Statistieken woonplaats Pieterburen

Statistieken woonplaats Pieterburen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Pieterburen in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Pieterburen in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Pieterburen.Bekijk kaart
Woonplaats Pieterburen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Pieterburen.

Kerncijfers van de woonplaats Pieterburen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Pieterburen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Pieterburen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode239Kadaster2026
Adressen met woonfunctie223Kadaster2026
Panden met adres245Kadaster2026
Percelen met adres228Kadaster2026
Woningvoorraad218CBS2025
Huishoudens196CBS2026
Inwoners409CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Pieterburen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Pieterburen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Pieterburen
Kaart van de omgeving van de woonplaats Pieterburen.
Afbeelding van de woonplaats Pieterburen op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Pieterburen binnen de gemeente Het Hogeland.

Bekijk de statistieken voor alle 123 gebieden binnen de gemeente Het Hogeland via de overzichtspagina van de gebieden in de Het Hogeland.

Overzicht gebieden Meer Het Hogeland
Over de woonplaats Pieterburen

De woonplaats Pieterburen ligt binnen de gemeente Het Hogeland.

Er zijn 248 adressen en 218 woningen in de woonplaats Pieterburen. 82% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €333.807. Er wonen 409 inwoners in de woonplaats Pieterburen en 36% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Woonplaats Pieterburen telt 196 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 253 personenauto’s en 95 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Pieterburen.

Woonplaats Pieterburen heeft een totale oppervlakte van 1.719 hectare, waarvan 1.711 hectare land en 9 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 42 adressen per km2.

De data voor woonplaats Pieterburen zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Pieterburen:

De gegevens voor de woonplaats Pieterburen zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Pieterburen valt niet precies samen met de gemeente en ook niet met 1 of meerdere wijk(en) of buurt(en). Er zijn 2 buurten die samen geheel of ten dele de woonplaats vormen. Dit zijn: buurt Buitengebied Oude Land en buurt Pieterburen. De cijfers voor de woonplaats Pieterburen zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Pieterburen zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Pieterburen.

Wonen in de woonplaats Pieterburen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Pieterburen.

Kenmerken van de 218 woningen in de woonplaats Pieterburen
Er zijn 218 woningen in de woonplaats Pieterburen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Het Hogeland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Pieterburen was €333.807 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Pieterburen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Pieterburen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Pieterburen% verschil
2025€333.8079,9%
2024€303.7005,3%
2023€288.30113%
2022€255.11911%
2021€230.7744,39%
2020€221.0765,9%
2019€208.68224%
2018€168.1920,76%
2017€166.918-1,14%
2016€168.836-1,55%
2015€171.495-3,44%
2014€177.605-7%
2013€191.014geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Pieterburen is met €142.793 gegroeid van €191.014 in 2013 tot €333.807 in 2025 (dat is een toename van 75%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.899 (5,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Het Hogeland.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Pieterburen is €333.807, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 36% en er zijn 218 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (groen) en 13 wijken (oranje). De woonplaats Pieterburen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Pieterburen: er zijn 184 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Pieterburen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Pieterburen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Pieterburen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Het Hogeland.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Pieterburen telt 409 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Pieterburen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Pieterburen:

JaarAantal inwoners de woonplaats Pieterburen% verschil
2026409-1,21%
2025414-1,19%
2024419-0,71%
2023422-0,47%
20224240,24%
2021423-2,31%
20204333,1%
2019420-3,45%
2018435-1,14%
20174402,8%
20164281,66%
2015421-1,86%
2014429-0,69%
2013432geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Pieterburen is met 23 inwoners afgenomen van 432 inwoners in 2013 tot 409 inwoners in 2026 (dat is een daling van 5,3%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -2 inwoner (-0,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Pieterburen:

In 2013 waren er 432 inwoners in de woonplaats Pieterburen. In 2017 is het aantal gestegen tot 440 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 8 (1,85%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2016) is 12 (2,8%). Het aantal van 440 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 409 inwoners. Dit is een daling van 31 (-7%) ten opzichte van 2017, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -5 (-1,21%). Het aantal van 409 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Pieterburen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Pieterburen is 65 jaar of ouder, met 36% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Het Hogeland.

Burgerlijke staat in de woonplaats Pieterburen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Pieterburen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 196 huishoudens in de woonplaats Pieterburen. Er waren 78 eenpersoonshuishoudens en 118 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Pieterburen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Pieterburen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Pieterburen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Pieterburen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263572323
20253623520
20243593520
20233643820
202237200
20213703520
20203863020
20193762918
20183883118
20173913220
20163842918
20153713220
20143882716
20133882717

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Pieterburen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 5,7% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europa: 6,2% en herkomst van buiten Europa: 3,94%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Pieterburen is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Pieterburen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Pieterburen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Pieterburen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Pieterburen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Pieterburen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Het Hogeland als geheel 30 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Pieterburen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Pieterburen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Pieterburen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Het Hogeland als geheel 43 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Pieterburen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Pieterburen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Pieterburen
Woonplaats PieterburenGemeente Het HogelandProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties21231.213
Aantal kindplaatsen282.44127.342
Aantal vestigingen basisonderwijs132283
Aantal leerlingen basisonderwijs623.48741.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0776
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.08433.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0036
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0020.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Pieterburen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Pieterburen is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Het Hogeland0,91,00,94,44,49,5
Wijk Ulrum1,22,21,28,48,417,6
Wijk Leens1,11,21,02,82,813,6
Wijk Kloosterburen1,01,21,15,25,213,7
Wijk Oude Land1,01,01,04,24,28,5
Wijk Sauwerd0,60,60,65,45,48,3
Wijk Winsum0,60,80,81,01,08,9
Wijk Baflo1,31,31,23,83,84,7
Wijk Bedum0,70,90,87,97,98,1
Wijk Warffum0,70,70,70,70,80,7
Wijk Kantens2,01,01,05,55,510,2
Wijk Usquert0,80,80,84,14,24,7
Wijk Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Wijk Uithuizermeeden0,91,41,15,85,813,6
Woonplaats Adorp0,60,60,66,56,57,0
Woonplaats Baflo0,80,80,63,83,85,0
Woonplaats Den Andel2,92,93,13,43,43,5
Woonplaats Rasquert0,70,71,14,14,14,3
Woonplaats Saaxumhuizen2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Sauwerd0,30,30,34,84,88,9
Woonplaats Tinallinge2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Wetsinge1,71,71,75,15,19,1
Woonplaats Winsum0,60,80,81,01,08,9
Woonplaats Bedum0,60,60,68,68,68,7
Woonplaats Noordwolde1,51,51,64,94,95,0
Woonplaats Onderdendam0,63,83,55,35,37,6
Woonplaats Zuidwolde0,60,60,54,14,14,1
Woonplaats Eenrum0,60,60,63,53,59,0
Woonplaats Hornhuizen2,02,22,06,16,114,5
Woonplaats Houwerzijl2,42,62,57,97,918,9
Woonplaats Kloosterburen0,80,90,95,05,013,6
Woonplaats Lauwersoog9,39,39,317,117,121,2
Woonplaats Leens0,40,60,43,13,114,7
Woonplaats Mensingeweer1,91,91,94,04,09,8
Woonplaats Niekerk2,13,02,48,08,018,6
Woonplaats Pieterburen1,11,11,16,36,38,2
Woonplaats Schouwerzijl4,14,14,15,35,311,2
Woonplaats Ulrum0,52,80,56,06,017,7
Woonplaats Vierhuizen2,93,73,08,68,619,2
Woonplaats Warfhuizen2,42,42,43,03,013,1
Woonplaats Wehe-den Hoorn0,90,90,90,60,611,8
Woonplaats Westernieland2,62,62,75,65,66,1
Woonplaats Zoutkamp0,50,50,510,110,116,5
Woonplaats Zuurdijk3,13,23,04,84,815,1
Woonplaats Eppenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Kantens0,70,60,67,57,59,4
Woonplaats Oldenzijl2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oosternieland2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oudeschip3,33,43,89,79,714,7
Woonplaats Roodeschool0,72,60,77,77,714,8
Woonplaats Rottum3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Startenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Stitswerd3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Woonplaats Uithuizermeeden0,70,70,84,74,713,1
Woonplaats Usquert0,80,80,84,14,24,7
Woonplaats Warffum0,70,70,70,70,80,7
Woonplaats Zandeweer2,80,70,73,03,011,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Pieterburen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Pieterburen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Pieterburen
In 2025 woonden er 60 leerlingen en studenten in de woonplaats Pieterburen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Pieterburen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Pieterburen.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er is één school in de woonplaats Pieterburen in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Pieterburen van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Pieterburen:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001
20131001
20141001
20151001
20161001
20171001
20181001
20191001
20201001
20211001
20221001
20231001
20241001
20251001
20261001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Pieterburen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Pieterburen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (95 totaal)
In de woonplaats Pieterburen zijn in totaal 95 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 95 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 97 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Pieterburen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Pieterburen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Pieterburen is €31.027.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Pieterburen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Pieterburen is €31.027. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.353. Woonplaats Pieterburen telt 301 inkomensontvangers op 409 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de woonplaats Pieterburen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Het Hogeland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Het Hogeland en elke woonplaats in de gemeente Het Hogeland (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Pieterburen is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Pieterburen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Pieterburen.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Pieterburen
Er zijn 20 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Pieterburen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Pieterburen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 20 elektrische auto’s in de woonplaats Pieterburen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Pieterburen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Pieterburen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 252 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Pieterburen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Pieterburen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 548 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Pieterburen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 270 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Pieterburen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Pieterburen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de woonplaats Pieterburen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Pieterburen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Pieterburen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade1
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Pieterburen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Pieterburen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Pieterburen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 7 misdrijven in de woonplaats Pieterburen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Pieterburen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Pieterburen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 237 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Pieterburen 7 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Pieterburen in 2025 zijn Ongevallen (weg) (2 delicten) en Horizontale fraude (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 5 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de woonplaats Pieterburen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Pieterburen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Pieterburen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Pieterburen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de woonplaats Pieterburen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Pieterburen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Pieterburen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Pieterburen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Pieterburen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis Pieterburen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis Pieterburen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Pieterburen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis Pieterburen is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis Pieterburen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Pieterburen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 83 stembureaus in de gemeente Het Hogeland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Het Hogeland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland.

Stembureaus Het Hogeland
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Pieterburen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Pieterburen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Pieterburen telt in totaal 248 adressen, met 246 verblijfsobjecten, 1 standplaats en 1 ligplaats. 87% van de adressen in woonplaats Pieterburen ligt binnen de bebouwde kom en 13% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Het Hogeland
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Pieterburen zijn er 223 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Pieterburen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 82 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de woonplaats Pieterburen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Pieterburen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Pieterburen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Pieterburen voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Pieterburen
Bevolking53924
Adressen2.09342
Autos27515

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Pieterburen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Pieterburen is 4,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Pieterburen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Pieterburen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk4,4
Supermarkt4,7
Restaurant0,8
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs6,3
Bibliotheek9,1
Treinstation8,0
Sportterrein2,6
Bioscoop26,3
Museum7,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Pieterburen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Pieterburen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Pieterburen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning9001.170
Hoekwoning1.1701.580
Twee-onder-één-kap woning1.3022.056
Vrijstaande woning1.3433.076
Koopwoning1.3123.001
Huurwoning1.3582.473

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Pieterburen zijn G (108 adressen) en D (25 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Pieterburen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Pieterburen: 108 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Pieterburen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Pieterburen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal95Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij20Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca13Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening18Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg13Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten18Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij21%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie10%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,2%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg13%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten19%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Pieterburen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners409Aantal2026
Mannen218Aantal2026
Vrouwen188Aantal2026
0 tot 15 jaar53Aantal2026
15 tot 25 jaar18Aantal2026
25 tot 45 jaar55Aantal2026
45 tot 65 jaar128Aantal2026
65 jaar of ouder146Aantal2026
Ongehuwd158Aantal2026
Gehuwd191Aantal2026
Gescheiden38Aantal2026
Verweduwd23Aantal2026
% Mannen54%Percentage2026
% Vrouwen46%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar4,5%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar14%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder36%Percentage2026
% Ongehuwd39%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden9,3%Percentage2026
% Verweduwd5,6%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes3Aantal2025
Sterfte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO40Aantal2025
Leerlingen VO15Aantal2025
Studenten MBO5Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau15Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau141Aantal2024
Hoger opleidingsniveau25Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau9,6%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau90%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten33Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners72Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid24Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.095Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.439Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom57%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd14%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning1.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.056Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.076Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.473Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.001Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.228Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen83%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning900Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.170Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.302Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.343Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.312Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.358Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel27Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel122Aantal2026
Adressen met definitief energielabel99Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A7Aantal2026
Energielabels B15Aantal2026
Energielabels C24Aantal2026
Energielabels D25Aantal2026
Energielabels E16Aantal2026
Energielabels F21Aantal2026
Energielabels G108Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Pieterburen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens196Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens78Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens118Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen73Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen45Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens60%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen23%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,99Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking126Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie65%Percentage2024
% Werknemers49%Percentage2023
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie39%Percentage2023
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie10%Percentage2023
% Zelfstandigen51%Percentage2023
Inkomensontvangers301Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners718Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.353Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.027Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede1,9%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,16%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€39.197euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen40%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen13%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,24%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€294.942euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO15Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW131Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW32%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Pieterburen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland357Aantal2026
Herkomst buiten Nederland46Aantal2026
Herkomst Europa23Aantal2026
Herkomst buiten Europa23Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Herkomst Europa5,7%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,7%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland359Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa13Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland23Aantal2026
Geboren in Nederland382Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa13Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa13Aantal2026
Geboren buiten Nederland26Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland88%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,44%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,18%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,18%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,18%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,5%Percentage2026
Autochtoon372Aantal2022
Westers48Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Pieterburen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven7Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Pieterburen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand4,44Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,03Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,14Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,94Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand30Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand26Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand26Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,72Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,03Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,09Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km0,61Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,88Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,77Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,94Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,03Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,09Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,74Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,86Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,97Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,17Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,74Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,86Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,83Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,57Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km3,99Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,95Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,34Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,06Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,67Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,97Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km1,61Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,06Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,67Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,97Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,53Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,08Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,67Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,94Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,03Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,17Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,06Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,03Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,17Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,14Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand8,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,83Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,68Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,86Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,05Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,66Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,56Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,95Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,89Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand9,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand24Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,14Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand25Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand26Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand25Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,03Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,89Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,1Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,97Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km9,1Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Pieterburen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3423Code2026
RegionaamPieterburenNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal1.719Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.711Aantal hectaren2026
Oppervlakte water9Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid42Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal248Aantal2026
Adressen met postcode239Aantal2026
Adressen met woonfunctie223Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie9Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie22Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie3Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie6Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie9Aantal2026
Verblijfsobjecten246Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres245Aantal2026
Adressen met pand246Aantal2026
Percelen met adres228Aantal2026
Adressen met perceel248Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom215Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom33Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom193Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom30Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190083Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192530Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195043Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197039Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198015Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199011Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20005Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201014Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later3Aantal2026
Postcodegebied9968AA-9968TNNaam2026
Meest voorkomende postcode9968Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Pieterburen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Pieterburen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal253Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine171Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof90Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,19Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte15Aantal2025
Motorfietsen28Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Pieterburen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad218Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners527Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad28Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€333.807Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen217Aantal2025
Meergezinswoningen1Aantal2025
Koopwoningen178Aantal2025
Huurwoningen39Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties20Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders19Aantal2025
Eigendom onbekend1Aantal2025
Bewoond202Aantal2025
Onbewoond16Aantal2025
% Koopwoningen82%Percentage2025
% Huurwoningen18%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties9%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen99%Percentage2025
% Meergezinswoningen1%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen5Aantal2026
Hoekwoningen6Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen26Aantal2026
Vrijstaande woningen184Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen1,0%Percentage2026
% Tussenwoningen2,0%Percentage2026
% Hoekwoningen3,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen83%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945139Aantal2026
Woningen 1945 tot 196533Aantal2026
Woningen 1965 tot 197514Aantal2026
Woningen 1975 tot 198512Aantal2026
Woningen 1985 tot 19953Aantal2026
Woningen 1995 tot 200514Aantal2026
Woningen 2005 tot 20154Aantal2026
Woningen 2015 tot 20253Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194562%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196515%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19756%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19855%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Pieterburen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Pieterburen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Het Hogeland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Het Hogeland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron