Statistieken buurt Den Hoorn

Statistieken buurt Den Hoorn

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Den Hoorn in de gemeente Midden-Delfland Vlag van de gemeente Midden-Delfland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Den Hoorn in de gemeente Midden-Delfland Vlag van de gemeente Midden-Delfland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Den Hoorn.Bekijk kaart
Buurt Den Hoorn in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Den Hoorn.

Kerncijfers van de buurt Den Hoorn
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Den Hoorn.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Den Hoorn.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3.802Kadaster2026
Adressen met woonfunctie3.450Kadaster2026
Panden met adres2.732Kadaster2026
Percelen met adres2.490Kadaster2026
Woningvoorraad3.367CBS2025
Huishoudens3.385CBS2026
Inwoners8.130CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Den Hoorn en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Den Hoorn.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Den Hoorn
Kaart van de omgeving van de buurt Den Hoorn.
Afbeelding van de buurt Den Hoorn op de kaart.

Kaart van de wijk 00 Schipluiden met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Den Hoorn, 2: Verspreide huizen Schipluiden, 3: ’t Woudt, 4: Hodenpijl, 5: Schipluiden, 6: Gaag-Schipluiden, 7: Negenhuizen en Zouteveen.

Bekijk de statistieken voor alle 19 gebieden binnen de gemeente Midden-Delfland via de overzichtspagina van de gebieden in de Midden-Delfland.

Overzicht gebieden Meer Midden-Delfland
Over de buurt Den Hoorn

De buurt Den Hoorn ligt binnen de wijk Schipluiden in de gemeente Midden-Delfland. Het Hof van Delftpark ligt binnen de buurt Den Hoorn. De meest voorkomende postcode in de buurt Den Hoorn is postcode 2635.

Er zijn 3.927 adressen en 3.367 woningen in de buurt Den Hoorn in de gemeente Midden-Delfland. 74% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €511.000. Er wonen 8.130 inwoners in de buurt Den Hoorn, waarvan het grootste deel (29%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Den Hoorn telt 3.385 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 3.660 personenauto’s en 1.035 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Den Hoorn.

Buurt Den Hoorn heeft een totale oppervlakte van 306 hectare, waarvan 296 hectare land en 10 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.483 adressen per km2.

Meer over de buurt Den Hoorn:

De naam Den Hoorn wordt 2 keer gebruikt: voor deze buurt en voor de woonplaats Den Hoorn. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Midden-Delfland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Den Hoorn.

Wonen in de buurt Den Hoorn

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Den Hoorn.

Kenmerken van de 3.367 woningen in de buurt Den Hoorn
Er zijn 3.367 woningen in de buurt Den Hoorn.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Midden-Delfland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Den Hoorn was €511.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Den Hoorn.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Den Hoorn:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Den Hoorn% verschil
2025€511.0004,5%
2024€489.0002,95%
2023€475.00013%
2022€420.0009,1%
2021€385.0009,7%
2020€351.00010%
2019€319.0008,5%
2018€294.0007,3%
2017€274.0004,58%
2016€262.0002,34%
2015€256.000-1,16%
2014€259.000-5,8%
2013€275.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Den Hoorn is met €236.000 gegroeid van €275.000 in 2013 tot €511.000 in 2025 (dat is een stijging van 86%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €19.667 (5,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Midden-Delfland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Den Hoorn is €511.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 3.367 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Midden-Delfland (geel), 3 woonplaatsen (groen), 2 wijken (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Den Hoorn wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Den Hoorn: er zijn 1.400 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Den Hoorn.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Den Hoorn

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Den Hoorn, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Midden-Delfland.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Den Hoorn telt 8.130 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Den Hoorn. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Den Hoorn:

JaarAantal inwoners de buurt Den Hoorn% verschil
20268.130-0,97%
20258.2100,06%
20248.205-0,67%
20238.2600,12%
20228.2501,48%
20218.1301,5%
20208.010-0,44%
20198.0450,25%
20188.0252,88%
20177.8001,83%
20167.6602,61%
20157.4653,18%
20147.2353,65%
20136.980geen data

Het aantal inwoners in de buurt Den Hoorn is met 1.150 personen gestegen van 6.980 personen in 2013 tot 8.130 personen in 2026 (dat is een grote groei van 16%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 88 personen (1,19%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Midden-Delfland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Den Hoorn:

In 2013 telde de buurt Den Hoorn 6.980 inwoners. Het aantal van 6.980 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 8.260 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 1.280 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 10 (0,12%). Het aantal van 8.260 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Den Hoorn 8.130 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Den Hoorn
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Den Hoorn is 45 tot 65 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Midden-Delfland.

Burgerlijke staat in de buurt Den Hoorn
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Den Hoorn naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 3.385 huishoudens in de buurt Den Hoorn. Er waren 1.000 eenpersoonshuishoudens en 2.385 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Den Hoorn. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Den Hoorn.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Den Hoorn per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Den Hoorn:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20266.5254801.115
20256.6154851.110
20246.6354801.085
20236.7004851.080
20226.77500
20216.735432963
20206.705404901
20196.780392873
20186.820373832
20176.685346769
20166.605327728
20156.465310690
20146.294292649
20136.073281626

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Den Hoorn als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europese landen: 5,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 14% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europa: 4,03% en herkomst van buiten Europa: 9%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Den Hoorn is 90% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Den Hoorn: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Den Hoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Den Hoorn.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Midden-Delfland als geheel 15 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Midden-Delfland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Den Hoorn genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Den Hoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Den Hoorn.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Midden-Delfland als geheel 10 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Midden-Delfland.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Den Hoorn

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Den Hoorn. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Den Hoorn
Buurt Den HoornGemeente Midden-DelflandGemeente Delft
Aantal kinderopvanglocaties1334137
Aantal kindplaatsen8451.4894.992
Aantal vestigingen basisonderwijs3830
Aantal leerlingen basisonderwijs1.2462.2617.388
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0114
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs06508.233
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0110
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs05342.864
Aantal opleidingen hoger onderwijs0070
Aantal studenten hoger onderwijs0029.856

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Den Hoorn. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Den Hoorn is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Midden-Delfland0,70,70,71,81,82,3
Wijk 00 Schipluiden0,60,60,72,12,12,1
Buurt Schipluiden0,40,40,43,23,23,2
Buurt Den Hoorn0,50,50,61,41,41,4
Buurt Hodenpijl1,50,91,42,12,12,1
Buurt Gaag-Schipluiden2,32,22,23,93,94,6
Buurt Negenhuizen en Zouteveen2,52,72,64,54,55,1
Buurt ’t Woudt1,02,93,53,13,13,1
Buurt Verspreide huizen Schipluiden2,02,42,63,63,63,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Den Hoorn in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Midden-Delfland (geel), wijk 00 Schipluiden (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Den Hoorn wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Den Hoorn
In 2025 woonden er 1.930 leerlingen en studenten in de buurt Den Hoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Den Hoorn, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Den Hoorn.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Den Hoorn.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Den Hoorn. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Den Hoorn

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Den Hoorn, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.035 totaal)
In de buurt Den Hoorn zijn in totaal 1.035 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Den Hoorn (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Den Hoorn voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Den Hoorn is €38.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Den Hoorn.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Den Hoorn is €38.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €48.200. Buurt Den Hoorn telt 6.600 inkomensontvangers op 8.130 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Den Hoorn heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Midden-Delfland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Midden-Delfland: buurt Den Hoorn is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Den Hoorn ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Den Hoorn per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Den Hoorn geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Den Hoorn. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Den Hoorn is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Den Hoorn met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Den Hoorn.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Den Hoorn

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Den Hoorn.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Den Hoorn
Er zijn 298 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Den Hoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Den Hoorn op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 298 elektrische auto’s in de buurt Den Hoorn. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Den Hoorn die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Den Hoorn. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 3.557 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Den Hoorn in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Den Hoorn geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 5.567 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Den Hoorn (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.815 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Den Hoorn in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Den Hoorn geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 37 verkeersongevallen in de buurt Den Hoorn in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Den Hoorn. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Den Hoorn plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal37
Materiële schade25
Letselschade12
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Den Hoorn vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Den Hoorn

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Den Hoorn op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 173 misdrijven in de buurt Den Hoorn geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Den Hoorn, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Den Hoorn zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.081 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 35 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Den Hoorn 173 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Den Hoorn in 2025 zijn Ongevallen (weg) (34 delicten) en Horizontale fraude (24 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Den Hoorn.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 18 misdrijven in de buurt Den Hoorn geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Den Hoorn per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Den Hoorn over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Midden-Delfland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Den Hoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Den Hoorn.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Den Hoorn. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Den Hoorn

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Den Hoorn.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Den Hoorn
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Den Hoorn.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Den Hoorn. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Den Hoorn.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 13 stembureaus in de gemeente Midden-Delfland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Midden-Delfland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Midden-Delfland.

Stembureaus Midden-Delfland
Adressen en leefomgeving in de buurt Den Hoorn

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Den Hoorn.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Den Hoorn telt in totaal 3.927 adressen, met 3.922 verblijfsobjecten en 5 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 99% van de adressen in buurt Den Hoorn ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Midden-Delfland
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Den Hoorn zijn er 3.450 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Den Hoorn.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 772 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Den Hoorn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Den Hoorn. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Den Hoorn voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Den Hoorn voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Den Hoorn
Bevolking5392.747
Adressen2.0932.483
Autos2751.236

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Den Hoorn ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Den Hoorn is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Den Hoorn tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Den Hoorn tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,7
Restaurant0,7
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,4
Bibliotheek0,7
Treinstation3,2
Sportterrein1,1
Bioscoop3,5
Museum3,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Den Hoorn.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Den Hoorn.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Den Hoorn:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4301.740
Tussenwoning6502.610
Hoekwoning7602.870
Twee-onder-één-kap woning8403.260
Vrijstaande woning1.1304.290
Koopwoning6902.760
Huurwoning5101.860

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Den Hoorn zijn A (1.383 adressen) en B (789 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Den Hoorn. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Den Hoorn: 1.383 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Midden-Delfland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Den Hoorn
Tabel met 3.967 adressen in de buurt Den Hoorn.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Den Hoorn. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Midden-Delfland.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aagtenland--Den Hoorn0
Achterdijkshoorn1 t/m 752635MKDen Hoorn81
Achterhaven1 t/m 162635GVDen Hoorn16
Balkengat2 t/m 322635BCDen Hoorn17
Bellefleur1 t/m 1082635ME t/m 2635MLDen Hoorn105
Beresteyn1 t/m 42635KGDen Hoorn5
Bleekveld1 t/m 162635JZDen Hoorn16
Bogerd1 t/m 82635JXDen Hoorn8
Boomkwekerij1 t/m 592635KC t/m 2635KDDen Hoorn53
Cananefatenlaan1 t/m 252635BLDen Hoorn13
De Look1 t/m 352635GEDen Hoorn28
De Schans1 t/m 602635DWDen Hoorn38
Dijkshoornseweg1 t/m 2312635EJ t/m 2635EVDen Hoorn187
Dirkjespeer1 t/m 212635MADen Hoorn19
Dokter A.M. van de Poellaan1 t/m 452635LADen Hoorn29
Dotterbloem1 t/m 392635KA t/m 2635KBDen Hoorn38
Drogerij1 t/m 1822635GM t/m 2635GRDen Hoorn181
Dwarshaven2 t/m 482635GSDen Hoorn24
Egmondland1 t/m 1582635MW t/m 2635MXDen Hoorn108
Fluitekruid1 t/m 722635KS t/m 2635KTDen Hoorn46
G.J.A. van Marrewijkstr1 t/m 162635EXDen Hoorn16
Gantel13 t/m 232635DPDen Hoorn5
Gasthuisland1 t/m 372635MZDen Hoorn37
Goudappel2 t/m 1222635MH t/m 2635MNDen Hoorn112
Hadrianuslaan1 t/m 232635BVDen Hoorn23
Harnaschdreef2 t/m 232635BTDen Hoorn24
Harnaschmolen1 t/m 162635EGDen Hoorn12
Harnaskade1 t/m 142635CA t/m 2635CBDen Hoorn3
Haverland1 t/m 232635LGDen Hoorn12
Heernesse1 t/m 102635DKDen Hoorn3
Hof van Delft--Den Hoorn0
Hof van Delftstraat1 t/m 352635ED t/m 2635EHDen Hoorn38
Hogenhoorn1 t/m 92635BNDen Hoorn7
Hoog-Harnasch1 t/m 462635DLDen Hoorn25
Hooipolderweg1 t/m 202635CZDen Hoorn18
Hoornsekade1 t/m 472635HA t/m 2635HBDen Hoorn47
Hoornsewal1 t/m 82635CLDen Hoorn7
Hoornseweg6 t/m 122635CMDen Hoorn7
Juttepeer1 t/m 742635MP t/m 2635MRDen Hoorn55
Kaasjeskruid1 t/m 472635KP t/m 2635KRDen Hoorn35
Kalmoeskade1 t/m 42635CSDen Hoorn9
Kapellaan1 t/m 852635DA t/m 2635DDDen Hoorn82
Kartuizerland1 t/m 342635DXDen Hoorn20
Keizerin1 t/m 822635MCDen Hoorn79
Kerkmeestersland1 t/m 542635MVDen Hoorn40
Kickertkade--Den Hoorn0
Kleijweg4 t/m 1262635BRDen Hoorn63
Kloosterpad1 t/m 772635DE t/m 2635DHDen Hoorn63
Koningin Emmalaan1 t/m 292635HH t/m 2635HJDen Hoorn45
Koningin Julianaplein1 t/m 242635HD t/m 2635HEDen Hoorn29
Koningin Wilhelminalaan1 t/m 582635HK t/m 2635HNDen Hoorn60
Koninginnepad1 t/m 422635JA t/m 2635JDDen Hoorn38
Koningshof1 t/m 262635HMDen Hoorn26
Koningsveldland1 t/m 252635MMDen Hoorn19
Koolveld2 t/m 342635LDDen Hoorn21
Kreekoever1 t/m 432635BMDen Hoorn22
Leeuwenberg1 t/m 322635GDDen Hoorn17
Looksingel1 t/m 622635EB t/m 2635ECDen Hoorn46
Lookwatering1 t/m 632635CJ t/m 2635EADen Hoorn68
Lookzicht1 t/m 92635EZDen Hoorn5
Meerkamp1 t/m 102635BEDen Hoorn13
Middenhaven1 t/m 162635GTDen Hoorn16
Middenpier1 t/m 162635GLDen Hoorn16
Mirabel--Den Hoorn0
Molensloot1 t/m 1222635BPDen Hoorn112
Molenwerf1 t/m 312635JTDen Hoorn27
Noordhoornseweg1 t/m 362635GB t/m 2635GCDen Hoorn20
Ommedijk3 t/m 132636AZSchipluiden8
Oomskind1 t/m 732635MBDen Hoorn37
Oranje-Nassauplein1 t/m 302635HX t/m 2635HZDen Hoorn29
Oranjelaan1 t/m 582635JK t/m 2635JLDen Hoorn59
Oude Veiling1 t/m 722635GJ t/m 2635GKDen Hoorn64
Perzikkruid1 t/m 162635KNDen Hoorn16
Peuldreef1 t/m 42635BXDen Hoorn8
Pijlkruid2 t/m 322635KMDen Hoorn16
Pinksterbloem1 t/m 282635KEDen Hoorn28
Plaats1 t/m 82635CXDen Hoorn8
Polderpad7 t/m 92635GZDen Hoorn2
Pr Willem Alexanderhof1 t/m 562635JM t/m 2635JNDen Hoorn58
Prins Bernhardstraat1 t/m 122635HGDen Hoorn12
Prins Claussingel2 t/m 422635KVDen Hoorn21
Prins Hendriklaan1 t/m 382635JGDen Hoorn54
Prinses Beatrixstraat1 t/m 102635HCDen Hoorn9
Prinses Irenelaan1 t/m 562635HP t/m 2635HRDen Hoorn44
Prinses Margrietlaan1 t/m 172635JEDen Hoorn15
Prinses Marijkelaan1 t/m 172635JHDen Hoorn15
Prinsessenpad1 t/m 302635HS t/m 2635HWDen Hoorn30
Rijksstraatweg1 t/m 122635ACDen Hoorn101
Rijksweg A411 t/m 18-Den Hoorn6
Rijksweg A48 t/m 14-Schipluiden4
Schoolstraat1 t/m 382635CRDen Hoorn38
Sionsdreef1 t/m 82635BSDen Hoorn6
Sionsland1 t/m 822635MTDen Hoorn50
Slot Harnasch1 t/m 242635BKDen Hoorn17
Spoorplaats1-Den Hoorn1
Sportcomplex Den Hoorn--Den Hoorn0
St Barbarapad--Den Hoorn0
Sterappel--Den Hoorn0
Tanthofkade1 t/m 362635CPDen Hoorn19
Tramkade1 t/m 132635BA t/m 2635BBDen Hoorn19
Tussenhaven2 t/m 402635GGDen Hoorn20
Victoria1 t/m 652635MD t/m 2635MJDen Hoorn40
Vlaskamp1 t/m 242635LEDen Hoorn24
Voordijkshoorn1 t/m 1422635JV t/m 2635KLDen Hoorn134
Voorhaven1 t/m 312635GHDen Hoorn29
Vrij-Harnasch1 t/m 1262635BZDen Hoorn46
Warmoesland1 t/m 682635LB t/m 2635LCDen Hoorn63
Weeshuisland1 t/m 152635MSDen Hoorn15
Weideland1 t/m 932635JP t/m 2635JSDen Hoorn61
Westblok--Den Hoorn0
Westernesse6 t/m 182635BGDen Hoorn6
Willem de Zwijgerlaan1 t/m 442635JJDen Hoorn43
Willibrordusstraat1 t/m 182635EWDen Hoorn18
Woudselaan2 t/m 572635CHDen Hoorn47
Woudseweg1 t/m 1342635CC t/m 2635NADen Hoorn83
Woudseweg1342636AVSchipluiden2
Zomeraagt1 t/m 52635MGDen Hoorn5
Zuidhoornseweg2 t/m 82635DJDen Hoorn7
Zwanebloem1 t/m 1162635KH t/m 2635KKDen Hoorn76
Zwembadpad--Den Hoorn0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 120 openbare ruimtes en 3.967 adressen in de buurt Den Hoorn. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Midden-Delfland
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Den Hoorn. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Den Hoorn ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek26353829
Postcode numeriek263610
WoonkernDen Hoorn3914
WoonplaatsDen Hoorn3963
WoonplaatsSchipluiden14
WijkSchipluiden3977
GemeenteMidden-Delfland3977
ProvincieZuid-Holland3977
WaterschapHoogheemraadschap van Delfland3977
LandNederland3977

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Den Hoorn ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Den Hoorn dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Den Hoorn ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Den Hoorn en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Den Hoorn?
De gemiddelde score voor de buurt Den Hoorn is 7,2.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Den Hoorn, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Den Hoorn die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Den Hoorn hebben gegeven. Deze score is op basis van 2 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Den Hoorn met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Den Hoorn voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.035Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie150Aantal2025
G+I Handel en horeca180Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie70Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed55Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening300Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg170Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten95Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij1,45%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,2%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Den Hoorn, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners8.130Aantal2026
Mannen4.085Aantal2026
Vrouwen4.040Aantal2026
0 tot 15 jaar1.435Aantal2026
15 tot 25 jaar960Aantal2026
25 tot 45 jaar1.820Aantal2026
45 tot 65 jaar2.350Aantal2026
65 jaar of ouder1.560Aantal2026
Ongehuwd3.795Aantal2026
Gehuwd3.600Aantal2026
Gescheiden440Aantal2026
Verweduwd290Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd44%Percentage2026
% Gescheiden5,4%Percentage2026
% Verweduwd3,57%Percentage2026
Geboorten70Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes40Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO780Aantal2025
Leerlingen VO590Aantal2025
Studenten MBO170Aantal2025
Studenten HBO240Aantal2025
Studenten WO150Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.280Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.120Aantal2024
Hoger opleidingsniveau2.640Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau35%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau44%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura185Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8%Percentage2024
Wmo cliënten370Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners45Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.747Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.550Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.070Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom48%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.290Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.860Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning630Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming12%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen14%Percentage2024
% Aardgaswoningen81%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning650Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning840Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning510Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel477Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.198Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.252Aantal2026
Energielabels A+++++12Aantal2026
Energielabels A++++18Aantal2026
Energielabels A+++36Aantal2026
Energielabels A++29Aantal2026
Energielabels A+112Aantal2026
Energielabels A1.383Aantal2026
Energielabels B789Aantal2026
Energielabels C596Aantal2026
Energielabels D148Aantal2026
Energielabels E95Aantal2026
Energielabels F149Aantal2026
Energielabels G83Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Den Hoorn. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn46%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht47%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)13%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn52%Percentage2024
Wekelijks sporten64%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk58%Percentage2024
Lopen naar school of werk19%Percentage2024
Fietsen naar school of werk52%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Den Hoorn. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving87%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen57%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten60%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Den Hoorn. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen33%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Den Hoorn. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens3.385Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.000Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens2.385Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen980Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.405Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens70%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen42%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking4.700Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers6.600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners804Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€48.200Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€38.900Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Personen in armoede1,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€49.100euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen26%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen36%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€349.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand80Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO210Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW60Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.360Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Den Hoorn. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland6.525Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.595Aantal2026
Herkomst Europa480Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.115Aantal2026
% Herkomst Nederland80%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland20%Percentage2026
% Herkomst Europa5,9%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa14%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland6.525Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa235Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa520Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland755Aantal2026
Geboren in Nederland7.280Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa245Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa595Aantal2026
Geboren buiten Nederland840Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland80%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,89%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,4%Percentage2026
% Geboren in Nederland90%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,02%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7,3%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland10%Percentage2026
Autochtoon6.775Aantal2022
Westers635Aantal2022
Niet-westers840Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba25Aantal2022
Marokko170Aantal2022
Suriname90Aantal2022
Turkije80Aantal2022
Overig niet-westers475Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Den Hoorn. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven173Aantal2025
Diefstal48Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven20Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting29Aantal2025
Verkeersovertredingen42Aantal2025
Vernieling25Aantal2025
Overige misdrijven9Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Den Hoorn, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km5,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km34Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km124Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km49Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km51Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km36Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km131Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km42Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km174Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km33Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km205Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km81Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km65Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km9,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km36Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km44Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,2Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand8,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km4,8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km55Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km7,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km52Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Den Hoorn. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU18420001Code2026
RegionaamDen HoornNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode18420001Code2026
Oppervlakte totaal306Aantal hectaren2026
Oppervlakte land296Aantal hectaren2026
Oppervlakte water10Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.483Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3.927Aantal2026
Adressen met postcode3.802Aantal2026
Adressen met woonfunctie3.450Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie42Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie19Aantal2026
Adressen met industriefunctie256Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie58Aantal2026
Adressen met logiesfunctie5Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie8Aantal2026
Adressen met sportfunctie5Aantal2026
Adressen met winkelfunctie36Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie128Aantal2026
Verblijfsobjecten3.922Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen5Aantal2026
Panden met adres2.732Aantal2026
Adressen met pand3.839Aantal2026
Percelen met adres2.490Aantal2026
Adressen met perceel3.927Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom3.876Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom51Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom3.422Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom28Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17003Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190043Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192589Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950161Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970456Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198063Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990203Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.278Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010518Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020739Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later286Aantal2026
Postcodegebied2635AC-2636AZNaam2026
Meest voorkomende postcode2635Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Den Hoorn.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal37Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade25Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade12Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Den Hoorn zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal3.660Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.735Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof925Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,08Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.236Aantal2025
Motorfietsen295Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Den Hoorn. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad3.367Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners410Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen51Aantal2025
Niet-woningvoorraad458Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen2Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€511.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.323Aantal2025
Meergezinswoningen1.044Aantal2025
Koopwoningen2.492Aantal2025
Huurwoningen875Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties673Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders202Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond3.300Aantal2025
Onbewoond67Aantal2025
% Koopwoningen74%Percentage2025
% Huurwoningen26%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties20%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen69%Percentage2025
% Meergezinswoningen31%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen1.094Aantal2026
Tussenwoningen1.400Aantal2026
Hoekwoningen522Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen161Aantal2026
Vrijstaande woningen273Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen32%Percentage2026
% Tussenwoningen41%Percentage2026
% Hoekwoningen15%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen5%Percentage2026
% Vrijstaande woningen8%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945232Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965242Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975169Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985165Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995563Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005822Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015654Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025441Aantal2026
Woningen 2025 en later81Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend81Aantal2026
% Woningen voor 19457%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19657%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19755%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19855%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199516%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200524%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201519%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202513%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend2,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Den Hoorn komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Midden-Delfland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Den Hoorn: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen bouwjaar onbekend2,0%0,0%2,0%0,49%4,1
220% huishoudens met hoogste inkomen36%20%16%9,6%1,67
3% Woningen 2005 tot 201519%8%11%7%1,57
4Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€349.000€135.500€213.500€142.6171,5
5% Woningen 1995 tot 200524%10%14%9,4%1,49

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Midden-Delfland.

RegioSoort regio% Woningen bouwjaar onbekend20% huishoudens met hoogste inkomen% Woningen 2005 tot 2015Mediaan vermogen van particuliere huishoudens% Woningen 1995 tot 2005
Den HoornBuurt2,0%36%19%€349.00024%
NederlandLand0,0%20%8%€135.50010%
Midden-DelflandGemeente2,0%33%13%€351.80015%
SchipluidenBuurt0,0%28%7%€344.30011%
HodenpijlBuurt0,0%geen data4,0%geen data4,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Midden-Delfland.

Top 5 kenmerken buurt Den Hoorn:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Den Hoorn. Op deze onderwerpen verschilt buurt Den Hoorn relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Den Hoorn, Nederland, de gemeente en de andere wijken en/of buurten binnen de gemeente. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Den Hoorn met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Den Hoorn, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Den Hoorn staan in de uitgebreide download voor Midden-Delfland.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Den Hoorn.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Midden-Delfland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Midden-Delfland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Den Hoorn met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron