Statistieken buurt Tabaksteeg

Statistieken buurt Tabaksteeg

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tabaksteeg in de gemeente Leusden Vlag van de gemeente Leusden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tabaksteeg in de gemeente Leusden Vlag van de gemeente Leusden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Tabaksteeg.Bekijk kaart
Buurt Tabaksteeg in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Tabaksteeg.

Kerncijfers van de buurt Tabaksteeg
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Tabaksteeg.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Tabaksteeg.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode942Kadaster2026
Adressen met woonfunctie917Kadaster2026
Panden met adres784Kadaster2026
Percelen met adres677Kadaster2026
Woningvoorraad917CBS2025
Huishoudens935CBS2025
Inwoners2.503CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Tabaksteeg en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tabaksteeg.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Tabaksteeg
Kaart van de omgeving van de buurt Tabaksteeg.
Afbeelding van de buurt Tabaksteeg op de kaart.

Kaart van de wijk 02 Leusden Zuid met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Kern Leusden-Zuid, 2: Tabaksteeg, 3: Buitengebied Leusden-Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 38 gebieden binnen de gemeente Leusden via de overzichtspagina van de gebieden in de Leusden.

Overzicht gebieden Meer Leusden
Over de buurt Tabaksteeg

De buurt Tabaksteeg ligt binnen de wijk Leusden-Zuid in de gemeente Leusden. De meest voorkomende postcode in de buurt Tabaksteeg is postcode 3832.

Er zijn 942 adressen en 917 woningen in de buurt Tabaksteeg in de gemeente Leusden. 77% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €623.000. Er wonen 2.503 inwoners in de buurt Tabaksteeg, waarvan de grootste groep (32%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Tabaksteeg telt 935 huishoudens van gemiddeld 2,7 personen. Verder zijn er 1.125 personenauto’s en 325 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Tabaksteeg.

Buurt Tabaksteeg heeft een totale oppervlakte van 43 hectare, waarvan 41 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 847 adressen per km2.

Wonen in de buurt Tabaksteeg

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Tabaksteeg.

Kenmerken van de 917 woningen in de buurt Tabaksteeg
Er zijn 917 woningen in de buurt Tabaksteeg.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Leusden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Tabaksteeg was €623.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Tabaksteeg.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tabaksteeg:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Tabaksteeg% verschil
2025€623.0004,53%
2024€596.0004,01%
2023€573.00014%
2022€501.0007,1%
2021€468.0003,31%
2020€453.0007,9%
2019€420.00010%
2018€381.0008,2%
2017€352.0004,14%
2016€338.0002,42%
2015€330.000-2,37%
2014€338.000-3,43%
2013€350.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Tabaksteeg is met €273.000 gegroeid van €350.000 in 2013 tot €623.000 in 2025 (dat is een stijging van 78%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €22.750 (5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Leusden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Tabaksteeg met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Leusden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Tabaksteeg is €623.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 13% en er zijn 917 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Leusden (geel), 3 woonplaatsen (groen), 6 wijken (oranje) en 27 buurten (blauw). De buurt Tabaksteeg wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Tabaksteeg: er zijn 366 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Tabaksteeg.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Tabaksteeg

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Tabaksteeg, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Leusden.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Tabaksteeg telt 2.503 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tabaksteeg. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tabaksteeg:

JaarAantal inwoners de buurt Tabaksteeg% verschil
20262.503-1,07%
20252.530-0,59%
20242.5450,39%
20232.535-1,74%
20222.580-0,39%
20212.5900,0%
20202.590-0,38%
20192.6000,19%
20182.5950,58%
20172.580-0,58%
20162.5955,1%
20152.4702,49%
20142.4106,2%
20132.270geen data

De bevolking van de buurt Tabaksteeg is met 233 personen gegroeid van 2.270 personen in 2013 tot 2.503 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 10%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 18 personen (0,78%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Leusden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Tabaksteeg:

In 2013 telde de buurt Tabaksteeg 2.270 inwoners. Het aantal van 2.270 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2019 is het aantal gestegen tot 2.600 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 330 (15%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 5 (0,19%). Het aantal van 2.600 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Tabaksteeg 2.503 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Tabaksteeg
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Tabaksteeg is 45 tot 65 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Leusden.

Burgerlijke staat in de buurt Tabaksteeg
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Tabaksteeg naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 935 huishoudens in de buurt Tabaksteeg. Er waren 210 eenpersoonshuishoudens en 725 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Tabaksteeg. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Tabaksteeg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Tabaksteeg per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tabaksteeg:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20252.155105270
20242.170110265
20232.175110255
20222.27000
20212.28093217
20202.28093217
20192.31087203
20182.32581189
20172.30583192
20162.32581189
20152.22075175
20142.16973168
20132.06661143

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Tabaksteeg als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europese landen: 4,15% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europa: 2,69% en herkomst van buiten Europa: 6,3%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Tabaksteeg is 94% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Tabaksteeg: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Tabaksteeg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Tabaksteeg.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Leusden als geheel 25 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Leusden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Tabaksteeg genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Tabaksteeg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Tabaksteeg.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Leusden als geheel 17 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Leusden.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Tabaksteeg
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Tabaksteeg
Buurt TabaksteegGemeente LeusdenGemeente Amersfoort
Aantal kinderopvanglocaties548296
Aantal kindplaatsen1911.8479.180
Aantal vestigingen basisonderwijs21360
Aantal leerlingen basisonderwijs5662.60215.103
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0125
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs010415.428
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0027
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0012.131
Aantal opleidingen hoger onderwijs0022
Aantal studenten hoger onderwijs004.468

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Tabaksteeg. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Tabaksteeg is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Leusden0,80,70,92,84,64,6
Wijk 02 Leusden Zuid1,01,01,13,54,24,2
Buurt Kern Leusden-Zuid1,31,31,63,64,04,0
Buurt Tabaksteeg0,50,50,43,54,54,5
Buurt Buitengebied Leusden-Zuid1,61,72,03,53,83,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Tabaksteeg in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Leusden (geel), wijk 02 Leusden Zuid (groen) en 2 buurten (blauw). Buurt Tabaksteeg wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Tabaksteeg
In 2025 woonden er 740 leerlingen en studenten in de buurt Tabaksteeg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Tabaksteeg, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Tabaksteeg.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Tabaksteeg.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Tabaksteeg. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Tabaksteeg

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Tabaksteeg, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (325 totaal)
In de buurt Tabaksteeg zijn in totaal 325 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 325 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 335 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Tabaksteeg (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Tabaksteeg voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Tabaksteeg is €42.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Tabaksteeg.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Tabaksteeg is €42.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €53.200. Buurt Tabaksteeg telt 1.900 inkomensontvangers op 2.503 inwoners totaal.

1% van de huishoudens in de buurt Tabaksteeg heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Leusden
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Leusden: buurt Tabaksteeg is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
82% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Tabaksteeg ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Tabaksteeg per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Tabaksteeg geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Tabaksteeg. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Tabaksteeg is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Tabaksteeg met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Tabaksteeg.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Tabaksteeg

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Tabaksteeg.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Tabaksteeg
Er zijn 99 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Tabaksteeg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Tabaksteeg op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 99 elektrische auto’s in de buurt Tabaksteeg. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Tabaksteeg die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Tabaksteeg. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.024 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Tabaksteeg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Tabaksteeg geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.529 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Tabaksteeg (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.181 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Tabaksteeg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Tabaksteeg geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de buurt Tabaksteeg in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Tabaksteeg. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Tabaksteeg plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade4
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Tabaksteeg vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Tabaksteeg

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Tabaksteeg op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 39 misdrijven in de buurt Tabaksteeg geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Tabaksteeg, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Tabaksteeg zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 571 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 24 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Tabaksteeg 39 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Tabaksteeg in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (13 delicten) en Horizontale fraude (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Tabaksteeg.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Tabaksteeg geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Tabaksteeg per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Tabaksteeg over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Leusden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Tabaksteeg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Tabaksteeg.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Tabaksteeg. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Tabaksteeg

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Tabaksteeg.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Maxima’s Leusden
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Maxima’s Leusden bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Tabaksteeg stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Maxima’s Leusden is uitgebracht. Stembureau Maxima’s Leusden was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Tabaksteeg.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 30 stembureaus in de gemeente Leusden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Leusden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Leusden.

Stembureaus Leusden
Adressen en leefomgeving in de buurt Tabaksteeg

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Tabaksteeg.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Tabaksteeg telt in totaal 942 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Tabaksteeg liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Leusden
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Tabaksteeg zijn er 917 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Tabaksteeg.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 449 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de buurt Tabaksteeg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Tabaksteeg. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Tabaksteeg voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Tabaksteeg voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Tabaksteeg
Bevolking5366.171
Adressen2.093847
Autos2752.744

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Tabaksteeg ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Tabaksteeg is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Tabaksteeg tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Tabaksteeg tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,5
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs3,5
Bibliotheek3,0
Treinstation6,0
Sportterrein1,9
Bioscoop5,5
Museum5,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Tabaksteeg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Tabaksteeg.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Tabaksteeg:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4901.650
Tussenwoning7302.460
Hoekwoning8903.020
Twee-onder-één-kap woning9603.700
Vrijstaande woning1.3704.540
Koopwoning9303.190
Huurwoning6202.050

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Tabaksteeg zijn A (862 adressen) en A+ (32 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Tabaksteeg. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Tabaksteeg: 862 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Leusden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Tabaksteeg
Tabel met 942 adressen in de buurt Tabaksteeg.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Tabaksteeg. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Leusden.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Abtskamp1 t/m 63832KBLeusden6
Anna Aleidalaan1 t/m 623832KTLeusden54
Bab van Garderenstraat1 t/m 23832LJLeusden2
Bantuin1 t/m 63832KKLeusden6
Berg Enk1 t/m 243832JBLeusden22
Damreesche Spoor1 t/m 1013832KR t/m 3832KSLeusden72
David Zuiderhoekstraat--Leusden0
De Hank1 t/m 1623832JJ t/m 3832JMLeusden119
De Klamp1 t/m 323832JCLeusden17
De Spijlen1 t/m 123832JALeusden11
Dijkhoeve1 t/m 63832KDLeusden6
Dokter Lantinkstraat1 t/m 343832KVLeusden27
Genthoek1 t/m 1273832KALeusden75
Gradus van den Hengelstraat1 t/m 423832LCLeusden37
Hekkerdreef2 t/m 723832JDLeusden40
Het Spul1 t/m 463832JHLeusden43
Hoefslag1 t/m 63832KLLeusden6
Jan Pothovenstraat--Leusden0
Jan Wagenaarlaan1 t/m 453832KXLeusden28
Karel Brouwerhof1 t/m 263832LL t/m 3832LNLeusden26
Karel van Ginkelstraat2 t/m 433832LHLeusden31
Kees van Burgstedenstraat2 t/m 283832LPLeusden15
Kinkelenburg1 t/m 93832JGLeusden5
Lagevogeldriest1 t/m 73832KPLeusden7
Maximaplein1 t/m 943832JSLeusden59
Meester Hendriksenstraat1 t/m 43832LVLeusden3
Meester Monsmastraat--Leusden0
Meester van Akenstraat1 t/m 63832LTLeusden2
Middelbroek1 t/m 63832KMLeusden6
Noorderkreek1 t/m 73832KELeusden6
Pastoor Kitselaarstraat1 t/m 33832KZLeusden9
Petri Markensteinstraat1 t/m 273832LKLeusden17
Pieter van Vollenhovenstraat1 t/m 353832JTLeusden18
Prins Clausplein2 t/m 63832JRLeusden2
Reinier Roeststraat1 t/m 293832LDLeusden21
Remmerstein2 t/m 103832JELeusden5
Rietje Spekstraat--Leusden0
Rita de Voogdstraat1 t/m 493832LRLeusden41
Schaapsdrift2 t/m 343832KHLeusden17
Streep1 t/m 63832KCLeusden6
Tabaksteeg1 t/m 213832AS t/m 3832LZLeusden11
Willem Alexanderhof1 t/m 83832JNLeusden5
Wim Vrijhoefstraat1 t/m 503832LELeusden39
Zuiderkreek1 t/m 63832KJLeusden5
Zuster Prinsstraat1 t/m 143832KWLeusden15

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 45 openbare ruimtes en 942 adressen in de buurt Tabaksteeg. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Leusden
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Tabaksteeg. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Tabaksteeg ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3832942
WoonkernLeusden941
WoonkernLeusden-Zuid1
WoonplaatsLeusden946
WijkLeusden-Zuid946
GemeenteLeusden946
ProvincieUtrecht946
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe946
LandNederland946

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Tabaksteeg ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Tabaksteeg dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Tabaksteeg ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Tabaksteeg en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Tabaksteeg met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Tabaksteeg voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal325Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca40Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie30Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening130Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg75Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie6%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening39%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg22%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten6%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Tabaksteeg, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.503Aantal2026
Mannen1.270Aantal2025
Vrouwen1.265Aantal2025
0 tot 15 jaar525Aantal2026
15 tot 25 jaar350Aantal2026
25 tot 45 jaar520Aantal2026
45 tot 65 jaar790Aantal2026
65 jaar of ouder330Aantal2026
Ongehuwd1.335Aantal2025
Gehuwd995Aantal2025
Gescheiden140Aantal2025
Verweduwd60Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar21%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder13%Percentage2026
% Ongehuwd53%Percentage2025
% Gehuwd39%Percentage2025
% Gescheiden5,5%Percentage2025
% Verweduwd2,37%Percentage2025
Geboorten25Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO310Aantal2025
Leerlingen VO250Aantal2025
Studenten MBO60Aantal2025
Studenten HBO80Aantal2025
Studenten WO40Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau290Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau580Aantal2024
Hoger opleidingsniveau990Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau16%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau31%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau53%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura95Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten90Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners35Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.171Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.050Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.310Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom52%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.020Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning820Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement490Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.370Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning930Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning620Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel0Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel266Aantal2026
Adressen met definitief energielabel676Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++8Aantal2026
Energielabels A++7Aantal2026
Energielabels A+32Aantal2026
Energielabels A862Aantal2026
Energielabels B30Aantal2026
Energielabels C1Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Tabaksteeg. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn43%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht45%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten68%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk42%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tabaksteeg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam38%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam24%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten62%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tabaksteeg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid82%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen29%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid26%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht59%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen8%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid32%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tabaksteeg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens935Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens210Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens725Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen240Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen485Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens22%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens78%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen52%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,7Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.500Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie81%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers1.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners747Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€53.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€42.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen32%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen37%Percentage2024
% Personen in armoede1,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€61.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen18%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen46%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€360.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW260Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW10%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Tabaksteeg. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.155Aantal2025
Herkomst buiten Nederland375Aantal2025
Herkomst Europa105Aantal2025
Herkomst buiten Europa270Aantal2025
% Herkomst Nederland85%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland15%Percentage2025
% Herkomst Europa4,15%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.155Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa65Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa150Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland215Aantal2025
Geboren in Nederland2.370Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa120Aantal2025
Geboren buiten Nederland160Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland85%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,57%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,5%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,9%Percentage2025
% Geboren in Nederland94%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,58%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,74%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland6,3%Percentage2025
Autochtoon2.270Aantal2022
Westers160Aantal2022
Niet-westers150Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko55Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers75Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Tabaksteeg. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven39Aantal2025
Diefstal21Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting7Aantal2025
Verkeersovertredingen6Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Tabaksteeg, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km9,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,9Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km39Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km25Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km6,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km43Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km23Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8,2Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km46Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Tabaksteeg. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03270201Code2025
RegionaamTabaksteegNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode03270201Code2025
Oppervlakte totaal43Aantal hectaren2025
Oppervlakte land41Aantal hectaren2025
Oppervlakte water3Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid847Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal942Aantal2026
Adressen met postcode942Aantal2026
Adressen met woonfunctie917Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie11Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie8Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten942Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres784Aantal2026
Adressen met pand942Aantal2026
Percelen met adres677Aantal2026
Adressen met perceel942Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom942Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom917Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010504Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020437Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3832AS-3832LZNaam2026
Meest voorkomende postcode3832Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Tabaksteeg.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Tabaksteeg zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.125Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine805Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof320Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,2Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.744Aantal2025
Motorfietsen100Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Tabaksteeg. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad917Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners362Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad25Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€623.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen770Aantal2025
Meergezinswoningen147Aantal2025
Koopwoningen706Aantal2025
Huurwoningen211Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties193Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders18Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond908Aantal2025
Onbewoond9Aantal2025
% Koopwoningen77%Percentage2025
% Huurwoningen23%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties21%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders2%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen84%Percentage2025
% Meergezinswoningen16%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen146Aantal2026
Tussenwoningen366Aantal2026
Hoekwoningen145Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen102Aantal2026
Vrijstaande woningen158Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen16%Percentage2026
% Tussenwoningen40%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen11%Percentage2026
% Vrijstaande woningen17%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015889Aantal2026
Woningen 2015 tot 202527Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201597%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Tabaksteeg komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Leusden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Tabaksteeg: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2005 tot 201597%8%89%7%13
220% huishoudens met hoogste inkomen46%20%26%9,6%2,71
320% personen met hoogste inkomen37%20%17%6,3%2,63
4Gemiddeld huishoudinkomen€61.100€41.900€19.200€8.0922,37
5Personenauto’s naar oppervlakte2.7442752.4691.1512,15

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Leusden.

RegioSoort regio% Woningen 2005 tot 201520% huishoudens met hoogste inkomen20% personen met hoogste inkomenGemiddeld huishoudinkomenPersonenauto’s naar oppervlakte
TabaksteegBuurt97%46%37%€61.1002.744
NederlandLand8%20%20%€41.900275
LeusdenGemeente9%27%25%€47.200295
Kern Leusden-ZuidBuurt3,0%38%31%€58.4001.576
Buitengebied Leusden-ZuidBuurt4,0%43%35%€63.70020

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Leusden.

Top 5 kenmerken buurt Tabaksteeg:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Tabaksteeg. Op deze onderwerpen verschilt buurt Tabaksteeg relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Tabaksteeg, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Tabaksteeg met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Tabaksteeg, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Tabaksteeg staan in de uitgebreide download voor Leusden.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Tabaksteeg.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Leusden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Leusden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Tabaksteeg met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron