Statistieken buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Statistieken buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in de gemeente Lelystad Vlag van de gemeente Lelystad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in de gemeente Lelystad Vlag van de gemeente Lelystad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.Bekijk kaart
Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Kerncijfers van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.301Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.222Kadaster2026
Panden met adres872Kadaster2026
Percelen met adres682Kadaster2026
Woningvoorraad1.222CBS2025
Huishoudens1.340CBS2026
Inwoners2.930CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
Kaart van de omgeving van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.
Afbeelding van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan op de kaart.

Kaart van de Zuiderzeewijk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Jagersveld, 2: Groene Velden, 3: Overijsselse Hout, 4: Kofschip Noord, 5: Langezand, 6: IJssellaan, 7: Sportpark Langezand, 8: Bedrijventerrein Gildenhof, 9: Zuiderzeelaan Waddenlaan, 10: Kofschip SGL, 11: Stiltebos Camping de Houtrib, 12: Bastion, 13: Stadspark Badweg Langevelderslag, 14: Lelycentre Maerlant.

Bekijk de statistieken voor alle 149 gebieden binnen de gemeente Lelystad via de overzichtspagina van de gebieden in de Lelystad.

Overzicht gebieden Meer Lelystad
Over de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

De buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan ligt binnen de Zuiderzeewijk in de gemeente Lelystad. De meest voorkomende postcode in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is postcode 8223.

Er zijn 1.350 adressen en 1.222 woningen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in de gemeente Lelystad. 72% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €258.000. Er wonen 2.930 inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, met een aanzienlijk deel (29%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan telt 1.340 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 970 personenauto’s en 270 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan heeft een oppervlakte van 46 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.375 adressen per km2.

Meer over de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan:

De gegevens van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan voor de jaren 2013 tot en met 2019 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Wonen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Kenmerken van de 1.222 woningen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
Er zijn 1.222 woningen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Lelystad in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan was €258.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan% verschil
2025€258.0002,38%
2024€252.0004,56%
2023€241.00035%
2022€179.00017%
2021€153.00012%
2020€136.00014%
2019€119.0007,2%
2018€111.0003,74%
2017€107.0001,9%
2016€105.000-1,87%
2015€107.000-25%
2014€143.000-4,03%
2013€149.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is met €109.000 toegenomen van €149.000 in 2013 tot €258.000 in 2025 (dat is een toename van 73%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.083 (5,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Lelystad.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is €258.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 13% en er zijn 1.222 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Flevoland (bruin), gemeente Lelystad (geel), Zuiderzeewijk (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan: er zijn 554 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Lelystad.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan telt 2.930 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan:

JaarAantal inwoners de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan% verschil
20262.9302,45%
20252.860-0,69%
20242.8800,88%
20232.855-0,52%
20222.8703,42%
20212.775-0,18%
20202.7800,0%
20192.780-0,71%
20182.800-0,88%
20172.8250,0%
20162.8250,36%
20152.815-0,04%
20142.8161,48%
20132.775geen data

Het aantal inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is met 155 inwoners gestegen van 2.775 inwoners in 2013 tot 2.930 inwoners in 2026 (dat is een toename van 5,6%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 12 inwoners (0,43%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Lelystad.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan:

In 2013 telde de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan 2.775 inwoners. Het aantal van 2.775 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2021 was het aantal ook op het laagste punt van 2.775 inwoners. In 2026 is het aantal gestegen tot 2.930 inwoners. De stijging ten opzichte van 2021 is 155 (5,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 70 (2,45%). Het aantal van 2.930 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is 25 tot 45 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Lelystad.

Burgerlijke staat in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.340 huishoudens in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Er waren 650 eenpersoonshuishoudens en 690 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.0003501.580
20259803401.540
20241.0103251.545
20231.0353101.500
20221.08500
20211.0502951.430
20201.0752921.413
20191.0952891.396
20181.1352851.380
20171.1552861.384
20161.1952791.351
20151.2152741.326
20141.2742601.258
20131.2562571.245

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 34%, herkomst uit Europese landen: 12% en herkomst uit landen buiten Europa: 54% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 46%, herkomst uit Europa: 9,3% en herkomst van buiten Europa: 45%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is 59% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Lelystad als geheel 62 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Lelystad.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Lelystad als geheel 47 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Lelystad.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
Buurt Zuiderzeelaan WaddenlaanZuiderzeewijkGemeente Lelystad
Aantal kinderopvanglocaties1121203
Aantal kindplaatsen1674284.188
Aantal vestigingen basisonderwijs3742
Aantal leerlingen basisonderwijs4779828.013
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs005
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs004.382
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.450

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Flevoland0,80,90,92,32,43,7
Gemeente Lelystad0,80,90,92,12,12,4
Zuiderzeewijk0,60,70,91,51,51,5
Buurt Kofschip SGL0,00,01,40,00,00,0
Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan0,30,40,51,51,51,5
Buurt IJssellaan0,80,90,91,21,21,2
Buurt Langezand1,21,11,32,02,02,0
Buurt Groene Velden0,53,03,23,03,03,0
Buurt Bedrijventerrein Gildenhof0,80,81,32,12,12,1
Buurt Jagersveld2,12,12,82,12,12,1
Buurt Bastion0,90,60,81,31,31,3
Buurt Stadspark Badweg Langevelderslag0,60,51,12,32,32,3
Buurt Lelycentre Maerlant0,90,60,41,41,41,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Flevoland (bruin), gemeente Lelystad (geel), Zuiderzeewijk (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
In 2025 woonden er 750 leerlingen en studenten in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (270 totaal)
In de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan zijn in totaal 270 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 270 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 265 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is €21.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is €21.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €26.400. Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan telt 2.200 inkomensontvangers op 2.930 inwoners totaal.

16% van de huishoudens in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Lelystad
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Zuiderzeewijk (buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Zuiderzeewijk is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
60% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
71% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan drinkt geen of maximaal één glas alcohol per dag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
Er zijn 35 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 35 elektrische auto’s in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.185 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.590 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.162 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 10 verkeersongevallen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal10
Materiële schade10
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 120 misdrijven in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.099 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 37 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan 120 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (12 delicten) en Mishandeling (11 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 13 misdrijven in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Lelystad.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Wijkcentrum Zuiderzee in Lelystad
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Wijkcentrum Zuiderzee in Lelystad bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Wijkcentrum Zuiderzee in Lelystad is uitgebracht. Stembureau Wijkcentrum Zuiderzee in Lelystad was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 97 stembureaus in de gemeente Lelystad en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Lelystad. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Lelystad.

Stembureaus Lelystad
Adressen en leefomgeving in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan telt in totaal 1.350 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Lelystad
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan zijn er 1.222 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 843 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
Bevolking5396.370
Adressen2.0931.375
Autos2752.109

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,9
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs1,5
Bibliotheek2,6
Treinstation2,7
Sportterrein0,9
Bioscoop2,1
Museum4,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5901.970
Tussenwoning1.0102.800
Hoekwoning1.1403.020
Twee-onder-één-kap woning1.8003.950
Vrijstaande woning2.5004.600
Koopwoning1.0303.080
Huurwoning8102.300

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan zijn C (487 adressen) en A (294 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan: 487 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Lelystad bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan
Tabel met 1.350 adressen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Lelystad.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Amsteldiep1 t/m 428223XL t/m 8223XMLelystad43
Blauwe Slenk1 t/m 458223XN t/m 8223XRLelystad63
Blokkerhoek1 t/m 408223BE t/m 8223BGLelystad44
Bosplaat1 t/m 198223CVLelystad30
Breehorn1 t/m 1148223CM t/m 8223CSLelystad127
Enkhuizerzand1 t/m 468223ZH t/m 8223ZKLelystad47
Friese Vlaak1 t/m 298223BN t/m 8223BPLelystad34
Gaasterpad--Lelystad0
Gelderse Hoek1 t/m 718223ZA t/m 8223ZDLelystad71
Gooisepad--Lelystad0
Grienderwaard1 t/m 198223CWLelystad29
Hemmeland1 t/m 408223ZE t/m 8223ZGLelystad48
Het Spiek1 t/m 298223BR t/m 8223BSLelystad36
Hoek van het IJ1 t/m 648223BH t/m 8223BLLelystad76
Lauwers--Lelystad0
Leekerhoek1 t/m 328223ZR t/m 8223ZSLelystad33
Malzwin1 t/m 418223XE t/m 8223XGLelystad38
Marderhoek1 t/m 628223XA t/m 8223XDLelystad71
Middelgronden1 t/m 318223ZL t/m 8223ZMLelystad34
Muiderzand1 t/m 428223BC t/m 8223BDLelystad46
Pampus1 t/m 188223BMLelystad18
Pampusbrug--Lelystad0
Robbenzand1 t/m 198223CTLelystad30
Rode Klif1 t/m 5038223CA t/m 8223HALelystad242
Spaanderbank1 t/m 258223ZN t/m 8223ZPLelystad22
Steile Bank1 t/m 318223BA t/m 8223BBLelystad20
Texelstroom1 t/m 458223XH t/m 8223XKLelystad65
Val van Urk--Lelystad0
Veluwsepad--Lelystad0
Vliehors1 t/m 368223CX t/m 8223CZLelystad36
Vlieter--Lelystad0
Waddenlaan1 t/m 568223CLLelystad46
Zuiderzeelaan98223ZZLelystad1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 33 openbare ruimtes en 1.350 adressen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Lelystad
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek82231241
WoonkernLelystad1350
WoonplaatsLelystad1357
WijkZuiderzeewijk1357
GemeenteLelystad1357
ProvincieFlevoland1357
WaterschapWaterschap Zuiderzeeland1357
LandNederland1357

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan?
De gemiddelde score voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan is 8,5.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal270Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie70Aantal2025
G+I Handel en horeca45Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie30Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening40Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg55Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie26%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,89%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening15%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.930Aantal2026
Mannen1.465Aantal2026
Vrouwen1.465Aantal2026
0 tot 15 jaar550Aantal2026
15 tot 25 jaar470Aantal2026
25 tot 45 jaar850Aantal2026
45 tot 65 jaar685Aantal2026
65 jaar of ouder375Aantal2026
Ongehuwd1.820Aantal2026
Gehuwd700Aantal2026
Gescheiden305Aantal2026
Verweduwd105Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar16%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar29%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder13%Percentage2026
% Ongehuwd62%Percentage2026
% Gehuwd24%Percentage2026
% Gescheiden10%Percentage2026
% Verweduwd3,58%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes20Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO320Aantal2025
Leerlingen VO190Aantal2025
Studenten MBO160Aantal2025
Studenten HBO60Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.090Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau810Aantal2024
Hoger opleidingsniveau280Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau50%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau37%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau13%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura55Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg6,1%Percentage2024
Wmo cliënten290Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners100Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.370Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.440Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning580Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom41%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.020Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.950Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.600Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.300Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning890Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen8%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.140Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.800Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.500Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning810Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel118Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel224Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.008Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++41Aantal2026
Energielabels A++22Aantal2026
Energielabels A+40Aantal2026
Energielabels A294Aantal2026
Energielabels B189Aantal2026
Energielabels C487Aantal2026
Energielabels D127Aantal2026
Energielabels E25Aantal2026
Energielabels F6Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak24%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn67%Percentage2024
Drinken55%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht59%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)23%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%Percentage2024
Wekelijks sporten42%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk52%Percentage2024
Lopen naar school of werk29%Percentage2024
Fietsen naar school of werk35%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam63%Percentage2024
Ernstig eenzaam22%Percentage2024
Emotioneel eenzaam43%Percentage2024
Sociaal eenzaam48%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven82%Percentage2024
Moeite met rondkomen29%Percentage2024
Krijgt steun van anderen87%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren5%Percentage2024
Tevreden met de woning80%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving74%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving78%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen47%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten48%Percentage2024
Vrijwilligerswerk17%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid60%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen40%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid41%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen32%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt37%Percentage2024
Lage veerkracht24%Percentage2024
Hoge veerkracht45%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie17%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden15%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken28%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen23%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien9%Percentage2020
Beperking in bewegen14%Percentage2020
Broze gezondheid40%Percentage2024
Broze metale gezondheid46%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid40%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein39%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.340Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens650Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens690Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen210Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen480Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens49%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens51%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen16%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen36%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.250Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie57%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie42%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie44%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers2.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners764Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€26.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€21.700Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen56%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen4,8%Percentage2024
% Personen in armoede7,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens20%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€27.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen60%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen7%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen7,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum16%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum24%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum28%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€3.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand200Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO210Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW330Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW12%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.000Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.930Aantal2026
Herkomst Europa350Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.580Aantal2026
% Herkomst Nederland34%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland66%Percentage2026
% Herkomst Europa12%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa54%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland995Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa85Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa660Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland745Aantal2026
Geboren in Nederland1.740Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa265Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa925Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.190Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland34%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland25%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa23%Percentage2026
% Geboren in Nederland59%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa9%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa32%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland41%Percentage2026
Autochtoon1.085Aantal2022
Westers345Aantal2022
Niet-westers1.440Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba145Aantal2022
Marokko395Aantal2022
Suriname285Aantal2022
Turkije145Aantal2022
Overig niet-westers465Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven120Aantal2025
Diefstal34Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven21Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting10Aantal2025
Verkeersovertredingen22Aantal2025
Vernieling13Aantal2025
Overige misdrijven20Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners42Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km8,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km9,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km5,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km43Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km21Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km47Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km4,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km37Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km64Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand50Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand28Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km27Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU09950111Code2026
RegionaamZuiderzeelaan WaddenlaanNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode09950111Code2026
Oppervlakte totaal46Aantal hectaren2026
Oppervlakte land46Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.375Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.350Aantal2026
Adressen met postcode1.301Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.222Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie4Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie3Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie111Aantal2026
Verblijfsobjecten1.350Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres872Aantal2026
Adressen met pand1.350Aantal2026
Percelen met adres682Aantal2026
Adressen met perceel1.350Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.350Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.222Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970999Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980226Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19903Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20003Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20105Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202026Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later88Aantal2026
Postcodegebied8223BA-8223ZZNaam2026
Meest voorkomende postcode8223Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal10Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade10Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal970Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine775Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof195Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,75Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.109Aantal2025
Motorfietsen65Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.222Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners427Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad128Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€258.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen745Aantal2025
Meergezinswoningen477Aantal2025
Koopwoningen342Aantal2025
Huurwoningen880Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties794Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders86Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.173Aantal2025
Onbewoond49Aantal2025
% Koopwoningen28%Percentage2025
% Huurwoningen72%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties65%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen61%Percentage2025
% Meergezinswoningen39%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen471Aantal2026
Tussenwoningen554Aantal2026
Hoekwoningen197Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen39%Percentage2026
% Tussenwoningen45%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751.110Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025112Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197591%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20259%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Lelystad. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1965 tot 197591%15%76%12%6,1
2% Personen tot 25% boven armoedegrens20%6,4%14%3,23%4,31
3% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie44%27%17%5%3,72
4% Herkomst buiten Europa54%19%34%10%3,35
540% personen met laagste inkomen56%40%16%5,1%3,25

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Lelystad.

RegioSoort regio% Woningen 1965 tot 1975% Personen tot 25% boven armoedegrens% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie% Herkomst buiten Europa40% personen met laagste inkomen
Zuiderzeelaan WaddenlaanBuurt91%20%44%54%56%
NederlandLand15%6,4%27%19%40%
LelystadGemeente12%7,7%31%31%40%
Kofschip SGLBuurt100%6,5%94%5,1%30%
IJssellaanBuurt93%16%39%46%49%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Lelystad.

Top 5 kenmerken buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan. Op deze onderwerpen verschilt buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Zuiderzeelaan Waddenlaan met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Zuiderzeelaan Waddenlaan, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan staan in de uitgebreide download voor Lelystad.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Lelystad.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Lelystad. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Zuiderzeelaan Waddenlaan met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron