Statistieken buurt De Paauw

Statistieken buurt De Paauw

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Paauw in de gemeente Wassenaar Vlag van de gemeente Wassenaar. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Paauw in de gemeente Wassenaar Vlag van de gemeente Wassenaar. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Paauw.Bekijk kaart
Buurt De Paauw in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Paauw.

Kerncijfers van de buurt De Paauw
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Paauw.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Paauw.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode691Kadaster2026
Adressen met woonfunctie675Kadaster2026
Panden met adres533Kadaster2026
Percelen met adres526Kadaster2026
Woningvoorraad674CBS2025
Huishoudens620CBS2026
Inwoners1.515CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Paauw en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Paauw.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Paauw
Kaart van de omgeving van de buurt De Paauw.
Afbeelding van de buurt De Paauw op de kaart.

Kaart van de wijk 01 Noordoostelijk deel der gemeente met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied Duinrell-Wassenaarse Slag, 2: Rijksdorp-De Pan, 3: Weteringpark, 4: Maaldrift, 5: Oostdorp, 6: Zijlwatering-haven, 7: Buitengebied Raaphorst, 8: Groot Deijleroord-Ter Weer, 9: Dorp Wassenaar, 10: Den Deijl, 11: De Paauw.

Bekijk de statistieken voor alle 25 gebieden binnen de gemeente Wassenaar via de overzichtspagina van de gebieden in de Wassenaar.

Overzicht gebieden Meer Wassenaar
Over de buurt De Paauw

De buurt De Paauw ligt binnen de wijk Noordoostelijk deel der gemeente in de gemeente Wassenaar. Het landgoed De Paauw ligt binnen de buurt De Paauw. De meest voorkomende postcode in de buurt De Paauw is postcode 2242.

Er zijn 703 adressen en 674 woningen in de buurt De Paauw in de gemeente Wassenaar. 72% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €1.037.000. Er wonen 1.515 inwoners in de buurt De Paauw, waarvan het grootste deel (32%) 65 jaar en ouder is. Buurt De Paauw telt 620 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 825 personenauto’s en 230 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Paauw.

Buurt De Paauw heeft een totale oppervlakte van 65 hectare, waarvan 62 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.487 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt De Paauw.

Wonen in de buurt De Paauw

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Paauw.

Kenmerken van de 674 woningen in de buurt De Paauw
Er zijn 674 woningen in de buurt De Paauw.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Wassenaar in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Paauw was €1.238.350 in 2023.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Paauw.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Paauw:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Paauw% verschil
2025€1.037.000-16%
2024€1.229.590-0,71%
2023€1.238.35015%
2022€1.079.7473,5%
2021€1.043.2492,56%
2020€1.017.2535,2%
2019€967.3101,22%
2018€955.6334,22%
2017€916.9785,1%
2016€872.8865,6%
2015€826.716-4,58%
2014€866.388-7,2%
2013€933.807geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Paauw is met €103.193 gegroeid van €933.807 in 2013 tot €1.037.000 in 2025 (dat is een stijging van 11%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.599 (1,15%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Wassenaar.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt De Paauw met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Wassenaar.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Paauw is €1.037.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 32% en er zijn 674 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Wassenaar (geel), 2 wijken (oranje) en 19 buurten (blauw). De buurt De Paauw wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de buurt De Paauw: er zijn 302 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Paauw.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Paauw

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Paauw, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Wassenaar.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Paauw telt 1.515 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Paauw. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Paauw:

JaarAantal inwoners de buurt De Paauw% verschil
20261.515-1,62%
20251.54014%
20241.3550,37%
20231.3500,0%
20221.350-2,17%
20211.3801,1%
20201.3653,02%
20191.325-2,21%
20181.355-4,24%
20171.4151,8%
20161.390-0,71%
20151.400-1,75%
20141.425-1,04%
20131.440geen data

Het aantal inwoners in de buurt De Paauw is met 75 inwoners toegenomen van 1.440 inwoners in 2013 tot 1.515 inwoners in 2026 (dat is een toename van 5,2%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 6 inwoners (0,48%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Wassenaar.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Paauw:

In 2013 waren er 1.440 inwoners in de buurt De Paauw. In 2019 is het aantal gedaald tot 1.325 inwoners. Dit is een daling van 115 (-8%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2018) is het verschil -30 (-2,21%). Het aantal van 1.325 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 1.540 inwoners. De stijging ten opzichte van 2019 is 215 (16%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 185 (14%). Het aantal van 1.540 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 1.515 inwoners in de buurt De Paauw.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Paauw
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt De Paauw is 65 jaar of ouder, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Wassenaar.

Burgerlijke staat in de buurt De Paauw
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Paauw naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 620 huishoudens in de buurt De Paauw. Er waren 190 eenpersoonshuishoudens en 425 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt De Paauw. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Paauw.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Paauw per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Paauw:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026845275390
2025870285385
2024730285340
2023735275340
202278500
2021815253312
2020820244301
2019800235290
2018805246304
2017870244301
2016850241299
2015880233287
2014912229284
2013936225279

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt De Paauw als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europese landen: 18% en herkomst uit landen buiten Europa: 26% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 65%, herkomst uit Europa: 16% en herkomst van buiten Europa: 19%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Paauw is 69% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Paauw: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt De Paauw.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Paauw.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Wassenaar als geheel 17 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Wassenaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Paauw genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 35 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Paauw.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Paauw.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Wassenaar als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Wassenaar.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Paauw

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt De Paauw. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Paauw
Buurt De PaauwWijk 01 Noordoostelijk deel der gemeenteGemeente Wassenaar
Aantal kinderopvanglocaties02539
Aantal kindplaatsen09511.257
Aantal vestigingen basisonderwijs268
Aantal leerlingen basisonderwijs5131.3781.962
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs012
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs09692.003

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Paauw. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Paauw is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Wassenaar0,70,70,81,82,41,9
Wijk 01 Noordoostelijk deel der gemeente0,50,60,61,61,91,6
Buurt De Paauw0,51,10,41,02,41,0
Buurt Dorp Wassenaar0,40,60,41,62,61,6
Buurt Oostdorp0,30,30,92,32,52,3
Buurt Zijlwatering-haven0,40,50,61,91,91,9
Buurt Den Deijl0,60,80,51,51,91,5
Buurt Groot Deijleroord-Ter Weer0,30,50,51,01,01,0
Buurt Rijksdorp-De Pan2,01,92,33,54,23,5
Buurt Maaldrift1,00,51,31,11,11,1
Buurt Buitengebied Raaphorst1,61,71,52,22,22,2
Buurt Buitengebied Duinrell-Wassenaarse Slag0,80,90,91,43,11,4
Buurt Weteringpark0,80,91,01,41,41,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Paauw in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Wassenaar (geel), wijk 01 Noordoostelijk deel der gemeente (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt De Paauw wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Paauw
In 2025 woonden er 260 leerlingen en studenten in de buurt De Paauw.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt De Paauw, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt De Paauw.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt De Paauw.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt De Paauw. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Paauw

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Paauw, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (230 totaal)
In de buurt De Paauw zijn in totaal 230 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Paauw (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Paauw voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Paauw is €83.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt De Paauw.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Paauw is €83.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €116.400. Buurt De Paauw telt 900 inkomensontvangers op 1.515 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt De Paauw heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Wassenaar
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Wassenaar: buurt De Paauw is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
85% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Paauw ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Paauw per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
91% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt De Paauw geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Paauw. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Paauw is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Paauw met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Paauw.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Paauw

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Paauw.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Paauw
Er zijn 47 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt De Paauw.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Paauw op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 47 elektrische auto’s in de buurt De Paauw. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Paauw die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Paauw. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 503 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Paauw in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Paauw geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 724 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Paauw (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 563 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Paauw in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Paauw geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 8 verkeersongevallen in de buurt De Paauw in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Paauw. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Paauw plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal8
Materiële schade3
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Paauw vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Paauw

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Paauw op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 42 misdrijven in de buurt De Paauw geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Paauw, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Paauw zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 708 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt De Paauw 42 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Paauw in 2025 zijn Diefstal/inbraak woning (7 delicten) en Onder invloed (weg) (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt De Paauw.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 5 misdrijven in de buurt De Paauw geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Paauw per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Paauw over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Wassenaar.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt De Paauw.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Paauw.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Paauw. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt De Paauw

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Paauw.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Raadhuis de Paauw in Wassenaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Raadhuis de Paauw in Wassenaar bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt De Paauw stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Raadhuis de Paauw in Wassenaar is uitgebracht. Stembureau Raadhuis de Paauw in Wassenaar was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt De Paauw.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 30 stembureaus in de gemeente Wassenaar en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Wassenaar. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Wassenaar.

Stembureaus Wassenaar
Adressen en leefomgeving in de buurt De Paauw

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Paauw.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Paauw telt in totaal 703 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt De Paauw liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Wassenaar
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Paauw zijn er 675 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Paauw.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 388 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt De Paauw.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Paauw. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Paauw voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Paauw voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt De Paauw
Bevolking5392.444
Adressen2.0931.487
Autos2751.331

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Paauw ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Paauw is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Paauw tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Paauw tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt0,8
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek0,8
Treinstation3,3
Sportterrein0,6
Bioscoop0,9
Museum4,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Paauw.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Paauw.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Paauw:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement9802.110
Tussenwoning1.6493.556
Hoekwoning1.8653.856
Twee-onder-één-kap woning2.1424.513
Vrijstaande woning2.4125.057
Koopwoning2.0634.386
Huurwoning2.2414.468

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Paauw zijn G (205 adressen) en F (93 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Paauw. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt De Paauw: 205 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Wassenaar bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Paauw
Tabel met 703 adressen in de buurt De Paauw.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Paauw. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Wassenaar.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Burchtlaan1 t/m 182242GHWassenaar17
Burchtplein1 t/m 142242GK t/m 2242GLWassenaar16
Gravestraat1 t/m 112242HX t/m 2242HZWassenaar13
Herenweg1 t/m 232242ER t/m 2242ESWassenaar18
Hoflaan1 t/m 412242EL t/m 2242EPWassenaar38
Jonkerlaan3 t/m 902242EX t/m 2242GGWassenaar125
Kerkstraat79 t/m 872242HEWassenaar7
Lange Kerkdam2 t/m 1002242BV t/m 2242BZWassenaar46
Molenplein3 t/m 92242HVWassenaar7
Paauwlaan2 t/m 122243AAWassenaar9
Pieter Twentlaan1 t/m 162242CSWassenaar23
Poortlaan1 t/m 432242EX t/m 2242GPWassenaar41
Prins van Wiedlaan1 t/m 402242CC t/m 2242CEWassenaar34
Prinsenweg1 t/m 1112242EA t/m 2242EKWassenaar100
Prinses Marielaan1 t/m 382242CG t/m 2242CLWassenaar44
Raadhuislaan1 t/m 222242CP t/m 2242CRWassenaar21
Ridderhof1 t/m 932242DZWassenaar93
Ridderlaan2 t/m 302242GR t/m 2242GTWassenaar16
Rijksstraatweg390 t/m 4222242AD t/m 2242CZWassenaar6
Victorialaan1 t/m 132242CM t/m 2242CNWassenaar15
Zanderijpad10 t/m 362242GWWassenaar14

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 21 openbare ruimtes en 703 adressen in de buurt De Paauw. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Wassenaar
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt De Paauw. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Paauw ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2242683
Postcode numeriek22437
WoonkernWassenaar703
WoonplaatsWassenaar703
WijkNoordoostelijk deel der gemeente703
GemeenteWassenaar703
ProvincieZuid-Holland703
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland703
LandNederland703

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Paauw ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Paauw dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Paauw ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Paauw en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Paauw met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Paauw voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal230Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed40Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening110Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg40Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie2,17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca8,7%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie2,17%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed17%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening48%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten4,35%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Paauw, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.515Aantal2026
Mannen690Aantal2026
Vrouwen825Aantal2026
0 tot 15 jaar215Aantal2026
15 tot 25 jaar190Aantal2026
25 tot 45 jaar150Aantal2026
45 tot 65 jaar465Aantal2026
65 jaar of ouder490Aantal2026
Ongehuwd550Aantal2026
Gehuwd735Aantal2026
Gescheiden85Aantal2026
Verweduwd145Aantal2026
% Mannen46%Percentage2026
% Vrouwen54%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar9,9%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar31%Percentage2026
% 65 jaar of ouder32%Percentage2026
% Ongehuwd36%Percentage2026
% Gehuwd49%Percentage2026
% Gescheiden5,6%Percentage2026
% Verweduwd9,6%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes55Aantal2025
Sterfte relatief35Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO90Aantal2025
Leerlingen VO120Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau200Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau280Aantal2024
Hoger opleidingsniveau480Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau29%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau50%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura20Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg4,7%Percentage2024
Wmo cliënten30Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.444Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.599Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning416Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom21%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.110Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.556Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.856Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.513Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.057Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning4.468Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.386Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning2.034Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.649Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.865Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning2.142Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.412Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning2.063Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning2.241Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel25Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel208Aantal2026
Adressen met definitief energielabel470Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++9Aantal2026
Energielabels A++72Aantal2026
Energielabels A+20Aantal2026
Energielabels A26Aantal2026
Energielabels B24Aantal2026
Energielabels C85Aantal2026
Energielabels D80Aantal2026
Energielabels E64Aantal2026
Energielabels F93Aantal2026
Energielabels G205Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Paauw. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak10%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn29%Percentage2024
Drinken91%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht37%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)8%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn62%Percentage2024
Wekelijks sporten74%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk55%Percentage2024
Lopen naar school of werk22%Percentage2024
Fietsen naar school of werk42%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Paauw. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam35%Percentage2024
Ernstig eenzaam7%Percentage2024
Emotioneel eenzaam20%Percentage2024
Sociaal eenzaam23%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven94%Percentage2024
Moeite met rondkomen6%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving96%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving96%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen78%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten86%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Paauw. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid85%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen29%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid22%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt21%Percentage2024
Lage veerkracht8%Percentage2024
Hoge veerkracht67%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie4%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden6%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid15%Percentage2024
Broze metale gezondheid22%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid14%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein19%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Paauw. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens620Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens190Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens430Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen205Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen220Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens69%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking570Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie62%Percentage2024
% Werknemers68%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie51%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie17%Percentage2024
% Zelfstandigen32%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners664Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€116.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€83.400Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen31%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen50%Percentage2024
% Personen in armoede2,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€114.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen13%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen64%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€1.275.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW460Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW30%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Paauw. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland845Aantal2026
Herkomst buiten Nederland665Aantal2026
Herkomst Europa275Aantal2026
Herkomst buiten Europa390Aantal2026
% Herkomst Nederland56%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland44%Percentage2026
% Herkomst Europa18%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa26%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland845Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa85Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa115Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland200Aantal2026
Geboren in Nederland1.045Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa190Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa275Aantal2026
Geboren buiten Nederland465Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland56%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa5,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland69%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa13%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa18%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland31%Percentage2026
Autochtoon785Aantal2022
Westers385Aantal2022
Niet-westers180Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers140Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Paauw. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven42Aantal2025
Diefstal19Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen12Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Paauw, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km12Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km43Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km50Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km45Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km183Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,96Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,94Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km40Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,38Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,94Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km30Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,96Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,94Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,29Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,04Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,42Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,29Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,99Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand0,99Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand8,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,59Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,59Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,94Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,01Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,23Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,32Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km33Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km6,4Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,48Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,02Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km26Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km52Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km61Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Paauw. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU06290100Code2026
RegionaamDe PaauwNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode06290100Code2026
Oppervlakte totaal65Aantal hectaren2026
Oppervlakte land62Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.487Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal703Aantal2026
Adressen met postcode691Aantal2026
Adressen met woonfunctie675Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie3Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie7Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie5Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie13Aantal2026
Verblijfsobjecten703Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres533Aantal2026
Adressen met pand699Aantal2026
Percelen met adres526Aantal2026
Adressen met perceel703Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom703Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom675Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190018Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192531Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950391Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970123Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19804Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199011Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200021Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20206Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later94Aantal2026
Postcodegebied2242AD-2243AANaam2026
Meest voorkomende postcode2242Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode99%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Paauw.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal8Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Paauw zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal825Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine550Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof275Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,33Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.331Aantal2025
Motorfietsen35Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Paauw. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad674Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners438Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad28Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€1.037.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€750.000 of meerCategorisch type2025
Eengezinswoningen499Aantal2025
Meergezinswoningen175Aantal2025
Koopwoningen485Aantal2025
Huurwoningen182Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties34Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders148Aantal2025
Eigendom onbekend7Aantal2025
Bewoond600Aantal2025
Onbewoond74Aantal2025
% Koopwoningen72%Percentage2025
% Huurwoningen27%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties5%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders22%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen74%Percentage2025
% Meergezinswoningen26%Percentage2025
% Bewoond89%Percentage2025
% Onbewoond11%Percentage2025
Appartementen171Aantal2026
Tussenwoningen45Aantal2026
Hoekwoningen70Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen302Aantal2026
Vrijstaande woningen87Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen25%Percentage2026
% Tussenwoningen7%Percentage2026
% Hoekwoningen10%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen45%Percentage2026
% Vrijstaande woningen13%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945402Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965135Aantal2026
Woningen 1965 tot 19755Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 199513Aantal2026
Woningen 1995 tot 200513Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025100Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend4Aantal2026
% Woningen voor 194560%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196520%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19952,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202515%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Paauw komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Wassenaar. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Paauw: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€116.400€42.200€74.200€6.07912
2Gemiddeld inkomen per inwoner€83.400€34.900€48.500€5.0219,7
3Gemiddeld huishoudinkomen€114.800€41.900€72.900€8.0779
4Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€1.275.100€135.500€1.139.600€142.6178
5Gemiddelde woningwaarde€1.037.000€398.000€639.000€120.9335,3

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Wassenaar.

RegioSoort regioGemiddeld inkomen per inkomensontvangerGemiddeld inkomen per inwonerGemiddeld huishoudinkomenMediaan vermogen van particuliere huishoudensGemiddelde woningwaarde
De PaauwBuurt€116.400€83.400€114.800€1.275.100€1.037.000
NederlandLand€42.200€34.900€41.900€135.500€398.000
WassenaarGemeente€69.100€53.700€77.300€317.400€745.000
Dorp WassenaarBuurt€55.544€44.500€50.857€268.010€542.000
OostdorpBuurt€36.300€28.800€36.400€17.500€441.000

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Wassenaar.

Top 5 kenmerken buurt De Paauw:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Paauw. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Paauw relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Paauw, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Paauw met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Paauw, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Paauw staan in de uitgebreide download voor Wassenaar.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Paauw.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Wassenaar.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Wassenaar. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt De Paauw met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron