Statistieken buurt De Schutskamp

Statistieken buurt De Schutskamp

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Schutskamp in de gemeente Den Bosch Vlag van de gemeente Den Bosch. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Schutskamp in de gemeente Den Bosch Vlag van de gemeente Den Bosch. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Schutskamp.Bekijk kaart
Buurt De Schutskamp in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Schutskamp.

Kerncijfers van de buurt De Schutskamp
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Schutskamp.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Schutskamp.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.975Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.779Kadaster2026
Panden met adres1.512Kadaster2026
Percelen met adres671Kadaster2026
Woningvoorraad2.720CBS2025
Huishoudens2.700CBS2026
Inwoners5.070CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Schutskamp en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Schutskamp.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Schutskamp
Kaart van de omgeving van de buurt De Schutskamp.
Afbeelding van de buurt De Schutskamp op de kaart.

Kaart van de wijk West met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Ertveld, 2: De Rietvelden west, 3: Veemarktkwartier, 4: De Rietvelden oost, 5: De Kruiskamp, 6: Boschveld, 7: De Schutskamp, 8: De Moerputten, 9: Deuteren, 10: Paleiskwartier, 11: Willemspoort.

Bekijk de statistieken voor alle 129 gebieden binnen de gemeente Den Bosch via de overzichtspagina van de gebieden in de Den Bosch.

Overzicht gebieden Meer Den Bosch
Over de buurt De Schutskamp

De buurt De Schutskamp ligt binnen de wijk West in de gemeente Den Bosch. Het Schutskamppark ligt binnen de buurt De Schutskamp. De meest voorkomende postcode in de buurt De Schutskamp is postcode 5223.

Er zijn 3.310 adressen en 2.720 woningen in de buurt De Schutskamp in de gemeente Den Bosch. 73% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €272.000. Er wonen 5.070 inwoners in de buurt De Schutskamp, waarvan het grootste deel (31%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt De Schutskamp telt 2.700 huishoudens van gemiddeld 1,8 personen. Verder zijn er 1.935 personenauto’s en 580 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Schutskamp.

Buurt De Schutskamp heeft een totale oppervlakte van 107 hectare, waarvan 106 hectare land en 2 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.981 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt De Schutskamp.

Wonen in de buurt De Schutskamp

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Schutskamp.

Kenmerken van de 2.720 woningen in de buurt De Schutskamp
Er zijn 2.720 woningen in de buurt De Schutskamp.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Den Bosch in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Schutskamp was €272.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Schutskamp.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Schutskamp:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Schutskamp% verschil
2025€272.0003,03%
2024€264.0000,38%
2023€263.00014%
2022€230.0004,07%
2021€221.0007,3%
2020€206.0004,04%
2019€198.00014%
2018€174.0008,7%
2017€160.0005,3%
2016€152.0001,33%
2015€150.000-3,85%
2014€156.000-7,1%
2013€168.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Schutskamp is met €104.000 toegenomen van €168.000 in 2013 tot €272.000 in 2025 (dat is een groei van 62%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.667 (4,28%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Den Bosch.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Schutskamp is €272.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 2.720 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Den Bosch (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk West (oranje) en 8 buurten (blauw). De buurt De Schutskamp wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt De Schutskamp: er zijn 1.638 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Schutskamp.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Schutskamp

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Schutskamp, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Den Bosch.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Schutskamp telt 5.070 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Schutskamp. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Schutskamp:

JaarAantal inwoners de buurt De Schutskamp% verschil
20265.0702,84%
20254.930-1,1%
20244.9851,32%
20234.920-0,3%
20224.9350,71%
20214.900-0,41%
20204.9200,92%
20194.8752,42%
20184.7600,42%
20174.7404,06%
20164.5552,36%
20154.4500,45%
20144.4300,34%
20134.415geen data

Het aantal inwoners in de buurt De Schutskamp is met 655 inwoners toegenomen van 4.415 inwoners in 2013 tot 5.070 inwoners in 2026 (dat is een grote groei van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 50 inwoners (1,08%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Den Bosch.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Schutskamp:

In 2013 waren er 4.415 inwoners in de buurt De Schutskamp. Het aantal van 4.415 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 5.070 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 655 (15%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 140 (2,84%). Het aantal van 5.070 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Schutskamp
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt De Schutskamp is 25 tot 45 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Den Bosch.

Burgerlijke staat in de buurt De Schutskamp
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Schutskamp naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.700 huishoudens in de buurt De Schutskamp. Er waren 1.450 eenpersoonshuishoudens en 1.250 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt De Schutskamp. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Schutskamp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Schutskamp per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Schutskamp:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.7105601.795
20252.7354651.735
20242.8254601.695
20232.8604401.610
20222.97000
20212.9354221.543
20202.9804161.524
20193.0104001.465
20182.9553871.418
20172.9503841.406
20162.8203721.363
20152.8003541.296
20142.7913521.287
20132.7373601.318

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt De Schutskamp als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 54%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 35% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 62%, herkomst uit Europa: 8,2% en herkomst van buiten Europa: 30%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Schutskamp is 71% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Schutskamp: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt De Schutskamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Schutskamp.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Den Bosch als geheel 167 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Den Bosch.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Schutskamp genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Schutskamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Schutskamp.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Den Bosch als geheel 118 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Den Bosch.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Schutskamp

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt De Schutskamp. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Schutskamp
Buurt De SchutskampWijk WestGemeente Den Bosch
Aantal kinderopvanglocaties518228
Aantal kindplaatsen2425858.011
Aantal vestigingen basisonderwijs3747
Aantal leerlingen basisonderwijs6931.68513.246
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs039
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.7749.112
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0610
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs012.83414.030
Aantal opleidingen hoger onderwijs0059
Aantal studenten hoger onderwijs0017.559

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Schutskamp. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Schutskamp is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Den Bosch0,60,60,72,32,32,6
Wijk West0,50,70,61,01,01,8
Buurt Boschveld0,40,40,40,60,60,7
Buurt Paleiskwartier0,91,11,00,50,50,5
Buurt Willemspoort0,21,51,41,01,01,0
Buurt Deuteren0,40,90,41,01,01,1
Buurt De Moerputten1,61,71,62,32,33,3
Buurt De Schutskamp0,60,50,61,31,31,8
Buurt De Kruiskamp0,50,60,51,21,22,9
Buurt De Rietvelden oost0,90,90,91,01,01,2
Buurt De Rietvelden west1,31,31,30,80,82,8
Buurt Veemarktkwartier1,41,41,41,11,12,0
Buurt Ertveld1,61,61,82,02,02,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Schutskamp in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Den Bosch (geel), wijk West (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt De Schutskamp wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Schutskamp
In 2025 woonden er 980 leerlingen en studenten in de buurt De Schutskamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt De Schutskamp, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt De Schutskamp.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt De Schutskamp.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt De Schutskamp. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Schutskamp

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Schutskamp, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (580 totaal)
In de buurt De Schutskamp zijn in totaal 580 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Schutskamp (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Schutskamp voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Schutskamp is €29.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt De Schutskamp.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Schutskamp is €29.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €34.500. Buurt De Schutskamp telt 4.100 inkomensontvangers op 5.070 inwoners totaal.

9% van de huishoudens in de buurt De Schutskamp heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Den Bosch
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk West (buurt De Schutskamp is rood, andere buurten zijn blauw en wijk West is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
64% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Schutskamp ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Schutskamp per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
64% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt De Schutskamp geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Schutskamp. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Schutskamp is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Schutskamp met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Schutskamp.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Schutskamp

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Schutskamp.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Schutskamp
Er zijn 234 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt De Schutskamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Schutskamp op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 234 elektrische auto’s in de buurt De Schutskamp. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Schutskamp die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Schutskamp. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.006 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Schutskamp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Schutskamp geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.960 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Schutskamp (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.281 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Schutskamp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Schutskamp geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 24 verkeersongevallen in de buurt De Schutskamp in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Schutskamp. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Schutskamp plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal24
Materiële schade22
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Schutskamp vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Schutskamp

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Schutskamp op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 334 misdrijven in de buurt De Schutskamp geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Schutskamp, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Schutskamp zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 5.843 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 37 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt De Schutskamp 334 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Schutskamp in 2025 zijn Ongevallen (weg) (58 delicten) en Overige vermogensdelicten (48 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt De Schutskamp.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 40 misdrijven in de buurt De Schutskamp geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Schutskamp per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Schutskamp over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Den Bosch.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 28 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt De Schutskamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Schutskamp.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Schutskamp. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt De Schutskamp

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Schutskamp.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt De Schutskamp
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt De Schutskamp.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt De Schutskamp. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt De Schutskamp.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 135 stembureaus in de gemeente Den Bosch en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Den Bosch. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Den Bosch.

Stembureaus Den Bosch
Adressen en leefomgeving in de buurt De Schutskamp

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Schutskamp.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Schutskamp telt in totaal 3.310 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt De Schutskamp liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Den Bosch
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Schutskamp zijn er 2.779 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Schutskamp.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.185 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt De Schutskamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Schutskamp. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Schutskamp voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Schutskamp voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt De Schutskamp
Bevolking5394.783
Adressen2.0931.981
Autos2751.825

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Schutskamp ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Schutskamp is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Schutskamp tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Schutskamp tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt0,4
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,3
Bibliotheek3,6
Treinstation2,6
Sportterrein0,5
Bioscoop2,5
Museum3,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Schutskamp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Schutskamp.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Schutskamp:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5201.670
Tussenwoning8702.330
Hoekwoning9302.570
Twee-onder-één-kap woning1.0903.290
Vrijstaande woning1.2703.600
Koopwoning8402.680
Huurwoning6201.760

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Schutskamp zijn C (890 adressen) en A (675 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Schutskamp. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt De Schutskamp: 890 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Den Bosch bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Schutskamp
Tabel met 3.311 adressen in de buurt De Schutskamp.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Schutskamp. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Den Bosch.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Abel Tasmanstraat1 t/m 925223VX t/m 5223VZDen Bosch58
Amundsenstraat1 t/m 705223TJ t/m 5223TKDen Bosch95
Anthony van Diemenstraat1 t/m 525223TADen Bosch33
Balbaostraat12 t/m 375223RMDen Bosch26
Bartholomeus Diazstraat2 t/m 375223RK t/m 5223RLDen Bosch33
Beringstraat1 t/m 105223SRDen Bosch10
Boschmeerplein2 t/m 145223GXDen Bosch9
Boschmeersingel1 t/m 1415223HD t/m 5223HKDen Bosch141
Columbusstraat1 t/m 495223RH t/m 5223RJDen Bosch47
Cornelis de Houtmanstraat1 t/m 135223HNDen Bosch7
De Eendenkooi1 t/m 3105223KG t/m 5223KSDen Bosch165
De Fuik2 t/m 1995223KTDen Bosch142
De Gerlachestraat1 t/m 515223TN t/m 5223TRDen Bosch46
Dirk Hartogstraat2 t/m 895223VT t/m 5223VWDen Bosch53
Erik de Rodestraat1 t/m 675223RT t/m 5223RWDen Bosch44
Fernando Cortezstraat1 t/m 32-Den Bosch32
Fridtjof Nansenstraat1 t/m 405223TL t/m 5223TMDen Bosch40
Gouverneur Borretstraat1 t/m 165224CEDen Bosch15
Gouverneur Holvoetstraat2 t/m 565224CB t/m 5224CDDen Bosch34
Gouverneur Hultmanstraat1 t/m 235224CJDen Bosch18
Gouverneur Van Vredenburchstraat1 t/m 145224CHDen Bosch14
Gouverneur Van den Bogaerdesingel2 t/m 165224CADen Bosch8
Gouverneur Van der Fossestraat1 t/m 125224CGDen Bosch12
Helftheuvelpassage1 t/m 9395224AA t/m 5224ARDen Bosch489
Helftheuvelweg90 t/m 925224ASDen Bosch2
Hoeflaan37 t/m 815223JJDen Bosch23
Hoefpad1 t/m 55223JKDen Bosch2
Hudsonlaan1 t/m 1665223SG t/m 5223SLDen Bosch128
Jacob Cnodestraat1 t/m 835223HR t/m 5223HTDen Bosch64
Jacob Roggeveenstraat1 t/m 335223VMDen Bosch21
Jacob van Heemskerckstraat1 t/m 835223TC t/m 5223TEDen Bosch64
Jan Pieterszoon Coenstraat1 t/m 885223VN t/m 5223VSDen Bosch60
Jan Rijpstraat2 t/m 95223HADen Bosch4
Jan van Riebeecksingel1 t/m 385223HB t/m 5223HCDen Bosch31
Kooikersweg1 t/m 3035223KA t/m 5223KNDen Bosch270
Lagemorgenlaan1 t/m 2025223HV t/m 5223JCDen Bosch120
Livingstonestraat3 t/m 565223TVDen Bosch29
Magelhaesstraat1 t/m 105223RCDen Bosch10
Marchandstraat1 t/m 85223TXDen Bosch8
Marco Polostraat2 t/m 435223RN t/m 5223RRDen Bosch61
Olivier van Noortstraat1 t/m 325223TBDen Bosch23
Oude Vlijmenseweg20 t/m 1185223GN t/m 5223GSDen Bosch65
Pedro Cabralstraat1 t/m 915223RD t/m 5223RGDen Bosch51
Pieter Stuyvesantstraat13-Den Bosch1
Pijlijzerstraat1 t/m 315223JDDen Bosch16
Pizarrostraat1 t/m 445223SN t/m 5223SPDen Bosch40
Rijzertlaan2 t/m 4565223JL t/m 5223JVDen Bosch259
Robert Scottstraat1 t/m 565223TS t/m 5223TTDen Bosch42
Schutskampstraat3 t/m 1095223JG t/m 5223JHDen Bosch78
Stanleystraat1 t/m 595223SB t/m 5223SEDen Bosch34
Torresstraat1 t/m 205223RSDen Bosch20
Van Linschotenstraat1 t/m 525223HPDen Bosch33
Vasco da Gamastraat1 t/m 425223RA t/m 5223RBDen Bosch41
Willem Barentszstraat1 t/m 925223HL t/m 5223HMDen Bosch61
Zandveldstraat2 t/m 995223JE t/m 5223JXDen Bosch79

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 55 openbare ruimtes en 3.311 adressen in de buurt De Schutskamp. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Den Bosch
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt De Schutskamp. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Schutskamp ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek52232434
Postcode numeriek5224542
Woonkern's-Hertogenbosch3310
WoonplaatsDen Bosch3311
WijkWest3311
GemeenteDen Bosch3311
StadsdeelWest3311
ProvincieNoord-Brabant3311
WaterschapWaterschap Aa en Maas3311
LandNederland3311

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Schutskamp ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Schutskamp dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Schutskamp ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Schutskamp en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Schutskamp met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Schutskamp voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal580Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie100Aantal2025
G+I Handel en horeca150Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie50Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening110Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg105Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten55Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,86%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca26%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,86%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Schutskamp, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5.070Aantal2026
Mannen2.455Aantal2026
Vrouwen2.610Aantal2026
0 tot 15 jaar640Aantal2026
15 tot 25 jaar710Aantal2026
25 tot 45 jaar1.560Aantal2026
45 tot 65 jaar1.055Aantal2026
65 jaar of ouder1.100Aantal2026
Ongehuwd2.755Aantal2026
Gehuwd1.555Aantal2026
Gescheiden425Aantal2026
Verweduwd335Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar31%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar21%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd54%Percentage2026
% Gehuwd31%Percentage2026
% Gescheiden8,4%Percentage2026
% Verweduwd6,6%Percentage2026
Geboorten50Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes95Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO360Aantal2025
Leerlingen VO210Aantal2025
Studenten MBO150Aantal2025
Studenten HBO200Aantal2025
Studenten WO60Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.350Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.300Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.010Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau37%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau36%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura105Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,1%Percentage2024
Wmo cliënten590Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners118Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.783Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.000Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning480Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom32%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.330Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.290Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning660Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning930Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.270Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning840Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning620Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel512Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel410Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.388Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++2Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++16Aantal2026
Energielabels A+87Aantal2026
Energielabels A675Aantal2026
Energielabels B528Aantal2026
Energielabels C890Aantal2026
Energielabels D331Aantal2026
Energielabels E180Aantal2026
Energielabels F62Aantal2026
Energielabels G24Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Schutskamp. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak22%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn56%Percentage2024
Drinken63%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)20%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn40%Percentage2024
Wekelijks sporten47%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk49%Percentage2024
Lopen naar school of werk25%Percentage2024
Fietsen naar school of werk36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Schutskamp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam59%Percentage2024
Ernstig eenzaam20%Percentage2024
Emotioneel eenzaam42%Percentage2024
Sociaal eenzaam40%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven81%Percentage2024
Moeite met rondkomen24%Percentage2024
Krijgt steun van anderen89%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning79%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving69%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving77%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen43%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten39%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Schutskamp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid64%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen39%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid40%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen32%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt36%Percentage2024
Lage veerkracht24%Percentage2024
Hoge veerkracht44%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie17%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden15%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken26%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen22%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien9%Percentage2020
Beperking in bewegen16%Percentage2020
Broze gezondheid40%Percentage2024
Broze metale gezondheid47%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid40%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Schutskamp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.700Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.450Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.250Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen625Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen625Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens54%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens46%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen23%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,8Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.450Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie68%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie51%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie35%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers4.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners822Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€34.500Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.500Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen48%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Personen in armoede3,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens12%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€32.600euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen58%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen8,8%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum8,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum14%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum20%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€11.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand170Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO340Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW990Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Schutskamp. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.710Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.355Aantal2026
Herkomst Europa560Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.795Aantal2026
% Herkomst Nederland54%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland46%Percentage2026
% Herkomst Europa11%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa35%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.715Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa160Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa735Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland895Aantal2026
Geboren in Nederland3.610Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa400Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.055Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.455Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland54%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,16%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland18%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15%Percentage2026
% Geboren in Nederland71%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa7,9%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa21%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland29%Percentage2026
Autochtoon2.970Aantal2022
Westers560Aantal2022
Niet-westers1.405Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba45Aantal2022
Marokko410Aantal2022
Suriname65Aantal2022
Turkije425Aantal2022
Overig niet-westers470Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Schutskamp. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven334Aantal2025
Diefstal138Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven34Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting36Aantal2025
Verkeersovertredingen79Aantal2025
Vernieling29Aantal2025
Overige misdrijven18Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners68Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Schutskamp, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km46Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km108Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km58Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km8,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km65Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km123Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km78Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km194Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km24Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km49Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km18Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km47Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Schutskamp. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU07961106Code2026
RegionaamDe SchutskampNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode07961106Code2026
Oppervlakte totaal107Aantal hectaren2026
Oppervlakte land106Aantal hectaren2026
Oppervlakte water2Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.981Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3.310Aantal2026
Adressen met postcode2.975Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.779Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie21Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie55Aantal2026
Adressen met industriefunctie8Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie17Aantal2026
Adressen met logiesfunctie3Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie8Aantal2026
Adressen met winkelfunctie104Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie335Aantal2026
Verblijfsobjecten3.310Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.512Aantal2026
Adressen met pand3.294Aantal2026
Percelen met adres671Aantal2026
Adressen met perceel3.310Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom3.309Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.779Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192519Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195020Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.735Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980444Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990244Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000304Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201097Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020228Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later202Aantal2026
Postcodegebied5223GN-5224CJNaam2026
Meest voorkomende postcode5223Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode82%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Schutskamp.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal24Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade22Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Schutskamp zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.935Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.600Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof340Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,74Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.825Aantal2025
Motorfietsen100Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Schutskamp. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.720Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners552Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad494Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€272.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.142Aantal2025
Meergezinswoningen1.578Aantal2025
Koopwoningen734Aantal2025
Huurwoningen1.986Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.469Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders517Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.611Aantal2025
Onbewoond109Aantal2025
% Koopwoningen27%Percentage2025
% Huurwoningen73%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties54%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders19%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen42%Percentage2025
% Meergezinswoningen58%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen1.638Aantal2026
Tussenwoningen842Aantal2026
Hoekwoningen231Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen47Aantal2026
Vrijstaande woningen21Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen59%Percentage2026
% Tussenwoningen30%Percentage2026
% Hoekwoningen8%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen2,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194532Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965615Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751.023Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985223Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995351Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005119Aantal2026
Woningen 2005 tot 201529Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025302Aantal2026
Woningen 2025 en later80Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend5Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196522%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197537%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199513%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202511%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Schutskamp komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Den Bosch. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Schutskamp: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Huurwoningen73%42%31%17%1,8
2% Woningen 1965 tot 197537%15%22%12%1,77
3% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie35%27%8%5%1,75
4% Huurwoningen woningcorporaties54%28%26%16%1,68
5% Personen tot 25% boven armoedegrens12%6,4%5,1%3,23%1,58

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Bosch.

RegioSoort regio% Huurwoningen% Woningen 1965 tot 1975% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie% Huurwoningen woningcorporaties% Personen tot 25% boven armoedegrens
De SchutskampBuurt73%37%35%54%12%
NederlandLand42%15%27%28%6,4%
Den BoschGemeente47%16%27%33%6,8%
BoschveldBuurt70%0,0%31%59%12%
PaleiskwartierBuurt52%0,0%27%10%2,5%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Bosch.

Top 5 kenmerken buurt De Schutskamp:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Schutskamp. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Schutskamp relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Schutskamp, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Schutskamp met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Schutskamp, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Schutskamp staan in de uitgebreide download voor Den Bosch.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Schutskamp.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Den Bosch.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Den Bosch. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt De Schutskamp met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron