Statistieken buurt Nieuwe Park West

Statistieken buurt Nieuwe Park West

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwe Park West in de gemeente Gouda Vlag van de gemeente Gouda. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwe Park West in de gemeente Gouda Vlag van de gemeente Gouda. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Nieuwe Park West.Bekijk kaart
Buurt Nieuwe Park West in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Nieuwe Park West.

Kerncijfers van de buurt Nieuwe Park West
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Nieuwe Park West.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Nieuwe Park West.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode124Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2Kadaster2026
Panden met adres81Kadaster2026
Percelen met adres77Kadaster2026
Woningvoorraad2CBS2025
Huishoudens0CBS2025
Inwoners8CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Nieuwe Park West en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwe Park West.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Nieuwe Park West
Kaart van de omgeving van de buurt Nieuwe Park West.
Afbeelding van de buurt Nieuwe Park West op de kaart.

Kaart van de wijk Binnenstad met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Nieuwe Park West, 2: Nieuwe Park Oost, 3: Nieuwe Markt en omgeving, 4: Turfmarkt en omgeving, 5: De Baan en omgeving, 6: Raam en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 65 gebieden binnen de gemeente Gouda via de overzichtspagina van de gebieden in de Gouda.

Overzicht gebieden Meer Gouda
Over de buurt Nieuwe Park West

De buurt Nieuwe Park West ligt binnen de wijk Binnenstad in de gemeente Gouda. De meest voorkomende postcode in de buurt Nieuwe Park West is postcode 2801.

Er zijn 136 adressen en twee woningen in de buurt Nieuwe Park West in de gemeente Gouda. 72% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €139.000. Er wonen acht inwoners in de buurt Nieuwe Park West, waarvan het grootste deel (62%) tussen de 15 en 25 jaar oud is. Er zijn geen huishoudens in de buurt Nieuwe Park West. Verder zijn er 140 personenauto’s en 145 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Nieuwe Park West.

Buurt Nieuwe Park West heeft een totale oppervlakte van 38 hectare, waarvan 31 hectare land en 7 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 898 adressen per km2.

Meer over de buurt Nieuwe Park West:

De naam van deze buurt veranderde van Nieuwe Park-West in 2017 naar Nieuwe Park West in 2018. De gegevens van de buurt Nieuwe Park West voor de jaren 2013 tot en met 2017 zijn berekend.

Wonen in de buurt Nieuwe Park West

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Nieuwe Park West.

Kenmerken van de 2 woningen in de buurt Nieuwe Park West
Er zijn 2 woningen in de buurt Nieuwe Park West.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Gouda in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Nieuwe Park West was €149.000 in 2013.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Nieuwe Park West.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwe Park West:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Nieuwe Park West% verschil
2017€139.0002,96%
2016€135.000-0,74%
2015€136.000-4,9%
2014€143.000-4,03%
2013€149.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Nieuwe Park West is met €10.000 afgenomen van €149.000 in 2013 tot €139.000 in 2017 (dat is een daling van 6,7%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2017 was €-2.500 (-1,67%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers dalen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Gouda.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Gouda.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Nieuwe Park West is €139.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 0% en er zijn 2 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Gouda (geel), 9 wijken (oranje) en 51 buurten (blauw). De buurt Nieuwe Park West wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Nieuwe Park West: er zijn 2 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Nieuwe Park West.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Nieuwe Park West

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Nieuwe Park West, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Gouda.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Nieuwe Park West telt 8 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwe Park West. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwe Park West:

JaarAantal inwoners de buurt Nieuwe Park West% verschil
2026860%
20255-50%
2024100,0%
2023100,0%
2022100,0%
2021100,0%
2020100,0%
2019100,0%
2018100,0%
2017100,0%
2016100,0%
20151011%
20149-10%
201310geen data

Het aantal inwoners in de buurt Nieuwe Park West is met 2 personen afgenomen van 10 personen in 2013 tot 8 personen in 2026 (dat is een daling van 20%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 personen (0,85%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Gouda.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Nieuwe Park West:

In 2013 waren er 10 inwoners in de buurt Nieuwe Park West. Het aantal van 10 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2015 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2016 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2017 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2018 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2019 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2020 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2021 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2022 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2023 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2024 was het aantal ook op het hoogste punt van 10 personen. In 2025 is het aantal gedaald tot 5 personen. Dit is een daling van 5 (-50%) ten opzichte van 2024. Het aantal van 5 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de buurt Nieuwe Park West 8 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Nieuwe Park West
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Nieuwe Park West is 15 tot 25 jaar, met 62% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Gouda.

Burgerlijke staat in de buurt Nieuwe Park West
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Nieuwe Park West naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Nieuwe Park West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Nieuwe Park West per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwe Park West:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2025505
2024505
2023500
20221000
20211000
20201000
20191000
20181000
20171010
20161010
20151010
2014410
2013510

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Nieuwe Park West als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 50%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 50% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europa: 17% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Nieuwe Park West is 50% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Nieuwe Park West: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Nieuwe Park West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Nieuwe Park West.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Gouda als geheel 63 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Gouda.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Nieuwe Park West genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Nieuwe Park West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Nieuwe Park West.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Gouda als geheel 65 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Gouda.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Nieuwe Park West
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Nieuwe Park West
Buurt Nieuwe Park WestWijk BinnenstadGemeente Gouda
Aantal kinderopvanglocaties010128
Aantal kindplaatsen04333.297
Aantal vestigingen basisonderwijs0431
Aantal leerlingen basisonderwijs01.0567.248
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0318
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs08709.592
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs226
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs1.0771.0773.901
Aantal opleidingen hoger onderwijs0011
Aantal studenten hoger onderwijs001.540

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Nieuwe Park West. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Nieuwe Park West is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2017.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2017.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Gouda0,50,60,61,21,61,6
Wijk Binnenstad0,40,60,81,11,21,7
Buurt Nieuwe Markt en omgeving0,60,50,51,51,51,7
Buurt De Baan en omgeving0,40,30,21,61,71,7
Buurt Turfmarkt en omgeving0,60,51,01,11,11,9
Buurt Raam en omgeving0,40,60,71,21,21,9
Buurt Nieuwe Park Oost0,31,01,20,50,51,5
Buurt Nieuwe Park West0,80,90,91,41,41,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Nieuwe Park West in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Gouda (geel), wijk Binnenstad (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Nieuwe Park West wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Nieuwe Park West
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Nieuwe Park West.

Er zijn in de buurt Nieuwe Park West geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Gouda.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Nieuwe Park West beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Gouda weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Nieuwe Park West

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Nieuwe Park West, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (145 totaal)
In de buurt Nieuwe Park West zijn in totaal 145 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Nieuwe Park West (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuwe Park West voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuwe Park West is €33.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Nieuwe Park West.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuwe Park West is €33.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €36.300. Buurt Nieuwe Park West telt 0 inkomensontvangers op 8 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Nieuwe Park West heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Gouda
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Gouda: buurt Nieuwe Park West is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
71% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Nieuwe Park West ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Nieuwe Park West per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2016 tot en met 2016.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Nieuwe Park West geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Nieuwe Park West. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Nieuwe Park West is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Nieuwe Park West met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Nieuwe Park West.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Nieuwe Park West

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Nieuwe Park West.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Nieuwe Park West
Er zijn 5 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Nieuwe Park West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Nieuwe Park West op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 5 elektrische auto’s in de buurt Nieuwe Park West. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Nieuwe Park West die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuwe Park West. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 64 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Nieuwe Park West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuwe Park West geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 94 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuwe Park West (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 71 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Nieuwe Park West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuwe Park West geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 5 verkeersongevallen in de buurt Nieuwe Park West in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Nieuwe Park West. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Nieuwe Park West plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal5
Materiële schade4
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Nieuwe Park West vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Nieuwe Park West

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Nieuwe Park West op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 126 misdrijven in de buurt Nieuwe Park West geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Nieuwe Park West, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Nieuwe Park West zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.689 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Nieuwe Park West 126 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Nieuwe Park West in 2025 zijn Onder invloed (weg) (29 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (15 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Nieuwe Park West.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 12 misdrijven in de buurt Nieuwe Park West geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Nieuwe Park West per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Nieuwe Park West over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Gouda.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6.800 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Nieuwe Park West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Nieuwe Park West.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Nieuwe Park West. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Nieuwe Park West

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Nieuwe Park West.

Uitslag Provinciale Staten verkiezingen 2023
Stembureau Gereformeerde gemeente Gouda
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gereformeerde gemeente Gouda bij de Provinciale Staten verkiezingen van maart 2023. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de Provinciale Staten verkiezingen van maart 2023 in de buurt Nieuwe Park West stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in Stembureau Gereformeerde gemeente Gouda is uitgebracht. Stembureau Gereformeerde gemeente Gouda was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Nieuwe Park West.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 72 stembureaus in de gemeente Gouda en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Gouda. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Gouda.

Stembureaus Gouda
Adressen en leefomgeving in de buurt Nieuwe Park West

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Nieuwe Park West.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Nieuwe Park West telt in totaal 136 adressen, met 135 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in buurt Nieuwe Park West liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Gouda
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Nieuwe Park West zijn er 75 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Nieuwe Park West.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 35 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de buurt Nieuwe Park West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Nieuwe Park West. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuwe Park West voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuwe Park West voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Nieuwe Park West
Bevolking53616
Adressen2.093898
Autos275452

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Nieuwe Park West ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Nieuwe Park West is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuwe Park West tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2017.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuwe Park West tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2017:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,7
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs1,4
Bibliotheek1,7
Treinstation2,3
Sportterrein0,2
Bioscoop1,6
Museum2,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuwe Park West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuwe Park West.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2017 voor de buurt Nieuwe Park West:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7602.670
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning1.7002.920
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning6703.520
Huurwoning8202.340

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Nieuwe Park West zijn A (19 adressen) en A++ (16 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Nieuwe Park West. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Nieuwe Park West: 19 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Gouda bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Nieuwe Park West
Tabel met 136 adressen in de buurt Nieuwe Park West.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Nieuwe Park West. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Gouda.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Burgemeester van Hofwegensingel--Gouda0
Evenaar--Gouda0
Globepad--Gouda0
Keerkring3 t/m 632801DGGouda53
Meridiaan2 t/m 632801DAGouda33
Nieuwe Gouwe O.Z.2 t/m 132801SBGouda36
Noordelijk Halfrond8 t/m 102801DEGouda2
Noordpool2 t/m 42801DHGouda2
Zuidelijk Halfrond1 t/m 112801DDGouda6
Zuidpool3 t/m 112801RWGouda4

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 10 openbare ruimtes en 136 adressen in de buurt Nieuwe Park West. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Gouda
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Nieuwe Park West ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2801124
WoonkernGouda136
WoonplaatsGouda139
WijkBinnenstad139
GemeenteGouda139
ProvincieZuid-Holland139
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland139
LandNederland139

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Nieuwe Park West ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Nieuwe Park West dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Nieuwe Park West ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Nieuwe Park West en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Nieuwe Park West met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Nieuwe Park West voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal145Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening30Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie10%Percentage2025
% G+I Handel en horeca21%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie14%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed14%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg10%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuwe Park West, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners8Aantal2026
Mannen5Aantal2025
Vrouwen5Aantal2025
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar5Aantal2026
25 tot 45 jaar0Aantal2026
45 tot 65 jaar5Aantal2026
65 jaar of ouder0Aantal2026
Ongehuwd5Aantal2025
Gehuwd5Aantal2025
Gescheiden0Aantal2025
Verweduwd0Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar62%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar0,0%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar62%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2025
% Gehuwd50%Percentage2025
% Gescheiden0,0%Percentage2025
% Verweduwd0,0%Percentage2025
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid16Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.680Gemiddeld in kWh2017
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.670Gemiddeld in kWh2017
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.920Gemiddeld in kWh2017
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.340Gemiddeld in kWh2017
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.520Gemiddeld in kWh2017
Gemiddeld aardgasverbruik per woning780Gemiddeld per m³2017
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement760Gemiddeld per m³2017
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.700Gemiddeld per m³2017
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning670Gemiddeld per m³2017
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning820Gemiddeld per m³2017
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel80Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel3Aantal2026
Adressen met definitief energielabel53Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++16Aantal2026
Energielabels A+8Aantal2026
Energielabels A19Aantal2026
Energielabels B4Aantal2026
Energielabels C4Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Nieuwe Park West. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2016
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2016
Drinken79%Percentage2016
Zwaar drinken9%Percentage2016
Overmatig drinken7%Percentage2016
Overgewicht50%Percentage2016
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2016
Voldoet aan de beweegrichtlijn43%Percentage2016
Wekelijks sporten46%Percentage2016
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwe Park West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam45%Percentage2016
Ernstig eenzaam10%Percentage2016
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen leven83%Percentage2016
Moeite met rondkomen13%Percentage2016
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk25%Percentage2016
Mantelzorger12%Percentage2016

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwe Park West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid71%Percentage2016
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2016
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2016
Ernstig beperkt vanwege gezondheid7%Percentage2016
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2016
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2016
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2016
Beperking in horen5%Percentage2016
Beperking in zien5%Percentage2016
Beperking in bewegen10%Percentage2016
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwe Park West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens0Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens0Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens0%Percentage2024
% Meerpersoonshuishoudens100%Percentage2024
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2024
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen100%Percentage2024
Gemiddelde huishoudensgrootte4,0Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking10Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€36.300Gemiddeld in Euro2017
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.000Gemiddeld in Euro2017
40% personen met laagste inkomen21%Percentage2017
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2017
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomen38%Percentage2017
20% huishoudens met hoogste inkomen9,4%Percentage2017
% Huishoudens met een laag inkomen2,8%Percentage2017
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,2%Percentage2017
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2017
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2017
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2017
Personen per soort uitkering - AOW2Aantal2017
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2017
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2017
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2017
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2017

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Nieuwe Park West. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5Aantal2025
Herkomst buiten Nederland5Aantal2025
Herkomst Europa0Aantal2025
Herkomst buiten Europa5Aantal2025
% Herkomst Nederland50%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland50%Percentage2025
% Herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa50%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland5Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2025
Geboren buiten Nederland5Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland50%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland50%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa50%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland50%Percentage2025
Autochtoon10Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Nieuwe Park West. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven126Aantal2025
Diefstal24Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven16Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen34Aantal2025
Vernieling15Aantal2025
Overige misdrijven32Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners25.200Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4.800Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3.200Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners1.000Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6.800Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3.000Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners6.400Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Nieuwe Park West, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2017
Huisartsenpraktijken binnen 3 km11Gemiddeld aantal2017
Huisartsenpraktijken binnen 5 km16Gemiddeld aantal2017
Huisartsenpost afstand1,7Gemiddelde afstand in km2016
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Ziekenhuis met poli afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2017
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2017
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2017
Ziekenhuis zonder poli afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2017
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2017
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2017
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Supermarkten binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2017
Supermarkten binnen 3 km8,3Gemiddeld aantal2017
Supermarkten binnen 5 km19Gemiddeld aantal2017
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2017
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km61Gemiddeld aantal2017
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km96Gemiddeld aantal2017
Warenhuis afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2017
Warenhuizen binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2017
Warenhuizen binnen 20 km21Gemiddeld aantal2017
Café afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2017
Cafés binnen 3 km18Gemiddeld aantal2017
Cafés binnen 5 km28Gemiddeld aantal2017
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Cafetaria binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2017
Cafetaria binnen 3 km48Gemiddeld aantal2017
Cafetaria binnen 5 km69Gemiddeld aantal2017
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Restaurants binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2017
Restaurants binnen 3 km48Gemiddeld aantal2017
Restaurants binnen 5 km87Gemiddeld aantal2017
Hotel afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Hotels binnen 5 km5Gemiddeld aantal2017
Hotels binnen 10 km8,1Gemiddeld aantal2017
Hotels binnen 20 km27Gemiddeld aantal2017
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2017
Kinderdagverblijven binnen 3 km13Gemiddeld aantal2017
Kinderdagverblijven binnen 5 km29Gemiddeld aantal2017
Buitenschoolseopvang afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2017
Buitenschoolseopvang binnen 3 km13Gemiddeld aantal2017
Buitenschoolseopvang binnen 5 km27Gemiddeld aantal2017
Basisonderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Basisonderwijs binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2017
Basisonderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2017
Basisonderwijs binnen 5 km21Gemiddeld aantal2017
Voortgezet onderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Voortgezet onderwijs binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2017
Voortgezet onderwijs binnen 5 km9Gemiddeld aantal2017
Voortgezet onderwijs binnen 10 km12Gemiddeld aantal2017
VMBO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
VMBO binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2017
VMBO binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2017
VMBO binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2017
HAVO VWO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
HAVO VWO binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2017
HAVO VWO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2017
HAVO VWO binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2017
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Treinstation afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Belangrijk overstapstation afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Bibliotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Zwembad afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Podiumkunsten afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2017
Podiumkunsten binnen 10 km3,9Gemiddeld aantal2017
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2017
Poppodium afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Bioscoop afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Bioscopen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2017
Bioscopen binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2017
Bioscopen binnen 20 km6Gemiddeld aantal2017
Sauna afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Zonnebank afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Museum afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Musea binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2017
Musea binnen 10 km5Gemiddeld aantal2017
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2017
Attractie afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2017
Attracties binnen 20 km8,7Gemiddeld aantal2017
Attracties binnen 50 km55Gemiddeld aantal2017
Brandweerkazerne afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Nieuwe Park West. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05130105Code2025
RegionaamNieuwe Park WestNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode05130105Code2025
Oppervlakte totaal38Aantal hectaren2025
Oppervlakte land31Aantal hectaren2025
Oppervlakte water7Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid898Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal136Aantal2026
Adressen met postcode124Aantal2026
Adressen met woonfunctie2Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie11Aantal2026
Adressen met celfunctie1Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie75Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie38Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie15Aantal2026
Verblijfsobjecten135Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres81Aantal2026
Adressen met pand131Aantal2026
Percelen met adres77Aantal2026
Adressen met perceel136Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom136Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19708Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19805Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199016Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200045Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201043Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later13Aantal2026
Postcodegebied2801DA-2801SBNaam2026
Meest voorkomende postcode2801Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Nieuwe Park West.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal5Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Nieuwe Park West zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal140Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine70Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof70Aantal2025
Personenauto’s per huishouden22Aantal2023
Personenauto’s naar oppervlakte452Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Nieuwe Park West. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad128Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€139.000Gemiddeld in Euro2017
Woningwaarde klasse€100.000 tot €150.000Categorisch type2017
Eengezinswoningen0Aantal2017
Meergezinswoningen3Aantal2017
Koopwoningen1Aantal2017
Huurwoningen2Aantal2017
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2017
Huurwoningen overige verhuurders2Aantal2017
Eigendom onbekend2Aantal2025
Bewoond2Aantal2017
Onbewoond0Aantal2017
% Koopwoningen28%Percentage2017
% Huurwoningen72%Percentage2017
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2017
% Huurwoningen overige verhuurders79%Percentage2017
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen2%Percentage2017
% Meergezinswoningen98%Percentage2017
% Bewoond97%Percentage2017
% Onbewoond3%Percentage2017
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen2Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen100%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196550%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201550%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Nieuwe Park West komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Gouda. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Nieuwe Park West: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Overige misdrijven per 1.000 inwoners6.40036.39725260
2Vernieling per 1.000 inwoners3.00042.99621143
3Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3.20043.19629110
4Oplichting per 1.000 inwoners1.00059951377
5Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6.80086.7929869

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Gouda.

RegioSoort regioOverige misdrijven per 1.000 inwonersVernieling per 1.000 inwonersGeweld en seksmisdrijven per 1.000 inwonersOplichting per 1.000 inwonersVerkeersovertredingen per 1.000 inwoners
Nieuwe Park WestBuurt6.4003.0003.2001.0006.800
NederlandLand34458
GoudaGemeente45558
Nieuwe Markt en omgevingBuurt221029816
De Baan en omgevingBuurt69949

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Gouda.

Top 5 kenmerken buurt Nieuwe Park West:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Nieuwe Park West. Op deze onderwerpen verschilt buurt Nieuwe Park West relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Nieuwe Park West, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Nieuwe Park West met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Nieuwe Park West, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Nieuwe Park West staan in de uitgebreide download voor Gouda.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Nieuwe Park West.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Gouda.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Gouda. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron