Statistieken buurt Tuin-en Oostdorp

Statistieken buurt Tuin-en Oostdorp

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tuin-en Oostdorp in de gemeente Bergen (Noord-Holland) Vlag van de gemeente Bergen (Noord-Holland). Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tuin-en Oostdorp in de gemeente Bergen (Noord-Holland) Vlag van de gemeente Bergen (Noord-Holland). Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Tuin-en Oostdorp.Bekijk kaart
Buurt Tuin-en Oostdorp in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Tuin-en Oostdorp.

Kerncijfers van de buurt Tuin-en Oostdorp
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Tuin-en Oostdorp.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Tuin-en Oostdorp.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode630Kadaster2026
Adressen met woonfunctie596Kadaster2026
Panden met adres606Kadaster2026
Percelen met adres465Kadaster2026
Woningvoorraad592CBS2025
Huishoudens595CBS2026
Inwoners1.170CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Tuin-en Oostdorp en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Tuin-en Oostdorp.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Tuin-en Oostdorp
Kaart van de omgeving van de buurt Tuin-en Oostdorp.
Afbeelding van de buurt Tuin-en Oostdorp op de kaart.

Kaart van de wijk 01 Bergen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Negen-Nessen, 2: Oudtburgh, 3: Landweg, 4: Boschrand, 5: De Rekere, 6: Van Reenen, 7: Bergen-Centrum, 8: Elkshove, 9: Saenegheest, 10: Boendermaker ...Toon meer...Kaart van de wijk 01 Bergen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Negen-Nessen, 2: Oudtburgh, 3: Landweg, 4: Boschrand, 5: De Rekere, 6: Van Reenen, 7: Bergen-Centrum, 8: Elkshove, 9: Saenegheest, 10: Boendermaker, 11: Westdorp, 12: Beekhove, 13: Tuin-en Oostdorp, 14: Geest, 15: Conincx, 16: Kruidenbuurt, 17: Oldehove....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 59 gebieden binnen de gemeente Bergen (Noord-Holland) via de overzichtspagina van de gebieden in de Bergen (Noord-Holland).

Overzicht gebieden Meer...
Over de buurt Tuin-en Oostdorp

De buurt Tuin-en Oostdorp ligt binnen de wijk Bergen in de gemeente Bergen (Noord-Holland). De volgende polders vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Tuin-en Oostdorp: Zuurvenspolder en Sluispolder. De meest voorkomende postcode in de buurt Tuin-en Oostdorp is postcode 1862.

Er zijn 675 adressen en 592 woningen in de buurt Tuin-en Oostdorp in de gemeente Bergen (Noord-Holland). 63% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €525.000. Er wonen 1.170 inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp, waarvan het grootste deel (32%) 65 jaar en ouder is. Buurt Tuin-en Oostdorp telt 595 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 610 personenauto’s en 210 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Buurt Tuin-en Oostdorp heeft een oppervlakte van 31 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.162 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Tuin-en Oostdorp.

Wonen in de buurt Tuin-en Oostdorp

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Kenmerken van de 592 woningen in de buurt Tuin-en Oostdorp
Er zijn 592 woningen in de buurt Tuin-en Oostdorp.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Bergen (Noord-Holland) in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Tuin-en Oostdorp was €525.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Tuin-en Oostdorp.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tuin-en Oostdorp:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Tuin-en Oostdorp% verschil
2025€525.0004,58%
2024€502.0006,4%
2023€472.00014%
2022€414.0009,5%
2021€378.0006,5%
2020€355.00015%
2019€310.0005,8%
2018€293.0004,64%
2017€280.0001,08%
2016€277.000-1,42%
2015€281.000-3,1%
2014€290.000-6,1%
2013€309.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Tuin-en Oostdorp is met €216.000 gestegen van €309.000 in 2013 tot €525.000 in 2025 (dat is een toename van 70%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.000 (4,69%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Tuin-en Oostdorp is €525.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 32% en er zijn 592 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Bergen (Noord-Holland) (geel), 7 woonplaatsen (groen), 7 wijken (oranje) en 43 buurten (blauw). De buurt Tuin-en Oostdorp wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Tuin-en Oostdorp: er zijn 143 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Tuin-en Oostdorp.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Tuin-en Oostdorp

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Tuin-en Oostdorp, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Aantal inwoners per jaar
De buurt Tuin-en Oostdorp telt 1.170 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tuin-en Oostdorp. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tuin-en Oostdorp:

JaarAantal inwoners de buurt Tuin-en Oostdorp% verschil
20261.170-0,85%
20251.180-0,42%
20241.1850,85%
20231.1753,52%
20221.135-0,87%
20211.1450,44%
20201.140-0,87%
20191.1500,44%
20181.145-0,43%
20171.1500,0%
20161.1501,32%
20151.135-1,3%
20141.150-0,86%
20131.160geen data

De bevolking van de buurt Tuin-en Oostdorp is met 10 personen toegenomen van 1.160 personen in 2013 tot 1.170 personen in 2026 (dat is een toename van 0,86%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1 personen (0,07%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp:

In 2013 telde de buurt Tuin-en Oostdorp 1.160 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.135 personen. Dit is een daling van 25 (-2,16%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -15 (-1,3%). Het aantal van 1.135 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2022 was het aantal ook op het laagste punt van 1.135 personen. In 2024 is het aantal gestegen tot 1.185 personen. De stijging ten opzichte van 2022 is 50 (4,41%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 10 (0,85%). Het aantal van 1.185 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 1.170 inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Tuin-en Oostdorp
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Tuin-en Oostdorp is 65 jaar of ouder, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Burgerlijke staat in de buurt Tuin-en Oostdorp
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Tuin-en Oostdorp naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 595 huishoudens in de buurt Tuin-en Oostdorp. Er waren 250 eenpersoonshuishoudens en 345 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Tuin-en Oostdorp. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Tuin-en Oostdorp per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Tuin-en Oostdorp:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026955110110
202597011590
202496512590
202395513085
202297000
202197010669
202096510669
201998010367
20189859763
201798510065
20169909763
20159809461
20141.0009159
20139989864

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europese landen: 9,4% en herkomst uit landen buiten Europa: 9,4% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 86%, herkomst uit Europa: 8,4% en herkomst van buiten Europa: 5,5%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Tuin-en Oostdorp is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Tuin-en Oostdorp: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Tuin-en Oostdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Bergen (Noord-Holland) als geheel 11 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Tuin-en Oostdorp genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Tuin-en Oostdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Bergen (Noord-Holland) als geheel 42 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Tuin-en Oostdorp

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Tuin-en Oostdorp. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Tuin-en Oostdorp
Buurt Tuin-en OostdorpWijk 01 BergenGemeente Bergen (Noord-Holland)
Aantal kinderopvanglocaties01436
Aantal kindplaatsen0437938
Aantal vestigingen basisonderwijs0511
Aantal leerlingen basisonderwijs09011.712
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs044
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.7961.796

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Tuin-en Oostdorp. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Tuin-en Oostdorp is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Bergen (Noord-Holland)0,90,91,03,83,84,2
Wijk 01 Bergen0,90,80,91,01,01,0
Buurt Bergen-Centrum0,70,70,70,70,70,7
Buurt Van Reenen0,90,50,60,60,60,6
Buurt Boschrand1,21,00,51,01,01,0
Buurt Negen-Nessen1,71,71,11,71,71,7
Buurt Landweg1,11,10,51,41,41,4
Buurt Oudtburgh0,40,41,01,71,71,7
Buurt De Rekere0,40,40,51,41,41,4
Buurt Elkshove0,70,70,61,01,01,0
Buurt Saenegheest0,60,60,61,31,31,3
Buurt Tuin-en Oostdorp1,11,11,11,01,01,0
Buurt Boendermaker0,70,71,10,30,30,4
Kruidenbuurt1,41,41,41,01,01,0
Buurt Conincx1,61,31,71,01,01,1
Buurt Beekhove0,90,91,40,20,20,2
Buurt Oldehove1,41,02,00,80,81,0
Buurt Geest0,70,61,60,40,40,7
Buurt Westdorp1,41,41,81,71,71,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Tuin-en Oostdorp in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Bergen (Noord-Holland) (geel), wijk 01 Bergen (groen) en 16 buurten (blauw). Buurt Tuin-en Oostdorp wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Tuin-en Oostdorp
In 2025 woonden er 190 leerlingen en studenten in de buurt Tuin-en Oostdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Tuin-en Oostdorp, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Tuin-en Oostdorp. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Tuin-en Oostdorp

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Tuin-en Oostdorp, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (210 totaal)
In de buurt Tuin-en Oostdorp zijn in totaal 210 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Tuin-en Oostdorp (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Tuin-en Oostdorp voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Tuin-en Oostdorp is €33.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Tuin-en Oostdorp is €33.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.000. Buurt Tuin-en Oostdorp telt 1.000 inkomensontvangers op 1.170 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de buurt Tuin-en Oostdorp heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Bergen (Noord-Holland)
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Bergen (Noord-Holland): buurt Tuin-en Oostdorp is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
75% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Tuin-en Oostdorp ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Tuin-en Oostdorp per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Tuin-en Oostdorp geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Tuin-en Oostdorp. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Tuin-en Oostdorp met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Tuin-en Oostdorp

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Tuin-en Oostdorp
Er zijn 44 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Tuin-en Oostdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Tuin-en Oostdorp op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 44 elektrische auto’s in de buurt Tuin-en Oostdorp. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Tuin-en Oostdorp die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Tuin-en Oostdorp. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 567 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Tuin-en Oostdorp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Tuin-en Oostdorp geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 823 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Tuin-en Oostdorp (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 616 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Tuin-en Oostdorp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Tuin-en Oostdorp geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 5 verkeersongevallen in de buurt Tuin-en Oostdorp in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Tuin-en Oostdorp. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Tuin-en Oostdorp plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal5
Materiële schade2
Letselschade3
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Tuin-en Oostdorp vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Tuin-en Oostdorp

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Tuin-en Oostdorp op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 19 misdrijven in de buurt Tuin-en Oostdorp geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Tuin-en Oostdorp, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Tuin-en Oostdorp zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 368 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Tuin-en Oostdorp 19 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Tuin-en Oostdorp in 2025 zijn Ongevallen (weg) (6 delicten) en Horizontale fraude (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Tuin-en Oostdorp geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Tuin-en Oostdorp per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Tuin-en Oostdorp over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Tuin-en Oostdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Tuin-en Oostdorp.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Tuin-en Oostdorp. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Tuin-en Oostdorp

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Ontmoetingscentrum T&O in Bergen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Ontmoetingscentrum T&O in Bergen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Tuin-en Oostdorp stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Ontmoetingscentrum T&O in Bergen is uitgebracht. Stembureau Ontmoetingscentrum T&O in Bergen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Tuin-en Oostdorp.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 35 stembureaus in de gemeente Bergen (Noord-Holland) en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Bergen (Noord-Holland). En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Stembureaus Bergen (Noord-Holland)
Adressen en leefomgeving in de buurt Tuin-en Oostdorp

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Tuin-en Oostdorp telt in totaal 675 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Tuin-en Oostdorp liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Bergen (Noord-Holland)
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Tuin-en Oostdorp zijn er 596 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Tuin-en Oostdorp.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 246 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Tuin-en Oostdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Tuin-en Oostdorp. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Tuin-en Oostdorp voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Tuin-en Oostdorp voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Tuin-en Oostdorp
Bevolking5393.774
Adressen2.0931.162
Autos2751.968

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Tuin-en Oostdorp ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Tuin-en Oostdorp is 1,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Tuin-en Oostdorp tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Tuin-en Oostdorp tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,6
Supermarkt0,8
Restaurant1,4
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek1,4
Treinstation4,2
Sportterrein1,3
Bioscoop5,1
Museum1,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Tuin-en Oostdorp.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Tuin-en Oostdorp:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7001.480
Tussenwoning8201.870
Hoekwoning1.0102.040
Twee-onder-één-kap woning1.1202.760
Vrijstaande woning1.4103.230
Koopwoning1.2102.900
Huurwoning7501.450

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Tuin-en Oostdorp zijn A (156 adressen) en G (117 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Tuin-en Oostdorp. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Tuin-en Oostdorp: 156 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Bergen (Noord-Holland) bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Tuin-en Oostdorp
Tabel met 679 adressen in de buurt Tuin-en Oostdorp.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Tuin-en Oostdorp. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Achterweg1 t/m 181862XHBergen16
Bergerweg1 t/m 711862JS t/m 1862JTBergen42
Colnotweg1 t/m 191862VEBergen17
Filarskiweg1 t/m 441862VA t/m 1862VBBergen40
Foeke Kamstraweg1 t/m 271862XNBergen15
J.M. Graadt van Roggenweg1 t/m 231862XPBergen13
Jaap Veldheerhof1 t/m 241862XTBergen21
Jaap Weijandweg1 t/m 531862XJ t/m 1862XMBergen71
Jan Apeldoornweg1 t/m 191862KABergen17
Kogendijk1 t/m 871862XA t/m 1862XGBergen91
Leo Gestelweg1 t/m 201862VKBergen19
Matthieu Wiegmanweg1 t/m 241862VJBergen21
Oosterweg19 t/m 591862KB t/m 1862KEBergen29
Oude Bergerweg55 t/m 931862KK t/m 1862KNBergen40
Piet Boendermakerweg1 t/m 591862XR t/m 1862XSBergen39
Tjipke Visserweg1 t/m 411862VC t/m 1862VDBergen47
Tuindorpweg1 t/m 411862VG t/m 1862VHBergen34
Turfweg2 t/m 111862KGBergen9
Van Blaaderenweg2 t/m 941862JP t/m 1862JRBergen79
Willem Reijersweg1 t/m 241862VLBergen19

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 20 openbare ruimtes en 679 adressen in de buurt Tuin-en Oostdorp. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Bergen (Noord-Holland)
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Tuin-en Oostdorp. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Tuin-en Oostdorp ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1862634
WoonkernBergen679
WoonplaatsBergen679
WijkBergen679
GemeenteBergen (Noord-Holland)679
ProvincieNoord-Holland679
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier679
LandNederland679

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Tuin-en Oostdorp ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Tuin-en Oostdorp dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Tuin-en Oostdorp ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Tuin-en Oostdorp en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Tuin-en Oostdorp met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Tuin-en Oostdorp voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal210Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening55Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg50Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten30Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,76%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,76%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening26%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg24%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Tuin-en Oostdorp, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.170Aantal2026
Mannen565Aantal2026
Vrouwen605Aantal2026
0 tot 15 jaar135Aantal2026
15 tot 25 jaar105Aantal2026
25 tot 45 jaar200Aantal2026
45 tot 65 jaar355Aantal2026
65 jaar of ouder370Aantal2026
Ongehuwd540Aantal2026
Gehuwd420Aantal2026
Gescheiden155Aantal2026
Verweduwd60Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar17%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder32%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2026
% Gehuwd36%Percentage2026
% Gescheiden13%Percentage2026
% Verweduwd5,1%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO80Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau200Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau370Aantal2024
Hoger opleidingsniveau290Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau43%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau34%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten80Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners68Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.774Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.440Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.020Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom60%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.000Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen93%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement700Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.410Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.210Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning750Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel78Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel229Aantal2026
Adressen met definitief energielabel368Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++20Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A156Aantal2026
Energielabels B47Aantal2026
Energielabels C60Aantal2026
Energielabels D43Aantal2026
Energielabels E64Aantal2026
Energielabels F86Aantal2026
Energielabels G117Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Tuin-en Oostdorp. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn40%Percentage2024
Drinken84%Percentage2024
Zwaar drinken12%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht44%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn62%Percentage2024
Wekelijks sporten59%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk54%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk45%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam43%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving95%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen62%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten73%Percentage2024
Vrijwilligerswerk26%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid75%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht60%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Tuin-en Oostdorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens595Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens250Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens345Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen175Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen170Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens42%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens58%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking570Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie67%Percentage2024
% Werknemers70%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie46%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen30%Percentage2024
Inkomensontvangers1.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners844Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.000Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.700Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede4,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€42.600euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen43%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum10%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum14%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€326.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW330Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW28%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Tuin-en Oostdorp. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland955Aantal2026
Herkomst buiten Nederland220Aantal2026
Herkomst Europa110Aantal2026
Herkomst buiten Europa110Aantal2026
% Herkomst Nederland81%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland19%Percentage2026
% Herkomst Europa9,4%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa9,4%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland955Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland90Aantal2026
Geboren in Nederland1.045Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa65Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa65Aantal2026
Geboren buiten Nederland130Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland81%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,83%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,83%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,5%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,5%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2026
Autochtoon970Aantal2022
Westers125Aantal2022
Niet-westers40Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers30Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Tuin-en Oostdorp. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven19Aantal2025
Diefstal3Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen6Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Tuin-en Oostdorp, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,3Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km49Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km70Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km39Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km61Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km7,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km38Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Tuin-en Oostdorp. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03730110Code2026
RegionaamTuin-en OostdorpNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03730110Code2026
Oppervlakte totaal31Aantal hectaren2026
Oppervlakte land31Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.162Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal675Aantal2026
Adressen met postcode630Aantal2026
Adressen met woonfunctie596Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie3Aantal2026
Adressen met industriefunctie9Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie8Aantal2026
Adressen met logiesfunctie15Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie47Aantal2026
Verblijfsobjecten675Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres606Aantal2026
Adressen met pand675Aantal2026
Percelen met adres465Aantal2026
Adressen met perceel675Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom675Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom596Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925145Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950174Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970274Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198017Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199020Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200011Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20106Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later23Aantal2026
Postcodegebied1862JP-1862XTNaam2026
Meest voorkomende postcode1862Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Tuin-en Oostdorp.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal5Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade3Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Tuin-en Oostdorp zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal610Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine460Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof150Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,01Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.968Aantal2025
Motorfietsen60Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Tuin-en Oostdorp. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad592Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners502Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad78Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€525.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen509Aantal2025
Meergezinswoningen83Aantal2025
Koopwoningen373Aantal2025
Huurwoningen219Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties195Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders24Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond574Aantal2025
Onbewoond18Aantal2025
% Koopwoningen63%Percentage2025
% Huurwoningen37%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties33%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen86%Percentage2025
% Meergezinswoningen14%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen81Aantal2026
Tussenwoningen143Aantal2026
Hoekwoningen99Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen142Aantal2026
Vrijstaande woningen131Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen14%Percentage2026
% Tussenwoningen24%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen24%Percentage2026
% Vrijstaande woningen22%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945197Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965315Aantal2026
Woningen 1965 tot 197523Aantal2026
Woningen 1975 tot 19859Aantal2026
Woningen 1985 tot 199515Aantal2026
Woningen 1995 tot 200510Aantal2026
Woningen 2005 tot 20154Aantal2026
Woningen 2015 tot 202522Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194533%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196553%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19754,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Tuin-en Oostdorp komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Bergen (Noord-Holland). Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Tuin-en Oostdorp: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1945 tot 196553%13%40%11%3,65
2% Werknemers70%83%-13%6%2,11
3% Zelfstandigen30%17%13%6%2,11
4% Gescheiden13%7,7%5,4%2,79%1,95
5% Twee-onder-één-kap woningen24%9%15%8,8%1,71

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Bergen (Noord-Holland).

RegioSoort regio% Woningen 1945 tot 1965% Werknemers% Zelfstandigen% Gescheiden% Twee-onder-één-kap woningen
Tuin-en OostdorpBuurt53%70%30%13%24%
NederlandLand13%83%17%7,7%9%
Bergen (Noord-Holland)Gemeente16%71%29%9,6%10%
Bergen-CentrumBuurt3,0%66%34%16%8%
Van ReenenBuurt18%52%48%11%4,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Bergen (Noord-Holland).

Top 5 kenmerken buurt Tuin-en Oostdorp:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Tuin-en Oostdorp. Op deze onderwerpen verschilt buurt Tuin-en Oostdorp relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Tuin-en Oostdorp, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Tuin-en Oostdorp met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Tuin-en Oostdorp, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Tuin-en Oostdorp staan in de uitgebreide download voor Bergen (Noord-Holland).

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Tuin-en Oostdorp.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Bergen (Noord-Holland).
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Bergen (Noord-Holland). De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Tuin-en Oostdorp met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron