Statistieken woonplaats Noordwolde

Statistieken woonplaats Noordwolde

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Noordwolde in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Noordwolde in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Noordwolde.Bekijk kaart
Woonplaats Noordwolde in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Noordwolde.

Kerncijfers van de woonplaats Noordwolde
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Noordwolde.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Noordwolde.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode111Kadaster2026
Adressen met woonfunctie107Kadaster2026
Panden met adres113Kadaster2026
Percelen met adres113Kadaster2026
Woningvoorraad97CBS2025
Huishoudens111CBS2026
Inwoners242CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Noordwolde en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Noordwolde.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Noordwolde
Kaart van de omgeving van de woonplaats Noordwolde.
Afbeelding van de woonplaats Noordwolde op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Noordwolde binnen de gemeente Het Hogeland.

Bekijk de statistieken voor alle 123 gebieden binnen de gemeente Het Hogeland via de overzichtspagina van de gebieden in de Het Hogeland.

Overzicht gebieden Meer Het Hogeland
Over de woonplaats Noordwolde

De woonplaats Noordwolde ligt binnen de gemeente Het Hogeland.

Er zijn 114 adressen en 97 woningen in de woonplaats Noordwolde. 93% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €438.804. Er wonen 242 inwoners in de woonplaats Noordwolde en 32% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Noordwolde telt 111 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 128 personenauto’s en 55 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Noordwolde.

Woonplaats Noordwolde heeft een totale oppervlakte van 535 hectare, waarvan 532 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 193 adressen per km2.

De data voor woonplaats Noordwolde zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Noordwolde:

De gegevens voor de woonplaats Noordwolde zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Noordwolde (Het Hogeland) valt niet precies samen met de gemeente en ook niet met 1 of meerdere wijk(en) of buurt(en). Er zijn 2 buurten die samen geheel of ten dele de woonplaats vormen. Dit zijn: buurt Buitengebied Noord- en Zuidwolde en buurt Noordwolde. De cijfers voor de woonplaats Noordwolde (Het Hogeland) zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Noordwolde zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Noordwolde.

Wonen in de woonplaats Noordwolde

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Noordwolde.

Kenmerken van de 97 woningen in de woonplaats Noordwolde
Er zijn 97 woningen in de woonplaats Noordwolde.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Het Hogeland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Noordwolde was €438.804 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Noordwolde.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Noordwolde:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Noordwolde% verschil
2025€438.8047%
2024€409.9794,11%
2023€393.79413%
2022€348.00017%
2021€297.3173,84%
2020€286.3148,9%
2019€262.80323%
2018€213.8374,28%
2017€205.0610,93%
2016€203.165-0,78%
2015€204.763-3,85%
2014€212.959-3,88%
2013€221.557geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Noordwolde is met €217.247 toegenomen van €221.557 in 2013 tot €438.804 in 2025 (dat is een toename van 98%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.104 (6,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Het Hogeland.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Noordwolde is €438.804, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 97 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (groen) en 13 wijken (oranje). De woonplaats Noordwolde wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Noordwolde: er zijn 82 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Noordwolde.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Noordwolde

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Noordwolde, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Het Hogeland.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Noordwolde telt 242 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Noordwolde. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Noordwolde:

JaarAantal inwoners de woonplaats Noordwolde% verschil
20262420,0%
2025242-4,72%
20242542,01%
2023249-1,19%
20222521,61%
2021248-1,98%
20202533,69%
2019244-1,61%
20182480,0%
20172480,81%
20162460,41%
20152450,82%
2014243-0,82%
2013245geen data

De bevolking van de woonplaats Noordwolde is met 3 inwoners afgenomen van 245 inwoners in 2013 tot 242 inwoners in 2026 (dat is een afname van 1,22%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 inwoners (-0,07%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Noordwolde:

In 2013 waren er 245 inwoners in de woonplaats Noordwolde. In 2024 is het aantal gestegen tot 254 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 9 (3,67%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 5 (2,01%). Het aantal van 254 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 242 inwoners. Dit is een daling van 12 (-4,72%) ten opzichte van 2024. Het aantal inwoners blijft 242 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Noordwolde
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Noordwolde is 45 tot 65 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Het Hogeland.

Burgerlijke staat in de woonplaats Noordwolde
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Noordwolde naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 111 huishoudens in de woonplaats Noordwolde. Er waren 34 eenpersoonshuishoudens en 77 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Noordwolde. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Noordwolde.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Noordwolde per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Noordwolde:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026220611
2025220913
2024229620
20232241120
202223700
2021224816
2020234714
2019231510
2018231612
201723847
201623647
201523746
201423158
2013230610

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Noordwolde als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europese landen: 2,53% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,64% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 2,44% en herkomst van buiten Europa: 4,07%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Noordwolde is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Noordwolde: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Noordwolde.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Noordwolde. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Noordwolde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Noordwolde.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Het Hogeland als geheel 30 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Noordwolde genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 7 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Noordwolde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Noordwolde.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Het Hogeland als geheel 43 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Noordwolde

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Noordwolde. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Noordwolde
Woonplaats NoordwoldeGemeente Het HogelandProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties01231.213
Aantal kindplaatsen02.44127.342
Aantal vestigingen basisonderwijs032283
Aantal leerlingen basisonderwijs03.48741.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0776
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.08433.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0036
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0020.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Noordwolde. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Noordwolde is 1,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Het Hogeland0,91,00,94,44,49,5
Wijk Ulrum1,22,21,28,48,417,6
Wijk Leens1,11,21,02,82,813,6
Wijk Kloosterburen1,01,21,15,25,213,7
Wijk Oude Land1,01,01,04,24,28,5
Wijk Sauwerd0,60,60,65,45,48,3
Wijk Winsum0,60,80,81,01,08,9
Wijk Baflo1,31,31,23,83,84,7
Wijk Bedum0,70,90,87,97,98,1
Wijk Warffum0,70,70,70,70,80,7
Wijk Kantens2,01,01,05,55,510,2
Wijk Usquert0,80,80,84,14,24,7
Wijk Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Wijk Uithuizermeeden0,91,41,15,85,813,6
Woonplaats Adorp0,60,60,66,56,57,0
Woonplaats Baflo0,80,80,63,83,85,0
Woonplaats Den Andel2,92,93,13,43,43,5
Woonplaats Rasquert0,70,71,14,14,14,3
Woonplaats Saaxumhuizen2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Sauwerd0,30,30,34,84,88,9
Woonplaats Tinallinge2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Wetsinge1,71,71,75,15,19,1
Woonplaats Winsum0,60,80,81,01,08,9
Woonplaats Bedum0,60,60,68,68,68,7
Woonplaats Noordwolde1,51,51,64,94,95,0
Woonplaats Onderdendam0,63,83,55,35,37,6
Woonplaats Zuidwolde0,60,60,54,14,14,1
Woonplaats Eenrum0,60,60,63,53,59,0
Woonplaats Hornhuizen2,02,22,06,16,114,5
Woonplaats Houwerzijl2,42,62,57,97,918,9
Woonplaats Kloosterburen0,80,90,95,05,013,6
Woonplaats Lauwersoog9,39,39,317,117,121,2
Woonplaats Leens0,40,60,43,13,114,7
Woonplaats Mensingeweer1,91,91,94,04,09,8
Woonplaats Niekerk2,13,02,48,08,018,6
Woonplaats Pieterburen1,11,11,16,36,38,2
Woonplaats Schouwerzijl4,14,14,15,35,311,2
Woonplaats Ulrum0,52,80,56,06,017,7
Woonplaats Vierhuizen2,93,73,08,68,619,2
Woonplaats Warfhuizen2,42,42,43,03,013,1
Woonplaats Wehe-den Hoorn0,90,90,90,60,611,8
Woonplaats Westernieland2,62,62,75,65,66,1
Woonplaats Zoutkamp0,50,50,510,110,116,5
Woonplaats Zuurdijk3,13,23,04,84,815,1
Woonplaats Eppenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Kantens0,70,60,67,57,59,4
Woonplaats Oldenzijl2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oosternieland2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oudeschip3,33,43,89,79,714,7
Woonplaats Roodeschool0,72,60,77,77,714,8
Woonplaats Rottum3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Startenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Stitswerd3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Woonplaats Uithuizermeeden0,70,70,84,74,713,1
Woonplaats Usquert0,80,80,84,14,24,7
Woonplaats Warffum0,70,70,70,70,80,7
Woonplaats Zandeweer2,80,70,73,03,011,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Noordwolde in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Noordwolde wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Noordwolde
In 2025 woonden er 44 leerlingen en studenten in de woonplaats Noordwolde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Noordwolde, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Noordwolde.

Toelichting
Economie en inkomen in de woonplaats Noordwolde

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Noordwolde, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (55 totaal)
In de woonplaats Noordwolde zijn in totaal 55 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 55 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 56 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Noordwolde (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Noordwolde voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Noordwolde is €32.731.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Noordwolde.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Noordwolde is €32.731. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €39.540. Woonplaats Noordwolde telt 177 inkomensontvangers op 242 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de woonplaats Noordwolde heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Het Hogeland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Het Hogeland en elke woonplaats in de gemeente Het Hogeland (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Noordwolde is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Noordwolde

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Noordwolde.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Noordwolde. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 131 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Noordwolde in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Noordwolde geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 210 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Noordwolde (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 137 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Noordwolde in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Noordwolde geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de woonplaats Noordwolde in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Noordwolde. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Noordwolde plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Noordwolde vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Noordwolde

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Noordwolde op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 5 misdrijven in de woonplaats Noordwolde geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Noordwolde, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Noordwolde zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 48 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 17 verschillende soorten delicten. Voor 10% van alle woonplaatsen in heel Nederland zijn er in deze periode 48 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de woonplaats Noordwolde 5 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Noordwolde in 2025 zijn Diefstal/inbraak box/garage/schuur (1 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (1 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 5 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de woonplaats Noordwolde.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Noordwolde geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Noordwolde per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Noordwolde over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Noordwolde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Noordwolde.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Noordwolde. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Noordwolde

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Noordwolde.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Gebouw de Kern in Zuidwolde
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gebouw de Kern in Zuidwolde bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Gebouw de Kern in Zuidwolde stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Gebouw de Kern in Zuidwolde is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de woonplaats Noordwolde. Stembureau Gebouw de Kern in Zuidwolde is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de woonplaats Noordwolde ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 83 stembureaus in de gemeente Het Hogeland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Het Hogeland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland.

Stembureaus Het Hogeland
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Noordwolde

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Noordwolde.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Noordwolde telt in totaal 114 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 54% van de adressen in woonplaats Noordwolde ligt binnen de bebouwde kom en 46% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Het Hogeland
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Noordwolde zijn er 107 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Noordwolde.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 42 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de woonplaats Noordwolde.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Noordwolde. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Noordwolde voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Noordwolde voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Noordwolde
Bevolking53945
Adressen2.093193
Autos27524

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Noordwolde ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Noordwolde is 1,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Noordwolde tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Noordwolde tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,7
Supermarkt3,1
Restaurant1,7
Basisonderwijs1,6
Voortgezet onderwijs4,9
Bibliotheek3,4
Treinstation4,5
Sportterrein1,4
Bioscoop7,6
Museum7,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Noordwolde.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Noordwolde.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Noordwolde:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.5202.340
Tussenwoning1.2401.990
Hoekwoning1.4702.530
Twee-onder-één-kap woning6502.270
Vrijstaande woning1.3883.635
Koopwoning1.2223.414
Huurwoning1.8603.960

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Noordwolde zijn G (49 adressen) en D (15 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Noordwolde. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Noordwolde: 49 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Noordwolde met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Noordwolde voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal55Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij13Aantal2025
B-F Nijverheid en energie7Aantal2025
G+I Handel en horeca9Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie2Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening9Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg9Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij23%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca16%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,57%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening16%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Noordwolde, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners242Aantal2026
Mannen120Aantal2026
Vrouwen122Aantal2026
0 tot 15 jaar32Aantal2026
15 tot 25 jaar27Aantal2026
25 tot 45 jaar46Aantal2026
45 tot 65 jaar78Aantal2026
65 jaar of ouder59Aantal2026
Ongehuwd112Aantal2026
Gehuwd105Aantal2026
Gescheiden21Aantal2026
Verweduwd9Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar19%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder24%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2026
% Gehuwd43%Percentage2026
% Gescheiden8,5%Percentage2026
% Verweduwd3,64%Percentage2026
Geboorten7Aantal2025
Geboorte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes2Aantal2025
Sterfte relatief7Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO18Aantal2025
Leerlingen VO18Aantal2025
Studenten MBO4Aantal2025
Studenten HBO4Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau19Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau23Aantal2023
Hoger opleidingsniveau46Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau29%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau25%Percentage2023
% Hoger opleidingsniveau71%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura4Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg15%Percentage2024
Wmo cliënten14Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners44Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid45Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.574Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.128Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.340Gemiddeld in kWh2021
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.990Gemiddeld in kWh2021
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.530Gemiddeld in kWh2021
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.270Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.635Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.414Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.282Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.520Gemiddeld per m³2021
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.240Gemiddeld per m³2021
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.470Gemiddeld per m³2021
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning650Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.388Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.222Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.860Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel9Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel59Aantal2026
Adressen met definitief energielabel46Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A8Aantal2026
Energielabels B6Aantal2026
Energielabels C8Aantal2026
Energielabels D15Aantal2026
Energielabels E9Aantal2026
Energielabels F7Aantal2026
Energielabels G49Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Noordwolde. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens111Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens34Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens78Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen47Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen30Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens70%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen42%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen27%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,17Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking115Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie76%Percentage2024
% Werknemers63%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie43%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie19%Percentage2024
% Zelfstandigen37%Percentage2024
Inkomensontvangers177Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners697Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€39.540Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.731Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen38%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Personen in armoede1,53%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.600euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen32%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen32%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€370.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW53Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW22%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Noordwolde. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland220Aantal2026
Herkomst buiten Nederland17Aantal2026
Herkomst Europa6Aantal2026
Herkomst buiten Europa11Aantal2026
% Herkomst Nederland93%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland7,2%Percentage2026
% Herkomst Europa2,53%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,64%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland219Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa2Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland6Aantal2026
Geboren in Nederland225Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7Aantal2026
Geboren buiten Nederland11Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland90%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,83%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2,53%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,65%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,65%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,64%Percentage2026
Autochtoon237Aantal2022
Westers6Aantal2022
Niet-westers9Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname2Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers2Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Noordwolde. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven5Aantal2025
Diefstal2Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Noordwolde, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,74Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,08Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,08Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,96Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,76Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand3,14Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,36Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand3,14Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,76Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,04Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,88Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,12Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,76Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,04Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,08Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,56Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km9,1Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,18Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km25Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km42Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,28Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,52Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,56Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,18Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,54Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,92Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,92Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,12Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,96Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,84Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km9,8Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,98Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,18Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,98Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,49Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,38Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand17Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,38Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,19Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,45Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,09Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand7,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,68Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,25Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,66Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,52Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand8,4Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,52Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km8,7Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,92Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,16Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,88Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,24Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km14Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,66Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Noordwolde. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2830Code2026
RegionaamNoordwoldeNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal535Aantal hectaren2026
Oppervlakte land532Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid193Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal114Aantal2026
Adressen met postcode111Aantal2026
Adressen met woonfunctie107Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie18Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten114Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres113Aantal2026
Adressen met pand114Aantal2026
Percelen met adres113Aantal2026
Adressen met perceel114Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom62Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom52Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom58Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom49Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190043Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192521Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195011Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197022Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20004Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20103Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later3Aantal2026
Postcodegebied9784PA-9784TGNaam2026
Meest voorkomende postcode9784Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Noordwolde.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Noordwolde zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal128Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine97Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof36Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,13Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte24Aantal2025
Motorfietsen18Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Noordwolde. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad97Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners401Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad9Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€438.804Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen93Aantal2025
Meergezinswoningen4Aantal2025
Koopwoningen90Aantal2025
Huurwoningen7Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders6Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond92Aantal2025
Onbewoond5Aantal2025
% Koopwoningen93%Percentage2025
% Huurwoningen7%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties1%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen96%Percentage2025
% Meergezinswoningen4%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen3Aantal2026
Hoekwoningen4Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen16Aantal2026
Vrijstaande woningen82Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen2,0%Percentage2026
% Tussenwoningen3,0%Percentage2026
% Hoekwoningen4,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen15%Percentage2026
% Vrijstaande woningen77%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194571Aantal2026
Woningen 1945 tot 196516Aantal2026
Woningen 1965 tot 19754Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 19954Aantal2026
Woningen 1995 tot 20054Aantal2026
Woningen 2005 tot 20152Aantal2026
Woningen 2015 tot 20255Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194566%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196515%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19754,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19851,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Noordwolde komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Noordwolde.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Het Hogeland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Het Hogeland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron