Statistieken buurt Couwenhoven

Statistieken buurt Couwenhoven

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Couwenhoven in de gemeente Zeist Vlag van de gemeente Zeist. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Couwenhoven in de gemeente Zeist Vlag van de gemeente Zeist. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Couwenhoven.Bekijk kaart
Buurt Couwenhoven in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Couwenhoven.

Kerncijfers van de buurt Couwenhoven
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Couwenhoven.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Couwenhoven.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode967Kadaster2026
Adressen met woonfunctie964Kadaster2026
Panden met adres645Kadaster2026
Percelen met adres507Kadaster2026
Woningvoorraad964CBS2025
Huishoudens995CBS2026
Inwoners2.470CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Couwenhoven en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Couwenhoven.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Couwenhoven
Kaart van de omgeving van de buurt Couwenhoven.
Afbeelding van de buurt Couwenhoven op de kaart.

Kaart van de wijk Zeist-West met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Crosestein, 2: Vogelwijk, 3: Nijenheim, 4: Brugakker, 5: De Clomp, 6: Griffensteijn/Kersbergen, 7: Couwenhoven, 8: Weidegebied, 9: Blikkenburg en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 46 gebieden binnen de gemeente Zeist via de overzichtspagina van de gebieden in de Zeist.

Overzicht gebieden Meer Zeist
Over de buurt Couwenhoven

De buurt Couwenhoven ligt binnen de wijk Zeist-West in de gemeente Zeist. De meest voorkomende postcode in de buurt Couwenhoven is postcode 3703.

Er zijn 974 adressen en 964 woningen in de buurt Couwenhoven in de gemeente Zeist. 53% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €421.000. Er wonen 2.470 inwoners in de buurt Couwenhoven en 25% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Couwenhoven telt 995 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 990 personenauto’s en 260 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Couwenhoven.

Buurt Couwenhoven heeft een oppervlakte van 34 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.480 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Couwenhoven.

Wonen in de buurt Couwenhoven

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Couwenhoven.

Kenmerken van de 964 woningen in de buurt Couwenhoven
Er zijn 964 woningen in de buurt Couwenhoven.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zeist in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Couwenhoven was €421.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Couwenhoven.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Couwenhoven:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Couwenhoven% verschil
2025€421.0003,95%
2024€405.000-0,98%
2023€409.00017%
2022€351.00014%
2021€307.0008,9%
2020€282.0008,5%
2019€260.0004,84%
2018€248.00011%
2017€223.0003,24%
2016€216.000-1,82%
2015€220.000-3,51%
2014€228.000-5%
2013€240.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Couwenhoven is met €181.000 gestegen van €240.000 in 2013 tot €421.000 in 2025 (dat is een toename van 75%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.083 (5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zeist.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Couwenhoven met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zeist.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Couwenhoven is €421.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 21% en er zijn 964 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Zeist (geel), 5 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 32 buurten (blauw). De buurt Couwenhoven wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Couwenhoven: er zijn 465 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Couwenhoven.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Couwenhoven

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Couwenhoven, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zeist.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Couwenhoven telt 2.470 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Couwenhoven. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Couwenhoven:

JaarAantal inwoners de buurt Couwenhoven% verschil
20262.4700,2%
20252.465-0,4%
20242.4751,02%
20232.4500,62%
20222.4350,41%
20212.425-0,41%
20202.4351,04%
20192.4100,63%
20182.3950,42%
20172.385-1,04%
20162.4100,42%
20152.4000,0%
20142.4001,27%
20132.370geen data

De bevolking van de buurt Couwenhoven is met 100 inwoners gegroeid van 2.370 inwoners in 2013 tot 2.470 inwoners in 2026 (dat is een groei van 4,22%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 8 inwoners (0,32%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zeist.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Couwenhoven:

In 2013 waren er 2.370 inwoners in de buurt Couwenhoven. Het aantal van 2.370 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 2.475 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 105 (4,43%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 25 (1,02%). Het aantal van 2.475 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 2.470 inwoners in de buurt Couwenhoven.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Couwenhoven
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Couwenhoven is 45 tot 65 jaar, met 25% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zeist.

Burgerlijke staat in de buurt Couwenhoven
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Couwenhoven naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 995 huishoudens in de buurt Couwenhoven. Er waren 310 eenpersoonshuishoudens en 685 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Couwenhoven. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Couwenhoven.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Couwenhoven per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Couwenhoven:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.375160940
20251.380170915
20241.395180895
20231.415175855
20221.45500
20211.470162793
20201.480162793
20191.495155760
20181.490154751
20171.495151739
20161.545147718
20151.575140685
20141.584139677
20131.588133649

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Couwenhoven als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europese landen: 6,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 38% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 67%, herkomst uit Europa: 5,6% en herkomst van buiten Europa: 27%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Couwenhoven is 75% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Couwenhoven: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Couwenhoven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Couwenhoven.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zeist als geheel 47 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zeist.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Couwenhoven genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Couwenhoven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Couwenhoven.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zeist als geheel 55 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zeist.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Couwenhoven

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Couwenhoven. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Couwenhoven
Buurt CouwenhovenWijk Zeist-WestGemeente Zeist
Aantal kinderopvanglocaties016128
Aantal kindplaatsen05223.930
Aantal vestigingen basisonderwijs0425
Aantal leerlingen basisonderwijs01.3656.631
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0011
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs006.534

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Couwenhoven. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Couwenhoven is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Zeist0,60,60,81,61,81,8
Wijk Zeist-West0,60,60,81,82,21,8
Buurt Griffensteijn/Kersbergen1,00,41,01,41,41,4
Buurt Nijenheim0,50,70,52,02,42,0
Buurt Crosestein0,31,01,11,62,81,6
Buurt Vogelwijk0,40,60,71,62,71,6
Buurt Brugakker0,40,70,52,32,82,3
Buurt De Clomp0,10,20,22,42,42,4
Buurt Couwenhoven1,00,61,01,81,81,8
Buurt Blikkenburg en omgeving1,31,11,41,51,51,5
Buurt Weidegebied1,81,42,12,73,12,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Couwenhoven in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Zeist (geel), wijk Zeist-West (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Couwenhoven wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Couwenhoven
In 2025 woonden er 630 leerlingen en studenten in de buurt Couwenhoven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Couwenhoven, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Couwenhoven.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Couwenhoven.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Couwenhoven. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Couwenhoven

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Couwenhoven, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (260 totaal)
In de buurt Couwenhoven zijn in totaal 260 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 260 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 255 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Couwenhoven (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Couwenhoven voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Couwenhoven is €29.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Couwenhoven.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Couwenhoven is €29.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.200. Buurt Couwenhoven telt 1.900 inkomensontvangers op 2.470 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de buurt Couwenhoven heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zeist
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Zeist: buurt Couwenhoven is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Couwenhoven ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Couwenhoven per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
72% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de buurt Couwenhoven geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Couwenhoven. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Couwenhoven is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Couwenhoven met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Couwenhoven.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Couwenhoven

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Couwenhoven.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Couwenhoven
Er zijn 66 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Couwenhoven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Couwenhoven op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 66 elektrische auto’s in de buurt Couwenhoven. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Couwenhoven die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Couwenhoven. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 789 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Couwenhoven in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Couwenhoven geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.127 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Couwenhoven (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 959 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Couwenhoven in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Couwenhoven geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Couwenhoven in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Couwenhoven. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Couwenhoven plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Couwenhoven vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Couwenhoven

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Couwenhoven op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 58 misdrijven in de buurt Couwenhoven geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Couwenhoven, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Couwenhoven zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 781 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 29 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Couwenhoven 58 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Couwenhoven in 2025 zijn Horizontale fraude (8 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Couwenhoven.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Couwenhoven geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Couwenhoven per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Couwenhoven over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zeist.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Couwenhoven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Couwenhoven.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Couwenhoven. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Couwenhoven

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Couwenhoven.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Montessori Griffensteyn in Zeist
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Montessori Griffensteyn in Zeist bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Montessori Griffensteyn in Zeist stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Montessori Griffensteyn in Zeist is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Couwenhoven. Stembureau Montessori Griffensteyn in Zeist is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Couwenhoven ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 69 stembureaus in de gemeente Zeist en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zeist. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zeist.

Stembureaus Zeist
Adressen en leefomgeving in de buurt Couwenhoven

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Couwenhoven.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Couwenhoven telt in totaal 974 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Couwenhoven liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zeist
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Couwenhoven zijn er 964 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Couwenhoven.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 532 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Couwenhoven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Couwenhoven. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Couwenhoven voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Couwenhoven voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Couwenhoven
Bevolking5397.265
Adressen2.0931.480
Autos2752.912

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Couwenhoven ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Couwenhoven is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Couwenhoven tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Couwenhoven tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt1,0
Restaurant0,9
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs1,8
Bibliotheek2,5
Treinstation4,4
Sportterrein0,6
Bioscoop2,0
Museum5,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Couwenhoven.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Couwenhoven.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Couwenhoven:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7501.670
Tussenwoning1.0202.450
Hoekwoning1.1602.580
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning1.1102.690
Huurwoning8201.810

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Couwenhoven zijn C (365 adressen) en D (231 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Couwenhoven. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Couwenhoven: 365 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zeist bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Couwenhoven
Tabel met 974 adressen in de buurt Couwenhoven.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Couwenhoven. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zeist.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Couwenhoven1002 t/m 91023703EA t/m 3703VVZeist973
Weteringlaan23703JPZeist1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 2 openbare ruimtes en 974 adressen in de buurt Couwenhoven. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zeist
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Couwenhoven. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Couwenhoven ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3703967
WoonkernZeist974
WoonplaatsZeist974
WijkZeist-West974
GemeenteZeist974
ProvincieUtrecht974
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden974
LandNederland974

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Couwenhoven ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Couwenhoven dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Couwenhoven ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Couwenhoven en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Couwenhoven met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Couwenhoven voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal260Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie30Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening70Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg80Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,96%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening27%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg31%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Couwenhoven, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.470Aantal2026
Mannen1.190Aantal2026
Vrouwen1.280Aantal2026
0 tot 15 jaar485Aantal2026
15 tot 25 jaar350Aantal2026
25 tot 45 jaar500Aantal2026
45 tot 65 jaar625Aantal2026
65 jaar of ouder520Aantal2026
Ongehuwd1.170Aantal2026
Gehuwd975Aantal2026
Gescheiden215Aantal2026
Verweduwd115Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar20%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder21%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd39%Percentage2026
% Gescheiden8,7%Percentage2026
% Verweduwd4,65%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes20Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO270Aantal2025
Leerlingen VO170Aantal2025
Studenten MBO80Aantal2025
Studenten HBO70Aantal2025
Studenten WO40Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau560Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau590Aantal2024
Hoger opleidingsniveau590Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau32%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau34%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau34%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura95Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten185Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners74Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.265Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.300Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning700Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom42%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd3%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.690Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning950Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen97%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement750Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.160Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.110Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning820Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel9Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel216Aantal2026
Adressen met definitief energielabel749Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+3Aantal2026
Energielabels A178Aantal2026
Energielabels B175Aantal2026
Energielabels C365Aantal2026
Energielabels D231Aantal2026
Energielabels E9Aantal2026
Energielabels F2Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Couwenhoven. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn60%Percentage2024
Drinken62%Percentage2024
Zwaar drinken5%Percentage2024
Overmatig drinken3%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten54%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk57%Percentage2024
Lopen naar school of werk23%Percentage2024
Fietsen naar school of werk47%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Couwenhoven. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam49%Percentage2024
Ernstig eenzaam14%Percentage2024
Emotioneel eenzaam31%Percentage2024
Sociaal eenzaam34%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen18%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning85%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving85%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen51%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten50%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Couwenhoven. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid36%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt33%Percentage2024
Lage veerkracht18%Percentage2024
Hoge veerkracht50%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie11%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid28%Percentage2024
Broze metale gezondheid36%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid27%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Couwenhoven. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens995Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens310Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens685Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen255Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen430Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens69%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen43%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.120Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie65%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie53%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie29%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers1.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners768Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen44%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens12%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen36%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum14%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€70.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand120Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO120Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW470Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW19%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Couwenhoven. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.375Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.100Aantal2026
Herkomst Europa160Aantal2026
Herkomst buiten Europa940Aantal2026
% Herkomst Nederland56%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland44%Percentage2026
% Herkomst Europa6,5%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa38%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.370Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa85Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa405Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland490Aantal2026
Geboren in Nederland1.860Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa80Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa535Aantal2026
Geboren buiten Nederland615Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland55%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,43%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland20%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa16%Percentage2026
% Geboren in Nederland75%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,23%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa22%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland25%Percentage2026
Autochtoon1.455Aantal2022
Westers235Aantal2022
Niet-westers745Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko415Aantal2022
Suriname45Aantal2022
Turkije20Aantal2022
Overig niet-westers255Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Couwenhoven. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven58Aantal2025
Diefstal16Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven11Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting8Aantal2025
Verkeersovertredingen11Aantal2025
Vernieling11Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Couwenhoven, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km36Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km32Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km43Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km52Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km71Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km23Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km73Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km49Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km6,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km26Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km29Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Couwenhoven. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03550307Code2026
RegionaamCouwenhovenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03550307Code2026
Oppervlakte totaal34Aantal hectaren2026
Oppervlakte land34Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.480Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal974Aantal2026
Adressen met postcode967Aantal2026
Adressen met woonfunctie964Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie7Aantal2026
Verblijfsobjecten974Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres645Aantal2026
Adressen met pand974Aantal2026
Percelen met adres507Aantal2026
Adressen met perceel974Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom974Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom964Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970239Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980721Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199012Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3703EA-3703VVNaam2026
Meest voorkomende postcode3703Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Couwenhoven.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Couwenhoven zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal990Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine750Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof240Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,99Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.912Aantal2025
Motorfietsen45Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Couwenhoven. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad964Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners391Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad10Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€421.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen636Aantal2025
Meergezinswoningen328Aantal2025
Koopwoningen453Aantal2025
Huurwoningen511Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties463Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders48Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond954Aantal2025
Onbewoond10Aantal2025
% Koopwoningen47%Percentage2025
% Huurwoningen53%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties48%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen66%Percentage2025
% Meergezinswoningen34%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen327Aantal2026
Tussenwoningen465Aantal2026
Hoekwoningen170Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen2Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen34%Percentage2026
% Tussenwoningen48%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975876Aantal2026
Woningen 1975 tot 198574Aantal2026
Woningen 1985 tot 199512Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197591%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Couwenhoven komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zeist. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Couwenhoven: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1965 tot 197591%15%76%12%6,1
2% O-Q Overheid, onderwijs en zorg31%17%15%6,1%2,42
3Bevolkingsdichtheid7.2655396.7262.8412,37
4Personenauto’s naar oppervlakte2.9122752.6371.1492,29
5% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa16%8,5%7,9%4,34%1,82

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zeist.

RegioSoort regio% Woningen 1965 tot 1975% O-Q Overheid, onderwijs en zorgBevolkingsdichtheidPersonenauto’s naar oppervlakte% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa
CouwenhovenBuurt91%31%7.2652.91216%
NederlandLand15%17%5392758,5%
ZeistGemeente17%23%1.3736509,9%
Griffensteijn/KersbergenBuurt5%22%4.9212.1279,5%
NijenheimBuurt93%24%9.4643.75017%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zeist.

Top 5 kenmerken buurt Couwenhoven:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Couwenhoven. Op deze onderwerpen verschilt buurt Couwenhoven relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Couwenhoven, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Couwenhoven met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Couwenhoven, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Couwenhoven staan in de uitgebreide download voor Zeist.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Couwenhoven.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zeist.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zeist. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Couwenhoven met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron