Statistieken Springerbuurt

Statistieken Springerbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Springerbuurt in de gemeente Velsen Vlag van de gemeente Velsen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Springerbuurt in de gemeente Velsen Vlag van de gemeente Velsen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Springerbuurt.Bekijk kaart
Springerbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Springerbuurt.

Kerncijfers van de Springerbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Springerbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Springerbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode880Kadaster2026
Adressen met woonfunctie824Kadaster2026
Panden met adres597Kadaster2026
Percelen met adres459Kadaster2026
Woningvoorraad824CBS2025
Huishoudens800CBS2026
Inwoners1.960CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Springerbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Springerbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Springerbuurt
Kaart van de omgeving van de Springerbuurt.
Afbeelding van de Springerbuurt op de kaart.

Kaart van de wijk 08 Velserbroek met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hofgeest, 2: Maadbuurt, 3: Weidbuurt, 4: Florarondebuurt, 5: Bastionbuurt, 6: Pijlkruidbuurt, 7: Tjotterbuurt, 8: Springerbuurt, 9: Westbroekbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 81 gebieden binnen de gemeente Velsen via de overzichtspagina van de gebieden in de Velsen.

Overzicht gebieden Meer Velsen
Over de Springerbuurt

De Springerbuurt ligt binnen de wijk Velserbroek in de gemeente Velsen. De meest voorkomende postcode in de Springerbuurt is postcode 1992.

Er zijn 885 adressen en 824 woningen in de Springerbuurt in de gemeente Velsen. 70% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €524.000. Er wonen 1.960 inwoners in de Springerbuurt. De meeste inwoners (33%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Springerbuurt telt 800 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 985 personenauto’s en 190 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Springerbuurt.

Springerbuurt heeft een totale oppervlakte van 25 hectare, waarvan 22 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.367 adressen per km2.

Meer over de Springerbuurt:

De naam van deze buurt veranderde van Spingerbuurt in 2013 naar Springerbuurt in 2014.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Springerbuurt.

Wonen in de Springerbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Springerbuurt.

Kenmerken van de 824 woningen in de Springerbuurt
Er zijn 824 woningen in de Springerbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Velsen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Springerbuurt was €524.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Springerbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Springerbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Springerbuurt% verschil
2025€524.0003,76%
2024€505.000-0,39%
2023€507.00013%
2022€449.00013%
2021€399.0009,6%
2020€364.0009%
2019€334.0004,7%
2018€319.0005,6%
2017€302.0003,42%
2016€292.0005%
2015€278.000-1,77%
2014€283.000-6,6%
2013€303.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Springerbuurt is met €221.000 toegenomen van €303.000 in 2013 tot €524.000 in 2025 (dat is een groei van 73%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.417 (4,82%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Velsen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Springerbuurt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Velsen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Springerbuurt is €524.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 824 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Velsen (geel), 7 woonplaatsen (groen), 10 wijken (oranje) en 59 buurten (blauw). De Springerbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de Springerbuurt: er zijn 442 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Springerbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Springerbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Springerbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Velsen.

Aantal inwoners per jaar
De Springerbuurt telt 1.960 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Springerbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Springerbuurt:

JaarAantal inwoners de Springerbuurt% verschil
20261.9600,0%
20251.960-1,26%
20241.985-1,24%
20232.010-0,74%
20222.025-2,17%
20212.070-0,96%
20202.090-1,18%
20192.1150,95%
20182.095-0,71%
20172.110-0,94%
20162.130-0,7%
20152.145-0,23%
20142.150-0,23%
20132.155geen data

Het aantal inwoners in de Springerbuurt is met 195 personen afgenomen van 2.155 personen in 2013 tot 1.960 personen in 2026 (dat is een afname van 9%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -15 personen (-0,72%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers dalen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Velsen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Springerbuurt:

In 2013 waren er 2.155 inwoners in de Springerbuurt. Het aantal van 2.155 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 1.960 personen. Dit is een daling van 195 (-9%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -25 (-1,26%). Het aantal inwoners blijft 1.960 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Springerbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Springerbuurt is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Velsen.

Burgerlijke staat in de Springerbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Springerbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 800 huishoudens in de Springerbuurt. Er waren 185 eenpersoonshuishoudens en 615 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Springerbuurt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Springerbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Springerbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Springerbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.640100215
20251.655105205
20241.685105195
20231.705110190
20221.73500
20211.780106184
20201.800106184
20191.835103177
20181.82599171
20171.84099171
20161.855101174
20151.865103177
20141.870103177
20131.875103177

In 2026 was de herkomst van inwoners in de Springerbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 5,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europa: 4,78% en herkomst van buiten Europa: 8,2%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Springerbuurt is 93% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Springerbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Springerbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Springerbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Velsen als geheel 53 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Velsen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Springerbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Springerbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Springerbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Velsen als geheel 58 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Velsen.

Meer sterfte
Onderwijs in de Springerbuurt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de Springerbuurt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Springerbuurt
SpringerbuurtWijk 08 VelserbroekGemeente Velsen
Aantal kinderopvanglocaties11583
Aantal kindplaatsen1175062.139
Aantal vestigingen basisonderwijs0623
Aantal leerlingen basisonderwijs01.2005.343
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0011
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs003.930
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs001
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs00253

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Springerbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Springerbuurt is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Velsen0,60,60,71,72,12,2
Wijk 08 Velserbroek0,50,50,63,13,63,1
Buurt Hofgeest0,70,60,72,43,92,4
Maadbuurt0,40,40,32,74,22,7
Weidbuurt0,50,50,53,24,03,2
Pijlkruidbuurt0,20,20,23,03,33,0
Florarondebuurt0,50,50,52,93,62,9
Bastionbuurt0,70,30,83,03,83,0
Springerbuurt0,61,01,13,63,73,6
Tjotterbuurt0,30,30,33,13,23,1
Westbroekbuurt1,61,81,84,34,34,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Springerbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Velsen (geel), wijk 08 Velserbroek (groen) en 8 buurten (blauw). Springerbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Springerbuurt
In 2025 woonden er 400 leerlingen en studenten in de Springerbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Springerbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Springerbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Springerbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Springerbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Springerbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Springerbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (190 totaal)
In de Springerbuurt zijn in totaal 190 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 190 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 185 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Springerbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Springerbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Springerbuurt is €37.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Springerbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Springerbuurt is €37.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €44.500. Springerbuurt telt 1.600 inkomensontvangers op 1.960 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de Springerbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Velsen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Velserbroek (Springerbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Velserbroek is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Springerbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Springerbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Springerbuurt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Springerbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Springerbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Springerbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Springerbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Springerbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Springerbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Springerbuurt
Er zijn 63 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Springerbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Springerbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 63 elektrische auto’s in de Springerbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Springerbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Springerbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 886 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Springerbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Springerbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.223 op naam geregistreerde voertuigen in de Springerbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 978 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Springerbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Springerbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de Springerbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Springerbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Springerbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Springerbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Springerbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Springerbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 26 misdrijven in de Springerbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Springerbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Springerbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 425 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 26 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Springerbuurt 26 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Springerbuurt in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (8 delicten) en Ongevallen (weg) (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Springerbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de Springerbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Springerbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Springerbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Velsen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 4,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘vernieling’ in 2025 in de Springerbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Springerbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Springerbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Springerbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Springerbuurt.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Basisschool de Westbroek in Velserbroek
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Basisschool de Westbroek in Velserbroek bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Basisschool de Westbroek in Velserbroek stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Basisschool de Westbroek in Velserbroek is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de Springerbuurt. Stembureau Basisschool de Westbroek in Velserbroek is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de Springerbuurt ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 49 stembureaus in de gemeente Velsen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Velsen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Velsen.

Stembureaus Velsen
Adressen en leefomgeving in de Springerbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Springerbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Springerbuurt telt in totaal 885 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Springerbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Velsen
Adressen: gebruiksdoelen
In de Springerbuurt zijn er 824 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Springerbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 325 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de Springerbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Springerbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Springerbuurt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Springerbuurt voor 2026:

DichtheidNederlandSpringerbuurt
Bevolking5398.909
Adressen2.0931.367
Autos2754.477

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Springerbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Springerbuurt is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Springerbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Springerbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt1,2
Restaurant1,2
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs3,6
Bibliotheek1,2
Treinstation3,6
Sportterrein1,6
Bioscoop7,2
Museum4,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Springerbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Springerbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Springerbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6101.990
Tussenwoning7402.820
Hoekwoning8803.090
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning7702.770
Huurwoning6102.210

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Springerbuurt zijn A (402 adressen) en B (376 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Springerbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de Springerbuurt: 402 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Velsen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Springerbuurt
Tabel met 885 adressen in de Springerbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Springerbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Velsen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
A. Le Nôtrelaan11 t/m 1501992BA t/m 1992BEVelserbroek76
A. Molletpad--Velserbroek0
A. Molletstraat2 t/m 381992JA t/m 1992JDVelserbroek17
D. Marotstraat2 t/m 1101992HA t/m 1992HLVelserbroek85
Galle Promenade550 t/m 8021992AX t/m 1992AZVelserbroek104
H. Poortmanstraat1 t/m 231992HS t/m 1992HTVelserbroek20
H. Reptonstraat1 t/m 981992JE t/m 1992JMVelserbroek80
J. Bijhouwersstraat1 t/m 731992JN t/m 1992JVVelserbroek49
J. Michaëlpad2 t/m 1381992AN t/m 1992AWVelserbroek69
J. Paxtonstraat1 t/m 1191992BG t/m 1992BVVelserbroek99
L. Brownstraat1 t/m 571992HV t/m 1992HZVelserbroek46
L. Roodbaardstraat1 t/m 211992HP t/m 1992HRVelserbroek19
L. Springerstraat2 t/m 2521992BW t/m 1992CEVelserbroek106
L. Zocherplantsoen1 t/m 1111992AA t/m 1992AHVelserbroek56
M. Ruysstraat5 t/m 251992HM t/m 1992HNVelserbroek21
W. Kentstraat5 t/m 571992AJ t/m 1992AMVelserbroek38

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 16 openbare ruimtes en 885 adressen in de Springerbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Velsen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Springerbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Springerbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1992826
WoonkernVelserbroek885
WoonplaatsVelserbroek886
WijkVelserbroek886
GemeenteVelsen886
ProvincieNoord-Holland886
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland886
LandNederland886

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Springerbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Springerbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Springerbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Springerbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de Springerbuurt?
De gemiddelde score voor de Springerbuurt is 7,4.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de Springerbuurt, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de Springerbuurt die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de Springerbuurt. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Springerbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Springerbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal190Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca25Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening60Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg35Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,4%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening32%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Springerbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.960Aantal2026
Mannen985Aantal2026
Vrouwen975Aantal2026
0 tot 15 jaar285Aantal2026
15 tot 25 jaar235Aantal2026
25 tot 45 jaar410Aantal2026
45 tot 65 jaar650Aantal2026
65 jaar of ouder380Aantal2026
Ongehuwd860Aantal2026
Gehuwd895Aantal2026
Gescheiden120Aantal2026
Verweduwd80Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2026
% Gehuwd46%Percentage2026
% Gescheiden6,1%Percentage2026
% Verweduwd4,09%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO160Aantal2025
Leerlingen VO120Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau300Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau610Aantal2024
Hoger opleidingsniveau560Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau38%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura45Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,7%Percentage2024
Wmo cliënten130Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners66Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid8.909Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.560Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning610Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom29%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd2%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.090Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.210Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning710Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen98%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning740Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning770Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning610Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel60Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel261Aantal2026
Adressen met definitief energielabel564Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++5Aantal2026
Energielabels A+6Aantal2026
Energielabels A402Aantal2026
Energielabels B376Aantal2026
Energielabels C33Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Springerbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn40%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht50%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%Percentage2024
Wekelijks sporten63%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk48%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk41%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Springerbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam43%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen12%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen63%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten59%Percentage2024
Vrijwilligerswerk21%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Springerbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen33%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid30%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid25%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Springerbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens800Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens185Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens615Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen265Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen350Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens77%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen44%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.140Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers1.600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners806Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€44.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen32%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen28%Percentage2024
% Personen in armoede1,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€44.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen20%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen35%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,1%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€331.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO100Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW330Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Springerbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.640Aantal2026
Herkomst buiten Nederland315Aantal2026
Herkomst Europa100Aantal2026
Herkomst buiten Europa215Aantal2026
% Herkomst Nederland84%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Herkomst Europa5,1%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.635Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa65Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa120Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland185Aantal2026
Geboren in Nederland1.820Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa100Aantal2026
Geboren buiten Nederland140Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland84%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,32%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,5%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland93%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,05%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,1%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland7,2%Percentage2026
Autochtoon1.735Aantal2022
Westers150Aantal2022
Niet-westers140Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko15Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije25Aantal2022
Overig niet-westers75Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Springerbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven26Aantal2025
Diefstal5Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen5Aantal2025
Vernieling8Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Springerbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km26Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km8,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km45Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km36Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km149Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km47Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km27Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km9,9Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km24Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km56Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Springerbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04530806Code2026
RegionaamSpringerbuurtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04530806Code2026
Oppervlakte totaal25Aantal hectaren2026
Oppervlakte land22Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.367Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal885Aantal2026
Adressen met postcode880Aantal2026
Adressen met woonfunctie824Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie59Aantal2026
Verblijfsobjecten885Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres597Aantal2026
Adressen met pand885Aantal2026
Percelen met adres459Aantal2026
Adressen met perceel885Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom885Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom824Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000489Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010371Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202025Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1992AA-1992JVNaam2026
Meest voorkomende postcode1992Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Springerbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Springerbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal985Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine755Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof225Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,22Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte4.477Aantal2025
Motorfietsen90Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Springerbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad824Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners420Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad61Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€524.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen569Aantal2025
Meergezinswoningen255Aantal2025
Koopwoningen577Aantal2025
Huurwoningen247Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties231Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders16Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond808Aantal2025
Onbewoond16Aantal2025
% Koopwoningen70%Percentage2025
% Huurwoningen30%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties28%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders2%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen69%Percentage2025
% Meergezinswoningen31%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen257Aantal2026
Tussenwoningen442Aantal2026
Hoekwoningen125Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen31%Percentage2026
% Tussenwoningen54%Percentage2026
% Hoekwoningen15%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005577Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015224Aantal2026
Woningen 2015 tot 202523Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200570%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201527%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Springerbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Velsen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Springerbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200570%10%60%9,4%6,4
2Personenauto’s naar oppervlakte4.4772754.2021.1493,66
3Bevolkingsdichtheid8.9095398.3702.8412,95
4% Woningen 2005 tot 201527%8%19%7%2,7
520% huishoudens met hoogste inkomen35%20%15%9,6%1,61

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Velsen.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005Personenauto’s naar oppervlakteBevolkingsdichtheid% Woningen 2005 tot 201520% huishoudens met hoogste inkomen
SpringerbuurtBuurt70%4.4778.90927%35%
NederlandLand10%2755398%20%
VelsenGemeente7%7651.5516%21%
HofgeestBuurt0,0%1.1431.8751,0%28%
MaadbuurtBuurt0,0%2.0583.8850,0%19%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Velsen.

Top 5 kenmerken Springerbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Springerbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Springerbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Springerbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Springerbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Springerbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Springerbuurt staan in de uitgebreide download voor Velsen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Springerbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Velsen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Velsen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Springerbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron