Statistieken buurt Kluis

Statistieken buurt Kluis

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kluis in de gemeente Sittard-Geleen Vlag van de gemeente Sittard-Geleen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kluis in de gemeente Sittard-Geleen Vlag van de gemeente Sittard-Geleen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Kluis.Bekijk kaart
Buurt Kluis in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Kluis.

Kerncijfers van de buurt Kluis
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Kluis.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Kluis.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.681Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.605Kadaster2026
Panden met adres2.036Kadaster2026
Percelen met adres1.755Kadaster2026
Woningvoorraad2.560CBS2025
Huishoudens2.485CBS2025
Inwoners5.002CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Kluis en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kluis.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Kluis
Kaart van de omgeving van de buurt Kluis.
Afbeelding van de buurt Kluis op de kaart.

Kaart van de wijk 05 Geleen met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Lindenheuvel, 2: Geleen-Noord, 3: Oud-Geleen en Haesselderveld, 4: Industriegebied D.S.M. en Graetheide, 5: Geleen-Centrum, 6: Kluis, 7: Geleen-Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 59 gebieden binnen de gemeente Sittard-Geleen via de overzichtspagina van de gebieden in de Sittard-Geleen.

Overzicht gebieden Meer Sittard-Geleen
Over de buurt Kluis

De buurt Kluis ligt binnen de wijk Geleen in de gemeente Sittard-Geleen. De meest voorkomende postcode in de buurt Kluis is postcode 6165.

Er zijn 2.978 adressen en 2.560 woningen in de buurt Kluis in de gemeente Sittard-Geleen. 62% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €250.000. Er wonen 5.002 inwoners in de buurt Kluis, met een aanzienlijk deel (26%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Buurt Kluis telt 2.485 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 2.665 personenauto’s en 440 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Kluis.

Buurt Kluis heeft een oppervlakte van 111 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.193 adressen per km2.

Wonen in de buurt Kluis

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Kluis.

Kenmerken van de 2.560 woningen in de buurt Kluis
Er zijn 2.560 woningen in de buurt Kluis.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Sittard-Geleen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Kluis was €250.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Kluis.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kluis:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Kluis% verschil
2025€250.0008,7%
2024€230.0001,77%
2023€226.00015%
2022€196.0007,7%
2021€182.0005,8%
2020€172.0008,2%
2019€159.0004,61%
2018€152.0004,11%
2017€146.0002,82%
2016€142.0002,16%
2015€139.000-3,47%
2014€144.000-5,9%
2013€153.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Kluis is met €97.000 toegenomen van €153.000 in 2013 tot €250.000 in 2025 (dat is een groei van 63%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.083 (4,32%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Sittard-Geleen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Kluis met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Sittard-Geleen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Kluis is €250.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 2.560 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), gemeente Sittard-Geleen (geel), 13 woonplaatsen (groen), 8 wijken (oranje) en 33 buurten (blauw). De buurt Kluis wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Kluis: er zijn 966 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Kluis.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Kluis

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Kluis, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Sittard-Geleen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Kluis telt 5.002 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kluis. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kluis:

JaarAantal inwoners de buurt Kluis% verschil
20265.0021,36%
20254.935-0,1%
20244.9402,81%
20234.8050,73%
20224.770-0,42%
20214.790-2,15%
20204.895-0,51%
20194.920-0,51%
20184.9450,2%
20174.935-1,4%
20165.0050,3%
20154.990-0,1%
20144.9950,5%
20134.970geen data

De bevolking van de buurt Kluis is met 32 inwoners gegroeid van 4.970 inwoners in 2013 tot 5.002 inwoners in 2026 (dat is een toename van 0,64%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 2 inwoners (0,06%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Sittard-Geleen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Kluis:

In 2013 waren er 4.970 inwoners in de buurt Kluis. In 2016 is het aantal gestegen tot 5.005 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 35 (0,7%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 15 (0,3%). Het aantal van 5.005 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2022 is het aantal gedaald tot 4.770 inwoners. Dit is een daling van 235 (-4,7%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -20 (-0,42%). Het aantal van 4.770 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 5.002 inwoners in de buurt Kluis.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Kluis
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Kluis is 25 tot 45 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Sittard-Geleen.

Burgerlijke staat in de buurt Kluis
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Kluis naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 2.485 huishoudens in de buurt Kluis. Er waren 1.065 eenpersoonshuishoudens en 1.415 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Kluis. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Kluis.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Kluis per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kluis:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20253.680500755
20243.675535735
20233.585530690
20223.62500
20213.635502653
20203.730506659
20193.750508662
20183.760515670
20173.765508662
20163.810519676
20153.845497648
20143.846499650
20133.827496647

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Kluis als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 75%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 15% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europa: 10% en herkomst van buiten Europa: 13%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Kluis is 87% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Kluis: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Kluis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Kluis.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Sittard-Geleen als geheel 59 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Sittard-Geleen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Kluis genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Kluis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Kluis.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Sittard-Geleen als geheel 112 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Sittard-Geleen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Kluis
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Kluis
Buurt KluisWijk 05 GeleenGemeente Sittard-Geleen
Aantal kinderopvanglocaties945141
Aantal kindplaatsen1881.0193.231
Aantal vestigingen basisonderwijs2725
Aantal leerlingen basisonderwijs5591.8846.400
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs038
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.7344.617
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs014
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs02313.840
Aantal opleidingen hoger onderwijs0027
Aantal studenten hoger onderwijs005.173

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Kluis. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Kluis is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Sittard-Geleen0,60,70,82,32,73,0
Wijk 05 Geleen0,60,70,71,31,32,2
Buurt Geleen-Centrum0,40,60,71,41,41,5
Buurt Geleen-Noord1,01,21,21,61,63,0
Buurt Lindenheuvel0,70,80,80,90,93,5
Buurt Geleen-Zuid0,50,50,50,90,90,9
Buurt Kluis0,40,50,50,90,90,9
Buurt Oud-Geleen en Haesselderveld0,60,50,62,12,12,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Kluis in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin), gemeente Sittard-Geleen (geel), wijk 05 Geleen (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Kluis wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Kluis
In 2025 woonden er 810 leerlingen en studenten in de buurt Kluis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Kluis, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Kluis.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Kluis.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Kluis. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Kluis

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Kluis, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (440 totaal)
In de buurt Kluis zijn in totaal 440 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 440 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 435 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Kluis (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Kluis voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Kluis is €33.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Kluis.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Kluis is €33.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.300. Buurt Kluis telt 4.100 inkomensontvangers op 5.002 inwoners totaal.

8% van de huishoudens in de buurt Kluis heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Sittard-Geleen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Sittard-Geleen: buurt Kluis is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
66% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Kluis ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Kluis per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
77% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Kluis geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Kluis. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Kluis is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Kluis met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Kluis.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Kluis

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Kluis.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Kluis
Er zijn 86 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Kluis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Kluis op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 86 elektrische auto’s in de buurt Kluis. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Kluis die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Kluis. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.780 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Kluis in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Kluis geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3.504 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Kluis (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.744 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Kluis in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Kluis geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 13 verkeersongevallen in de buurt Kluis in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Kluis. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Kluis plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal13
Materiële schade9
Letselschade4
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Kluis vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Kluis

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Kluis op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 185 misdrijven in de buurt Kluis geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Kluis, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Kluis zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.456 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Kluis 185 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Kluis in 2025 zijn Ongevallen (weg) (35 delicten) en Horizontale fraude (19 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Kluis.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 11 misdrijven in de buurt Kluis geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Kluis per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Kluis over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Sittard-Geleen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Kluis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Kluis.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Kluis. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Kluis

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Kluis.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Ollie’s Here we Meet in Geleen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Ollie’s Here we Meet in Geleen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 16 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Kluis stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Ollie’s Here we Meet in Geleen is uitgebracht. Stembureau Ollie’s Here we Meet in Geleen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Kluis.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 87 stembureaus in de gemeente Sittard-Geleen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Sittard-Geleen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Sittard-Geleen.

Stembureaus Sittard-Geleen
Adressen en leefomgeving in de buurt Kluis

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Kluis.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Kluis telt in totaal 2.978 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Kluis liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Sittard-Geleen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Kluis zijn er 2.605 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Kluis.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.233 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Kluis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Kluis. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Kluis voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Kluis voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Kluis
Bevolking5364.446
Adressen2.0932.193
Autos2752.401

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Kluis ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Kluis is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Kluis tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Kluis tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,5
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs0,9
Bibliotheek1,2
Treinstation1,5
Sportterrein0,4
Bioscoop3,8
Museum5,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Kluis.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Kluis.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Kluis:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7801.840
Tussenwoning9402.600
Hoekwoning1.0302.790
Twee-onder-één-kap woning1.0602.810
Vrijstaande woning1.5703.760
Koopwoning1.0502.850
Huurwoning8401.890

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Kluis zijn F (695 adressen) en C (371 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Kluis. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel F komt het meeste voor in de buurt Kluis: 695 adressen hebben energielabel F. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Sittard-Geleen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Kluis
Tabel met 2.978 adressen in de buurt Kluis.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Kluis. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Sittard-Geleen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Adamsstraat1 t/m 176165XTGeleen14
Alberdingk Thijmlaan1 t/m 146165CZGeleen13
Beatrixlaan2 t/m 796165CW t/m 6165CXGeleen49
Beekhoverstraat50 t/m 526166AC t/m 6166ADGeleen3
Bilderdijklaan1 t/m 166165EAGeleen18
Bollenstraat1 t/m 346165CE t/m 6165CGGeleen29
Breitnerstraat1 t/m 1136165VM t/m 6165VRGeleen75
Bruegelstraat1 t/m 436165XP t/m 6165XRGeleen41
Cityflat3 t/m 1336165RA t/m 6165RJGeleen123
Daalhof1 t/m 576165BZGeleen29
Daalstraat1 t/m 1316165TH t/m 6165TNGeleen125
Danikerstraat1 t/m 396166BGGeleen16
De Karekiet1 t/m 106165SBGeleen10
De Wielewaal1 t/m 226165SCGeleen22
Duivenstraat1 t/m 246165BE t/m 6165BGGeleen22
Eberhardstraat1 t/m 1286165XV t/m 6165XZGeleen104
Eisenderstraat10 t/m 256165CTGeleen4
Eyckstraat1 t/m 106165VEGeleen7
Flinckstraat3 t/m 366165AA t/m 6165ABGeleen31
Frans Erenslaan10-Geleen6
Frans Halsstraat1 t/m 266165TVGeleen20
Gadéstraat1 t/m 106165CHGeleen48
Graaflandstraat1 t/m 156165VKGeleen8
Guido Gezellelaan1 t/m 436165EJ t/m 6165EKGeleen42
Hendriklaan1 t/m 256165CLGeleen13
Hobbemastraat1 t/m 196165XNGeleen32
Irenelaan1 t/m 506165CM t/m 6165CPGeleen41
Israëlsstraat1 t/m 166165VCGeleen16
Jan Steenstraat1 t/m 386165TS t/m 6165TTGeleen36
Jonasstraat1 t/m 246165AM t/m 6165ANGeleen24
Jos Klijnenlaan124 t/m 6206164AV t/m 6164AZGeleen142
Kanariestraat1 t/m 246165SHGeleen17
Kievitstraat1 t/m 386165SJ t/m 6165SKGeleen36
Kluis3 t/m 726165EL t/m 6165ENGeleen73
Kolibripad2 t/m 46165BHGeleen19
Koolenstraat1 t/m 296165XSGeleen19
Kummenaedestraat6 t/m 1046165BS t/m 6165BXGeleen79
Kwartelstraat1 t/m 246165BC t/m 6165BDGeleen22
Kwikstaartstraat1 t/m 406165SL t/m 6165SMGeleen54
Leeuwerikstraat1 t/m 416165SE t/m 6165SGGeleen40
Lijsterstraat1 t/m 236165SP t/m 6165SRGeleen20
Margrietlaan2 t/m 236165CR t/m 6165CSGeleen20
Marijkelaan1 t/m 86165CVGeleen7
Marisstraat1 t/m 636165AP t/m 6165ATGeleen59
Meeuwenlaan1 t/m 656165ST t/m 6165SWGeleen50
Merelstraat1 t/m 506165SX t/m 6165SZGeleen60
Mesdagstraat1 t/m 246165VH t/m 6165VJGeleen18
Mezenstraat1 t/m 486165TA t/m 6165TBGeleen49
Nachtegaalstraat8 t/m 1386165BH t/m 6165BRGeleen105
Op de Vey2 t/m 766165CA t/m 6165CDGeleen78
Parklaan1 t/m 306165CJ t/m 6165CKGeleen50
Patrijsstraat1 t/m 126165SNGeleen10
Potgieterlaan1 t/m 226165ED t/m 6165EEGeleen21
Potterstraat1 t/m 786165AC t/m 6165AGGeleen73
Rembrandtlaan1 t/m 1176165AV t/m 6165AZGeleen85
Rijksweg Centrum1 t/m 976161EA t/m 6161EDGeleen19
Rijksweg Zuid1 t/m 1356161BE t/m 6161BKGeleen22
Rubensstraat1 t/m 366165TP t/m 6165TRGeleen36
Ruysdaellaan2 t/m 516165TW t/m 6165TZGeleen45
Schoonbroodstraat1 t/m 226165VA t/m 6165VBGeleen19
Spreeuwenstraat1 t/m 326165BA t/m 6165BBGeleen86
Teniersstraat1 t/m 1006165XD t/m 6165XJGeleen107
Tielensstraat1 t/m 146165VDGeleen12
Van Goghstraat1 t/m 286165VGGeleen20
Van Goyenstraat1 t/m 1406165VS t/m 6165VZGeleen144
Van Ostadestraat1 t/m 786165XK t/m 6165XMGeleen58
Van Veldekelaan1 t/m 166165EG t/m 6165EHGeleen26
Vermeerstraat1 t/m 696165AH t/m 6165ALGeleen91
Vinkenstraat1 t/m 306165TC t/m 6165TDGeleen23
Vondellaan7 t/m 366165EB t/m 6165ECGeleen25
Zwaluwstraat1 t/m 206165TE t/m 6165TGGeleen18

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 71 openbare ruimtes en 2.978 adressen in de buurt Kluis. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Sittard-Geleen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Kluis. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Kluis ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek616141
Postcode numeriek6164142
Postcode numeriek61652480
Postcode numeriek616618
WoonkernGeleen2978
WoonplaatsGeleen2978
WijkGeleen2978
GemeenteSittard-Geleen2978
ProvincieLimburg2978
WaterschapWaterschap Limburg2978
LandNederland2978

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Kluis ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Kluis dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Kluis ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Kluis en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Kluis?
De gemiddelde score voor de buurt Kluis is 6,6.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Kluis, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Kluis die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Kluis. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Kluis met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Kluis voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal440Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie45Aantal2025
G+I Handel en horeca55Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening95Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg110Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten80Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie10%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,8%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg25%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten18%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Kluis, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5.002Aantal2026
Mannen2.470Aantal2025
Vrouwen2.465Aantal2025
0 tot 15 jaar720Aantal2026
15 tot 25 jaar495Aantal2026
25 tot 45 jaar1.325Aantal2026
45 tot 65 jaar1.315Aantal2026
65 jaar of ouder1.160Aantal2026
Ongehuwd2.365Aantal2025
Gehuwd1.775Aantal2025
Gescheiden535Aantal2025
Verweduwd270Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd48%Percentage2025
% Gehuwd36%Percentage2025
% Gescheiden11%Percentage2025
% Verweduwd5,5%Percentage2025
Geboorten55Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes55Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO350Aantal2025
Leerlingen VO230Aantal2025
Studenten MBO120Aantal2025
Studenten HBO90Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau890Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.410Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.470Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau37%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau39%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura125Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten435Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners88Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.446Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.530Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning740Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom34%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning910Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen92%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.570Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning840Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel392Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel944Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.642Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++22Aantal2026
Energielabels A+++55Aantal2026
Energielabels A++5Aantal2026
Energielabels A+123Aantal2026
Energielabels A170Aantal2026
Energielabels B277Aantal2026
Energielabels C371Aantal2026
Energielabels D295Aantal2026
Energielabels E365Aantal2026
Energielabels F695Aantal2026
Energielabels G208Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Kluis. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak19%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn50%Percentage2024
Drinken75%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht57%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)20%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn43%Percentage2024
Wekelijks sporten50%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk41%Percentage2024
Lopen naar school of werk21%Percentage2024
Fietsen naar school of werk30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kluis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam52%Percentage2024
Ernstig eenzaam17%Percentage2024
Emotioneel eenzaam35%Percentage2024
Sociaal eenzaam37%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven85%Percentage2024
Moeite met rondkomen17%Percentage2024
Krijgt steun van anderen91%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren5%Percentage2024
Tevreden met de woning87%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving83%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving82%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen60%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten51%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kluis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid66%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen39%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt36%Percentage2024
Lage veerkracht18%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie11%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden12%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen20%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien7%Percentage2020
Beperking in bewegen13%Percentage2020
Broze gezondheid33%Percentage2024
Broze metale gezondheid38%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid32%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kluis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.485Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens1.065Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens1.420Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen715Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen700Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens43%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens57%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen28%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.490Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie66%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers4.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners830Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.900Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede3,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen44%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum13%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum16%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€101.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand200Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO340Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW990Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Kluis. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.680Aantal2025
Herkomst buiten Nederland1.255Aantal2025
Herkomst Europa500Aantal2025
Herkomst buiten Europa755Aantal2025
% Herkomst Nederland75%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland25%Percentage2025
% Herkomst Europa10%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa15%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.680Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa280Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa330Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland610Aantal2025
Geboren in Nederland4.290Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa220Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa430Aantal2025
Geboren buiten Nederland650Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland75%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa5,7%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland12%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,7%Percentage2025
% Geboren in Nederland87%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,46%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa8,7%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland13%Percentage2025
Autochtoon3.625Aantal2022
Westers670Aantal2022
Niet-westers475Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba25Aantal2022
Marokko115Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije40Aantal2022
Overig niet-westers275Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Kluis. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven185Aantal2025
Diefstal64Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven19Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting21Aantal2025
Verkeersovertredingen42Aantal2025
Vernieling19Aantal2025
Overige misdrijven19Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Kluis, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km8,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km7,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km40Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km69Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km5,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km21Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km9,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km29Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km58Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km10Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km38Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km69Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km154Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km9,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km6,3Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand7,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7,1Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km8,9Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km9,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km15Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Kluis. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU18830505Code2025
RegionaamKluisNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode18830505Code2025
Oppervlakte totaal111Aantal hectaren2025
Oppervlakte land111Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid2.193Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal2.978Aantal2026
Adressen met postcode2.681Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.605Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie12Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie45Aantal2026
Adressen met industriefunctie7Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie13Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie6Aantal2026
Adressen met winkelfunctie19Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie302Aantal2026
Verblijfsobjecten2.978Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres2.036Aantal2026
Adressen met pand2.969Aantal2026
Percelen met adres1.755Aantal2026
Adressen met perceel2.978Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.978Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.605Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19008Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192522Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950638Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.511Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980364Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990182Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200079Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201043Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202038Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later83Aantal2026
Postcodegebied6161BE-6166BGNaam2026
Meest voorkomende postcode6165Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode92%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Kluis.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal13Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade9Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade4Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Kluis zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.665Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.225Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof445Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,07Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.401Aantal2025
Motorfietsen210Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Kluis. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.560Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners519Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad370Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€250.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.613Aantal2025
Meergezinswoningen947Aantal2025
Koopwoningen1.597Aantal2025
Huurwoningen969Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties742Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders227Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.483Aantal2025
Onbewoond77Aantal2025
% Koopwoningen62%Percentage2025
% Huurwoningen38%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties29%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen63%Percentage2025
% Meergezinswoningen37%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen966Aantal2026
Tussenwoningen376Aantal2026
Hoekwoningen322Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen764Aantal2026
Vrijstaande woningen177Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen37%Percentage2026
% Tussenwoningen14%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen29%Percentage2026
% Vrijstaande woningen7%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945297Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651.485Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975391Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985202Aantal2026
Woningen 1985 tot 199562Aantal2026
Woningen 1995 tot 200562Aantal2026
Woningen 2005 tot 201519Aantal2026
Woningen 2015 tot 202579Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend8Aantal2026
% Woningen voor 194511%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196557%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197515%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19952,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Kluis komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Sittard-Geleen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Kluis: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1945 tot 196557%13%44%11%4,04
2% Twee-onder-één-kap woningen29%9%20%8,8%2,28
3% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten18%11%7,5%3,91%1,9
4Personenauto’s naar oppervlakte2.4012752.1261.1511,85
5% O-Q Overheid, onderwijs en zorg25%17%8,7%6,1%1,42

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Sittard-Geleen.

RegioSoort regio% Woningen 1945 tot 1965% Twee-onder-één-kap woningen% R-U Cultuur, recreatie, overige dienstenPersonenauto’s naar oppervlakte% O-Q Overheid, onderwijs en zorg
KluisBuurt57%29%18%2.40125%
NederlandLand13%9%11%27517%
Sittard-GeleenGemeente25%15%12%68719%
Geleen-CentrumBuurt37%14%12%1.47514%
Geleen-NoordBuurt25%9%13%2.06123%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Sittard-Geleen.

Top 5 kenmerken buurt Kluis:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Kluis. Op deze onderwerpen verschilt buurt Kluis relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Kluis, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Kluis met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Kluis, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Kluis staan in de uitgebreide download voor Sittard-Geleen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Kluis.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Sittard-Geleen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Sittard-Geleen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Kluis met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron