en 20 wijken (groen). Woonplaats Ten Post wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Ten Post
In 2025 woonden er 160 leerlingen en studenten in de woonplaats Ten Post.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Ten Post, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Ten Post.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er is één school in de woonplaats Ten Post in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Ten Post van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Ten Post:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20072002
20082002
20092002
20102002
20112002
20122002
20132002
20141001
20151001
20161001
20171001
20181001
20191001
20201001
20211001
20221001
20231001
20241001
20251001
20261001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Ten Post

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Ten Post, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (115 totaal)
In de woonplaats Ten Post zijn in totaal 115 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 115 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 90 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Ten Post (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Ten Post voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Ten Post is €28.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Ten Post.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Ten Post is €28.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.317. Woonplaats Ten Post telt 700 inkomensontvangers op 780 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de woonplaats Ten Post heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Groningen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Groningen en elke woonplaats in de gemeente Groningen (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Ten Post is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Ten Post

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Ten Post.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Ten Post
Er zijn 31 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Ten Post.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Ten Post op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 31 elektrische auto’s in de woonplaats Ten Post. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Ten Post die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Ten Post. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 471 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Ten Post in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Ten Post geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 841 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Ten Post (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 497 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Ten Post in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Ten Post geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 9 verkeersongevallen in de woonplaats Ten Post in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Ten Post. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Ten Post plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal9
Materiële schade8
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Ten Post vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Ten Post

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Ten Post op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 9 misdrijven in de woonplaats Ten Post geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Ten Post, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Ten Post zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 255 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 24 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Ten Post 9 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Ten Post in 2025 zijn Horizontale fraude (4 delicten) en Ongevallen (weg) (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 5 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de woonplaats Ten Post.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 4 misdrijven in de woonplaats Ten Post geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Ten Post per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Ten Post over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Groningen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de woonplaats Ten Post.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Ten Post.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Ten Post. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Ten Post

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Ten Post.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Ten Post stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Ten Post.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 392 stembureaus in de gemeente Groningen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Groningen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen.

Stembureaus Groningen
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Ten Post

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Ten Post.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Ten Post telt in totaal 485 adressen, met 484 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). 79% van de adressen in woonplaats Ten Post ligt binnen de bebouwde kom en 21% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Groningen
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Ten Post zijn er 457 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Ten Post.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 191 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de woonplaats Ten Post.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Ten Post. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Ten Post voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Ten Post voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Ten Post
Bevolking53983
Adressen2.09385
Autos27553

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Ten Post ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Ten Post is 4,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Ten Post tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Ten Post tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk4,0
Supermarkt4,1
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs11,2
Bibliotheek4,1
Treinstation6,4
Sportterrein0,7
Bioscoop15,1
Museum8,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Ten Post.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Ten Post.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Ten Post:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning4292.271
Hoekwoning5022.408
Twee-onder-één-kap woning8412.712
Vrijstaande woning1.3023.379
Koopwoning1.2803.285
Huurwoning5582.579

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Ten Post zijn G (105 adressen) en A (58 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Ten Post. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Ten Post: 105 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Ten Post met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Ten Post voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal115Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij10Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening15Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij11%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie22%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,6%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening17%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Ten Post, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners780Aantal2026
Mannen415Aantal2026
Vrouwen365Aantal2026
0 tot 15 jaar115Aantal2026
15 tot 25 jaar95Aantal2026
25 tot 45 jaar165Aantal2026
45 tot 65 jaar255Aantal2026
65 jaar of ouder150Aantal2026
Ongehuwd360Aantal2026
Gehuwd330Aantal2026
Gescheiden50Aantal2026
Verweduwd40Aantal2026
% Mannen53%Percentage2026
% Vrouwen47%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden6,4%Percentage2026
% Verweduwd5,1%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief12Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief6Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO60Aantal2025
Leerlingen VO30Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau160Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau280Aantal2024
Hoger opleidingsniveau100Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau52%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau19%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten30Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners38Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid83Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.383Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.917Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom53%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd29%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.271Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.408Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.712Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.379Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.579Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.285Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning862Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen23%Percentage2024
% Aardgaswoningen43%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning429Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning502Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning841Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.302Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning558Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel147Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel155Aantal2026
Adressen met definitief energielabel183Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++26Aantal2026
Energielabels A+++53Aantal2026
Energielabels A++9Aantal2026
Energielabels A+3Aantal2026
Energielabels A58Aantal2026
Energielabels B16Aantal2026
Energielabels C19Aantal2026
Energielabels D14Aantal2026
Energielabels E9Aantal2026
Energielabels F26Aantal2026
Energielabels G105Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Ten Post. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens355Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens120Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens235Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen115Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen120Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens66%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,24Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking266Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie76%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners875Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.317Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€28.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede0,94%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,83%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen31%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€200.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW130Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Ten Post. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland705Aantal2026
Herkomst buiten Nederland70Aantal2026
Herkomst Europa20Aantal2026
Herkomst buiten Europa50Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9%Percentage2026
% Herkomst Europa2,58%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa6,5%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland710Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland30Aantal2026
Geboren in Nederland740Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland45Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,64%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,87%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,21%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,56%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,21%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,8%Percentage2026
Autochtoon740Aantal2022
Westers15Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Ten Post. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven9Aantal2025
Diefstal1Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Ten Post, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,99Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,14Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,76Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,99Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,81Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,94Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,13Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,08Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km0,88Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand4,13Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,31Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Café afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,83Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,16Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,82Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,89Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,68Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,31Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km8,5Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,33Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km49Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,74Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,79Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,41Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km2,04Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,74Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,79Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,15Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km4,78Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,74Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,79Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,27Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand12Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand11Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,64Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,19Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,66Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,34Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,34Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,69Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,69Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,71Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,35Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,13Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand18Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,4Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km10Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,82Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Ten Post. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1830Code2026
RegionaamTen PostNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal945Aantal hectaren2026
Oppervlakte land937Aantal hectaren2026
Oppervlakte water8Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid85Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal485Aantal2026
Adressen met postcode481Aantal2026
Adressen met woonfunctie457Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie26Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie2Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie6Aantal2026
Verblijfsobjecten484Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres479Aantal2026
Adressen met pand484Aantal2026
Percelen met adres343Aantal2026
Adressen met perceel485Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom381Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom104Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom363Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom94Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190034Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192574Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195044Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197035Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198015Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19906Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200010Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201022Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202051Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later192Aantal2026
Postcodegebied9792PA-9792TKNaam2026
Meest voorkomende postcode9792Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Ten Post.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal9Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade8Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Ten Post zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal495Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine355Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof140Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,41Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte53Aantal2025
Motorfietsen55Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Ten Post. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad437Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners550Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen16Aantal2025
Niet-woningvoorraad25Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€253.689Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen433Aantal2025
Meergezinswoningen4Aantal2025
Koopwoningen273Aantal2025
Huurwoningen164Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties49Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders115Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond331Aantal2025
Onbewoond106Aantal2025
% Koopwoningen63%Percentage2025
% Huurwoningen37%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties11%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders26%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen99%Percentage2025
% Meergezinswoningen1%Percentage2025
% Bewoond76%Percentage2025
% Onbewoond24%Percentage2025
Appartementen4Aantal2026
Tussenwoningen76Aantal2026
Hoekwoningen76Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen66Aantal2026
Vrijstaande woningen235Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen1,0%Percentage2026
% Tussenwoningen17%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen14%Percentage2026
% Vrijstaande woningen51%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945144Aantal2026
Woningen 1945 tot 196522Aantal2026
Woningen 1965 tot 197514Aantal2026
Woningen 1975 tot 19859Aantal2026
Woningen 1985 tot 19954Aantal2026
Woningen 1995 tot 200519Aantal2026
Woningen 2005 tot 201516Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025194Aantal2026
Woningen 2025 en later35Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194532%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19655%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202542%Percentage2026
% Woningen 2025 en later8%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Ten Post komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Groningen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Ten Post.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Groningen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Groningen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron