Statistieken buurt Broeckland

Statistieken buurt Broeckland

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Broeckland in de gemeente Stichtse Vecht Vlag van de gemeente Stichtse Vecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Broeckland in de gemeente Stichtse Vecht Vlag van de gemeente Stichtse Vecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Broeckland.Bekijk kaart
Buurt Broeckland in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Broeckland.

Kerncijfers van de buurt Broeckland
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Broeckland.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Broeckland.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode799Kadaster2026
Adressen met woonfunctie797Kadaster2026
Panden met adres758Kadaster2026
Percelen met adres667Kadaster2026
Woningvoorraad797CBS2025
Huishoudens810CBS2026
Inwoners1.990CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Broeckland en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Broeckland.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Broeckland
Kaart van de omgeving van de buurt Broeckland.
Afbeelding van de buurt Broeckland op de kaart.

Kaart van de wijk 02 Breukelen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Kanaalzone Noord Breukelen, 2: Breukelen Noord, 3: Scheendijk, 4: Polder Breukelerwaard, 5: Polder Klein Oud Aa, 6: Kievitsbuurt, 7: Breukelen Midden, 8: Polder Breukelen Proosdij, 9: Corridor, 10: Rode Dorp ...Toon meer...Kaart van de wijk 02 Breukelen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Kanaalzone Noord Breukelen, 2: Breukelen Noord, 3: Scheendijk, 4: Polder Breukelerwaard, 5: Polder Klein Oud Aa, 6: Kievitsbuurt, 7: Breukelen Midden, 8: Polder Breukelen Proosdij, 9: Corridor, 10: Rode Dorp, 11: Breukelen Zuid, 12: Broeckland, 13: Landgoed Nijenrode, 14: Kanaalzone Zuid Breukelen, 15: Polder Nijenrode, 16: Polder Kortrijk....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 121 gebieden binnen de gemeente Stichtse Vecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Stichtse Vecht.

Overzicht gebieden Meer Stichtse Vecht
Over de buurt Broeckland

De buurt Broeckland ligt binnen de wijk Breukelen in de gemeente Stichtse Vecht. De meest voorkomende postcode in de buurt Broeckland is postcode 3621.

Er zijn 802 adressen en 797 woningen in de buurt Broeckland in de gemeente Stichtse Vecht. 80% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €589.000. Er wonen 1.990 inwoners in de buurt Broeckland. De meeste inwoners (33%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Broeckland telt 810 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 995 personenauto’s en 230 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Broeckland.

Buurt Broeckland heeft een oppervlakte van 35 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 828 adressen per km2.

Meer over de buurt Broeckland:

De gemeente Stichtse Vecht (gemeentecode GM1904) is in 2011 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Breukelen, Loenen en Maarssen. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Stichtse Vecht overgegaan. De gegevens van de buurt Broeckland voor de jaren 2013 tot en met 2014 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Stichtse Vecht.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Broeckland.

Wonen in de buurt Broeckland

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Broeckland.

Kenmerken van de 797 woningen in de buurt Broeckland
Er zijn 797 woningen in de buurt Broeckland.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Stichtse Vecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Broeckland was €589.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Broeckland.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Broeckland:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Broeckland% verschil
2025€589.0009,3%
2024€539.0001,89%
2023€529.00012%
2022€471.0006,8%
2021€441.0003,76%
2020€425.0007,3%
2019€396.0007,6%
2018€368.00012%
2017€329.0000,0%
2016€329.0000,92%
2015€326.000-4,4%
2014€341.000-7,1%
2013€367.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Broeckland is met €222.000 gegroeid van €367.000 in 2013 tot €589.000 in 2025 (dat is een stijging van 60%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.500 (4,19%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Stichtse Vecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Broeckland is €589.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 797 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Stichtse Vecht (geel), 11 woonplaatsen (groen), wijk 02 Breukelen (oranje) en 13 buurten (blauw). De buurt Broeckland wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Broeckland: er zijn 498 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Broeckland.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Broeckland

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Broeckland, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Stichtse Vecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Broeckland telt 1.990 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Broeckland. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Broeckland:

JaarAantal inwoners de buurt Broeckland% verschil
20261.9900,0%
20251.9901,27%
20241.965-2,48%
20232.015-0,49%
20222.025-1,22%
20212.050-1,44%
20202.080-3,03%
20192.145-0,69%
20182.160-1,37%
20172.190-0,45%
20162.200-0,68%
20152.215-2,21%
20142.2650,22%
20132.260geen data

De bevolking van de buurt Broeckland is met 270 personen gedaald van 2.260 personen in 2013 tot 1.990 personen in 2026 (dat is een grote afname van 12%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -21 personen (-0,97%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers dalen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Stichtse Vecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Broeckland:

In 2013 waren er 2.260 inwoners in de buurt Broeckland. In 2014 is het aantal gestegen tot 2.265 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 5 (0,22%). Het aantal van 2.265 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 is het aantal gedaald tot 1.965 personen. Dit is een daling van 300 (-13%) ten opzichte van 2014, ten opzichte van het vorige jaar (2023) is het verschil -50 (-2,48%). Het aantal van 1.965 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 1.990 inwoners in de buurt Broeckland.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Broeckland
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Broeckland is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Stichtse Vecht.

Burgerlijke staat in de buurt Broeckland
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Broeckland naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 810 huishoudens in de buurt Broeckland. Er waren 170 eenpersoonshuishoudens en 630 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Broeckland. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Broeckland.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Broeckland per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Broeckland:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.620115260
20251.620110255
20241.625110230
20231.665125230
20221.71500
20211.750106194
20201.790102188
20191.860100185
20181.875100185
20171.905100185
20161.92597178
20151.94595175
20141.99396176
20131.98995176

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Broeckland als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europese landen: 5,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 13% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europa: 4,2% en herkomst van buiten Europa: 7,8%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Broeckland is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Broeckland: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Broeckland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Broeckland.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Stichtse Vecht als geheel 52 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Stichtse Vecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Broeckland genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Broeckland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Broeckland.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Stichtse Vecht als geheel 53 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Stichtse Vecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Broeckland

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Broeckland. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Broeckland
Buurt BroecklandWijk 02 BreukelenGemeente Stichtse Vecht
Aantal kinderopvanglocaties016110
Aantal kindplaatsen05423.412
Aantal vestigingen basisonderwijs0326
Aantal leerlingen basisonderwijs06425.348
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs025
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.4083.251

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Broeckland. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Broeckland is 1,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Stichtse Vecht0,80,80,93,03,13,4
Wijk 02 Breukelen0,90,80,91,01,31,4
Buurt Polder Kortrijk3,13,53,53,63,64,7
Buurt Polder Breukelen Proosdij1,71,71,72,22,22,5
Buurt Polder Klein Oud Aa3,73,72,23,33,34,5
Kievitsbuurt2,62,62,63,03,03,3
Buurt Polder Breukelerwaard3,23,22,72,72,73,9
Buurt Polder Nijenrode2,32,32,32,82,83,5
Buurt Breukelen Noord0,60,50,50,71,50,7
Buurt Corridor2,22,22,21,81,83,0
Buurt Landgoed Nijenrode2,00,72,01,81,82,6
Buurt Scheendijk2,32,32,32,72,72,9
Buurt Broeckland1,30,61,31,31,32,0
Buurt Breukelen Zuid0,70,70,70,40,41,4
Buurt Breukelen Midden0,30,30,30,50,60,7
Buurt Rode Dorp1,91,91,91,41,42,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Broeckland in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Stichtse Vecht (geel), wijk 02 Breukelen (groen) en 13 buurten (blauw). Buurt Broeckland wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Broeckland
In 2025 woonden er 400 leerlingen en studenten in de buurt Broeckland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Broeckland, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Broeckland.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Broeckland.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Broeckland. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Broeckland

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Broeckland, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (230 totaal)
In de buurt Broeckland zijn in totaal 230 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 230 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 235 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Broeckland (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Broeckland voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Broeckland is €42.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Broeckland.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Broeckland is €42.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €51.100. Buurt Broeckland telt 1.700 inkomensontvangers op 1.990 inwoners totaal.

1% van de huishoudens in de buurt Broeckland heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Stichtse Vecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Breukelen (buurt Broeckland is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Breukelen is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Broeckland ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Broeckland per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Broeckland geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Broeckland. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Broeckland is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Broeckland met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Broeckland.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Broeckland

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Broeckland.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Broeckland
Er zijn 85 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Broeckland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Broeckland op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 85 elektrische auto’s in de buurt Broeckland. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Broeckland die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Broeckland. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 637 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Broeckland in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Broeckland geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.036 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Broeckland (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 777 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Broeckland in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Broeckland geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt Broeckland in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Broeckland. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Broeckland plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Broeckland vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Broeckland

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Broeckland op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 18 misdrijven in de buurt Broeckland geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Broeckland, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Broeckland zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 605 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Broeckland 18 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Broeckland in 2025 zijn Horizontale fraude (6 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Broeckland.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Broeckland geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Broeckland per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Broeckland over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Stichtse Vecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 3,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Broeckland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Broeckland.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Broeckland. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Broeckland

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Broeckland.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Stinzenhal in Breukelen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Stinzenhal in Breukelen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 11 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Stinzenhal in Breukelen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Stinzenhal in Breukelen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Broeckland. Stembureau Stinzenhal in Breukelen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Broeckland ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 59 stembureaus in de gemeente Stichtse Vecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Stichtse Vecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Stichtse Vecht.

Stembureaus Stichtse Vecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Broeckland

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Broeckland.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Broeckland telt in totaal 802 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Broeckland liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Stichtse Vecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Broeckland zijn er 797 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Broeckland.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 369 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Broeckland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Broeckland. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Broeckland voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Broeckland voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Broeckland
Bevolking5395.686
Adressen2.093828
Autos2752.843

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Broeckland ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Broeckland is 2,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Broeckland tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Broeckland tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,1
Supermarkt1,1
Restaurant1,1
Basisonderwijs1,3
Voortgezet onderwijs1,3
Bibliotheek2,0
Treinstation2,1
Sportterrein0,3
Bioscoop9,3
Museum5,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Broeckland.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Broeckland.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Broeckland:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5901.810
Tussenwoning8502.650
Hoekwoning9902.820
Twee-onder-één-kap woning1.2703.710
Vrijstaande woning1.4304.950
Koopwoning9803.040
Huurwoning7002.030

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Broeckland zijn B (323 adressen) en C (301 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Broeckland. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt Broeckland: 323 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Stichtse Vecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Broeckland
Tabel met 802 adressen in de buurt Broeckland.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Broeckland. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Stichtse Vecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Akelei1 t/m 253621RABreukelen25
Anemoon1 t/m 503621RB t/m 3621RCBreukelen35
Broekdijk Oost7 t/m 553621LM t/m 3621LNBreukelen31
Damastbloem1 t/m 683621RV t/m 3621RXBreukelen53
Daslook1 t/m 693621RP t/m 3621RRBreukelen70
Fluitekruid2 t/m 443621RJBreukelen22
Glaskruid1 t/m 233621RHBreukelen23
Helmbloem1 t/m 223621RZBreukelen18
Keizerskroon1 t/m 283621RSBreukelen28
Kievitsbloem1 t/m 333621TVBreukelen33
Lenteklokje1 t/m 83621TWBreukelen8
Longkruid1 t/m 133621TXBreukelen10
Maagdenpalm1 t/m 183621RMBreukelen18
Narcis1 t/m 473621RN t/m 3621RTBreukelen33
Ooievaarsbek1 t/m 523621TG t/m 3621TLBreukelen35
Salomonszegel1 t/m 293621TEBreukelen29
Sleutelbloem1 t/m 293621TK t/m 3621TTBreukelen28
Stinzenlaan1 t/m 203621RDBreukelen21
Stinzenlaan Noord1 t/m 1913621RE t/m 3621RLBreukelen88
Stinzenlaan Zuid200 t/m 2773621TC t/m 3621TJBreukelen76
Straatweg27 t/m 333621BGBreukelen7
Struisvaren1 t/m 103621TSBreukelen10
Vingerhoedskruid1 t/m 203621TM t/m 3621TNBreukelen18
Vogelmelk1 t/m 103621TPBreukelen10
Vrouwenmantel1 t/m 493621TRBreukelen49
Winterakoniet1 t/m 93621TBBreukelen9
Zomerklokje1 t/m 153621TABreukelen15

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 27 openbare ruimtes en 802 adressen in de buurt Broeckland. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Stichtse Vecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Broeckland. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Broeckland ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3621799
WoonkernBreukelen802
WoonplaatsBreukelen802
WijkBreukelen802
GemeenteStichtse Vecht802
ProvincieUtrecht802
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht802
LandNederland802

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Broeckland ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Broeckland dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Broeckland ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Broeckland en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Broeckland met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Broeckland voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal230Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening100Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg45Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,5%Percentage2025
% G+I Handel en horeca6,4%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,26%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening43%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Broeckland, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.990Aantal2026
Mannen965Aantal2026
Vrouwen1.025Aantal2026
0 tot 15 jaar300Aantal2026
15 tot 25 jaar220Aantal2026
25 tot 45 jaar410Aantal2026
45 tot 65 jaar665Aantal2026
65 jaar of ouder395Aantal2026
Ongehuwd865Aantal2026
Gehuwd925Aantal2026
Gescheiden130Aantal2026
Verweduwd75Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd46%Percentage2026
% Gescheiden6,5%Percentage2026
% Verweduwd3,76%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO150Aantal2025
Leerlingen VO130Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO60Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau280Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau550Aantal2024
Hoger opleidingsniveau710Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau18%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau36%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau46%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura15Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg3,6%Percentage2024
Wmo cliënten55Aantal2023
Wmo cliënten per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2023
Bevolkingsdichtheid5.686Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.870Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.220Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom59%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning880Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.270Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning700Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel12Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel296Aantal2026
Adressen met definitief energielabel494Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+7Aantal2026
Energielabels A139Aantal2026
Energielabels B323Aantal2026
Energielabels C301Aantal2026
Energielabels D4Aantal2026
Energielabels E1Aantal2026
Energielabels F5Aantal2026
Energielabels G3Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Broeckland. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht46%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten66%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk46%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Broeckland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer14%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen63%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten61%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Broeckland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht59%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid23%Percentage2024
Broze metale gezondheid32%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Broeckland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens810Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens170Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens640Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen280Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen350Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens21%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens79%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen43%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.200Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers1.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners865Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€51.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€42.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen32%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen34%Percentage2024
% Personen in armoede0,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€50.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen17%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen45%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen0,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum0,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum1,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,5%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€417.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW330Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Broeckland. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.620Aantal2026
Herkomst buiten Nederland375Aantal2026
Herkomst Europa115Aantal2026
Herkomst buiten Europa260Aantal2026
% Herkomst Nederland81%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland19%Percentage2026
% Herkomst Europa5,8%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa13%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.615Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa55Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa115Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland170Aantal2026
Geboren in Nederland1.785Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa60Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa140Aantal2026
Geboren buiten Nederland200Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland81%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,76%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,5%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,01%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland10%Percentage2026
Autochtoon1.715Aantal2022
Westers200Aantal2022
Niet-westers110Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Broeckland. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven18Aantal2025
Diefstal5Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen6Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Broeckland, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km28Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km3,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km78Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km7,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand9,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km62Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Broeckland. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19040212Code2026
RegionaamBroecklandNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19040212Code2026
Oppervlakte totaal35Aantal hectaren2026
Oppervlakte land35Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid828Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal802Aantal2026
Adressen met postcode799Aantal2026
Adressen met woonfunctie797Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten802Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres758Aantal2026
Adressen met pand802Aantal2026
Percelen met adres667Aantal2026
Adressen met perceel802Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom802Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom797Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19003Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19253Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19506Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19706Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990352Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000395Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201033Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3621BG-3621TXNaam2026
Meest voorkomende postcode3621Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Broeckland.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Broeckland zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal995Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine735Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof265Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,24Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.843Aantal2025
Motorfietsen70Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Broeckland. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad797Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad5Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€589.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen749Aantal2025
Meergezinswoningen48Aantal2025
Koopwoningen638Aantal2025
Huurwoningen159Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties112Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders47Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond781Aantal2025
Onbewoond16Aantal2025
% Koopwoningen80%Percentage2025
% Huurwoningen20%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen94%Percentage2025
% Meergezinswoningen6%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen48Aantal2026
Tussenwoningen498Aantal2026
Hoekwoningen151Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen42Aantal2026
Vrijstaande woningen58Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen6%Percentage2026
% Tussenwoningen62%Percentage2026
% Hoekwoningen19%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen5%Percentage2026
% Vrijstaande woningen7%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19458Aantal2026
Woningen 1945 tot 19657Aantal2026
Woningen 1965 tot 19753Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995671Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005106Aantal2026
Woningen 2005 tot 20152Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199584%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Broeckland komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Stichtse Vecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Broeckland: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1985 tot 199584%12%72%10%7
2% Jongeren met jeugdzorg3,6%11%-7,4%2,77%2,67
320% huishoudens met hoogste inkomen45%20%25%9,6%2,61
4% M-N Zakelijke dienstverlening43%26%16%6,4%2,55
5Personenauto’s naar oppervlakte2.8432752.5681.1492,23

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Stichtse Vecht.

RegioSoort regio% Woningen 1985 tot 1995% Jongeren met jeugdzorg20% huishoudens met hoogste inkomen% M-N Zakelijke dienstverleningPersonenauto’s naar oppervlakte
BroecklandBuurt84%3,6%45%43%2.843
NederlandLand12%11%20%26%275
Stichtse VechtGemeente18%9,5%27%32%359
Polder KortrijkBuurt5%geen data24%29%19
Polder Breukelen ProosdijBuurt4,0%geen data46%46%67

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Stichtse Vecht.

Top 5 kenmerken buurt Broeckland:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Broeckland. Op deze onderwerpen verschilt buurt Broeckland relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Broeckland, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Broeckland met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Broeckland, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Broeckland staan in de uitgebreide download voor Stichtse Vecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Broeckland.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Stichtse Vecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Stichtse Vecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Broeckland met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron