Statistieken buurt Binnenstad-Grave

Statistieken buurt Binnenstad-Grave

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Binnenstad-Grave in de gemeente Land van Cuijk Vlag van de gemeente Land van Cuijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Binnenstad-Grave in de gemeente Land van Cuijk Vlag van de gemeente Land van Cuijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Binnenstad-Grave.Bekijk kaart
Buurt Binnenstad-Grave in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Binnenstad-Grave.

Kerncijfers van de buurt Binnenstad-Grave
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Binnenstad-Grave.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Binnenstad-Grave.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.276Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.143Kadaster2026
Panden met adres659Kadaster2026
Percelen met adres642Kadaster2026
Woningvoorraad1.065CBS2025
Huishoudens985CBS2026
Inwoners1.825CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Binnenstad-Grave en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Binnenstad-Grave.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Binnenstad-Grave
Kaart van de omgeving van de buurt Binnenstad-Grave.
Afbeelding van de buurt Binnenstad-Grave op de kaart.

Kaart van de wijk Grave met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Industrieterrein Wisseveld, 2: Mars, 3: Binnenstad-Grave, 4: Bikkelkamp, 5: Zittert, 6: Esterveld, 7: De Stoof.

Bekijk de statistieken voor alle 169 gebieden binnen de gemeente Land van Cuijk via de overzichtspagina van de gebieden in de Land van Cuijk.

Overzicht gebieden Meer Land van Cuijk
Over de buurt Binnenstad-Grave

De buurt Binnenstad-Grave ligt binnen de wijk Grave in de gemeente Land van Cuijk. Het Vestingpark de Kat ligt binnen de buurt Binnenstad-Grave. De meest voorkomende postcode in de buurt Binnenstad-Grave is postcode 5361.

Er zijn 1.342 adressen en 1.065 woningen in de buurt Binnenstad-Grave in de gemeente Land van Cuijk. 53% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €339.000. Er wonen 1.825 inwoners in de buurt Binnenstad-Grave, waarvan de grootste groep (39%) 65 jaar of ouder is. Buurt Binnenstad-Grave telt 985 huishoudens van gemiddeld 1,7 personen. Verder zijn er 940 personenauto’s en 315 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Binnenstad-Grave.

Buurt Binnenstad-Grave heeft een totale oppervlakte van 62 hectare, waarvan 51 hectare land en 11 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 888 adressen per km2.

Meer over de buurt Binnenstad-Grave:

De gemeente Land van Cuijk (gemeentecode GM1982) is in 2022 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Boxmeer, Cuijk, Grave, Mill en Sint Hubert en Sint Anthonis. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Land van Cuijk overgegaan. De gegevens van de buurt Binnenstad-Grave voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Land van Cuijk.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Binnenstad-Grave.

Wonen in de buurt Binnenstad-Grave

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Binnenstad-Grave.

Kenmerken van de 1.065 woningen in de buurt Binnenstad-Grave
Er zijn 1.065 woningen in de buurt Binnenstad-Grave.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Land van Cuijk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Binnenstad-Grave was €339.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Binnenstad-Grave.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Binnenstad-Grave:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Binnenstad-Grave% verschil
2025€339.0003,99%
2024€326.0009,4%
2023€298.00016%
2022€258.00011%
2021€233.00010%
2020€211.0006,6%
2019€198.0009,1%
2018€181.50114%
2017€159.3080,63%
2016€158.308-1,68%
2015€161.020-17%
2014€195.000-4,88%
2013€205.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Binnenstad-Grave is met €134.000 gestegen van €205.000 in 2013 tot €339.000 in 2025 (dat is een stijging van 65%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.167 (4,69%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Land van Cuijk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Binnenstad-Grave is €339.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 39% en er zijn 1.065 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Land van Cuijk (geel), 34 woonplaatsen (groen), wijk Grave (oranje) en 6 buurten (blauw). De buurt Binnenstad-Grave wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Binnenstad-Grave: er zijn 668 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Binnenstad-Grave.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Binnenstad-Grave

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Binnenstad-Grave, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Land van Cuijk.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Binnenstad-Grave telt 1.825 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Binnenstad-Grave. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Binnenstad-Grave:

JaarAantal inwoners de buurt Binnenstad-Grave% verschil
20261.8253,11%
20251.7702,61%
20241.7250,29%
20231.7208,2%
20221.590-0,13%
20211.592-0,5%
20201.6000,95%
20191.5851,08%
20181.5680,0%
20171.568-0,32%
20161.573-0,32%
20151.5782,47%
20141.5407,4%
20131.434geen data

Het aantal inwoners in de buurt Binnenstad-Grave is met 391 inwoners gestegen van 1.434 inwoners in 2013 tot 1.825 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote toename van 27%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 30 inwoners (1,91%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Land van Cuijk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Binnenstad-Grave:

In 2013 telde de buurt Binnenstad-Grave 1.434 inwoners. Het aantal van 1.434 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.825 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 391 (27%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 55 (3,11%). Het aantal van 1.825 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Binnenstad-Grave
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Binnenstad-Grave is 65 jaar of ouder, met 39% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Land van Cuijk.

Burgerlijke staat in de buurt Binnenstad-Grave
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Binnenstad-Grave naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 985 huishoudens in de buurt Binnenstad-Grave. Er waren 500 eenpersoonshuishoudens en 485 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Binnenstad-Grave. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Binnenstad-Grave.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Binnenstad-Grave per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Binnenstad-Grave:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.545125155
20251.495120160
20241.460105155
20231.465105140
20221.37500
20211.37693123
20201.38990120
20191.38984111
20181.37284111
20171.37781109
20161.39875101
20151.39380106
20141.35280108
20131.2657094

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Binnenstad-Grave als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europese landen: 6,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 8,5% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europa: 4,9% en herkomst van buiten Europa: 6,6%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Binnenstad-Grave is 92% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Binnenstad-Grave: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Binnenstad-Grave.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Binnenstad-Grave.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Land van Cuijk als geheel 82 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Land van Cuijk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Binnenstad-Grave genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Binnenstad-Grave.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Binnenstad-Grave.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Land van Cuijk als geheel 80 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Land van Cuijk.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Binnenstad-Grave

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Binnenstad-Grave. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Binnenstad-Grave
Buurt Binnenstad-GraveWijk GraveGemeente Land van Cuijk
Aantal kinderopvanglocaties49167
Aantal kindplaatsen1252853.866
Aantal vestigingen basisonderwijs3446
Aantal leerlingen basisonderwijs3846316.763
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs018
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05684.726
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs005
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.247

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Binnenstad-Grave. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Binnenstad-Grave is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Land van Cuijk0,91,00,83,13,14,1
Wijk Grave0,70,80,51,11,11,1
Buurt Binnenstad-Grave0,51,00,81,31,31,3
Buurt Mars0,80,80,31,61,61,6
Buurt Bikkelkamp0,40,40,31,11,11,1
Buurt Esterveld0,90,90,51,01,01,0
Buurt Zittert0,60,60,71,01,01,0
Buurt De Stoof1,01,00,30,40,40,4
Buurt Industrieterrein Wisseveld0,51,31,01,81,81,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Binnenstad-Grave in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Land van Cuijk (geel), wijk Grave (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Binnenstad-Grave wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Binnenstad-Grave
In 2025 woonden er 190 leerlingen en studenten in de buurt Binnenstad-Grave.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Binnenstad-Grave, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Binnenstad-Grave.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Binnenstad-Grave.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Binnenstad-Grave. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Binnenstad-Grave

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Binnenstad-Grave, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (315 totaal)
In de buurt Binnenstad-Grave zijn in totaal 315 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Binnenstad-Grave (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Binnenstad-Grave voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Binnenstad-Grave is €35.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Binnenstad-Grave.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Binnenstad-Grave is €35.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.900. Buurt Binnenstad-Grave telt 1.400 inkomensontvangers op 1.825 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Binnenstad-Grave heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Land van Cuijk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Grave (buurt Binnenstad-Grave is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Grave is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Binnenstad-Grave ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Binnenstad-Grave per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Binnenstad-Grave geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Binnenstad-Grave. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Binnenstad-Grave is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Binnenstad-Grave met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Binnenstad-Grave.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Binnenstad-Grave

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Binnenstad-Grave.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Binnenstad-Grave
Er zijn 65 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Binnenstad-Grave.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Binnenstad-Grave op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 65 elektrische auto’s in de buurt Binnenstad-Grave. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Binnenstad-Grave die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Binnenstad-Grave. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.468 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Binnenstad-Grave in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Binnenstad-Grave geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.940 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Binnenstad-Grave (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.494 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Binnenstad-Grave in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Binnenstad-Grave geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 7 verkeersongevallen in de buurt Binnenstad-Grave in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Binnenstad-Grave. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Binnenstad-Grave plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal7
Materiële schade3
Letselschade4
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Binnenstad-Grave vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Binnenstad-Grave

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Binnenstad-Grave op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 106 misdrijven in de buurt Binnenstad-Grave geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Binnenstad-Grave, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Binnenstad-Grave zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.733 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Binnenstad-Grave 106 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Binnenstad-Grave in 2025 zijn Ongevallen (weg) (19 delicten) en Overige vermogensdelicten (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Binnenstad-Grave.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 12 misdrijven in de buurt Binnenstad-Grave geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Binnenstad-Grave per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Binnenstad-Grave over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Land van Cuijk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 27 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Binnenstad-Grave.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Binnenstad-Grave.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Binnenstad-Grave. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Binnenstad-Grave

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Binnenstad-Grave.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Bibliotheek Grave
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Bibliotheek Grave bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Binnenstad-Grave stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Bibliotheek Grave is uitgebracht. Stembureau Bibliotheek Grave was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Binnenstad-Grave.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 98 stembureaus in de gemeente Land van Cuijk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Land van Cuijk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Land van Cuijk.

Stembureaus Land van Cuijk
Adressen en leefomgeving in de buurt Binnenstad-Grave

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Binnenstad-Grave.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Binnenstad-Grave telt in totaal 1.342 adressen, met 1.341 verblijfsobjecten en 1 ligplaats (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in buurt Binnenstad-Grave liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Land van Cuijk
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Binnenstad-Grave zijn er 1.143 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Binnenstad-Grave.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 196 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Binnenstad-Grave.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Binnenstad-Grave. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Binnenstad-Grave voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Binnenstad-Grave voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Binnenstad-Grave
Bevolking5393.578
Adressen2.093888
Autos2751.843

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Binnenstad-Grave ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Binnenstad-Grave is 1,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Binnenstad-Grave tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Binnenstad-Grave tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,6
Supermarkt0,3
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs1,3
Bibliotheek0,4
Treinstation7,7
Sportterrein0,8
Bioscoop7,5
Museum0,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Binnenstad-Grave.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Binnenstad-Grave.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Binnenstad-Grave:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5801.850
Tussenwoning9202.560
Hoekwoning9202.980
Twee-onder-één-kap woning1.1303.140
Vrijstaande woning1.6505.180
Koopwoning9102.720
Huurwoning5601.760

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Binnenstad-Grave zijn A (289 adressen) en C (189 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Binnenstad-Grave. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Binnenstad-Grave: 289 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Land van Cuijk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Binnenstad-Grave
Tabel met 1.345 adressen in de buurt Binnenstad-Grave.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Binnenstad-Grave. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Land van Cuijk.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Achter de Kerk1 t/m 235361EZGrave15
Achter de Marstal2 t/m 185361HEGrave9
Agter het Stadhuis--Grave0
Arnoud van Gelderweg1 t/m 815361CT t/m 5361CVGrave38
Bagijnenstraat1 t/m 265361EMGrave21
Baronesstraat1 t/m 685361EDGrave50
Bijl1 t/m 25361GLGrave2
Binnenhof2 t/m 205361GZGrave13
Bomvrije1 t/m 55361HLGrave6
Boreel de Mauregnaultstraat1 t/m 265361HGGrave24
Botermarkt1 t/m 65361HC t/m 5361HDGrave4
Brugstraat1 t/m 215361GTGrave26
Cloveniersgang--Grave0
Courtine1 t/m 25-Grave22
De Loswal--Grave0
De Pauselijke Staten1 t/m 225361EAGrave22
De Reed van Batavia2 t/m 105361HNGrave5
G.W. Lovendaalsingel1 t/m 685361BLGrave20
Gasthuishoeve1 t/m 75361HR t/m 5361HTGrave7
Gasthuisstraat1 t/m 625361HHGrave45
Goudsmedenpad1 t/m 75361HPGrave4
Hamstraat1 t/m 355361HA t/m 5361HBGrave50
Handelstraat1 t/m 375361EBGrave20
Havenstraat1 t/m 685361EKGrave36
Henri Dunantsingel--Grave0
Het Kasteeltje1 t/m 35361GXGrave4
Hofplein2 t/m 305361EXGrave17
Hoofdwagt1 t/m 125361EWGrave8
Hoofschestraat2 t/m 555361ET t/m 5361EVGrave60
Industriestraat1 t/m 175361DZGrave9
Infirmerie1 t/m 595361ELGrave53
Jan van Cuykdijk1 t/m 25361HMGrave2
Kazerneplein75361GDGrave1
Klinkerstraat1 t/m 355361GV t/m 5361GWGrave50
Koninginnedijk2 t/m 3085361CR t/m 5361CWGrave116
Korte Rogstraat2 t/m 85361GJGrave7
Lazewiel--Grave0
Lomberdstraat3 t/m 125361GP t/m 5361GRGrave7
Lunette1 t/m 495361ENGrave26
Maaskade1 t/m 285361GBGrave20
Maasstraat2 t/m 295361GE t/m 5361GGGrave32
Markt1 t/m 185361GHGrave13
Oliestraat1 t/m 1335361GK t/m 5361GNGrave96
Oranje-Bastion1 t/m 485361EG t/m 5361EHGrave41
Papengang2 t/m 175361HA t/m 5361HBGrave8
Pater van den Elsenstraat1 t/m 475361ECGrave38
Poternen1 t/m 395361ESGrave20
Prinsenstal2 t/m 485361GKGrave24
Ravelijn2 t/m 265361EJGrave13
Rogstraat2 t/m 505361GP t/m 5361GRGrave59
Ruyterstraat1 t/m 395361GCGrave33
Scheerestraat2 t/m 275361GSGrave19
St.Elisabethstraat1 t/m 395361HJ t/m 5361HKGrave33
St.Henricusweg1 t/m 515361EEGrave26
St.Jorisstraat1 t/m 325361HC t/m 5361HDGrave29
Torenplein1 t/m 105361ET t/m 5361EVGrave7
Touwslagerserf2 t/m 65361GAGrave3
Trompetterstraat1 t/m 525361EP t/m 5361ERGrave30
Visschersstraat1 t/m 25361WZGrave2
Weversgang--Grave0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 60 openbare ruimtes en 1.345 adressen in de buurt Binnenstad-Grave. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Land van Cuijk
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Binnenstad-Grave. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Binnenstad-Grave ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek53611279
WoonkernGrave1344
WoonplaatsGrave1351
WijkGrave1351
GemeenteLand van Cuijk1351
ProvincieNoord-Brabant1351
WaterschapWaterschap Aa en Maas1351
LandNederland1351

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Binnenstad-Grave ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Binnenstad-Grave dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Binnenstad-Grave ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Binnenstad-Grave en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Binnenstad-Grave?
De gemiddelde score voor de buurt Binnenstad-Grave is 8,8.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Binnenstad-Grave, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Binnenstad-Grave die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Binnenstad-Grave hebben gegeven. Deze score is op basis van 3 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Binnenstad-Grave met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Binnenstad-Grave voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal315Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca80Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening75Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg50Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten40Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca25%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,76%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening24%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten13%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Binnenstad-Grave, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.825Aantal2026
Mannen860Aantal2026
Vrouwen965Aantal2026
0 tot 15 jaar140Aantal2026
15 tot 25 jaar145Aantal2026
25 tot 45 jaar380Aantal2026
45 tot 65 jaar450Aantal2026
65 jaar of ouder715Aantal2026
Ongehuwd735Aantal2026
Gehuwd645Aantal2026
Gescheiden200Aantal2026
Verweduwd245Aantal2026
% Mannen47%Percentage2026
% Vrouwen53%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar7,7%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar7,9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder39%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2026
% Gehuwd35%Percentage2026
% Gescheiden11%Percentage2026
% Verweduwd13%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes40Aantal2025
Sterfte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO70Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau240Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau590Aantal2024
Hoger opleidingsniveau390Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau48%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau32%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura20Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,7%Percentage2024
Wmo cliënten240Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners139Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.578Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.290Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning430Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom19%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.180Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.720Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning720Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming15%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen21%Percentage2024
% Aardgaswoningen75%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement580Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.650Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning560Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel244Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel282Aantal2026
Adressen met definitief energielabel816Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++91Aantal2026
Energielabels A++74Aantal2026
Energielabels A+35Aantal2026
Energielabels A289Aantal2026
Energielabels B127Aantal2026
Energielabels C189Aantal2026
Energielabels D74Aantal2026
Energielabels E40Aantal2026
Energielabels F66Aantal2026
Energielabels G113Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Binnenstad-Grave. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht54%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn41%Percentage2024
Wekelijks sporten53%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk35%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Binnenstad-Grave. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam27%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen12%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving91%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving86%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten57%Percentage2024
Vrijwilligerswerk26%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Binnenstad-Grave. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen39%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt35%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht55%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen17%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen12%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid38%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid30%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Binnenstad-Grave. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens985Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens500Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens485Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen315Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen170Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens51%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens49%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen17%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking860Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers1.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners812Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.900Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede2,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen46%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum10%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€144.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO70Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW650Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW37%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Binnenstad-Grave. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.545Aantal2026
Herkomst buiten Nederland280Aantal2026
Herkomst Europa125Aantal2026
Herkomst buiten Europa155Aantal2026
% Herkomst Nederland85%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland15%Percentage2026
% Herkomst Europa6,8%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa8,5%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.545Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa65Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa75Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland140Aantal2026
Geboren in Nederland1.685Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa60Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren buiten Nederland140Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland85%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,56%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,11%Percentage2026
% Geboren in Nederland92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,29%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,38%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland7,7%Percentage2026
Autochtoon1.375Aantal2022
Westers145Aantal2022
Niet-westers70Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers55Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Binnenstad-Grave. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven106Aantal2025
Diefstal47Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven11Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen24Aantal2025
Vernieling10Aantal2025
Overige misdrijven9Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners60Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Binnenstad-Grave, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km8,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km6,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km9,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km51Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km6,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,22Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,22Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,73Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,73Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,83Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,82Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,82Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,45Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,93Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand6,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,37Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand9,8Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km7,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km32Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Binnenstad-Grave. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19820201Code2026
RegionaamBinnenstad-GraveNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19820201Code2026
Oppervlakte totaal62Aantal hectaren2026
Oppervlakte land51Aantal hectaren2026
Oppervlakte water11Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid888Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.342Aantal2026
Adressen met postcode1.276Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.143Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie42Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie13Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie24Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie88Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie66Aantal2026
Verblijfsobjecten1.341Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres659Aantal2026
Adressen met pand1.336Aantal2026
Percelen met adres642Aantal2026
Adressen met perceel1.342Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.341Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.143Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 1700113Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900156Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192549Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195078Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970269Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980148Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199029Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200050Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201074Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020249Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later121Aantal2026
Postcodegebied5361BL-5361WZNaam2026
Meest voorkomende postcode5361Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Binnenstad-Grave.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal7Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade4Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Binnenstad-Grave zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal940Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine725Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof215Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,97Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.843Aantal2025
Motorfietsen35Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Binnenstad-Grave. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.065Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners602Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen42Aantal2025
Niet-woningvoorraad193Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€339.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen437Aantal2025
Meergezinswoningen628Aantal2025
Koopwoningen564Aantal2025
Huurwoningen501Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties330Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders171Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.001Aantal2025
Onbewoond64Aantal2025
% Koopwoningen53%Percentage2025
% Huurwoningen47%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties31%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders16%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen41%Percentage2025
% Meergezinswoningen59%Percentage2025
% Bewoond94%Percentage2025
% Onbewoond6%Percentage2025
Appartementen668Aantal2026
Tussenwoningen297Aantal2026
Hoekwoningen102Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen45Aantal2026
Vrijstaande woningen31Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen58%Percentage2026
% Tussenwoningen26%Percentage2026
% Hoekwoningen9%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen4,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen3,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945303Aantal2026
Woningen 1945 tot 196583Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975179Aantal2026
Woningen 1975 tot 198594Aantal2026
Woningen 1985 tot 199522Aantal2026
Woningen 1995 tot 200583Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015225Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025127Aantal2026
Woningen 2025 en later22Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend5Aantal2026
% Woningen voor 194527%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19657%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197516%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19952,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201520%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202511%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Binnenstad-Grave komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Land van Cuijk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Binnenstad-Grave: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Verweduwd13%4,78%8,6%2,42%3,57
2% Personen per soort uitkering - AOW37%20%16%6%2,63
3% 65 jaar of ouder39%21%18%7,7%2,33
4Wmo cliënten per 1.000 inwoners1397267292,29
5% Woningen 2005 tot 201520%8%12%7%1,71

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Land van Cuijk.

RegioSoort regio% Verweduwd% Personen per soort uitkering - AOW% 65 jaar of ouderWmo cliënten per 1.000 inwoners% Woningen 2005 tot 2015
Binnenstad-GraveBuurt13%37%39%13920%
NederlandLand4,78%20%21%728%
Land van CuijkGemeente5,6%22%25%667%
MarsBuurt4,64%19%22%570,0%
BikkelkampBuurt6,7%24%27%12613%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Land van Cuijk.

Top 5 kenmerken buurt Binnenstad-Grave:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Binnenstad-Grave. Op deze onderwerpen verschilt buurt Binnenstad-Grave relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Binnenstad-Grave, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Binnenstad-Grave met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Binnenstad-Grave, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Binnenstad-Grave staan in de uitgebreide download voor Land van Cuijk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Binnenstad-Grave.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Land van Cuijk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Land van Cuijk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Binnenstad-Grave met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron