Statistieken buurt De Dreven

Statistieken buurt De Dreven

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Dreven in de gemeente Assen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Dreven in de gemeente Assen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Kaart van de buurt De Dreven.Bekijk kaart
Aantal inwoners per jaar
De buurt De Dreven telt 1.069 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Dreven.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Dreven:

JaarAantal inwoners de buurt De Dreven% verschil
20261.069-1,93%
20251.090-0,91%
20241.100-2,22%
20231.125-0,44%
20221.130-0,44%
20211.135-0,87%
20201.1450,0%
20191.1453,62%
20181.105-1,78%
20171.125-1,75%
20161.145-1,29%
20151.160-1,28%
20141.175-0,42%
20131.180geen data

Het aantal inwoners in de buurt De Dreven is met 111 personen afgenomen van 1.180 personen in 2013 tot 1.069 personen in 2026 (dat is een afname van 9,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -9 personen (-0,75%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers dalen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Assen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Dreven:

In 2013 telde de buurt De Dreven 1.180 inwoners. Het aantal van 1.180 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 1.069 personen. Dit is een daling van 111 (-9,4%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -21 (-1,93%). Het aantal van 1.069 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Over de buurt De Dreven

De buurt De Dreven ligt binnen de wijk Marsdijk in de gemeente Assen. De meest voorkomende postcode in de buurt De Dreven is postcode 9403.

Er zijn 468 adressen en 467 woningen in de buurt De Dreven in de gemeente Assen. 73% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €296.000. Er wonen 1.069 inwoners in de buurt De Dreven Buurt De Dreven telt 470 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 530 personenauto’s en 65 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Dreven.

Buurt De Dreven heeft een oppervlakte van 20 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.272 adressen per km2.

Advertentie:

Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Dreven
Kaart van de omgeving van de buurt De Dreven.
Afbeelding van de buurt De Dreven op de kaart.

Kaart van de wijk Marsdijk met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Messchenveld, 2: De Messchen, 3: De Kleuven, 4: De Dreven, 5: De Hamels, 6: De Breeën, 7: De Hullen, 8: De Heugten, 9: De Beemden, 10: De Hoven ...Toon meer...Kaart van de wijk Marsdijk met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Messchenveld, 2: De Messchen, 3: De Kleuven, 4: De Dreven, 5: De Hamels, 6: De Breeën, 7: De Hullen, 8: De Heugten, 9: De Beemden, 10: De Hoven, 11: De Stoepen, 12: De Goorns, 13: Bedrijventerrein Marsdijk West, 14: Bedrijventerrein Marsdijk Oost, 15: Bedrijventerrein Oost, 16: Bedrijventerrein West, 17: Havenkanaal Noordzijde, 18: Havenkanaal Zuidzijde....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 127 gebieden binnen de gemeente Assen via de overzichtspagina van de gebieden in de Assen.

Overzicht gebieden Meer Assen
Kenmerken van de 467 woningen in de buurt De Dreven
Er zijn 467 woningen in de buurt De Dreven.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Assen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Dreven was €296.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Dreven.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Dreven:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Dreven% verschil
2025€296.0004,59%
2024€283.0001,8%
2023€278.00019%
2022€233.0009,9%
2021€212.0007,6%
2020€197.0007,1%
2019€184.0004,55%
2018€176.0003,53%
2017€170.0002,41%
2016€166.0001,22%
2015€164.0000,0%
2014€164.000-5,2%
2013€173.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Dreven is met €123.000 toegenomen van €173.000 in 2013 tot €296.000 in 2025 (dat is een groei van 71%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.250 (4,73%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Assen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Assen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Dreven is €296.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 467 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Assen (geel), 5 woonplaatsen (groen), wijk Marsdijk (oranje) en 14 buurten (blauw). De buurt De Dreven wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt De Dreven: er zijn 274 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Dreven.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 januari 2026.

Advertentie:

Adressen: 468 totaal in de buurt De Dreven

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 januari 2026. De buurt De Dreven telt in totaal 468 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt De Dreven liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Assen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Dreven zijn er 467 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Dreven.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 385 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt De Dreven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Dreven. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 januari 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Bevolking in de buurt De Dreven

De onderstaande grafieken tonen informatie over de bevolking in de buurt De Dreven. Getoond worden: het aantal inwoners naar leeftijd, de burgerlijke staat van inwoners, of inwoners een migratie achtergrond hebben en het opleidingsniveau van inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Dreven






Heel even geduld alsjeblieft...

de leeftijdsgegevens worden geladen!







Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Assen.

Burgerlijke staat in de buurt De Dreven






Heel even geduld alsjeblieft...

de burgelijkestaat pie wordt geladen!







Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Dreven naar de situaties ‘Ongehuwd‘, ‘Gehuwd‘, ‘Gescheiden‘ en ‘Verweduwd‘.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Dreven.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Dreven per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Dreven:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202591025150
202492520155
202394025160
202296522143
202197522138
202098522138
20191.00020125
201896519121
201798020125
201699021134
20151.00022138
20141.02221132
20131.02721132

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt De Dreven als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 2,3% en herkomst uit landen buiten Europa: 14% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europa: 1,78% en herkomst van buiten Europa: 11%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detail informatie over het aantal inwoners in Assen naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Dreven is 92% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Dreven: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Van de inwoners in de buurt De Dreven heeft 17,9% een praktisch opleidingsniveau, 48,8% een middelbaar opleidingsniveau en 33,3% een hoger opleidingsniveau.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt De Dreven.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt De Dreven. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Download alle informatie over de gemeente Assen:
Download hier alle gegevens voor de gemeente, woonplaatsen, wijken en buurten in Assen. Meerdere  bronbestanden handig gecombineerd in diverse Excel documenten met alle gegevens voor de gemeente op aparte werkbladen gepresenteerd in verschillende combinaties: per jaar en per regio soort.

Download een schat aan informatie voor de gemeente Assen. Met verschillende handige overzichten voor alle woonplaatsen, wijken en buurten en alle jaren! En daarnaast met alle adressen, alle postcode statistieken, detail leeftijdsgegevens, politiedata, verkiezingsuitslagen en nog veel meer!

Download!
Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina:

Onderwijs in de buurt De Dreven

Hier vind je een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Buurt De DrevenWijk MarsdijkGemeente Assen
Aantal kinderopvanglocaties022134
Aantal kindplaatsen06223.520
Aantal vestigingen basisonderwijs0432
Aantal leerlingen basisonderwijs01.0336.171
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0010
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs005.454
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs008
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.067
Aantal opleidingen hoger onderwijs003
Aantal studenten hoger onderwijs00254

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 mei 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Dreven. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Dreven is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Assen0,70,70,81,92,02,5
Wijk Marsdijk0,60,60,72,62,63,3
Buurt Messchenveld2,82,82,83,73,74,1
Buurt De Messchen1,01,01,03,63,64,5
Buurt De Hamels0,70,70,73,23,24,0
Buurt De Kleuven0,50,50,53,23,24,1
Buurt De Dreven0,50,50,52,82,83,4
Buurt De Breeën0,70,70,72,72,73,2
Buurt De Hoven0,70,50,51,81,82,4
Buurt De Heugten0,40,40,42,32,32,9
Buurt De Beemden0,40,40,52,62,63,2
Buurt De Hullen0,30,30,32,72,73,6
Buurt De Stoepen0,50,51,12,42,43,3
Buurt De Goorns0,50,50,52,22,22,8
Buurt Bedrijventerrein Marsdijk West0,90,80,81,81,82,4
Buurt Bedrijventerrein West1,51,41,40,80,81,8
Buurt Bedrijventerrein Oost1,61,61,80,80,81,8
Buurt Bedrijventerrein Marsdijk Oost1,41,41,62,02,02,9
Buurt Havenkanaal Noordzijde1,01,01,30,70,71,2
Buurt Havenkanaal Zuidzijde1,22,02,12,02,02,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Dreven in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Assen (geel), wijk Marsdijk (groen) en 17 buurten (blauw). Buurt De Dreven wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Dreven
In 2024 woonden er 260 leerlingen en studenten in de buurt De Dreven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt De Dreven, data van het CBS over 2024.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt De Dreven.

Toelichting

Advertentie:

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Dreven.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Dreven:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning7102.070
Hoekwoning8002.270
Twee-onder-één-kap woning1.0402.540
Vrijstaande woning1.1302.820
Koopwoning8502.350
Huurwoning6501.860

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Dreven zijn B (225 adressen) en A (129 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Dreven. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 januari 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt De Dreven: 225 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Assen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto's

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Dreven voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto's per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Dreven voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt De Dreven
Bevolking5365.450
Adressen2.0821.272
Autos2752.650

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Dreven ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de buurt De Dreven in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Dreven. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2024 in de buurt De Dreven plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2024
Totaal4
Materiële schade3
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Dreven vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2025
Stembureau De Dissel in Assen

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 29 oktober 2025 in Stembureau De Dissel in Assen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 29 oktober 2025 geen stembureau binnen de buurt De Dreven. Stembureau De Dissel in Assen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt De Dreven ligt.






Heel even geduld alsjeblieft...

de verkiezingsuitslagen per stembureau (stemlokaal) worden geladen!







Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Dissel in Assen bij de Tweede Kamer verkiezingen van oktober 2025. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 21 partijen waarop bij de Tweede Kamer verkiezingen van oktober 2025 bij het stembureau Stembureau De Dissel in Assen stemmen zijn uitgebracht.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 67 stembureaus in de gemeente Assen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Assen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Assen.

Stembureaus Assen

Advertentie:

Gemiddeld inkomen per inwoner (€29.600)




Heel even geduld alsjeblieft...



de data worden geladen!







Gemiddeld bruto jaarinkomen in buurt De Dreven.






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Marsdijk (De Dreven is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Marsdijk is geel.

Over de inkomensdata:
Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Dreven is €29.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.000. Buurt De Dreven telt 900 inkomensontvangers op 1.069 inwoners totaal.
4% van de huishoudens in de buurt De Dreven heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar. Deze vind je onder het kopje inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de Excel download met alle data voor de gemeente Assen.

Over de schaal van de inkomensmeter:
De laagste 10% en 25% regio's komen in het rode en oranje gebied (dit kan soms overlappen). De hoogste 25% regio's vallen in het groene gebied. Deze zijn berekend op basis van het 'percentiel'. Hierbij zijn alle waarden van laag naar hoog gesorteerd. Zoals de mediaan een 50% percentiel is. Zie deze uitleg over het (gewogen) gemiddelde, mediaan, modus en percentieel.
Bedrijfsvestigingen (65 totaal)






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Dreven (het aantal bedrijven in de sector "overheid, onderwijs en zorg (Ooz)" is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Dreven voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiele diensten en onroerendgoed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten

In de buurt De Dreven zijn in totaal 65 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).

Toelichting Definities
Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Dreven. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 mei 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp deze zomer?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Dreven
Er zijn 32 elektrische auto’s in mei 2026 in de buurt De Dreven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Dreven op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 32 elektrische auto’s in de buurt De Dreven. Dit is het totaal aantal in mei 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Dreven die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 445 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Dreven in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Dreven geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 713 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Dreven (in mei 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 528 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Dreven in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Dreven geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Politiedata over misdaad

De vier onderstaande grafieken tonen de geregistreerde misdaad op basis van data van de politie en het CBS voor de buurt De Dreven. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten. De politiedata wordt maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 15 april 2026.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 15 misdrijven in de buurt De Dreven geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Dreven, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of oktober 2024 tot en met maart 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Dreven zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 286 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 22 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt De Dreven 15 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Dreven in 2025 zijn Horizontale fraude (6 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 9 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt De Dreven.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In maart 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt De Dreven geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Dreven per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Dreven over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Assen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt De Dreven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Dreven.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Dreven. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto's en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Advertentie:

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2024 in de buurt De Dreven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Dreven.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Dreven genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2024 in de buurt De Dreven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Dreven.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Meer sterfte
De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Dreven ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Dreven per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
78% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt De Dreven geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Dreven. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Dreven is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Dreven met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Dreven.

Meer gezondheidsdata
Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Dreven voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

BedrijvenWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal65Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie7,7%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening38%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners1.069Aantal2026
Mannen525Aantal2025
Vrouwen565Aantal2025
0 tot 15 jaar180Aantal2026
15 tot 25 jaar130Aantal2026
25 tot 45 jaar255Aantal2026
45 tot 65 jaar320Aantal2026
65 jaar of ouder190Aantal2026
Ongehuwd495Aantal2025
Gehuwd480Aantal2025
Gescheiden95Aantal2025
Verweduwd30Aantal2025
% Mannen48%Percentage2025
% Vrouwen52%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar24%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2025
% Gehuwd44%Percentage2025
% Gescheiden8,6%Percentage2025
% Verweduwd2,73%Percentage2025
Geboorten10Aantal2024
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2024
Sterftes5Aantal2024
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2024
Leerlingen PO110Aantal2024
Leerlingen VO60Aantal2024
Studenten MBO50Aantal2024
Studenten HBO30Aantal2024
Studenten WO10Aantal2024
Praktisch opleidingsniveau150Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau410Aantal2024
Hoger opleidingsniveau280Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau18%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau49%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten50Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.450Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.


EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.320Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.130Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom53%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.070Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.270Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.860Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.350Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning780Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen93%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning710Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.040Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning650Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel148Aantal2026
Adressen met definitief energielabel319Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A129Aantal2026
Energielabels B225Aantal2026
Energielabels C108Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026
Gezondheid-gedragWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn47%percentage2024
Drinken77%percentage2024
Zwaar drinken7%percentage2024
Overmatig drinken5%percentage2024
Overgewicht57%percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)20%percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%percentage2024
Wekelijks sporten56%percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%percentage2024
Lopen naar school of werk12%percentage2024
Fietsen naar school of werk38%percentage2024
Gezondheid-overigWaardeEenheidJaar
Eenzaam46%percentage2024
Ernstig eenzaam13%percentage2024
Emotioneel eenzaam28%percentage2024
Sociaal eenzaam32%percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%percentage2024
Moeite met rondkomen12%percentage2024
Krijgt steun van anderen94%percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%percentage2024
Tevreden met de woning92%percentage2024
Tevreden met de woonomgeving91%percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen62%percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten60%percentage2024
Vrijwilligerswerk23%percentage2024
Mantelzorger15%percentage2024
Gezondheid-ziekteWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%percentage2024
Één of meerdere keren gevallen25%percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%percentage2024
Lage veerkracht15%percentage2024
Hoge veerkracht54%percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken20%percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%percentage2020
Beperking in horen4%percentage2020
Beperking in zien4%percentage2020
Beperking in bewegen8%percentage2020
Broze gezondheid25%percentage2024
Broze metale gezondheid32%percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%percentage2024
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens470Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens130Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens340Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen150Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen185Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens28%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens72%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen39%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2025
InkomenWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking620Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers89%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen11%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners818Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.000Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.600Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede2,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen30%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€148.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW140Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2024
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland910Aantal2025
Herkomst buiten Nederland175Aantal2025
Herkomst Europa25Aantal2025
Herkomst buiten Europa150Aantal2025
% Herkomst Nederland84%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2025
% Herkomst Europa2,3%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa14%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland910Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa75Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland90Aantal2025
Geboren in Nederland1.000Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa75Aantal2025
Geboren buiten Nederland85Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland84%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,38%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,3%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,9%Percentage2025
% Geboren in Nederland92%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,92%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa6,9%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland7,8%Percentage2025
Autochtoon965Aantal2022
Westers70Aantal2022
Niet-westers95Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers70Aantal2022
MisdrijvenWaardeEenheidJaar
Misdrijven15Aantal2025
Diefstal2Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting7Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km9,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,3Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km7,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km6,5Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km5,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km61Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km28Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km6,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand30Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand26Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km6,4Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km22Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
OmgevingWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01060704Code2025
RegionaamDe DrevenNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode01060704Code2025
Oppervlakte totaal20Aantal hectaren2025
Oppervlakte land20Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.272Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal468Aantal2026
Adressen met postcode467Aantal2026
Adressen met woonfunctie467Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten468Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres468Aantal2026
Adressen met pand468Aantal2026
Percelen met adres352Aantal2026
Adressen met perceel468Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom468Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom467Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19250Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19500Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19700Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 199065Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000385Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20100Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 202018Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199065Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000385Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202018Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied9403JL-9403KWNaam2026
Meest voorkomende postcode9403Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2024
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2024
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2024
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2024
VervoerWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal530Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine415Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof115Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,13Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.650Aantal2025
Motorfietsen60Aantal2025
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad467Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners428Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2024
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2024
Gemiddelde woningwaarde€296.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen467Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen341Aantal2025
Huurwoningen126Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties117Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders9Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond462Aantal2025
Onbewoond5Aantal2025
% Koopwoningen73%Percentage2025
% Huurwoningen27%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties25%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders2%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen274Aantal2026
Hoekwoningen104Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen42Aantal2026
Vrijstaande woningen47Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen59%Percentage2026
% Hoekwoningen22%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen9%Percentage2026
% Vrijstaande woningen10%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995449Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202518Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199596%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document: Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Assen. En er is ook een download met alle gemeente, wijk en buurt gegevens voor heel Nederland.

Advertentie:

Adressen in de buurt De Dreven
Tabel met 468 adressen in de buurt De Dreven.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Dreven. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Assen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Achterstebree17 t/m 199403JLAssen2
Boerhoorndreef1 t/m 1789403KB t/m 9403KHAssen163
Jan Palachweg93 t/m 1249403JT t/m 9403KAAssen23
Markedreef1 t/m 1609403KR t/m 9403KWAssen113
Naoberdreef1 t/m 1239403KK t/m 9403KPAssen110
Vlintdreef1 t/m 299403JVAssen28
Volmachtendreef1 t/m 399403KJAssen29

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 7 openbare ruimtes en 468 adressen in de buurt De Dreven. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 januari 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Assen
Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt De Dreven. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Dreven ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek9403467
WoonkernAssen468
WoonplaatsAssen468
WijkMarsdijk468
GemeenteAssen468
ProvincieDrenthe468
WaterschapWaterschap Hunze en Aa's468
LandNederland468

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Dreven ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Dreven dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Dreven ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Dreven en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Gebruikte open data bronnen

Veel gegevens op deze pagina komen uit de verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente dataset is van 24 april 2026. Zie het overzicht met de definities van de onderwerpen. Daarnaast zijn diverse andere bronnen van officiële dataleveranciers gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM. Zie het overzicht van alle bronnen die voor AlleCijfers zijn gebruikt.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken, maar niet kosteloos. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen — hoe klein ook, we stellen het enorm op prijs.

Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Top 5 buurt De Dreven: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van de waarden voor Nederland