Statistieken buurt Dassenberg en omgeving

Statistieken buurt Dassenberg en omgeving

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dassenberg en omgeving in de gemeente Amersfoort Vlag van de gemeente Amersfoort. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dassenberg en omgeving in de gemeente Amersfoort Vlag van de gemeente Amersfoort. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Dassenberg en omgeving.Bekijk kaart
Buurt Dassenberg en omgeving in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Dassenberg en omgeving.

Kerncijfers van de buurt Dassenberg en omgeving
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Dassenberg en omgeving.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Dassenberg en omgeving.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode317Kadaster2026
Adressen met woonfunctie307Kadaster2026
Panden met adres286Kadaster2026
Percelen met adres237Kadaster2026
Woningvoorraad304CBS2025
Huishoudens305CBS2026
Inwoners835CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Dassenberg en omgeving en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dassenberg en omgeving.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Dassenberg en omgeving
Kaart van de omgeving van de buurt Dassenberg en omgeving.
Afbeelding van de buurt Dassenberg en omgeving op de kaart.

Kaart van de wijk Vathorst-De Velden met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Park van de Tijden-West, 2: Park van de Tijden-Oost, 3: Dassenberg en omgeving, 4: Duisterweg en omgeving, 5: Eilandengroepenbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 183 gebieden binnen de gemeente Amersfoort via de overzichtspagina van de gebieden in de Amersfoort.

Overzicht gebieden Meer Amersfoort
Over de buurt Dassenberg en omgeving

De buurt Dassenberg en omgeving ligt binnen de wijk Vathorst-De Velden in de gemeente Amersfoort. De meest voorkomende postcode in de buurt Dassenberg en omgeving is postcode 3825.

Er zijn 318 adressen en 304 woningen in de buurt Dassenberg en omgeving in de gemeente Amersfoort. 72% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €568.000. Er wonen 835 inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving en 36% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Dassenberg en omgeving telt 305 huishoudens van gemiddeld 2,7 personen. Verder zijn er 340 personenauto’s en 110 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Dassenberg en omgeving.

Buurt Dassenberg en omgeving heeft een oppervlakte van 15 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.638 adressen per km2.

Meer over de buurt Dassenberg en omgeving:

De naam van deze buurt veranderde van Emminkhuizerberg in 2020 naar Dassenberg en omgeving in 2021.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Dassenberg en omgeving.

Wonen in de buurt Dassenberg en omgeving

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Dassenberg en omgeving.

Kenmerken van de 304 woningen in de buurt Dassenberg en omgeving
Er zijn 304 woningen in de buurt Dassenberg en omgeving.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amersfoort in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Dassenberg en omgeving was €568.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Dassenberg en omgeving.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dassenberg en omgeving:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Dassenberg en omgeving% verschil
2025€568.0006,2%
2024€535.000-2,19%
2023€547.00017%
2022€469.00010%
2021€426.0007%
2020€398.0006,4%
2019€374.00011%
2018€338.0008,3%
2017€312.0002,97%
2016€303.0001,0%
2015€300.0000,33%
2014€299.000-8%
2013€325.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Dassenberg en omgeving is met €243.000 gegroeid van €325.000 in 2013 tot €568.000 in 2025 (dat is een toename van 75%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €20.250 (4,95%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amersfoort.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Dassenberg en omgeving is €568.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 7% en er zijn 304 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Amersfoort (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk Vathorst-De Velden (oranje) en 4 buurten (blauw). De buurt Dassenberg en omgeving wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Dassenberg en omgeving: er zijn 140 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Dassenberg en omgeving.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Dassenberg en omgeving

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Dassenberg en omgeving, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amersfoort.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Dassenberg en omgeving telt 835 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dassenberg en omgeving. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dassenberg en omgeving:

JaarAantal inwoners de buurt Dassenberg en omgeving% verschil
20268350,0%
20258350,0%
2024835-2,34%
2023855-1,16%
2022865-1,14%
2021875-1,69%
2020890-1,11%
2019900-1,1%
2018910-1,09%
2017920-0,54%
20169251,65%
2015910-1,09%
20149200,55%
2013915geen data

De bevolking van de buurt Dassenberg en omgeving is met 80 inwoners afgenomen van 915 inwoners in 2013 tot 835 inwoners in 2026 (dat is een daling van 8,7%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -6 inwoners (-0,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amersfoort.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving:

In 2013 waren er 915 inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving. In 2016 is het aantal gestegen tot 925 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 10 (1,09%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 15 (1,65%). Het aantal van 925 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 is het aantal gedaald tot 835 inwoners. Dit is een daling van 90 (-9,7%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2023) is het verschil -20 (-2,34%). Het aantal inwoners blijft 835 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Dassenberg en omgeving
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Dassenberg en omgeving is 45 tot 65 jaar, met 36% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amersfoort.

Burgerlijke staat in de buurt Dassenberg en omgeving
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Dassenberg en omgeving naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 305 huishoudens in de buurt Dassenberg en omgeving. Er waren 50 eenpersoonshuishoudens en 250 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Dassenberg en omgeving. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Dassenberg en omgeving per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dassenberg en omgeving:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202658550195
202559550195
202459045195
202361055195
202263000
202165548172
202067547168
201969046164
201869048172
201768552183
201669551179
201568051179
201469949172
201369548172

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 70%, herkomst uit Europese landen: 6% en herkomst uit landen buiten Europa: 23% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europa: 5,2% en herkomst van buiten Europa: 19%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Dassenberg en omgeving is 86% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Dassenberg en omgeving: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Dassenberg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amersfoort als geheel 160 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amersfoort.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Dassenberg en omgeving genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Dassenberg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amersfoort als geheel 91 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amersfoort.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Dassenberg en omgeving

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Dassenberg en omgeving. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Dassenberg en omgeving
Buurt Dassenberg en omgevingWijk Vathorst-De VeldenGemeente Amersfoort
Aantal kinderopvanglocaties517296
Aantal kindplaatsen1645359.180
Aantal vestigingen basisonderwijs0260
Aantal leerlingen basisonderwijs01.01415.103
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0025
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0015.428
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0027
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0012.131
Aantal opleidingen hoger onderwijs0022
Aantal studenten hoger onderwijs004.468

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Dassenberg en omgeving. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Dassenberg en omgeving is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Amersfoort0,50,50,71,21,41,7
Wijk Vathorst-De Velden0,50,51,01,01,02,2
Buurt Park van de Tijden-West0,60,61,20,90,92,2
Buurt Dassenberg en omgeving0,30,40,80,70,73,0
Buurt Park van de Tijden-Oost0,40,40,81,31,31,7
Buurt Duisterweg en omgeving0,60,81,00,60,62,7
Eilandengroepenbuurt0,40,31,21,21,21,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Dassenberg en omgeving in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Amersfoort (geel), wijk Vathorst-De Velden (groen) en 4 buurten (blauw). Buurt Dassenberg en omgeving wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Dassenberg en omgeving
In 2025 woonden er 230 leerlingen en studenten in de buurt Dassenberg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Dassenberg en omgeving, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Dassenberg en omgeving.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Dassenberg en omgeving.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Dassenberg en omgeving. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Dassenberg en omgeving

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Dassenberg en omgeving, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (110 totaal)
In de buurt Dassenberg en omgeving zijn in totaal 110 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 110 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 115 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Dassenberg en omgeving (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Dassenberg en omgeving voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Dassenberg en omgeving is €38.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Dassenberg en omgeving.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Dassenberg en omgeving is €38.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €49.400. Buurt Dassenberg en omgeving telt 600 inkomensontvangers op 835 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Dassenberg en omgeving heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Amersfoort
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Vathorst-De Velden (buurt Dassenberg en omgeving is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Vathorst-De Velden is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Dassenberg en omgeving ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Dassenberg en omgeving per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
78% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Dassenberg en omgeving geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Dassenberg en omgeving. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Dassenberg en omgeving met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Dassenberg en omgeving.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Dassenberg en omgeving

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Dassenberg en omgeving.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Dassenberg en omgeving
Er zijn 35 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Dassenberg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Dassenberg en omgeving op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 35 elektrische auto’s in de buurt Dassenberg en omgeving. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Dassenberg en omgeving die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Dassenberg en omgeving. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 287 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Dassenberg en omgeving in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Dassenberg en omgeving geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 433 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Dassenberg en omgeving (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 345 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Dassenberg en omgeving in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Dassenberg en omgeving geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de buurt Dassenberg en omgeving in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Dassenberg en omgeving. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Dassenberg en omgeving plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Dassenberg en omgeving vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Dassenberg en omgeving

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Dassenberg en omgeving op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 12 misdrijven in de buurt Dassenberg en omgeving geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Dassenberg en omgeving, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Dassenberg en omgeving zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 322 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Dassenberg en omgeving 12 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Dassenberg en omgeving in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (3 delicten) en Mishandeling (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Dassenberg en omgeving.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Dassenberg en omgeving geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Dassenberg en omgeving per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Dassenberg en omgeving over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amersfoort.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘geweld en seksmisdrijven’ in 2025 in de buurt Dassenberg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Dassenberg en omgeving.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Dassenberg en omgeving. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Dassenberg en omgeving

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Dassenberg en omgeving.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Restaurant de Hebberd in Amersfoort
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Restaurant de Hebberd in Amersfoort bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Restaurant de Hebberd in Amersfoort stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Restaurant de Hebberd in Amersfoort is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Dassenberg en omgeving. Stembureau Restaurant de Hebberd in Amersfoort is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Dassenberg en omgeving ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 129 stembureaus in de gemeente Amersfoort en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amersfoort. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amersfoort.

Stembureaus Amersfoort
Adressen en leefomgeving in de buurt Dassenberg en omgeving

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Dassenberg en omgeving.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Dassenberg en omgeving telt in totaal 318 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Dassenberg en omgeving liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amersfoort
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Dassenberg en omgeving zijn er 307 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Dassenberg en omgeving.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 280 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de buurt Dassenberg en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Dassenberg en omgeving. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Dassenberg en omgeving voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Dassenberg en omgeving voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Dassenberg en omgeving
Bevolking5395.567
Adressen2.0931.638
Autos2752.267

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Dassenberg en omgeving ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Dassenberg en omgeving is 1,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Dassenberg en omgeving tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Dassenberg en omgeving tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,4
Supermarkt1,3
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs0,7
Bibliotheek2,9
Treinstation3,0
Sportterrein0,4
Bioscoop7,6
Museum7,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Dassenberg en omgeving.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Dassenberg en omgeving.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Dassenberg en omgeving:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement801.910
Tussenwoning5302.910
Hoekwoning8103.250
Twee-onder-één-kap woning9904.240
Vrijstaande woning1.4305.140
Koopwoning9303.710
Huurwoning802.350

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Dassenberg en omgeving zijn A (210 adressen) en B (60 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Dassenberg en omgeving. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Dassenberg en omgeving: 210 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amersfoort bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Dassenberg en omgeving
Tabel met 318 adressen in de buurt Dassenberg en omgeving.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Dassenberg en omgeving. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Amersfoort.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Bergenboulevard2 t/m 803825AAAmersfoort34
Darthuizerberg1 t/m 883825BK t/m 3825BRAmersfoort54
Dassenberg2 t/m 943825BB t/m 3825BCAmersfoort47
Drieberg1 t/m 193825BAAmersfoort16
Eelerberg1 t/m 873825BD t/m 3825BEAmersfoort54
Emminkhuizerberg1 t/m 943825BH t/m 3825BMAmersfoort57
Eschberg1 t/m 443825BGAmersfoort39
Valutaboulevard1 t/m 213825BSAmersfoort17

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 8 openbare ruimtes en 318 adressen in de buurt Dassenberg en omgeving. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Amersfoort
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Dassenberg en omgeving. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Dassenberg en omgeving ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3825316
WoonkernAmersfoort318
WoonplaatsAmersfoort318
WijkVathorst-De Velden318
GemeenteAmersfoort318
ProvincieUtrecht318
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe318
LandNederland318

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Dassenberg en omgeving ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Dassenberg en omgeving dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Dassenberg en omgeving ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Dassenberg en omgeving en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Dassenberg en omgeving met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Dassenberg en omgeving voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal110Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening40Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,7%Percentage2025
% G+I Handel en horeca8,7%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,35%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening35%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg26%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Dassenberg en omgeving, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners835Aantal2026
Mannen410Aantal2026
Vrouwen425Aantal2026
0 tot 15 jaar150Aantal2026
15 tot 25 jaar145Aantal2026
25 tot 45 jaar180Aantal2026
45 tot 65 jaar305Aantal2026
65 jaar of ouder60Aantal2026
Ongehuwd430Aantal2026
Gehuwd320Aantal2026
Gescheiden75Aantal2026
Verweduwd10Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar17%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar36%Percentage2026
% 65 jaar of ouder7,1%Percentage2026
% Ongehuwd52%Percentage2026
% Gehuwd38%Percentage2026
% Gescheiden9%Percentage2026
% Verweduwd1,2%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO70Aantal2025
Leerlingen VO80Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau180Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau230Aantal2024
Hoger opleidingsniveau270Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau34%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau40%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten25Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners32Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.567Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.380Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.170Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom50%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.350Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning690Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming27%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen32%Percentage2024
% Aardgaswoningen64%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement80Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning530Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning930Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning80Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel5Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel80Aantal2026
Adressen met definitief energielabel233Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+16Aantal2026
Energielabels A210Aantal2026
Energielabels B60Aantal2026
Energielabels C19Aantal2026
Energielabels D3Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Dassenberg en omgeving. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn46%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht46%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)13%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten66%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk52%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk43%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen13%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen66%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten61%Percentage2024
Vrijwilligerswerk26%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken22%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dassenberg en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens305Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens50Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens255Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen80Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen170Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens16%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens84%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen56%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking530Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners719Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€49.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€38.400Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen36%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen30%Percentage2024
% Personen in armoede2,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€49.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen19%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen44%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€272.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW50Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW6%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Dassenberg en omgeving. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland585Aantal2026
Herkomst buiten Nederland245Aantal2026
Herkomst Europa50Aantal2026
Herkomst buiten Europa195Aantal2026
% Herkomst Nederland70%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland30%Percentage2026
% Herkomst Europa6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa23%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland585Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa110Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland130Aantal2026
Geboren in Nederland715Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa85Aantal2026
Geboren buiten Nederland115Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland70%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,41%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa13%Percentage2026
% Geboren in Nederland86%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,61%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland14%Percentage2026
Autochtoon630Aantal2022
Westers80Aantal2022
Niet-westers155Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko20Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije35Aantal2022
Overig niet-westers65Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Dassenberg en omgeving. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven12Aantal2025
Diefstal3Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven5Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Dassenberg en omgeving, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km9,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km7,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km21Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km15Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km21Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km46Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km57Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km30Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km25Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand9,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand5,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand30Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km17Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km50Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Dassenberg en omgeving. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03072801Code2026
RegionaamDassenberg en omgevingNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03072801Code2026
Oppervlakte totaal15Aantal hectaren2026
Oppervlakte land15Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.638Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal318Aantal2026
Adressen met postcode317Aantal2026
Adressen met woonfunctie307Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie4Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten318Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres286Aantal2026
Adressen met pand318Aantal2026
Percelen met adres237Aantal2026
Adressen met perceel318Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom318Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom307Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010312Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied3825AA-3825BSNaam2026
Meest voorkomende postcode3825Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Dassenberg en omgeving.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Dassenberg en omgeving zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal340Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine240Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof100Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,11Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.267Aantal2025
Motorfietsen30Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Dassenberg en omgeving. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad304Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners364Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad11Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€568.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen274Aantal2025
Meergezinswoningen30Aantal2025
Koopwoningen219Aantal2025
Huurwoningen85Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties73Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders12Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond301Aantal2025
Onbewoond3Aantal2025
% Koopwoningen72%Percentage2025
% Huurwoningen28%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties24%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen90%Percentage2025
% Meergezinswoningen10%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen33Aantal2026
Tussenwoningen140Aantal2026
Hoekwoningen24Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen80Aantal2026
Vrijstaande woningen30Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen11%Percentage2026
% Tussenwoningen46%Percentage2026
% Hoekwoningen8%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen26%Percentage2026
% Vrijstaande woningen10%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19753Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005269Aantal2026
Woningen 2005 tot 201534Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200588%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201511%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Dassenberg en omgeving komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amersfoort. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Dassenberg en omgeving: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200588%10%78%9,4%8,3
2% Meerpersoonshuishoudens met kinderen56%31%24%10%2,54
320% huishoudens met hoogste inkomen44%20%24%9,6%2,51
4% Personen per soort uitkering - AOW6%20%-14%6%2,3
5Gemiddelde huishoudensgrootte2,72,10,60,31,98

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amersfoort.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005% Meerpersoonshuishoudens met kinderen20% huishoudens met hoogste inkomen% Personen per soort uitkering - AOWGemiddelde huishoudensgrootte
Dassenberg en omgevingBuurt88%56%44%6%2,7
NederlandLand10%31%20%20%2,1
AmersfoortGemeente14%35%25%15%2,2
Park van de Tijden-WestBuurt67%58%46%8%2,8
Park van de Tijden-OostBuurt70%61%42%5%2,8

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amersfoort.

Top 5 kenmerken buurt Dassenberg en omgeving:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Dassenberg en omgeving. Op deze onderwerpen verschilt buurt Dassenberg en omgeving relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Dassenberg en omgeving, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Dassenberg en omgeving met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Dassenberg en omgeving, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Dassenberg en omgeving staan in de uitgebreide download voor Amersfoort.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Dassenberg en omgeving.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amersfoort.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amersfoort. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Dassenberg en omgeving met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron