Statistieken buurt Holland Park Zuid

Statistieken buurt Holland Park Zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Holland Park Zuid in de gemeente Diemen Vlag van de gemeente Diemen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Holland Park Zuid in de gemeente Diemen Vlag van de gemeente Diemen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Holland Park Zuid.Bekijk kaart
Buurt Holland Park Zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Holland Park Zuid.

Kerncijfers van de buurt Holland Park Zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Holland Park Zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Holland Park Zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode504Kadaster2026
Adressen met woonfunctie475Kadaster2026
Panden met adres15Kadaster2026
Percelen met adres10Kadaster2026
Woningvoorraad30CBS2025
Huishoudens0CBS2026
Inwoners0CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Holland Park Zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Holland Park Zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Holland Park Zuid
Kaart van de omgeving van de buurt Holland Park Zuid.
Afbeelding van de buurt Holland Park Zuid op de kaart.

Kaart van de wijk Holland Park met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Holland Park, 2: Campus Diemen Zuid, 3: Holland Park West, 4: Holland Park Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 47 gebieden binnen de gemeente Diemen via de overzichtspagina van de gebieden in de Diemen.

Overzicht gebieden Meer Diemen
Over de buurt Holland Park Zuid

De buurt Holland Park Zuid ligt binnen de wijk Holland Park in de gemeente Diemen. De meest voorkomende postcode in de buurt Holland Park Zuid is postcode 1112.

Er zijn 531 adressen en dertig woningen in de buurt Holland Park Zuid in de gemeente Diemen. 100% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €176.000. Er wonen geen inwoners in de buurt Holland Park Zuid. Er zijn geen huishoudens in de buurt Holland Park Zuid. Verder zijn er vijf personenauto’s en tien bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Holland Park Zuid.

Buurt Holland Park Zuid heeft een oppervlakte van 16 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 4.010 adressen per km2.

Meer over de buurt Holland Park Zuid:

De gegevens van de buurt Holland Park Zuid voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Holland Park Zuid.

Wonen in de buurt Holland Park Zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Holland Park Zuid.

Kenmerken van de 30 woningen in de buurt Holland Park Zuid
Er zijn 30 woningen in de buurt Holland Park Zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Diemen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Holland Park Zuid was €176.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Holland Park Zuid.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Holland Park Zuid:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Holland Park Zuid% verschil
2025€176.0001,73%
2024€173.000246%
2023€50.0000,0%
2022€50.0000,0%
2021€50.000-29%
2020€70.00017%
2019€60.000-43%
2018€106.00029%
2017€82.00011%
2016€74.0000,0%
2015€74.000118%
2014€34.000-11%
2013€38.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Holland Park Zuid is met €138.000 gestegen van €38.000 in 2013 tot €176.000 in 2025 (dat is een groei van 363%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.500 (28%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Diemen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Diemen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Holland Park Zuid is €176.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 0% en er zijn 30 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Diemen (geel), 8 wijken (oranje) en 31 buurten (blauw). De buurt Holland Park Zuid wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Holland Park Zuid: er zijn 475 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Holland Park Zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Holland Park Zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Holland Park Zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Diemen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Holland Park Zuid telt 0 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Holland Park Zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Holland Park Zuid:

JaarAantal inwoners de buurt Holland Park Zuid% verschil
20260-100%
202580-11%
202490-45%
2023165-42%
2022285-42%
2021490-2,97%
2020505-1,94%
201951510%
201846722%
2017382-1,29%
2016387-0,51%
201538934%
201429092%
2013151geen data

De bevolking van de buurt Holland Park Zuid is met 151 inwoners gedaald van 151 inwoners in 2013 tot 0 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote afname van 100%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -12 inwoners (-6,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers krimpen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Diemen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Holland Park Zuid:

In 2013 waren er 151 inwoners in de buurt Holland Park Zuid. In 2019 is het aantal gestegen tot 515 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 364 (241%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 48 (10%). Het aantal van 515 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 0 inwoners. Dit is een daling van 515 (-100%) ten opzichte van 2019, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -80 (-100%). Het aantal van 0 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Holland Park Zuid

Er is geen informatie over het aantal inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Holland Park Zuid beschikbaar. Het CBS rondt de bevolkingsaantallen op wijk- en buurtniveau om redenen van statistische geheimhouding aselect af op veelvouden van vijf. Hierdoor kunnen kleine aantallen als nul worden weergegeven.

Burgerlijke staat in de buurt Holland Park Zuid

Er is geen informatie over de burgerlijke staat van de inwoners in de buurt Holland Park Zuid beschikbaar.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Holland Park Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Holland Park Zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Holland Park Zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026000
202507010
202407515
2023108570
202210000
2021155184151
2020170184151
2019175186154
2018170161132
2017148125103
2016156122101
201516012199
20141149377
2013366553

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Holland Park Zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 0,0%, herkomst uit Europese landen: 88% en herkomst uit landen buiten Europa: 12% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 23%, herkomst uit Europa: 42% en herkomst van buiten Europa: 34%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden

Er zijn voor de buurt Holland Park Zuid geen data over de migratieachtergrond van de inwoners bekend.

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Holland Park Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Holland Park Zuid.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Diemen als geheel 41 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Diemen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Holland Park Zuid genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Holland Park Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Holland Park Zuid.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Diemen als geheel 21 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Diemen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Holland Park Zuid

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Holland Park Zuid. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Holland Park Zuid
Buurt Holland Park ZuidGemeente DiemenGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties0351.096
Aantal kindplaatsen01.45937.826
Aantal vestigingen basisonderwijs07242
Aantal leerlingen basisonderwijs02.42363.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0191
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0046.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0140
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs052725.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Holland Park Zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Holland Park Zuid is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Diemen0,50,50,72,92,93,1
Wijk Holland Park0,60,61,11,61,61,6
Buurt Campus Diemen Zuid0,70,71,31,51,51,5
Buurt Holland Park0,50,51,01,71,71,7
Buurt Holland Park Zuid0,30,30,71,51,51,5
Buurt Holland Park West0,10,11,51,91,91,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Holland Park Zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Diemen (geel), wijk Holland Park (groen) en 3 buurten (blauw). Buurt Holland Park Zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Holland Park Zuid
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Holland Park Zuid.

Er zijn in de buurt Holland Park Zuid geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Diemen.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Holland Park Zuid beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Diemen weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Holland Park Zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Holland Park Zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (10 totaal)
In de buurt Holland Park Zuid zijn in totaal 10 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 10 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 35 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Holland Park Zuid (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Holland Park Zuid voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Holland Park Zuid is €16.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Holland Park Zuid.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Holland Park Zuid is €16.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €19.600. Buurt Holland Park Zuid telt 100 inkomensontvangers op 0 inwoners totaal.

9% van de huishoudens in de buurt Holland Park Zuid heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Diemen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Diemen: buurt Holland Park Zuid is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
66% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Holland Park Zuid ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Holland Park Zuid per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Holland Park Zuid geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Holland Park Zuid. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Holland Park Zuid is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Holland Park Zuid met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Holland Park Zuid.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Holland Park Zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Holland Park Zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Holland Park Zuid
Er zijn 26 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Holland Park Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Holland Park Zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 26 elektrische auto’s in de buurt Holland Park Zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Holland Park Zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Holland Park Zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 199 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Holland Park Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Holland Park Zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 330 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Holland Park Zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 235 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Holland Park Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Holland Park Zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Holland Park Zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Holland Park Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Holland Park Zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade0
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Holland Park Zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Holland Park Zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Holland Park Zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 6 misdrijven in de buurt Holland Park Zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Holland Park Zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Holland Park Zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 463 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 30 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Holland Park Zuid 6 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Holland Park Zuid van 2012 t/m 2025 zijn Overige vermogensdelicten (105 delicten) en Diefstal/inbraak bedrijven enz. (50 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Holland Park Zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Holland Park Zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Holland Park Zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Holland Park Zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Diemen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 62 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Holland Park Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Holland Park Zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Holland Park Zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Holland Park Zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Holland Park Zuid.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau OBS het Atelier in Diemen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau OBS het Atelier in Diemen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau OBS het Atelier in Diemen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau OBS het Atelier in Diemen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Holland Park Zuid. Stembureau OBS het Atelier in Diemen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Holland Park Zuid ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 25 stembureaus in de gemeente Diemen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Diemen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Diemen.

Stembureaus Diemen
Adressen en leefomgeving in de buurt Holland Park Zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Holland Park Zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Holland Park Zuid telt in totaal 531 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Holland Park Zuid liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Diemen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Holland Park Zuid zijn er 475 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Holland Park Zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 7 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Holland Park Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Holland Park Zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Holland Park Zuid voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Holland Park Zuid voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Holland Park Zuid
Bevolking5390
Adressen2.0934.010
Autos27531

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Holland Park Zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Holland Park Zuid is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Holland Park Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Holland Park Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,5
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,5
Bibliotheek1,6
Treinstation0,8
Sportterrein1,6
Bioscoop3,7
Museum3,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Holland Park Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Holland Park Zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Holland Park Zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement01.280
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoninggeen datageen data
Huurwoning01.280

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Holland Park Zuid zijn A+++ (30 adressen) en C (4 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Holland Park Zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A+++ komt het meeste voor in de buurt Holland Park Zuid: 30 adressen hebben energielabel A+++. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Diemen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Holland Park Zuid
Tabel met 500 adressen in de buurt Holland Park Zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Holland Park Zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Diemen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Anna Maria van Schurmanstraat2 t/m 2041112ZTDiemen93
Bergwijkdreef12 t/m 9861112XDDiemen3
Corry Tendeloohof--Diemen0
Eekholt11112XADiemen2
Fré Cohenlaan1 t/m 6781112ZSDiemen302
Hildo Krophof--Diemen0
Janey Tetaryhof--Diemen0
Johanna Westerdijkstraat--Diemen0
Kokmeeuwpad--Diemen0
Mantelmeeuwpad--Diemen0
Marga Klompéstraat1 t/m 901112ZVDiemen42
Marie Andriessenhof--Diemen0
Marie Thomasstraat--Diemen0
Mary Zeldenrusthof1 t/m 681112ZWDiemen36
Nienoord1 t/m 231112XE t/m 1112XGDiemen21
Reigerpad1-Diemen1
Sophie Redmondhof--Diemen0
Stormmeeuwpad--Diemen0
Wildenborch--Diemen0
Zilvermeeuwpad--Diemen0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 20 openbare ruimtes en 500 adressen in de buurt Holland Park Zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Diemen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Holland Park Zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1112473
WoonkernDiemen500
WoonplaatsDiemen512
WijkHolland Park512
GemeenteDiemen512
ProvincieNoord-Holland512
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht512
LandNederland512

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Holland Park Zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Holland Park Zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Holland Park Zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Holland Park Zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Holland Park Zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Holland Park Zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal10Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2023
B-F Nijverheid en energie5Aantal2023
G+I Handel en horeca5Aantal2023
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2023
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2023
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2023
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2023
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2023
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2023
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2023
% G+I Handel en horeca14%Percentage2023
% H+J Vervoer, informatie en communicatie14%Percentage2023
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2023
% M-N Zakelijke dienstverlening14%Percentage2023
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg29%Percentage2023
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2023

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Holland Park Zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners0Aantal2026
Mannen0Aantal2026
Vrouwen0Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar0Aantal2026
45 tot 65 jaar0Aantal2026
65 jaar of ouder0Aantal2026
Ongehuwd0Aantal2026
Gehuwd0Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen0,0%Percentage2026
% Vrouwen0,0%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar0,0%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar0,0%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2026
% Ongehuwd0,0%Percentage2026
% Gehuwd0,0%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2021
% Jongeren met jeugdzorg3,6%Percentage2021
Wmo cliënten10Aantal2020
Wmo cliënten per 1.000 inwoners20Aantal per 1.000 inwoners2020
Bevolkingsdichtheid0Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.820Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning0Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddeld aardgasverbruik per woning0Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming29%Percentage2023
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning0Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel492Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel3Aantal2026
Adressen met definitief energielabel36Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++30Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A1Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C4Aantal2026
Energielabels D3Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Holland Park Zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak33%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn32%Percentage2022
Drinken83%Percentage2022
Zwaar drinken20%Percentage2022
Overmatig drinken10%Percentage2022
Overgewicht37%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)10%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn58%Percentage2022
Wekelijks sporten63%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk78%Percentage2022
Lopen naar school of werk39%Percentage2022
Fietsen naar school of werk53%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Holland Park Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam67%Percentage2022
Ernstig eenzaam27%Percentage2022
Emotioneel eenzaam53%Percentage2022
Sociaal eenzaam47%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven161%Percentage2020
Moeite met rondkomen50%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren24%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur9%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer21%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer7%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk16%Percentage2022
Mantelzorger5%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Holland Park Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid66%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen24%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt23%Percentage2022
Lage veerkracht27%Percentage2022
Hoge veerkracht36%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie23%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden26%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken42%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Holland Park Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens0Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens38%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens62%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking40Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie66%Percentage2022
% Werknemers86%Percentage2021
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigen14%Percentage2021
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.111Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€19.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€16.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen64%Percentage2023
20% personen met hoogste inkomen0,0%Percentage2023
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomen€17.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen92%Percentage2023
20% huishoudens met hoogste inkomen0,0%Percentage2023
% Huishoudens met een laag inkomen17%Percentage2021
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum9,4%Percentage2021
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum18%Percentage2021
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum26%Percentage2021
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€0euro2023
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW0Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW0%Percentage2024

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Holland Park Zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland0Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland0,0%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland100%Percentage2025
% Herkomst Europa88%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa12%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa81%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa19%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland100%Percentage2025
Autochtoon100Aantal2022
Westers25Aantal2022
Niet-westers160Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba55Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname50Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers45Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Holland Park Zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven6Aantal2025
Diefstal5Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners75Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners62Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Holland Park Zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km66Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km117Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km21Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km55Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km119Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km61Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km151Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km398Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km511Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km70Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km27Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km57Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km54Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km38Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km6,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km39Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km42Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km58Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km9,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km45Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km56Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km62Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Holland Park Zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03840503Code2026
RegionaamHolland Park ZuidNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03840503Code2026
Oppervlakte totaal16Aantal hectaren2026
Oppervlakte land16Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid4.010Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal531Aantal2026
Adressen met postcode504Aantal2026
Adressen met woonfunctie475Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie4Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie17Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie5Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie29Aantal2026
Verblijfsobjecten531Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres15Aantal2026
Adressen met pand531Aantal2026
Percelen met adres10Aantal2026
Adressen met perceel531Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom531Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom475Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198019Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19904Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20003Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later504Aantal2026
Postcodegebied1112XA-1112ZWNaam2026
Meest voorkomende postcode1112Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Holland Park Zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Holland Park Zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal5Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine5Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof0Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,12Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte31Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Holland Park Zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad30Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners375Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad28Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€176.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€150.000 tot €200.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen30Aantal2025
Koopwoningen0Aantal2025
Huurwoningen30Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties30Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond29Aantal2025
Onbewoond1Aantal2025
% Koopwoningen0%Percentage2025
% Huurwoningen100%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties100%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen475Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202530Aantal2026
Woningen 2025 en later445Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20256%Percentage2026
% Woningen 2025 en later94%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Holland Park Zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Diemen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Holland Park Zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2025 en later94%2,0%92%2,87%32
2% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa81%6,2%75%4,76%16
3% Herkomst Europa88%9,6%78%5,8%13
4% Geboren buiten Nederland100%17%83%9,9%8,3
5% Ongehuwd0,0%50%-50%8,9%5,7

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Diemen.

RegioSoort regio% Woningen 2025 en later% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa% Herkomst Europa% Geboren buiten Nederland% Ongehuwd
Holland Park ZuidBuurt94%81%88%100%0,0%
NederlandLand2,0%6,2%9,6%17%50%
DiemenGemeente5%13%18%36%59%
Campus Diemen ZuidBuurt0,0%35%36%91%97%
Holland ParkBuurt2,0%32%36%62%67%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Diemen.

Top 5 kenmerken buurt Holland Park Zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Holland Park Zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt Holland Park Zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Holland Park Zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Holland Park Zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Holland Park Zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Holland Park Zuid staan in de uitgebreide download voor Diemen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Holland Park Zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Diemen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Diemen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron