Statistieken wijk 30 Oosterhesselen

Statistieken wijk 30 Oosterhesselen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Oosterhesselen in de gemeente Coevorden Vlag van de gemeente Coevorden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Oosterhesselen in de gemeente Coevorden Vlag van de gemeente Coevorden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Oosterhesselen.Bekijk kaart
Wijk 30 Oosterhesselen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Oosterhesselen.

Kerncijfers van de wijk Oosterhesselen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Oosterhesselen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Oosterhesselen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.257Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.868Kadaster2026
Panden met adres2.063Kadaster2026
Percelen met adres1.918Kadaster2026
Woningvoorraad1.812CBS2025
Huishoudens1.890CBS2026
Inwoners4.285CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Oosterhesselen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Oosterhesselen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Oosterhesselen
Kaart van de omgeving van de wijk Oosterhesselen.
Afbeelding van de wijk Oosterhesselen op de kaart.

Kaart van de wijk 30 Oosterhesselen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Oosterhesselen, 2: Verspreide huizen Oosterhesselen, 3: Gees, 4: Verspreide huizen Gees, 5: Verspreide huizen Geesbrug, 6: Geesbrug, 7: Zwinderen, 8: Verspreide huizen Zwinderen, 9: Verspreide huizen Nieuwlande.

Bekijk de statistieken voor alle 103 gebieden binnen de gemeente Coevorden via de overzichtspagina van de gebieden in de Coevorden.

Overzicht gebieden Meer Coevorden
Over de wijk Oosterhesselen

De wijk Oosterhesselen ligt binnen de gemeente Coevorden. De meest voorkomende postcode in de wijk Oosterhesselen is postcode 7861.

Er zijn 2.260 adressen en 1.812 woningen in de wijk Oosterhesselen in de gemeente Coevorden. 80% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €356.000. Er wonen 4.285 inwoners in de wijk Oosterhesselen, waarvan het grootste deel (30%) 65 jaar en ouder is. Wijk 30 Oosterhesselen telt 1.890 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 2.745 personenauto’s en 640 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Oosterhesselen.

Wijk 30 Oosterhesselen heeft een totale oppervlakte van 6.478 hectare, waarvan 6.420 hectare land en 59 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 144 adressen per km2.

Meer over de wijk Oosterhesselen:

De naam Oosterhesselen wordt 3 keer gebruikt: voor deze wijk, voor de buurt Oosterhesselen en voor de woonplaats Oosterhesselen. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Coevorden.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 30 Oosterhesselen.

Wonen in de wijk Oosterhesselen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Oosterhesselen.

Kenmerken van de 1.812 woningen in de wijk Oosterhesselen
Er zijn 1.812 woningen in de wijk Oosterhesselen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Coevorden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Oosterhesselen was €356.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Oosterhesselen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Oosterhesselen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 30 Oosterhesselen% verschil
2025€356.0004,71%
2024€340.0003,34%
2023€329.00015%
2022€286.00012%
2021€256.0005,3%
2020€243.0003,85%
2019€234.0006,4%
2018€220.0002,33%
2017€215.0000,94%
2016€213.000-2,29%
2015€218.000-1,8%
2014€222.000-5,5%
2013€235.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Oosterhesselen is met €121.000 gestegen van €235.000 in 2013 tot €356.000 in 2025 (dat is een toename van 51%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.083 (3,67%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Coevorden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Coevorden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Oosterhesselen is €356.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 30% en er zijn 1.812 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Coevorden (geel), 25 woonplaatsen (groen), 8 wijken (oranje) en 59 buurten (blauw). De wijk Oosterhesselen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Oosterhesselen: er zijn 1.025 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Oosterhesselen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Oosterhesselen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Oosterhesselen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Coevorden.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Oosterhesselen telt 4.285 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Oosterhesselen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Oosterhesselen:

JaarAantal inwoners de wijk Oosterhesselen% verschil
20264.285-0,81%
20254.320-0,58%
20244.3450,46%
20234.3250,7%
20224.2950,23%
20214.2850,35%
20204.2701,67%
20194.2000,84%
20184.165-1,42%
20174.225-0,47%
20164.2450,35%
20154.230-0,82%
20144.265-2,07%
20134.355geen data

Het aantal inwoners in de wijk Oosterhesselen is met 70 inwoners gedaald van 4.355 inwoners in 2013 tot 4.285 inwoners in 2026 (dat is een daling van 1,61%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -5 inwoners (-0,12%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Coevorden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Oosterhesselen:

In 2013 telde de wijk Oosterhesselen 4.355 inwoners. Het aantal van 4.355 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2018 is het aantal gedaald tot 4.165 inwoners. Dit is een daling van 190 (-4,36%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -60 (-1,42%). Het aantal van 4.165 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de wijk Oosterhesselen 4.285 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Oosterhesselen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Oosterhesselen is 65 jaar of ouder, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Coevorden.

Burgerlijke staat in de wijk Oosterhesselen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Oosterhesselen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.890 huishoudens in de wijk Oosterhesselen. Er waren 570 eenpersoonshuishoudens en 1.320 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Oosterhesselen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Oosterhesselen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Oosterhesselen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Oosterhesselen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263.935200150
20253.960205150
20243.990195165
20234.015160150
20224.05500
20214.045124116
20204.050114106
20193.975116109
20183.96010699
20174.02510397
20164.0559892
20154.0509387
20144.0948883
20134.1819084

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Oosterhesselen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 4,67% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,5% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europa: 2,07% en herkomst van buiten Europa: 1,93%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Oosterhesselen is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Oosterhesselen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Oosterhesselen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Oosterhesselen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Coevorden als geheel 23 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Coevorden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Oosterhesselen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Oosterhesselen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Oosterhesselen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Coevorden als geheel 30 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Coevorden.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Oosterhesselen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Oosterhesselen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Oosterhesselen
Wijk 30 OosterhesselenGemeente CoevordenProvincie Drenthe
Aantal kinderopvanglocaties9741.144
Aantal kindplaatsen1651.48124.166
Aantal vestigingen basisonderwijs222276
Aantal leerlingen basisonderwijs1962.33739.377
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs1245
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs2121.28023.252
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0020
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0010.705
Aantal opleidingen hoger onderwijs0029
Aantal studenten hoger onderwijs002.240

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Oosterhesselen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Oosterhesselen is 1,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Coevorden1,21,51,24,44,46,6
Buurt Oosterhesselen0,80,80,80,90,912,9
Buurt Verspreide huizen Oosterhesselen2,72,72,62,82,812,1
Buurt Gees2,82,82,82,82,813,4
Buurt Verspreide huizen Gees4,24,34,24,44,412,4
Buurt Zwinderen3,34,43,15,65,611,3
Buurt Verspreide huizen Zwinderen4,04,83,77,37,310,4
Buurt Geesbrug0,61,70,48,48,410,6
Buurt Verspreide huizen Geesbrug1,31,81,38,28,29,9
Buurt Verspreide huizen Nieuwlande2,72,72,711,711,711,7
Wijk 10 Coevorden0,91,01,01,61,61,6
Steenwijksmoer3,23,61,15,25,25,2
Wijk 12 Nieuwe Krim1,34,61,37,77,77,7
Wijk 13 Weijerswold4,34,34,34,14,14,1
Wijk 14 Vlieghuis en Padhuis2,62,72,66,76,76,7
Wijk 20 Dalen1,12,01,06,16,16,3
Wijk 30 Oosterhesselen1,51,91,54,24,211,9
Wijk 40 Sleen1,31,41,38,28,210,7
Wijk 50 Zweeloo1,41,41,25,65,614,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Oosterhesselen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Coevorden (geel), 8 wijken (groen) en 9 buurten (blauw). Wijk 30 Oosterhesselen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Oosterhesselen
In 2025 woonden er 680 leerlingen en studenten in de wijk Oosterhesselen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Oosterhesselen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Oosterhesselen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Oosterhesselen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Oosterhesselen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Oosterhesselen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Oosterhesselen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (640 totaal)
In de wijk Oosterhesselen zijn in totaal 640 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 640 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 635 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Oosterhesselen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Oosterhesselen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Oosterhesselen is €33.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Oosterhesselen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Oosterhesselen is €33.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €39.300. Wijk 30 Oosterhesselen telt 3.600 inkomensontvangers op 4.285 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de wijk Oosterhesselen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Coevorden
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Coevorden: wijk 30 Oosterhesselen is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
76% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Oosterhesselen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Oosterhesselen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Oosterhesselen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Oosterhesselen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Oosterhesselen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Oosterhesselen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Oosterhesselen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Oosterhesselen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Oosterhesselen.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Oosterhesselen
Er zijn 115 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Oosterhesselen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Oosterhesselen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 115 elektrische auto’s in de wijk Oosterhesselen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Oosterhesselen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Oosterhesselen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.816 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Oosterhesselen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Oosterhesselen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.780 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Oosterhesselen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.841 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Oosterhesselen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Oosterhesselen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 34 verkeersongevallen in de wijk Oosterhesselen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Oosterhesselen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Oosterhesselen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal34
Materiële schade29
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Oosterhesselen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Oosterhesselen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Oosterhesselen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 70 misdrijven in de wijk Oosterhesselen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Oosterhesselen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Oosterhesselen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.547 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 36 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Oosterhesselen 70 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Oosterhesselen in 2025 zijn Horizontale fraude (15 delicten) en Overige vermogensdelicten (14 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Oosterhesselen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de wijk Oosterhesselen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Oosterhesselen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Oosterhesselen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Coevorden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Oosterhesselen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Oosterhesselen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Oosterhesselen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Oosterhesselen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Oosterhesselen.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Oosterhesselen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Oosterhesselen.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Oosterhesselen. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de wijk Oosterhesselen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 50 stembureaus in de gemeente Coevorden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Coevorden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden.

Stembureaus Coevorden
Adressen en leefomgeving in de wijk Oosterhesselen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Oosterhesselen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Oosterhesselen telt in totaal 2.260 adressen, met 2.259 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). 72% van de adressen in wijk 30 Oosterhesselen ligt binnen de bebouwde kom en 28% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Coevorden
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Oosterhesselen zijn er 1.868 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Oosterhesselen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 494 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de wijk Oosterhesselen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Oosterhesselen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Oosterhesselen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Oosterhesselen voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 30 Oosterhesselen
Bevolking53967
Adressen2.093144
Autos27543

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Oosterhesselen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Oosterhesselen is 3,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Oosterhesselen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Oosterhesselen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk3,4
Supermarkt2,7
Restaurant1,8
Basisonderwijs1,5
Voortgezet onderwijs4,2
Bibliotheek4,2
Treinstation9,2
Sportterrein1,3
Bioscoop14,1
Museum12,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Oosterhesselen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Oosterhesselen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Oosterhesselen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7601.860
Tussenwoning8902.120
Hoekwoning1.0202.610
Twee-onder-één-kap woning1.0802.670
Vrijstaande woning1.4003.730
Koopwoning1.2803.400
Huurwoning9702.190

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Oosterhesselen zijn C (394 adressen) en A (369 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Oosterhesselen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Oosterhesselen: 394 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Oosterhesselen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Oosterhesselen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal640Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij90Aantal2025
B-F Nijverheid en energie115Aantal2025
G+I Handel en horeca115Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening115Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg95Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten55Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij14%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,94%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,94%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening18%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Oosterhesselen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners4.285Aantal2026
Mannen2.195Aantal2026
Vrouwen2.090Aantal2026
0 tot 15 jaar525Aantal2026
15 tot 25 jaar460Aantal2026
25 tot 45 jaar775Aantal2026
45 tot 65 jaar1.250Aantal2026
65 jaar of ouder1.275Aantal2026
Ongehuwd1.705Aantal2026
Gehuwd2.015Aantal2026
Gescheiden285Aantal2026
Verweduwd285Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar18%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder30%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden6,6%Percentage2026
% Verweduwd6,6%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes35Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO290Aantal2025
Leerlingen VO190Aantal2025
Studenten MBO120Aantal2025
Studenten HBO70Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau780Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.560Aantal2024
Hoger opleidingsniveau890Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau48%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura80Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,5%Percentage2024
Wmo cliënten290Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners67Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid67Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.320Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.540Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom56%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd12%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.860Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.150Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen87%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.400Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning970Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel382Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel787Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.091Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++3Aantal2026
Energielabels A+++21Aantal2026
Energielabels A++32Aantal2026
Energielabels A+8Aantal2026
Energielabels A369Aantal2026
Energielabels B304Aantal2026
Energielabels C394Aantal2026
Energielabels D252Aantal2026
Energielabels E59Aantal2026
Energielabels F145Aantal2026
Energielabels G290Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Oosterhesselen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn44%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn44%Percentage2024
Wekelijks sporten47%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk26%Percentage2024
Lopen naar school of werk12%Percentage2024
Fietsen naar school of werk17%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Oosterhesselen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving95%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen72%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten76%Percentage2024
Vrijwilligerswerk36%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Oosterhesselen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid76%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht58%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken14%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen14%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Oosterhesselen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.890Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens570Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.320Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen730Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen590Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens70%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen31%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.200Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers75%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie52%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen25%Percentage2024
Inkomensontvangers3.600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners829Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€39.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.500Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede1,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.600euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen31%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8,2%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€249.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO190Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.120Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW26%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Oosterhesselen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.935Aantal2026
Herkomst buiten Nederland350Aantal2026
Herkomst Europa200Aantal2026
Herkomst buiten Europa150Aantal2026
% Herkomst Nederland92%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland8,2%Percentage2026
% Herkomst Europa4,67%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa3,5%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.935Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa65Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa75Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland140Aantal2026
Geboren in Nederland4.075Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa130Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa70Aantal2026
Geboren buiten Nederland200Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,52%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,27%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,75%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,03%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,63%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,67%Percentage2026
Autochtoon4.055Aantal2022
Westers165Aantal2022
Niet-westers75Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers50Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Oosterhesselen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven70Aantal2025
Diefstal27Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven6Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting16Aantal2025
Verkeersovertredingen8Aantal2025
Vernieling10Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Oosterhesselen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,6Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km3,4Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km1,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand12Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand63Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand9,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,4Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km3,3Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,2Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km20Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Oosterhesselen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK010930Code2026
RegionaamOosterhesselenNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode01093000Code2026
Oppervlakte totaal6.478Aantal hectaren2026
Oppervlakte land6.420Aantal hectaren2026
Oppervlakte water59Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid144Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.260Aantal2026
Adressen met postcode2.257Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.868Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie23Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie41Aantal2026
Adressen met industriefunctie218Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie13Aantal2026
Adressen met logiesfunctie205Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie6Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie28Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie32Aantal2026
Verblijfsobjecten2.259Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres2.063Aantal2026
Adressen met pand2.258Aantal2026
Percelen met adres1.918Aantal2026
Adressen met perceel2.260Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.636Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom624Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.481Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom387Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900119Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925107Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950252Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970434Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980501Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990189Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000354Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010184Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202055Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later59Aantal2026
Postcodegebied7751SP-7929TENaam2026
Meest voorkomende postcode7861Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode43%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Oosterhesselen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal34Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade29Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Oosterhesselen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.745Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.930Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof815Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,5Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte43Aantal2025
Motorfietsen350Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Oosterhesselen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.812Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners419Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen5Aantal2025
Niet-woningvoorraad383Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€356.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.685Aantal2025
Meergezinswoningen127Aantal2025
Koopwoningen1.450Aantal2025
Huurwoningen362Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties236Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders126Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.758Aantal2025
Onbewoond54Aantal2025
% Koopwoningen80%Percentage2025
% Huurwoningen20%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties13%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen93%Percentage2025
% Meergezinswoningen7%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen151Aantal2026
Tussenwoningen124Aantal2026
Hoekwoningen101Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen467Aantal2026
Vrijstaande woningen1.025Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen8%Percentage2026
% Tussenwoningen7%Percentage2026
% Hoekwoningen5%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen25%Percentage2026
% Vrijstaande woningen55%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945411Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965245Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975359Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985251Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995200Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005289Aantal2026
Woningen 2005 tot 201550Aantal2026
Woningen 2015 tot 202556Aantal2026
Woningen 2025 en later6Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194522%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196513%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197519%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198513%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199511%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200515%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Oosterhesselen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Coevorden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 30 Oosterhesselen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Huisartsenpraktijk afstand3,41,12,31,082,14
2Huisartsenpost afstand1678,54,451,91
3Omgevingsadressendichtheid1442.093-1.9491.0381,88
4% Twee-onder-één-kap woningen25%9%16%8,8%1,82
5Apotheek afstand3,41,32,11,291,62

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Coevorden.

RegioSoort regioHuisartsenpraktijk afstandHuisartsenpost afstandOmgevingsadressendichtheid% Twee-onder-één-kap woningenApotheek afstand
OosterhesselenWijk3,41614425%3,4
NederlandLand1,172.0939%1,3
CoevordenGemeente2,01551122%3,5
OosterhesselenBuurt0,61625030%0,6
Verspreide huizen OosterhesselenBuurt2,615500,0%2,6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Coevorden.

Top 5 kenmerken wijk 30 Oosterhesselen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 30 Oosterhesselen. Op deze onderwerpen verschilt wijk 30 Oosterhesselen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 30 Oosterhesselen, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Oosterhesselen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Oosterhesselen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 30 Oosterhesselen staan in de uitgebreide download voor Coevorden.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Oosterhesselen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Coevorden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Coevorden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron