Statistieken buurt Krabbersplaat

Statistieken buurt Krabbersplaat

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Krabbersplaat in de gemeente Enkhuizen Vlag van de gemeente Enkhuizen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Krabbersplaat in de gemeente Enkhuizen Vlag van de gemeente Enkhuizen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Krabbersplaat.Bekijk kaart
Buurt Krabbersplaat in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Krabbersplaat.

Kerncijfers van de buurt Krabbersplaat
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Krabbersplaat.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Krabbersplaat.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode77Kadaster2026
Adressen met woonfunctie8Kadaster2026
Panden met adres56Kadaster2026
Percelen met adres67Kadaster2026
Woningvoorraad8CBS2025
Huishoudens10CBS2025
Inwoners18CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Krabbersplaat en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Krabbersplaat.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Krabbersplaat
Kaart van de omgeving van de buurt Krabbersplaat.
Afbeelding van de buurt Krabbersplaat op de kaart.

Kaart van de wijk Enkhuizen Zuid met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Westeinde, 2: Ketenwaal, 3: Schepenwijk, 4: Krabbersplaat.

Bekijk de statistieken voor alle 26 gebieden binnen de gemeente Enkhuizen via de overzichtspagina van de gebieden in de Enkhuizen.

Overzicht gebieden Meer Enkhuizen
Over de buurt Krabbersplaat

De buurt Krabbersplaat ligt binnen de wijk Enkhuizen Zuid in de gemeente Enkhuizen. De volgende vaargeulen vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Krabbersplaat: Hoornsche Gat en Krabbersgat. De meest voorkomende postcode in de buurt Krabbersplaat is postcode 1601.

Er zijn 79 adressen en acht woningen in de buurt Krabbersplaat in de gemeente Enkhuizen. 51% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €285.053. Er wonen achttien inwoners in de buurt Krabbersplaat, met een aanzienlijk deel (28%) in de leeftijdsgroep van nul tot vijftien jaar. Buurt Krabbersplaat telt tien huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er vijftien personenauto’s en 55 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Krabbersplaat.

Buurt Krabbersplaat heeft een oppervlakte van 41 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 260 adressen per km2.

Meer over de buurt Krabbersplaat:

De gegevens van de buurt Krabbersplaat voor de jaren 2013 tot en met 2020 zijn berekend.

Wonen in de buurt Krabbersplaat

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Krabbersplaat.

Kenmerken van de 8 woningen in de buurt Krabbersplaat
Er zijn 8 woningen in de buurt Krabbersplaat.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Enkhuizen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Krabbersplaat was €285.053 in 2020.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Krabbersplaat.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Krabbersplaat:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Krabbersplaat% verschil
2020€285.0531,55%
2019€280.71112%
2018€250.6055,8%
2017€236.816-0,52%
2016€238.0531,23%
2015€235.1581,1%
2014€232.605-7,1%
2013€250.263geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Krabbersplaat is met €34.790 gestegen van €250.263 in 2013 tot €285.053 in 2020 (dat is een groei van 14%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2020 was €4.970 (2,02%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Enkhuizen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Enkhuizen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Krabbersplaat is €285.053, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 28% en er zijn 8 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Enkhuizen (geel), 4 wijken (oranje) en 16 buurten (blauw). De buurt Krabbersplaat wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Krabbersplaat: er zijn 7 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Krabbersplaat.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Krabbersplaat

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Krabbersplaat, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Enkhuizen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Krabbersplaat telt 18 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Krabbersplaat. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Krabbersplaat:

JaarAantal inwoners de buurt Krabbersplaat% verschil
202618-10%
202520-20%
202425-17%
202330100%
202215-25%
20212025%
2020160,0%
201916-5,9%
2018170,0%
2017170,0%
20161713%
201515-6,2%
201416-5,9%
201317geen data

Het aantal inwoners in de buurt Krabbersplaat is met 1 persoon gegroeid van 17 personen in 2013 tot 18 personen in 2026 (dat is een stijging van 5,9%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 personen (3,74%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Enkhuizen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Krabbersplaat:

In 2013 telde de buurt Krabbersplaat 17 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 15 personen. Dit is een daling van 2 (-12%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -1 (-6,2%). Het aantal van 15 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2022 was het aantal ook op het laagste punt van 15 personen. In 2023 is het aantal gestegen tot 30 personen. De stijging ten opzichte van 2022 is 15 (100%). Het aantal van 30 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 18 inwoners in de buurt Krabbersplaat.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Krabbersplaat
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Krabbersplaat is 0 tot 15 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Enkhuizen.

Burgerlijke staat in de buurt Krabbersplaat
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Krabbersplaat naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Krabbersplaat.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Krabbersplaat per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Krabbersplaat:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20251555
20241050
202320015
20221500
20212000
20201501
20191601
20181601
20171701
20161701
20151501
20141601
20131701

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Krabbersplaat als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 60%, herkomst uit Europese landen: 20% en herkomst uit landen buiten Europa: 20% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 5,6%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Krabbersplaat is 40% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Krabbersplaat: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Krabbersplaat.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Krabbersplaat.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Enkhuizen als geheel 15 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Enkhuizen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Krabbersplaat genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Krabbersplaat.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Krabbersplaat.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Enkhuizen als geheel 14 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Enkhuizen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Krabbersplaat
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Krabbersplaat
Buurt KrabbersplaatWijk Enkhuizen ZuidGemeente Enkhuizen
Aantal kinderopvanglocaties0032
Aantal kindplaatsen00742
Aantal vestigingen basisonderwijs006
Aantal leerlingen basisonderwijs001.357
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs001
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs001.350

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Krabbersplaat. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Krabbersplaat is 2,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Enkhuizen0,60,70,71,71,71,7
Wijk Enkhuizen Zuid1,41,61,41,91,91,9
Buurt Westeinde1,21,51,21,71,71,7
Buurt Schepenwijk1,92,01,82,52,52,5
Buurt Krabbersplaat2,52,92,53,03,03,0
Buurt Ketenwaal0,50,80,52,22,22,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Krabbersplaat in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Enkhuizen (geel), wijk Enkhuizen Zuid (groen) en 3 buurten (blauw). Buurt Krabbersplaat wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Krabbersplaat
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Krabbersplaat.

Er zijn in de buurt Krabbersplaat geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Krabbersplaat.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Krabbersplaat. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Krabbersplaat

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Krabbersplaat, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (55 totaal)
In de buurt Krabbersplaat zijn in totaal 55 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Krabbersplaat (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Krabbersplaat voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Krabbersplaat is €26.767.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Krabbersplaat.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Krabbersplaat is €26.767. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €30.322. Buurt Krabbersplaat telt 0 inkomensontvangers op 18 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Krabbersplaat heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Enkhuizen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Enkhuizen: buurt Krabbersplaat is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Krabbersplaat ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Krabbersplaat per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Krabbersplaat geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Krabbersplaat. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Krabbersplaat is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Krabbersplaat met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Krabbersplaat.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Krabbersplaat

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Krabbersplaat.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Krabbersplaat
Er zijn 2 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Krabbersplaat.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Krabbersplaat op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 2 elektrische auto’s in de buurt Krabbersplaat. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Krabbersplaat die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Krabbersplaat. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 46 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Krabbersplaat in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Krabbersplaat geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 67 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Krabbersplaat (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 49 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Krabbersplaat in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Krabbersplaat geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de buurt Krabbersplaat in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Krabbersplaat. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Krabbersplaat plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Krabbersplaat vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Krabbersplaat

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Krabbersplaat op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 3 misdrijven in de buurt Krabbersplaat geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Krabbersplaat, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Krabbersplaat zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 120 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 22 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Krabbersplaat 3 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Krabbersplaat van 2012 t/m 2025 zijn Diefstal/inbraak bedrijven enz. (24 delicten) en Overige vermogensdelicten (19 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Krabbersplaat.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Krabbersplaat geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Krabbersplaat per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Krabbersplaat over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Enkhuizen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 150 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Krabbersplaat.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Krabbersplaat.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Krabbersplaat. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Krabbersplaat

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Krabbersplaat.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Woonzorgcomplex Herfstzon in Enkhuizen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Woonzorgcomplex Herfstzon in Enkhuizen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Woonzorgcomplex Herfstzon in Enkhuizen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Woonzorgcomplex Herfstzon in Enkhuizen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Krabbersplaat. Stembureau Woonzorgcomplex Herfstzon in Enkhuizen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Krabbersplaat ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 16 stembureaus in de gemeente Enkhuizen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Enkhuizen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Enkhuizen.

Stembureaus Enkhuizen
Adressen en leefomgeving in de buurt Krabbersplaat

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Krabbersplaat.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Krabbersplaat telt in totaal 79 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Krabbersplaat liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Enkhuizen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Krabbersplaat zijn er 66 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Krabbersplaat.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 25 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Krabbersplaat.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Krabbersplaat. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Krabbersplaat voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Krabbersplaat voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Krabbersplaat
Bevolking53649
Adressen2.093260
Autos27537

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Krabbersplaat ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Krabbersplaat is 2,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Krabbersplaat tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Krabbersplaat tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,6
Supermarkt2,5
Restaurant1,5
Basisonderwijs2,5
Voortgezet onderwijs3,0
Bibliotheek3,4
Treinstation2,5
Sportterrein1,7
Bioscoop2,6
Museum2,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Krabbersplaat.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Krabbersplaat.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Krabbersplaat:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7761.912
Tussenwoning1.2202.610
Hoekwoning1.3032.201
Twee-onder-één-kap woning1.5142.619
Vrijstaande woning2.0533.817
Koopwoning1.5202.560
Huurwoning1.2642.468

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Krabbersplaat zijn A (12 adressen) en C (9 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Krabbersplaat. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Krabbersplaat: 12 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Enkhuizen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Krabbersplaat
Tabel met 79 adressen in de buurt Krabbersplaat.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Krabbersplaat. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Enkhuizen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Sluisweg1 t/m 71601MMEnkhuizen3
Stânfriesweg7 t/m 331601EWEnkhuizen6
Vlakwater1 t/m 151601EVEnkhuizen15
Volmolen2 t/m 181601ETEnkhuizen7
Voorland1 t/m 151601EZEnkhuizen16
Zijlweg41601MBEnkhuizen1
Zoutketen1 t/m 531601EXEnkhuizen31

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 7 openbare ruimtes en 79 adressen in de buurt Krabbersplaat. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Enkhuizen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Krabbersplaat ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek160175
IndustriekernEnkhuizen79
WoonplaatsEnkhuizen79
WijkEnkhuizen Zuid79
GemeenteEnkhuizen79
ProvincieNoord-Holland79
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier79
LandNederland79

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Krabbersplaat ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Krabbersplaat dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Krabbersplaat ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Krabbersplaat en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Krabbersplaat met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Krabbersplaat voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal55Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie30Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg0Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie55%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed9,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening9,1%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg0,0%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0,0%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Krabbersplaat, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners18Aantal2026
Mannen10Aantal2025
Vrouwen10Aantal2025
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar5Aantal2026
45 tot 65 jaar5Aantal2026
65 jaar of ouder5Aantal2026
Ongehuwd15Aantal2025
Gehuwd5Aantal2025
Gescheiden0Aantal2025
Verweduwd0Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar28%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar28%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder28%Percentage2026
% Ongehuwd75%Percentage2025
% Gehuwd25%Percentage2025
% Gescheiden0,0%Percentage2025
% Verweduwd0,0%Percentage2025
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2Aantal2020
Middelbaar opleidingsniveau4Aantal2020
Hoger opleidingsniveau3Aantal2020
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2020
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2020
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2020
Jongeren met jeugdzorg in natura0Aantal2020
% Jongeren met jeugdzorg26%Percentage2020
Wmo cliënten1Aantal2020
Wmo cliënten per 1.000 inwoners62Aantal per 1.000 inwoners2020
Bevolkingsdichtheid49Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.210Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.330Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.912Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.610Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.201Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.619Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.817Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.468Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.240Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement776Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.220Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.303Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.514Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.053Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.264Gemiddeld per m³2020
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel55Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel6Aantal2026
Adressen met definitief energielabel18Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A12Aantal2026
Energielabels B2Aantal2026
Energielabels C9Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Krabbersplaat. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn34%Percentage2022
Drinken83%Percentage2022
Zwaar drinken15%Percentage2022
Overmatig drinken10%Percentage2022
Overgewicht50%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2022
Wekelijks sporten49%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2022
Lopen naar school of werk20%Percentage2022
Fietsen naar school of werk31%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Krabbersplaat. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam46%Percentage2022
Ernstig eenzaam12%Percentage2022
Emotioneel eenzaam26%Percentage2022
Sociaal eenzaam34%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven62%Percentage2020
Moeite met rondkomen15%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk27%Percentage2022
Mantelzorger13%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Krabbersplaat. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen29%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2022
Lage veerkracht15%Percentage2022
Hoge veerkracht50%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2020
Broze metale gezondheid26%Percentage2020
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2020
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Krabbersplaat. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens10Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens10Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens0%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens100%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen0%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking10Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie66%Percentage2020
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€30.322Gemiddeld in Euro2020
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.767Gemiddeld in Euro2020
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2020
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2020
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomen€29.033euro2020
40% huishoudens met laagste inkomen42%Percentage2020
20% huishoudens met hoogste inkomen13%Percentage2020
% Huishoudens met een laag inkomen3,4%Percentage2020
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,1%Percentage2020
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,6%Percentage2020
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum12%Percentage2020
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€92.433euro2020
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2020
Personen per soort uitkering - AO1Aantal2020
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2020
Personen per soort uitkering - AOW3Aantal2020
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2020
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2020
% Personen per soort uitkering - WW3%Percentage2020
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2020

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Krabbersplaat. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland15Aantal2025
Herkomst buiten Nederland10Aantal2025
Herkomst Europa5Aantal2025
Herkomst buiten Europa5Aantal2025
% Herkomst Nederland60%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland40%Percentage2025
% Herkomst Europa20%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa20%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland10Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland10Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland0Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland40%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland40%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2025
Autochtoon15Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Krabbersplaat. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven3Aantal2025
Diefstal3Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners150Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners150Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Krabbersplaat, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km37Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km9,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km9,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,1Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,53Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,53Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,04Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,43Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,97Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand33Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,97Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,11Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,72Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,22Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,66Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,85Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,98Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9,6Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km20Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Krabbersplaat. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03880303Code2025
RegionaamKrabbersplaatNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode03880303Code2025
Oppervlakte totaal41Aantal hectaren2025
Oppervlakte land41Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid260Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal79Aantal2026
Adressen met postcode77Aantal2026
Adressen met woonfunctie8Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie66Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie12Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie5Aantal2026
Verblijfsobjecten79Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres56Aantal2026
Adressen met pand76Aantal2026
Percelen met adres67Aantal2026
Adressen met perceel79Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom79Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom8Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19702Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198037Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199014Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200018Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20204Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1601ET-1601MMNaam2026
Meest voorkomende postcode1601Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Krabbersplaat.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Krabbersplaat zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal15Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine10Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof5Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,5Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte37Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Krabbersplaat. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad8Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad72Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€285.053Gemiddeld in Euro2020
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2020
Eengezinswoningen8Aantal2020
Meergezinswoningen2Aantal2020
Koopwoningen5Aantal2020
Huurwoningen5Aantal2020
Huurwoningen woningcorporaties4Aantal2020
Huurwoningen overige verhuurders1Aantal2020
Eigendom onbekend8Aantal2025
Bewoond9Aantal2020
Onbewoond0Aantal2020
% Koopwoningen49%Percentage2020
% Huurwoningen51%Percentage2020
% Huurwoningen woningcorporaties40%Percentage2020
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2020
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen79%Percentage2020
% Meergezinswoningen21%Percentage2020
% Bewoond96%Percentage2020
% Onbewoond4%Percentage2020
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen1Aantal2026
Vrijstaande woningen7Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen88%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 19954Aantal2026
Woningen 1995 tot 20052Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198512%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199550%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200525%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend12%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Krabbersplaat komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Enkhuizen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Krabbersplaat: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen bouwjaar onbekend12%0,0%12%0,48%25
2% B-F Nijverheid en energie55%14%40%6,3%6,4
3% Eigendom onbekend100%1%99%18%5,6
4% Jongeren met jeugdzorg26%11%15%2,78%5,5
5Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0807-8071535,3

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Enkhuizen.

RegioSoort regio% Woningen bouwjaar onbekend% B-F Nijverheid en energie% Eigendom onbekend% Jongeren met jeugdzorgInkomensontvangers per 1.000 inwoners
KrabbersplaatBuurt12%55%100%26%0
NederlandLand0,0%14%1%11%807
EnkhuizenGemeente1,0%22%0%13%820
WesteindeBuurt2,0%33%0%26%976
SchepenwijkBuurt0,0%27%100%26%0

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Enkhuizen.

Top 5 kenmerken buurt Krabbersplaat:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Krabbersplaat. Op deze onderwerpen verschilt buurt Krabbersplaat relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Krabbersplaat, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Krabbersplaat met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Krabbersplaat, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Krabbersplaat staan in de uitgebreide download voor Enkhuizen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Krabbersplaat.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Enkhuizen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Enkhuizen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron