Statistieken buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Statistieken buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in de gemeente Almelo Vlag van de gemeente Almelo. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in de gemeente Almelo Vlag van de gemeente Almelo. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.Bekijk kaart
Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Kerncijfers van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode338Kadaster2026
Adressen met woonfunctie337Kadaster2026
Panden met adres338Kadaster2026
Percelen met adres338Kadaster2026
Woningvoorraad274CBS2025
Huishoudens305CBS2026
Inwoners960CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
Kaart van de omgeving van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.
Afbeelding van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving op de kaart.

Kaart van de wijk Sluitersveld met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen wijk 13, 2: Mooie Vrouwenweg en omgeving, 3: Robbenhaarsweg Noord, 4: Markgraven, 5: Rumerslanden, 6: Wester Sluitersveldlanden, 7: Ootmarsumsestraat en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 87 gebieden binnen de gemeente Almelo via de overzichtspagina van de gebieden in de Almelo.

Overzicht gebieden Meer Almelo
Over de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

De buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving ligt binnen de wijk Sluitersveld in de gemeente Almelo. De meest voorkomende postcode in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is postcode 7608.

Er zijn 338 adressen en 274 woningen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in de gemeente Almelo. 97% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €711.000. Er wonen 960 inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De meeste inwoners (33%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving telt 305 huishoudens van gemiddeld 3,1 personen. Verder zijn er 445 personenauto’s en 110 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving heeft een totale oppervlakte van 88 hectare, waarvan 86 hectare land en 2 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 797 adressen per km2.

Meer over de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving:

De gegevens van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving voor de jaren 2013 tot en met 2020 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Wonen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Kenmerken van de 274 woningen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
Er zijn 274 woningen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Almelo in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving was €711.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving% verschil
2025€711.0007,1%
2024€664.0002,63%
2023€647.00030%
2022€497.00019%
2021€418.000-3,69%
2020€434.0009,9%
2019€395.00013%
2018€351.0004,46%
2017€336.0005%
2016€320.000-0,62%
2015€322.000-3,59%
2014€334.000-2,05%
2013€341.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is met €370.000 gestegen van €341.000 in 2013 tot €711.000 in 2025 (dat is een toename van 109%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €30.833 (6,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Almelo.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is €711.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 10% en er zijn 274 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Almelo (geel), 3 woonplaatsen (groen), 12 wijken (oranje) en 69 buurten (blauw). De buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving: er zijn 279 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Almelo.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving telt 960 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving:

JaarAantal inwoners de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving% verschil
20269609,7%
20258757,4%
202481514%
202371516%
202261515%
20215352,88%
20205207,4%
201948412%
20184333,1%
20174206,3%
20163954,77%
20153775%
20143596,8%
2013336geen data

Het aantal inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is met 624 inwoners gestegen van 336 inwoners in 2013 tot 960 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote toename van 186%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 48 inwoners (8,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Almelo.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving:

In 2013 telde de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving 336 inwoners. Het aantal van 336 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 960 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 624 (186%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 85 (9,7%). Het aantal van 960 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Almelo.

Burgerlijke staat in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 305 huishoudens in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Er waren 20 eenpersoonshuishoudens en 285 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202681545100
20257504580
20247004075
20236203065
202253000
20214751941
20204631838
20194381431
20183931227
20173831224
2016365919
2015347919
2014330919
2013312715

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europese landen: 4,69% en herkomst uit landen buiten Europa: 10% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 2,1% en herkomst van buiten Europa: 4,49%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Almelo als geheel 62 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Almelo.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Almelo als geheel 61 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Almelo.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
Buurt Mooie Vrouwenweg en omgevingWijk SluitersveldGemeente Almelo
Aantal kinderopvanglocaties38123
Aantal kindplaatsen911912.737
Aantal vestigingen basisonderwijs0229
Aantal leerlingen basisonderwijs03146.490
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02155.802
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0014
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs006.964

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Almelo0,60,70,81,51,52,3
Wijk Sluitersveld0,70,70,80,90,91,1
Buurt Ootmarsumsestraat en omgeving0,40,40,40,70,71,2
Buurt Markgraven1,21,21,30,80,80,8
Buurt Rumerslanden0,60,60,60,80,80,8
Buurt Wester Sluitersveldlanden0,50,50,40,80,81,1
Buurt Robbenhaarsweg Noord0,90,91,11,61,61,6
Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving0,91,11,01,41,41,4
Buurt Verspreide huizen wijk 131,01,01,12,02,02,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Almelo (geel), wijk Sluitersveld (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
In 2025 woonden er 250 leerlingen en studenten in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (110 totaal)
In de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving zijn in totaal 110 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 110 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 115 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is €37.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is €37.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €48.800. Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving telt 600 inkomensontvangers op 960 inwoners totaal.

0% van de huishoudens in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Almelo
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Sluitersveld (buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Sluitersveld is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
86% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
88% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
Er zijn 14 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 14 elektrische auto’s in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 337 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 454 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 357 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade1
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 17 misdrijven in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 155 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 21 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving 17 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (5 delicten) en Ongevallen (weg) (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Almelo.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 10 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Haambrink in Mariaparochie
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Haambrink in Mariaparochie bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 4 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau De Haambrink in Mariaparochie stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Haambrink in Mariaparochie is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Stembureau De Haambrink in Mariaparochie is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 58 stembureaus in de gemeente Almelo en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Almelo. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Almelo.

Stembureaus Almelo
Adressen en leefomgeving in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving telt in totaal 338 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 96% van de adressen in buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving ligt binnen de bebouwde kom en 4% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Almelo
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving zijn er 337 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 152 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
Bevolking5391.116
Adressen2.093797
Autos275517

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt1,7
Restaurant1,4
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs1,4
Bibliotheek4,2
Treinstation5,4
Sportterrein1,8
Bioscoop4,6
Museum4,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoning8202.490
Twee-onder-één-kap woning1.0103.230
Vrijstaande woning8204.900
Koopwoning8304.510
Huurwoning1.5202.590

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving zijn A (89 adressen) en G (22 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving: 89 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Almelo bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving
Tabel met 346 adressen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Almelo.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Bakhuijs Roozeboomlaan2 t/m 467603MCAlmelo28
Bonlaan--Almelo0
Buys Ballotlaan1 t/m 197608SCAlmelo17
Calandlaan2 t/m 237608SPAlmelo17
Demmersdwarsweg1 t/m 27608RAAlmelo2
Demmersweg--Almelo0
Demmersweg1 t/m 287608RBAlmelo19
Deymanlaan2 t/m 97608SNAlmelo7
Drebbellaan1 t/m 107608SWAlmelo10
Eisingalaan1 t/m 377608SBAlmelo14
Eisingapad--Almelo0
Eschauzierlaan2 t/m 127608SGAlmelo10
Friedhofflaan1 t/m 87608SXAlmelo6
Ingenhouszlaan3 t/m 347603PCAlmelo22
Ingenhouszpad--Almelo0
Kesselersweg--Almelo0
Leeghwaterlaan1 t/m 147608SEAlmelo13
Minckelerslaan1 t/m 107608SJAlmelo8
Mooie Vrouwenweg3 t/m 697603PA t/m 7608RCAlmelo52
Ootmarsumsestraat470 t/m 4967603NNAlmelo18
Sevenhuijsenlaan5 t/m 97608SVAlmelo3
Tubbergerweg2 t/m 327603NVAlmelo12
Van Eesterenlaan2 t/m 127608STAlmelo6
Van Musschenbroeklaan2 t/m 307608SB t/m 7608SRAlmelo21
Van Ravesteynlaan2 t/m 57608SMAlmelo2
Van der Kunlaan1 t/m 47603MBAlmelo2
Van der Pollaan1 t/m 127608SHAlmelo9
Vegterlaan1 t/m 77608SZAlmelo4
Vredeman de Vrieslaan2 t/m 887608SK t/m 7608SLAlmelo44

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 29 openbare ruimtes en 346 adressen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Almelo
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek7603117
Postcode numeriek7608229
WoonkernAlmelo320
WoonkernMariaparochie14
WoonplaatsAlmelo351
WijkSluitersveld351
GemeenteAlmelo351
ProvincieOverijssel351
WaterschapWaterschap Vechtstromen351
LandNederland351

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal110Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening30Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij4,35%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,7%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,35%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening26%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg22%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners960Aantal2026
Mannen500Aantal2026
Vrouwen460Aantal2026
0 tot 15 jaar205Aantal2026
15 tot 25 jaar130Aantal2026
25 tot 45 jaar205Aantal2026
45 tot 65 jaar310Aantal2026
65 jaar of ouder100Aantal2026
Ongehuwd470Aantal2026
Gehuwd450Aantal2026
Gescheiden25Aantal2026
Verweduwd10Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar22%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder11%Percentage2026
% Ongehuwd49%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden2,62%Percentage2026
% Verweduwd1,05%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO100Aantal2025
Leerlingen VO80Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau130Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau240Aantal2024
Hoger opleidingsniveau270Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau38%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau42%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,6%Percentage2024
Wmo cliënten25Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.116Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.900Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning3.070Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom76%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd41%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.490Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.590Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning830Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen33%Percentage2024
% Aardgaswoningen48%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning820Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.520Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel136Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel85Aantal2026
Adressen met definitief energielabel117Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++11Aantal2026
Energielabels A+++22Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A89Aantal2026
Energielabels B10Aantal2026
Energielabels C13Aantal2026
Energielabels D8Aantal2026
Energielabels E5Aantal2026
Energielabels F15Aantal2026
Energielabels G22Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn33%Percentage2024
Drinken86%Percentage2024
Zwaar drinken12%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht47%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)10%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn55%Percentage2024
Wekelijks sporten69%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2024
Lopen naar school of werk12%Percentage2024
Fietsen naar school of werk41%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam33%Percentage2024
Ernstig eenzaam6%Percentage2024
Emotioneel eenzaam18%Percentage2024
Sociaal eenzaam22%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven94%Percentage2024
Moeite met rondkomen5%Percentage2024
Krijgt steun van anderen97%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning95%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving96%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen83%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten81%Percentage2024
Vrijwilligerswerk34%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid86%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen26%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid23%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt21%Percentage2024
Lage veerkracht9%Percentage2024
Hoge veerkracht61%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden6%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen5%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien2%Percentage2020
Beperking in bewegen3%Percentage2020
Broze gezondheid18%Percentage2024
Broze metale gezondheid28%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid17%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein20%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens305Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens285Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen105Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen180Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens7%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens93%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen59%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte3,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking520Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie84%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners736Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€48.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.400Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen33%Percentage2024
% Personen in armoede1,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€50.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen12%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen53%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum0,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum1,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum1,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€417.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW80Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW9%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland815Aantal2026
Herkomst buiten Nederland145Aantal2026
Herkomst Europa45Aantal2026
Herkomst buiten Europa100Aantal2026
% Herkomst Nederland85%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland15%Percentage2026
% Herkomst Europa4,69%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa10%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland815Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa65Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland95Aantal2026
Geboren in Nederland910Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland50Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland85%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,12%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,56%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,65%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,2%Percentage2026
Autochtoon530Aantal2022
Westers45Aantal2022
Niet-westers40Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije20Aantal2022
Overig niet-westers15Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven17Aantal2025
Diefstal9Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen5Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km6,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km9,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km8,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km7,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km32Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7,9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km20Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01411305Code2026
RegionaamMooie Vrouwenweg en omgevingNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01411305Code2026
Oppervlakte totaal88Aantal hectaren2026
Oppervlakte land86Aantal hectaren2026
Oppervlakte water2Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid797Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal338Aantal2026
Adressen met postcode338Aantal2026
Adressen met woonfunctie337Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie7Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten338Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres338Aantal2026
Adressen met pand338Aantal2026
Percelen met adres338Aantal2026
Adressen met perceel338Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom324Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom14Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom323Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom14Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19256Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195029Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197027Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19806Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19905Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20004Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201019Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202088Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later152Aantal2026
Postcodegebied7603MB-7608SZNaam2026
Meest voorkomende postcode7608Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode66%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal445Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine305Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof135Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,56Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte517Aantal2025
Motorfietsen45Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad274Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners313Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen18Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€711.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen274Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen266Aantal2025
Huurwoningen8Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders8Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond263Aantal2025
Onbewoond11Aantal2025
% Koopwoningen97%Percentage2025
% Huurwoningen3%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen4Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen52Aantal2026
Vrijstaande woningen279Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen1,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen15%Percentage2026
% Vrijstaande woningen83%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194534Aantal2026
Woningen 1945 tot 196525Aantal2026
Woningen 1965 tot 19757Aantal2026
Woningen 1975 tot 19857Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951Aantal2026
Woningen 1995 tot 20056Aantal2026
Woningen 2005 tot 201534Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025185Aantal2026
Woningen 2025 en later38Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194510%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19657%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19752,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201510%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202555%Percentage2026
% Woningen 2025 en later11%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Almelo. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2015 tot 202555%9%46%8,7%5,3
2% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd41%9%32%6%5,2
3Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning3.0707902.2806303,62
420% huishoudens met hoogste inkomen53%20%33%9,6%3,49
5Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.9002.5502.3506813,45

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almelo.

RegioSoort regio% Woningen 2015 tot 2025% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdGemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning20% huishoudens met hoogste inkomenGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Mooie Vrouwenweg en omgevingBuurt55%41%3.07053%4.900
NederlandLand9%9%79020%2.550
AlmeloGemeente6%8%82015%2.630
Ootmarsumsestraat en omgevingBuurt10%8%62015%2.470
MarkgravenBuurt7%13%1.87043%3.740

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almelo.

Top 5 kenmerken buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving. Op deze onderwerpen verschilt buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Mooie Vrouwenweg en omgeving met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Mooie Vrouwenweg en omgeving, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving staan in de uitgebreide download voor Almelo.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Almelo.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Almelo. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Mooie Vrouwenweg en omgeving met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron