Statistieken Ervenbuurt

Statistieken Ervenbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Ervenbuurt in de gemeente Capelle aan den IJssel Vlag van de gemeente Capelle aan den IJssel. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Ervenbuurt in de gemeente Capelle aan den IJssel Vlag van de gemeente Capelle aan den IJssel. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Ervenbuurt.Bekijk kaart
Ervenbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Ervenbuurt.

Kerncijfers van de Ervenbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Ervenbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Ervenbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.095Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.031Kadaster2026
Panden met adres705Kadaster2026
Percelen met adres473Kadaster2026
Woningvoorraad1.031CBS2025
Huishoudens1.030CBS2025
Inwoners2.162CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Ervenbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Ervenbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Ervenbuurt
Kaart van de omgeving van de Ervenbuurt.
Afbeelding van de Ervenbuurt op de kaart.

Kaart van de wijk Schollevaar Zuid met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Schildersvormenbuurt, 2: Kunstenaarsbuurt, 3: Gebouwenbuurt, 4: Instrumentenbuurt, 5: Operabuurt, 6: Dansenbuurt-noord, 7: Burgenbuurt, 8: Ervenbuurt, 9: Dansenbuurt-zuid, 10: Stadsdeelpark.

Bekijk de statistieken voor alle 90 gebieden binnen de gemeente Capelle aan den IJssel via de overzichtspagina van de gebieden in de Capelle aan den IJssel.

Overzicht gebieden Meer...
Over de Ervenbuurt

De Ervenbuurt ligt binnen de wijk Schollevaar Zuid in de gemeente Capelle aan den IJssel. De meest voorkomende postcode in de Ervenbuurt is postcode 2907.

Er zijn 1.117 adressen en 1.031 woningen in de Ervenbuurt in de gemeente Capelle aan den IJssel. 62% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €344.000. Er wonen 2.162 inwoners in de Ervenbuurt, met een aanzienlijk deel (28%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Ervenbuurt telt 1.030 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 1.025 personenauto’s en 240 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Ervenbuurt.

Ervenbuurt heeft een oppervlakte van 27 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.359 adressen per km2.

Meer over de Ervenbuurt:

De gegevens van de Ervenbuurt voor de jaren 2013 tot en met 2014 zijn berekend.

Wonen in de Ervenbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Ervenbuurt.

Kenmerken van de 1.031 woningen in de Ervenbuurt
Er zijn 1.031 woningen in de Ervenbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Capelle aan den IJssel in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Ervenbuurt was €344.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Ervenbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Ervenbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Ervenbuurt% verschil
2025€344.0002,69%
2024€335.00014%
2023€293.00018%
2022€248.0008,8%
2021€228.0008,1%
2020€211.00014%
2019€185.0006,9%
2018€173.0005,5%
2017€164.0004,46%
2016€157.0001,29%
2015€155.000-4,32%
2014€162.000-6,4%
2013€173.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Ervenbuurt is met €171.000 gegroeid van €173.000 in 2013 tot €344.000 in 2025 (dat is een toename van 99%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.250 (6,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Capelle aan den IJssel.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Ervenbuurt is €344.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 1.031 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Capelle aan den IJssel (geel), 9 wijken (oranje) en 64 buurten (blauw). De Ervenbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de Ervenbuurt: er zijn 445 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Ervenbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Ervenbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Ervenbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Capelle aan den IJssel.

Aantal inwoners per jaar
De Ervenbuurt telt 2.162 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Ervenbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Ervenbuurt:

JaarAantal inwoners de Ervenbuurt% verschil
20262.1620,32%
20252.1550,94%
20242.135-1,39%
20232.1650,23%
20222.1600,93%
20212.140-0,93%
20202.1600,7%
20192.145-1,38%
20182.1750,69%
20172.1600,0%
20162.1600,7%
20152.145-0,69%
20142.160-0,92%
20132.180geen data

De bevolking van de Ervenbuurt is met 18 personen gedaald van 2.180 personen in 2013 tot 2.162 personen in 2026 (dat is een daling van 0,83%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 persoon (-0,06%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Capelle aan den IJssel.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Ervenbuurt:

In 2013 waren er 2.180 inwoners in de Ervenbuurt. Het aantal van 2.180 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 is het aantal gedaald tot 2.135 personen. Dit is een daling van 45 (-2,06%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2023) is het verschil -30 (-1,39%). Het aantal van 2.135 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de Ervenbuurt 2.162 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Ervenbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Ervenbuurt is 25 tot 45 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Capelle aan den IJssel.

Burgerlijke staat in de Ervenbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Ervenbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 1.030 huishoudens in de Ervenbuurt. Er waren 380 eenpersoonshuishoudens en 650 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Ervenbuurt. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Ervenbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Ervenbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Ervenbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20251.245205705
20241.255200675
20231.300210655
20221.34500
20211.335195610
20201.365193602
20191.370188587
20181.410186579
20171.420180560
20161.445174541
20151.420176549
20141.447173540
20131.482169529

In 2025 was de herkomst van inwoners in de Ervenbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 58%, herkomst uit Europese landen: 9,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 33% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 68%, herkomst uit Europa: 7,8% en herkomst van buiten Europa: 24%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Ervenbuurt is 79% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Ervenbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Ervenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Ervenbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Capelle aan den IJssel als geheel 65 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Capelle aan den IJssel.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Ervenbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Ervenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Ervenbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Capelle aan den IJssel als geheel 63 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Capelle aan den IJssel.

Meer sterfte
Onderwijs in de Ervenbuurt
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Ervenbuurt
ErvenbuurtGemeente Capelle aan den IJsselGemeente Rotterdam
Aantal kinderopvanglocaties7101971
Aantal kindplaatsen3022.76628.075
Aantal vestigingen basisonderwijs220227
Aantal leerlingen basisonderwijs5485.43955.423
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0582
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03.11437.967
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0169
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs022141.473
Aantal opleidingen hoger onderwijs00204
Aantal studenten hoger onderwijs0076.547

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Ervenbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Ervenbuurt is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Capelle aan den IJssel0,50,50,71,51,51,7
Wijk Schollevaar Zuid0,40,40,51,41,42,1
Dansenbuurt-noord0,40,40,81,21,21,2
Burgenbuurt0,50,50,51,31,31,8
Dansenbuurt-zuid0,30,40,71,11,11,1
Ervenbuurt0,30,30,41,51,51,5
Buurt Stadsdeelpark0,70,81,12,12,12,1
Instrumentenbuurt0,30,30,31,11,12,0
Kunstenaarsbuurt0,30,30,51,11,12,2
Operabuurt0,40,40,51,51,52,7
Gebouwenbuurt0,20,20,21,61,62,8
Schildersvormenbuurt0,60,60,61,91,93,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Ervenbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Capelle aan den IJssel (geel), wijk Schollevaar Zuid (groen) en 9 buurten (blauw). Ervenbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Ervenbuurt
In 2025 woonden er 390 leerlingen en studenten in de Ervenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Ervenbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Ervenbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Ervenbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Ervenbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Ervenbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Ervenbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (240 totaal)
In de Ervenbuurt zijn in totaal 240 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 240 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 245 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Ervenbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Ervenbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Ervenbuurt is €32.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Ervenbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Ervenbuurt is €32.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.300. Ervenbuurt telt 1.800 inkomensontvangers op 2.162 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de Ervenbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Capelle aan den IJssel
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Schollevaar Zuid (Ervenbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Schollevaar Zuid is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
68% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Ervenbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Ervenbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
73% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Ervenbuurt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Ervenbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Ervenbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Ervenbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Ervenbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Ervenbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Ervenbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Ervenbuurt
Er zijn 39 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Ervenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Ervenbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 39 elektrische auto’s in de Ervenbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Ervenbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Ervenbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.003 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Ervenbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Ervenbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.317 op naam geregistreerde voertuigen in de Ervenbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 999 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Ervenbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Ervenbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de Ervenbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Ervenbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Ervenbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Ervenbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Ervenbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Ervenbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 59 misdrijven in de Ervenbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Ervenbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Ervenbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.240 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 32 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Ervenbuurt 59 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Ervenbuurt in 2025 zijn Horizontale fraude (9 delicten) en Bedreiging (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Ervenbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 2 misdrijven in de Ervenbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Ervenbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Ervenbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Capelle aan den IJssel.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 9 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Ervenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Ervenbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Ervenbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Ervenbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Ervenbuurt.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Sportzaal Schollevaar in Capelle aan den IJssel
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Sportzaal Schollevaar in Capelle aan den IJssel bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de Ervenbuurt stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Sportzaal Schollevaar in Capelle aan den IJssel is uitgebracht. Stembureau Sportzaal Schollevaar in Capelle aan den IJssel was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de Ervenbuurt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 62 stembureaus in de gemeente Capelle aan den IJssel en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Capelle aan den IJssel. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Capelle aan den IJssel.

Stembureaus Capelle aan den IJssel
Adressen en leefomgeving in de Ervenbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Ervenbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Ervenbuurt telt in totaal 1.117 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Ervenbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Capelle aan den IJssel
Adressen: gebruiksdoelen
In de Ervenbuurt zijn er 1.031 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Ervenbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 456 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de Ervenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Ervenbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Ervenbuurt voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Ervenbuurt voor 2025:

DichtheidNederlandErvenbuurt
Bevolking5367.981
Adressen2.0932.359
Autos2753.796

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Ervenbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Ervenbuurt is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Ervenbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Ervenbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,4
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs1,5
Bibliotheek1,8
Treinstation1,2
Sportterrein1,4
Bioscoop9,5
Museum7,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Ervenbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Ervenbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Ervenbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement01.810
Tussenwoning02.640
Hoekwoning02.680
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning02.310
Huurwoning02.340

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Ervenbuurt zijn C (411 adressen) en A (302 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Ervenbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de Ervenbuurt: 411 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Capelle aan den IJssel bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Ervenbuurt
Tabel met 1.117 adressen in de Ervenbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Ervenbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Capelle aan den IJssel.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Alouette erf1 t/m 392907BACapelle aan den IJssel38
Anna Karenina erf1 t/m 682907EKCapelle aan den IJssel40
Beatrijs erf41 t/m 43-Capelle aan den IJssel2
Elisabeth Musch erf1 t/m 822907EGCapelle aan den IJssel62
Filomeentje erf1 t/m 1542907BCCapelle aan den IJssel78
Granida erf1 t/m 502907EHCapelle aan den IJssel36
Griet Manshande erf1 t/m 1032907EL t/m 2907EMCapelle aan den IJssel80
HEKSENDANS--Capelle aan den IJssel0
Helena erf1 t/m 432907VA t/m 2907VBCapelle aan den IJssel43
Hilde erf1 t/m 942907BH t/m 2907BJCapelle aan den IJssel75
Ina Damman erf1 t/m 552907EECapelle aan den IJssel47
Kapellekensbaan41-Capelle aan den IJssel1
Kleine Inez erf1 t/m 352907EDCapelle aan den IJssel32
Libellendans1 t/m 312907RNCapelle aan den IJssel31
Machteld erf1 t/m 252907VD t/m 2907VECapelle aan den IJssel26
Maria Danneels erf1 t/m 882907BDCapelle aan den IJssel75
Mathilde erf1 t/m 52907VCCapelle aan den IJssel5
Minoes erf1 t/m 812907VG t/m 2907VLCapelle aan den IJssel64
Roos van Dekama erf1 t/m 1102907EACapelle aan den IJssel84
Sara Burgerhart erf1 t/m 582907BGCapelle aan den IJssel61
Sofie Blank erf1 t/m 402907BECapelle aan den IJssel29
Sterrekinderen erf1 t/m 942907EB t/m 2907ECCapelle aan den IJssel94
TRIANGEL--Capelle aan den IJssel0
Vrouw Jacob erf1 t/m 422907BKCapelle aan den IJssel41
Vuurdans23 t/m 1132907RH t/m 2907RKCapelle aan den IJssel55
Vuurvlindertje erf1 t/m 182907EJCapelle aan den IJssel18

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 26 openbare ruimtes en 1.117 adressen in de Ervenbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Capelle aan den IJssel
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Ervenbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Ervenbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek29071095
WoonkernCapelle aan den IJssel1117
WoonplaatsCapelle aan den IJssel1119
WijkSchollevaar Zuid1119
GemeenteCapelle aan den IJssel1119
ProvincieZuid-Holland1119
WaterschapHoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard1119
LandNederland1119

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Ervenbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Ervenbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Ervenbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Ervenbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Ervenbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Ervenbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal240Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie30Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening55Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg55Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie16%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,04%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg22%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Ervenbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.162Aantal2026
Mannen1.095Aantal2025
Vrouwen1.055Aantal2025
0 tot 15 jaar310Aantal2026
15 tot 25 jaar200Aantal2026
25 tot 45 jaar610Aantal2026
45 tot 65 jaar565Aantal2026
65 jaar of ouder475Aantal2026
Ongehuwd1.075Aantal2025
Gehuwd815Aantal2025
Gescheiden195Aantal2025
Verweduwd75Aantal2025
% Mannen51%Percentage2025
% Vrouwen49%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,3%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar28%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2025
% Gehuwd38%Percentage2025
% Gescheiden9%Percentage2025
% Verweduwd3,47%Percentage2025
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO180Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau400Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau880Aantal2024
Hoger opleidingsniveau400Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau52%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau24%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura80Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg17%Percentage2024
Wmo cliënten115Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners54Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.981Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.340Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning260Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom14%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.340Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning0Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming92%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen100%Percentage2024
% Aardgaswoningen0%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning0Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel78Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel254Aantal2026
Adressen met definitief energielabel785Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A302Aantal2026
Energielabels B257Aantal2026
Energielabels C411Aantal2026
Energielabels D60Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F2Aantal2026
Energielabels G5Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Ervenbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak19%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn53%Percentage2024
Drinken72%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht59%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)21%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn42%Percentage2024
Wekelijks sporten51%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk46%Percentage2024
Lopen naar school of werk25%Percentage2024
Fietsen naar school of werk30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Ervenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam50%Percentage2024
Ernstig eenzaam15%Percentage2024
Emotioneel eenzaam31%Percentage2024
Sociaal eenzaam36%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen17%Percentage2024
Krijgt steun van anderen92%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning87%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving85%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving84%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen50%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten47%Percentage2024
Vrijwilligerswerk18%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Ervenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid68%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2024
Lage veerkracht17%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie11%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid25%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Ervenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.030Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens380Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens650Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen305Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen345Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens37%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens63%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.180Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers1.800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners843Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.300Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede2,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen34%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€134.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW420Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW19%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Ervenbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.245Aantal2025
Herkomst buiten Nederland910Aantal2025
Herkomst Europa205Aantal2025
Herkomst buiten Europa705Aantal2025
% Herkomst Nederland58%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland42%Percentage2025
% Herkomst Europa9,5%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa33%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.245Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa80Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa370Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland450Aantal2025
Geboren in Nederland1.695Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa125Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa335Aantal2025
Geboren buiten Nederland460Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland58%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,71%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland21%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa17%Percentage2025
% Geboren in Nederland79%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,8%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa16%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland21%Percentage2025
Autochtoon1.345Aantal2022
Westers275Aantal2022
Niet-westers540Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba55Aantal2022
Marokko40Aantal2022
Suriname205Aantal2022
Turkije45Aantal2022
Overig niet-westers200Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Ervenbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven59Aantal2025
Diefstal20Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven11Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting10Aantal2025
Verkeersovertredingen10Aantal2025
Vernieling5Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Ervenbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km8,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km44Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km86Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km37Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km45Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km78Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km36Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km83Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km44Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km101Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km5,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km70Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km59Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km39Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km33Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km28Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km9,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km30Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand9,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,2Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km26Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km60Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Ervenbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05020773Code2025
RegionaamErvenbuurtNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode05020773Code2025
Oppervlakte totaal27Aantal hectaren2025
Oppervlakte land27Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid2.359Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal1.117Aantal2026
Adressen met postcode1.095Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.031Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie3Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie11Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie68Aantal2026
Verblijfsobjecten1.117Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres705Aantal2026
Adressen met pand1.117Aantal2026
Percelen met adres473Aantal2026
Adressen met perceel1.117Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.117Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.031Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980325Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990790Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later2Aantal2026
Postcodegebied2907BA-2907VLNaam2026
Meest voorkomende postcode2907Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Ervenbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Ervenbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.025Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine850Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof175Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.796Aantal2025
Motorfietsen70Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Ervenbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.031Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners478Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad85Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€344.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen629Aantal2025
Meergezinswoningen402Aantal2025
Koopwoningen639Aantal2025
Huurwoningen392Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties330Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders62Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.010Aantal2025
Onbewoond21Aantal2025
% Koopwoningen62%Percentage2025
% Huurwoningen38%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties32%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen61%Percentage2025
% Meergezinswoningen39%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen405Aantal2026
Tussenwoningen445Aantal2026
Hoekwoningen178Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen39%Percentage2026
% Tussenwoningen43%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.031Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 1985100%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Ervenbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Capelle aan den IJssel. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Ervenbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Aardgasvrije woningen100%11%89%11%8,3
2% Woningen 1975 tot 1985100%13%87%11%7,7
3Personenauto’s naar oppervlakte3.7962753.5211.1513,06
4Bevolkingsdichtheid7.9815367.4452.8512,61
5% Jongeren met jeugdzorg17%11%5,9%2,78%2,12

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Capelle aan den IJssel.

RegioSoort regio% Aardgasvrije woningen% Woningen 1975 tot 1985Personenauto’s naar oppervlakteBevolkingsdichtheid% Jongeren met jeugdzorg
ErvenbuurtBuurt100%100%3.7967.98117%
NederlandLand11%13%27553611%
Capelle aan den IJsselGemeente32%33%2.1784.85315%
Dansenbuurt-noordBuurt100%100%2.6325.7119,6%
BurgenbuurtBuurt100%100%4.5679.60012%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Capelle aan den IJssel.

Top 5 kenmerken Ervenbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Ervenbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Ervenbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Ervenbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Ervenbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Ervenbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Ervenbuurt staan in de uitgebreide download voor Capelle aan den IJssel.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Ervenbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Capelle aan den IJssel.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Capelle aan den IJssel. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Ervenbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron