Statistieken Prinsessenbuurt

Statistieken Prinsessenbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Prinsessenbuurt in de gemeente Zwijndrecht Vlag van de gemeente Zwijndrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Prinsessenbuurt in de gemeente Zwijndrecht Vlag van de gemeente Zwijndrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Prinsessenbuurt.Bekijk kaart
Prinsessenbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Prinsessenbuurt.

Kerncijfers van de Prinsessenbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Prinsessenbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Prinsessenbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode481Kadaster2026
Adressen met woonfunctie474Kadaster2026
Panden met adres268Kadaster2026
Percelen met adres261Kadaster2026
Woningvoorraad464CBS2025
Huishoudens440CBS2026
Inwoners940CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Prinsessenbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Prinsessenbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Prinsessenbuurt
Kaart van de omgeving van de Prinsessenbuurt.
Afbeelding van de Prinsessenbuurt op de kaart.

Kaart van de wijk 03 Noord met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Ter Steeghe, 2: Pilotenbuurt, 3: Langeraarstraat en omgeving, 4: Officiervliet-West, 5: Hoveniersplein - Griend, 6: Officiervliet-Oost, 7: Begraafplaats Noord, 8: Prinsessenbuurt, 9: Planetenbuurt, 10: Sterrenbeeldenbuurt, 11: Schildersbuurt, 12: Industriegebied Develpoort, 13: Corridor-West.

Bekijk de statistieken voor alle 104 gebieden binnen de gemeente Zwijndrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Zwijndrecht.

Overzicht gebieden Meer Zwijndrecht
Over de Prinsessenbuurt

De Prinsessenbuurt ligt binnen de wijk Noord in de gemeente Zwijndrecht. De meest voorkomende postcode in de Prinsessenbuurt is postcode 3331.

Er zijn 484 adressen en 464 woningen in de Prinsessenbuurt in de gemeente Zwijndrecht. 61% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €371.000. Er wonen 940 inwoners in de Prinsessenbuurt, waarvan de grootste groep (38%) 65 jaar of ouder is. Prinsessenbuurt telt 440 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 400 personenauto’s en 85 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Prinsessenbuurt.

Prinsessenbuurt heeft een oppervlakte van 12 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.098 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Prinsessenbuurt.

Wonen in de Prinsessenbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Prinsessenbuurt.

Kenmerken van de 464 woningen in de Prinsessenbuurt
Er zijn 464 woningen in de Prinsessenbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zwijndrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Prinsessenbuurt was €371.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Prinsessenbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Prinsessenbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Prinsessenbuurt% verschil
2025€371.0006,9%
2024€347.0003,89%
2023€334.00032%
2022€253.0000,0%
2021€253.0000,0%
2020€253.00013%
2019€224.0007,2%
2018€209.0008,3%
2017€193.0003,21%
2016€187.0009,4%
2015€171.000-8,1%
2014€186.000-7,5%
2013€201.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Prinsessenbuurt is met €170.000 gegroeid van €201.000 in 2013 tot €371.000 in 2025 (dat is een groei van 85%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.167 (5,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zwijndrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Prinsessenbuurt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zwijndrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Prinsessenbuurt is €371.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 38% en er zijn 464 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Zwijndrecht (geel), 2 woonplaatsen (groen), 9 wijken (oranje) en 68 buurten (blauw). De Prinsessenbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de Prinsessenbuurt: er zijn 218 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Prinsessenbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Prinsessenbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Prinsessenbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zwijndrecht.

Aantal inwoners per jaar
De Prinsessenbuurt telt 940 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Prinsessenbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Prinsessenbuurt:

JaarAantal inwoners de Prinsessenbuurt% verschil
20269400,53%
2025935-0,53%
20249401,08%
2023930-0,53%
20229350,0%
202193513%
20208250,0%
20198250,61%
20188200,61%
2017815-0,61%
20168203,14%
20157950,0%
20147951,92%
2013780geen data

De bevolking van de Prinsessenbuurt is met 160 personen gestegen van 780 personen in 2013 tot 940 personen in 2026 (dat is een grote groei van 21%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 12 personen (1,5%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zwijndrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Prinsessenbuurt:

In 2013 waren er 780 inwoners in de Prinsessenbuurt. Het aantal van 780 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 940 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 160 (21%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 10 (1,08%). Het aantal van 940 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 was het aantal ook op het hoogste punt van 940 personen.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Prinsessenbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Prinsessenbuurt is 65 jaar of ouder, met 38% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zwijndrecht.

Burgerlijke staat in de Prinsessenbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Prinsessenbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 440 huishoudens in de Prinsessenbuurt. Er waren 160 eenpersoonshuishoudens en 280 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Prinsessenbuurt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Prinsessenbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Prinsessenbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Prinsessenbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202678545110
20257904595
20248005095
20237954590
202281500
20218203877
20207303263
20197353060
20187352857
20177352753
20167452550
20157302243
20147312242
20137182042

In 2026 was de herkomst van inwoners in de Prinsessenbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 4,79% en herkomst uit landen buiten Europa: 12% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 2,56% en herkomst van buiten Europa: 5,4%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Prinsessenbuurt is 91% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Prinsessenbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Prinsessenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Prinsessenbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zwijndrecht als geheel 35 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zwijndrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Prinsessenbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Prinsessenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Prinsessenbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zwijndrecht als geheel 38 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zwijndrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de Prinsessenbuurt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de Prinsessenbuurt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Prinsessenbuurt
PrinsessenbuurtWijk 03 NoordGemeente Zwijndrecht
Aantal kinderopvanglocaties0559
Aantal kindplaatsen01651.833
Aantal vestigingen basisonderwijs0116
Aantal leerlingen basisonderwijs0823.730
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs335
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs8798793.483

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Prinsessenbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Prinsessenbuurt is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Zwijndrecht0,50,50,61,31,31,5
Wijk 03 Noord0,40,50,70,60,61,6
Buurt Industriegebied Develpoort0,71,31,60,80,80,8
Buurt Corridor-West0,71,11,41,11,11,2
Schildersbuurt0,30,30,90,50,51,5
Sterrenbeeldenbuurt0,20,30,80,40,41,7
Planetenbuurt0,40,50,60,60,61,9
Buurt Officiervliet-Oost0,71,01,01,11,11,5
Buurt Officiervliet-West0,50,90,91,01,01,6
Pilotenbuurt0,20,50,50,70,71,9
Buurt Langeraarstraat en omgeving0,20,20,20,40,41,7
Buurt Hoveniersplein - Griend0,30,30,40,20,21,6
Prinsessenbuurt0,50,50,70,30,31,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Prinsessenbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Zwijndrecht (geel), wijk 03 Noord (groen) en 10 buurten (blauw). Prinsessenbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Prinsessenbuurt
In 2025 woonden er 160 leerlingen en studenten in de Prinsessenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Prinsessenbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Prinsessenbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Prinsessenbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Prinsessenbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Prinsessenbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Prinsessenbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (85 totaal)
In de Prinsessenbuurt zijn in totaal 85 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 85 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 95 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Prinsessenbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Prinsessenbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Prinsessenbuurt is €32.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Prinsessenbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Prinsessenbuurt is €32.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.600. Prinsessenbuurt telt 800 inkomensontvangers op 940 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de Prinsessenbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zwijndrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Noord (Prinsessenbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Noord is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Prinsessenbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Prinsessenbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Prinsessenbuurt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Prinsessenbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Prinsessenbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Prinsessenbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Prinsessenbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Prinsessenbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Prinsessenbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Prinsessenbuurt
Er zijn 20 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Prinsessenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Prinsessenbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 20 elektrische auto’s in de Prinsessenbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Prinsessenbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Prinsessenbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 446 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Prinsessenbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Prinsessenbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 616 op naam geregistreerde voertuigen in de Prinsessenbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 477 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Prinsessenbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Prinsessenbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 5 verkeersongevallen in de Prinsessenbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Prinsessenbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Prinsessenbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal5
Materiële schade5
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Prinsessenbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Prinsessenbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Prinsessenbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 25 misdrijven in de Prinsessenbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Prinsessenbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Prinsessenbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 369 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Prinsessenbuurt 25 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Prinsessenbuurt in 2025 zijn Ongevallen (weg) (6 delicten) en Overige vermogensdelicten (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Prinsessenbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de Prinsessenbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Prinsessenbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Prinsessenbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zwijndrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Prinsessenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Prinsessenbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Prinsessenbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Prinsessenbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Prinsessenbuurt.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Woonzorgcentrum Nebo in Zwijndrecht
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Woonzorgcentrum Nebo in Zwijndrecht bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Woonzorgcentrum Nebo in Zwijndrecht stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Woonzorgcentrum Nebo in Zwijndrecht is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de Prinsessenbuurt. Stembureau Woonzorgcentrum Nebo in Zwijndrecht is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de Prinsessenbuurt ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 26 stembureaus in de gemeente Zwijndrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zwijndrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zwijndrecht.

Stembureaus Zwijndrecht
Adressen en leefomgeving in de Prinsessenbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Prinsessenbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Prinsessenbuurt telt in totaal 484 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Prinsessenbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zwijndrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de Prinsessenbuurt zijn er 474 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Prinsessenbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 128 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de Prinsessenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Prinsessenbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Prinsessenbuurt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Prinsessenbuurt voor 2026:

DichtheidNederlandPrinsessenbuurt
Bevolking5397.833
Adressen2.0933.098
Autos2753.333

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Prinsessenbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Prinsessenbuurt is 0,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Prinsessenbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Prinsessenbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,4
Supermarkt0,3
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs0,3
Bibliotheek1,5
Treinstation0,9
Sportterrein1,3
Bioscoop6,0
Museum4,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Prinsessenbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Prinsessenbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Prinsessenbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement2701.590
Tussenwoning8502.630
Hoekwoning1.0002.820
Twee-onder-één-kap woning1.2303.600
Vrijstaande woning1.3903.180
Koopwoning9002.800
Huurwoning3401.600

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Prinsessenbuurt zijn A (158 adressen) en C (122 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Prinsessenbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de Prinsessenbuurt: 158 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zwijndrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Prinsessenbuurt
Tabel met 483 adressen in de Prinsessenbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Prinsessenbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zwijndrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Burgemeester Brouwerstraat1 t/m 1553331GDZwijndrecht79
Burgemeester Jansenlaan5 t/m 293331HDZwijndrecht13
Koninginneweg1 t/m 253331CDZwijndrecht78
Koningsplein10 t/m 563331HMZwijndrecht24
Laurensvliet23331HWZwijndrecht13
Prinses Beatrixstraat2 t/m 353331GPZwijndrecht27
Prinses Irenestraat1 t/m 293331GRZwijndrecht27
Prinses Margrietstraat2 t/m 443331GSZwijndrecht38
Prinses Marijkestraat1 t/m 2353331GTZwijndrecht82
Prinsessenpark1 t/m 453331GZZwijndrecht37
Rotterdamseweg126 t/m 1883332AL t/m 3332AMZwijndrecht35
Stoop van Zwijndrechtstraat1 t/m 353331GVZwijndrecht30

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 12 openbare ruimtes en 483 adressen in de Prinsessenbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zwijndrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Prinsessenbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Prinsessenbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3331445
Postcode numeriek333235
WoonkernZwijndrecht483
WoonplaatsZwijndrecht483
WijkNoord483
GemeenteZwijndrecht483
ProvincieZuid-Holland483
WaterschapWaterschap Hollandse Delta483
LandNederland483

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Prinsessenbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Prinsessenbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Prinsessenbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Prinsessenbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de Prinsessenbuurt?
De gemiddelde score voor de Prinsessenbuurt is 8,2.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de Prinsessenbuurt, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de Prinsessenbuurt die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de Prinsessenbuurt. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Prinsessenbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Prinsessenbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal85Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening30Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening32%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg26%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Prinsessenbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners940Aantal2026
Mannen440Aantal2026
Vrouwen500Aantal2026
0 tot 15 jaar125Aantal2026
15 tot 25 jaar75Aantal2026
25 tot 45 jaar170Aantal2026
45 tot 65 jaar210Aantal2026
65 jaar of ouder355Aantal2026
Ongehuwd350Aantal2026
Gehuwd435Aantal2026
Gescheiden80Aantal2026
Verweduwd75Aantal2026
% Mannen47%Percentage2026
% Vrouwen53%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar18%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2026
% 65 jaar of ouder38%Percentage2026
% Ongehuwd37%Percentage2026
% Gehuwd46%Percentage2026
% Gescheiden8,5%Percentage2026
% Verweduwd8%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO70Aantal2025
Leerlingen VO40Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau160Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau290Aantal2024
Hoger opleidingsniveau190Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau25%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau30%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg15%Percentage2024
Wmo cliënten90Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners98Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.833Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.280Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning450Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom27%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd2%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.590Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.180Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning680Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming19%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen16%Percentage2024
% Aardgaswoningen79%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement270Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.230Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.390Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning900Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning340Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel15Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel126Aantal2026
Adressen met definitief energielabel343Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+8Aantal2026
Energielabels A158Aantal2026
Energielabels B45Aantal2026
Energielabels C122Aantal2026
Energielabels D19Aantal2026
Energielabels E47Aantal2026
Energielabels F54Aantal2026
Energielabels G15Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Prinsessenbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn50%Percentage2024
Drinken77%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn40%Percentage2024
Wekelijks sporten48%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk49%Percentage2024
Lopen naar school of werk23%Percentage2024
Fietsen naar school of werk34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Prinsessenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer11%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving89%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving83%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen58%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten54%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Prinsessenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen40%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt36%Percentage2024
Lage veerkracht16%Percentage2024
Hoge veerkracht55%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid40%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid30%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Prinsessenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens440Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens160Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens280Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen160Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen120Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen27%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking410Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie65%Percentage2024
% Werknemers88%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie65%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen12%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners851Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede0,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen39%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€203.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW330Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW35%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Prinsessenbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland785Aantal2026
Herkomst buiten Nederland155Aantal2026
Herkomst Europa45Aantal2026
Herkomst buiten Europa110Aantal2026
% Herkomst Nederland84%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Herkomst Europa4,79%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa12%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland785Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa50Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland75Aantal2026
Geboren in Nederland860Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa60Aantal2026
Geboren buiten Nederland80Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland84%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,66%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,13%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa6,4%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland8,5%Percentage2026
Autochtoon815Aantal2022
Westers65Aantal2022
Niet-westers55Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko10Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers20Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Prinsessenbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven25Aantal2025
Diefstal12Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen7Aantal2025
Vernieling5Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Prinsessenbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km9,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km4,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km44Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km113Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km26Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km31Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km82Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km9,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km42Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km110Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km9,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km93Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km9,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km61Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km45Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km9,4Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km23Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km25Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km60Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Prinsessenbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU06420313Code2026
RegionaamPrinsessenbuurtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode06420313Code2026
Oppervlakte totaal12Aantal hectaren2026
Oppervlakte land12Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.098Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal484Aantal2026
Adressen met postcode481Aantal2026
Adressen met woonfunctie474Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten484Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres268Aantal2026
Adressen met pand481Aantal2026
Percelen met adres261Aantal2026
Adressen met perceel484Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom484Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom474Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19003Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192523Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195010Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970129Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990101Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200052Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020152Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later10Aantal2026
Postcodegebied3331CD-3332AMNaam2026
Meest voorkomende postcode3331Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode93%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Prinsessenbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal5Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade5Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Prinsessenbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal400Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine315Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof85Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,91Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.333Aantal2025
Motorfietsen35Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Prinsessenbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad464Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners496Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad10Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€371.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen246Aantal2025
Meergezinswoningen218Aantal2025
Koopwoningen283Aantal2025
Huurwoningen181Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties172Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders9Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond450Aantal2025
Onbewoond14Aantal2025
% Koopwoningen61%Percentage2025
% Huurwoningen39%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties37%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders2%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen53%Percentage2025
% Meergezinswoningen47%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen218Aantal2026
Tussenwoningen131Aantal2026
Hoekwoningen91Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen26Aantal2026
Vrijstaande woningen8Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen46%Percentage2026
% Tussenwoningen28%Percentage2026
% Hoekwoningen19%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen5%Percentage2026
% Vrijstaande woningen2,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194525Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965136Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995151Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 201550Aantal2026
Woningen 2015 tot 202599Aantal2026
Woningen 2025 en later10Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 19455%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196529%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199532%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201511%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202521%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Prinsessenbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zwijndrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Prinsessenbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Personenauto’s naar oppervlakte3.3332753.0581.1492,66
2Bevolkingsdichtheid7.8335397.2942.8412,57
3% Personen per soort uitkering - AOW35%20%15%6%2,4
4% 65 jaar of ouder38%21%17%7,7%2,18
5% Woningen bouwjaar onbekend1,0%0,0%1,0%0,49%2,05

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zwijndrecht.

RegioSoort regioPersonenauto’s naar oppervlakteBevolkingsdichtheid% Personen per soort uitkering - AOW% 65 jaar of ouder% Woningen bouwjaar onbekend
PrinsessenbuurtBuurt3.3337.83335%38%1,0%
NederlandLand27553920%21%0,0%
ZwijndrechtGemeente1.1062.20821%24%1,0%
Industriegebied DevelpoortBuurt1.933100geen data33%0,0%
Corridor-WestBuurt2.5504.1008%8,8%1,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zwijndrecht.

Top 5 kenmerken Prinsessenbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Prinsessenbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Prinsessenbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Prinsessenbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Prinsessenbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Prinsessenbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Prinsessenbuurt staan in de uitgebreide download voor Zwijndrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Prinsessenbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zwijndrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zwijndrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Prinsessenbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron