Statistieken wijk 06 Binnenstad

Statistieken wijk 06 Binnenstad

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Binnenstad in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Binnenstad in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Binnenstad.Bekijk kaart
Wijk 06 Binnenstad in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Binnenstad.

Kerncijfers van de wijk Binnenstad
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Binnenstad.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Binnenstad.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode15.504Kadaster2026
Adressen met woonfunctie12.758Kadaster2026
Panden met adres4.600Kadaster2026
Percelen met adres4.148Kadaster2026
Woningvoorraad10.928CBS2025
Huishoudens13.620CBS2026
Inwoners20.550CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Binnenstad en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Binnenstad.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Binnenstad
Kaart van de omgeving van de wijk Binnenstad.
Afbeelding van de wijk Binnenstad op de kaart.

Kaart van de wijk 06 Binnenstad met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving, 2: Wijk C, 3: Nobelstraat en omgeving, 4: Domplein Neude Janskerkhof, 5: Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving, 6: Nieuwegracht-Oost, 7: Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, 8: Springweg en omgeving Geertebuurt, 9: Lange Nieuwstraat en omgeving, 10: Hooch Boulandt, 11: Bleekstraat en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de wijk Binnenstad

De wijk Binnenstad ligt binnen de gemeente Utrecht. De meest voorkomende postcode in de wijk Binnenstad is postcode 3511.

Er zijn 15.722 adressen en 10.928 woningen in de wijk Binnenstad in de gemeente Utrecht. 69% van de woningen in de wijk is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €563.000. Er wonen 20.550 inwoners in de wijk Binnenstad. De grootste groep inwoners (48%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Wijk 06 Binnenstad telt 13.620 huishoudens van gemiddeld 1,4 personen. Verder zijn er 7.520 personenauto’s en 6.550 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Binnenstad.

Wijk 06 Binnenstad heeft een totale oppervlakte van 271 hectare, waarvan 258 hectare land en 13 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 5.934 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 06 Binnenstad.

Wonen in de wijk Binnenstad

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Binnenstad.

Kenmerken van de 10.928 woningen in de wijk Binnenstad
Er zijn 10.928 woningen in de wijk Binnenstad.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Binnenstad was €563.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Binnenstad.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Binnenstad:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 06 Binnenstad% verschil
2025€563.0005%
2024€536.0000,75%
2023€532.00013%
2022€472.0007,3%
2021€440.0007,3%
2020€410.0007,9%
2019€380.00015%
2018€331.00012%
2017€296.00012%
2016€264.000-1,49%
2015€268.000-5,3%
2014€283.000-3,74%
2013€294.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Binnenstad is met €269.000 gegroeid van €294.000 in 2013 tot €563.000 in 2025 (dat is een stijging van 91%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €22.417 (5,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Utrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Binnenstad is €563.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 12% en er zijn 10.928 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen) en 9 wijken (oranje). De wijk Binnenstad wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Binnenstad: er zijn 10.376 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Binnenstad.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Binnenstad

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Binnenstad, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Binnenstad telt 20.550 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Binnenstad. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Binnenstad:

JaarAantal inwoners de wijk Binnenstad% verschil
202620.550-0,46%
202520.6452,25%
202420.1902,85%
202319.6302,94%
202219.070-1,73%
202119.4051,25%
202019.1652,73%
201918.6552,95%
201818.1201,09%
201717.9250,36%
201617.8601,8%
201517.5451,07%
201417.3602,27%
201316.975geen data

De bevolking van de wijk Binnenstad is met 3.575 personen gegroeid van 16.975 personen in 2013 tot 20.550 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 21%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 275 personen (1,49%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Binnenstad:

In 2013 telde de wijk Binnenstad 16.975 inwoners. Het aantal van 16.975 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 20.645 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 3.670 (22%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 455 (2,25%). Het aantal van 20.645 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 20.550 inwoners in de wijk Binnenstad.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Binnenstad
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Binnenstad is 25 tot 45 jaar, met 48% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de wijk Binnenstad
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Binnenstad naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 13.620 huishoudens in de wijk Binnenstad. Er waren 9.175 eenpersoonshuishoudens en 4.445 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Binnenstad. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Binnenstad.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Binnenstad per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Binnenstad:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202612.8753.2604.415
202513.0003.3104.330
202412.8403.2204.130
202312.6453.0603.920
202212.99000
202113.2802.6853.440
202013.2152.6083.342
201913.1252.4243.106
201812.8902.2932.937
201713.0602.1332.732
201613.3551.9752.530
201513.2701.8742.401
201413.1941.8262.340
201312.9011.7862.288

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Binnenstad als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 63%, herkomst uit Europese landen: 16% en herkomst uit landen buiten Europa: 21% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europa: 11% en herkomst van buiten Europa: 13%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Binnenstad is 74% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Binnenstad: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Binnenstad.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Binnenstad.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Binnenstad genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Binnenstad.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Binnenstad.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Binnenstad

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Binnenstad. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Binnenstad
Wijk 06 BinnenstadGemeente UtrechtProvincie Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties195422.330
Aantal kindplaatsen74820.32471.868
Aantal vestigingen basisonderwijs4113529
Aantal leerlingen basisonderwijs92031.673123.057
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs431112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs63720.64078.604
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs01963
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs017.28138.608
Aantal opleidingen hoger onderwijs0249271
Aantal studenten hoger onderwijs078.12082.588

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Binnenstad. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Binnenstad is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Buurt Domplein Neude Janskerkhof0,50,60,50,80,80,8
Buurt Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving0,60,60,61,21,21,2
Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs0,90,90,91,11,51,1
Buurt Wijk C0,50,60,70,61,00,6
Buurt Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving0,40,70,60,40,40,4
Buurt Nobelstraat en omgeving0,50,60,60,80,80,8
Springweg en omgeving Geertebuurt0,30,70,81,41,41,4
Buurt Lange Nieuwstraat en omgeving0,30,50,61,21,21,2
Buurt Nieuwegracht-Oost0,20,20,40,60,60,6
Buurt Bleekstraat en omgeving0,30,80,80,70,70,7
Buurt Hooch Boulandt0,30,80,81,21,21,2
Wijk 01 West0,50,50,61,02,11,2
Wijk 02 Noordwest0,40,50,51,31,41,8
Wijk 03 Overvecht0,50,80,61,51,52,4
Wijk 04 Noordoost0,40,40,61,11,11,1
Wijk 05 Oost0,40,70,71,11,51,2
Wijk 06 Binnenstad0,50,70,70,91,00,9
Wijk 07 Zuid0,50,60,81,61,61,6
Wijk 08 Zuidwest0,50,60,51,01,21,0
Wijk 09 Leidsche Rijn0,50,50,61,31,31,3
Wijk 10 Vleuten De Meern0,60,60,92,22,22,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Binnenstad in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 9 wijken (groen) en 11 buurten (blauw). Wijk 06 Binnenstad wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Binnenstad
In 2025 woonden er 3.790 leerlingen en studenten in de wijk Binnenstad.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Binnenstad, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Binnenstad.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Binnenstad.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Binnenstad. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Binnenstad

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Binnenstad, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (6.550 totaal)
In de wijk Binnenstad zijn in totaal 6.550 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Binnenstad (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Binnenstad voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Binnenstad is €46.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Binnenstad.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Binnenstad is €46.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €49.700. Wijk 06 Binnenstad telt 17.700 inkomensontvangers op 20.550 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de wijk Binnenstad heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Utrecht (wijk 06 Binnenstad is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
82% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Binnenstad ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Binnenstad per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
91% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Binnenstad geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Binnenstad. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Binnenstad is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Binnenstad met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Binnenstad.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Binnenstad

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Binnenstad.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Binnenstad
Er zijn 2.769 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Binnenstad.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Binnenstad op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 2.769 elektrische auto’s in de wijk Binnenstad. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Binnenstad die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Binnenstad. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 4.514 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Binnenstad in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Binnenstad geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 8.876 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Binnenstad (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 7.292 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Binnenstad in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Binnenstad geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 136 verkeersongevallen in de wijk Binnenstad in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Binnenstad. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Binnenstad plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal136
Materiële schade104
Letselschade30
Dodelijke afloop2

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Binnenstad vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Binnenstad

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Binnenstad op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 7.870 misdrijven in de wijk Binnenstad geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Binnenstad, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Binnenstad zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 89.147 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 47 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Binnenstad 7.870 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Binnenstad in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (1.601 delicten) en Overige vermogensdelicten (1.569 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Binnenstad.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 518 misdrijven in de wijk Binnenstad geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Binnenstad per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Binnenstad over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 273 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Binnenstad.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Binnenstad.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Binnenstad. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Binnenstad

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Binnenstad.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Binnenstad
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 18 stembureaus in de wijk Binnenstad.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 18 stembureaus in de wijk Binnenstad. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 18 stembureaus in de wijk Binnenstad.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de wijk Binnenstad

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Binnenstad.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Binnenstad telt in totaal 15.722 adressen, met 15.705 verblijfsobjecten en 17 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in wijk 06 Binnenstad liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Binnenstad zijn er 12.758 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Binnenstad.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.469 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de wijk Binnenstad.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Binnenstad. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Binnenstad voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Binnenstad voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 06 Binnenstad
Bevolking5397.965
Adressen2.0935.934
Autos2752.915

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Binnenstad ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Binnenstad is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Binnenstad tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Binnenstad tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,5
Restaurant0,1
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs0,9
Bibliotheek1,0
Treinstation1,1
Sportterrein1,9
Bioscoop0,7
Museum0,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Binnenstad.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Binnenstad.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Binnenstad:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement3501.880
Tussenwoning7402.570
Hoekwoning7902.740
Twee-onder-één-kap woning6603.120
Vrijstaande woning9903.490
Koopwoning4902.320
Huurwoning4001.900

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Binnenstad zijn A (2.987 adressen) en C (2.390 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Binnenstad. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Binnenstad: 2.987 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Binnenstad met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Binnenstad voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal6.550Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie240Aantal2025
G+I Handel en horeca1.450Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie715Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed300Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening1.815Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg985Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten1.040Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,08%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie3,66%Percentage2025
% G+I Handel en horeca22%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,58%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten16%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Binnenstad, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners20.550Aantal2026
Mannen10.555Aantal2026
Vrouwen9.990Aantal2026
0 tot 15 jaar860Aantal2026
15 tot 25 jaar3.630Aantal2026
25 tot 45 jaar9.950Aantal2026
45 tot 65 jaar3.615Aantal2026
65 jaar of ouder2.500Aantal2026
Ongehuwd15.715Aantal2026
Gehuwd3.340Aantal2026
Gescheiden1.115Aantal2026
Verweduwd380Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar4,18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar18%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar48%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar18%Percentage2026
% 65 jaar of ouder12%Percentage2026
% Ongehuwd76%Percentage2026
% Gehuwd16%Percentage2026
% Gescheiden5,4%Percentage2026
% Verweduwd1,85%Percentage2026
Geboorten115Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes110Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO390Aantal2025
Leerlingen VO350Aantal2025
Studenten MBO130Aantal2025
Studenten HBO870Aantal2025
Studenten WO2.050Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.570Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau4.440Aantal2024
Hoger opleidingsniveau12.530Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau8,5%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau24%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau68%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura185Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg5,8%Percentage2024
Wmo cliënten825Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners41Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.965Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.030Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning60Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom5%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd4%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning420Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming47%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen47%Percentage2024
% Aardgaswoningen46%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning740Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning660Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning490Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning400Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel2.753Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel4.174Aantal2026
Adressen met definitief energielabel8.795Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++25Aantal2026
Energielabels A+++134Aantal2026
Energielabels A++437Aantal2026
Energielabels A+801Aantal2026
Energielabels A2.987Aantal2026
Energielabels B1.418Aantal2026
Energielabels C2.390Aantal2026
Energielabels D833Aantal2026
Energielabels E571Aantal2026
Energielabels F1.097Aantal2026
Energielabels G2.276Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Binnenstad. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak24%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn26%Percentage2024
Drinken90%Percentage2024
Zwaar drinken18%Percentage2024
Overmatig drinken12%Percentage2024
Overgewicht28%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)6%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn65%Percentage2024
Wekelijks sporten77%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk79%Percentage2024
Lopen naar school of werk40%Percentage2024
Fietsen naar school of werk58%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Binnenstad. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam43%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen20%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning86%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving88%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen34%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten32%Percentage2024
Vrijwilligerswerk23%Percentage2024
Mantelzorger8%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Binnenstad. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid82%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid24%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen32%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt22%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden13%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken29%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen7%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Binnenstad. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens13.620Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens9.175Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens4.445Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen3.450Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen995Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens67%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen7%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking13.960Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie46%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie37%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers17.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners877Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€49.700Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€46.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Personen in armoede5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€43.700euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen54%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,1%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€14.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand340Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO500Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW230Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW2.130Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW10%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Binnenstad. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland12.875Aantal2026
Herkomst buiten Nederland7.675Aantal2026
Herkomst Europa3.260Aantal2026
Herkomst buiten Europa4.415Aantal2026
% Herkomst Nederland63%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland37%Percentage2026
% Herkomst Europa16%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa21%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland12.870Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa780Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.575Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2.355Aantal2026
Geboren in Nederland15.225Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2.480Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2.845Aantal2026
Geboren buiten Nederland5.325Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland63%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland74%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa14%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland26%Percentage2026
Autochtoon12.990Aantal2022
Westers3.605Aantal2022
Niet-westers2.475Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba175Aantal2022
Marokko385Aantal2022
Suriname210Aantal2022
Turkije225Aantal2022
Overig niet-westers1.480Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Binnenstad. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven7.870Aantal2025
Diefstal5.643Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven646Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting258Aantal2025
Verkeersovertredingen268Aantal2025
Vernieling338Aantal2025
Overige misdrijven717Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners381Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners273Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners35Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Binnenstad, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km45Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km6,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km46Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km76Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km31Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km193Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km282Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km9,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km29Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km93Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km104Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km65Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km256Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km333Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km123Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km428Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km509Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km41Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km71Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km5,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km79Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km141Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km53Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km106Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km30Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km70Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km20Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km8,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8,5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km9,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km28Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km56Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Binnenstad. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK034406Code2026
RegionaamBinnenstadNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode03440600Code2026
Oppervlakte totaal271Aantal hectaren2026
Oppervlakte land258Aantal hectaren2026
Oppervlakte water13Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid5.934Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal15.722Aantal2026
Adressen met postcode15.504Aantal2026
Adressen met woonfunctie12.758Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie653Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie67Aantal2026
Adressen met industriefunctie1.789Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1.377Aantal2026
Adressen met logiesfunctie132Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie76Aantal2026
Adressen met sportfunctie19Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1.383Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie421Aantal2026
Verblijfsobjecten15.705Aantal2026
Ligplaatsen17Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres4.600Aantal2026
Adressen met pand15.509Aantal2026
Percelen met adres4.148Aantal2026
Adressen met perceel15.722Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom15.722Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom12.758Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17002.882Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19003.269Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251.446Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950441Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970538Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980940Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.596Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.361Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010252Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.335Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1.449Aantal2026
Postcodegebied3511AA-3531BLNaam2026
Meest voorkomende postcode3511Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode48%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Binnenstad.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal136Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade104Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade30Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk2Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Binnenstad zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal7.520Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine3.175Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof4.345Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,55Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.915Aantal2025
Motorfietsen470Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Binnenstad. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad10.928Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners529Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen419Aantal2025
Niet-woningvoorraad2.477Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen38Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€563.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.076Aantal2025
Meergezinswoningen8.852Aantal2025
Koopwoningen3.388Aantal2025
Huurwoningen7.540Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.748Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders5.792Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond9.726Aantal2025
Onbewoond1.202Aantal2025
% Koopwoningen31%Percentage2025
% Huurwoningen69%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties16%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders53%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen19%Percentage2025
% Meergezinswoningen81%Percentage2025
% Bewoond89%Percentage2025
% Onbewoond11%Percentage2025
Appartementen10.376Aantal2026
Tussenwoningen1.945Aantal2026
Hoekwoningen328Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen50Aantal2026
Vrijstaande woningen59Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen81%Percentage2026
% Tussenwoningen15%Percentage2026
% Hoekwoningen3,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19456.600Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965339Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975116Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.059Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.540Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005505Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015322Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.801Aantal2026
Woningen 2025 en later419Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend57Aantal2026
% Woningen voor 194552%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19653,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202514%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Binnenstad komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 06 Binnenstad: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Huurwoningen overige verhuurders53%14%39%10%4,09
2Omgevingsadressendichtheid5.9342.0933.8411.0383,7
3% 25 tot 45 jaar48%26%22%6,6%3,39
4% Aardgasvrije woningen47%11%36%11%3,36
5% Hoger opleidingsniveau68%33%34%11%3,04

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regio% Huurwoningen overige verhuurdersOmgevingsadressendichtheid% 25 tot 45 jaar% Aardgasvrije woningen% Hoger opleidingsniveau
BinnenstadWijk53%5.93448%47%68%
NederlandLand14%2.09326%11%33%
UtrechtGemeente24%3.69737%34%55%
Domplein Neude JanskerkhofBuurt68%6.43352%49%69%
Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgevingBuurt70%6.10354%45%71%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken wijk 06 Binnenstad:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 06 Binnenstad. Op deze onderwerpen verschilt wijk 06 Binnenstad relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 06 Binnenstad, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Binnenstad met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Binnenstad, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 06 Binnenstad staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Binnenstad.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron