Statistieken wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp

Statistieken wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp in de gemeente Heemskerk Vlag van de gemeente Heemskerk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp in de gemeente Heemskerk Vlag van de gemeente Heemskerk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.Bekijk kaart
Wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Kerncijfers van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.249Kadaster2026
Adressen met woonfunctie798Kadaster2026
Panden met adres1.131Kadaster2026
Percelen met adres1.017Kadaster2026
Woningvoorraad789CBS2025
Huishoudens745CBS2026
Inwoners1.870CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp
Kaart van de omgeving van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.
Afbeelding van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp op de kaart.

Kaart van de wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Noorddorp, 2: Duingebied, 3: Heemskerkerduin, 4: De Houtwegen, 5: Business park IJmond, 6: Westertuinen, 7: Industriegebied.

Bekijk de statistieken voor alle 51 gebieden binnen de gemeente Heemskerk via de overzichtspagina van de gebieden in de Heemskerk.

Overzicht gebieden Meer Heemskerk
Over de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

De wijk Heemskerkerduin en Noorddorp ligt binnen de gemeente Heemskerk. De meest voorkomende postcode in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is postcode 1969.

Er zijn 1.283 adressen en 789 woningen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp in de gemeente Heemskerk. 82% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €633.000. Er wonen 1.870 inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp, waarvan de grootste groep (29%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp telt 745 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 1.205 personenauto’s en 560 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp heeft een oppervlakte van 1.646 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.199 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp.

Wonen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Kenmerken van de 789 woningen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp
Er zijn 789 woningen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Heemskerk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp was €633.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp% verschil
2025€633.0005,3%
2024€601.0000,5%
2023€598.00018%
2022€507.0008,8%
2021€466.0007,9%
2020€432.0009,1%
2019€396.0006,7%
2018€371.0005,7%
2017€351.0002,33%
2016€343.0001,18%
2015€339.000-1,74%
2014€345.000-5,2%
2013€364.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is met €269.000 toegenomen van €364.000 in 2013 tot €633.000 in 2025 (dat is een toename van 74%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €22.417 (4,88%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Heemskerk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Heemskerk.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is €633.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 28% en er zijn 789 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Heemskerk (geel), 9 wijken (oranje) en 29 buurten (blauw). De wijk Heemskerkerduin en Noorddorp wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp: er zijn 466 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Heemskerk.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Heemskerkerduin en Noorddorp telt 1.870 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp:

JaarAantal inwoners de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp% verschil
20261.870-0,27%
20251.8751,08%
20241.855-0,27%
20231.8601,64%
20221.8300,55%
20211.8200,83%
20201.8050,0%
20191.8052,27%
20181.7650,57%
20171.7550,0%
20161.7550,57%
20151.745-1,13%
20141.765-0,56%
20131.775geen data

De bevolking van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is met 95 inwoners gestegen van 1.775 inwoners in 2013 tot 1.870 inwoners in 2026 (dat is een toename van 5,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 7 inwoners (0,41%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Heemskerk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp:

In 2013 telde de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp 1.775 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.745 inwoners. Dit is een daling van 30 (-1,69%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -20 (-1,13%). Het aantal van 1.745 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 1.875 inwoners. De stijging ten opzichte van 2015 is 130 (7,4%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 20 (1,08%). Het aantal van 1.875 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 1.870 inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is 45 tot 65 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Heemskerk.

Burgerlijke staat in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 745 huishoudens in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Er waren 165 eenpersoonshuishoudens en 580 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.7058580
20251.7208070
20241.7107570
20231.7307070
20221.71500
20211.6956362
20201.6806362
20191.6856060
20181.6456060
20171.6455555
20161.6604748
20151.6455050
20141.6595353
20131.6864544

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 4,55% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,28% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 2,54% en herkomst van buiten Europa: 2,48%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Heemskerk als geheel 28 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Heemskerk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Heemskerk als geheel 25 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Heemskerk.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp
Wijk 04 Heemskerkerduin en NoorddorpGemeente HeemskerkGemeente Castricum
Aantal kinderopvanglocaties25848
Aantal kindplaatsen321.2751.690
Aantal vestigingen basisonderwijs01313
Aantal leerlingen basisonderwijs03.8392.880
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs034
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.6804.222

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is 1,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Heemskerk0,60,70,71,71,72,7
Buurt De Houtwegen1,21,21,62,02,12,0
Buurt Heemskerkerduin0,91,81,92,83,02,9
Buurt Noorddorp1,51,31,52,72,73,3
Buurt Westertuinen0,60,60,61,11,51,1
Buurt Duingebied3,33,73,76,76,96,8
Wijk 01 Heemskerk Dorp0,50,40,51,31,32,8
Wijk 02 Commandeurs en Marquette0,60,61,01,81,82,5
Wijk 03 Hofland Oosterwijk en Zuidbroek0,50,60,51,31,31,9
Wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp1,11,41,62,42,62,6
Wijk 05 Poelenburg en Oosterzij0,40,60,41,81,83,3
Wijk 06 Noordbroek en De Trompet0,80,60,52,62,64,1
Wijk 07 Kerkbeek0,50,50,81,21,22,3
Wijk 08 Assumburg0,51,00,60,80,82,3
Wijk 09 Hoogdorp en Waterakkers0,80,80,90,90,91,6
Wijk 10 Broekpolder0,60,60,62,72,73,2
Wijk 11 Oostelijk Heemskerk2,42,62,63,53,54,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Heemskerk (geel), 10 wijken (groen) en 5 buurten (blauw). Wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp
In 2025 woonden er 330 leerlingen en studenten in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (560 totaal)
In de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp zijn in totaal 560 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is €35.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is €35.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €42.800. Wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp telt 1.500 inkomensontvangers op 1.870 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Heemskerk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Heemskerk: wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
81% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
88% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp
Er zijn 120 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 120 elektrische auto’s in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.149 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.342 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.245 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 18 verkeersongevallen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal18
Materiële schade11
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 56 misdrijven in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.101 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 35 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp 56 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (7 delicten) en Ongevallen (weg) (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 5 misdrijven in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Heemskerk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Buurtcentrum D’Evelaer in Heemskerk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Buurtcentrum D’Evelaer in Heemskerk bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Buurtcentrum D’Evelaer in Heemskerk is uitgebracht. Stembureau Buurtcentrum D’Evelaer in Heemskerk was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 35 stembureaus in de gemeente Heemskerk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Heemskerk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Heemskerk.

Stembureaus Heemskerk
Adressen en leefomgeving in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Heemskerkerduin en Noorddorp telt in totaal 1.283 adressen, met 1.281 verblijfsobjecten en 2 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 83% van de adressen in wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp ligt binnen de bebouwde kom en 17% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Heemskerk
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp zijn er 798 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 293 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp
Bevolking539114
Adressen2.0931.199
Autos27573

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp is 1,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,6
Supermarkt1,2
Restaurant1,1
Basisonderwijs1,6
Voortgezet onderwijs2,4
Bibliotheek2,3
Treinstation3,7
Sportterrein1,1
Bioscoop4,4
Museum3,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8702.310
Tussenwoning1.1902.720
Hoekwoning1.1103.140
Twee-onder-één-kap woning1.1503.160
Vrijstaande woning1.2403.680
Koopwoning1.2303.460
Huurwoning9702.720

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp zijn C (249 adressen) en A (210 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp: 249 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Heemskerk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal560Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij80Aantal2025
B-F Nijverheid en energie100Aantal2025
G+I Handel en horeca145Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed45Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening100Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten40Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij14%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca26%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,57%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening18%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg5,4%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.870Aantal2026
Mannen945Aantal2026
Vrouwen930Aantal2026
0 tot 15 jaar275Aantal2026
15 tot 25 jaar175Aantal2026
25 tot 45 jaar355Aantal2026
45 tot 65 jaar550Aantal2026
65 jaar of ouder515Aantal2026
Ongehuwd795Aantal2026
Gehuwd880Aantal2026
Gescheiden105Aantal2026
Verweduwd85Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,4%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar19%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder28%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden5,6%Percentage2026
% Verweduwd4,56%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes25Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO160Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau320Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau670Aantal2024
Hoger opleidingsniveau390Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau49%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg6%Percentage2024
Wmo cliënten65Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners35Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid114Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.450Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.410Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom48%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd15%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.720Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.720Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.130Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen7%Percentage2024
% Aardgaswoningen80%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.110Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.240Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.230Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning970Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel361Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel560Aantal2026
Adressen met definitief energielabel362Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++5Aantal2026
Energielabels A+++7Aantal2026
Energielabels A++21Aantal2026
Energielabels A+12Aantal2026
Energielabels A210Aantal2026
Energielabels B93Aantal2026
Energielabels C249Aantal2026
Energielabels D87Aantal2026
Energielabels E32Aantal2026
Energielabels F79Aantal2026
Energielabels G127Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn35%Percentage2024
Drinken86%Percentage2024
Zwaar drinken11%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht46%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)10%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn57%Percentage2024
Wekelijks sporten61%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk48%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk40%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam37%Percentage2024
Ernstig eenzaam8%Percentage2024
Emotioneel eenzaam19%Percentage2024
Sociaal eenzaam25%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer13%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen69%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten78%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid81%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht9%Percentage2024
Hoge veerkracht61%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid28%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid18%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens745Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens165Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens580Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen300Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen280Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens78%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.040Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie76%Percentage2024
% Werknemers63%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie44%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie19%Percentage2024
% Zelfstandigen37%Percentage2024
Inkomensontvangers1.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners809Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€42.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede1,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€53.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen22%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen37%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,0%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€578.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW430Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.705Aantal2026
Herkomst buiten Nederland165Aantal2026
Herkomst Europa85Aantal2026
Herkomst buiten Europa80Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland8,8%Percentage2026
% Herkomst Europa4,55%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,28%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.700Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland85Aantal2026
Geboren in Nederland1.785Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa45Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland80Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,14%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,55%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,41%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,41%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,87%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,28%Percentage2026
Autochtoon1.715Aantal2022
Westers90Aantal2022
Niet-westers25Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers20Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven56Aantal2025
Diefstal22Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven5Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting3Aantal2025
Verkeersovertredingen12Aantal2025
Vernieling12Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km35Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km83Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km7,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km49Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km68Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km88Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km9,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km9,3Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km7,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km23Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK039604Code2026
RegionaamHeemskerkerduin en NoorddorpNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode03960400Code2026
Oppervlakte totaal1.646Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.646Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.199Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.283Aantal2026
Adressen met postcode1.249Aantal2026
Adressen met woonfunctie798Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie10Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie55Aantal2026
Adressen met industriefunctie264Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie64Aantal2026
Adressen met logiesfunctie51Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie66Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie93Aantal2026
Verblijfsobjecten1.281Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen2Aantal2026
Panden met adres1.131Aantal2026
Adressen met pand1.272Aantal2026
Percelen met adres1.017Aantal2026
Adressen met perceel1.283Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.062Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom221Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom625Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom173Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190022Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192576Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950123Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970162Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980325Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990162Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200071Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201073Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020199Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later58Aantal2026
Postcodegebied1965AA-1969NKNaam2026
Meest voorkomende postcode1969Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode72%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal18Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade11Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.205Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine850Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof350Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,62Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte73Aantal2025
Motorfietsen115Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad789Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners421Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen7Aantal2025
Niet-woningvoorraad450Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€633.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen710Aantal2025
Meergezinswoningen79Aantal2025
Koopwoningen647Aantal2025
Huurwoningen142Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties32Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders110Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond726Aantal2025
Onbewoond63Aantal2025
% Koopwoningen82%Percentage2025
% Huurwoningen18%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties4%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders14%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen90%Percentage2025
% Meergezinswoningen10%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen64Aantal2026
Tussenwoningen83Aantal2026
Hoekwoningen44Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen141Aantal2026
Vrijstaande woningen466Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen8%Percentage2026
% Tussenwoningen10%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen18%Percentage2026
% Vrijstaande woningen58%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945193Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965104Aantal2026
Woningen 1965 tot 197574Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985194Aantal2026
Woningen 1985 tot 199562Aantal2026
Woningen 1995 tot 200531Aantal2026
Woningen 2005 tot 201555Aantal2026
Woningen 2015 tot 202578Aantal2026
Woningen 2025 en later4Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 194524%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196513%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19759%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198524%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19958%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202510%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Heemskerk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Werknemers63%83%-20%6%3,24
2% Zelfstandigen37%17%20%6%3,24
3Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€578.900€135.500€443.400€142.6173,11
4% Werknemers met vaste arbeidsrelatie44%56%-12%6%1,96
5Gemiddelde woningwaarde€633.000€398.000€235.000€120.9331,94

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Heemskerk.

RegioSoort regio% Werknemers% ZelfstandigenMediaan vermogen van particuliere huishoudens% Werknemers met vaste arbeidsrelatieGemiddelde woningwaarde
Heemskerkerduin en NoorddorpWijk63%37%€578.90044%€633.000
NederlandLand83%17%€135.50056%€398.000
HeemskerkGemeente86%14%€207.40061%€412.000
De HoutwegenBuurt65%35%€421.00041%€583.000
IndustriegebiedBuurtgeen datageen datageen datageen datageen data

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Heemskerk.

Top 5 kenmerken wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp. Op deze onderwerpen verschilt wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Heemskerkerduin en Noorddorp met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Heemskerkerduin en Noorddorp, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 04 Heemskerkerduin en Noorddorp staan in de uitgebreide download voor Heemskerk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Heemskerkerduin en Noorddorp.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Heemskerk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Heemskerk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron