Statistieken wijk Zuidoost

Statistieken wijk Zuidoost

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Zuidoost in de gemeente Veenendaal Vlag van de gemeente Veenendaal. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Zuidoost in de gemeente Veenendaal Vlag van de gemeente Veenendaal. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Zuidoost.Bekijk kaart
Wijk Zuidoost in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Zuidoost.

Kerncijfers van de wijk Zuidoost
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Zuidoost.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Zuidoost.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode8.023Kadaster2026
Adressen met woonfunctie7.055Kadaster2026
Panden met adres4.253Kadaster2026
Percelen met adres3.814Kadaster2026
Woningvoorraad6.537CBS2025
Huishoudens6.420CBS2025
Inwoners14.763CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Zuidoost en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Zuidoost.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Zuidoost
Kaart van de omgeving van de wijk Zuidoost.
Afbeelding van de wijk Zuidoost op de kaart.

Kaart van de wijk Zuidoost met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Engelenburg, 2: De Groene Velden, 3: Het Ambacht, 4: Gezonken Hoek, 5: De Blauwe Hel, 6: Petenbos, 7: Nijverkamp, 8: Petenbos Oost, 9: Middelbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 46 gebieden binnen de gemeente Veenendaal via de overzichtspagina van de gebieden in de Veenendaal.

Overzicht gebieden Meer Veenendaal
Over de wijk Zuidoost

De wijk Zuidoost ligt binnen de gemeente Veenendaal. De meest voorkomende postcode in de wijk Zuidoost is postcode 3903.

Er zijn 8.037 adressen en 6.537 woningen in de wijk Zuidoost in de gemeente Veenendaal. 54% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €394.000. Er wonen 14.763 inwoners in de wijk Zuidoost, waarvan de grootste groep (26%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk Zuidoost telt 6.420 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 7.010 personenauto’s en 2.125 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Zuidoost.

Wijk Zuidoost heeft een totale oppervlakte van 598 hectare, waarvan 584 hectare land en 14 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.162 adressen per km2.

Wonen in de wijk Zuidoost

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Zuidoost.

Kenmerken van de 6.537 woningen in de wijk Zuidoost
Er zijn 6.537 woningen in de wijk Zuidoost.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Veenendaal in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Zuidoost was €396.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Zuidoost.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Zuidoost:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Zuidoost% verschil
2025€394.000-0,51%
2024€396.0006,5%
2023€372.00024%
2022€301.0008,7%
2021€277.0007,4%
2020€258.0007,9%
2019€239.0007,2%
2018€223.0003,72%
2017€215.0000,47%
2016€214.0000,0%
2015€214.000-4,46%
2014€224.000-9,3%
2013€247.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Zuidoost is met €147.000 gegroeid van €247.000 in 2013 tot €394.000 in 2025 (dat is een stijging van 60%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.250 (4,26%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Veenendaal.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Veenendaal.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Zuidoost is €394.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 6.537 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Veenendaal (geel), 5 wijken (oranje) en 37 buurten (blauw). De wijk Zuidoost wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Zuidoost: er zijn 3.511 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Zuidoost.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Zuidoost

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Zuidoost, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Veenendaal.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Zuidoost telt 14.763 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Zuidoost. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Zuidoost:

JaarAantal inwoners de wijk Zuidoost% verschil
202614.763-0,05%
202514.7703,43%
202414.2800,71%
202314.1800,39%
202214.125-0,46%
202114.1901,5%
202013.980-0,89%
201914.1050,0%
201814.1051,47%
201713.9001,16%
201613.740-0,18%
201513.765-0,25%
201413.8000,55%
201313.725geen data

De bevolking van de wijk Zuidoost is met 1.038 personen gegroeid van 13.725 personen in 2013 tot 14.763 personen in 2026 (dat is een stijging van 7,6%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 80 personen (0,57%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Veenendaal.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Zuidoost:

In 2013 telde de wijk Zuidoost 13.725 inwoners. Het aantal van 13.725 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 14.770 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 1.045 (7,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 490 (3,43%). Het aantal van 14.770 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de wijk Zuidoost 14.763 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Zuidoost
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Zuidoost is 45 tot 65 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Veenendaal.

Burgerlijke staat in de wijk Zuidoost
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Zuidoost naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 6.420 huishoudens in de wijk Zuidoost. Er waren 2.380 eenpersoonshuishoudens en 4.040 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Zuidoost. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Zuidoost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Zuidoost per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Zuidoost:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202511.3407752.655
202411.1907102.380
202311.2706602.250
202211.51000
202111.5755932.022
202011.4655701.945
201911.6155651.925
201811.6455581.902
201711.5705281.802
201611.5205041.716
201511.5804961.689
201411.7304691.601
201311.6664671.592

In 2025 was de herkomst van inwoners in de wijk Zuidoost als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europese landen: 5,2% en herkomst uit landen buiten Europa: 18% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europa: 3,4% en herkomst van buiten Europa: 12%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Zuidoost is 87% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Zuidoost: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Zuidoost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Zuidoost.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Veenendaal als geheel 69 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Veenendaal.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Zuidoost genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Zuidoost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Zuidoost.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Veenendaal als geheel 53 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Veenendaal.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Zuidoost
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Zuidoost
Wijk ZuidoostGemeente VeenendaalProvincie Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties261242.330
Aantal kindplaatsen6462.91771.868
Aantal vestigingen basisonderwijs325529
Aantal leerlingen basisonderwijs1.0687.165123.057
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs14112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1.9145.84578.604
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0163
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs016038.608
Aantal opleidingen hoger onderwijs00271
Aantal studenten hoger onderwijs0082.588

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Zuidoost. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Zuidoost is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Veenendaal0,60,60,71,61,61,9
Buurt Engelenburg0,30,50,31,31,31,3
Buurt Het Ambacht0,70,70,70,90,90,9
Buurt Gezonken Hoek0,70,30,30,60,60,6
Buurt Petenbos0,50,40,51,11,11,1
Buurt Petenbos Oost0,80,81,01,81,81,8
Buurt Nijverkamp0,70,81,21,81,81,8
Buurt De Groene Velden1,11,41,42,52,52,5
Buurt De Blauwe Hel1,81,81,83,33,33,3
Middelbuurt1,31,32,12,32,32,3
Wijk Centrum0,60,60,71,51,51,7
Wijk Noordoost1,01,01,13,03,03,2
Wijk Zuidoost0,60,50,51,21,21,2
Wijk Zuidwest0,50,60,70,50,50,5
Wijk Noordwest0,30,50,51,41,42,3
Wijk West0,60,50,51,11,11,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Zuidoost in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Veenendaal (geel), 5 wijken (groen) en 9 buurten (blauw). Wijk Zuidoost wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Zuidoost
In 2025 woonden er 2.900 leerlingen en studenten in de wijk Zuidoost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Zuidoost, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Zuidoost.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Zuidoost.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Zuidoost. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Zuidoost

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Zuidoost, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (2.125 totaal)
In de wijk Zuidoost zijn in totaal 2.125 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 2.125 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 2.130 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Zuidoost (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Zuidoost voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Zuidoost is €33.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Zuidoost.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Zuidoost is €33.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.400. Wijk Zuidoost telt 11.400 inkomensontvangers op 14.763 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de wijk Zuidoost heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Veenendaal
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Veenendaal: wijk Zuidoost is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Zuidoost ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Zuidoost per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
72% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Zuidoost geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Zuidoost. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Zuidoost is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Zuidoost met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Zuidoost.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Zuidoost

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Zuidoost.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Zuidoost
Er zijn 449 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Zuidoost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Zuidoost op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 449 elektrische auto’s in de wijk Zuidoost. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Zuidoost die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Zuidoost. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 6.413 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Zuidoost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Zuidoost geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 9.949 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Zuidoost (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 7.226 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Zuidoost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Zuidoost geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 59 verkeersongevallen in de wijk Zuidoost in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Zuidoost. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Zuidoost plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal59
Materiële schade42
Letselschade16
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Zuidoost vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Zuidoost

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Zuidoost op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 360 misdrijven in de wijk Zuidoost geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Zuidoost, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Zuidoost zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 6.862 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 45 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Zuidoost 360 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Zuidoost in 2025 zijn Horizontale fraude (59 delicten) en Onder invloed (weg) (39 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Zuidoost.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 29 misdrijven in de wijk Zuidoost geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Zuidoost per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Zuidoost over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Veenendaal.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Zuidoost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Zuidoost.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Zuidoost. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Zuidoost

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Zuidoost.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Zuidoost
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 9 stembureaus in de wijk Zuidoost.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 9 stembureaus in de wijk Zuidoost. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 9 stembureaus in de wijk Zuidoost.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 68 stembureaus in de gemeente Veenendaal en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Veenendaal. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Veenendaal.

Stembureaus Veenendaal
Adressen en leefomgeving in de wijk Zuidoost

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Zuidoost.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Zuidoost telt in totaal 8.037 adressen, met 8.028 verblijfsobjecten en 9 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in wijk Zuidoost liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Veenendaal
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Zuidoost zijn er 7.055 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Zuidoost.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 2.060 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de wijk Zuidoost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Zuidoost. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Zuidoost voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Zuidoost voor 2025:

DichtheidNederlandWijk Zuidoost
Bevolking5362.529
Adressen2.0932.162
Autos2751.200

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Zuidoost ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Zuidoost is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Zuidoost tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Zuidoost tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt0,9
Restaurant1,0
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs1,2
Bibliotheek2,1
Treinstation1,5
Sportterrein1,1
Bioscoop2,0
Museum2,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Zuidoost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Zuidoost.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Zuidoost:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5801.940
Tussenwoning7902.700
Hoekwoning8802.890
Twee-onder-één-kap woning1.0603.290
Vrijstaande woning1.4604.380
Koopwoning9102.980
Huurwoning6102.010

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Zuidoost zijn B (2.032 adressen) en A (1.663 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Zuidoost. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de wijk Zuidoost: 2.032 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Veenendaal bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Zuidoost met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Zuidoost voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.125Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie335Aantal2025
G+I Handel en horeca390Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie175Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed140Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening505Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg400Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten170Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,7%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie16%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,2%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,6%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening24%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Zuidoost, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners14.763Aantal2026
Mannen7.285Aantal2025
Vrouwen7.485Aantal2025
0 tot 15 jaar2.290Aantal2026
15 tot 25 jaar1.880Aantal2026
25 tot 45 jaar3.700Aantal2026
45 tot 65 jaar3.875Aantal2026
65 jaar of ouder3.020Aantal2026
Ongehuwd6.680Aantal2025
Gehuwd6.185Aantal2025
Gescheiden1.145Aantal2025
Verweduwd760Aantal2025
% Mannen49%Percentage2025
% Vrouwen51%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2025
% Gehuwd42%Percentage2025
% Gescheiden7,8%Percentage2025
% Verweduwd5,2%Percentage2025
Geboorten155Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes145Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO1.280Aantal2025
Leerlingen VO750Aantal2025
Studenten MBO400Aantal2025
Studenten HBO340Aantal2025
Studenten WO130Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau3.000Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau4.560Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.340Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau31%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura375Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,9%Percentage2024
Wmo cliënten1.270Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners89Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.529Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.610Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning780Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom44%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.940Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.290Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.380Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning750Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming4%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen8%Percentage2024
% Aardgaswoningen85%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement580Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.460Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning610Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.101Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.652Aantal2026
Adressen met definitief energielabel5.284Aantal2026
Energielabels A+++++9Aantal2026
Energielabels A++++2Aantal2026
Energielabels A+++133Aantal2026
Energielabels A++240Aantal2026
Energielabels A+134Aantal2026
Energielabels A1.663Aantal2026
Energielabels B2.032Aantal2026
Energielabels C1.494Aantal2026
Energielabels D480Aantal2026
Energielabels E281Aantal2026
Energielabels F164Aantal2026
Energielabels G304Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Zuidoost. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn56%Percentage2024
Drinken71%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%Percentage2024
Wekelijks sporten53%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk50%Percentage2024
Lopen naar school of werk20%Percentage2024
Fietsen naar school of werk42%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Zuidoost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam45%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam28%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning88%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving88%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen58%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten53%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Zuidoost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken20%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid38%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid29%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Zuidoost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens6.420Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens2.380Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens4.040Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.835Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen2.205Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens37%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens63%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking7.770Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers11.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners798Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.400Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.100Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede2,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€43.300euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen38%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum9,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum13%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€184.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand330Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO710Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW110Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW2.650Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Zuidoost. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland11.340Aantal2025
Herkomst buiten Nederland3.430Aantal2025
Herkomst Europa775Aantal2025
Herkomst buiten Europa2.655Aantal2025
% Herkomst Nederland77%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland23%Percentage2025
% Herkomst Europa5,2%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa18%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland11.340Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa315Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.190Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.505Aantal2025
Geboren in Nederland12.845Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa460Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.465Aantal2025
Geboren buiten Nederland1.925Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland77%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,13%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa8,1%Percentage2025
% Geboren in Nederland87%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,11%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa9,9%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland13%Percentage2025
Autochtoon11.510Aantal2022
Westers815Aantal2022
Niet-westers1.800Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba85Aantal2022
Marokko645Aantal2022
Suriname70Aantal2022
Turkije185Aantal2022
Overig niet-westers820Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Zuidoost. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven360Aantal2025
Diefstal114Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven33Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting67Aantal2025
Verkeersovertredingen83Aantal2025
Vernieling37Aantal2025
Overige misdrijven25Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Zuidoost, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km9,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km48Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km65Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km38Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km53Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km37Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km32Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,4Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand36Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km44Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Zuidoost. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK034502Code2025
RegionaamZuidoostNaam2025
Soort regioWijkCategorisch type2025
Sorteercode03450200Code2025
Oppervlakte totaal598Aantal hectaren2025
Oppervlakte land584Aantal hectaren2025
Oppervlakte water14Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid2.162Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal8.037Aantal2026
Adressen met postcode8.023Aantal2026
Adressen met woonfunctie7.055Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie40Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie44Aantal2026
Adressen met industriefunctie539Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie141Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie9Aantal2026
Adressen met sportfunctie20Aantal2026
Adressen met winkelfunctie59Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie175Aantal2026
Verblijfsobjecten8.028Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen9Aantal2026
Panden met adres4.253Aantal2026
Adressen met pand8.005Aantal2026
Percelen met adres3.814Aantal2026
Adressen met perceel8.037Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom8.010Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom27Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom7.031Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom24Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19003Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192563Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950422Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.931Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980412Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990790Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002.786Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010214Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020462Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later922Aantal2026
Postcodegebied3901EC-3904MENaam2026
Meest voorkomende postcode3903Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode53%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Zuidoost.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal59Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade42Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade16Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Zuidoost zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal7.010Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine5.280Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.730Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,09Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.200Aantal2025
Motorfietsen520Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Zuidoost. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad6.537Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners443Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen73Aantal2025
Niet-woningvoorraad928Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen42Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€394.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen3.465Aantal2025
Meergezinswoningen3.072Aantal2025
Koopwoningen3.530Aantal2025
Huurwoningen3.007Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties2.092Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders915Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond6.341Aantal2025
Onbewoond196Aantal2025
% Koopwoningen54%Percentage2025
% Huurwoningen46%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties32%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders14%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen53%Percentage2025
% Meergezinswoningen47%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen3.511Aantal2026
Tussenwoningen1.808Aantal2026
Hoekwoningen736Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen542Aantal2026
Vrijstaande woningen458Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen50%Percentage2026
% Tussenwoningen26%Percentage2026
% Hoekwoningen10%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen6%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945301Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965590Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751.345Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985403Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.220Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051.979Aantal2026
Woningen 2005 tot 201538Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025639Aantal2026
Woningen 2025 en later521Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend19Aantal2026
% Woningen voor 19454,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19658%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197519%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19856%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199517%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200528%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20259%Percentage2026
% Woningen 2025 en later7%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Zuidoost komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Veenendaal. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Zuidoost: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200528%10%18%9,4%1,92
2% Woningen 2025 en later7%2,0%5%2,87%1,74
3Personenauto’s naar oppervlakte1.2002759251.1510,8
4Bevolkingsdichtheid2.5295361.9932.8510,7
5% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,6%4,49%2,08%3,3%0,63

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Veenendaal.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005% Woningen 2025 en laterPersonenauto’s naar oppervlakteBevolkingsdichtheid% K-L Financiële diensten, onroerend goed
ZuidoostWijk28%7%1.2002.5296,6%
NederlandLand10%2,0%2755364,49%
VeenendaalGemeente13%5%1.7593.6235,2%
EngelenburgBuurt2,0%3,0%2.6477.0266,8%
Het AmbachtBuurt1,0%35%1.6003.8383,51%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Veenendaal.

Top 5 kenmerken wijk Zuidoost:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Zuidoost. Op deze onderwerpen verschilt wijk Zuidoost relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Zuidoost, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Zuidoost met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Zuidoost, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Zuidoost staan in de uitgebreide download voor Veenendaal.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Zuidoost.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Veenendaal.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Veenendaal. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron