Statistieken buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Statistieken buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in de gemeente Hilversum Vlag van de gemeente Hilversum. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in de gemeente Hilversum Vlag van de gemeente Hilversum. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.Bekijk kaart
Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Kerncijfers van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode684Kadaster2026
Adressen met woonfunctie652Kadaster2026
Panden met adres462Kadaster2026
Percelen met adres459Kadaster2026
Woningvoorraad647CBS2025
Huishoudens665CBS2026
Inwoners1.555CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
Kaart van de omgeving van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.
Afbeelding van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis op de kaart.

Kaart van de wijk Zuidoost met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Van Riebeeckkwartier, 2: Schilderskwartier, 3: Arenaparkkwartier, 4: West-Indiëkwartier, 5: ’t Hoogt van ’t Kruis, 6: Egelshoek.

Bekijk de statistieken voor alle 54 gebieden binnen de gemeente Hilversum via de overzichtspagina van de gebieden in de Hilversum.

Overzicht gebieden Meer Hilversum
Over de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

De buurt ’t Hoogt van ’t Kruis ligt binnen de wijk Zuidoost in de gemeente Hilversum. Het heidegebied Hoorneboegsche Heide valt gedeeltelijk binnen de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De meest voorkomende postcode in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is postcode 1213.

Er zijn 716 adressen en 647 woningen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in de gemeente Hilversum. 82% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €963.000. Er wonen 1.555 inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De meeste inwoners (33%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis telt 665 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 885 personenauto’s en 290 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis heeft een oppervlakte van 138 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.635 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Wonen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Kenmerken van de 647 woningen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
Er zijn 647 woningen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hilversum in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis was €966.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis% verschil
2025€963.000-0,31%
2024€966.0003,65%
2023€932.00011%
2022€840.0009,1%
2021€770.0003,36%
2020€745.0005,5%
2019€706.00017%
2018€601.000-5,7%
2017€637.0006,9%
2016€596.0002,76%
2015€580.000-0,17%
2014€581.000-4,13%
2013€606.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is met €357.000 toegenomen van €606.000 in 2013 tot €963.000 in 2025 (dat is een toename van 59%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €29.750 (4,12%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hilversum.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is €963.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 29% en er zijn 647 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Hilversum (geel), 9 wijken (oranje) en 34 buurten (blauw). De buurt ’t Hoogt van ’t Kruis wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis: er zijn 235 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Hilversum.

Aantal inwoners per jaar
De buurt ’t Hoogt van ’t Kruis telt 1.555 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis:

JaarAantal inwoners de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis% verschil
20261.5551,3%
20251.535-0,65%
20241.545-0,64%
20231.5550,0%
20221.5550,0%
20211.5550,97%
20201.5401,32%
20191.520-0,98%
20181.5351,66%
20171.5101,68%
20161.485-1,98%
20151.5152,02%
20141.485-1,66%
20131.510geen data

Het aantal inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is met 45 inwoners gegroeid van 1.510 inwoners in 2013 tot 1.555 inwoners in 2026 (dat is een stijging van 2,98%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 inwoners (0,23%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hilversum.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis:

In 2013 waren er 1.510 inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. In 2014 is het aantal gedaald tot 1.485 inwoners. Dit is een daling van 25 (-1,66%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 1.485 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2016 was het aantal ook op het laagste punt van 1.485 inwoners. In 2021 is het aantal gestegen tot 1.555 inwoners. De stijging ten opzichte van 2016 is 70 (4,71%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2020) is 15 (0,97%). Het aantal inwoners blijft 1.555 tot en met 2023. In 2026 was het aantal ook op het hoogste punt van 1.555 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hilversum.

Burgerlijke staat in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 665 huishoudens in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Er waren 175 eenpersoonshuishoudens en 490 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.150170230
20251.145175220
20241.170170210
20231.180165210
20221.20500
20211.205154196
20201.200150190
20191.225130165
20181.240130165
20171.230123157
20161.205123157
20151.205136174
20141.203124158
20131.238120152

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 74%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 15% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europa: 7,9% en herkomst van buiten Europa: 10%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is 86% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Hilversum als geheel 85 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Hilversum.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Hilversum als geheel 65 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Hilversum.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
Buurt ’t Hoogt van ’t KruisWijk ZuidoostGemeente Hilversum
Aantal kinderopvanglocaties416133
Aantal kindplaatsen1937824.987
Aantal vestigingen basisonderwijs0836
Aantal leerlingen basisonderwijs02.0659.111
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0516
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.9738.781
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs037
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs05.3516.306

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Hilversum0,50,60,61,21,31,2
Wijk Zuidoost0,50,50,50,81,00,8
Buurt Schilderskwartier0,30,30,40,60,80,6
Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis0,70,70,81,61,81,6
Buurt Arenaparkkwartier0,80,80,90,91,10,9
Buurt West-Indiëkwartier1,31,31,31,21,21,4
Buurt Van Riebeeckkwartier0,40,40,40,50,70,5
Buurt Egelshoek2,52,52,85,85,85,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Hilversum (geel), wijk Zuidoost (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
In 2025 woonden er 310 leerlingen en studenten in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (290 totaal)
In de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis zijn in totaal 290 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is €59.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is €59.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €72.000. Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis telt 1.300 inkomensontvangers op 1.555 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Hilversum
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Hilversum: buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
82% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
89% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Aantal elektrische auto’s in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
Er zijn 78 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 78 elektrische auto’s in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 534 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 880 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 738 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 8 verkeersongevallen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal8
Materiële schade7
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 37 misdrijven in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 601 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 24 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis 37 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (6 delicten) en Ongevallen (weg) (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hilversum.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 10 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis Hollandsche Rading
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis Hollandsche Rading bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Dorpshuis Hollandsche Rading stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis Hollandsche Rading is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Stembureau Dorpshuis Hollandsche Rading is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 82 stembureaus in de gemeente Hilversum en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hilversum. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hilversum.

Stembureaus Hilversum
Adressen en leefomgeving in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt ’t Hoogt van ’t Kruis telt in totaal 716 adressen, met 702 verblijfsobjecten en 14 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in buurt ’t Hoogt van ’t Kruis liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Hilversum
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis zijn er 652 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 107 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt ’t Hoogt van ’t Kruis
Bevolking5391.127
Adressen2.0931.635
Autos275641

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis is 1,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,2
Supermarkt1,5
Restaurant1,2
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs1,6
Bibliotheek3,2
Treinstation2,2
Sportterrein1,1
Bioscoop2,3
Museum2,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5901.960
Tussenwoning1.1503.270
Hoekwoning1.2604.150
Twee-onder-één-kap woning1.5904.090
Vrijstaande woning2.3205.450
Koopwoning1.4903.910
Huurwoning6201.900

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis zijn A (204 adressen) en B (139 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis: 204 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hilversum bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis
Tabel met 716 adressen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Hilversum.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Acaciapark1 t/m 1661213LA t/m 1213LGHilversum105
Begraafplaats Zuiderhof--Hilversum0
Berkenlaan1 t/m 141213SRHilversum12
Beukenlaan2 t/m 81213SVHilversum6
Bosplein3 t/m 61213STHilversum3
Bremlaan1 t/m 161213SWHilversum14
Charley Tooroppad--Hilversum0
Charley Tooropstraat1 t/m 1651213LH t/m 1213LMHilversum95
Diependaalselaan1 t/m 1331213TD t/m 1214KAHilversum25
Eikbosserweg163 t/m 2801213RW t/m 1213SEHilversum109
Eikenlaan1 t/m 651213SG t/m 1213SKHilversum59
Henry MacKenziepad2 t/m 141213LVHilversum3
Holledwarsweg--Hilversum0
Holleweg1 t/m 51213TCHilversum6
Iepenlaan6 t/m 101213SLHilversum5
Kolhornseweg5 t/m 1751213RN t/m 1213RSHilversum85
Laapersveld Zuid--Hilversum0
Larixlaan1 t/m 121213SZHilversum10
Mondriaanstraat10 t/m 1281213LR t/m 1213LSHilversum60
Plataanweg2 t/m 111213TAHilversum9
Sparrenlaan1 t/m 281213SM t/m 1213SPHilversum23
Utrechtseweg40 t/m 1231213TL t/m 1213TXHilversum80
Vincent van Goghpad--Hilversum0
Zandweg21213TMHilversum1
Zuiderheideweg--Hilversum0
’t Hoogt6 t/m 81213SXHilversum2
’t Hoogt van ’t Kruis4 t/m 101213TBHilversum4

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 27 openbare ruimtes en 716 adressen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Hilversum
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1213681
Postcode numeriek12143
WoonkernHilversum716
WoonplaatsHilversum722
WijkZuidoost722
GemeenteHilversum722
ProvincieNoord-Holland722
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht722
LandNederland722

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt ’t Hoogt van ’t Kruis ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal290Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed30Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening135Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg45Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie5,2%Percentage2025
% G+I Handel en horeca6,9%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed10%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening47%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten6,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.555Aantal2026
Mannen775Aantal2026
Vrouwen780Aantal2026
0 tot 15 jaar200Aantal2026
15 tot 25 jaar190Aantal2026
25 tot 45 jaar200Aantal2026
45 tot 65 jaar515Aantal2026
65 jaar of ouder445Aantal2026
Ongehuwd640Aantal2026
Gehuwd765Aantal2026
Gescheiden80Aantal2026
Verweduwd65Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar13%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder29%Percentage2026
% Ongehuwd41%Percentage2026
% Gehuwd49%Percentage2026
% Gescheiden5,2%Percentage2026
% Verweduwd4,19%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO100Aantal2025
Leerlingen VO140Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau170Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau310Aantal2024
Hoger opleidingsniveau660Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau15%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau27%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau58%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura45Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten60Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners39Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.127Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.600Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning720Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom31%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.270Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning4.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.090Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.250Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.260Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.320Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.490Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning620Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel70Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel260Aantal2026
Adressen met definitief energielabel386Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++5Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+48Aantal2026
Energielabels A204Aantal2026
Energielabels B139Aantal2026
Energielabels C50Aantal2026
Energielabels D23Aantal2026
Energielabels E20Aantal2026
Energielabels F40Aantal2026
Energielabels G114Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn37%Percentage2024
Drinken88%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht38%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)7%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn56%Percentage2024
Wekelijks sporten72%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk48%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk41%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam36%Percentage2024
Ernstig eenzaam8%Percentage2024
Emotioneel eenzaam20%Percentage2024
Sociaal eenzaam24%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven93%Percentage2024
Moeite met rondkomen7%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving96%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving96%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen76%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten78%Percentage2024
Vrijwilligerswerk29%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid82%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2024
Lage veerkracht9%Percentage2024
Hoge veerkracht65%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie4%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid19%Percentage2024
Broze metale gezondheid27%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid16%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens665Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens175Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens490Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen255Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen235Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking800Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers67%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie48%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie19%Percentage2024
% Zelfstandigen33%Percentage2024
Inkomensontvangers1.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners841Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€72.000Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€59.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen32%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen39%Percentage2024
% Personen in armoede0,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€80.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen19%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen48%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€869.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW400Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW26%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.150Aantal2026
Herkomst buiten Nederland400Aantal2026
Herkomst Europa170Aantal2026
Herkomst buiten Europa230Aantal2026
% Herkomst Nederland74%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland26%Percentage2026
% Herkomst Europa11%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa15%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.150Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa75Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa115Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland190Aantal2026
Geboren in Nederland1.340Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa100Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa120Aantal2026
Geboren buiten Nederland220Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland74%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,84%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,4%Percentage2026
% Geboren in Nederland86%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,5%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland14%Percentage2026
Autochtoon1.205Aantal2022
Westers245Aantal2022
Niet-westers105Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven37Aantal2025
Diefstal15Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen5Aantal2025
Vernieling6Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km9,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km9,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km65Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km102Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km31Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km62Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km90Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km104Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km148Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km83Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km49Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km8,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km25Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km5,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km9,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km24Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km33Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km59Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04020502Code2026
Regionaam’t Hoogt van ’t KruisNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04020502Code2026
Oppervlakte totaal138Aantal hectaren2026
Oppervlakte land138Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.635Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal716Aantal2026
Adressen met postcode684Aantal2026
Adressen met woonfunctie652Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie11Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie3Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie2Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie36Aantal2026
Verblijfsobjecten702Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen14Aantal2026
Panden met adres462Aantal2026
Adressen met pand700Aantal2026
Percelen met adres459Aantal2026
Adressen met perceel716Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom716Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom652Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19009Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925118Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195089Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197045Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198019Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19905Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000153Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010233Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202015Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later14Aantal2026
Postcodegebied1213LA-1214KANaam2026
Meest voorkomende postcode1213Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal8Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade7Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal885Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine585Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof300Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,35Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte641Aantal2025
Motorfietsen40Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad647Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners422Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen3Aantal2025
Niet-woningvoorraad50Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€963.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€750.000 of meerCategorisch type2025
Eengezinswoningen414Aantal2025
Meergezinswoningen233Aantal2025
Koopwoningen531Aantal2025
Huurwoningen116Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties84Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders32Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond621Aantal2025
Onbewoond26Aantal2025
% Koopwoningen82%Percentage2025
% Huurwoningen18%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties13%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen64%Percentage2025
% Meergezinswoningen36%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen235Aantal2026
Tussenwoningen99Aantal2026
Hoekwoningen33Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen110Aantal2026
Vrijstaande woningen175Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen36%Percentage2026
% Tussenwoningen15%Percentage2026
% Hoekwoningen5%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen17%Percentage2026
% Vrijstaande woningen27%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945188Aantal2026
Woningen 1945 tot 196534Aantal2026
Woningen 1965 tot 197518Aantal2026
Woningen 1975 tot 19858Aantal2026
Woningen 1985 tot 199529Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005289Aantal2026
Woningen 2005 tot 201563Aantal2026
Woningen 2015 tot 202517Aantal2026
Woningen 2025 en later4Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 194529%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19655%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19851,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200544%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201510%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hilversum. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt ’t Hoogt van ’t Kruis: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€869.800€135.500€734.300€142.6175,1
2Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€72.000€42.200€29.800€6.0794,9
3Gemiddeld inkomen per inwoner€59.100€34.900€24.200€5.0214,82
4Gemiddeld huishoudinkomen€80.400€41.900€38.500€8.0774,77
5Gemiddelde woningwaarde€963.000€398.000€565.000€120.9334,67

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hilversum.

RegioSoort regioMediaan vermogen van particuliere huishoudensGemiddeld inkomen per inkomensontvangerGemiddeld inkomen per inwonerGemiddeld huishoudinkomenGemiddelde woningwaarde
’t Hoogt van ’t KruisBuurt€869.800€72.000€59.100€80.400€963.000
NederlandLand€135.500€42.200€34.900€41.900€398.000
HilversumGemeente€138.600€49.300€39.700€44.700€477.000
SchilderskwartierBuurt€634.200€73.600€55.700€60.400€774.000
ArenaparkkwartierBuurt€3.800€62.300€48.600€50.400€733.000

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hilversum.

Top 5 kenmerken buurt ’t Hoogt van ’t Kruis:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt ’t Hoogt van ’t Kruis. Op deze onderwerpen verschilt buurt ’t Hoogt van ’t Kruis relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt ’t Hoogt van ’t Kruis, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor ’t Hoogt van ’t Kruis met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor ’t Hoogt van ’t Kruis, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt ’t Hoogt van ’t Kruis staan in de uitgebreide download voor Hilversum.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Hilversum.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Hilversum. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt ’t Hoogt van ’t Kruis met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron