Statistieken buurt Vondelpark-Oost

Statistieken buurt Vondelpark-Oost

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vondelpark-Oost in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vondelpark-Oost in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Vondelpark-Oost.Bekijk kaart
Buurt Vondelpark-Oost in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Vondelpark-Oost.

Kerncijfers van de buurt Vondelpark-Oost
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Vondelpark-Oost.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Vondelpark-Oost.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode5Kadaster2026
Adressen met woonfunctie3Kadaster2026
Panden met adres7Kadaster2026
Percelen met adres4Kadaster2026
Woningvoorraad3CBS2025
Huishoudens0CBS2026
Inwoners5CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Vondelpark-Oost en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vondelpark-Oost.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Vondelpark-Oost
Kaart van de omgeving van de buurt Vondelpark-Oost.
Afbeelding van de buurt Vondelpark-Oost op de kaart.

Kaart van de wijk Museumkwartier met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: P.C. Hooftbuurt, 2: Vondelpark-Oost, 3: Museumplein, 4: Concertgebouwbuurt, 5: Johannes Vermeerbuurt, 6: Cornelis Schuytbuurt, 7: Hondecoeterbuurt, 8: Duivelseiland, 9: Banpleinbuurt, 10: Harmoniehofbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 631 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Over de buurt Vondelpark-Oost

De buurt Vondelpark-Oost ligt binnen de wijk Museumkwartier in de gemeente Amsterdam. De meest voorkomende postcode in de buurt Vondelpark-Oost is postcode 1071.

Er zijn zeven adressen en drie woningen in de buurt Vondelpark-Oost in de gemeente Amsterdam. 60% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €607.000. Er wonen vijf inwoners in de buurt Vondelpark-Oost. Er zijn geen huishoudens in de buurt Vondelpark-Oost. Verder zijn er geen personenauto’s en vijftien bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Vondelpark-Oost.

Buurt Vondelpark-Oost heeft een totale oppervlakte van 24 hectare, waarvan 22 hectare land en 2 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 8.495 adressen per km2.

Meer over de buurt Vondelpark-Oost:

Met ingang van 24 maart 2022 is de gemeente Weesp in de gemeente Amsterdam opgegaan. De gemeente Amsterdam bestaat sindsdien uit zeven stadsdelen en het stadsgebied Weesp. De gegevens van de buurt Vondelpark-Oost voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Amsterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Vondelpark-Oost.

Wonen in de buurt Vondelpark-Oost

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Vondelpark-Oost.

Kenmerken van de 3 woningen in de buurt Vondelpark-Oost
Er zijn 3 woningen in de buurt Vondelpark-Oost.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Vondelpark-Oost was €618.000 in 2013.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Vondelpark-Oost.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vondelpark-Oost:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Vondelpark-Oost% verschil
2015€607.0002,36%
2014€593.000-4,05%
2013€618.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Vondelpark-Oost is met €11.000 gedaald van €618.000 in 2013 tot €607.000 in 2015 (dat is een afname van 1,78%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2015 was €-5.500 (-0,84%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amsterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Vondelpark-Oost is €607.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 0% en er zijn 3 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 2 woonplaatsen (groen), wijk Museumkwartier (oranje) en 9 buurten (blauw). De buurt Vondelpark-Oost wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Vondelpark-Oost: er zijn 3 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Vondelpark-Oost.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Vondelpark-Oost

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Vondelpark-Oost, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amsterdam.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Vondelpark-Oost telt 5 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vondelpark-Oost. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vondelpark-Oost:

JaarAantal inwoners de buurt Vondelpark-Oost% verschil
202650,0%
20255inf%
20240geen data
20230-100%
202250,0%
202150,0%
202050,0%
20195inf%
20180-100%
201750,0%
20165inf%
20150geen data
20140geen data
20130geen data

Het aantal inwoners in de buurt Vondelpark-Oost is met 5 inwoners toegenomen van 0 inwoners in 2013 tot 5 inwoners in 2026 (dat is een groei van 5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 inwoners (-20%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Vondelpark-Oost:

In 2013 telde de buurt Vondelpark-Oost 0 inwoners. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2015. In 2016 is het aantal gestegen tot 5 inwoners. De stijging ten opzichte van 2015 is 5. Het aantal inwoners blijft 5 tot en met 2017. In 2018 is het aantal gedaald tot 0 inwoners. Dit is een daling van 5 (-100%) ten opzichte van 2017. Het aantal van 0 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2019 is het aantal gestegen tot 5 inwoners. De stijging ten opzichte van 2018 is 5. Het aantal inwoners blijft 5 tot en met 2022. In 2023 is het aantal gedaald tot 0 inwoners. Dit is een daling van 5 (-100%) ten opzichte van 2022. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2024. In 2025 is het aantal gestegen tot 5 inwoners. De stijging ten opzichte van 2024 is 5. Het aantal inwoners blijft 5 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Vondelpark-Oost

Er is geen informatie over het aantal inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Vondelpark-Oost beschikbaar. Het CBS rondt de bevolkingsaantallen op wijk- en buurtniveau om redenen van statistische geheimhouding aselect af op veelvouden van vijf. Hierdoor kunnen kleine aantallen als nul worden weergegeven.

Burgerlijke staat in de buurt Vondelpark-Oost

Er is geen informatie over de burgerlijke staat van de inwoners in de buurt Vondelpark-Oost beschikbaar.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Vondelpark-Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Vondelpark-Oost per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vondelpark-Oost:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026000
2025000
2024000
2023000
2022500
2021500
2020000
2019500
2018000
2017000
2016000
2015000
2014000
2013000

In 2022 was de herkomst van inwoners in de buurt Vondelpark-Oost als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2019 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden

Er zijn voor de buurt Vondelpark-Oost geen data over de migratieachtergrond van de inwoners bekend.

Geboorte per 1.000 inwoners

Er zijn voor de buurt Vondelpark-Oost helaas geen data over geboortes bekend. De cijfers over de geboorten per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amsterdam als geheel 927 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amsterdam.

Sterfte per 1.000 inwoners

Er zijn voor de buurt Vondelpark-Oost geen data over sterfte bekend. De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amsterdam als geheel 460 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amsterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Vondelpark-Oost

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Vondelpark-Oost. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Vondelpark-Oost
Buurt Vondelpark-OostWijk MuseumkwartierGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties0141.096
Aantal kindplaatsen049737.826
Aantal vestigingen basisonderwijs05242
Aantal leerlingen basisonderwijs01.20963.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0391
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.09046.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0140
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs050325.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Vondelpark-Oost. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Vondelpark-Oost is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2015.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2015.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Amsterdam0,40,50,61,11,11,3
Wijk Museumkwartier0,30,50,60,60,80,6
Buurt Vondelpark-Oost0,20,30,40,50,60,5
Cornelis Schuytbuurt0,20,40,60,81,10,8
Concertgebouwbuurt0,20,30,50,80,80,8
P.C. Hooftbuurt0,40,50,50,91,10,9
Buurt Museumplein0,20,30,40,50,60,5
Banpleinbuurt0,30,20,20,51,00,5
Hondecoeterbuurt0,20,50,30,40,70,4
Johannes Vermeerbuurt0,70,90,90,30,30,3
Buurt Duivelseiland0,60,90,80,40,40,4
Harmoniehofbuurt0,40,70,60,40,50,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Vondelpark-Oost in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), wijk Museumkwartier (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Vondelpark-Oost wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Vondelpark-Oost
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Vondelpark-Oost.

Er zijn in de buurt Vondelpark-Oost geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Amsterdam.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Vondelpark-Oost beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Amsterdam weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Vondelpark-Oost

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Vondelpark-Oost, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (15 totaal)
In de buurt Vondelpark-Oost zijn in totaal 15 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 15 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 1 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Vondelpark-Oost (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vondelpark-Oost voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt Vondelpark-Oost zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt Vondelpark-Oost zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Voor de buurt Vondelpark-Oost zijn geen gegevens uit de gezondheidsmonitor bekend. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Bekijk de data uit de regionale gezondheidsmonitor voor de andere wijken en buurten in de gemeente Amsterdam.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Vondelpark-Oost

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Vondelpark-Oost.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Vondelpark-Oost. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Vondelpark-Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vondelpark-Oost geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Vondelpark-Oost (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Vondelpark-Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vondelpark-Oost geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 7 verkeersongevallen in de buurt Vondelpark-Oost in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Vondelpark-Oost. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Vondelpark-Oost plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal7
Materiële schade4
Letselschade3
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Vondelpark-Oost vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Vondelpark-Oost

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Vondelpark-Oost op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 132 misdrijven in de buurt Vondelpark-Oost geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Vondelpark-Oost, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Vondelpark-Oost zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.174 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Vondelpark-Oost 132 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Vondelpark-Oost in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (36 delicten) en Onbekend (20 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Vondelpark-Oost.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 15 misdrijven in de buurt Vondelpark-Oost geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Vondelpark-Oost per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Vondelpark-Oost over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17.400 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Vondelpark-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Vondelpark-Oost.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Vondelpark-Oost. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Vondelpark-Oost

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Vondelpark-Oost.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Levend Paardenmuseum in Amsterdam
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Levend Paardenmuseum in Amsterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 17 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 27 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Levend Paardenmuseum in Amsterdam stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Levend Paardenmuseum in Amsterdam is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Vondelpark-Oost. Stembureau Levend Paardenmuseum in Amsterdam is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Vondelpark-Oost ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.043 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam
Adressen en leefomgeving in de buurt Vondelpark-Oost

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Vondelpark-Oost.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Vondelpark-Oost telt in totaal 7 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Vondelpark-Oost liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Vondelpark-Oost zijn er 4 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel bijeenkomstfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Vondelpark-Oost.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt Vondelpark-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Vondelpark-Oost. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vondelpark-Oost voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vondelpark-Oost voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Vondelpark-Oost
Bevolking53923
Adressen2.0938.495
Autos2750

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Vondelpark-Oost ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Vondelpark-Oost is 0,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vondelpark-Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2015.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vondelpark-Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2015:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,3
Supermarkt0,5
Restaurant0,1
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs0,5
Bibliotheek0,7
Treinstation2,7
Sportterrein0,9
Bioscoop1,2
Museum0,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Vondelpark-Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Vondelpark-Oost.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2015 voor de buurt Vondelpark-Oost:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.5202.860
Tussenwoning2.6904.850
Hoekwoning2.9604.840
Twee-onder-één-kap woning2.9703.270
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning1.7903.610
Huurwoning1.4002.490

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Vondelpark-Oost zijn F (2 adressen) en G (2 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Vondelpark-Oost. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel F komt het meeste voor in de buurt Vondelpark-Oost: 2 adressen hebben energielabel F. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Vondelpark-Oost
Tabel met openbare ruimtes in de buurt Vondelpark-Oost.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Vondelpark-Oost. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Amsterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Pater van Kilsdonkbrug--Amsterdam0
Sportpark Vondelpark--Amsterdam0
Vondelbrug--Amsterdam0
Vondelpark1 t/m 51071AAAmsterdam6
Vossiusstraat52-Amsterdam1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 5 openbare ruimtes en 7 adressen in de buurt Vondelpark-Oost. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Vondelpark-Oost ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek10715
WoonkernAmsterdam7
WoonplaatsAmsterdam10
WijkMuseumkwartier10
GemeenteAmsterdam10
StadsdeelZuid7
ProvincieNoord-Holland10
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht10
LandNederland10

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Vondelpark-Oost ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Vondelpark-Oost dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Vondelpark-Oost ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Vondelpark-Oost en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Vondelpark-Oost met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Vondelpark-Oost voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal15Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2015
B-F Nijverheid en energie0Aantal2015
G+I Handel en horeca0Aantal2015
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2015
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2015
M-N Zakelijke dienstverlening1Aantal2015
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2015
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,17%Percentage2015
% B-F Nijverheid en energie2,92%Percentage2015
% G+I Handel en horeca17%Percentage2015
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7%Percentage2015
% K-L Financiële diensten, onroerend goed20%Percentage2015
% M-N Zakelijke dienstverlening38%Percentage2015
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2015

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vondelpark-Oost, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5Aantal2026
Mannen0Aantal2026
Vrouwen0Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar0Aantal2026
45 tot 65 jaar0Aantal2026
65 jaar of ouder0Aantal2026
Ongehuwd0Aantal2026
Gehuwd0Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen0,0%Percentage2026
% Vrouwen0,0%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar0,0%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar0,0%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2026
% Ongehuwd0,0%Percentage2026
% Gehuwd0,0%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid23Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.030Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.860Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning4.850Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning4.840Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.270Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.490Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.610Gemiddeld in kWh2015
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.610Gemiddeld per m³2015
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.520Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning2.690Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning2.960Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning2.970Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.790Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.400Gemiddeld per m³2015
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel2Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2Aantal2026
Adressen met definitief energielabel3Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A1Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F2Aantal2026
Energielabels G2Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Vondelpark-Oost. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabakgeen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de alcoholrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Drinkengeen dataPercentagegeen data
Zwaar drinkengeen dataPercentagegeen data
Overmatig drinkengeen dataPercentagegeen data
Overgewichtgeen dataPercentagegeen data
Ernstig overgewicht (obesitas)geen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de beweegrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Wekelijks sportengeen dataPercentagegeen data
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vondelpark-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Ernstig eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen levengeen dataPercentagegeen data
Moeite met rondkomengeen dataPercentagegeen data
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerkgeen dataPercentagegeen data
Mantelzorgergeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vondelpark-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meer langdurige aandoeningengeen dataPercentagegeen data
Beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Ernstig beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperktgeen dataPercentagegeen data
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressiegeen dataPercentagegeen data
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingengeen dataPercentagegeen data
Beperking in horengeen dataPercentagegeen data
Beperking in ziengeen dataPercentagegeen data
Beperking in bewegengeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vondelpark-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens0Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens0%Percentage2021
% Meerpersoonshuishoudens100%Percentage2021
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2021
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen0%Percentage2021
Gemiddelde huishoudensgrootte1,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking0Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2022
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2015
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2015
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2015
Personen per soort uitkering - AOW0Aantal2015
% Personen per soort uitkering - Bijstandgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - WWgeen dataPercentagegeen data
% Personen per soort uitkering - AOWgeen dataPercentagegeen data

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Vondelpark-Oost. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland0Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2022
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2021
% Herkomst Europa0,0%Percentage2022
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2022
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland5Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederlandgeen dataPercentagegeen data
% Geboren in Nederland met herkomst Europageen dataPercentagegeen data
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederlandgeen dataPercentagegeen data
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europageen dataPercentagegeen data
% Geboren in Nederlandgeen dataPercentagegeen data
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europageen dataPercentagegeen data
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europageen dataPercentagegeen data
% Geboren buiten Nederlandgeen dataPercentagegeen data
Autochtoon5Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Vondelpark-Oost. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven132Aantal2025
Diefstal80Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven17Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen6Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven26Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners23.200Aantal per 1.000 inwoners2022
Diefstal per 1.000 inwoners17.400Aantal per 1.000 inwoners2022
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2.400Aantal per 1.000 inwoners2022
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2022
Oplichting per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2022
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1.600Aantal per 1.000 inwoners2022
Vernieling per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2022
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1.000Aantal per 1.000 inwoners2022

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Vondelpark-Oost, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Huisartsenpraktijken binnen 1 km7,5Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpraktijken binnen 3 km63Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpraktijken binnen 5 km134Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpost afstand2,8Gemiddelde afstand in km2015
Apotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuis met poli afstand2,5Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km9Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km16Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuis zonder poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2015
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
Supermarkten binnen 1 km4,8Gemiddeld aantal2015
Supermarkten binnen 3 km76Gemiddeld aantal2015
Supermarkten binnen 5 km143Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km51Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km588Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km1.032Gemiddeld aantal2015
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2015
Warenhuizen binnen 5 km15Gemiddeld aantal2015
Warenhuizen binnen 10 km26Gemiddeld aantal2015
Warenhuizen binnen 20 km46Gemiddeld aantal2015
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Cafés binnen 1 km24Gemiddeld aantal2015
Cafés binnen 3 km498Gemiddeld aantal2015
Cafés binnen 5 km814Gemiddeld aantal2015
Cafetaria afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Cafetaria binnen 1 km33Gemiddeld aantal2015
Cafetaria binnen 3 km495Gemiddeld aantal2015
Cafetaria binnen 5 km847Gemiddeld aantal2015
Restaurant afstand0,1Gemiddelde afstand in km2015
Restaurants binnen 1 km90Gemiddeld aantal2015
Restaurants binnen 3 km1.114Gemiddeld aantal2015
Restaurants binnen 5 km1.715Gemiddeld aantal2015
Hotel afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Hotels binnen 5 km353Gemiddeld aantal2015
Hotels binnen 10 km388Gemiddeld aantal2015
Hotels binnen 20 km454Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijf afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Kinderdagverblijven binnen 1 km15Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijven binnen 3 km147Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijven binnen 5 km254Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5,4Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang binnen 3 km71Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang binnen 5 km149Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Basisonderwijs binnen 1 km8,9Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs binnen 3 km50Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs binnen 5 km109Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
Voortgezet onderwijs binnen 3 km23Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs binnen 5 km41Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs binnen 10 km66Gemiddeld aantal2015
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2015
VMBO binnen 3 km11Gemiddeld aantal2015
VMBO binnen 5 km24Gemiddeld aantal2015
VMBO binnen 10 km43Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
HAVO VWO binnen 3 km14Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO binnen 5 km24Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO binnen 10 km36Gemiddeld aantal2015
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Dagrecreatief terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2015
Bos afstand3,6Gemiddelde afstand in km2015
Open natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2015
Open droog natuurlijk terrein afstand7,7Gemiddelde afstand in km2015
Open nat natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2015
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Volkstuin afstand3,5Gemiddelde afstand in km2015
Verblijfsrecreatief terrein afstand6,9Gemiddelde afstand in km2015
Begraafplaats afstand2,3Gemiddelde afstand in km2015
Recreatief binnenwater afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,5Gemiddelde afstand in km2015
Treinstation afstand2,7Gemiddelde afstand in km2015
Belangrijk overstapstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2015
Bibliotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2015
Zwembad afstand1,2Gemiddelde afstand in km2015
Kunstijsbaan afstand5,6Gemiddelde afstand in km2015
Podiumkunsten afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
Podiumkunsten binnen 5 km34Gemiddeld aantal2015
Podiumkunsten binnen 10 km49Gemiddeld aantal2015
Podiumkunsten binnen 20 km60Gemiddeld aantal2015
Poppodium afstand1,4Gemiddelde afstand in km2015
Bioscoop afstand1,2Gemiddelde afstand in km2015
Bioscopen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2015
Bioscopen binnen 10 km13Gemiddeld aantal2015
Bioscopen binnen 20 km17Gemiddeld aantal2015
Sauna afstand0,6Gemiddelde afstand in km2015
Zonnebank afstand1,0Gemiddelde afstand in km2015
Museum afstand0,6Gemiddelde afstand in km2015
Musea binnen 5 km40Gemiddeld aantal2015
Musea binnen 10 km48Gemiddeld aantal2015
Musea binnen 20 km68Gemiddeld aantal2015
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2015
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2015
Attracties binnen 20 km8,9Gemiddeld aantal2015
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2015
Brandweerkazerne afstand1,3Gemiddelde afstand in km2015

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Vondelpark-Oost. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU0363KD01Code2026
RegionaamVondelpark-OostNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode0363KD01Code2026
Oppervlakte totaal24Aantal hectaren2026
Oppervlakte land22Aantal hectaren2026
Oppervlakte water2Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid8.495Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal7Aantal2026
Adressen met postcode5Aantal2026
Adressen met woonfunctie3Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten7Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres7Aantal2026
Adressen met pand7Aantal2026
Percelen met adres4Aantal2026
Adressen met perceel7Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom7Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom3Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19503Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1071AANaam2026
Meest voorkomende postcode1071Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Vondelpark-Oost.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal7Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade3Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Vondelpark-Oost zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal0Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine0Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof0Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte0Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Vondelpark-Oost. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad3Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners600Aantal per 1.000 inwoners2022
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad3Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€607.000Gemiddeld in Euro2015
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2015
Eengezinswoningen0Aantal2015
Meergezinswoningen3Aantal2015
Koopwoningen1Aantal2015
Huurwoningen2Aantal2015
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2015
Huurwoningen overige verhuurders2Aantal2015
Eigendom onbekend3Aantal2025
Bewoond3Aantal2015
Onbewoond0Aantal2015
% Koopwoningen40%Percentage2015
% Huurwoningen60%Percentage2015
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2015
% Huurwoningen overige verhuurders64%Percentage2015
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen7%Percentage2015
% Meergezinswoningen93%Percentage2015
% Bewoond88%Percentage2015
% Onbewoond12%Percentage2015
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen3Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen100%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194533%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196567%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Vondelpark-Oost komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Vondelpark-Oost: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2.40042.3963081
2Diefstal per 1.000 inwoners17.4002017.38022278
3Misdrijven per 1.000 inwoners23.2004423.15640657
4Overige misdrijven per 1.000 inwoners1.00039972539
5Oplichting per 1.000 inwoners40053951428

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

RegioSoort regioGeweld en seksmisdrijven per 1.000 inwonersDiefstal per 1.000 inwonersMisdrijven per 1.000 inwonersOverige misdrijven per 1.000 inwonersOplichting per 1.000 inwoners
Vondelpark-OostBuurt2.40017.40023.2001.000400
NederlandLand4204435
AmsterdamGemeente8498666
Cornelis SchuytbuurtBuurt4436827
ConcertgebouwbuurtBuurt978147107

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

Top 5 kenmerken buurt Vondelpark-Oost:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Vondelpark-Oost. Op deze onderwerpen verschilt buurt Vondelpark-Oost relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Vondelpark-Oost, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Vondelpark-Oost met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Vondelpark-Oost, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Vondelpark-Oost staan in de uitgebreide download voor Amsterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Vondelpark-Oost.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amsterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amsterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron