Statistieken woonplaats Mensingeweer

Statistieken woonplaats Mensingeweer

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Mensingeweer in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Mensingeweer in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Mensingeweer.Bekijk kaart
Woonplaats Mensingeweer in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Mensingeweer.

Kerncijfers van de woonplaats Mensingeweer
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Mensingeweer.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Mensingeweer.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode96Kadaster2026
Adressen met woonfunctie92Kadaster2026
Panden met adres99Kadaster2026
Percelen met adres83Kadaster2026
Woningvoorraad89CBS2025
Huishoudens84CBS2026
Inwoners171CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Mensingeweer en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Mensingeweer.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Mensingeweer
Kaart van de omgeving van de woonplaats Mensingeweer.
Afbeelding van de woonplaats Mensingeweer op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Mensingeweer binnen de gemeente Het Hogeland.

Bekijk de statistieken voor alle 123 gebieden binnen de gemeente Het Hogeland via de overzichtspagina van de gebieden in de Het Hogeland.

Overzicht gebieden Meer Het Hogeland
Over de woonplaats Mensingeweer

De woonplaats Mensingeweer ligt binnen de gemeente Het Hogeland.

Er zijn honderd adressen en 89 woningen in de woonplaats Mensingeweer. 74% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €287.854. Er wonen 171 inwoners in de woonplaats Mensingeweer en 38% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Mensingeweer telt 84 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 103 personenauto’s en dertig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Mensingeweer.

Woonplaats Mensingeweer heeft een totale oppervlakte van 466 hectare, waarvan 457 hectare land en 9 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 49 adressen per km2.

De data voor woonplaats Mensingeweer zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Mensingeweer:

De gegevens voor de woonplaats Mensingeweer zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Mensingeweer valt niet precies samen met de gemeente en ook niet met 1 of meerdere wijk(en) of buurt(en). Er zijn 2 buurten die samen geheel of ten dele de woonplaats vormen. Dit zijn: buurt Buitengebied Leens en buurt Mensingeweer. De cijfers voor de woonplaats Mensingeweer zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Mensingeweer zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Mensingeweer.

Wonen in de woonplaats Mensingeweer

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Mensingeweer.

Kenmerken van de 89 woningen in de woonplaats Mensingeweer
Er zijn 89 woningen in de woonplaats Mensingeweer.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Het Hogeland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Mensingeweer was €287.854 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Mensingeweer.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Mensingeweer:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Mensingeweer% verschil
2025€287.8546,5%
2024€270.2583,01%
2023€262.37114%
2022€229.3157,2%
2021€213.8674,27%
2020€205.1066,8%
2019€192.08120%
2018€160.2731,06%
2017€158.591-1,3%
2016€160.682-0,2%
2015€161.0000,96%
2014€159.475-9,8%
2013€176.747geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Mensingeweer is met €111.107 toegenomen van €176.747 in 2013 tot €287.854 in 2025 (dat is een groei van 63%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.259 (4,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Het Hogeland.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Mensingeweer is €287.854, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 89 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (groen) en 13 wijken (oranje). De woonplaats Mensingeweer wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Mensingeweer: er zijn 63 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Mensingeweer.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Mensingeweer

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Mensingeweer, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Het Hogeland.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Mensingeweer telt 171 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Mensingeweer. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Mensingeweer:

JaarAantal inwoners de woonplaats Mensingeweer% verschil
2026171-1,16%
20251731,76%
2024170-1,16%
2023172-3,91%
2022179-1,65%
20211820,0%
20201820,0%
2019182-2,67%
2018187-3,61%
20171947,2%
20161810,0%
20151810,56%
20141800,0%
2013180geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Mensingeweer is met 9 personen gedaald van 180 personen in 2013 tot 171 personen in 2026 (dat is een afname van 5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 personen (-0,36%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Mensingeweer:

In 2013 telde de woonplaats Mensingeweer 180 inwoners. In 2017 is het aantal gestegen tot 194 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 14 (7,8%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2016) is 13 (7,2%). Het aantal van 194 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 is het aantal gedaald tot 170 personen. Dit is een daling van 24 (-12%) ten opzichte van 2017, ten opzichte van het vorige jaar (2023) is het verschil -2 (-1,16%). Het aantal van 170 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de woonplaats Mensingeweer 171 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Mensingeweer
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Mensingeweer is 45 tot 65 jaar, met 38% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Het Hogeland.

Burgerlijke staat in de woonplaats Mensingeweer
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Mensingeweer naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 84 huishoudens in de woonplaats Mensingeweer. Er waren 31 eenpersoonshuishoudens en 53 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Mensingeweer. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Mensingeweer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Mensingeweer per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Mensingeweer:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026149616
20251521121
20241481116
20231541111
202216200
202116589
20201611111
201916689
20181661111
20171671413
20161541413
20151541413
20141611010
201316399

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Mensingeweer als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europese landen: 3,51% en herkomst uit landen buiten Europa: 9,4% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europa: 4,97% en herkomst van buiten Europa: 4,97%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Mensingeweer is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Mensingeweer: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Mensingeweer.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Mensingeweer. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Mensingeweer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Mensingeweer.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Het Hogeland als geheel 30 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Mensingeweer genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 2 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Mensingeweer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Mensingeweer.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Het Hogeland als geheel 43 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Mensingeweer

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Mensingeweer. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Mensingeweer
Woonplaats MensingeweerGemeente Het HogelandProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties11231.213
Aantal kindplaatsen62.44127.342
Aantal vestigingen basisonderwijs032283
Aantal leerlingen basisonderwijs03.48741.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0776
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.08433.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0036
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0020.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Mensingeweer. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Mensingeweer is 1,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Het Hogeland0,91,00,94,44,49,5
Wijk Ulrum1,22,21,28,48,417,6
Wijk Leens1,11,21,02,82,813,6
Wijk Kloosterburen1,01,21,15,25,213,7
Wijk Oude Land1,01,01,04,24,28,5
Wijk Sauwerd0,60,60,65,45,48,3
Wijk Winsum0,60,80,81,01,08,9
Wijk Baflo1,31,31,23,83,84,7
Wijk Bedum0,70,90,87,97,98,1
Wijk Warffum0,70,70,70,70,80,7
Wijk Kantens2,01,01,05,55,510,2
Wijk Usquert0,80,80,84,14,24,7
Wijk Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Wijk Uithuizermeeden0,91,41,15,85,813,6
Woonplaats Adorp0,60,60,66,56,57,0
Woonplaats Baflo0,80,80,63,83,85,0
Woonplaats Den Andel2,92,93,13,43,43,5
Woonplaats Rasquert0,70,71,14,14,14,3
Woonplaats Saaxumhuizen2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Sauwerd0,30,30,34,84,88,9
Woonplaats Tinallinge2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Wetsinge1,71,71,75,15,19,1
Woonplaats Winsum0,60,80,81,01,08,9
Woonplaats Bedum0,60,60,68,68,68,7
Woonplaats Noordwolde1,51,51,64,94,95,0
Woonplaats Onderdendam0,63,83,55,35,37,6
Woonplaats Zuidwolde0,60,60,54,14,14,1
Woonplaats Eenrum0,60,60,63,53,59,0
Woonplaats Hornhuizen2,02,22,06,16,114,5
Woonplaats Houwerzijl2,42,62,57,97,918,9
Woonplaats Kloosterburen0,80,90,95,05,013,6
Woonplaats Lauwersoog9,39,39,317,117,121,2
Woonplaats Leens0,40,60,43,13,114,7
Woonplaats Mensingeweer1,91,91,94,04,09,8
Woonplaats Niekerk2,13,02,48,08,018,6
Woonplaats Pieterburen1,11,11,16,36,38,2
Woonplaats Schouwerzijl4,14,14,15,35,311,2
Woonplaats Ulrum0,52,80,56,06,017,7
Woonplaats Vierhuizen2,93,73,08,68,619,2
Woonplaats Warfhuizen2,42,42,43,03,013,1
Woonplaats Wehe-den Hoorn0,90,90,90,60,611,8
Woonplaats Westernieland2,62,62,75,65,66,1
Woonplaats Zoutkamp0,50,50,510,110,116,5
Woonplaats Zuurdijk3,13,23,04,84,815,1
Woonplaats Eppenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Kantens0,70,60,67,57,59,4
Woonplaats Oldenzijl2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oosternieland2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oudeschip3,33,43,89,79,714,7
Woonplaats Roodeschool0,72,60,77,77,714,8
Woonplaats Rottum3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Startenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Stitswerd3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Woonplaats Uithuizermeeden0,70,70,84,74,713,1
Woonplaats Usquert0,80,80,84,14,24,7
Woonplaats Warffum0,70,70,70,70,80,7
Woonplaats Zandeweer2,80,70,73,03,011,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Mensingeweer in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Mensingeweer wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Mensingeweer
In 2025 woonden er 29 leerlingen en studenten in de woonplaats Mensingeweer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Mensingeweer, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Mensingeweer.

Toelichting
Economie en inkomen in de woonplaats Mensingeweer

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Mensingeweer, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (30 totaal)
In de woonplaats Mensingeweer zijn in totaal 30 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 30 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 11 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Mensingeweer (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Mensingeweer voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Mensingeweer is €29.721.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Mensingeweer.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Mensingeweer is €29.721. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.090. Woonplaats Mensingeweer telt 138 inkomensontvangers op 171 inwoners totaal.

9% van de huishoudens in de woonplaats Mensingeweer heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Het Hogeland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Het Hogeland en elke woonplaats in de gemeente Het Hogeland (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Mensingeweer is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Mensingeweer

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Mensingeweer.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Mensingeweer. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 109 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Mensingeweer in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Mensingeweer geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 203 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Mensingeweer (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 121 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Mensingeweer in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Mensingeweer geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de woonplaats Mensingeweer in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Mensingeweer. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Mensingeweer plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Mensingeweer vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Mensingeweer

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Mensingeweer op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 5 misdrijven in de woonplaats Mensingeweer geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Mensingeweer, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Mensingeweer zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 71 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 20 verschillende soorten delicten. Voor 14% van alle woonplaatsen in heel Nederland zijn er in deze periode 71 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de woonplaats Mensingeweer 5 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Mensingeweer van 2012 t/m 2025 zijn Onder invloed (weg) (15 delicten) en Ongevallen (weg) (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2012 tot en met 2025, woonplaats Mensingeweer.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 2 misdrijven in de woonplaats Mensingeweer geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Mensingeweer per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Mensingeweer over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de woonplaats Mensingeweer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Mensingeweer.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Mensingeweer. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Mensingeweer

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Mensingeweer.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Café Restaurant de Hoornstertil in Wehe-den Hoorn
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Café Restaurant de Hoornstertil in Wehe-den Hoorn bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Café Restaurant de Hoornstertil in Wehe-den Hoorn stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Café Restaurant de Hoornstertil in Wehe-den Hoorn is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de woonplaats Mensingeweer. Stembureau Café Restaurant de Hoornstertil in Wehe-den Hoorn is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de woonplaats Mensingeweer ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 83 stembureaus in de gemeente Het Hogeland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Het Hogeland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland.

Stembureaus Het Hogeland
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Mensingeweer

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Mensingeweer.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Mensingeweer telt in totaal 100 adressen, met 99 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). 75% van de adressen in woonplaats Mensingeweer ligt binnen de bebouwde kom en 25% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Het Hogeland
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Mensingeweer zijn er 92 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Mensingeweer.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 36 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de woonplaats Mensingeweer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Mensingeweer. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Mensingeweer voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Mensingeweer voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Mensingeweer
Bevolking53937
Adressen2.09349
Autos27523

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Mensingeweer ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Mensingeweer is 2,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Mensingeweer tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Mensingeweer tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,0
Supermarkt2,1
Restaurant2,0
Basisonderwijs1,9
Voortgezet onderwijs4,0
Bibliotheek4,8
Treinstation5,8
Sportterrein1,8
Bioscoop21,6
Museum5,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Mensingeweer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Mensingeweer.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Mensingeweer:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning8701.890
Vrijstaande woning1.2672.987
Koopwoning1.1982.852
Huurwoning1.1222.083

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Mensingeweer zijn G (39 adressen) en C (18 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Mensingeweer. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Mensingeweer: 39 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Mensingeweer met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Mensingeweer voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal30Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie1Aantal2025
G+I Handel en horeca1Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie1Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening1Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg1Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten1Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij45%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie9,1%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,1%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening9,1%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg9,1%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Mensingeweer, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners171Aantal2026
Mannen81Aantal2026
Vrouwen90Aantal2026
0 tot 15 jaar21Aantal2026
15 tot 25 jaar13Aantal2026
25 tot 45 jaar31Aantal2026
45 tot 65 jaar70Aantal2026
65 jaar of ouder47Aantal2026
Ongehuwd78Aantal2026
Gehuwd73Aantal2026
Gescheiden23Aantal2026
Verweduwd8Aantal2026
% Mannen47%Percentage2026
% Vrouwen53%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar7,1%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar17%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar38%Percentage2026
% 65 jaar of ouder26%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd40%Percentage2026
% Gescheiden13%Percentage2026
% Verweduwd4,4%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes1Aantal2025
Sterfte relatief2Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO14Aantal2025
Leerlingen VO13Aantal2025
Studenten MBO1Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO1Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau5Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau14Aantal2024
Hoger opleidingsniveau15Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau15%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau41%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau44%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura1Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten2Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid37Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.772Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.483Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom54%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd13%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning1.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.987Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.083Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.852Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.148Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen73%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.267Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.198Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.122Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel8Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel41Aantal2026
Adressen met definitief energielabel51Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A5Aantal2026
Energielabels B4Aantal2026
Energielabels C18Aantal2026
Energielabels D13Aantal2026
Energielabels E7Aantal2026
Energielabels F4Aantal2026
Energielabels G39Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Mensingeweer. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens84Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens31Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens53Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen20Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens63%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen24%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,02Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking109Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers53%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie35%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie18%Percentage2024
% Zelfstandigen47%Percentage2024
Inkomensontvangers138Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners812Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.090Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.721Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede0,96%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens7,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€42.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen28%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen9,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum10%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€364.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO13Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW1Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW40Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO8%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Mensingeweer. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland149Aantal2026
Herkomst buiten Nederland22Aantal2026
Herkomst Europa6Aantal2026
Herkomst buiten Europa16Aantal2026
% Herkomst Nederland87%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Herkomst Europa3,51%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa9,4%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland155Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa1Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7Aantal2026
Geboren in Nederland162Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland10Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,58%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,09%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,51%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,8%Percentage2026
Autochtoon162Aantal2022
Westers16Aantal2022
Niet-westers1Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers1Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Mensingeweer. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven5Aantal2025
Diefstal1Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners29Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Mensingeweer, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,02Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,86Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,83Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand25Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,21Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,05Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,02Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,91Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,53Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,05Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,02Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,93Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km4,73Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km3,47Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,76Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,02Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,07Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand4,82Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,02Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km0,74Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,03Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,02Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,72Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,09Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,86Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,02Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,05Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,49Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,88Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,02Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,98Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km3,72Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,86Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,02Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,98Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,07Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,02Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,05Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,34Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,02Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,05Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,16Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km3,55Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand9,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,58Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,21Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,61Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,31Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,51Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,79Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,73Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,55Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,71Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,84Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,61Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,88Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,32Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand21Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,14Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,88Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km6,6Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,83Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km11Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,57Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Mensingeweer. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3421Code2026
RegionaamMensingeweerNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal466Aantal hectaren2026
Oppervlakte land457Aantal hectaren2026
Oppervlakte water9Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid49Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal100Aantal2026
Adressen met postcode96Aantal2026
Adressen met woonfunctie92Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie14Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten99Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres99Aantal2026
Adressen met pand99Aantal2026
Percelen met adres83Aantal2026
Adressen met perceel100Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom75Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom25Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom69Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom23Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190036Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192514Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195021Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19709Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198010Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19904Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20003Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied9961PA-9961TZNaam2026
Meest voorkomende postcode9961Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Mensingeweer.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Mensingeweer zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal103Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine77Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof25Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,21Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte23Aantal2025
Motorfietsen9Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Mensingeweer. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad89Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners514Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad11Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€287.854Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen89Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen66Aantal2025
Huurwoningen23Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties19Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders4Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond84Aantal2025
Onbewoond5Aantal2025
% Koopwoningen74%Percentage2025
% Huurwoningen26%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties21%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen3Aantal2026
Hoekwoningen4Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen22Aantal2026
Vrijstaande woningen63Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen3,0%Percentage2026
% Hoekwoningen4,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen24%Percentage2026
% Vrijstaande woningen68%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194560Aantal2026
Woningen 1945 tot 196513Aantal2026
Woningen 1965 tot 197511Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852Aantal2026
Woningen 1985 tot 19955Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194565%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196514%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197512%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Mensingeweer komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Mensingeweer.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Het Hogeland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Het Hogeland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron