Statistieken woonplaats Lellens

Statistieken woonplaats Lellens

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Lellens in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Lellens in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Lellens.Bekijk kaart
Woonplaats Lellens in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Lellens.

Kerncijfers van de woonplaats Lellens
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Lellens.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Lellens.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode37Kadaster2026
Adressen met woonfunctie34Kadaster2026
Panden met adres40Kadaster2026
Percelen met adres38Kadaster2026
Woningvoorraad34CBS2025
Huishoudens30CBS2026
Inwoners65CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Lellens en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Lellens.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Lellens
Kaart van de omgeving van de woonplaats Lellens.
Afbeelding van de woonplaats Lellens op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Lellens binnen de gemeente Groningen.

Bekijk de statistieken voor alle 197 gebieden binnen de gemeente Groningen via de overzichtspagina van de gebieden in de Groningen.

Overzicht gebieden Meer Groningen
Over de woonplaats Lellens

De woonplaats Lellens ligt binnen de gemeente Groningen.

Er zijn veertig adressen en 34 woningen in de woonplaats Lellens. 85% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €401.000. Er wonen 65 inwoners in de woonplaats Lellens en 33% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Lellens telt dertig huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 45 personenauto’s en tien bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Lellens.

Woonplaats Lellens heeft een oppervlakte van 305 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 37 adressen per km2.

De data voor woonplaats Lellens zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Lellens:

De gegevens voor de woonplaats Lellens zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Lellens valt precies samen met de buurt Lellens. De data voor de buurt Lellens en voor woonplaats Lellens zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Lellens zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Lellens.

Wonen in de woonplaats Lellens

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Lellens.

Kenmerken van de 34 woningen in de woonplaats Lellens
Er zijn 34 woningen in de woonplaats Lellens.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Groningen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Lellens was €401.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Lellens.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Lellens:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Lellens% verschil
2025€401.00012%
2024€358.00032%
2023€272.00011%
2022€244.000-16%
2021€292.0004,29%
2020€280.00011%
2019€252.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Lellens is met €149.000 gestegen van €252.000 in 2019 tot €401.000 in 2025 (dat is een toename van 59%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2019 tot en met 2025 was €24.833 (9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Groningen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Groningen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Lellens is €401.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 31% en er zijn 34 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), 15 woonplaatsen (groen) en 20 wijken (oranje). De woonplaats Lellens wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Lellens: er zijn 34 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Lellens.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Lellens

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Lellens, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Groningen.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Lellens telt 65 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Lellens. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Lellens:

JaarAantal inwoners de woonplaats Lellens% verschil
202665-13%
2025757,1%
2024700,0%
202370-6,7%
2022750,0%
202175-6,2%
202080-11%
2019901,12%
2018896%
2017841,2%
2016831,22%
201582-1,2%
201483-6,7%
201389geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Lellens is met 24 personen afgenomen van 89 personen in 2013 tot 65 personen in 2026 (dat is een daling van 27%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -2 persoon (-2,2%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Groningen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Lellens:

In 2013 telde de woonplaats Lellens 89 inwoners. In 2019 is het aantal gestegen tot 90 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 1 (1,12%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 1 (1,12%). Het aantal van 90 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 65 personen. Dit is een daling van 25 (-28%) ten opzichte van 2019, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -10 (-13%). Het aantal van 65 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Lellens
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Lellens is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Groningen.

Burgerlijke staat in de woonplaats Lellens
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Lellens naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 30 huishoudens in de woonplaats Lellens. Er waren 5 eenpersoonshuishoudens en 20 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Lellens. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Lellens.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Lellens per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Lellens:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20266050
20257000
20247050
20237050
20227500
20217500
20208000
20199000
20188920
20178600
20168410
20158210
20148130
20138640

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Lellens als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 7,7% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europa: 4,44% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Lellens is 92% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Lellens: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Lellens.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Lellens. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Lellens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Lellens.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Groningen als geheel 172 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Groningen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Lellens genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 40 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Lellens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Lellens.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Groningen als geheel 148 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Groningen.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Lellens

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Lellens. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Lellens
Woonplaats LellensGemeente GroningenProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties03601.213
Aantal kindplaatsen011.66127.342
Aantal vestigingen basisonderwijs080283
Aantal leerlingen basisonderwijs015.90141.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs03076
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs016.46933.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs02936
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs017.91920.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs0241241
Aantal studenten hoger onderwijs061.88961.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Lellens. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Lellens is 2,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Groningen0,60,60,81,82,02,2
Wijk Centrum0,50,60,81,01,11,0
Wijk Oud-Zuid0,50,60,60,91,00,9
Wijk Oud-West0,50,80,71,51,71,7
Wijk Oud-Noord0,50,60,81,31,41,5
Wijk Oud-Oost0,40,40,60,80,81,4
Wijk Zuidoost0,81,11,42,12,22,2
Wijk Midden-Zuid0,40,50,90,60,90,9
Wijk Zuidwest0,60,71,01,71,72,1
Wijk Hoogkerk en omgeving0,70,81,03,33,34,2
Wijk Nieuw-West0,60,71,01,61,62,7
Wijk Nieuw-Noord0,30,40,50,90,90,9
Wijk Noordoost0,40,80,92,72,72,8
Wijk Nieuw-Oost0,50,50,91,41,42,1
Wijk Meerdorpen0,80,80,75,45,45,9
Wijk Meerstad en omgeving0,90,91,04,74,75,7
Wijk Ten Boer en omgeving1,50,80,611,711,712,5
Wijk Ten Post en omgeving1,61,60,911,512,111,6
Wijk Haren-West en omgeving0,70,51,01,62,41,6
Wijk Haren-Oost en omgeving0,50,40,42,33,62,3
Wijk Glimmen-Onnen-Noordlaren1,01,51,55,56,15,5
Woonplaats Groningen0,50,60,81,41,41,7
Woonplaats Haren0,60,50,81,82,71,8
Woonplaats Glimmen0,60,60,65,15,75,3
Woonplaats Noordlaren0,83,03,08,08,08,1
Woonplaats Onnen2,02,02,34,15,34,1
Woonplaats Ten Boer1,40,70,512,912,913,7
Woonplaats Ten Post0,70,70,711,212,011,2
Woonplaats Garmerwolde2,30,70,75,05,06,0
Woonplaats Thesinge0,60,60,67,67,68,6
Woonplaats Woltersum3,63,40,612,812,813,4
Woonplaats Sint Annen3,93,13,111,911,912,0
Woonplaats Lellens2,12,12,112,313,112,3
Woonplaats Winneweer2,32,32,39,19,99,1
Woonplaats Meerstad0,80,90,94,64,65,6
Woonplaats Harkstede1,40,91,56,06,06,9
Woonplaats Lageland3,23,24,25,75,76,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Lellens in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), 15 woonplaatsen (roze) en 20 wijken (groen). Woonplaats Lellens wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Lellens
In 2025 woonden er 10 leerlingen en studenten in de woonplaats Lellens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Lellens, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Lellens.

Toelichting
Economie en inkomen in de woonplaats Lellens

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Lellens, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (10 totaal)
In de woonplaats Lellens zijn in totaal 10 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 10 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 3 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Lellens (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Lellens voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Lellens is €25.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2018 in de woonplaats Lellens.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Lellens is €25.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €31.100. Woonplaats Lellens telt 100 inkomensontvangers op 65 inwoners totaal.

Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Groningen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Groningen en elke woonplaats in de gemeente Groningen (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Lellens is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Lellens

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Lellens.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Lellens. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 30 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Lellens in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Lellens geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 58 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Lellens (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 30 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Lellens in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Lellens geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de woonplaats Lellens in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Lellens. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Lellens plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Lellens vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Lellens

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Lellens op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er is in 2025 één misdrijf in de woonplaats Lellens geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Lellens, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Lellens zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 20 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 7 verschillende soorten delicten. Voor 3,92% van alle woonplaatsen in heel Nederland zijn er in deze periode 20 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werd in de woonplaats Lellens slechts één misdrijf door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Lellens van 2012 t/m 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (12 delicten) en Ongevallen (weg) (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die van 2012 tot en met 2025 geregistreerd zijn in de woonplaats Lellens.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In december 2026 zijn er geen misdrijven in de woonplaats Lellens geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Lellens per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Lellens over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Groningen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘vernieling’ in 2025 in de woonplaats Lellens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Lellens.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Lellens. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Lellens

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Lellens.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de woonplaats Lellens. Stembureau Dorpshuis ’t Holt in Ten Post is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de woonplaats Lellens ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 392 stembureaus in de gemeente Groningen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Groningen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen.

Stembureaus Groningen
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Lellens

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Lellens.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Lellens telt in totaal 40 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 68% van de adressen in woonplaats Lellens ligt binnen de bebouwde kom en 32% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Groningen
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Lellens zijn er 34 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Lellens.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 13 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de woonplaats Lellens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Lellens. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Lellens voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Lellens voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Lellens
Bevolking53921
Adressen2.09337
Autos27515

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Lellens ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Lellens is 4,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Lellens tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Lellens tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk4,2
Supermarkt4,0
Restaurant1,5
Basisonderwijs2,1
Voortgezet onderwijs12,3
Bibliotheek4,0
Treinstation4,5
Sportterrein2,0
Bioscoop15,7
Museum6,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Lellens.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Lellens.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Lellens:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning1.4803.130
Koopwoning1.3303.140
Huurwoning2.3403.120

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Lellens zijn G (19 adressen) en C (4 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Lellens. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Lellens: 19 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Lellens met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Lellens voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal10Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij2Aantal2018
B-F Nijverheid en energie0Aantal2018
G+I Handel en horeca0Aantal2018
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2018
K-L Financiële diensten, onroerend goed1Aantal2018
M-N Zakelijke dienstverlening0Aantal2018
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2018
% A Landbouw, bosbouw en visserij67%Percentage2018
% B-F Nijverheid en energie0,0%Percentage2018
% G+I Handel en horeca0,0%Percentage2018
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2018
% K-L Financiële diensten, onroerend goed33%Percentage2018
% M-N Zakelijke dienstverlening0,0%Percentage2018
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0,0%Percentage2018

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Lellens, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners65Aantal2026
Mannen40Aantal2026
Vrouwen30Aantal2026
0 tot 15 jaar10Aantal2026
15 tot 25 jaar10Aantal2026
25 tot 45 jaar10Aantal2026
45 tot 65 jaar25Aantal2026
65 jaar of ouder20Aantal2026
Ongehuwd25Aantal2026
Gehuwd30Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen57%Percentage2026
% Vrouwen43%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar13%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd50%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd8,3%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief40Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO10Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau10Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau30Aantal2022
Hoger opleidingsniveau20Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau17%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau50%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid21Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.220Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.140Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.130Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.490Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.480Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning2.340Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel6Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel24Aantal2026
Adressen met definitief energielabel10Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A2Aantal2026
Energielabels B3Aantal2026
Energielabels C4Aantal2026
Energielabels D2Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F3Aantal2026
Energielabels G19Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Lellens. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens30Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens25Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen10Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens17%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens83%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking40Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.429Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€31.100Gemiddeld in Euro2018
Gemiddeld inkomen per inwoner€25.000Gemiddeld in Euro2018
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2018
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2018
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW10Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Lellens. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland60Aantal2026
Herkomst buiten Nederland5Aantal2026
Herkomst Europa5Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland92%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland7,7%Percentage2026
% Herkomst Europa7,7%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland60Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland60Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon75Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Lellens. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven1Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Lellens, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Café afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km46Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand13Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand12Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand2,04Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand3,75Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,08Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,11Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand13Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,11Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,02Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,02Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km8,3Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km10Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Lellens. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1835Code2026
RegionaamLellensNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal305Aantal hectaren2026
Oppervlakte land305Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid37Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal40Aantal2026
Adressen met postcode37Aantal2026
Adressen met woonfunctie34Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie12Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten40Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres40Aantal2026
Adressen met pand40Aantal2026
Percelen met adres38Aantal2026
Adressen met perceel40Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom27Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom13Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom23Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom11Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190013Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19256Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19504Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20104Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied9794PA-9794TCNaam2026
Meest voorkomende postcode9794Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Lellens.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Lellens zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal45Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine35Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof5Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,5Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte15Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Lellens. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad34Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners453Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad6Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€401.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen34Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen29Aantal2025
Huurwoningen5Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders5Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond32Aantal2025
Onbewoond2Aantal2025
% Koopwoningen85%Percentage2025
% Huurwoningen15%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders15%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond94%Percentage2025
% Onbewoond6%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen34Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen100%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194525Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20054Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194574%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19656%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19853,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200512%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Lellens komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Groningen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Lellens.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Groningen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Groningen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron