Statistieken woonplaats Oldenzijl

Statistieken woonplaats Oldenzijl

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Oldenzijl in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Oldenzijl in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Oldenzijl.Bekijk kaart
Woonplaats Oldenzijl in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Oldenzijl.

Kerncijfers van de woonplaats Oldenzijl
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Oldenzijl.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Oldenzijl.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode59Kadaster2026
Adressen met woonfunctie57Kadaster2026
Panden met adres51Kadaster2026
Percelen met adres48Kadaster2026
Woningvoorraad55CBS2025
Huishoudens54CBS2026
Inwoners137CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Oldenzijl en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Oldenzijl.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Oldenzijl
Kaart van de omgeving van de woonplaats Oldenzijl.
Afbeelding van de woonplaats Oldenzijl op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Oldenzijl binnen de gemeente Het Hogeland.

Bekijk de statistieken voor alle 123 gebieden binnen de gemeente Het Hogeland via de overzichtspagina van de gebieden in de Het Hogeland.

Overzicht gebieden Meer Het Hogeland
Over de woonplaats Oldenzijl

De woonplaats Oldenzijl ligt binnen de gemeente Het Hogeland.

Er zijn 61 adressen en 55 woningen in de woonplaats Oldenzijl. 84% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €365.000. Er wonen 137 inwoners in de woonplaats Oldenzijl, waarvan de grootste groep (30%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Oldenzijl telt 54 huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er 87 personenauto’s en 29 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Oldenzijl.

Woonplaats Oldenzijl heeft een totale oppervlakte van 787 hectare, waarvan 783 hectare land en 4 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 59 adressen per km2.

De data voor woonplaats Oldenzijl zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Oldenzijl:

De gegevens voor de woonplaats Oldenzijl zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Oldenzijl is een onderdeel van de buurt Buitengebied Uithuizermeeden. De cijfers voor woonplaats Oldenzijl zijn daarom afgeleid van de data voor de buurt Buitengebied Uithuizermeeden.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Oldenzijl zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Oldenzijl.

Wonen in de woonplaats Oldenzijl

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Oldenzijl.

Kenmerken van de 55 woningen in de woonplaats Oldenzijl
Er zijn 55 woningen in de woonplaats Oldenzijl.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Het Hogeland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Oldenzijl was €365.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Oldenzijl.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Oldenzijl:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Oldenzijl% verschil
2025€365.0006,7%
2024€342.0004,59%
2023€327.00011%
2022€295.0008,1%
2021€272.9005,6%
2020€258.4361,32%
2019€255.06528%
2018€199.717-0,49%
2017€200.6961,0%
2016€198.717-1,06%
2015€200.838-3,44%
2014€208.000-3,26%
2013€215.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Oldenzijl is met €150.000 toegenomen van €215.000 in 2013 tot €365.000 in 2025 (dat is een toename van 70%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.500 (4,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Het Hogeland.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Oldenzijl is €365.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 55 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (groen) en 13 wijken (oranje). De woonplaats Oldenzijl wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Oldenzijl: er zijn 41 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Oldenzijl.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Oldenzijl

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Oldenzijl, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Het Hogeland.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Oldenzijl telt 137 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Oldenzijl. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Oldenzijl:

JaarAantal inwoners de woonplaats Oldenzijl% verschil
20261371,48%
20251352,27%
2024132-2,22%
20231351,5%
20221330,76%
20211322,33%
20201290,0%
20191290,0%
2018129-1,53%
20171310,0%
2016131-1,5%
2015133-2,21%
2014136-2,16%
2013139geen data

De bevolking van de woonplaats Oldenzijl is met 2 personen gedaald van 139 personen in 2013 tot 137 personen in 2026 (dat is een daling van 1,44%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 personen (-0,1%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Oldenzijl:

In 2013 telde de woonplaats Oldenzijl 139 inwoners. Het aantal van 139 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2018 is het aantal gedaald tot 129 personen. Dit is een daling van 10 (-7,2%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -2 (-1,53%). Het aantal inwoners blijft 129 tot en met 2020. In 2026 waren er 137 inwoners in de woonplaats Oldenzijl.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Oldenzijl
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Oldenzijl is 45 tot 65 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Het Hogeland.

Burgerlijke staat in de woonplaats Oldenzijl
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Oldenzijl naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 54 huishoudens in de woonplaats Oldenzijl. Er waren 14 eenpersoonshuishoudens en 39 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Oldenzijl. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Oldenzijl.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Oldenzijl per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Oldenzijl:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202612943
202512943
202412732
202312743
202212800
202112732
202012532
201912342
201812353
201712642
201612453
201512553
201412153
201312542

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Oldenzijl als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europese landen: 2,94% en herkomst uit landen buiten Europa: 2,21% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 3,05% en herkomst van buiten Europa: 1,53%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Oldenzijl is 98% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Oldenzijl: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Oldenzijl.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Oldenzijl. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Oldenzijl.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Oldenzijl.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Het Hogeland als geheel 30 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Oldenzijl genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Oldenzijl.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Oldenzijl.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Het Hogeland als geheel 43 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Oldenzijl

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Oldenzijl. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Oldenzijl
Woonplaats OldenzijlGemeente Het HogelandProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties01231.213
Aantal kindplaatsen02.44127.342
Aantal vestigingen basisonderwijs032283
Aantal leerlingen basisonderwijs03.48741.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0776
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.08433.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0036
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0020.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Oldenzijl. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Oldenzijl is 2,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Het Hogeland0,91,00,94,44,49,5
Wijk Ulrum1,22,21,28,48,417,6
Wijk Leens1,11,21,02,82,813,6
Wijk Kloosterburen1,01,21,15,25,213,7
Wijk Oude Land1,01,01,04,24,28,5
Wijk Sauwerd0,60,60,65,45,48,3
Wijk Winsum0,60,80,81,01,08,9
Wijk Baflo1,31,31,23,83,84,7
Wijk Bedum0,70,90,87,97,98,1
Wijk Warffum0,70,70,70,70,80,7
Wijk Kantens2,01,01,05,55,510,2
Wijk Usquert0,80,80,84,14,24,7
Wijk Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Wijk Uithuizermeeden0,91,41,15,85,813,6
Woonplaats Adorp0,60,60,66,56,57,0
Woonplaats Baflo0,80,80,63,83,85,0
Woonplaats Den Andel2,92,93,13,43,43,5
Woonplaats Rasquert0,70,71,14,14,14,3
Woonplaats Saaxumhuizen2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Sauwerd0,30,30,34,84,88,9
Woonplaats Tinallinge2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Wetsinge1,71,71,75,15,19,1
Woonplaats Winsum0,60,80,81,01,08,9
Woonplaats Bedum0,60,60,68,68,68,7
Woonplaats Noordwolde1,51,51,64,94,95,0
Woonplaats Onderdendam0,63,83,55,35,37,6
Woonplaats Zuidwolde0,60,60,54,14,14,1
Woonplaats Eenrum0,60,60,63,53,59,0
Woonplaats Hornhuizen2,02,22,06,16,114,5
Woonplaats Houwerzijl2,42,62,57,97,918,9
Woonplaats Kloosterburen0,80,90,95,05,013,6
Woonplaats Lauwersoog9,39,39,317,117,121,2
Woonplaats Leens0,40,60,43,13,114,7
Woonplaats Mensingeweer1,91,91,94,04,09,8
Woonplaats Niekerk2,13,02,48,08,018,6
Woonplaats Pieterburen1,11,11,16,36,38,2
Woonplaats Schouwerzijl4,14,14,15,35,311,2
Woonplaats Ulrum0,52,80,56,06,017,7
Woonplaats Vierhuizen2,93,73,08,68,619,2
Woonplaats Warfhuizen2,42,42,43,03,013,1
Woonplaats Wehe-den Hoorn0,90,90,90,60,611,8
Woonplaats Westernieland2,62,62,75,65,66,1
Woonplaats Zoutkamp0,50,50,510,110,116,5
Woonplaats Zuurdijk3,13,23,04,84,815,1
Woonplaats Eppenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Kantens0,70,60,67,57,59,4
Woonplaats Oldenzijl2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oosternieland2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oudeschip3,33,43,89,79,714,7
Woonplaats Roodeschool0,72,60,77,77,714,8
Woonplaats Rottum3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Startenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Stitswerd3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Woonplaats Uithuizermeeden0,70,70,84,74,713,1
Woonplaats Usquert0,80,80,84,14,24,7
Woonplaats Warffum0,70,70,70,70,80,7
Woonplaats Zandeweer2,80,70,73,03,011,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Oldenzijl in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Oldenzijl wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Oldenzijl
In 2025 woonden er 27 leerlingen en studenten in de woonplaats Oldenzijl.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Oldenzijl, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Oldenzijl.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er was één school in de woonplaats Oldenzijl in 2014, in 2026 zijn er geen scholen meer bekend.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Oldenzijl van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Oldenzijl:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001
20131001
20141001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Oldenzijl

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Oldenzijl, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (29 totaal)
In de woonplaats Oldenzijl zijn in totaal 29 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 29 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 30 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Oldenzijl (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Oldenzijl voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Oldenzijl is €36.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Oldenzijl.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Oldenzijl is €36.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €44.700. Woonplaats Oldenzijl telt 106 inkomensontvangers op 137 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de woonplaats Oldenzijl heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Het Hogeland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Het Hogeland en elke woonplaats in de gemeente Het Hogeland (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Oldenzijl is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Oldenzijl

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Oldenzijl.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Oldenzijl. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 80 voertuigen met ‘diesel’ als energiebron in de woonplaats Oldenzijl in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Oldenzijl geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 127 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Oldenzijl (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 53 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Oldenzijl in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Oldenzijl geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de woonplaats Oldenzijl in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Oldenzijl. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Oldenzijl plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Oldenzijl vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Oldenzijl

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Oldenzijl op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 3 misdrijven in de woonplaats Oldenzijl geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Oldenzijl, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Oldenzijl zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 38 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 16 verschillende soorten delicten. Voor 8% van alle woonplaatsen in heel Nederland zijn er in deze periode 38 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de woonplaats Oldenzijl 3 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Oldenzijl van 2012 t/m 2025 zijn Ongevallen (weg) (7 delicten) en Overige vermogensdelicten (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2012 tot en met 2025, woonplaats Oldenzijl.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Oldenzijl geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Oldenzijl per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Oldenzijl over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 22 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de woonplaats Oldenzijl.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Oldenzijl.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Oldenzijl. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Oldenzijl

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Oldenzijl.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Rehoboth in Uithuizermeeden
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Rehoboth in Uithuizermeeden bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Rehoboth in Uithuizermeeden stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Rehoboth in Uithuizermeeden is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de woonplaats Oldenzijl. Stembureau Rehoboth in Uithuizermeeden is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de woonplaats Oldenzijl ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 83 stembureaus in de gemeente Het Hogeland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Het Hogeland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland.

Stembureaus Het Hogeland
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Oldenzijl

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Oldenzijl.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Oldenzijl telt in totaal 61 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 80% van de adressen in woonplaats Oldenzijl ligt binnen de bebouwde kom en 20% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Het Hogeland
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Oldenzijl zijn er 57 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Oldenzijl.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 15 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de woonplaats Oldenzijl.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Oldenzijl. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Oldenzijl voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Oldenzijl voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Oldenzijl
Bevolking53918
Adressen2.09359
Autos27511

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Oldenzijl ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Oldenzijl is 3,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Oldenzijl tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Oldenzijl tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk3,4
Supermarkt3,4
Restaurant2,8
Basisonderwijs2,6
Voortgezet onderwijs6,7
Bibliotheek5,7
Treinstation2,9
Sportterrein2,5
Bioscoop29,0
Museum6,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Oldenzijl.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Oldenzijl.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Oldenzijl:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6902.640
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning9002.860
Vrijstaande woning1.4103.520
Koopwoning1.3403.500
Huurwoning1.5703.250

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Oldenzijl zijn G (22 adressen) en B (14 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Oldenzijl. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Oldenzijl: 22 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Oldenzijl met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Oldenzijl voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal29Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij12Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca2Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie2Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed2Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening3Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg2Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten2Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij40%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca6,7%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening10%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg6,7%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten6,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Oldenzijl, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners137Aantal2026
Mannen72Aantal2026
Vrouwen64Aantal2026
0 tot 15 jaar25Aantal2026
15 tot 25 jaar14Aantal2026
25 tot 45 jaar30Aantal2026
45 tot 65 jaar41Aantal2026
65 jaar of ouder27Aantal2026
Ongehuwd66Aantal2026
Gehuwd57Aantal2026
Gescheiden8Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen53%Percentage2026
% Vrouwen47%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd49%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden5,9%Percentage2026
% Verweduwd3,68%Percentage2026
Geboorten1Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO12Aantal2025
Leerlingen VO9Aantal2025
Studenten MBO4Aantal2025
Studenten HBO2Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau21Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau53Aantal2024
Hoger opleidingsniveau26Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau53%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau26%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura3Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,5%Percentage2024
Wmo cliënten5Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners40Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid18Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.590Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.990Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom64%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd12%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.860Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.520Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.500Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.290Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen77%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning900Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.410Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.340Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.570Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel4Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel34Aantal2026
Adressen met definitief energielabel23Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A5Aantal2026
Energielabels B14Aantal2026
Energielabels C6Aantal2026
Energielabels D2Aantal2026
Energielabels E4Aantal2026
Energielabels F3Aantal2026
Energielabels G22Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Oldenzijl. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens54Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens14Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens40Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen17Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen22Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen41%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking420Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemers60%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie42%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie19%Percentage2024
% Zelfstandigen40%Percentage2024
Inkomensontvangers106Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners803Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€44.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€36.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Personen in armoede1,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€47.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen24%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€283.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO5Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW25Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW19%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Oldenzijl. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland129Aantal2026
Herkomst buiten Nederland7Aantal2026
Herkomst Europa4Aantal2026
Herkomst buiten Europa3Aantal2026
% Herkomst Nederland95%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland5,1%Percentage2026
% Herkomst Europa2,94%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa2,21%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland129Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa2Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4Aantal2026
Geboren in Nederland133Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1Aantal2026
Geboren buiten Nederland4Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland94%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,46%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2,94%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,46%Percentage2026
% Geboren in Nederland98%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,19%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,73%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland2,94%Percentage2026
Autochtoon128Aantal2022
Westers4Aantal2022
Niet-westers2Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Oldenzijl. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven3Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners22Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners22Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Oldenzijl, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand18Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km0,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km3,3Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand14Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,67Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,83Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,17Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,51Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,35Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,12Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand14Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand30Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand19Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km0,8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand28Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand28Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km4,8Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km7,6Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Oldenzijl. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3476Code2026
RegionaamOldenzijlNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal787Aantal hectaren2026
Oppervlakte land783Aantal hectaren2026
Oppervlakte water4Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid59Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal61Aantal2026
Adressen met postcode59Aantal2026
Adressen met woonfunctie57Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie8Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten61Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres51Aantal2026
Adressen met pand60Aantal2026
Percelen met adres48Aantal2026
Adressen met perceel61Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom49Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom12Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom45Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom12Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17002Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190015Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192511Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19507Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19907Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201014Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied9986XK-9986XRNaam2026
Meest voorkomende postcode9986Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Oldenzijl.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Oldenzijl zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal87Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine57Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof30Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,58Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte11Aantal2025
Motorfietsen9Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Oldenzijl. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad55Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners407Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad6Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€365.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen53Aantal2025
Meergezinswoningen2Aantal2025
Koopwoningen46Aantal2025
Huurwoningen9Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders8Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond51Aantal2025
Onbewoond4Aantal2025
% Koopwoningen84%Percentage2025
% Huurwoningen16%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties2%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders15%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen96%Percentage2025
% Meergezinswoningen4%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen9Aantal2026
Tussenwoningen1Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen6Aantal2026
Vrijstaande woningen41Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen16%Percentage2026
% Tussenwoningen2,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen11%Percentage2026
% Vrijstaande woningen72%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194533Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651Aantal2026
Woningen 1965 tot 19752Aantal2026
Woningen 1975 tot 19854Aantal2026
Woningen 1985 tot 19952Aantal2026
Woningen 1995 tot 200510Aantal2026
Woningen 2005 tot 20153Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194558%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19652,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19754,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200518%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend2,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Oldenzijl komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Oldenzijl.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Het Hogeland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Het Hogeland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron