Statistieken woonplaats Westbroek

Statistieken woonplaats Westbroek

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Westbroek in de gemeente De Bilt Vlag van de gemeente De Bilt. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Westbroek in de gemeente De Bilt Vlag van de gemeente De Bilt. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Westbroek.Bekijk kaart
Woonplaats Westbroek in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Westbroek.

Kerncijfers van de woonplaats Westbroek
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Westbroek.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Westbroek.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode554Kadaster2026
Adressen met woonfunctie487Kadaster2026
Panden met adres522Kadaster2026
Percelen met adres464Kadaster2026
Woningvoorraad482CBS2025
Huishoudens480CBS2026
Inwoners1.200CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Westbroek en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Westbroek.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Westbroek
Kaart van de omgeving van de woonplaats Westbroek.
Afbeelding van de woonplaats Westbroek op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Westbroek binnen de gemeente De Bilt.

Bekijk de statistieken voor alle 41 gebieden binnen de gemeente De Bilt via de overzichtspagina van de gebieden in de De Bilt.

Overzicht gebieden Meer De Bilt
Over de woonplaats Westbroek

De woonplaats Westbroek ligt binnen de gemeente De Bilt.

Er zijn 554 adressen en 482 woningen in de woonplaats Westbroek. 81% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €659.000. Er wonen 1.200 inwoners in de woonplaats Westbroek, waarvan het grootste deel (25%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Westbroek telt 480 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 715 personenauto’s en 255 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Westbroek.

Woonplaats Westbroek heeft een totale oppervlakte van 1.237 hectare, waarvan 1.183 hectare land en 54 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 103 adressen per km2.

De data voor woonplaats Westbroek zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Westbroek:

De gegevens voor de woonplaats Westbroek zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Westbroek valt precies samen met de wijk Westbroek. De data voor de wijk Westbroek en voor woonplaats Westbroek zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Westbroek zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente De Bilt. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Westbroek.

Wonen in de woonplaats Westbroek

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Westbroek.

Kenmerken van de 482 woningen in de woonplaats Westbroek
Er zijn 482 woningen in de woonplaats Westbroek.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente De Bilt in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Westbroek was €659.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Westbroek.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Westbroek:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Westbroek% verschil
2025€659.0002,81%
2024€641.000-0,77%
2023€646.00020%
2022€539.0004,66%
2021€515.0004,89%
2020€491.0007,9%
2019€455.0005,3%
2018€432.0000,7%
2017€429.0004,38%
2016€411.000-0,48%
2015€413.000-3,95%
2014€430.000-6,1%
2013€458.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Westbroek is met €201.000 toegenomen van €458.000 in 2013 tot €659.000 in 2025 (dat is een stijging van 44%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.750 (3,27%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente De Bilt.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente De Bilt.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Westbroek is €659.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 482 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente De Bilt (geel), 5 woonplaatsen (groen), 10 wijken (oranje) en 24 buurten (blauw). De woonplaats Westbroek wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Westbroek: er zijn 206 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Westbroek.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Westbroek

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Westbroek, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente De Bilt.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Westbroek telt 1.200 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Westbroek. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Westbroek:

JaarAantal inwoners de woonplaats Westbroek% verschil
20261.2000,42%
20251.1950,84%
20241.1851,28%
20231.1700,0%
20221.1700,0%
20211.1702,18%
20201.145-1,29%
20191.160-2,11%
20181.185-5,2%
20171.2500,4%
20161.245-1,97%
20151.270-1,55%
20141.2904,03%
20131.240geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Westbroek is met 40 inwoners gedaald van 1.240 inwoners in 2013 tot 1.200 inwoners in 2026 (dat is een afname van 3,23%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -3 inwoners (-0,23%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente De Bilt.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Westbroek:

In 2013 waren er 1.240 inwoners in de woonplaats Westbroek. In 2014 is het aantal gestegen tot 1.290 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 50 (4,03%). Het aantal van 1.290 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2020 is het aantal gedaald tot 1.145 inwoners. Dit is een daling van 145 (-11%) ten opzichte van 2014, ten opzichte van het vorige jaar (2019) is het verschil -15 (-1,29%). Het aantal van 1.145 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de woonplaats Westbroek 1.200 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Westbroek
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Westbroek is 45 tot 65 jaar, met 25% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente De Bilt.

Burgerlijke staat in de woonplaats Westbroek
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Westbroek naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 480 huishoudens in de woonplaats Westbroek. Er waren 140 eenpersoonshuishoudens en 335 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Westbroek. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Westbroek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Westbroek per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Westbroek:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.0905060
20251.0905555
20241.0656060
20231.0605055
20221.07500
20211.0704852
20201.0604045
20191.0853639
20181.1053842
20171.1654045
20161.1604045
20151.1804347
20141.2004347
20131.1534245

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Westbroek als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 4,17% en herkomst uit landen buiten Europa: 5% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 3,39% en herkomst van buiten Europa: 3,63%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Westbroek is 96% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Westbroek: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Westbroek.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Westbroek. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Westbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Westbroek.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente De Bilt als geheel 30 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente De Bilt.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Westbroek genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Westbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Westbroek.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente De Bilt als geheel 37 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente De Bilt.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Westbroek

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Westbroek. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Westbroek
Woonplaats WestbroekGemeente De BiltProvincie Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties3722.330
Aantal kindplaatsen432.45371.868
Aantal vestigingen basisonderwijs119529
Aantal leerlingen basisonderwijs884.488123.057
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs03112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03.02078.604
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0063
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0038.608
Aantal opleidingen hoger onderwijs00271
Aantal studenten hoger onderwijs0082.588

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Westbroek. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Westbroek is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente De Bilt0,70,70,72,32,52,9
Wijk Westbroek0,70,80,84,54,56,9
Wijk Hollandsche Rading1,01,01,03,23,25,2
Wijk Maartensdijk0,60,70,61,01,04,6
Wijk Groenekan1,21,01,02,72,82,7
Wijk De Leijen1,21,21,21,01,21,0
Wijk Bilthoven Noord0,60,70,71,82,01,8
Wijk Bilthoven Zuid Oost0,80,70,72,02,32,0
Wijk Bilthoven Zuid West0,70,70,72,32,52,3
Wijk De Bilt West0,50,50,53,63,73,6
Wijk De Bilt Oost0,50,50,63,24,03,3
Woonplaats De Bilt0,50,50,53,43,83,5
Woonplaats Bilthoven0,80,80,81,82,11,8
Woonplaats Maartensdijk0,60,70,61,01,04,6
Woonplaats Groenekan1,21,01,02,72,82,7
Woonplaats Hollandsche Rading1,01,01,03,23,25,2
Woonplaats Westbroek0,70,80,84,54,56,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Westbroek in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente De Bilt (geel), 5 woonplaatsen (roze) en 10 wijken (groen). Woonplaats Westbroek wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Westbroek
In 2025 woonden er 230 leerlingen en studenten in de woonplaats Westbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Westbroek, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Westbroek.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er is één school in de woonplaats Westbroek in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Westbroek van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Westbroek:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001
20131001
20141001
20151001
20161001
20171001
20181001
20191001
20201001
20211001
20221001
20231001
20241001
20251001
20261001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Westbroek

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Westbroek, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (255 totaal)
In de woonplaats Westbroek zijn in totaal 255 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Westbroek (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Westbroek voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Westbroek is €35.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Westbroek.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Westbroek is €35.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €44.800. Woonplaats Westbroek telt 900 inkomensontvangers op 1.200 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de woonplaats Westbroek heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente De Bilt
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Utrecht, de gemeente De Bilt en elke woonplaats in de gemeente De Bilt (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Westbroek is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Westbroek

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Westbroek.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Westbroek
Er zijn 57 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Westbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Westbroek op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 57 elektrische auto’s in de woonplaats Westbroek. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Westbroek die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Westbroek. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 765 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Westbroek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Westbroek geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.423 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Westbroek (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 748 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Westbroek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Westbroek geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 5 verkeersongevallen in de woonplaats Westbroek in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Westbroek. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Westbroek plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal5
Materiële schade4
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Westbroek vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Westbroek

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Westbroek op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 15 misdrijven in de woonplaats Westbroek geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Westbroek, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Westbroek zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 333 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 28 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Westbroek 15 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Westbroek in 2025 zijn Diefstal/inbraak woning (4 delicten) en Ongevallen (weg) (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 8 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de woonplaats Westbroek.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Westbroek geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Westbroek per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Westbroek over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente De Bilt.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Westbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Westbroek.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Westbroek. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Westbroek

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Westbroek.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis Westbroek
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis Westbroek bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 11 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Westbroek stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis Westbroek is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis Westbroek was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Westbroek.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 39 stembureaus in de gemeente De Bilt en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente De Bilt. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente De Bilt.

Stembureaus De Bilt
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Westbroek

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Westbroek.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Westbroek telt in totaal 554 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 54% van de adressen in woonplaats Westbroek ligt binnen de bebouwde kom en 46% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen De Bilt
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Westbroek zijn er 487 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Westbroek.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 104 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de woonplaats Westbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Westbroek. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Westbroek voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Westbroek voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Westbroek
Bevolking539101
Adressen2.093103
Autos27560

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Westbroek ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Westbroek is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Westbroek tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Westbroek tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt4,0
Restaurant4,2
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs4,5
Bibliotheek4,8
Treinstation6,5
Sportterrein1,0
Bioscoop8,7
Museum3,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Westbroek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Westbroek.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Westbroek:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.1202.950
Tussenwoning8302.730
Hoekwoning1.0302.830
Twee-onder-één-kap woning1.2003.310
Vrijstaande woning1.5704.170
Koopwoning1.3303.660
Huurwoning1.0002.700

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Westbroek zijn G (149 adressen) en C (107 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Westbroek. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Westbroek: 149 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente De Bilt bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Westbroek met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Westbroek voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal255Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij30Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening70Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg35Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij12%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie16%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening27%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg14%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,8%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Westbroek, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.200Aantal2026
Mannen625Aantal2026
Vrouwen575Aantal2026
0 tot 15 jaar230Aantal2026
15 tot 25 jaar140Aantal2026
25 tot 45 jaar265Aantal2026
45 tot 65 jaar305Aantal2026
65 jaar of ouder260Aantal2026
Ongehuwd555Aantal2026
Gehuwd540Aantal2026
Gescheiden60Aantal2026
Verweduwd50Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden4,98%Percentage2026
% Verweduwd4,15%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO110Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau250Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau350Aantal2024
Hoger opleidingsniveau290Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau39%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura45Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten30Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners25Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid101Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.490Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.480Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom43%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.230Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen85%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.200Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.570Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel77Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel253Aantal2026
Adressen met definitief energielabel224Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++6Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A47Aantal2026
Energielabels B63Aantal2026
Energielabels C107Aantal2026
Energielabels D35Aantal2026
Energielabels E21Aantal2026
Energielabels F43Aantal2026
Energielabels G149Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Westbroek. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens480Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens140Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens340Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen145Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen190Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens71%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking690Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers70%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie51%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie19%Percentage2024
% Zelfstandigen30%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners759Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€44.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Personen in armoede0,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€50.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen21%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen37%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€562.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW210Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Westbroek. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.090Aantal2026
Herkomst buiten Nederland110Aantal2026
Herkomst Europa50Aantal2026
Herkomst buiten Europa60Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9,2%Percentage2026
% Herkomst Europa4,17%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.090Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland60Aantal2026
Geboren in Nederland1.150Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland50Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,08%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,92%Percentage2026
% Geboren in Nederland96%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,08%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,08%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,17%Percentage2026
Autochtoon1.075Aantal2022
Westers55Aantal2022
Niet-westers40Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko10Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Westbroek. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven15Aantal2025
Diefstal10Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Westbroek, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km9,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km12Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km32Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km6,9Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km28Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km70Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand6,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8,6Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,3Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km6,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km22Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km4,4Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km26Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km52Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Westbroek. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2939Code2026
RegionaamWestbroekNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal1.237Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.183Aantal hectaren2026
Oppervlakte water54Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid103Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal554Aantal2026
Adressen met postcode554Aantal2026
Adressen met woonfunctie487Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie9Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie18Aantal2026
Adressen met industriefunctie56Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie6Aantal2026
Adressen met logiesfunctie11Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie25Aantal2026
Verblijfsobjecten554Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres522Aantal2026
Adressen met pand554Aantal2026
Percelen met adres464Aantal2026
Adressen met perceel554Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom301Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom253Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom264Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom223Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900110Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192573Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195054Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197089Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198074Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199049Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200058Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201012Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202020Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later11Aantal2026
Postcodegebied3615AA-3615CHNaam2026
Meest voorkomende postcode3615Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Westbroek.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal5Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Westbroek zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal715Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine520Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof190Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,54Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte60Aantal2025
Motorfietsen85Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Westbroek. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad482Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners403Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen2Aantal2025
Niet-woningvoorraad61Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€659.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen434Aantal2025
Meergezinswoningen48Aantal2025
Koopwoningen390Aantal2025
Huurwoningen92Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties48Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders44Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond439Aantal2025
Onbewoond43Aantal2025
% Koopwoningen81%Percentage2025
% Huurwoningen19%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties10%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen90%Percentage2025
% Meergezinswoningen10%Percentage2025
% Bewoond91%Percentage2025
% Onbewoond9%Percentage2025
Appartementen43Aantal2026
Tussenwoningen69Aantal2026
Hoekwoningen61Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen108Aantal2026
Vrijstaande woningen206Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen9%Percentage2026
% Tussenwoningen14%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen22%Percentage2026
% Vrijstaande woningen42%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945209Aantal2026
Woningen 1945 tot 196555Aantal2026
Woningen 1965 tot 197532Aantal2026
Woningen 1975 tot 198565Aantal2026
Woningen 1985 tot 199540Aantal2026
Woningen 1995 tot 200555Aantal2026
Woningen 2005 tot 201512Aantal2026
Woningen 2015 tot 202518Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194543%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196511%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19757%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198513%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19958%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Westbroek komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente De Bilt. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Westbroek.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente De Bilt.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente De Bilt. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron